Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) consono


consono
nagyúr

Ezek szerint kamu volt a Tizen és a Bada egyesülése. Vagy legalább is még nem döntöttek róla...

http://badablog.ru/index.php/samsung-reshenie-o-sliyanie-bada-s-tizen-ne-prinimalos/

"In God we trust. All others must bring data"

(#3402) leslieke válasza consono (#3401) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Már olyan hírek is vannak, hogy bevásárolja magát a RIM-be.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3403) F-ECT$ válasza consono (#3401) üzenetére


F-ECT$
titán

"Ezek szerint" - tucc oroszul, vagy a goggle fordító segített? :)

szerk: Egy ismeretlen orosz szövegben nem kattintok én sehova, mert még elvisznek pedofíliáért :DDD

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#3404) leslieke válasza F-ECT$ (#3403) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Vagy elég a cikkben lévő linkre kattintani és máris olvasható angolul: [link] ;)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3405) m.zso válasza Goldmen75 (#3400) üzenetére


m.zso
aktív tag

Elég nagy szórásban mozog az ára ahogy néztem. 25 és 60 között adják őket.Én lehet, h egy 30at kérnék érte. Kártyafüggetlen. 1Gb-os memkártyával és két tokkal ( egy szövettok és egy lenyíló ütésálló műanyagtok ) adnám.

Xiaomi Redmi Note 8 MIUI Global12.5.2 (RCOMIXM) 11 RKQ1.201004.002

(#3406) Karma válasza leslieke (#3402) üzenetére


Karma
félisten

Azt a hírt már cáfolták, sose akarták megvenni azt a kócerájt. [link]

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#3407) sittes79 válasza m.zso (#3405) üzenetére


sittes79
addikt

Én mostanában adtam el 30-ért szóval reális, teljesen makulátlan állapotban. 2 Giga sd-vel!

ARC S-t hol vetted?

(#3408) leslieke válasza Karma (#3406) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igen, közben már olvastam én is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3409) Goldmen75 válasza m.zso (#3405) üzenetére


Goldmen75
őstag

:)

[ Szerkesztve ]

(#3410) m.zso válasza sittes79 (#3407) üzenetére


m.zso
aktív tag

Arc S-t a B-teltől vettem. Onnan származik, ahonnan a Wave is. Nos? kell valakinek a Wave ?

Xiaomi Redmi Note 8 MIUI Global12.5.2 (RCOMIXM) 11 RKQ1.201004.002

(#3411) consono válasza F-ECT$ (#3403) üzenetére


consono
nagyúr

Minden orosz oldat fordít a Chrome nálam :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#3412) F-ECT$ válasza m.zso (#3410) üzenetére


F-ECT$
titán

Itt szerintem fölösleges próbálkozni, áruld a "tudatlanok" között ;)

Dive ever, work never.

(#3413) ABal válasza F-ECT$ (#3412) üzenetére


ABal
őstag

Ez jó :)

Szépen mutatja, mennyire megváltoztak a dolgok errefelé. Ma már ez csak egy jó poén, már nincs miért védeni a mundért.

A "Bada-Tizen" huzavona kapcsán jutott eszembe, hogy lehet, hogy végre elkezdték olvasni a fórumokat, és rájöttek, hogy már csak egy lökés kell a badás közösségeknek, hogy végleg felszámolódjanak.

Tényleg elgondolkodtató a számomra, hogy mennyire amatőr ez az egész. Vajon komolyan gondolták a Badát egy pillanatra is?

Ha consono elmélete igaz a kijutott 2.0-áról, akkor jobb ha elkezdünk ládaszámra pezsgőt küldeni a Samsungnak, ha akarunk még hivatalos 2.0-át a WI-II-re.

Elnézést, hogy csapongtam, de ez amolyan "hangos" elmélkedés lett.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#3414) gelbelex válasza leslieke (#3391) üzenetére


gelbelex
őstag

Xerix: Egy régebbi SE HBH-608-at használok, hibátlan, hangerőgombos; hasonlók vannak a mostani kínálatban is.

Ha sztereó BT-headset: SE MW600. WaveII-vel tesztelve: rendes fülessel szuper hang :C (a sajátjával csak rendben van), vezérli a lejátszókat, kiírja a dalcímet, kiírja a hívó számát (a nevét nem), működik a játékokkal. :C

(#3415) gelbelex válasza ABal (#3413) üzenetére


gelbelex
őstag

csak egy lökés kell a badás közösségeknek, hogy végleg felszámolódjanak.

