Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) $p@rr0w válasza ToxLee (#4000) üzenetére


$p@rr0w
őstag

Attól függ, én úgy tudom az szivat az aktiválással.

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#4002) emre válasza ToxLee (#3993) üzenetére


emre
veterán

A Duty-nál nálam mennek a küldetések.
Most indulok sötétvölgybe.

Viszont a szabadság oldalán agrompromba napokig ácsorogtam, és nem jött utánam senki.
Tökre eluntam magam, kétszer kiírtottam a duty bázist, természetesen respawnoltak. Meguntam mentés visszatölt, átálltam a dutyihoz.
Szóval így megy a game, viszont jobb szerettem a freedomos cuccokat...
Most oda a fejlesztés... ;]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4003) KiLlHeIm13 válasza emre (#4002) üzenetére


KiLlHeIm13
csendes tag

Szia!

Nekem is ez volt, elfoglaltam az agropromi határokat de nem jött egy freedoom-os se :U
Visszamentem szemétdombra kiirtottam a fosztogatókat, a freedoom elfoglalta az összes szemétdombi kis őrhelyet meg a határokat és utána már jöttek oda is :K
Megcsináltam a küldit és megkaptam a jó kis exo rucim ami úgy tudom jobb mint amit a duty ad :K
Most Limanszkban járok de kicsit felidegesített az, hogy nem lehet kiirtani az ellenséget mert respawnolnak, ezért most végigviszem a játékot és kipróbálom a Call of Pripyat-ot, mert úgy hallottam elég jó lett, és ki lehet irtani mindent felesleges piros pöttyöt a térképen.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#4004) ToxLee válasza $p@rr0w (#4001) üzenetére


ToxLee
őstag

Felraktam az összes létező patchet és egyből indult 64bites Win7 alatt, lehet csak nekem volt szerencsém. :))

(#4005) emre válasza ToxLee (#4004) üzenetére


emre
veterán

Nekem sem volt W7 alatt problémám a magyar gyémánt kiadással.

Más: még régebben tettem fel egy kerítés eltüntető mod-ot, mert nem tudtam eljutni a CS bázisra, mivel eltüntek a vezetők. A legnagyobb meglepetésemre az eddig nem bejárható területen találtam 1-2 kaput a különböző pályarészek között.
Pl. kordonból a katonaság melletti átjárótól kb. 200m-re simán át lehetett menni sötétvölgybe.
Majd onnét visszaindulva agropromban találtam magam. :DDD

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4006) remington2 válasza emre (#4005) üzenetére


remington2
senior tag

Én is találkoztam ilyennel:

[link]

Néha mindössze méterekre vannak egymástól, belelépek, pályát vált, egy lépés előre, és már újabb ugrás . . . lehet hogy npc-spawnpontok?

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#4007) ToxLee


ToxLee
őstag

A játékba van 5.1-es hang vagy csak nálam nincs? :F

(#4008) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Tudom,nagyon az elején vagyok még,e van valami trükk, hogy a kordon legelején azt a vagy 150 katonát hogyan lehet kicselezni?Mert annyi embert egyszerűen lehetetlen kinyírni...

(#4009) emre válasza dodopek (#4008) üzenetére


emre
veterán

Fuss forest fuss. :DDD
Először lefele, aztán a kidölt fa környékén erős balkanyarral a falu felé. És ne nézz vissza!

Esetleg ha szereztél valami fasza sniper csúzlit, akkor a géppuskást ki tudod lőni, ezzel némi időt nyersz.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4010) dodopek válasza emre (#4009) üzenetére


dodopek
addikt

Én is erre gondoltam,csak eddig nem jött be.Éjjel is ugyanúgy észrevesznek?Vagy éjjellátóval több az esélyem?

(#4011) emre válasza dodopek (#4010) üzenetére


emre
veterán

Nincs különség, ugyanúgy észrevesznek, max esni kelni fogsz rohanás közben.
Viszon nálam a game nagy szeretettel dobott blowout-ot a pálya azon szakaszára.
Szóval nem csak a katonák miatt kellett sietnem.

Ha a fáig, illetve kerítés sarkáig eljutsz akkor már van esélyed.

