Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Teal'C válasza gyuri81 (#600) üzenetére


Teal'C
addikt

Lehet hogy összejött csak nem merték kiengedni a szellemet a palackból. Mekkora botrány lett volna belőle hogy a snapi 2-3nap az exy meg 1!

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#602) Noukoum válasza gyuri81 (#600) üzenetére


Noukoum
veterán

Mert az is problémás volt, akár csak a 888. De már az is sokkal jobb volt mint az Exynos. Tegyük hozzá hogy az utóbbit is tisztességesen rendberakta a Samsung, már amennyire lehetett.

Bár amit szoftver és optimalizáció során csinál a Samsung az előtt valóban le a kalappal, csak fontos hogy a hardver is rendben legyen alatta.:R

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#603) gyuri81 válasza Teal'C (#601) üzenetére


gyuri81
Topikgazda

Amúgy mondasz valamit! Lehet ez is benne van.

Eladó új, bontatlan Samsung Galaxy S24 Ultra 12/512GB https://bit.ly/4aEqC1v

(#604) leslien válasza gyuri81 (#600) üzenetére


leslien
nagyúr

azért tavaly volt még az a retenett is (Exynos) .. szóval nem tudjuk mo volt a háttérben.. elképesztő ,h direkt volt gyeplő a Snap 8 gen 1..
ugyanis nálam volt Sony Xperia 1 IV. (Snap 8 gen1) igaz melegedni tudott,de remek volt a üzemidő...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#605) syIex válasza leslien (#604) üzenetére


syIex
veterán

Fold 4-nek is ahhoz képest mekkora és mennyi kijelzőt kellett meghajtania elég jó volt az üzemidő! :K

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#606) Tin válasza Teal'C (#601) üzenetére


Tin
veterán

Nem hiszem. Ehhez jó pár dolog kellett. Az előző generációt mind Exynosból, mind Snapdragonból a Samsung gyártotta, és az ő gyártósoruk híresen szar. Vagyis tök ugyanaz a chip az úgy gyártásukban jobban melegszik és kevésbé terhelhető. Tavaly volt egy botrány, mert a Qualcomm otthagyta a Samsungot, mondván, a csipjük sokkal erősebb, csak a gyártás miatt ilyen vacak. Átmentek a TSMC-hez, kihozták a következő generációt, és most nem egy generáció előrelépést látsz, hanem rögtön kettőt, mivel ezek sokkal jobb gyártásúak.

A másik pedig a Samsung elképesztő hűtése. Az SD865 után azt gondoltam, hogy nagyjából azt a szintet tudják passzív hűtéssel megoldani, mert az extrémebb hűtés már nem 1 dollárcent többletköltség készülékenként, és azt a gyártók nem vállalják be. A Samsung bevállalta. Nagyon durva hűtést pakolt a telefonba, ahogy ez a szétszedési videón is látszik, és ez nem 1 dollár többletköltség volt, szóval inkább ez, mint egy töltő a dobozba. Nem csak a sokkal nagyobb réz hűtőkamra, hanem a koncepció, a rengeteg grafitlap, és egyebek. Ezért tud az S23-as széria még terhelés alatt is többet, mint az SD8G1 maximumon. Ki lehet próbálni a tesztet, rakd ki a telód 0 fokba tok nélkül, lehetőleg valami jó hőelvezetőre, hagyd lehűlni, aztán indítsd el a tesztet. Majd ismételd meg ugyanezt a meleg szobában, tokkal.

Egy dolog látszik: az Apple, bár remek chipeket készít, mégsem találta fel a spanyolviaszt. Simán pariban van az SD8G2 velük, ha ugyanott gyártják, ami hátrány, az éppen az Android hátránya, meg a kevésbé optimalizáltságé. De azon felül, nyers erőben nincs nagy különbség. És lehet jönni azzal, hogy az Apple chip csak 6 magos, ez meg 8, de akkor meg jövök azzal, hogy az i14PM felbontása meg 20%-al alacsonyabb (pixelszámban).