De akkor minek hozták ki a Wave3-at..?

mennyire amatőr ez az egész. Vajon komolyan gondolták a Badát egy pillanatra is?

Csak tartaléknak.

(#3416) gelbelex válasza consono (#3401) üzenetére


gelbelex
őstag

Tizen vs. bada 3.0? Mindegy is, majd ráhúzzák mindkettőre a TouchWiz4-et... :)
Wave I-II-re úgysem jut belőlük, csak az a kérdés, lesz-e egyáltalán hivatalos 2.0, illetve esetleg 2.2.. :F

(#3417) ABal válasza gelbelex (#3415) üzenetére


ABal
őstag

De akkor minek hozták ki a Wave3-at..?

Szerintem ez hivatott táplálni azt az illúziót, hogy folyik a fejlesztés és van jövője a rendszernek. Ha a W3 sem jött volna ki, akkor lenne csak igazán gyors a leépülés. Így is átlag kétnaponta megy el valaki.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#3418) leslieke válasza ABal (#3417) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az eladott telefonokat valaki meg is veszi, nem?
Tehát a darabszám nem változik, csak a felhasználók köre alakul át. Szerintem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3419) ABal válasza leslieke (#3418) üzenetére


ABal
őstag

Igen, rájuk utalt F-ECTS "tudatlanok"-ként.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#3420) Orlin válasza leslieke (#3418) üzenetére


Orlin
addikt

Szerintem az pont elég ha mondjuk olyan felhasználokhoz kerül a telefon akik nem várnak havonta valami új dologra...Friss szoftver,alkalmazások ect...
Pl én telóm is mutteré lesz szerintem az évben.Aki nem fogja várni a Bada 3.0 és új alkalmazásokat valamint nem anyázik a böngésző miatt...Elég ha telefonálni túd és látja rajta az időt :)
Na erre tökéletes a Bada ;]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#3421) leslieke válasza ABal (#3419) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A Samsung szempontjából nézve tökmindegy. A telefon el van adva, haszon bezsebelve. Kész, pont, nincs tovább. Nekik mindegy ki nyomkodja a kijelzőt és a gombokat.
Az viszont már kérdés, hogy a következő telefonokhoz - ilyen a W3 is - mennyi vevőt találnak globálisan, mert ahol népszerű a bada - pl.: lengyelek, oroszok, india, franciák - ott biztos akad erre is kereslet.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3422) leslieke válasza Orlin (#3420) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Akinek nem tetszik az bezöldülhet, vagy egyen almát, esetleg nézzen ki az ablakon. Szabadon lehet választani, senki nincs kötelezve egyik telefon használatára sem. :O :P

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3423) Orlin válasza leslieke (#3422) üzenetére


Orlin
addikt

Így van :D

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#3424) F-ECT$ válasza Orlin (#3420) üzenetére


F-ECT$
titán

Én is próbáltam családon belül elpasszolni, de
-akinek csak telefonáláshoz, smsezéshez kell valami, azoknak nem tetszett a "bonyolultsága" és az érintőképernyős gépelés
-akinek okostelefon kellett, annak kevés volt a tudása (környezetmérnök a sógorom, és pontosabb, megbízhatóbb gps-re van szükségre)

Dive ever, work never.

(#3425) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Én vennék még 1-et, mert általános (amiket tud) célokra tökéletes s még strapabíró is....
Ilyen nem nagyon terem mostanság, ugye:D

(#3426) s4tch válasza ABal (#3413) üzenetére


s4tch
veterán

"lehet, hogy végre elkezdték olvasni a fórumokat, és rájöttek, hogy már csak egy lökés kell a badás közösségeknek, hogy végleg felszámolódjanak"

Egyrészt a felhasználók nagyon szűk szelete aktív fórumokon. Másrészt az eladások a lényegesek, nem a fórumok látogatottsága, aktivitása; ha a W3 nem fogy, az sokkal többet fog jelenteni a Samsungnak, mint az, hogy a W1 felhasználói elvándorolnak. Le se szarnának minket és a csalódottságunkat, ha a W3-ra elég jelentkező lenne. Teszem hozzá, igazuk is van.

