Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) Kaji válasza Dhampir (#3249) üzenetére


Kaji
tag

Van rá esély, hogy a wavek megkapják a tizent?

(#3252) wertigo1984 válasza Kaji (#3251) üzenetére


wertigo1984
őstag

még a bada2.0-át sem kaptuk meg 100%-osan...

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#3253) leslieke válasza Kaji (#3251) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szerintem nincs.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3254) doctorur válasza wertigo1984 (#3252) üzenetére


doctorur
tag

Lehet, hogy áttolják a Tizen-re az erőforrásokat és már Tizen 2.0 érkezik a gépekre. :D
Nem értek a programozáshoz, de úgy tűnik, hogy nagyon közel van egymáshoz a bada és a tizen, ami hozhat egy átállást a W1-2 esetében is. Valami ilyesmit emleget a koreai is az elérhető anyagokban. Valszeg van a Tizen-ben egy-két olyan programozási trükk, ami segít a bada-n, ezért (elkerülve a későbbi pereskedést) inkább megszerezték a platformot.
Ez az optimistább verzió.
A pesszimistább már nem lát Bada 3.0-át, de 2.1-et sem, vagyis lassú elmúlás jöhet, amiben csak a W3 kaphat még némi támogatást.
Majd meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#3255) wertigo1984 válasza doctorur (#3254) üzenetére


wertigo1984
őstag

lehetséges, csak kérdés, hogy a w1/2-nek az ereje elég lesz-e a rendszer futtatására? Nem is lenne rossz ötlet amúgy. :C

[ Szerkesztve ]

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#3256) duvi válasza wertigo1984 (#3250) üzenetére


duvi
nagyúr

Nekem tetszik.Jó a design és ahogy látom kellőképpen véd is ez a tok.
Link beillesztéshez:
1.kimásolod vágólapra az oldal címét amire linkelni szeretnél
2.kijelölöd a beírt szöveget, amit linkké szeretnél tenni
3.amíg él a kijelölés, rányomsz a Link gombra jobb alul
4.a felugró Link ablakba beilleszted a vágólapon tárolt oldal címét és nyomsz egy okét.
Ezzel kész is vagy.

(#3257) wertigo1984 válasza duvi (#3256) üzenetére


wertigo1984
őstag

Köszi hogy elmagyaráztad! :R sokan nézik a buszon vagy metrón, hogy ki ez a félkegyelmű, aki egy autógumi darabot tart a füléhez... igaz kicsit vastagabb, de nem csúszik, illetve fotózásnál is stabilabban van kézben.

[ Szerkesztve ]

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#3258) wertigo1984


wertigo1984
őstag

CSCpre-nél nekem ilyenek vannak felsorolva egymás alatt ilyen sorrendben: KOR (ezmellett egy pipa van), XEH, XEZ, O2C... Mit jelent?

[ Szerkesztve ]

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#3259) jurzsolt


jurzsolt
tag

nyelvi file-ok, neked a XEH kell

(#3260) Kaji


Kaji
tag

Ezt láttátok? [link]

A BADA halott:)

[ Szerkesztve ]

(#3261) ADAM1337 válasza Kaji (#3260) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ahogy lesem linux alapú lesz, az nem feltétlen rossz. :U
Bár nem hiszem hogy a w3-mon kívül ha lesz update valamelyik régebbi megkapná.

(#3262) Dhampir válasza Kaji (#3260) üzenetére


Dhampir
félisten

Meg a Badás appok is halottak, amikért fizettél. :)

(#3263) Torry válasza Kaji (#3260) üzenetére


Torry
addikt

Jól itthagytak minket...

(#3264) bexinho23


bexinho23
őstag

Kipróbáltam néhány élőháttérképet. Elég jók, bár a kevés kínálat közül 2-3 értékelhető, többi elég gagyi.

(#3265) jacru válasza Dhampir (#3262) üzenetére


jacru
csendes tag

Kang has also said that Tizen will support applications which are written for the bada platform

(#3266) ABal válasza ADAM1337 (#3261) üzenetére


ABal
őstag

A Samsung eddigi támogatási hozzáállását alapul véve az is kérdéses, hogy a W3 megkapja-e? Nem hoznak-e ki inkább egy W4-et Tizennel, aztán nagy ívben sz@rn@k a Wave3 tulajokra. Az előző Wave-ekre meg úgysem megy már fel, mert túl idősek lesznek hozzá. A visszafelé kompatibilitás ígérete meg beáll a sorba a többi meg nem valósult projekt közé.

