Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) TomWexX válasza szimike79 (#3299) üzenetére


TomWexX
addikt

+1

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#3302) szebev válasza szimike79 (#3299) üzenetére


szebev
senior tag

Szerintem Te nem ertetted mit akart kihozni a hsz-bol Talicska(ha jol tudom ez a forditasa a wheelbarrow-nak).O ugy gondolja,h nem lesz 2.0 wave 1-2re es ha kell 2.0 akkor vedd meg a wave3-at,mert csak akkor fogod megtudni milyen a 2.0 . Akinek nem tetszik a tamogatottsag az valasszon mas platformot es ne idegeskedjen azon mikor jon a 2.0 vagy mikor lesz tobb app. Szerintem igy goldolta Talicska !

[ Szerkesztve ]

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#3303) TomWexX válasza szebev (#3302) üzenetére


TomWexX
addikt

Ezzel csak az a gond, hogy én (meg szerintem mindenki) nem azért fizettem 80k-t hogy utána le legyek sz_rva. Nem kell nekem 2.0-sem, csak jöjjön egy olyan frissítés, ami helyrehozza az alapvető hibákat/hiányosságokat. De sajnos ez más fél év után sem jött meg, így szerintem jogos a sírás-rívás ami most épp zajlik.
Talicska hsz-ét pedig én sem így értelmeztem. ;)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#3304) Bobó_20 válasza TomWexX (#3303) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

+1 :K

(#3305) szebev válasza TomWexX (#3303) üzenetére


szebev
senior tag

Ha itt mindenki elkezdene a sirast eleg unalmas lenne egy ido utan, gondolj vissza Bokrosolajos urra... Amit leirt az igaz volt legtobbszor,de ahanyszor leirta.. na az mar sok volt .Sirni lehet,de ertelme nem sok .Hiaba sirt Goldman75 a samunak,mi lett a vege? Ezt mindenki tudja,aki koveti a forumot.
En pl. elegedett vok a teloval ezert a penzert,mert tobbet kaptam mint vartam tole.Anno £120ert vettem D900ast, 1.5 evvel ezelott £300ert wave1-et.Ahhoz kepest ez a telo sokkal tobbet tud,nem kell ecsetelnem mik a jo tulajdonsagai asszem. Levaltani nem fogom a wavet,mert nem azert vettem ra full R66-ot,hogy 1.5 ev utan eladjam ugyhogy vagy marad vagy veszek melle majd egy jobbat. En megertem azokat akik sirnak,de tenni kell( ene ), vmit ellene, h ne legyen mergelodes minden nap. Aki nem tesz semmit az meg maradjon csendben es turjon,mert mast ugysem tehet.

[ Szerkesztve ]

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#3306) consono válasza TomWexX (#3303) üzenetére


consono
nagyúr

Értem én ezt, én sem örülök neki, hogy ilyen a Samsung frissítési politikája/hozzáállása a Badához, de felesleges a másfél évvel ezelőtti árat felhozni érvként... Vagyis inkább felesleges most ezt előhozni, mikor fél éve még a többség boldogan használta a Wave-jét (lajos persze kivétel ;) )... Én nem bántam meg a telót, több mint egy éve használom, még mindig úgy néz ki, mintha most vettem volna ki a dobozból, vadászgathattam a programokat, hackelhettem kicsit a rendszert meg az alkalmazásokat, a mai napig mindenki rácsodálkozik a kijelzőjére, ráadásul stabil a rendszer mint a beton és szervizbe sem kellett vinnem (nem úgy mint a kollégáim a Defy-aikat vagy BB 9700 ukat)... Nekem ez megért havi 6-7000 Ft-ot (vagy ha most eladnám és visszajönne 35-40, akkor 3-4-5000-t)...

Lehet, hogy ma mást választanék? Nem tudom, nem hiszem. Engem az Android nem szippantott be, nem volt tavaly novemberben semmi olyan a Médiamarkt kínálatában (oda volt utalványom), ami megmozgatott volna...

szebev: össze sem beszéltünk :) +1

Szimike79: rég feltehetted volna a 2.0-t és most elégedettebb lennél.Nem véletlenül mondtuk el páran már vagy 1000x... :D