Az elmúlt 2 év alapján azt mondom, az SDK-t sokkal jobban elrontották, mint magát a rendszert. Szánalmasan gyenge a szoftveres támogatás, és a firmware oldal ebben a legkevesebb. (A felhasználók nagy része azt se tudja, mi az a firmware frissítés.) Nincsenek húzó szoftverek, egyáltalán, nincsenek szoftverek: nincs különösebb oka annak, amiért a badát kellene választani a másik 2 (3?) nagy rendszer helyett. Amikor megvettem, számomra a W1 legnagyobb erénye a pöpec hardverhez képest nyomott ára volt, és szerintem sokan voltunk ezzel így. A W1 hardveresen a mai napig tökéletes lenne. Ehhez képest a W3 már nem is különösen olcsó.

100%, hogy legközelebb nem badás telefont veszek, és ez mindenek felett a szoftverkínálattal függ össze. A bétás 2.0-val is baromi jól elvagyok, gyors, szép, épp elegendő módon testre szabható, ennyi nekem megfelelne memóriaelfogyással és trágya hívásinfóval együtt. De hogy nincs egy normális alternatív böngésző, nincsenek alternatív naptárok, nincs egy tisztességes ingyenes/olcsó navigáció, nincs egy korrekt kottaolvasó program, nincsen squezebox-irányító, és még sorolhatnám, azt inkább nem nyelném le még egyszer.

(#3427) Dhampir válasza consono (#3401) üzenetére


Dhampir
félisten

A badablog.ru szerint Szilveszterre hivatalosan kijött Magyarországra és Lengyelországra a Bada 2.0, és nagyon hamar kijön Wave 1/2-re, bár "lehet, hogy ez kacsa" (útka=kacsa). :DDD [link]

[ Szerkesztve ]

(#3428) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Én befejezném a "vitát" ugyanis mindenkinek másra kell a telefon, Te is olyan dolgokat írtál pl kottaolvasó:D amit szerintem minden 1000. felhasználót érint csak, de lehet sokat mondtam:))) Qrva jó vas a Wave, nincs vele gond, azzal a softtal amvel kiadták s van s elérhető, ki lehet hozni belőle amit .....ennyi pont!!!! (szerintem).. Akinek nem jó, adja el, vegyen droidot, de ne fikázza!!! (szerintem) minden softnak megvan a maga hibája, egyik sem tökéletes s mindig lesznek olyan user-ek, akiknek semmi sem jó az általuk megvett kütyüben!

(#3429) szebev


szebev
senior tag

Apa ! Kezdodik ! (megint ) Remelem ertitek mire gondolok ?

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#3430) F-ECT$ válasza Goldmen75 (#3428) üzenetére


F-ECT$
titán

Akinek nem jó, adja el, vegyen droidot, de ne fikázza!!!

Miért? Nem a wave topic sajátja, hogyha valami rossz, akkor azt leírják. Nézz be akár az sgs2, akár az iphone topicba: nagyon sok ember csak akkor ragad "tollat" ha elakad, vagy hibába/hiányosságba ütközik. Nem fogja minden nap, minden user beírni, hogy: "ma is tökéletesen működött a telefonom".

Szóval ha nem tetszik a "sírás", akkor ne olvasd folyamatában a topicot: hagyd ki a nem tetsző hozzászólásokat.

Dive ever, work never.

(#3431) Goldmen75 válasza F-ECT$ (#3430) üzenetére


Goldmen75
őstag

De itt már nem arról szól hogy "lécci segítsetek ebben abban" ....hanem már szinte csak a negatívumokat lehet olvasni, meg hogy mindenki eladja....Sztem nem ezért van e topic....de sorry ha tévedek!

(#3432) F-ECT$ válasza Goldmen75 (#3431) üzenetére


F-ECT$
titán

Ez a wave 1 topic, a termék már a "hanyatlás" szakaszban van az életgörbéjén. (Nem gyártják már, nem nagyon lehet újonnan kapni, szép lassan megszűnik mindenféle támogatása - ez nem hoz olyan nagy változást ;] , stb.) Így a topic is jórészt erről fog szólni.

Ha végre szolgáltatónál is kapható lesz a w3, akkor fel fog pörögni az a topic, és akiket érdekel, azok át fognak oda költözni, és ott remélhetőleg nem lesz ilyen síri (i4s - lol) a hangulat...

Dive ever, work never.

(#3433) s4tch válasza Goldmen75 (#3428) üzenetére


s4tch
veterán

"de ne fikázza!!!"

Fika?! :DDD Beverted a fejed? Megalapozott, másfél év tapasztalatára épített véleményről van szó, azt meg igazán feldolgozhattad volna pár év fórumozás után, hogy ez nem egy rajongói fórum, ahová csak pozitív hozzászólások fognak kerülni.

