Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Alfred88 válasza bigdigit (#40) üzenetére


Alfred88
tag

Ez általában mondjuk minden telefonra igaz :)

(#152) syIex válasza BMS (#149) üzenetére


syIex
veterán

Raknak fel, de egyelőre csak a sima fólia van, Whitestone később lesz.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#153) Kasya válasza syIex (#147) üzenetére


Kasya
nagyúr

Mert lukas az agyam es vezetes kozben sok reszletet egyeztetek telefonon, amiket jobb visszahalgatni.

(#154) spect80 válasza MMiklos86 (#145) üzenetére


spect80
senior tag

Jack alternatíva: [link]
Nem vagyok egy kreatív típus, rajzolni nem tudok. Egyszer ügyfélkapu+on kellett egy aláírás arra jó volt, de csak erre overkill a toll

[ Szerkesztve ]

(#155) BusinessGuy válasza syIex (#147) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Hívást rögzíteni? Nekem fontos üzleti dolgok egyéb infok miatt. De egyébként is bármikor jól jöhet. Az EU csodás baromsága miatt meg gyárilag tiltva van, az erre való programok a play áruházban nem jók semmire. Csc cserével pedig megkapod a gyári hivásrögzítőt hibátlan hangminőséggel.

Yany: ezzel csak az a baj hogy a a samsungokon nincs aptx...:/

[ Szerkesztve ]

(#156) primakut válasza viragdani01 (#44) üzenetére


primakut
csendes tag

A s23U 708 / 1768 nit míg az apple 517 / 2256 nit. Nem le7, hogy a 708 vs. 517 érték miatt kissebb a max?

(#157) babosf válasza BusinessGuy (#144) üzenetére


babosf
aktív tag

ez gyors volt köszi.....ejjj csak kell vennem egyet :D

Galaxy S23 Ultra

(#158) 3L1T3


3L1T3
addikt

nagyon tetszik de maradok ios vonalon pont a szoftver miatt.

Minap adtam el egy ipad pro-t mert nem használtuk illetve csak a gyerek játszott rajta egyszerű játékkal. Arra pedig feleslegesnek tartottam, lett helyette egy xiaomi pad 5 és már az első 1 órában visszasírtam az ipadet. Sajnos továbbra se tudok megbarátkozni az androiddal pedig S1-el kezdtem majd S2 aztán kipróbáltam az ios-t.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#159) MrOomen válasza Kincsesss (#71) üzenetére


MrOomen
tag

Akkor lehet menni problémázni a parlament elé, esetleg szervezhetsz tűntetést az MNB épülete elé.
Vissza lehet nézni évekre visszamenőleg a megjelenési eurós árakat. Közel sincs akkora mozgás, mint a forint árakban. 5 é alatt 100 ft mozgás van az euróban, ha a min. és max. értékeket vesszük akkor 130ft is megvan, és ugye nem az aktuál árfolyamon megy a váltás, hanem árfolyamkockázatot is figyelembe veszik.
2020-ban 900 euro volt az S20 alap modell megjelenési ára (324,900Ft), most 950 euroval 410ezerről nyitunk.
Nem a víz a hülye ha a hal nem tud úszni. :))

(#160) Tin válasza BusinessGuy (#110) üzenetére


Tin
veterán

Azóta, hogy leírtam a hozzászólásom, kb a hsz-ek 2/3-ára ráhúzható valamelyik kategória :D

(#161) Yany válasza BusinessGuy (#155) üzenetére


Yany
addikt

Ez érdekes. Az Exynos chipes S9+-omon van AptX, a Qualcomm chipes (ugyebár övéké a szabvány) S23 meg nem tudja?

Le tudná nekem fotózni, hogy a developer menüben milyen CODEC-ek érhetők el a BT kapcsolatokra? Köszi.

Itt kell keresni:

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#162) BMS válasza syIex (#152) üzenetére


BMS
őstag

Az nem baj :)

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#163) gilfoyle válasza Fecó 11 (#139) üzenetére


gilfoyle
őstag

Ugyan az asztrofoto módot még nem próbáltam, de némi asztrofotós múltam van. Ezek alapján azt gondolom, hogy nem egy 4-7 perces expo lesz, hanem sok rövidebb, pár másodperces (15-20sec szerintem belefér még), majd azokat összegzi a telefon.
A "rendes" asztrofotók is így készülnek, pl. sok 2-5 perces képből (itt már van követés és vezetés) áll össze mondjuk egy egy órás kép.