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#3307) szimike79 válasza szebev (#3302) üzenetére


szimike79
őstag

Kb ugyanazt írtad mint ő, csak finomabb stílusban. De sajnos pont ezzel van a baj, amit te is leírtál. Lassan másfél éve hoztam egy döntést. Vettem egy jó készüléket jó áron. Bizalmat szavaztam egy új rendszernek, mert láttam benne rációt, voltak ígéretek a fejlesztésre. Nincsenek nagy igényeim, nem akarok több százezer alkalmazást, ami van abból szemezgetek, és használom ami számomra hasznos. Mint ahogy TomWexX is vázolta , néhány hiányosság illetve hiba javítása lenne fontos számomra is, de az a mai napig nem jött, valószínű nem is fog. Így vegyek még egy badás telót, hogy tudom később tesznek rám magasról? Nem ettem meszet. Akkor inkább élek a konkurencia lehetőségeivel, ahogy lesz rá lehetőségem.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#3308) TomWexX válasza szebev (#3305) üzenetére


TomWexX
addikt

Persze, én ezt a részét is megértem, nincs sok értelme elárasztani a fórumot szenvedéssel, de igazából majdnem mindenkinél most szakadt el a cérna, és fejenként csupán 1-2 sírós hsz keletkezett, ezért is tűnik olyan soknak. Alapvetően én is meglennék elégedve a telefonnal ha lenne hozzá support, és fejlesztenék az op.rendszert. De sajnos most már én is hulla szagot érzek, és becsapottnak érzem magam. :(

(#3306) consono: Ez is igaz. :D 2010 júliusában mikor a telót vettem, még a droid sem volt így kiforrva mint most. Akkor ez a telefon érte meg legjobban az árát, így igazából én sem bántam meg hogy megvettem, viszont ha megnézzük az op.rendszerek másfél év alatti fejlődését, a bada csúnyán alul marad.

"rég feltehetted volna a 2.0-t és most elégedettebb lennél.Nem véletlenül mondtuk el páran már vagy 1000x... "
Ezzel csak az a baj, hogy a 2.0 is csak egy újra skinezett bada 1.x majdhogynem lebutítva, jobb böngészővel. Semmi több... Az újdonság varázsa okozhat pár hét örömet az embernek, és ennyi.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#3309) Willie


Willie
őstag

Tudna valaki adni egy linket, hogy S8500 alatt, hogy tudok 2.0-ról úgy visszafrissíteni, hogy a KIES-el telepítsem fel a legutolsó hivatalos 1.2 frissítést?

(#3310) leslieke válasza Willie (#3309) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Itt a leírás: [link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3311) TomWexX válasza Willie (#3309) üzenetére


TomWexX
addikt

Először multival tedd fel a JL2-t, majd Kiessel frissíthetsz KF3-ra.
Ezek kellenek neked:
Firmware frissítés multiloaderrel
Firmware lista

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#3312) potyi23


potyi23
senior tag

hi.baratnomnek nemmennek a joutube videok,+ pdf dokumentumot nemtud rajta olvasni.Hogy tudnam megoldani? a hetc -men ez siman sikerul,de badahoz nem ertek ! :F

(#3313) TomWexX válasza potyi23 (#3312) üzenetére


TomWexX
addikt

Youtube videót a beépített Youtube alkalmazással (ami igazából a mobil verzió böngészőben) tudsz megnézni, pdf-et pedig ha a fájl kezelőben megnyitod, el kéne indulnia a beépített (nem jut eszembe a neve) reader programnak. Viszont ha több mint 10mb a fájl, már csak fizetős appal tudod megnyitni.

(#3314) consono: Hát a soc.hub nálam hol működik, hol nem. Eleinte push-ra volt állítva, de 2-ből 1 levelet nem kaptam meg. Most 3 óránkénti lekérésre van lőve, de így is sokszor látom hogy "xy@gmail.com downloading failed" felirat fogad, mikor feloldom a kijelzőt. Egyedül a böngésző lett jobb, de azt se mondanám tökéletesnek.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#3314) consono válasza potyi23 (#3312) üzenetére


consono
nagyúr

Ezeket alapból, külső progi nélkül tudja a Wave...

TomWexX: nekem pont a browser az, ami miatt megváltás lett a 2.0. Meg persze a külső, meg a normális Soc. Hub. Meg normálisan megy a céges Exchange + GMail együtt...

"In God we trust. All others must bring data"

(#3315) wertigo1984 válasza Goldmen75 (#3295) üzenetére


wertigo1984
őstag

szerintem lehet, de w1-re olyat láttam, ami az egész előlapot beteríti, a kijelző és a gombok kivételével. Ha jól láttam az is silikon. Háát szűkebb farmerzsebben nem célszerű rakni, mert gumis anyaga lévén nem nagyon akar kijönni zsebből, no meg kicsit vastagabb és szélesebb, de megéri. Tapintása is sokkal biztosabb, még ha izzad a tenyered, akkor is stabil marad.

