Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4351) - = Zk = - válasza rétisün (#4350) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nem jó.... :(
még kompatibilis módot is próbáltam

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#4352) - = Zk = - válasza rétisün (#4350) üzenetére


- = Zk = -
félisten

esetleg updatek?:U

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#4353) - = Zk = - válasza - = Zk = - (#4352) üzenetére


- = Zk = -
félisten

1.5.10 elment, majd kiírta, hogy a meghajtók regisztrálva. elméletileg az a baja, hogy másik vinyóra lett telepítve, báár.. :U
5x rinyált, hoyg tegyem be az eredeti lemezt.. há hogy? annyira eredeti, hogy még a blokk is benne van :C... de elindította :C...
meglesem, mit megy az 5770-940BE kombóval :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#4354) rétisün válasza - = Zk = - (#4353) üzenetére


rétisün
veterán

nekem minden játékom másik partíción, nem az oprendszerén, de emiatt még egyik sem nyavajgott.
valószínűleg a stalkerek remek másolásvédelme (ami leginkább a az eredeti játékok tulajait szívatja :DDD ) kérte a rendszergazdai indítást, mindig ezt csinálják....de másodszor/sokadszor már indul simán, nálam legalábbis.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#4355) - = Zk = - válasza rétisün (#4354) üzenetére


- = Zk = -
félisten

elindult nálam is, csak kifagytam :C....
majd holnap foglalkozom vele. feltesze mgyorsba a SoC-ot + OL modot:))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#4356) Vladi válasza - = Zk = - (#4349) üzenetére


Vladi
nagyúr

Visszatértél? :C

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4357) - = Zk = - válasza Vladi (#4356) üzenetére


- = Zk = -
félisten

igen, életre kelt a gépem, szal kötelező volt :K

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#4358) MATEO6600 válasza stm_ (#4348) üzenetére


MATEO6600
őstag

Nagyon köszi a mentést, ha nem segítesz nem is folytattam volna ezt a nagyszerű játékot :))

Viszont 1 problémám még lenne, ahogy az Shadow of Chernobyl, itt sem kapok 5.1-es hangot, pedig mindent próbáltam... Alaplapi Realtek hangkártyám van, gondolom az lehet a baj, de utánaolvastam TweakGuidon is és nem jutottam sikeres megoldásra...

(#4359) stm_ válasza MATEO6600 (#4358) üzenetére


stm_
tag

Nincs mit, örülök ,hogy működik.

Ha még nem jött össze az 5.1 próbáld ezt:

"Surround Sound in Clear Sky (and possibly SoC)

1. Download this software implementation of OpenAL.
2. Extract the zip file to an empty folder and copy the soft_oal.dll into the bin folder of your Clear Sky directory.
3. Delete or replace OpenAL32.dll, also located in the bin folder (some OpenAL32.dll's will work, some won't: for example the ones from my Mass Effect 2 and system32 directories worked fine.)
4. Launch Clear Sky and choose 'Directsound Software' from the sound settings menu.
5. Relaunch and enjoy the surround sound.

Note: You will probably need the newest version of OpenAL installed on your system, but I can't say for sure."

(#4360) MATEO6600 válasza stm_ (#4359) üzenetére


MATEO6600
őstag

Köszönöm, ez is működik :DD
Sajnálom, hogy nem leltem rá előbb, mikor a SOC-ot vittem végig, sokkal jobb lett volna 5.1ben játszani vele...

(#4361) stm_ válasza MATEO6600 (#4360) üzenetére


stm_
tag

Nah...remek :C

(#4362) MATEO6600 válasza stm_ (#4361) üzenetére


MATEO6600
őstag

Egyébként, ha DX10.1-ben futtatom akkor bekapcsolhatom az élsimítást fps veszítés nélkül?

(#4363) stm_ válasza MATEO6600 (#4362) üzenetére


stm_
tag

Ez függ a konfigodtól illetve a játék optimalizációjától. Általában dx9ben több fps mérhető mint dx10 alatt. Ugyanígy dx10 ben, dx11-hez mérten. Viszont találkoztam olyan játékkal ami meglepő mód jobban futott magasabb directx verziónál mint alacsonyabbnál...ez optimalizációtol függ. Aztán persze egy atom gépnek tök mind1 ... mert van benne kakó.

