Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-03-06 11:41:03

LOGOUT.hu

SAMSUNG WAVE SZAKMAI TOPIK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) a510


a510
aktív tag

Feleségem kapott egy Ray-t karácsonyra (tőlem :)) Jó teló, ha első okostelóm az lett volna biztos nagyon szeretném. LCD-je (bár jónak tartják) nekem nagyon messze van a wave amoledjétől. Ami nagyon zavaró az a betekintési szög. Igaz, hogy nem vált színt, de hamar elhalványodik ha nem szemből nézem. Meg hozzászoktam ahhoz is, hogy a waven a pixeleket simogatom, nem a felettük lévő üveget.
Nehéz lesz következő telefont választani, ha a kijelzőt meg a fém házat nézzük (az oprendszert most ne firtassuk), de ki tudja mi lesz 2-3 év múlva :D

(#2652) Willie válasza rObika8802 (#2650) üzenetére


Willie
őstag

Okés, szólni fogok! :D

Neked is köszi az infót a510! :)

(#2653) duvi


duvi
nagyúr

Mai kései ajánló:
Contacts Backup 560 Ft / 1.0 kell / Wave I-II-II támogatott.
WOOHA: Christmas játék. Ingyenes / 1.2 kell / Wave I-II-II támogatott.
M-Puzzles: Cubes játék. 290 Ft / 1.2 kell / Wave I-II-II támogatott.

LG 2x vs. Xperia Arc S párosból én az Xperiát venném mindenképp. Október óta van a fiamnak egy Arc S telója. Eddig semmi problémája nem volt vele. Se fagyi, se restart. A három hónap alatt már volt is rá egy frissítés, pedig T-s készülék. Videóban és fotózásban rendben van. Utóbbiban azért a "nagy" Wavek megverik. Sebességgel sincs gond, bár néha-néha meg tud akadni ha több napig nincs restartolva. Kijelzője kimondottan szép és kellően érzékeny. A 4,2"-es kijelzőn élmény netezni és játszani. 2.3.4-es droiddal adják a T-nél. A ház nagyon szép, de nagyon műanyag. Mi vettünk rá egy fekete szilikon tokot és azóta ez se zavaró. Aki szereti/elfogadja a droid rendszert annak szerintem tuti vétel a maga 81K-s árával. (Kezdőrészlet: 22 455Ft + Törlesztések: 12 hó X 4878 Ft)

[ Szerkesztve ]

(#2654) San398


San398
őstag

Ma megjött Angliából a megrendelt kamera gomb.Nem volt egyszerű a beszerelés és beforrasztás, de a kitartás meghozta a várva várt eredményt és most megint úgy működik mint újkorában.(tehát ahogy gondoltuk hardveres a gond) Azért, hogy ne legyen minden jó van egy jókora üröm az örömben! Szétszedés közben a Lock gomb kábelét sikerült beszakítani :O és most nem tudom lezárni.(automata billentyűzár működik) Az összes oldalsó gomb kétoldalú ragasztóval van rögzítve egy műanyag kerethez.Amikor a keretről próbáltam leszedni a gombot akkor sikerült tönkretenni.Direkt a kamera gombbal kezdtem minden mindegy alapon , persze a rossz gombnak nem lett baja :) Most kereshetek Lock gombot!! :K
Csak az vágjon bele otthoni cserébe akinek jó a szeme (miliméterenként vannak a forrasztások, négy van belőle a kamera gombnál, Lock gombnál három) van jó pákája, nagyítója, sok sok türelme a szétszedéshez és összeszereléshez.
2.0-ban csak a Lock gombbal lehet csak a kijelzőt bekapcsolni, jól emlékszem ugye?Mert akkor gondban leszek ha kijön!
Kettő gombot rendeltem, ha valakinek kell akkor van egy eladó! :K Többit privátban!

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#2655) leslieke válasza San398 (#2654) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

W3-on csak a Lock gombbal lehet lezárni/feloldani. Nincs is erre más beállítási lehetőség.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2656) duvi


duvi
nagyúr

leslieke és Paca2 figyelmébe ajánlom a ma megjelent Music Plus zene lejátszó alkalmazást. A leírásban nem szerepel ugyan, de a mellékelt képeken látszik egy mappa ikon a kezelő gombok mellett. Ez vajon folder player funkciót takar, vagy vmi mást? Ingyenes / 2.0 kell / Wave III only.

