Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4701) Dhampir válasza nem_tom (#4700) üzenetére


Dhampir
félisten

Nagy nehezen mégis sikerült felvenni a Veleszt. Lassan közelítettem a matrac felé, és akkor halványan megjelent a detektor "szellemképe". Ekkor vált felvehetővé. Erre már nem emlékeztem, amikor anno játszottam.

A mocsárban végre begyűjthettem egy sereg képződményt, és felkutattam a titkos lelőhelyek nagy részét. Kettőt meghagytam az "utókornak", mert bajos a megközelítése, illetve az egyiknek olyan sovány a tartalma, hogy nem érdemes áldozni rá a nagyon magas radioaktivitás miatt.

A Kordonban melyik kereskedő fizet többet a képződményekért? Szidorovics vagy inkább a híd melletti bázisnál lévő?

(#4702) nem_tom válasza Dhampir (#4701) üzenetére


nem_tom
őstag

Hmmm... utólag visszagondolva a Clear Sky-ban nem nagyon foglalkoztam a rejtekhelyekkel. Drágáért adták a koordinátákat. :U

Szerintem egyformán fizet a kettő, de fogalmam sincs egyébként. Inkább tartogasd a tudósoknak, ők jobb pénzt adnak érte. :)

[ Szerkesztve ]

(#4703) Dhampir válasza nem_tom (#4702) üzenetére


Dhampir
félisten

Köll a jobb ruha, a sisakos, már csak az éjjellátó miatt is. :)

Voltak olcsóbb rejtekhelyek is, ráadásul a flash meghajtók (a fejlesztésekhez nélkülözhetetlenek) fellelése miatt muszáj vásárolni,és annál tovább tartózkodhatok a Zónában.

Nem titkolom, hogy én maximum a kórházig kedvelem a Clear Skyt, tehát nem akarok végigszaladni a Zónán, hanem inkább mászkálni, gyűjtögetni, és ha kell, akkor harcolni is.

[ Szerkesztve ]

(#4704) nem_tom válasza Dhampir (#4703) üzenetére


nem_tom
őstag

Addig jó lesz az elemlámpa, úgy legalább még izgalmasabb is. :D

(#4705) Dhampir válasza nem_tom (#4704) üzenetére


Dhampir
félisten

Ja. Milyen izgalmas volt végigsunnyogni éjszaka a Kordonban, képződményeket keresve. Közben némelyik kialudt tábortűznél belebotlottam egy-egy hullába. A mutánsok szerencsére a híd környékén sűrűsödtek össze, így el lehetett lébecolni. :D

Már meg tudtam volna venni a sisakos öltözéket, de nincsenek rajta relikviatartók, így aljas módon visszatöltöttem a vásárlás előtti mentést. :B

A Kordon bejáratánál található alagútnál lévő hátizsákban nincsen ott a flash-meghajtó. Már a Stalker sem létezik, akitől megvehettem volna az információt...

A Szeméttelepen egy csomó pénzt elköltöttem információkra. Amíg további rejtekhelyeket és képződményeket kerestem, addig mögém sunnyogott egy fosztogató. Egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy a hátam mögött felordít valaki. Amikor visszapillantottam, meglepődve konstatáltam, hogy az anomália a magasba emelte a banditát, és legalább 2 percig pörgette a levegőben. :DDD

(#4706) nem_tom válasza Dhampir (#4705) üzenetére


nem_tom
őstag

Nekem nem voltak ilyen igényeim, hogy relikviatartó... legalábbis a játék végéig nem. Nagyon szűken jöttem ki a pénzből, szóval minden képződményt eladtam. A végén megtartottam egyet, aminek köszönhetően több súlyt bírtam cipelni, meg persze sugárzáscsökkentőt is. :D

(#4707) Dhampir válasza nem_tom (#4706) üzenetére


Dhampir
félisten

Én váltogatom a képződményeket a megközelítendő anomáliának megfelelően. Jelenleg 2 Medúzát használok, de a
Szeméttelep túlsó sarkában szükségem volt a telepatikus hullámhosszok elleni védelemre is, csak úgy tudtam ép bőrrel felfedni a megvett információ alapján az Ásatók rejtekhelyét, és még két képződményt is begyűjtöttem.