Tudod, még mennyiféle célprogramot tudnék említeni, amiről el sem tudod képzelni, hogy badára legyen, droidra és/vagy ios-re pedig elérhetőek? Csak egy területről hadd írjak pár sort. Az elektromos gitár a világ legnépszerűbb hangszere, több százmillióan játszanak rajta. Badára is van kromatikus hangológép, elfér az alkalmazásboltban a kismillió téma és fingó alkalmazás mellett, igaz, nem működik túl jól, de sebaj. A zenészek, hobbizenészek több száz céget tartanak el, csak Magyarországon, tehát nem elhanyagolható rétegről van szó. Mutatok valamit: iRig; készül droidra is, badáról szó sincs. A kottaolvasó szoftver egyébként nem nagy dolog, itt megnézheted, 3 rendszerre (igen, wp7-re) is elérhető, nyilván nem azért, mert a kutyának se kell.

Még egy: [link] ill. [link]. Elfogadom, hogy egy frekvenciamenet-mérés nem tipikus mobiltelefonos felhasználás, de amikor 4 nagyobb rendszerből (már ha egyáltalán a badát a droid/ios/wp7 mellé lehet sorolni) kettőre van ilyen, akkor azért lehet vélelmezni, hogy lenne igény felhasználói oldalról ilyesmire.

DLNA-szolgáltatást használtad már a telefonon? Na, az legalább valamennyire működik; fogadjunk, az itteni júzerek 90%-a azt se tudja, hol keresse a telefonban. Ha nem lenne benne, nekem hiányozna.

(#3434) leslieke válasza F-ECT$ (#3432) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az a topic sose fog úgy pörögni mint ez a fénykorában. Mostanra már mindenkinek, aki egy kicsit utánanézett, leesett, hogy mit várhat a badától, illetve a Samsungtól: lassú fejlődés, lassú support. Akinek ez megfelel az marad, akinek nem, az vált vagy eleve meg se veszi.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3435) Goldmen75 válasza s4tch (#3433) üzenetére


Goldmen75
őstag

Direkt nem neked válaszként írtam amit, csak érintve a mondandódat! Általánosságban beszéltem!
Hálisten otthon "mindenem" samsung, így allshare, DLNA s minden jóság frankón műkszik!
Az egyedi progikról ne beszéljünk, mert olyant vagy találsz vagy nem:)
Az csak természetes hogy ez nem csak pozitív kritikákról szóló fórum, de mikor már minden x-edik hozzászólásban az van, hogy eladom, jön az arc, droid stb, milyen jó az stb...akkor elszomorodom....mindössze ennyi! Mert igenis vannak még szép dolgai a bada/wave párosnak! Na részemről ennyi:))))

(#3436) F-ECT$ válasza leslieke (#3434) üzenetére


F-ECT$
titán

Persze, az a hurrá optimizmus hiányozni fog, ami itt volt. A teszt sem lett annyira pozitív, mint a wave 1 tesztje volt, így valószínűleg kevesebben fognak beleugrani a fórum őstagjai közül a vásárlásba.

Ha végre lesz T-nél w3, akkor viszont szerintem sok ember el fog csábulni, mert 50-60e Ft körüli áron (1-2 év hűséggel, 3-5e Ft-os tarifával) nem nagyon van ilyen minőségi érzetet keltő telefon. Az ilyen újonc típusú fórumozók pedig egy kicsit biztosan megpörgetik majd azt a topicot is.

Dive ever, work never.

(#3437) TomWexX válasza Goldmen75 (#3428) üzenetére


TomWexX
addikt

"Qrva jó vas a Wave, nincs vele gond, azzal a softtal amvel kiadták s van s elérhető, ki lehet hozni belőle amit ....."
Sajnos a hardver sokkal többet tudna, csak a rajta lévő szoftver lekorlátozza...tehát sokkal többet is ki lehetne hozni belőle.