(#2657) leslieke válasza duvi (#2656) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Láttam. A gyári lejátszóban is van folder player. Ha jól látom ez semmi újat nem tud.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2658) leslieke válasza duvi (#2656) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Dupla. Bocs.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2659) Tomajdon válasza duvi (#2656) üzenetére


Tomajdon
aktív tag

A 2.0-ban alapból van folder funkció.

(#2660) duvi válasza Tomajdon (#2659) üzenetére


duvi
nagyúr

Ok. Ha nem "okosabb" a 2.0 beépített lejátszójánál akkor tárgytalan.
Tegnap megjelent a ChatON iOS verziója. Ezzel bekapcsolták a droid tulajdonosok mellé az almás közönséget is. Természetesen ingyenesen letölthető. Innentől csak szólni kell a haveroknak, hogy tegyék már fel és egyszerűbben lehet kommunikálni velük :)

[ Szerkesztve ]

(#2661) PartyShan


PartyShan
aktív tag

Sziasztok!

Ma vettem észre, miután jött 3 frissítésem az appson, hogy ha rámegyek a frissítés értesítésre akkor bedob a saját oldalamba. Ez eddig is így volt. Na de nem jelzi, hogy melyik programok frissültek, végig kell nyomogatnom az összeset és ahol a lekérés helyett frissít van azt tudom frissíteni. Ez így elég ratyi :)

(#2662) duvi válasza PartyShan (#2661) üzenetére


duvi
nagyúr

Nincs "Összes frissítés" gomb, mint az 1.2 szoftver alatt?
Ezáltal nem kell egyesével keresgélni a frissítendő alkalmazásokat.

(#2663) San398 válasza leslieke (#2655) üzenetére


San398
őstag

Akkor jól emlékeztem, hogy az egyik kipróbált wave1-es bétában is csak a Lock gombos feloldás volt!

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#2664) PartyShan válasza duvi (#2662) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Röviden és tömören: NINCS

(#2665) Kaji válasza PartyShan (#2664) üzenetére


Kaji
tag

Nekem is kiírja több napja, hogy van 2 frissítés. Nem találtam rá megoldást, már egészen hozzászoktam:D

Biztos kijavítják következő 2.0-val.

(#2666) bokrosolajos válasza duvi (#2653) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Köszi Duvi!
Már majdnem nyomtam a megrendelés gombot, mivel már eléggé meggyőztetek, hogy NE LG legyen, amikor megpillantottam a szokásos kedvenc feliratom "Jelenleg a webshopban nem kapható, újabb készlet várható!"
Ez most már tudom azt jelenti, hogy már nincs, de direkt nem veszik ki, hogy releváns találatuk legyen ilyen készülékre is. Kapják be :((

(#2667) duvi válasza PartyShan (#2664) üzenetére


duvi
nagyúr

:(
Szépen gyűlik a 2.1-hez a javítási lista :U

(#2666) bokrosolajos
Egy kis turpisság van a T-s Arc S rendelésében: LINK

[ Szerkesztve ]

(#2668) leslieke válasza duvi (#2667) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Akad javítanivaló benne. De ha tökéletes lenne, akkor nem lenne mit hozzátenni. :DDD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2669) PartyShan válasza duvi (#2667) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Már csak az a kérdés, hogy a javítás melyik évezredben jön, mert jönni fog. A másik kérdés, hogy a W1-2 megkapja-e? :)

(#2670) San398 válasza Kaji (#2665) üzenetére


San398
őstag

Én azt vettem észre, hogy olyankor van ez amikor egy régebben letöltött alkalmazáshoz van frissítés ami éppen nincs a telefonra telepítve! Csak kérdés, hogy deríted ki melyik alkalmazáshoz van frissítés?!

duvi: 2.1-hez javítási lista?? :D 2.0 sincs még. Az előszilveszterező bada fejlesztők által félrészegen véletlenül a kies szerverre feltöltötten nem számítva!! :DDD