Engem most leginkább az izgat, hogy tényleg lesz-e valaha a számunkra hivatalos 2.0 WI-II-re? Amíg a Tizen nem volt képben, addig sem sűrűn sorakoztak a frissítések, mit várjunk most, amikor már az integráció a fő téma? Vajon hányan dolgoznak most a Bada 2.0 fejlesztésén/befejezésén? Csalódott lennék, ha nem adnák ki, de meglepett nem.

[ Szerkesztve ]

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

(#3267) Dhampir válasza jacru (#3265) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha úgy támogatja, ahogyan a Bada 1.2-őt a Wave 3-ra kijött alkalmazások...
Melyik Badát, a 2.0 -ásat?

[ Szerkesztve ]

(#3268) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Srácok, ez a KL1-es úgy néz ki eddig a legjobb! Még a fényképek s videó is jobb! Van rajta lengyel navi:D stb:)))

Ma megkérdeztem szegeden a tescoba a tmobil melletti srácokat mennyit adnának egy wave-ért....20.25e.-et
Jól kiröhögtem őket:))))

(#3269) leslieke válasza Goldmen75 (#3268) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ha keresni is akarnak rajta, akkor annál többet nem is tudnának adni érte.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3270) G-Guts


G-Guts
aktív tag

Látom még mindig ugyanarról szól a Wave fórum...
Mi lesz, vajon mi lesz később?Lesz mégis valami halvány remény, hogy javul a bada? Vagy nem? Vagy mégis lesz valami később? Reméljük lesz valami később. Vagy nem? De az is lehet, hogy igen? Hátha lesz valami, reménykedjünk. Vagy ne reménykedjünk? Vagy mégis?
Tehát nagyrészt arról szól a fórum, hogy ESETLEG mi lesz később. De arról, hogy MOST mi van, kevés szó esik. Ez szimplán azért van, mert szinte semmi nincs.
Ha normális lenne a rendszer, akkor arról beszélgetnének itt a fórumlakók, hogy most ez meg ez az alkalmazás jött ki, milyen jó. De most kijött egy újabb, az még jobb, de van rá más app is, az is szintén jó ezért meg ezért. A telefon ezt meg ezt a funkcióját pedig ezzel az app-al tudjuk még jobban kihasználni, de van erre is egy másik app, meg mégegy másik...
De ez nem így van, kár is reménykedni, ez nem is lesz így. Ha valaki Wave-t használ, azt javaslom neki, hogy felejtse el, hogy ez egy okostelefon, gondoljon rá úgy mintha egy Samsung Champ lenne és úgy nem éri kellemetlenség. Ha valaki erre nem képes, az váltson, mert a bada-nál csak reménykedések vannak, más nem igazán.
Az egész bada egy nagy szop@tás!

[ Szerkesztve ]

(#3271) m.zso válasza G-Guts (#3270) üzenetére


m.zso
aktív tag

Hát hallod.Van benne nèmi igazság.Türelmes egyèn vagyok,de amit a samsung az ìgèrgetèseivel csinál,az sok.Egyre inkább kacsingatok egy se arc s felè.De az meg olyan törèkenynek nèz ki.Wave viszont bizonyìtottan kemènylegèny.Bárcsak szoftveresen is az lenne.Maga lenne a tökèly.

Xiaomi Redmi Note 8 MIUI Global12.5.2 (RCOMIXM) 11 RKQ1.201004.002

(#3272) ett válasza G-Guts (#3270) üzenetére


ett
aktív tag

Sajnos egyetertek veled. :(
Lasd a korabbi hozzaszolasomat:Badash*t

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#3273) SpaceKombajn válasza Dhampir (#3249) üzenetére


SpaceKombajn
tag

és akkor akiknek lesz W4 telefonja, azok lesznek a Tizen Túliak Társasága? :D

spacetime

(#3274) szimike79 válasza SpaceKombajn (#3273) üzenetére


szimike79
őstag

Talán tíznél többen lesznek! :DDD De nem sokkal. :DDD
Főleg annak fényében, amit a badával művelnek.

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#3275) doctorur válasza SpaceKombajn (#3273) üzenetére


doctorur
tag

Király poén! Nálam 5*ös!