Lényeg: itt tartunk most, és én speciel nagyon örülök, hogy ekkora fejlődés érhető el a csíkszélesség-csökkentéssel és a hűtés megnövelésével, mert így még mindig van mozgástér a fejlődésre, még akkor is, ha a végén gyerektenyérnyi hűtőkamrák kerülnek az 1nm-es chipek fölé. Még mindig sokkal jobb, mint ventillátorral szórakozni egy telefonban.

(#607) Lajmund


Lajmund
senior tag

Nagyon gondolkozok egy 512 ultrán. MM-be ugye 480-ra jön ki. Láttok arra esélyt hogy pár honapon belül ennél is olcsóbb legyen? A 22 ultránál tavaly hogy volt? Tavaszi nyári akciok mennyire vitték le az árat? Tudom senki se jós. Habár én kicsit az vagyok mivel La-jos vagyok de így se tudom mi tévő legyek :DDD

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#608) hito válasza Lajmund (#607) üzenetére


hito
nagyúr

Szerintem egy darabig ettől csak drágább lesz. Előrendelésben érdemes megvenni. Ha az lecseng, akkor marad az akció nélküli ár. Utána talán az új széria közeledtével lehet olcsóbb majd év végén, jövő év elején.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#609) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Különleges, BMW-s változat is érkezik a Galaxy S23 Ultra készülékből [link]

(#610) -Maci- válasza Lajmund (#607) üzenetére


-Maci-
őstag

"MM-be ugye 480-ra jön ki."

Azt hogy csinálod?

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#611) babcehh válasza -Maci- (#610) üzenetére

Gyanítom 256gb --> 100k készülékbeszámítás ---> 30k utalvány
609 990 -100 000 - 30 000(utalvány)= 480 000

Esetleg ha össze lehet vonni a tárhely kedvezményt is, akkor úgy 512gb, ugyanennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#612) syIex válasza -FreaK- (#609) üzenetére


syIex
veterán

Kiegészítőkből, nem magából a telefonból. :B

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#613) -Maci- válasza babcehh (#611) üzenetére


-Maci-
őstag

"100k készülékbeszámítás"

Milyen készülékeket számítanak be? Meddig tart ez az akció?

SZERK.

Jah,meg van.

[ Szerkesztve ]

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#614) -Maci- válasza -Maci- (#613) üzenetére


-Maci-
őstag

Kérdés hogy milyen telóért adják a kedvezményt?:F

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#615) winss


winss
tag

Egy alap csúcsmodell 600000Ft. Szépen elszálltak az árak. Az első szigszalag 399 dolcsi volt most meg az S23 ultra 1199. :D [link]

[ Szerkesztve ]

(#616) Lajmund válasza Caineevo (#525) üzenetére


Lajmund
senior tag

Maci

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#617) -Maci- válasza Lajmund (#616) üzenetére


-Maci-
őstag

Kösziii :R

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#618) Fiktivlife


Fiktivlife
tag

Tudnátok KMZ/MAR/DMP kódot küldeni, lehetőleg priviben ? Vagy ha van valakinek függő rendelése 494-es Pesten és nem szeretné átvenni az gondoljon rám please .... :)

(#619) Teal'C válasza Tin (#606) üzenetére


Teal'C
addikt

Mondasz valamit, és azt se felejtsük el hogy amíg az Apple néhány telefonra optimalizál addig az android több száz mobilra csak hogy ketyegjen.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#620) Kasya


Kasya
nagyúr

Twitteren lett közölve.

(#621) Teal'C válasza winss (#615) üzenetére


Teal'C
addikt

Kicsit nézz utánna 2010 ben a kenyér is pont ennyivel volt olcsóbb arányaiban. A különbség az hogy a kenyér minősége azóta szarabb a telefon meg jobb.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#622) wong kok wah válasza Fiktivlife (#618) üzenetére


wong kok wah
senior tag

Küldtem privátot.