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#2671) duvi válasza leslieke (#2668) üzenetére


duvi
nagyúr

Szó se róla! Én is szeretnék "szenvedő alanya" lenni egy Wave III-nak :DDD
A javított böngészője és a 4" SAMOLED kijelzője nagyon bejövős :K

San398
:D :C

[ Szerkesztve ]

(#2672) leslieke válasza duvi (#2671) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jaja, "szenvedek" amikor este a telefonon netezek elalvás előtt. :DD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2673) F-ECT$ válasza duvi (#2667) üzenetére


F-ECT$
titán

Az 1.0-hoz és 1.2-höz is írtunk, meg sokan írtak különböző fórumokon, aztán mégse vették figyelembe. (Hogy is vették volna a miénket, de azért a nagyobb angol oldalakról szemezgethettek volna.)

Dive ever, work never.

(#2674) leslieke válasza F-ECT$ (#2673) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Egyébként is nézőpont kérdése, hogy ki mit tart hibának. Pl. nekem 1.2-ben nem volt gond, hogy nincs folder player a zenelejátszóban, de voltak akik nagyon hiányolták.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2675) gelbelex válasza San398 (#2670) üzenetére


gelbelex
őstag

amikor egy régebben letöltött alkalmazáshoz van frissítés ami éppen nincs a telefonra telepítve

És ezzel miért kel a júzert zaklatni, ha nincs is a telefonján? :DD
Szólna akkor, amikor mégis telepíteni akarja... :F

2.0 sincs még. Az előszilveszterező bada fejlesztők által félrészegen véletlenül a kies szerverre feltöltöttet nem számítva!!

:C
Szerintem is véletlen a WaveII-re a KL6.
Örülök neki, de igazság szerint összességében nem jobb a KK5-nél.
A KL6-ban gyorsabb a böngésző, kevesebbet dobál memóriaüzenetet, de lassabb a bootolás, gyorsabban fogyasztja az akkut... nem láttam (még?) több különbséget.

[ Szerkesztve ]

(#2676) Ranger^41 válasza leslieke (#2627) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

OTP mastercard, nem dombornyomott, 2014/11

(#2677) consono válasza gelbelex (#2675) üzenetére


consono
nagyúr

+ lehet állítani az sms kódolást. A browser szerintem azért gyorsabb, mert magasabb órajelen, a normál 800 MHz helyett mondjuk 1GHz-en járatja a procit, ez magyarázat lenne a gyorsabban merülő aksira is. Persze erre semmi bizonyítékom :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#2678) gelbelex válasza leslieke (#2657) üzenetére


gelbelex
őstag

A gyári lejátszóban van bluetooth fejhallgató..? Nem találtam, pedig elgondolkoznék rajta.

Tényleg, a gyári lejátszóban a hangszínszabályozó "Auto" beállítása mit jelent? Van erről info?

(#2679) Ranger^41 válasza consono (#2677) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

A böngésző tényleg eléggé szívja az akksit, ezt én is tapasztaltam.

(#2680) gelbelex válasza consono (#2677) üzenetére


gelbelex
őstag

De jó esély van rá... :K

(#2681) Ranger^41 válasza gelbelex (#2678) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Azt passzolom, de a Rock beállításnál észrevettem 1 furcsaságot... Ez nem csak hangszínszabályzó, szerintem rá húz a zenére valami maximizer/limitert, ami vagy frekvencia vagy dB alapú, és néhány számban zavaróan rángatja a hangerőt.... :\

(#2682) leslieke válasza gelbelex (#2678) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A lejátszóban a Megosztás alatt lehet bluetooth-ra küldeni, szerintem. Kipróbálni nem tudom, mert csak zsinóros fülhallgatóm van.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2683) PartyShan válasza PartyShan (#2661) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Nos a frissítési probléma eltűnt.Megint volt friss verzióm az alkalmazásaim közül, de most volt mellette frissít gomb és összes frissítése opció is.

Még valami, a frissítendő app mappában volt és hibával nem települt. Kivettem a mappából és jó lett
Kl6 alatt is 800Mhz-en megy a proci.