[ Szerkesztve ]

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#3316) potyi23 válasza TomWexX (#3313) üzenetére


potyi23
senior tag

koszi,de a pdf programot nem talalom.Emailrol kudltem neki konyvet,es azt szeretne megnyitni...

(#3317) leslieke válasza potyi23 (#3316) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mentse ki az e-mailből a pdf fájlt valahová a telefonra.. Utána keresse meg a telefonon ahová mentette és indítsa el.
Az olvasónk nincs külön ikonja, a fájlra bökve elindul. Egyébként Picsel File Viewer a neve.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3318) Willie válasza TomWexX (#3311) üzenetére


Willie
őstag

Köszönöm szépen, Neked is leslieke!

Lenne még egy olyan kérdésem, hogy a JL2-höz ezt mindenképpen használnom kell: CSC_S8500OXDJL1.zip->1.2-es magyar csc ? Vagy ha csak simán felhúzom a JL2-t akkor majd a KIES egyből magyar KF3-at fog feltelepíteni?

(#3319) potyi23 válasza leslieke (#3317) üzenetére


potyi23
senior tag

koszi,majd megprobaljuk :R

[ Szerkesztve ]

(#3320) leslieke válasza Willie (#3318) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mindenképp használd hozzá azt a CSC-t.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3321) TomWexX válasza Willie (#3318) üzenetére


TomWexX
addikt

Igen, kell a CSC! Majd miután felraktad, nézd meg a preconfig menüben hogy XEH-en van e. Ha nincs, akkor arra kell állítani, és azután a Kies felajánlja a frissítést.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#3322) s4tch válasza TomWexX (#3308) üzenetére


s4tch
veterán

"a 2.0 is csak egy újra skinezett bada 1.x majdhogynem lebutítva, jobb böngészővel. Semmi több..."

Szerencsére azért sokkal több különbség van. Bugfixként ott az ébresztőóra, ami végre működik, ahogy kell, ezen kívül _sokkal_ jobb, ill. egészen stabil az e-mail kliens, logikusabbak a beállítások, végre parancsikonokat és mappákat lehet tenni a fő képernyőre, 4 oszlopos a menü, nem gyászos fekete a menü háttere, működik a gyorshívás, jobb a virtuális billentyűzet, több közösségi szolgáltatás van integrálva, török fw-ben van hívás felvétel, kies wifi kapcsolat, stb. (Nekem korábban social hub sem volt a telefonon, ez is egy hatalmas plusz, igaz, ez 1.2 alatt is aktív volt némi hackkel.) Cserébe van benne egy határszar, minősíthetetlenül kretén hívásnapló (ez mondjuk önmagában indokolja, hogy a büdös életben ne vegyek még egy samsungot), butább a fájlkezelő, és gyorsabban eszi az akksit a 2.0, és kb. ennyi. Nekem nagyságrendekkel jobban tetszik az új rendszer, még bétaként is. Nem mondom, hogy ezzel tökéletesen elégedett vagyok, de arra pont jó, hogy ne akarjam félnaponta kettétörni a telefont.

(#3323) szimike79 válasza consono (#3306) üzenetére


szimike79
őstag

A bétás 2.0-ban igazad lehet, de mivel Q4-re ígérték a hivatalos megjelenést, úgy gondoltam kivárom, nem akartam annyiszor újratelepíteni mindent. Ráadásul az a pár ezer app, amit leszedtem a letöltőversenykor, ott ücsörög a letöltések között, és sokszor alig akarja bedobni az előzményeket. Na mindegy, a nagy türelmes várakozás közepette egyszercsak efogyott a türelem. :D

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#3324) TomWexX válasza s4tch (#3322) üzenetére


TomWexX
addikt

Most az újra skinezést kifejtetted bővebben. :D És igen, végre működik rendesen az ébresztőóra is. :))
Soc.hub-ról az előbb írtam hogy nálam hol működik hol nem, de lehet hogy ez csak az én telómon van így. Fene tudja....