Esetleg a medkit, és bandage billentyű parancsot tedd ki az egérre, már ha van szabad programozható gombod. Nagyon sokat segít, ha nem kell állandóan menüzni egy gyorskötözésért, és ezt ráadásul lehet menet közben is használni. :K

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4012) dodopek válasza dodopek (#4010) üzenetére


dodopek
addikt

Megcsináltam! Köszi a segítséget!De éjjel nem ment,mert semmit nem láttam. Hajnalban jutottam át.:)
Örülök,hogy van ez a fórum!Asszem ,még majd jelentkezem! :D

(#4013) Vladi


Vladi
nagyúr

Heeelp. :O

Láttatok már olyat, hogy a játék nem ismeri fel a saját dvd-jét? Berakom, indítanám, erre kiírja, hogy tegyem be az eredetit. Ott van. Tedd be... OTT VAN! :O

Mondjuk az egyik meghajtóm nem olvasta be - mást se már - de megcseréltem a betűjeleket, most jó helyen keresi.
Mi lehet tenni? Krekkeljem vagy mi?

Öcsém van 2 órám játszani egy héten, akkor is ezekkel szarakodjak. :(((

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4014) Vladi válasza Vladi (#4013) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jóvan krekkel se megy. :(((

Jah de, így már megy. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4015) Lauda válasza Vladi (#4014) üzenetére


Lauda
félisten

[link] En is igy nyomtam/nyomom a tovabbi karok megelozesere. :F ;)

(#4016) somfalvi


somfalvi
tag

Halli mindenkinek!Elakadtam a Clear Sky-ban a Csernobili Atomerőműnél. Jövök le a tűzlépcsökőn leérek egy három épületből álló területhez,ami körbe van véve kerítéssel. Na itt merre,-hogyan? Előre is kösz a választ.

(#4017) emre válasza somfalvi (#4016) üzenetére


emre
veterán

sétálj bele egy fényes buborékba,
magyarul: keress egy téranomáliát

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4018) somfalvi


somfalvi
tag

Téranomáliát nem találok a környéken.-dobok fel képet.- Már én is gondoltam az anomáliára.
[/L

(L:/dl/upc/2010-02/03/176137_dbnfpd2rqcdosrr8_stalker.jpg)(/L)

[ Szerkesztve ]

(#4019) emre válasza somfalvi (#4018) üzenetére


emre
veterán

Ó, igen. Innét én sem tudtam elmenni. Csak egy út van, amerről jöttél.
Bocsi, már keverem a különböző mod-okat.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4020) somfalvi válasza emre (#4019) üzenetére


somfalvi
tag

Erre is gondoltam,de itt sem jártam sikerrel,mert a két konténeren nem tudok átmenni,átugrani. Balról a srácok osszák az áldást az ellenre!

(#4021) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Üdv!

Valaki el tudná magyarázni nekem, hogy az mért van, hogy az adatlapomon lévő gépen, 1920x1080, minden full, DX10.1, és úgy akad, mint trabant hegymenetben, de ha DX9-re teszem, akkor meg bőven 30 feletti fps?
Törődjek bele és menjen DX9-ben, vagy van valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#4022) Barthezz2 válasza Barthezz2 (#4021) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Senki? :U

Everybody lies.

(#4023) emre válasza Barthezz2 (#4022) üzenetére


emre
veterán

Ha megnyugtat a tudat akkor 4870-el sem tudok mindent maxra tenni DX10-ben. (max 20-25 fps) Ráadásul én csak 1280-ban jáccok.
Ez ilyen lett, esetleg 1-2 apróságot kikapcsolsz az advenced menűben amitől jobb lesz kicsit.
Pl. az összes vizzel kapcsolatos basz, fű részletesség, nap árnyék- közepesre stb...Lehet vele tökörészni. Persze fel lehet tenni a kérdést, hogy akkor meg mi a rossebnek a dx10, ha nem megy teljes pompájában? De ennek semmi értelme, ez van és kész. :(

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4024) Barthezz2 válasza emre (#4023) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Igen, azzal próbálkoztam, de annak meg semmi értelmét nem láttam, hogy DX10-ben lebutítsam, mikor 9-ben meg megy maxon, így gyakorlatilag úgy jobban néz ki.
De akkor megnyugodtam, hogy nem nálam a hiba. Marad a DX9 :)

Everybody lies.

(#4025) lsc válasza Barthezz2 (#4021) üzenetére


lsc
nagyúr

4850 elég kevés 19xx-hez ezekben a játékokban, nézz teszteket, egy 5870 már jó ahhoz a felbontáshoz [link].

Az élet kegyetlen .