[ Szerkesztve ]

(#3276) consono válasza Kaji (#3260) üzenetére


consono
nagyúr

Most őszintén, mit számít az, hogy egy még meg sem jelent rendszer mit fog majd tudni és támogatni másfél év múlva? (Kb. ennyi idő biztosan kell a Samsungnak, hogy 1.0-t elérjen a verziószám...) Hol lesz már akkor a Wave I-II? Ráadásul nem lepődnék meg, ha nnnnnnnnn (10 n, hehe) csak intel procin futna, nem véletlenül az Intel gyereke a rendszer...

"In God we trust. All others must bring data"

(#3277) duvi


duvi
nagyúr

A nagy "vidámság" közepette azért én még ajánlgatnék erre a "halott" platformra ;)
Hamarosan felkerül a samsung appsra három játék a Paw Print Games műhelyéből, amik támogatni fogják az 1.2-es rendszert is:
Kami Retro, Battle Bugs, KamiCrazy
Bemutató videó Wave II-n, 1.2-es rendszerrel

[ Szerkesztve ]

(#3278) leslieke válasza duvi (#3277) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Itt pedig Wave 3-on nézhető meg ugyanez: [link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3279) Bobó_20 válasza G-Guts (#3270) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

Én sem okostelóként használom már a wave-et, szinte már telefonálni is utálok vele! Most holtidő van, gyűjtök másik tárcsára.
Egy előnye van ennek az állapotnak: kb 5-6 napig elmegy egy töltéssel, tehát tényleg csak végső esetben nyúlok hozzá. Számomra ez undorító, mivel mindennapos használati tárgy és szeretnem kéne. Tudom vannak nagyobb gondok is az életben, de fizettem érte nem keveset, ezért a pénzért kaphattam volna jobbat is, amitől hülyének és becsapottnak érzem magam.
Csak hogy aktualitás is legyen: most komolyan mit vártok emberek, hogy egyesítik a Tizennel a badát? Ez csak ígéret, nem más. Fél év múlva bejelentik, hogy probléma akadt a Tizen - Bada kompatibilitással...szép lassan kivezetik a piacról. Azért, hogy ez ne legyen óriási bukásnak elkönyvelve húzzák még a mézesmadzagot, ezzel is megmentve egy-két vásárlót. Az életciklusa viszont innentől leáldozóban van, ami azt jelenti, hogy a bevétel rohamosan csökken, a támogatottság még inkább (eddig se hajjde)...Bezzeg mikor először felvetettem, hogy a w3 csak utolsóbőrthúzzukle termék...
Lehet példálózni, hogy: "nekem megfelel így is", nekem meg nem.

(#3280) bokrosolajos válasza Goldmen75 (#3268) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Goldmen75: Ma megkérdeztem szegeden a tescoba a tmobil melletti srácokat mennyit adnának egy wave-ért....20.25e.-et
Jól kiröhögtem őket

Szerintem így voltak ezzel ők is :D

Ha valakit érdekel az első átszokós hetem, annak elmesélem mit végeztem az új szerzeménnyel ma reggel, autóban utazva! (ha nincs rá kereslet, szóljatok nyugodtan, nekem nem gáz, ha le kell álljak. Meg priviben úgyis válaszolok bárkinek)

Sygic (az Aura, nem az light verzió, ami badára van) navigált, KITT voice box (a Knight Riderből) mutatta az utazó sebességet, 5 email fiókot kezelt+gmail push, hírek+időjárás, a menet közben lőtt fotókat Facebook-ra töltöttem, és megválaszoltam a friss hozzászólásokat. Közben elolvastam a navigáció PDF formátumú, terjedelmes kézikönyvét. Gond nélkül, meg sem érezte! A "laggolós"-nak hitt OS-en
Hozzá teszem: ebben a készülékben is 512 MB RAM található, mint a Wave-ben.

[ Szerkesztve ]

(#3281) TomWexX válasza bokrosolajos (#3280) üzenetére


TomWexX
addikt

Engem nem zavar ha erről írsz, max még jobban irigykedek. :O ;]

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#3282) leslieke válasza bokrosolajos (#3280) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem sokáig bírtad nélkülünk! :DDD
Komoly multitaskingot hoztál össze az utazás alatt. Az új telefon milyen képeket lő?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3283) doctorur válasza consono (#3276) üzenetére


doctorur
tag

consono: wave+droid projekt hol tart? Lesz belőle valami vagy mire lenne, addigra már nem lesz mire feltenni, mert leamortizálódnak a telók?