(#623) Tin válasza Teal'C (#619) üzenetére


Tin
veterán

Ahogy mondod, hozzátéve, hogy az iOS is "hardverközelibb" oprendszer, mint az Android. Az Androidon nagyon sokat felzabálnak a virtuális gépek és könyvtárak, amiktől "sztenderd" lesz minden telefonon egy-egy alkalmazás, az iOS alkalmazások meg sokkal "direktebben" tudják elérni az erőforrásokat. Meg hát ugye az Apple felügyeli is a felkerülő alkalmazásokat, míg a Google inkább csak ráereszt valamit, aztán "biztos jó lesz". Ezért van az, hogy kevesebb maggal és fele RAM-al is elmennek az iOS alkalmazások hasonló hatékonyság mellett. A gyakorlatban ennek bazinagy az előnye (és + pénz az Apple-nek), viszont éppen ezért a telefonok nagy részén nem is tudna futni, míg az Android nagyjából bármin elfut. Oké, több RAM és erősebb CPU kell mellé. A játékokban amúgy sokkal kevésbé jön ki ez a különbség, pont azért, mert azok már eleve hardverközelibben vannak megírva.

(#624) Tin válasza Kasya (#620) üzenetére


Tin
veterán

:Y nagyon durván jól sikerült az SD8G2. Gyakorlatilag a "for Galaxy" az egy leválogatott készlet, a "legjobbak", amiket így megpöccintve tudnak kiadni. A harmadik soron látszik, hogy még "Light" üzemmódban is majdnem hozza a "hagyományos" SD8G2-nek a "normális" üzemmódját.

(#625) garrotter


garrotter
tag

Ezt a Camera Assistant app-ot, ami kiegészíti a fényképező működését, nem a samsung készíti, vagy rosszat nézek?

"Emberi törvény kibírni mindent, s menni mindig tovább, még akkor is, ha nem élnek már benned remények és csodák."

(#626) PeteePeti válasza -Maci- (#614) üzenetére


PeteePeti
őstag

Előzőleg írta egy fórumtárs, hogy egy nulla forint értékű telefont adott le! A mínusz 100 ezret természetesen megkapta! A készülékbeszámítási szabályzat nem tér ki sem a márkára, sem az állapotra, sem a kiegészítőkre! Így én azt gondolom, hogy bármilyen ócska telefont elfogadnak! És majd szerdán próbálkozok a Soproni MM-ben egy Xiaomi Redmi Note 4 Pro-val! Működik, számla is megvan róla! Kíváncsi leszek mit mondanak! :DDD

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#627) -Maci- válasza PeteePeti (#626) üzenetére


-Maci-
őstag

Köszönöm :R

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#628) csozsoka válasza Sirandrish (#476) üzenetére


csozsoka
csendes tag

Szia!
Megjöttem újra, Felrakattam a "szuperfóliát", 11-kor rakták fel, még száradási fázisban van, úgynéz ki, jó lesz, de azért vannak kétségeim.
Mennyi idő volt kb a teljes száradás? Nekem azt mondta a csávó, aki felrakta, hogy 2-3 óra után tegyem csak vissza rá a tokot. Meglátjuk. :K

Nem nyírom öltönyben a füvet. Nem megyek gumicsizmában a színházba, nem eszem bicskával a fagylaltot. Galaxy S23 Ultra, Galaxy Watch5, meg még isten tudja mennyi kütyü... :)

(#629) winss válasza Teal'C (#621) üzenetére


winss
tag

A kenyér kb 34%-al lett drágább az USA-ban megnéztem. (ha már dollár) :DAmúgy nyilván drágult minden világszinten. Engem az zavar, hogy kiadnak 123 "csúcskészülék" variánst mindegyiket nyilván ehhez mérten beárazva közben meg csak (pl Samsung)az S23 ultra az egyetlen ami csúcs. De ez kb minden gyártóra igaz. Majd fél évve később még utána basznak egy plusz jelzést meg mondjuk raknak bele +2Gb ramot és le is húztak egy újabb bőrt. :D

(#630) prokxy válasza csozsoka (#628) üzenetére


prokxy
veterán

Nekem itt a boltban hydorgél fóliát tettek fel, már a harmadikat koptatom. Most vagy a srác a béna vagy a fólia tré, de szélein van kis vékony csík. Utoljára már a mattal próbálkoztunk, eddig ez talán a legjobb, csak ugye a színek...