Stalker játékokban ,vagy némelyikben úgy tudom nincs élsimítás...mert a motor ezt nem támogatja...hiába van olyan beállítási lehetőség ,hogy "élsimítás"....akkor sincs.

(#4364) Akos96


Akos96
senior tag

Amikor követem Agyart, és kirabol a két bandita, utána a pénzem előbb-utóbb visszakapom? A holmimat elrejtettem egy ládába a rablás előtt, csak az egyik detektorom és a pénzemet nyúlták le. Utána a "Szerezd vissza a holmidat" küldetésben meg egyiket se kaptam vissza. :U

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#4365) rétisün válasza Akos96 (#4364) üzenetére


rétisün
veterán

ha jól emlékszem, a pénzt bukod (bukjuk :D ) ilyenkor....én először a cuccaimat is buktam, mert nem pakoltam ki időben, győztem visszaszerezni egy szál pisztollyal :Y

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#4366) Akos96 válasza rétisün (#4365) üzenetére


Akos96
senior tag

Akkor megyek, és tuningolom tovább a SEVA-t. :DDD Köszi.
Én egy, a rablástól nem messze, a "mocsár" mellett levő hullába pakoltam, rablás után pont azt a helyet ellepték a banditák. De rafinált voltam, az ajtó mellé ledobtam egy HPSS-t, azzal könnyebb volt lenyomni őket. :))

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#4367) rétisün válasza Akos96 (#4366) üzenetére


rétisün
veterán

amikor másodszor odaértem (valamiért vissza kellett töltenem egy korábbi mentést) egyszerűen leszórtam a cuccaimat a földre a közelben. "kiraboltattam magam" és ugyanúgy megvolt mindenem a földön, csak fel kellett szdegetnem.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#4368) Akos96 válasza rétisün (#4367) üzenetére


Akos96
senior tag

Az is egy megoldás. :D
Amúgy amikor mentem a Sötétvölgybe, még akkor, mikor tárgyalnom kellett a Szabadság parancsnokával, akkor már volt néhány barátom a Szabadságnál, ennek ellenére a mindkét Szeméttelep felől érkező útnál megtámadtak. Ez normális, vagy csak nálam fordult elő?

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#4369) rétisün válasza Akos96 (#4368) üzenetére


rétisün
veterán

erre már így nem emlékszem :(
főleg, hogy februárban értem a végére, akkor azonnal nekiugrottam még egyszer a SoC-nak....a clear sky előtt a pripjatyot játszottam végig, eléggé keverednek a dolgok :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#4370) Akos96 válasza rétisün (#4369) üzenetére


Akos96
senior tag

Ez is egy olyan játék, ahol nehéz megérteni a sztorit, ha nem sorban játszod. :D

Akkor már csak egy kérdésem lenne: hogyan/mikor tudok belépni a Szabadsághoz/Szolgálathoz? Megcsináltam a küldetéseiket (háromszögelő bekapcs., zsoldosok kinyírása), de valami babonás szöveget nyom le a Szabadság vezetője. :P A Szolgálatosoknak még nem csináltam küldetéseket, az még odébb van.

[ Szerkesztve ]

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#4371) rétisün válasza Akos96 (#4370) üzenetére


rétisün
veterán

"ahol nehéz megérteni a sztorit, ha nem sorban játszod." nem a sztoriban keverem a dolgokat, a három játék küldetései, karakterei keverednek. a sztori se tiszta egészen, de anélkül is egész jól eljátszogattam :D

én nem léptem be egyik frakcióhoz sem, ezügyben nem tudok segíteni.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#4372) Vladi válasza Akos96 (#4368) üzenetére


Vladi
nagyúr

Normális. Attól, hogy van pár szabadságos barátod, még nem vagy klántag.
Amikor átmész, akkor egyszerűen "igazoltatnak". Meg kell állni, eltenni a fegyvert és
várni, hogy a pofa közelebb jöjjön. Utána mondja is, hogy mostmár mehetsz.