(#164) spect80 válasza Yany (#161) üzenetére


spect80
senior tag

tudja

[ Szerkesztve ]

(#165) arcadio válasza Wesiz (#131) üzenetére


arcadio
csendes tag

Próbáltam az Oppo-t, és a Samsung Foldot is. Lehet, hogy bolond vagyok (sőt, biztos), meg lusta is, de nem szerettem nyitogatni őket.

A Samsung kamerából eddig a Note 10+ meg az S22U-t használtam pár napig, az nem győzött meg. Egyébként én full frame-re vagyok szocializálódva (Canon EOS R5). A Huawei kameráját megszoktam, megtanultam, és egyszer valaki azt írta, hogy a mobilos kamerákon a fotós a lényeg - nos, vele maximálisan egyet tudok érteni. Szóval pár hónap miatt bele fogok tanulni.

<< Arcadio >>

(#166) Tin válasza MMiklos86 (#145) üzenetére


Tin
veterán

Mindkettőben igazad van, viszont mindkettőre van megoldás, az elsőre ráadásul egyszerűbb, mint gondolnád.

USBC-Jack átalakító, párezer forint. Ebben van DAC is, szóval ilyen kell hozzá. Azt a minőséget, amit a korábbi beépített jackek tudtak, ez is tudja. A vájtfülűek pedig nem telefonról, hanem DAP-ról hallgatnak zenét, vagy még inkább asztali eszközökkel, és okkal. Egy telefon egy rendes fejesből sosem fogja kihozni, ami benne van. Ha viszont ragaszkodsz hozzá, rádugva hagyod az adaptert a fejesedre, és akkor ugyanúgy csak egy bedugás a telefonba.

USBC pendrive, én karácsony előtt átszámítva 10e Ft-ért vettem (magyar Samu oldalán nem találtam meg). 256GB-os, és gyorsabb, mint a memóriakártya, amit beleteszel. Igaz, kiáll a telefonból kicsit, de méretre elég kicsi, és adathordozásra, pl. filmekre tökéletes. A normálisabb tokok alsó nyílásába simán belefér, nekem az UAG tok az S21U-n engedte bedugni. Emellé célszerű egy minimum 256GB-os telefont venni, de inkább 512GB-ost, most úgyis egy áron vannak, ez a pendrive meg tökéletes arra, hogy filmeket hordozz rajta. Felmásolod gépről még kábelezgetni sem kell, a telefonodon meg nem zavar, ha kilóg, amikor úgyis lerakod valahova filmet nézni. De mentésre is használhatod.

Igen amúgy, teljesen igazad van benne, hogy a több mindig jobb, de ezek már nem fognak visszajönni. Az SD kártyát el is magyarázta a Samsung, amikor megszüntette, hogy az oka, hogy sok hibásodik meg a kártyák közül, emiatt sokan vesztenek adatot, és jóval lassabb is, mint a belső tárhely, ami nagyméretű képek feldolgozásánál hátrány. És maga a kártya is feleslegesen foglalja a helyet a házban. Hogy ebből mi igaz és mi nem, kideríthető, de egy olyan fenti pendrive-al és egy nagyobb tárhellyel a kártya hiánya áthidalható.

(#167) Drakmusz válasza gilfoyle (#163) üzenetére


Drakmusz
őstag

Lényegében olyan mint ez a megoldás.
[link]

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#168) Yany válasza spect80 (#164) üzenetére


Yany
addikt

A sima S22 is és én is megerősítem, még az S7 is kezeli, sőt, ott még hosszabb is a lista: SBC, AAC, aptX, LDAC, Samsung HD, Scalable Codec,

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#169) arcadio válasza Sys85 (#132) üzenetére


arcadio
csendes tag

Nézd el nekem, öreg vagyok, és nem tanulok új dolgokat. Menni meg szeretek. A próbálkozás heteiben kipróbáltam az összes fórumon javasolt iPhone-ra elérhető alternatíváját a Locus Pro-nak, de egyik sem jött be.
Tudom, hogy szánalmas, de nálam ezért nem lett iPhone.

<< Arcadio >>

(#170) Sys85 válasza arcadio (#169) üzenetére


Sys85
veterán

Nem szánalmas.
Van egy app ami neked fontos és szifonon nem elérhető és neked megfelelő alternatíva sincs,emiatt teljesen érthető a döntésed,nincs ebben semmi szánalmas.
Én csak azért kérdeztem a szoftveres problémát,mert mint olyan nem nagyon van és eléggé úgy fogalmaztad meg minth az operációs rendszer problémád lenne,ezért nem értettem mire gondolsz.
Félre értettelek. :D

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#171) sfdrakex válasza arcadio (#169) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mit tud ez a Locus amit más nem?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#172) MMiklos86 válasza Yany (#150) üzenetére


MMiklos86
csendes tag

Köszönöm a tippeket!