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#3325) Dhampir


Dhampir
félisten

Kikapcsolódásként: [link] :D

Ezért lassú a fejlesztés: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3326) Orlin


Orlin
addikt

Azert most +neznem 1 mulva hanyan lesznek itt a samu forumban...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#3327) szebev válasza TomWexX (#3308) üzenetére


szebev
senior tag

Hidd el a " hullaszagot " en is erzem, csak nem " sirom " tele a forumot . Azt sem banom ha vki felhoz vmilyen mas temat (milyen tv-t,laptopot,tablat,mobilt vegyek ), mert sztem ez mar nem csak egy wave 1 forum , hanem tobb annal .En csak napjaban ketszer olvasom a forumot,mert jo itt lenni es varom a megvaltast, de az nem akar jonni. Ezert is kezdtem el nezni masik lehetseges telot,mint a Ville (amit Te ajanlottal figyelmunkbe) , az uj Sony, Sgs3.Meg az Ip5 is befigyelhet.

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#3328) sphe válasza szimike79 (#3299) üzenetére


sphe
senior tag

Valójában már én is unom a hónapok óta menő sírást és mert eddig egyet is értek Veled ezzel: ezek elvárásokról, és sajnálatról szólnak, amik nem túl pozitív dolgok! Ő nem ellensége, hanem inkább segítője önmagának és sok olvasónak azzal, hogy felülemelkedik azon, amiről pontosan tudja, hogy úgyse változtathat, és örül annak, ami van; valamint felismeri, hogy bár az elégedetlenség kinyilvánítása helyénvaló, de a tartós önsajnálat már le húzza őt és a fórum hangulatát is. Nem kerget illúziókat és nem mélyed el a csalódásában, de annyit tud, hogy a telefonozás, fórumozás és egyéb ilyen időtöltések öröm kellene hogy legyenek és rámutat néhány fórumtársával együtt arra, hogy élvezzük azt ami van, és ha már nincs öröm benne, akkor tovább érdemes lépni.

[ Szerkesztve ]

(#3329) sphe


sphe
senior tag

Hogy jót is mondjak, egyszerűen imádom a wave-em fotóit. Pár képet berakok ide, mire képes. (a hidas képet villamosról menet közben sikerült lőni, a színek tökre tetszenek) Szerintem tök jók az éjjeli fotói is.

(Beraktam a direkt linkeket is, mert már ez a harmadik szerkesztésem és még mindig valamit úgy csinálok, hogy nem láttatja a fotókat a fórum)

Akit érdekelnek a beállítások: minden rázkódásvédelem és auto kontraszt kikapcsolva (a kézi beállíthatóság érdekében), SCN mód, automata fehéregyensúly, ISO50, kontraszt-telítettség-élesség beállítás általában +1 +1 +1, az éjszakai képeken azt hiszem emlékeim szerint a kontraszt -2

[ Módosította: 7 ]

(#3330) sphe válasza sphe (#3329) üzenetére


sphe
senior tag

úúúúristen.... :Y Modok, help! :R Már nem engedi többször szerkeszteni!

[ Szerkesztve ]

(#3331) duvi válasza sphe (#3330) üzenetére


duvi
nagyúr

Kicsit megszaladt az oldal a képekkel :D Részemről nem probléma, de ha törölni szeretnéd őket, akkor a Modkerben kérj egy törlést az adminoktól. Talán érdemesebb betenni linkként és akkor egyszerűen meg tudjuk nyitni a teljes képet is.

(#3326) Orlin
"Azert most +neznem 1 mulva hanyan lesznek itt a samu forumban..."
Ez gyorsan ellenőrizhető :D Tessék: 1 ;)

[ Szerkesztve ]

(#3332) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Srácok, KL1-est feltettétek már? Eddig a legstabilabb!!!!!!

(#3333) leslieke válasza Orlin (#3326) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Sokszor volt már ez a kérdés, és mindig akadt jelentkező. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3334) ABal válasza leslieke (#3333) üzenetére


ABal
őstag

Így van, és én is mindig a jelentkezők között voltam, bár akkor még nem gondoltam, hogy ekkora kihívás lesz betartani. :D

Én most úgy vagyok ezzel, hogy magamban lezártam az egész frissítés témát, és elkönyveltem, hogy nem lesz. Van az 1.2, ami kiszolgál a hétköznapokon, azzal még elvagyok jópár hónapig. Aztán lehet, hogy a Samu mégis meglep egy 2.0-ával, akkor majd nagyon fogok örülni, de addig már nem foglalkozom ezzel. Már kiírtam magamból, lenyugodtam.