(#4026) emre válasza Barthezz2 (#4024) üzenetére


emre
veterán

Talán valamit segít ez a hsz, meg ez is és a problémáról röviden Azért van 1-2 értelmes hozzászólás a topikban ebben a témában. Emlékszek annak idején mennyit tökörésztünk vele mire játszható lett a game.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4027) Barthezz2 válasza lsc (#4025) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

DX9-ben vígan megy, ugyhogy az elég kevés kifejezés nem épp találó.. Az meg, hogy dx10(.1)-ben nem, nemhiszem, hogy nagyban a kártya hibája volna :U

emre: köszi, kipróbálgatom :R

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#4028) lsc válasza Barthezz2 (#4027) üzenetére


lsc
nagyúr

Pedig a kártya gyenge ahhoz a felbontáshoz dx 10.1-ben, ebben a játékban. Nem csak a kártya gyengesége ez, a játék ilyen, a linkelt tesztben láthatod. Dx9-ben messze nem kell annyi mindent megjeleníteni. Egyébként nem vitatkozom, ha szerinted nem a kártya gyenge akkor nem.

Az élet kegyetlen .

(#4029) Barthezz2 válasza lsc (#4028) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Én sem vitatkozom, de ahogy te is írod, ebben a játékban. Tehát kijelenteni, hogy ezekhez(ezalatt nem is tudom mit értesz) a játékokhoz, szar a kártya.. Szarul optimalizált a játék..

Everybody lies.

(#4030) lsc válasza Barthezz2 (#4029) üzenetére


lsc
nagyúr

Mindhárom stalkerben ilyen, ráadásul a 4850 más játékokkal sem visz mindent "fullon" 19xx-ben. Sehol nem írtam hogy szar a 4850, egyszerűen nem ehhez a felbontáshoz való . Ez a véleményem, a többi a Te dolgod.

Az élet kegyetlen .

(#4031) Barthezz2 válasza lsc (#4030) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

SoC-ot most vittem ki, semmi para nem volt vele, az újat még nem próbáltam.
DX10-ben simán megy a FarCry 2, azonkívül amivel játszottam: MOH Airborne, COD 4-5-6, Shift, GTR Evo, TDU, Fifa10, Grid, Burnout Paradise... mind mentek maxon. Úgy látom, akkor csak nekem van szerencsém.. :U
Attól függetlenül tudom, hogy nem ez a legjobb kártya, de ha eddig lett volna vele gondom, akkor talán nem jövök kérdezni, hogy a CS vajon mért szar dx10-ben.. arról nem beszélve, hogy AA, AF és egyéb részletességeket lejjebb véve se ér semmit, így gondoltam nem a VGA a gond..
Na részemről téma lezárva :R

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#4032) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Clear sky-hoz mit javasolnátok jobban? Alaplapi X1250es(rendszer 1gb 800mhz dual),vagy x1050 512 mb ddr pci ex?
Köszi!

(#4033) C4mp3r válasza dodopek (#4032) üzenetére


C4mp3r
addikt

Üdv!

Mindkettő kevés lesz hozzá, talán még a minimum beállításokhoz is. Az 1GB RAM sem túl sok, ugyan a prociról nem írtál, de ezen információk alapján is feltételezhető, hogy nagyon low beállításokkal fog csak futni. (ha egyáltalán fog)

(#4034) dodopek válasza C4mp3r (#4033) üzenetére


dodopek
addikt

Nincs igazad,megy a játék,bár egy kicsit szaggat 1024x768ban.Komolyan,nem kamuzok.Most épp a kereskedőnél voltam,ahol a SoC kezdődik.Ha belendül a játék,utána már megy az x1050essel...
Szal ennek fényében mit mndanátok,melyik az esélyesebb?

(#4035) C4mp3r válasza dodopek (#4034) üzenetére


C4mp3r
addikt

Ennek fényében akkor nyilvánvalóan nem az alaplapi integrált VGA használata a kifizetődő, hiszen shared memory-vel dolgozik, ami ugye a rendszermemóriától vonna el. Szóval én az X1050-est ajánlom.

(#4036) Silenzio válasza lsc (#4028) üzenetére


Silenzio
addikt

"Dx9-ben messze nem kell annyi mindent megjeleníteni."

Direkt nem írom le a dx10 és dx10.1-es fícsörlistát. Én tudom, de azért megkérdezem tőled: MENNYIVEL többet kell megjeleníteni, és egyébként honnan veszed? :) Mert az a 4-5 fícsör aztán nem egy összefosom a bokámat kategória.

A 4850 egyáltalán nem gyenge hozzá, mindent fullra állítva 1440x900-ban (DX10.1-ben), kivéve sun rays, 30 és 120 fps közt mozog, az átlag pedig 50-60, 4xAA-val. Az új epizód, a Call of Pripyat ennél még 40-50%-kal gyorsabb nálam, és még a sun rayst és SSAO-t high-ra állítva sem megy 30 fps alá.