(#173) MMiklos86 válasza spect80 (#154) üzenetére


MMiklos86
csendes tag

Ezt is köszönöm. Lehet, hogy mégsem fogok telefont cserélni...

(#174) BusinessGuy válasza Yany (#161) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

A dev options-ban ott van mindenkinél, nálam is de tudtommal nem támogatja vagyis hiába választod ki. De akkor lehet rosszul tudtam annó zörögtek hogy sbc van aptx nincs. Vedd úgy hogy nem szóltam. :)

[ Szerkesztve ]

(#175) Somatom válasza bacus (#107) üzenetére


Somatom
veterán

Lenne itt még egy szempont. Egy non plus ultra teló legyen mindenben non plus ultra! Ehhez képest házon belül, kevesebb, mint félárért van olyan, amiben van jack és két SIM mellett is tárhelybővíthetőség.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#176) kbadam83


kbadam83
senior tag

Ma végre sikerült beszereznem egyet a ketyeréből. Még ismerkedünk de a sebessége az döbbenetes, mondom ezt úgy, hogy iPhone 14 Pro-ról jövök.
Valaki aki jártas fényképezésben tudna nekem segíteni egy kicsit?
Az lenne a kérdésem, hogy fényképezésnél én ugye a sima 4:3-ban fényképeztem eddig.
Ebben ugye van olyan lehetőség, hogy 200 Mpixel 4:3 és 50 Mpixel 4:3, és itt nem értem a dolgokat ( mégegyszer amatőr vagyok ehhez ).
Melyikkel érdemes fotózni, mert látom, hogy a sima 4:3-nál is ott az összes zoom lehetőség.
Ez úgy működik, hogy ha sima 4:3-ra rakom, és úgy zoomolok akkor is a fő kamerát használja, vagy ilyenkor Ő váltogat a lencsék között? Elnézést az amatőr kérdésért, de ezeket szeretném tudni, és gondoltam itt megkérdezem. Előre is köszönöm a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#177) Elit3Zotya válasza kbadam83 (#176) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Csak a sima 4:3 esetében vált a többi kamerára.

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#178) syIex válasza 3L1T3 (#158) üzenetére


syIex
veterán

Teljesen ismerős, bár nekem a Fold 3 hozta a változást. S22U-t nem bírtam 2 napnál tovább viszont ez az S23U már megvan egy hete... :DDD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#179) kbadam83 válasza Elit3Zotya (#177) üzenetére


kbadam83
senior tag

Akkor nincs arra szükség, hogy a 200 Mpixel 4:3 és 50 Mpixel 4:3 válasszam ki direktbe ugye jól értem? Maradjon mindig 4:3-on simán?

(#180) BusinessGuy válasza Somatom (#175) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Azt hittem ez a jack dugón problémázás meg tárhelyen cidrizés már kifutott, tévedtem. Tudnám mit fogtok csinálni mikor már semmi nem lesz jack és sd foglalat mert hamar eljön az ideje.... :C
Nem mintha bármelyik ekkora gond lenne. Usb-c-n keresztül is tudja amit jacken keresztül. Bluetooth is képes már erre. Vájtfülüek? Azoknak ott vannak a jobb mp3 lejátszók, nem a telefonok hisz azt a szintet a telefonok a vájtfülüek szerint nem képviselik...
Tárhely? 256/512 mire nem elég? Pláne felhővel... persze befoshat a telefon..de tapasztalatom alapján az elmúlt 10-20 évben több komoly sd kártyám döglött meg mint telefonom....Jóval több...ezért is preferálom a felhőbe biztonsági mentést. Vagy neha nagygépre menteni.
2023-ban a jack dugót es a tárhely dolgot felhozni mint hiba vagyis mint non plus ultra hiány....Kb olyan mint egy új autóban felhozni hogy nem kazettás a magnó amivel adják....

[ Szerkesztve ]

(#181) Elit3Zotya válasza kbadam83 (#179) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Csak akkor ha nyomtatni akarsz képet, vagy ha nagyon sokat nagyítgatsz.
Nem sok értelme van, de az 50mp-es néha jól jöhet azért, viszont ebben az esetben le kell mondani a zoom kamerákról és az ultraszélesről is.