(#3284) F-ECT$ válasza bokrosolajos (#3280) üzenetére


F-ECT$
titán

Felőlem jöhetnek az élmények.

Kitt voice box és Sygic egyszerre :F

Dive ever, work never.

(#3285) consono válasza bokrosolajos (#3280) üzenetére


consono
nagyúr

A Wave-ban nem 512 MB a RAM, 256+128 :D, csak, hogy a kedvenc vesszőparipámat ismét elővehessem :)

doctorur: sajnos nem látok nagy előrelépést, de nem igen van időm foglalkozni vele... Rebellos egyedül próbál, már amennyire próbál modem drivert írni, soke egyelőre nem látszik belőle. Szerintem 1-2 heti munkával lehetne olyan Gingerbread-et csinálni, mint amilyen Froyo most van, de hogy lesz e még Wave user akkor mikor elkészül a projekt, az jó kérdés...

F-ECT$: lajosunk jó szokásához híven megint ferdít kicsit ;)

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#3286) Wheelbarrow


Wheelbarrow
aktív tag

Komikus ez a sírás rívás ami itt megy. Akinek nem teszik a Bada vegyen droidot. Több mint egy éves vas elavultnak számít örülj ha még kapsz rá frissítést. Esetleg Bada 2.0 kell? Vegyél Wave3-t sírás helyett. Ha nincs pénzed rá akkor meg ne nyafogj hanem spórolj aztán örülj neki. Persze ha király akarsz lenni gyere ide dicsekedni utána, hogy micsoda dealt csináltál egy kéz alól vett csúcs droiddal. Lesz hozzá közönség és te büszke lehetsz magadra mekkora király vagy. Persze egy droidos fórumon ez nem működik mert ott hamar diszkrét anyázás lenne a vége de itt végtelenül toleráns a közönség. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3287) peter_k válasza Wheelbarrow (#3286) üzenetére


peter_k
tag

Köszönjük az építő hozzászólást!

(#3288) leslieke válasza peter_k (#3287) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Azért lássuk be, ahogy a sírás-rívásnak is, úgy ennek a hozzászólásnak is megvan a maga igazságtartalma.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3289) F-ECT$ válasza leslieke (#3288) üzenetére


F-ECT$
titán

Ja, csak ha jól emlékszek, akkor a bada 2-t hivatalosan is megerősítették w1/w2-re, aztán mégis csak 1-1 ország kapta meg eddig...

Dive ever, work never.

(#3290) Bobó_20 válasza Wheelbarrow (#3286) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

Részemről a sírás tárgya nem más, mint hogy a szoftvertámogatottság elpusztult w1 esetén egy 1.2-es badával (arra is mennyit kellett várni és nem is lett jobb), a 2.0 már nevetséges szinten késik, ha jön egyáltalán. Pedig láttam benne lehetőséget és szimpatikus volt a rendszer, mindaddig amíg a bénázással el nem vették mindenki kedvét a fejlesztéstől. Tehát nem azt kaptam, amit vártam meg amit ígértek. Másrészt ha belobogtatnak szeptemberre, majd novemberre, majd decemberre, majd márciusra, majd istentudjamikorra egy frissítést, az már az én türelmemnek is sok, pedig nem fejlesztek, nem ebből élek. Szerintem a W1+W2 tulajok még mindig többen vannak (ergo a fejlesztő nagyobb bevételt várhat, motiváltabb), de a 2.0-s hülyeségük miatt ugye W3 only az új appok nagy része...
Még egyszer hangsúlyozom: tetszik a rendszer (stabil, egyszerű) csak nem fordítanak kellő figyelmet rá. Ezért a sírás és különben is így mindenki látja az árnyoldalát is a dolognak, elég benéznie a fórumba...

[ Szerkesztve ]

(#3291) leslieke válasza F-ECT$ (#3289) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

...eddig... De egyébként jól emlékszel.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#3292) gelbelex


gelbelex
őstag

Így utólag belegondolva romantikus illúzió volt azt hinnem, hogy a Samsungnak fontos lesz a bada 2.0... :B (Szempont volt tavaly szeptemberben a WaveII vásárlásakor, és ha nem rakom fel novemberben, már lecseréltem volna a telefont.)
Csak tartalék, akárcsak a tizen. (Csoda, hogy egyáltalán kijött a Wave3.)
Kaszál mind a három komoly platformból, beszállít az Apple-nek, nyomja a droidot és a WP7-et is, bolond lenne konkurenciát csinálni.
Azt tippelném, ha a fentiekből legalább kettő elapad valamiért (perek, jogdíjak, túl kötött a wp7), csak akkor foglalkozik majd komolyan a badával tizennel, amit akkor meglepően gyorsan átportolnak majd a droidos/wp7-es készülékekre

(#3293) szebev válasza Wheelbarrow (#3286) üzenetére


szebev
senior tag

Egyetertek ezen hsz-el !