Egy remek Kora pisztolyra tulajdonosa lettem, amihez elkezdtem megfelelő lőszert vásárolni. Ez váltja fel majd a továbbfejlesztett Browningomat.

Egészen más érzés így a Zónában járni-kelni, nem kell egy váratlan csetepaté vagy szokatlan esemény miatti azonnali elhalálozástól.

Ha nem volna fejlesztett ruházatom, akkor meg sem maradnék a szemétdomb tetején, ahol még a kis kakas is elfüstölne a magas sugárzás miatt. :)

(#4708) nem_tom válasza Dhampir (#4707) üzenetére


nem_tom
őstag

Úgy veszem ki a hozzászólásaidból, hogy megéri megvenni a rejtekhelyek koordinátáit. :)

(#4709) Dhampir válasza nem_tom (#4708) üzenetére


Dhampir
félisten

Bizony, hogy néha meg, néha pedig nem (de így többet kalandozhatunk a Zónában) különben sok fejlesztésről lemaradhatunk.

A Sötétvölgyben a kereskedőnek véletlenül eladtam az egyik felfejlesztett fegyveremet, egy TRs 301-et.
Később vettem észre, így már nem tudom visszamenteni. Szerezhetek másikat. :)

(#4710) nem_tom válasza Dhampir (#4709) üzenetére


nem_tom
őstag

Ezért szoktam alaposan odafigyelni arra, hogy mit adok el. :D

(#4711) Dhampir válasza nem_tom (#4710) üzenetére


Dhampir
félisten

Annyi hasonló, begyűjtött zsoldos fegyverem volt, hogy valahogyan az enyémről is leszereltem a távcsövet és a hangtompítót eladás előtt, pedig a kis nyilacska jelzi különben, ha fejlesztett cuccról van szó. :)

Legközelebb kipihentebben kell játszanom. :U

(#4712) nem_tom


nem_tom
őstag

Egyébként ehhez a játékhoz van olyan mód, mint a SoC-hoz az Oblivion Lost? Vagy ennél csak a patch van, mint javított változat?

(#4713) Dhampir válasza nem_tom (#4712) üzenetére


Dhampir
félisten

Itt egy lista.

Például a Reloaded.

[ Szerkesztve ]

(#4714) nem_tom válasza Dhampir (#4713) üzenetére


nem_tom
őstag

Köszi! :R Igazából olyan hasonló módot keresek, mint az OL. Több szörny, kicsit talán parásabb, plusz fegyverek meg ilyesmi. Új sztorira, küldetésekre, pályákra meg ilyesmikre nem vágyom. Ja és a másik alap feltétel, hogy legyen hozzá magyarosítás. :)

(#4715) nem_tom válasza nem_tom (#4714) üzenetére


nem_tom
őstag

Valaki aki ismeri ezeket a módokat, tudni javasolni nekem egyet az alapján, amit korábban leírtam. Előre is köszi! :R

(#4716) nem_tom


nem_tom
őstag

No hát akkor próbálunk egy Complete módot. Remélem a fel patchelt magyar szinkronos verzión is működik. :)

(#4717) Dhampir válasza nem_tom (#4716) üzenetére


Dhampir
félisten

Arra kíváncsi lennék én is, majd írd le a tapasztalataidat.

.exe telepítéssel installáltad vagy a másik változattal csak a gamedata mappába másoltad?

(#4718) nem_tom válasza Dhampir (#4717) üzenetére


nem_tom
őstag

Működik. Bárcsak a CoP is így működne, mint az első kettő rész. :D

(#4719) Dhampir válasza nem_tom (#4718) üzenetére


Dhampir
félisten

Akkor kezdhetem elölről az egészet a szebb grafika miatt. :DD

Kipróbáltam a Gamedata bemásolós Complete-tel a COP-ot, nálam szépen futott, semmilyen problémát nem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#4720) nem_tom válasza Dhampir (#4719) üzenetére


nem_tom
őstag

Működött nekem is a CoP-os Complete mód. Viszont olyan labilis/instabil a játék motorja, hogy az valami hihetetlen. Volt pár kellemetlen hiba, amit nem tudtam kiküszöbölni... viszont ez nem a mód miatt volt.