"mindig lesznek olyan user-ek, akiknek semmi sem jó az általuk megvett kütyüben!"
Valóban vannak ilyenek, én viszont egyáltalán nem tartozok közéjük, most mégis el vagyok keseredve. De nem is maga a telefon, hanem a samsung hozzáállása elkeserítő. De azt hiszem ezt már párszor elmondtuk, és ez miatt is lehet unalmas a fórum olvasása, de ahogy F-ECT$ is mondja,ez is a fórum része. ;)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#3438) pisze válasza Dhampir (#3427) üzenetére


pisze
tag

Sútka=mese

(#3439) peter_k válasza pisze (#3438) üzenetére


peter_k
tag

nem mese

sútka = tréfa

:)

(#3440) s4tch válasza Goldmen75 (#3435) üzenetére


s4tch
veterán

"Az egyedi progikról ne beszéljünk, mert olyant vagy találsz vagy nem :) "

Hátizé, badára általában nem, droidra/ios-re jó eséllyel, wp7-re talán. Szerintem igenis érdemes róluk beszélni, nem kis különbség van ebben a tekintetben is a rendszerek között.

"...elszomorodom..."

Ne tedd, tök fölösleges. Ezek csak tárgyak, használatra valók, nem arra, hogy szomorkodj miattuk. Amíg jó, használd, aztán felejtsd el. Aki érzelmileg kötődik a telefonjához (autójához, cipőjéhez, videókártyájához, stb), az meg is érdemli, hogy tépje a haját egy-két ellenvélemény miatt.

[ Szerkesztve ]

(#3441) Piet


Piet
csendes tag

sziasztok,

Kies feldobja, h van uj firmware S8500OXDKG2 (jelenleg S8500OXDJL1 van). Miben tudd tobbet, ill. erdemes valtani?

(#3442) Tomajdon


Tomajdon
aktív tag

"Qrva jó vas a Wave, nincs vele gond, azzal a softtal amvel kiadták s van s elérhető, ki lehet hozni belőle amit"

A galaxy s-ben 512 mb memória van, 358 mb-ot lát a rendszer. Ezt azért írtam le, mert ha a wave-n kettő böngésző ablakot megnyitottam, sírt, hogy nincs memória. Nos, itt 3 teljes értékű weblapnál teljesen normálisan ment tovább minden, a flash-t is szépen lejátszotta (10.2 van rajta). De ha neked megfelel a wave, nyílván nem fogod eladni.

(#3443) leslieke válasza Piet (#3441) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Semmiben nem tud többet. legalábbis látható javítás nincs benne. Igaz, rosszabb se lesz attól, ha felteszed.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3444) TomWexX válasza leslieke (#3443) üzenetére


TomWexX
addikt

Én észrevettem egy változást JL2 és KF3 között: KF3-nál a böngészőben van egy samsung apps könyvjelző.
Kb. ennyi az újítás a JL2-höz képest, viszont nálam KF3-ban többször jött elő a memória elfogyás mint JL2-ben.
Ehhez képest a KK7-es bétában eddig össz-vissz kb. 3x jött elő a memoria bug, de akkor már a 4-ik oldalt nyitottam meg. :)

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#3445) Piet


Piet
csendes tag

a backup lehetoseg megvan a legujabb Kies-ben? nem talalom..

(#3446) leslieke válasza Piet (#3445) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

1.2-vel üzemelő telefonnál csak minimális: névjegyzék, stb. Teljes mentés csak a 2.0-ban van.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3447) Piet válasza leslieke (#3446) üzenetére


Piet
csendes tag

meg sem lepodtem...

(#3448) s4tch válasza leslieke (#3446) üzenetére


s4tch
veterán

Ezt még nem próbáltam, de úgy emlékszem, valahol azt olvastam, restore-nál mindent a telefon belső memóriájára tesz vissza a Kies, nem pedig oda, ahonnan a mentést készítette. Tehát ez azt jelentené, hogy az NDrive a 2 gigányi térképpel adott esetben nem is pakolható vissza, mert nincs akkora a belső memória.

Ezt meg tudja valaki erősíteni vagy cáfolni?

(#3449) gelbelex válasza s4tch (#3448) üzenetére


gelbelex
őstag

Én ezt tapasztaltam, kvázi megerősítem.
Végül az lett, hogy a programokon kívül mindent backup-oltam, majd restore, és a programokat újratelepíttettem a Kies-szel.
De ami igazán/fontos hasznos lenne, a készenléti és a menü-képernyők mappái/ikonjai, na azokat bezzeg nem lehet backupolni... :(
(Pedig olyan egyszerű lenne, amit megtalál a telefonban/kártyán, annak visszarakná az ikonját... Bár ez a buta bada az üres mappát sem tudja menteni, csak ha van benne már ikon... :F )

[ Szerkesztve ]

(#3450) Dhampir válasza gelbelex (#3449) üzenetére


Dhampir
félisten

Még csak most jelent meg a Wave 3 Dél-Koreában! [link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.