(#4370) Akos96:

nagyon sok küldetést kell nekik csinálni. Nem 1-2. Utána majd felajánlja. De van egy térkép, ami részletezi.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4373) Akos96 válasza Vladi (#4372) üzenetére


Akos96
senior tag

Tényleg igazoltatnak? Akkor ott volt a gond, hogy én pár lépéssel közelebb léptem a kelleténél. Aztán elhangzott a "Nyírjátok ki!" parancs, de én nyírtam ki őket. :D
Szóval előbb utóbb felajánlja, hogy csatlakozzak? Akkor még csinálok nekik küldetéseket. Köszi. :)

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#4374) SUNIHungary


SUNIHungary
csendes tag

Sziasztok
Elnézést ha rossz helyre írtam volna de segítségre lenne szükségem az lenne a problémám hogy a játékmenet folyamán nem tudok körbefordulni magam körül csak kb 300 fokban ha teljes hátraarcot akarok csinálni akkor valamelyik párbeszéd ablakot vagy pda-át kell megnyitnom egy pillanatra és mehet tovább , a Csernobilt végigjátszottam ilyen jellegű hibám nem volt , ha valaki tud segítsen mert idegesítő nagyon.

Tel: +36703687055 E-mail: m.istvan52@gmail.com

(#4375) robogo81


robogo81
aktív tag

Sziasztok.
Lenne egy kérdésem: ha a ruha állapota zeró,de a tulajdonságainál a golyóvédelem 60 de minden más 0,akkor a ruha véd valamit(max golyó),vagy csak fölös súly?

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#4376) rétisün válasza robogo81 (#4375) üzenetére


rétisün
veterán

ha jól emlékszem, a ruha állapotával arányosan csökken az általa adott védettség is, hiába mutatja a golyóállóságot 60%-nak. érdemes kijavíttatni, fejlesztgetni, bár a fejlesztésnél oda kell figyelni, mert vannak egymást kizáró fejlesztések is (vagy ez már a pripjatyban van így? :F )

(#4374) SUNIHungary: ilyen bugról még nem is hallottam (eddig) patchek fenn vannak?

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#4377) robogo81 válasza rétisün (#4376) üzenetére


robogo81
aktív tag

Hú,akkor nagy a gond.
Már a hídon túl vagyok,a városban nyomulok csapatosan,éjszaka,de rég nem javítottam a rucit,megszoktam a soc-ban hogy ha lerongyolódik a ruha,akkor a százalékok is csökkennek.
De itt a golyóállóság nem,azt hittem az legalább megmaradt.
És már a vörös erdőben sem volt toppon a cucc,de most kuka.

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#4378) Honzi válasza rétisün (#4376) üzenetére


Honzi
senior tag

Itt is van fejlesztés átfedés. :K
Melyik exo a jobb amit a szabadságtól kapok/megveszek vagy a szolgálaté?
Megeshet hogy nem ez a frakció neve. :D

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#4379) rétisün válasza robogo81 (#4377) üzenetére


rétisün
veterán

ha jól emlékszem (minden hsz-em így kezdődik? :D ) a clear sky csapatban, akik veled mentek limanszkba, van "fegyvermester" aki javítani is tud.

(#4378) Honzi: én ilyenben mentem (na jó, legutóbb a SoC-ban, de úgy látom itt is van, csak nem tudom milyen néven) :

az exo-ban nem lehet futni, ebben lehet, és ugyanolyan védettséget ad (legalábbis a SoC-ban így volt :B )

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#4380) Honzi válasza rétisün (#4379) üzenetére


Honzi
senior tag

Megnéztem ezalapján nem sok köze van a SOC-os hoz. :N
Meglepően le vannak gyengítve az armorok ebben a részben. :F

[ Szerkesztve ]

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#4381) robogo81


robogo81
aktív tag

Sziasztok.
A mázlis detektort merre találom,az egész kordont átkutattam már,de még nincsen meg.
Mintha valahol azt írták volna hogy szidorovics környékén van,de eddig semmi(pár relikvia azért lett).

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#4382) robogo81 válasza robogo81 (#4381) üzenetére


robogo81
aktív tag

Tárgytalan,már megvan.
Azon csodálkozom(még mindig),hogy az alapjátékhoz képest a ruhák milyen gyengék,a fegyverekben a sebzés majd egyforma,a különbség csak a pontosság meg a sebességben van(általában).Az SOC-ban az AK milyen gyenge volt a tündérhez ,vagy a fn2000-hez képest,itt meg csak a tűzgyorsaság,meg a pontosság,persze az ellenfélnél ez a különbség eltűnik hamar.

redmi note 8 . psn:robert_warior

(#4383) Honzi


Honzi
senior tag

Sziasztok.

Beálltam a szolgálathoz ki irtatom a szabadságot lezúztam a bázisukat stb nem kéne kapnom valamennyi pénzt?

