Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) leslieke válasza peter_k (#3350) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ebben a béta fw-ben van magyar nyelv: S8500MBUKI1

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3352) Goldmen75 válasza leslieke (#3351) üzenetére


Goldmen75
őstag

Jah ez a legutolsó magyar (vodafone-os) rom, ami normális s nem fagyogat:)

(#3353) peter_k válasza Goldmen75 (#3352) üzenetére


peter_k
tag

Amit Te ajánlottál, abban a jó fényképező volt a vonzó, meg a stabilitás, de a letöltött programok kellenek! :)
Lehet, nem bírom ki és holnap felteszem a BUKI1-et. Max, ha nem felel meg, visszateszem az 1.2-t.

(#3354) bexinho23


bexinho23
őstag

Iszonyatosan leállt minden a bada körül 2-3 hónapja. Se appok, se játékok, se hírek, se semmi. Legalább haladna a droid projekt, de 1.2-őt már vissza nem teszem, hogy android által játszhassak játékokkal. 2.0-val meg nem működik.

Abban bíztam, hogy mint az 1.2-et, úgy a 2.0-át is január 5-15 között kapjuk meg. De sajnos nem.

(#3355) Tomajdon


Tomajdon
aktív tag

Motorla Defy +-ról tud valaki mondani véleményt? Nagyon gyorsan kéne, wave-hez képest milyen? Ma biztos új telóm lesz, és eddig ezt néztem ki a legjobbnak. Csak T-Mobile, 50-60 körül. Tudtok ajánlani?

(#3356) Goldmen75 válasza peter_k (#3353) üzenetére


Goldmen75
őstag

A BUK1 nem ilyen jó, de magyar, ha neked a progik kellenek akkor tedd azt, ha ráér akkor ezt:D

(#3357) consono válasza bexinho23 (#3354) üzenetére


consono
nagyúr

Debizony :) Megy az Android már hetek óta a 2.0 mellett is! Másik FOTA kell, csekkold az XDA-n a topicját!

"In God we trust. All others must bring data"

(#3358) Goldmen75 válasza consono (#3357) üzenetére


Goldmen75
őstag

Na erre tucc nekem adni valami linket, ez most megfogott s érdekelne:)

(#3359) TomWexX válasza Tomajdon (#3355) üzenetére


TomWexX
addikt

Akkor már inkább az xperia ray 56k-ért...bár annak is csak 3,3"-os kijelzője van, de defy+-én nem vennék.

(#3358) Goldmen75: Nem volt bonyolult megtalálni: [link] :P Itt nézz körül!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#3360) consono válasza TomWexX (#3359) üzenetére


consono
nagyúr

Jaja! Ez itt a FOTA-s link, de a telepítős topicot érdemes elolvasni...

"In God we trust. All others must bring data"

(#3361) bexinho23


bexinho23
őstag

Jah igen, tényleg! Tegnap volt időm és kedvem is szétnézegetni, mi mindent találhatok wave-re. Leltem livewallpaper-t (ami elég kezdetleges, de legalább van), android működik -e 2.0-a alatt. De sajnos csak a KK5-el megy, ha jól tudom. Ami KL6 előtt fent volt nekem (borzasztóan beszaggatott sokszor, böngésző nem volt olyan mint a KL6-ban, felsősor akadozott, játékok nagy része kilépett betöltés előtt).

De lehet megpróbálom. A menete u.az, mint 1.2 esetében volt? Nagyjából értem az angolt, de hiányosságom nem akarom a telefonom hátrányára váltani. :))

(#3362) consono válasza bexinho23 (#3361) üzenetére


consono
nagyúr

Aha, gyakorlatilag ugyan az, mint 1.2-nél. Persze a kerneltől függ, hogy hogyan telepíted...

"In God we trust. All others must bring data"

(#3364) sphe válasza duvi (#3363) üzenetére


sphe
senior tag

Még jó, hogy az informatikai cégek nem perelik egymást azért, mert a laptopok hasonlítanak egymsra. :D

ON: kipróbáltam és letöltöttem a WamoCamera alkalmazást a SamsungAppsról.
Az action és quadcamera effekteket ingyenes PC képszerkesztő program, a quadcamera effektjét pedig az ingyenes Spookfoto is tudja. A HDR-t teszteltem; ez a funkció annyit jelent, hogy alacsonyra van véve a kontraszt, amit a StickerCamera és a gyári fényképező szintén tudnak a maguk módján. Utólagos korrekcióval nézve egyértelműen értelmét veszti, mert mindegyik appal lőtt képekkel ugyanoda lehet érkezni. HDR nélkül nagyon hamar beég is kiég a fotó, tehát megvettem, de nem is használom.