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#182) Somatom válasza 3L1T3 (#158) üzenetére


Somatom
veterán

Azért ez elég fals összehasonlítás. Megrögzött Androidosként is rettegek a MIUI -tól. Biztosan nem vennék Xiaomit. Értékben sem korrekt az összehasonlítás. Egy Samu Tab S8+ teljesen más liga egy Pad 5 -höz képest. Főleg egy Samu teló, Samu TV mellé.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#183) #21221888


#21221888
törölt tag

na berendeltem egyet, másodtelefonnak jó lesz! sajnos az ökoszisztéma miatt nem tudom lecserélni az elsődleges telefonom. 3 évig remélem kiszolgál. Kuponom sajna nem volt :(

(#184) Somatom válasza BusinessGuy (#180) üzenetére


Somatom
veterán

Van egy Huawei Freelace pro fülesem, autós AUX -hoz egy Baseus BA01 adapterem, telefonáláshoz pedig mindíg a csuklómon van a Huawei Talkband. A microSD slotról eltérő a véleményünk. Van NAS -om, de a felhőfüggés nem minden használati módnál alkalmazható. Pl. Svájcban nehéz hozzá roaming netet szerezni. Én csak azt nem értem, hogy ha a Samsungnál a középkategóriában megtalálhatóak ezek a lehetőségek, akkor a non plus ultrából miért spórolja ki? A cserélhető akkuról nem is szólva.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#185) spect80 válasza BusinessGuy (#180) üzenetére


spect80
senior tag

Ha a rádiós magnó praktikusabb lenne és azonos áron sokkal jobb hangminőséget hozna mint az mp3/stream akkor azt is többen visszasírnák

(#186) Fecó 11 válasza gilfoyle (#163) üzenetére


Fecó 11
csendes tag

Köszönöm a válaszod! Még erre gondoltam én is!

(#187) dvtkfan


dvtkfan
senior tag

Na 1 hete használom a telót! Az akksi valami nagyon brutál, mert melóban 2 simmel, ahol az egyiknél ( telekom ) nagyon gyenge a vétel, így folyamatosan és sokszor hálózatot keresve, valamint több órát nyomkodva is még ilyenkor is 60% felett van 12 óra után...nem találok rá szavakat...sz S10+-t ilyenkor már majdnem 2x tölteni kellett ugyanilyen felhasználás mellett.
A képekkel annyira nem vagyok megelégedve, elfogadhatóak, de szerintem még mindig jobb képeket csinál egy iPhone...

De összeségében nagyon meg vagyok vele elégedve, nem bántam meg. Remélem ezt is tudom majd legalább 4 évig használni, mint az S10+-t!

Samsung Galaxy S23 Ultra -- Xbox Series X -- Asus ROG G551

(#188) doooo


doooo
veterán

Ez a kép a nem a 3x kamerával készült, annak ellenére, hogy abban az albumban szerepel a cikkben (nem tudom milyen okból, gondolom esetleg ujj-széthúzással lett zoomolva, és nem sikerült 3x-ig eljutni). Ha esetleg van még egy példány erről, ami már valódi 3x, érdemes lenne cserélni. ;)

(#189) varilaco válasza dvtkfan (#187) üzenetére


varilaco
újonc

Eskü fogalmam sincs hogy csináljátok ezeket a durva akksi időket.
Nekem baromira nem jönnek össze ezek a számok.
Sima böngészés közben is 10 perc alatt 1%-ot vesztek wifin.
AOD is 1%/órát vesz le.
Fényerők autómatán,igaz a 120 Hz, és a WQHD+ is be van nyomva.
6 óra SOT-nál többet én nem tudok kicsikarni belőle,pedig már nem tesztelem geekbenchel és a többivel, játék idő is max félóra ebből. A többi böngészés, messenger, viber, max 20 perc fényképezés.

(#190) doooo


doooo
veterán

Amúgy le a kalappal a teszt (terjedelmes, részletes, méltó az alanyához), és a mobil előtt is.

Akkuban is az eddigi legjobb lett a szériában: [link]

(#191) tomson67


tomson67
tag

Én először az S10 plusznál éreztem, hogy csúcs készüléket használok, volt is belőle három, különböző időpontokban.
Aztán jött a Note 20 ultra, S20 ultra és olyan rossz volt mindkettő, hogy 2 hónapot sem használtam egyiket sem. Hálózati problémák, hangminőség, közelség érzékelő anomáliák, melegedés...
Aztán bizalmat szavaztam az S21 ultrának is és megint szembejöttek ezek a problémák.
Vadász, vadász...🙂
Ilyenkor mindig visszaváltottam az S10 pluszra, amivel nem volt semmiféle problémám.
Nagyon félve vásároltam meg most az S23 ultra 512-est, nyúzom, tesztelem és eddig tökéletesen hibátlan, minden tekintetben, a fenti hibák egyike sem jelentkezett.
Szóval...megérkeztem!🙂

[ Szerkesztve ]

I was trojan...