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#4384) JSaN


JSaN
addikt

Hali nagyon bejott ez a jatek, egy kis grafikai tuningal tolom. Arrol teszek be par kepet:

1

2

3

4

5

[ Szerkesztve ]

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#4385) Vladi válasza JSaN (#4384) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ó az utolérhetetlen, utánozhatatlan, megfoghatatlan zóna hangulat. :C

Miket tettél fel?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4386) JSaN válasza Vladi (#4385) üzenetére


JSaN
addikt

Hali
A kovetkezoket tettem fel, es ebben a sorrendben is kell telepiteni:

1. S.T.A.L.K.E.R. - Clear Sky
2. 1.0010 update patch
3. sharper full
4. Reloaded 0.8.5
5. Absolute Nature 2
6. Absolute Structures 1.0

Alapban dx10 van bene, es mikor felkelsz ugye a reggeli fenyben durvan le esik az fps nekem kb 20-ra. Nalam minden maxon 1680-ban. De a moddok miat kerul bele dx10.1 lehetoseg, es az nalam minimum meg duplazta az fps szamot. Es mellete sok effekt kerult bele, neztem is nagyot :))

Ajanlom neked is ezeket a moddokat, a maximalis elvezethez. :D

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#4387) JSaN válasza JSaN (#4386) üzenetére


JSaN
addikt

Mai barangolasom helyszineirol par kep. :))

1
2
3
4
5
6

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#4388) JSaN


JSaN
addikt

Na ma is barangoltam, kozben buveszkedtem es bevetettem az AMD Eyefinity technologiat. :D
Igaz vissza esett 30-40 FPS-re, de az eredemeny magaert beszel.

1
2
3
4
5

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#4389) marked one94 válasza JSaN (#4388) üzenetére


marked one94
őstag

Nagyon durván néz ki így a játék. Remélem most nyáron nekem is meglesz az új gépem és akkor szebb látvánnyal élvezhetem a zónát. :)

You'll Never Walk Alone

(#4390) Honzi


Honzi
senior tag

Na most végeztem vele.Nekem nagyon bejött!
Viszont a végén azt az animációt nem egészen értem akarom mondani lövésem nincs mit is láttam. :DDD

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#4391) Vladi válasza Honzi (#4390) üzenetére


Vladi
nagyúr

Shadows of Chernobil megvolt? mert ott folytatódik a történet. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4392) Honzi válasza Vladi (#4391) üzenetére


Honzi
senior tag

Hát az x18-ig igen. :D
Több befejezése van vagy csak egy?

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#4393) JSaN válasza Honzi (#4392) üzenetére


JSaN
addikt

tobb.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#4394) rétisün válasza Honzi (#4392) üzenetére


rétisün
veterán

5 féle "rossz" befejezés van, és 2 "jó". a rosszak közül asszem nem választhatsz, az attól függ, hogy játszottad végig (mennyi pénzed van a végére, hova csatlakoztál, ilyenek) a 2 "jó" közül viszont igen.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#4395) Honzi válasza rétisün (#4394) üzenetére


Honzi
senior tag

Nekem ezt lett a vége Vége

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#4396) Vladi válasza Honzi (#4395) üzenetére


Vladi
nagyúr

Clear Skynak nem csak 1 befejezése van? :F

Jó hát most nem állok neki lelőni poénokat, játszd végig. :P

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4397) Honzi válasza Vladi (#4396) üzenetére


Honzi
senior tag

Azt tudom hogy a Soc-nak több van.
De ennek?Mert eddig úgy tűnik hogy nem nagyon tudni :DDD

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#4398) proci985 válasza Honzi (#4397) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

egy van neki.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#4399) SUNIHungary válasza rétisün (#4376) üzenetére


SUNIHungary
csendes tag

ez nem bug ez gondolom a wine hibája mert ugye linux alatt azzal futnak a játékok a patchek mind megvannak

Tel: +36703687055 E-mail: m.istvan52@gmail.com

(#4400) kisfer


kisfer
aktív tag

Üdv.

Most vettem meg a Clear Sky-t a steam-en, de viszont olvasgattam a fórumot és úgy látom nem magyar, még nem töltöttem le a steam-ről mert eléggé terheltek a szervereik, nem lehet valahogy magyarrá varázsolni ezt a verziót?

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.