Origin/Uplay/RSC/XBOX: Pr0kxY ; BattleTag: Pr0kxY#2203 ; PSN: x_Pr0kxY_x ; YT channel: Pr0kxY_Gaming_HD

(#631) Teal'C válasza winss (#629) üzenetére


Teal'C
addikt

Én a magyar árakhoz képest néztem 3x os árat.
2010 242ft fehér kenyér
2023 966ft fehér kenyér
Ez 4x-es ár
Azt nem tudom az S1 mennyi volt 2010 ben itthon.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#632) karldergroße válasza TODI1111 (#402) üzenetére


karldergroße
senior tag

Egyetlen (naiv) kérdés: nekem is fontos a hívásrögzítés, a vérnyomásmérő viszont egyáltalán nem. Ha megváltoztatom a CSC-t, az nem hat ki a garanciára és a későbbi android-frissítésekre?

(#633) Dilikutya válasza Teal'C (#631) üzenetére


Dilikutya
félisten

140 ezerről indult anno a i9000 Galaxy S. A minimálbér volt valami nettó 60 körül akkoriban.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#634) Tin válasza Teal'C (#631) üzenetére


Tin
veterán

Nekem viszont volt, csak pár nap után eladtam, mert netezésre vettem, és sokkal kevesebbért jutottam hozzá egy S WIFI 5.0-hoz, ami nagyobb volt, és számomra jobb.

itt az akkori apróhirdetésem az S1-ről

Kb 1 évvel a megjelenés után vettem gsmline-nál (nem hivatalos eladó) 82e Ft-ért, tehát az induláskori hivatalos ára ennél jócskán magasabb lehetett. Hogy pontosan menni, nem tudom, de ha "alap" telefonnak tekintjük, akkor a most 1 éves sima legkisebb S22 ~230e Ft-ba fáj szürkeimportból, vagyis 3x annyiba, mint 11 éve az ugyanúgy 1 éves modell.

#633 Dilikutya: köszi, jogos. Én 150-re tippeltem elsőre :)

[ Szerkesztve ]

(#635) csozsoka válasza prokxy (#630) üzenetére


csozsoka
csendes tag

Valahogy mindig is tartottam ezektől a kijelő védős fóliázós mizériától, semmi értelmét nem látom, de mivel elég drága telefonról van szó, azért csak kell rá valami. Ha ez nálam nem válik be, az életbe többet nem fogok fóliát rakatni egy telefonomra sem, mert egyikben sem bízom, felesleges pénz kidobásnak éreztem eddig, de lehet, hogy végleg. Mindig is vigyáztam a telefonjaimra, soha egy karc nem volt egyiken sem, ami szabad szemmel látható lett volna. No, meglátjuk, egy próbát mindenképp megért. Bár 24 óra garit vállaltak rá, ha nem lesz olyan, amit elvárnék, vagy ahogy mondták, viszem vissza, azt csesszék meg. Nincs kedvem naponta oda ugrálni emiatt, mert bénák, vagy ramaty a fólia minősége.

Nem nyírom öltönyben a füvet. Nem megyek gumicsizmában a színházba, nem eszem bicskával a fagylaltot. Galaxy S23 Ultra, Galaxy Watch5, meg még isten tudja mennyi kütyü... :)

(#636) kengyel


kengyel
nagyúr

Nah, kapott egy fóliát, meg egy Spigen tokot.😀

kengyel

(#637) pg1966 válasza karldergroße (#632) üzenetére


pg1966
aktív tag

Az előző "Gyorsabb és drágább - kezünkben a Samsung Galaxy S23" fórumon azt írták, hogy a garanciát nem befolyásolja, a frissítések meg picit késhetnek.
Egyébként bármikor visszaállítható, nem csinál HR-t, csak újraindul, semmi nem törlődik!
Kipróbáltam, tökéletes hangminőségben működik a hangrögzítés.