(#4721) Dhampir válasza nem_tom (#4720) üzenetére


Dhampir
félisten

Nálam a legstabilabb Stalker játék a COP. Többször kijátszottam az alapjátékot, nem volt gondom vele.

(#4722) nem_tom válasza Dhampir (#4721) üzenetére


nem_tom
őstag

Jó neked. :D

(#4723) shield válasza nem_tom (#4722) üzenetére


shield
őstag

Jól megy a Complete. Én is feltelepítettem már a fel patchelt magyar szinkronos verziót, de csak épp elindítottam. Érdemes a Complete-t rárakni?

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#4724) nem_tom válasza shield (#4723) üzenetére


nem_tom
őstag

A STALKER sorozathoz tartozó Complete módok rengeteg dolgot javítanak az alapjátékokon. Ez a lényegük, szóval szerintem érdemes. :)

(#4725) xFreex válasza shield (#4723) üzenetére


xFreex
aktív tag

Hy.
Hát előfordulhat, hogy nem lesz tökéletes, mert a Completet ugye angol verzióra kreálták és ha jól emlékszem akkor nálam kisebb bogarak előjöttek. De ez attól is lehet, hogy én belematattam a Completba is. :D
Próba cseresznye.

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#4726) djculture


djculture
félisten

pc guru múlt hónapban pont ezt adta teljes játéknak angol felpatchelt verzióban a complette mód is rajta van a lemezen. Multi is megy még, van pár szerver megnéztem.

[ Szerkesztve ]

(#4727) nem_tom válasza xFreex (#4725) üzenetére


nem_tom
őstag

Én eddig nem találkoztam hibákkal. Flottul működik. :)

(#4728) shield válasza nem_tom (#4727) üzenetére


shield
őstag

Naa...végre, valami rendesen működik. :)

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#4729) medves1


medves1
csendes tag

Sziasztok. a S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky-ban annál a küldetésnél mikor Agyar PDA-jáért kell menni lemegyek és ugyebár berobban, de nem ájul el és nincsenek ott a banditák sem. Próbáltam előző mentéssel újra telepítettem a játékot stb. De semmi nem változott. Most akkor ilyenkor mit lehet tenni? :F

(#4730) PeL válasza medves1 (#4729) üzenetére


PeL
addikt

nagyon semmit, max ha nincs fent az 1.5.10-es patch akkor tedd fel

(#4731) medves1 válasza PeL (#4730) üzenetére


medves1
csendes tag

most tettem fel és még a kordonból való mentéssel megpróbálom. mert ha egyből az ottani mentéssel kezdtem akkor nem volt jó :/

(#4732) SlayHUN


SlayHUN
csendes tag

Complete módot ha felrakom akkor miért lesz jobb a játék, újra kell kezdenem illetve orosz hang- magyar felirat marad?

(#4733) nem_tom válasza SlayHUN (#4732) üzenetére


nem_tom
őstag

Complete működik a magyar szinkronos/feliratos verziókkal is. Vagy amivel eddig üzemeltetted. Annyiban jobb, hogy sok minden terén javítottak rajta, a játékmenet meg minden ugyan az maradt.
Javallott új mentést kezdeni viszont nem tudom, hogy feltétlen kell e.

[ Szerkesztve ]

(#4734) SlayHUN válasza nem_tom (#4733) üzenetére


SlayHUN
csendes tag

Egy linket tudsz adni meg esetleg egy videó linket?