Duvi, te nagyon pihent vagy! :DD

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#3335) gelbelex válasza s4tch (#3322) üzenetére


gelbelex
őstag

" a 2.0 is csak egy újra skinezett bada 1.x "

Az. De milyen jót tett neki az új skin (mappák és shortcut-ok).

Nekem nagyságrendekkel jobban tetszik az új rendszer, még bétaként is. Nem mondom, hogy ezzel tökéletesen elégedett vagyok, de arra pont jó, hogy ne akarjam félnaponta kettétörni a telefont.

Pontosan így vagyok ezzel én is.
(Egyébként a WaveII KL6-ja is bétás jellegű, akár "hivatalos" akár nem.)

Noha csak 60e-ért vettem a WaveII-t, az 1.2-vel én is becsapva érezném magam, pedig hát...
De - szerencsémre - a 2.0-val nekem pont 20e-rel ér(t) többet a 40eFt-os zárt rendszerű ill. gagyidroid telefonoknál .

(#3336) gelbelex válasza ABal (#3334) üzenetére


gelbelex
őstag

lehet, hogy a Samu mégis meglep egy 2.0-ával, akkor majd nagyon fogok örülni,

Muszáj hivatalosnak (vagy, izé... magyar nyelvűnek) lennie?
A béta is bármikor visszamultizható 1.2 hivatalossá.

(#3337) anrab válasza Goldmen75 (#3332) üzenetére


anrab
addikt

szia. dobsz egy linket? kipróbálom.
de nem értem hogy miért megy visszafelé a számozás. előbb jött a hatos és most az egyes?

(#3338) ABal válasza gelbelex (#3336) üzenetére


ABal
őstag

A hivataloshoz -- amíg egyáltalán él a remény -- ragaszkodom, a magyar nyelvhez nem. Kivárom a március végét, aztán meglátom, hogy rászánom-e magam, hogy mindent újra kelljen raknom, ha netán mégse történne semmi "hivatalos".

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#3339) Goldmen75 válasza anrab (#3337) üzenetére


Goldmen75
őstag

Ehun van

Nekem eddig bejön! Ha valaki rájön a rajta lévő navi működésére, akarom mondani magyarítására s hun térképbetételére, az szóljon!:D

(#3340) anrab válasza Goldmen75 (#3339) üzenetére


anrab
addikt

köszi.

(#3341) Goldmen75 válasza anrab (#3340) üzenetére


Goldmen75
őstag

Itt van egyébként
A teljes lista s ez az utolsó...mondom kipróbálom...:) Mert erről sehol sem írt senki!

(#3342) gelbelex válasza Dhampir (#3325) üzenetére


gelbelex
őstag

:Y
Már értem... Pár ilyet megnéznék még, és már a telefonkönyv se hiányozna a Wave-ből, nem hogy a híváslista... :DD

(#3343) aurel343 válasza Goldmen75 (#3341) üzenetére


aurel343
tag

Ez KL1 van PSH-s változatban is?

(#3344) Goldmen75 válasza aurel343 (#3343) üzenetére


Goldmen75
őstag

Az van amit lácc a linken,. még a badablog sem írt róla!

(#3345) peter_k válasza Goldmen75 (#3344) üzenetére


peter_k
tag

Akkor ebben nincsen magyar nyelv?

(#3346) Goldmen75 válasza peter_k (#3345) üzenetére


Goldmen75
őstag

Régebben is írtam erről, POLAND verzió, azaz angolos a csávó, én már annyira hozzászoktam az ENG-hez, nem is hiányzik a magyar:D

(#3347) peter_k válasza Goldmen75 (#3346) üzenetére


peter_k
tag

Köszönöm!
Még két kérdés: az sms-nél van beszélgetésnézet? Mert régebben, mintha írta volna valaki, hogy a híváslistája használhatatlan. Remélem, ezt nem vették ki belőle.
A másik: az eddig telefonról telepített programjaimat újra tudom tolni? Vagy mivel lengyel és 2.0-s béta, ezek elvesznek, nem látom őket.

(#3348) Goldmen75 válasza peter_k (#3347) üzenetére


Goldmen75
őstag

Sajna 1 órája töröltem az sms-eim, így erre nem tudok válaszolni.
A progik akkor lesznek meg mind, ha magyar lokalizációs rom lesz a telódon!

(#3349) leslieke válasza peter_k (#3347) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

SMS-nél csak beszélgetésnézet van.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3350) peter_k válasza Goldmen75 (#3348) üzenetére


peter_k
tag

:(( Akkor még várok vele...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.