Ellenben a Sticker Camera minősége, exposure, brightness és kontraszt állíthatósága és a manual ISO nagyon dícséretes, és még ingyenes is. :)

Aki nem nézegeti PC-n a képeket, annak nagyon hasznos progi az ImageBlender.

Amire rájöttem még az, hogy a kontrasztot és a szaturációt a kijelző miatt minden fotózáskor eggyel nagyobb értékre kell tenni, mint ahogy azt elsőre gondolná az ember.

(#3365) Tomajdon


Tomajdon
aktív tag

Ezennel én is megváltam a wave-től! Most nem fogok búcsúüzenetet írni mert 1. nincs rá most időm, 2. még vissza fogok nézegetni, hogy hogyan alakulnak a dolgok. A wave-met anyám kapja meg, nálam pedig egy Samsung Galaxy S Plus vette át a helyét. Azért S plus, mert az tudja ugyan azt, amit a wave, csak kicsit jobb (android, 1,4 GHz stb.) és ez fért bele a keretbe. Egyelőre összehasonlítást sem írok, mert nagyon tetszik és így nem tudok reálisan írni :D
Másrészt meg mint említettem, jelenleg nincs időm, mert vissza kell raknom egy régebbi fw-t a wave-re. Szeretném megkérdezni, hogy szerintetek melyik az az fw, ami legtovább bírja szuflával? Lehet 1.0, 1.2 a lényeg az, hogy az akksija sokáig bírja.

(#3366) sphe


sphe
senior tag

Badán (1.2) fut a JaxtrSMS nevű ingyenes javás "ingyen sms". Wifi (ami ugye "ingyenes"), vagy csomag alapú internetkapcsolat kell hozzá. Kipróbáltam 0036-os kezdésű hívószámokkal, telefonszám visszaigazolás után gyorsan küldi az üzeneteket. Neten rákeresve biztosan rábukkantok Ti is.

(#3367) szimike79 válasza Tomajdon (#3365) üzenetére


szimike79
őstag

Rakhatod a JL1-JL2 párost az 1.2-ből. Gondolom anyukád nem fog rajta netezni, azzal elmegy 3 napot.
Majd el felejtettem gratula az új telóhoz.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#3368) leslieke válasza Tomajdon (#3365) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Grat az új telefonhoz.

1.2 JL2 vagy KF3, bár ez nem hoz semmi újítást. Nálam üzemidőben min. 2 napot bírtak, ha hétvége is belesett, akkor 3-4 is megvolt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3369) Tomajdon


Tomajdon
aktív tag

Köszi a válaszokat! Végül a KF3 mellett döntöttem, 5 perc múlva le is jön.

(#3370) duvi válasza Tomajdon (#3365) üzenetére


duvi
nagyúr

Gratula és sok sikert az új telódhoz! :)

(#3371) Tomajdon válasza duvi (#3370) üzenetére


Tomajdon
aktív tag

Köszönöm! :) Eddig nagyon tetszik! Érdekes, hogy a samsung apps "szárnyal", vagyis még az is gyorsabb, mint wave-n. (Lehet közrejátszik a nagyobb proci is). Olyan jó, mert a market, meg minden olyan gördülékeny, húú nagyon tetszik. Annak viszont örülök, hogy a wave családban maradt, és nem szabadultam meg tőle, mert a hibáit leszámítva jó kis telefon az :)

(#3372) snecizero


snecizero
senior tag

Sziasztok.
Rakok fel a data.hu ra egy pdf formátumú online mozis újságot. Decemberi szám. Ha esetleg valaki megtenné, hogy letölti és megnézné. Hogy Samsung wave 2 telefonon meg lehet e nyitni ? Mert a wave 1 en nem sikerült mert nagynak írta. Androidos telefonon nagyon szépen megnyílik. Azért kérném a wave 2 tulajokat ,hogy nézzék meg mert ha jól tudom akkor a wave 1 hez képest dupla belső memóriát kapott 512 ram. Köszönöm előre is.
Még töltöm fel a pdf újságot ahogy meglesz küldöm a linket. :R

ui: Az androidos telefon is amin néztük az is 512 rammal rendelkezik.