(#192) Noukoum válasza varilaco (#189) üzenetére


Noukoum
veterán

Neki sem 12 óra a kijelzőideje, hanem annyi ideje vette le a töltőről. 6 óra SOT úgy hogy minden be van kapcsolva szerintem vállalható.:K

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#193) dvtkfan válasza tomson67 (#191) üzenetére


dvtkfan
senior tag

Én is S10+-ról váltottam, de hamarabb nem mertem váltani, mert annyira eltalálták 4 évvel ezelőtt az S10+-t, hogy még most is bitang telefon, napi használatra még mindig tökéletes az is, pláne, hogy most majd fel fogják nekem újítani, megy is az asszonynak, ő már alig várja, mert jelenleg egy S7 edge-t használ, ami már megérett a cserére...:C:Ri

Samsung Galaxy S23 Ultra -- Xbox Series X -- Asus ROG G551

(#194) Sys85 válasza tomson67 (#191) üzenetére


Sys85
veterán

Hát én se az S10+nál se a Note10+nál nem éreztem ezt a nagy csúcskészülék dolgot.
Nem voltak rossz telefonok,de nekem mind2-nél voltak térerő gondjaim,közelségérzékelő gondjaim,a rendszer is megtudott akadni,plusz az ujjlenyomatolvasó hatékonysága is hektikus volt.Pedig 1000féle módon felvittem az ujjlenyomataimat (más kijelző alatti ujjlenyomatolvasós telefonnal nem volt ilyen bajom)
Aztán ott voltak a random android rendszeres extra merülések.
Megváltás volt i11 Pro-ra váltani.
Nekem azóta nem jött vissza a bizodalmam a Samsung irányába,pedig előtte volt jópár egészen kezdve a Galaxy Ace-től (Ace,S2,S Advance,S5,Note 4,S6,S7,S7E,S8+,Note 8,S10+,Note10+).
Tetszik az S23U,de az utolsó pár nem túl pozitív tapasztalatom miatt nem tudom bele merjek-e ugrani egy 600k+os Samsungba.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#195) AtHoS


AtHoS
nagyúr

"Javult az eszköz belső keresője is, például címszavakkal pontosabban lehet immár személyekre, helyszínekre, témákra keresni a videók és fotók között. A fotókon vagy a videókon egy hosszú nyomással ki lehet jelölni tartalmat és azt bárhová kimásolni, akár matricát is lehet belőle készíteni különböző chatalkalmazásokban."

Az említett keresés mi alapján megy végbe? pl. személyre keresés a fotók között -> honnan fogja tudni, hogy Béla van a képen, akiről keresek egy fogalmamnincsmikorkészültképet ?(beírva a keresőbe, hogy "Béla")
A helyszíneket még megértem, ha GPS koordináta is rögzül a fotóhoz és térképről tudja, hogy pl. "Ortás tető" milyen GPS koordináta területre esik

A hosszú érintéses tartalom kijelölés bármilyen alkalmazásban működik vagy speckó Samsung-os alkalmazást szükséges hozzá használni?

read-only mode on the forum

(#196) tomson67 válasza Sys85 (#194) üzenetére


tomson67
tag

Na, az akadozó rendszet ki is hagytam a listáról. Én az előző telefonjaimhoz viszonyítva voltam elégedett az S10 plusszal. Anomália mentes volt nekem mindegyik, igaz, nem is voltak nagy elvárásaim, nem úgy, mint az utódaikkal.
Nekem stabilak voltak hálózati szempontból is.
Hogy meg merd-e venni? Hát, nehéz ügy atombiztosat mondani négy nap után, de kőkeményen nyúzom, hogy előjön-e valami hiba, eddig semmi.

[ Szerkesztve ]

I was trojan...

(#197) spect80 válasza AtHoS (#195) üzenetére


spect80
senior tag

Onnan hogy csoportokba rendezi az azonos személyekről készült képeket és te tudod taggelni hogy ki van a képen. Onnantól kereshető. Azért nálam voltak gondok, barátok gyerekeit a sajátjaim közé tette. Ment is a viccelödés hogy kinek a kölke.

(#198) Teal'C válasza AtHoS (#195) üzenetére


Teal'C
addikt

Galéria Nagyító ikon itt a felső sorban a képre bökve kikeresi az összes képet videót ahol az a személy szerepel.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#200) stomi83


stomi83
csendes tag

Sziasztok! Valaki tudna nekem KMZ kezdetű kupon kódot küldeni? Köszönöm! :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.