Titanfall ,Bf3,Xbox 360,LG G2 32 gb D80220B-HKG-XX + Wave 1.2 JL2/JL1,Sandisk 16gb 4class.

(#3294) Kaji


Kaji
tag

Úgy rémlik, hogy vki vett egy a-jays fülhallgatót. Hogy szuperál?

(#3295) Goldmen75 válasza wertigo1984 (#3250) üzenetére


Goldmen75
őstag

Ilyet lehet S8500-re is kapni? Marha jól néz ki s gondolom praktikus is

(#3296) Dhampir válasza szebev (#3293) üzenetére


Dhampir
félisten

Önmagamat leküzdve mindenkinek a hsz-ével egyetértek, mert minden ember egy külön világ, és a maga képzelte sajátos világban mindenkinek igaza van. :)

Ri Okpong koreai költőnő A női szoba fájdalmában című versében így jelenik meg a feszült várakozás:

Kedvesemet nagyon várom,
minden virág fonnyad már,
Szarka csörren: ha reggel szól,
jó ómen, hogy szava száll;
Festékem és tükröm fogom,
szemöldököm megrajzolom.

Amikor reggel hallja valaki a szarka hangját felcsendülni, akkor aznap fontos vendége érkezik (a koreai néphit szerint).

Így sürgetjük meg a Bada 2.0 mihamarabbi elérhetőségét:
pali-pali=gyorsan-gyorsan

[ Szerkesztve ]

(#3297) appel válasza Kaji (#3294) üzenetére


appel
őstag

én vettem...hát őőő 9k-ért nem jó vétel szerintem...inkább 6-7k-t érne...a programozható gomb, az androidos szoftver és az általa nyújtott funkciók, a gubancmentes lapított kábel, a kinézet tökéletes, de a hangminősége mondjuk egy olcsóbb fülhallgatóval egál (kb. olyan Sennheiser CX300) (ez azért a gyárit zsebre rakja, de ennél többet vártam...)
és eléggé szokni kell, hogy agybadugós a headset, mert zenét hallgatni ok, de amikor beszélsz, akkor ugye a füllbe illeszkedése miatt semmit nem hallasz magadból, csak a fejedből, mintha víz alatt lennél...

[ Szerkesztve ]

(#3298) gelbelex válasza Dhampir (#3296) üzenetére


gelbelex
őstag

:DD :C

(#3299) szimike79 válasza Wheelbarrow (#3286) üzenetére


szimike79
őstag

Sajnos inkább elkeserítő a "sírás-rívás", sem mint komikus. Talán azt jelzi, hogy valami nem egészen úgy működik, mint ahogy azt a többség elvárná. Ha ezt a tuti hozzáállást képviseled, amit sajnos mostanában egyre jobban vélek felfedezni a Samu üzletpolitikájában, akkor csak sajnálni tudlak. Valahol saját magad ellensége is vagy. Neked biztos nem lenne jó, ha frissítés formájában, használhatóbb lenne a telód. Én örülnék neki. A hardvere elavult? El vagy tévedve egy kicsit! Szinte azonos tudású hardverrel szerelt telefonok köröket vernek használhatóságban a Wave-re, de csak azért mert más rendszer fut rajta. És ezalatt nem a letölthető progik sokaságára gondolok. Ennyit az elavult hardverről. Azért vegyek Wave3-at, hogy legyen hivatalos bada 2.0-a telómon? Ezt még te sem gondolhatod komolyan. Ha neked ez jó tedd ezt. Ilyen alapon inkább veszek más telót, amire lesz később is support. Ha ezen múlik, akkor soha nem fogom megtudni milyen a 2.0-a.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

(#3300) szimike79 válasza szimike79 (#3299) üzenetére


szimike79
őstag

És ami még lemaradt, mert a Wave-m úgy gondolta, hogy nem fér több szöveg a hozzászólásomba:
Szimpatikusabb lett volna, ha azt írod, hogy ez egy Wave fórum, és nem vagy kíváncsi a droidos témára.

Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.