Ezen múlik ,hogy ilyet veszek vagy se. :)

feltöltés 59% még.

[ Szerkesztve ]

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#3373) duvi válasza snecizero (#3372) üzenetére


duvi
nagyúr

Amint felért, megnézem neked :K

(#3374) szimike79 válasza Tomajdon (#3371) üzenetére


szimike79
őstag

Lassan tényleg minden régi Wave-s kikopik. Kíváncsi leszek ki lesz a következő? :DDD

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#3375) snecizero


snecizero
senior tag

Megvan feltöltöttem. Ha esetleg akkor egy wave 2 mobillal rendelkező tulaj megnézné ,hogy lejátsza vagy is megnyitja e ! És írna ide vagy Prívátba megköszönném. :R

[link]

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#3376) snecizero válasza duvi (#3373) üzenetére


snecizero
senior tag

Nagyon szépen köszönöm. :R Hány napot bír a wave 2 ?

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#3377) duvi válasza snecizero (#3376) üzenetére


duvi
nagyúr

2-3 nap körül tuti elmegy, használattól függően.
Gyári 1.2-es T-mobile szoftver van az enyémen.
(letöltés elindult. kb. 15 perc amíg leér)

[ Szerkesztve ]

(#3378) Xerix


Xerix
csendes tag

Sziasztok!

Megpróbálva komolyan venni az áprilisi büntetési díjszabásokat, vennék egy bluetooth-os fülest a Wave I-emhez.
Érdeklődnék, hogy kinek melyik fajta jött be, melyiket ajánlanátok?
Kíváncsi lennék azok véleményére, akik használják melyik típus jön be formára, hangra, használhatóságra.

Köszi a segítséget!
Xerix

(#3379) duvi válasza snecizero (#3375) üzenetére


duvi
nagyúr

Leért a pdf file. A beépített program nem boldogult vele. Túl nagy a file neki. A Picsel Smart Office megnyitja és betölti az összes oldalt. Viszont elég lassan ment még ezzel is az 50 full color oldal (50,8 MB) betöltése. Bele is lehet nagyítani vele az oldalakba, de itt is várni kell 1-2 másodpercet a nézetváltásnál.

(#3380) snecizero válasza duvi (#3377) üzenetére


snecizero
senior tag

Köszönöm szépen akkor tehát müködik ha jól értem csak 1 ,2 másodpercet várni kell.
Az nem olyan vészes. :R

[ Szerkesztve ]

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#3381) duvi válasza snecizero (#3380) üzenetére


duvi
nagyúr

"A beépített program nem boldogult vele." A Picsel Smart Office fizetős alkalmazás. Jelenleg 840 Ft-ba kerül a samsung appson. Ha ez nem probléma neked akkor ok. Ettől függetlenül ha munkához kell a nagy méretű pdf fileok kezelése, akkor nem ajánlanám nyugodt szívvel! Ellenben ha csak alkalmanként használnád ezt a funkciót akkor nem probléma.

(#3382) duvi válasza snecizero (#3380) üzenetére


duvi
nagyúr

Összehasonlítás képen megnyitottam ugyan ezt a pdf filet a SE Arc S-en is. A droidon lévő Adobe Reader egyből megnyitotta és nagyításnál se volt várakozás. Viszont az OfficeSuite irodai alkalmazás már ugyan úgy belassult tőle mint a Wave II-n lévő Picsel Smart Office. Ebből feltételezem, hogy itt szoftveres gondok lehetnek a pdf file kezelésnél. A hardver elbírna vele bőven a Wave II esetében is.

(#3383) ABal válasza duvi (#3382) üzenetére


ABal
őstag

Át tudnád küldeni nekem a fájlt? Valamiért semmilyen böngészőből nem indul el a letöltés a megadott linken. Kíváncsi vagyok én is.

Mihelyt leírtam, látom, hogy elkezdte lehúzni. Akkor storno.

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#3384) consono válasza snecizero (#3372) üzenetére


consono
nagyúr

A Wave II-ben is ugyanúgy 256+128 mega a RAM, mint a Wave I-ben...

"In God we trust. All others must bring data"

(#3385) leslieke válasza snecizero (#3375) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ezt megnézem, hogy a W3 hogy boldogul vele.