(#4735) Dhampir válasza SlayHUN (#4732) üzenetére


Dhampir
félisten

Sajnos nálam nem működött a korábbi mentésekkel, pedig már Setétvölgyet tapostam. Szívesen kipróbálnám a nem szinkronos, orosz nyelvű verziót is, ha már újat kell kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#4736) nem_tom válasza SlayHUN (#4734) üzenetére


nem_tom
őstag

[link] Könnyedén találsz majd működőképes linket. Ha telepítős akkor telepíted, ha nem akkor a complete mód gamedata mappáját bemásolod a játék mappájába. :)

(#4737) Dhampir


Dhampir
félisten

A magyar szinkronosra rá lehet tenni az orosz nyelvet? :F

(#4738) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

A Russian Audio Modot rá lehet tenni az eredeti magyar szinkronos kiadásra + a Complete modra? :F

(#4739) nem_tom válasza Dhampir (#4738) üzenetére


nem_tom
őstag

Amikor telepíted ott választható, hogy kell e a szinkron is vagy csak a magyar felirat. Ha csak a feliratot állítod be nem az eredeti orosz szöveg lesz?

(#4740) SlayHUN válasza nem_tom (#4736) üzenetére


SlayHUN
csendes tag

[link] ez jutott eről eszembe xD

[ Szerkesztve ]

(#4741) Dhampir válasza nem_tom (#4739) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem a telepítős, hanem a gamedata mappás, bemásolós verziót tettem fel.

(#4742) nem_tom válasza Dhampir (#4741) üzenetére


nem_tom
őstag

Annál fogalmam sincs. Nekem telepítős van. Keress egy olyat, hátha azzal már jó lesz.

(#4743) xFreex válasza Dhampir (#4738) üzenetére


xFreex
aktív tag

Igen lehet. Működik is, csak előfordul, hogy telepítési nyelvtől függően magyar/angol szöveget fogsz hallani.

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#4744) Dhampir válasza nem_tom (#4742) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez lesz az egyszerűbb megoldás. Köszi! :R

xFreex

Köszönöm, ezt szeretném elkerülni, főleg az angol hang lenne illúzióromboló. :)

(#4745) xFreex válasza Dhampir (#4744) üzenetére


xFreex
aktív tag

Nekem pl Wolf újonca monda magyar szinkronnal rambózás közben, miután megmentettem a kutyáktól, hogy "várjatok, ennek még nincs vége". :F Lehet, hogy ez lesz az egyetlen hiba, de én akkor nem játszottam végig,mert magaalá csinált a Windows. (mondom Éljen Bill Gates :((( )

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#4746) Dhampir válasza xFreex (#4745) üzenetére


Dhampir
félisten

Ez a "várjatok, ennek még nincs vége" mondat gyakran elhangzik a játékban.

(#4747) xFreex válasza Dhampir (#4746) üzenetére


xFreex
aktív tag

Az is lehet, hogy a "szép munka volt emberek lelépni" szöveg volt, már nem tudom pontosan. Sötét völgyben voltam mikor megadta magát a oprendszer. Addig kb 3 szor hallottam. Előfordulhat, hogy a frakcióháborús résznél több lesz.

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#4748) Dhampir válasza xFreex (#4747) üzenetére


Dhampir
félisten

Az is érdekes, amikor a Szeméttelep környékén besötétedés után egyre csak jöttek a bandita csoportok. Össze sem lehetett szedegetni rendesen a cuccaikat, fejlámpásukkal már belevilágított a szemembe a következő társaság. Éjszaka nem lehetett ottmaradni, ezért kénytelen-kelletlen el kellett hagynom azt a területet.

(#4749) xFreex válasza Dhampir (#4748) üzenetére


xFreex
aktív tag

Hát igen respawn rendszer elég érdekes. Bezzeg a szabadsággal elfoglalni a szolgálatos bázist egyenlő a lehetetlennel. Pedig annak a jutalma a Szabadság Exoskeleton. :O

- This one is a live one. - BULLSHIT! You're lying. - Let the zone take me if I am...

(#4750) Misi 007 válasza xFreex (#4749) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Azt azért nem mondanám hogy egyenlő a lehetetlennel de tény hogy kell vele szívni rendesen.
Egyrészt mikor átmész Agroprom-ba b@sznak jönni a mieink biztosítani a területet.
Másrészt mert rohadt sok lőszer kell hozzá.
De ezt már leírtam anno itt hogy mennyi ideget ettem meg vele. :W
Aztán végül csak sikerült megcsinálni masteren.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.