[ Szerkesztve ]

(#2684) goldmen2


goldmen2
csendes tag

Nem vagyok türelmetlen, de már kezdem elveszíteni, 2.0 várása közben, for wave 8500-re...:)
(goldmen75)

(#2685) gelbelex válasza goldmen2 (#2684) üzenetére


gelbelex
őstag

Mi hiányzik belőle, a magyar nyelv?

(#2686) F-ECT$ válasza leslieke (#2674) üzenetére


F-ECT$
titán

Ez nem hiba, de hiányosság. Olyan mintha nem lenne szivargyújtó az autóban. Mivel szinte mindben van, ezért ez már alapnak számít, és hiányzik ha nincs, még akkor is, ha valakinek épp nincs rá szüksége. Szvsz.

Dive ever, work never.

(#2687) gelbelex válasza leslieke (#2682) üzenetére


gelbelex
őstag

Tényleg... :B (Ugyan éppen nem tudtam az SE headset-emre küldeni... :F )
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#2688) goldmen2 válasza gelbelex (#2685) üzenetére


goldmen2
csendes tag

A hivatalos 2.0-át várom magyarul! Mert ugye wave 2-re megjelent....

(#2689) gelbelex válasza goldmen2 (#2688) üzenetére


gelbelex
őstag

Értem. (Én éppen nem használom a magyar kijelzőt, de a qwertz-nek örülök.)
W2-re megjelent, véletlenül :Y .

(#2690) goldmen2 válasza gelbelex (#2689) üzenetére


goldmen2
csendes tag

Nem véletlen, stratégia, a legelsőt hagyják utoljára (szemetek):D

(#2691) leslieke válasza gelbelex (#2687) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Kerítek egy BT headsetet és kipróbálom.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2692) consono válasza goldmen2 (#2690) üzenetére


consono
nagyúr

Én inkább a részeg szilveszteri verzióban hiszek :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#2693) PartyShan válasza goldmen2 (#2690) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Én a részeg szilveszteri+véletlen kikerült verzióban hiszek. Sajnos nem olyan stabil mint a KF1 volt :(

(#2694) consono válasza PartyShan (#2693) üzenetére


consono
nagyúr

Nálam a stabilitással nincs gond, szerintem mióta fent van még nem indult újra magától...

"In God we trust. All others must bring data"

(#2695) goldmen2 válasza consono (#2692) üzenetére


goldmen2
csendes tag

? Fake?

(#2696) consono


consono
nagyúr

Valaki értelmezze nekem ezt a mondatot, illetve a második felét, mert nem volt ott semilyen parancs:

"The message “Page too large” is high debug mode of the Dolphin browser. Every time detect full ram memory will show this notice. Edited the following command click ok to announce it will release memory and web browser, zoom in / out very quickly."

Vajon ezt a high debug módot is le lehet venni low-ra? Azt hiszem sokunk problémái megoldódnának...

goldmen2/75:azt nem mondanám, hogy fake, mert a Kies szervereiről jön le, inkább azt, hogy valaki "véletlenül" kivette a teszt mód pipáját...

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#2697) goldmen2 válasza consono (#2696) üzenetére


goldmen2
csendes tag

Na minjá felhívom a samu szervízet:D Ők mit tudnak:)

(#2698) szipak válasza consono (#2696) üzenetére


szipak
tag

ha jól sejtem, akkor azt akarja mondani, hogy amikor Page too large esete forog fenn, az a megtelt memória miatt van. a második mondat pedig talán az akar lenni, hogy ez esetben felszabadít memóriát és újratölti az oldalt. de ez csak tipp, látszik, hogy nem angol az anyanyelve az illetőnek :)

(#2699) bokrosolajos válasza consono (#2696) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Nem tudom ez mit jelent, de ami bada 1.0-ban működött, az 1.2-n már nem.
Írtam is egyszer, hogy röhejesen használhatatlan a browser, mert olyan oldalnál, ahol zoomolni kellene, nagyítás alatt dobja ezt az üzenetet,de semmi más nem történik, csak vissza ugrik alap teljes oldal nézetre, amit ugye nem lehet elolvasni, és kezdődik a kör elölről. :(

(#2700) Ranger^41 válasza szipak (#2698) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Hát igen, ez a mondatszerkezet valami borzalmas, fogadjunk h annak a francia dev-nek a postja :D

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Samsung S8500 Wave
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.