És W1-en is tesztelem, mert azon meg van Picsel Smart Office.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3386) snecizero válasza leslieke (#3385) üzenetére


snecizero
senior tag

Hát erre kiváncsi vagyok most ténleg ! :D Kiváncsian várom(juk) válaszod.

consono: köszi az infót !

[ Szerkesztve ]

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#3387) Goldmen75 válasza Xerix (#3378) üzenetére


Goldmen75
őstag

Üdv!

Nekem mindenhol nokiákat ajánlottak..én is tervezem venni egyet, hasonló okból.

(#3388) PartyShan válasza snecizero (#3386) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Megnéztem én is W2-n 2.0 bada alatt. A beépített szépen megnyitja gyorsan csak van egy "apró" szépséghibája :) márpedig az, hogy olvashatatlan. Ha ránagyítok akkor homályosak a betűk. Más pdf-nél is ilyen volt nem csak ennél. A PSO is megnyitja, ott nagyon szépen olvasható, de a 3. oldalnál kiírja, hogy memory is full :)

(#3389) ABal


ABal
őstag

A Picsel File Viewer nálam sem nyitja meg W1-en, csak a Smart Office. Lassú de viszi, nagyítani is lehet, olvasható marad, bár nem tökéletes. Valószínűleg szkennelt PDF?

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#3390) leslieke válasza snecizero (#3386) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Eredmény:

W3, gyári Polaris Office: 2-3 mp várakozás után megnyitja, lapozáskor az oldalak ezek után már gyorsabban jelennek meg.

W1, gyári Picsel Smart Viewer: Túl nagy a fájl hibaüzenet.

W1, fizetős Picsel Smart Office: 7-8 mp várakozás után nyitja meg. Kicsinyítés és nagyítás is működik, kb. 3-4 másodperceket kell várni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3391) leslieke válasza Xerix (#3378) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jabra BT3030 Garantáltan működik Wave 1-el.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3392) Orlin


Orlin
addikt

Ez mi már???? :O :O :O :C :C :C :F :F :F

A Samsung nem tud a Bada 2.0 tavaly szilveszteri megjelenéséről

[link]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#3393) szebev válasza Orlin (#3392) üzenetére


szebev
senior tag

Ahogy consono is irta, csak veletlenul pipaltak be a lengyel es magyar 2.0-at ! Lehet , h tenyleg nem tudtak rola .

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#3394) leslieke válasza szebev (#3393) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

És még mindig elérhetőek a Kiesben a firmware-ek.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3395) consono válasza szebev (#3393) üzenetére


consono
nagyúr

Ezek szerint tényleg részegek voltak :DD

"In God we trust. All others must bring data"

(#3396) Kaji


Kaji
tag

[ezt] érdemes kitölteni?

(#3397) Goldmen75 válasza leslieke (#3391) üzenetére


Goldmen75
őstag

Ez mi????:)
Én hagyományosra gondoltam, amit ráakasztok a fülemre s ott kezelem, nem egy dögcédulás kábeles kütyü:)))

(#3398) leslieke válasza Goldmen75 (#3397) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Haverom használja és nagyon meg van vele elégedve. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3399) m.zso


m.zso
aktív tag

Jó reggelt. Eladó sorba került a Wave 1-esem. Egy szépséghibája van: ütődés az alján.A vicc az, hogy kb másfél hónapja rendeltem hozzá alsó-felső takarópanelt, de még nem jött meg, így a rendelést visszamondtam.A készülék hibátlanul működik. Jelenleg a kk7-es béta van fent, van hozzá egy Ndrive11-es navi,+ pár játék, de kérésre visszarakom az 1.2-est. Azon volt még Sygic, Navitel, Ndrive 10-11 (sok más játékkal együtt).Valamikor felteszek egy hírdetést is róla. Elsősorban Tolna megyeiek jelentkezését várom. Igazábol sajnálom, h így elfuserálták a badát. Elég strapabíró kis teló ez. Tegnap megrendeltem a SonyEriccson Arc S-t. Holnap fogom kézhez venni a gépezetet, ha minden igaz.

Xiaomi Redmi Note 8 MIUI Global12.5.2 (RCOMIXM) 11 RKQ1.201004.002

(#3400) Goldmen75 válasza m.zso (#3399) üzenetére


Goldmen75
őstag

Mennyit kérsz érte? Az sok!:)
Lehet érdemes lenne megvenni tarcsiba, vagy családba valakinek...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.