[ Szerkesztve ]

(#638) tabletta válasza prokxy (#630) üzenetére


tabletta
tag

Két hónap után elkezdett leválni a fólia a sarkoknál, meg valami amőba szerű elváltozások keletkeztek rajta itt-ott. Ferde is volt, garanciában cserélték mattra. Kicsit levesz a fényerőből, cserébe nincs ujjnyom. Majdnem egy évig bírta, most kezdett megindulni a széle.
Kiszerelmesedtem belőle.

(#639) mozo78 válasza hito (#500) üzenetére


mozo78
csendes tag

30+ darabos céges előfizetés 10 évre visszamenőleg: brutto 8000 (igen, nyolcezer) forint kedvezmény a listaárból, ha 2 évre meghosszabbítjuk azt ami amúgyis ott volt mindig is :D

Ericsson GA318-Panasonic GD50-Ericsson R320-Ericsson R310-Ericsson R520-Siemens M65-SonyEricsson K750-SonyEricsson W810-SonyEricsson G502- SonyEricsson K800-SonyEricsson Xperia X1- Motorola Defy-Sony Xperia Z

(#640) Lajmund válasza csozsoka (#635) üzenetére


Lajmund
senior tag

Szerintem neked rendes üveg kéne nem fólia. Nekem a mostani telefonon ami 3 és fél éves ez a negyedik nillkin üveg. Eséseknél ez tört nem a kijelzö. Tapintása olyan mintha nem lenne rajta semmi és kristálytiszta a kép ezen szintén nem befolyásol semmit se az érintés érzékenységen. Nem láttam még olyan fóliát ami ennyire kristálytiszta lenne. Arról nem is beszélve hogy leesétől nem véd úgy mint az üveg.

[ Szerkesztve ]

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#641) hito válasza mozo78 (#639) üzenetére


hito
nagyúr

Méltányos :O :(

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#642) sfefe válasza Teal'C (#631) üzenetére


sfefe
őstag

Nem jó helyen veszed 900xért a fehér kenyeret....
Annyiért meg sem venném....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#643) leslien válasza hito (#641) üzenetére


leslien
nagyúr

yettel ügyfél megtartása...

25% kedvezmény a tarifa csomagból és készülékből 32500.- a tarifa csomag fellett..!!!
viszont Prime csoportban 3 előfizetés van az még -15% ..
azért nem rossz..

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#644) big-J


big-J
őstag

Samsung: elozo generacios specifikaciok, kovetkezo generacios arral. :C

(#645) Teal'C válasza Dilikutya (#633) üzenetére


Teal'C
addikt

Akkor ott vagyunk

Telefon 140 vs 600
Min bér 60 vs 155sima 198 ha van szakmád azt hiszem 2010 ben még nem volt csak sima minimálbér. Plusz a 20+% infláció

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#646) Teal'C válasza sfefe (#642) üzenetére


Teal'C
addikt

Nem ennyiért veszem ez KSH adat. Nyilván volt 2010 ben is olcsóbb hely.
De koncentrálj a megjegyzés második felére is. Mert az az igazán szomorú! :(

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#647) big-J válasza Kasya (#620) üzenetére


big-J
őstag

Ez meggyozott arrol, hogy semmi ertelme Gen1+ -rol valtani.

(#648) Teal'C válasza mozo78 (#639) üzenetére


Teal'C
addikt

Melyik volt ekkora dzsentleman.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#649) csozsoka válasza Lajmund (#640) üzenetére


csozsoka
csendes tag

Hát lehet, egyenlőre úgy nézem, jó lesz, ahogy szárad, egyre szebb lesz, tűnnek el a foltok, ha jó lesz, marad egyenlőre, aztán a többit majd meglátom.

Nem nyírom öltönyben a füvet. Nem megyek gumicsizmában a színházba, nem eszem bicskával a fagylaltot. Galaxy S23 Ultra, Galaxy Watch5, meg még isten tudja mennyi kütyü... :)

(#650) Kasya válasza Teal'C (#645) üzenetére


Kasya
nagyúr

Annyiban sántit, hogy akkoriban egy modell volt. Mostanság nem csak több modell van, de más a kereskedelmi gyakorlat is az árképzésben. Pl. kuponozás, egyéb kedvezmények. A listaár ma már közel sem annyira mervado, mint anno volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.