Tudom, hogy az 1920x1080 más tészta, de a Sun Rays low-ra állításával korrektül fut, mivel egyedül annak az algoritmusát kúrták el igazán, és minden kártyán szar, még az 5870-esen is...

Amúgy az xray engine-t dx8-ra írták, ez a mai napig meglátszik rajta, a jelenség meg tipikus: az elavult kód miatt tele van kompromisszumokkal, mégis jobban zabálja a gépet adott effektért, mint egy fejlettebb, újabb motor. Nem nagy titok, hogy adott felbontásban és kódútban maxra állítva a Clear Sky sokkal szarabbul fut, mint a Crysis...

Egy kérdés: játssza valaki spartan modjával? Most kezdtem újra vele, a swamps pályán meg, ha lelövöm az (egyik) utolsó renegátot, lefagy a cucc... Mintha leprogramozta volna, hogy ki lehessen irtani a frakciókat, csak elcseszte volna...

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#4037) lsc válasza Silenzio (#4036) üzenetére


lsc
nagyúr

Tudom, hogy az 1920x1080 más tészta, de a Sun Rays low-ra állításával korrektül fut, mivel egyedül annak az algoritmusát kúrták el igazán, és minden kártyán szar, még az 5870-esen is...
Elég lett volna ennyit írni, a többi rizsa. A cop nálam is jobban fut, de nem arról volt szó, ráadásul az is "csak" jobban fut, a jól-tól még messze van.
Mert az a 4-5 fícsör aztán nem egy összefosom a bokámat kategória. Nem tudom részletesen, nem is érdekel hogy mi miatt, a lényeg viszont hogy dx9-ben jó, dx10 vagy feljebb meg kifekszik rajta elég sok vas. Ráadásul ha érdekelne és utánanéznék akkor is csak tudnám, de attól gyorsabb nem lenne.

Az élet kegyetlen .

(#4038) Silenzio válasza lsc (#4037) üzenetére


Silenzio
addikt

Nem olyan nagy szám az a 4850, na, de nem a CS miatt fogom lecserélni, sem a CoP miatt, hál'istennek. Egyszer sem szaggatott be egyik sem, mire meg meglesz a jófajta full HD monitor, más kártya fog duruzsolni a gépben. :)

Itt a lista:
<LI itxtvisited="1">Added MSAA for alpha-tested objects ("alpha-to-coverage" for DX10.0, custom "alpha-to-coverage" for DX10.1 for better performance, native DX10.1 implementation for better quality).

<LI itxtvisited="1">Added new quality level for sun-shadows (ultra) for better picture quality.

<LI itxtvisited="1">Added new min/max shadowmap technique (which takes advantage of DX10.1 when available) allows to speed up high quality sunshafts rendering for top video boards and high resolutions.

Olvastam valami nedves felületekről is, nem tudom, ez dx9-nél is így van-e, nálam annyit tesz, hogy eső esetén a falakról, hordókról stb. folyik lefelé a víz. Gondolom ez lehet az, de a Timeshift, meg főleg a Bioshock dx9-ben is jobbat tudott ettől.

CS-re visszatérve: a Garbage-ban vagyok, és már a Cordon-nál sem értettem, mi alapján kapom a mellékküldetéseket. Az egy dolog, hogy mikor friendly-vé válik a csapat, megered a nyelvük és adnak 1-2 kivételes küldetést, de miért van az, hogy találomra 20 emberen 50x végigmenve kapok 1-2 hevenyészett küldetést, amit addig nem, amúgy meg a bőszen integető, kiemelt katonák elsőre is azt mondják rájuk bökve, hogy nem tudok segíteni nekik. Közben 3 flash drive-om is van, mégsem kell egyik szerelőnek sem. A játék ilyen nyomi, vagy szar a mod?

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#4039) D347HBR1NG3R


D347HBR1NG3R
tag

Vki megtudná mondani hol találok magyarítást a játékhoz? Hiába kerestem. :O

[ Szerkesztve ]

Jaffa jokes???

(#4040) C4mp3r válasza D347HBR1NG3R (#4039) üzenetére


C4mp3r
addikt

Mivel alapból magyar szinkronnal jelent meg nem igazán készítettek hozzá. :U Talán ez [link]

(#4041) emre válasza D347HBR1NG3R (#4039) üzenetére


emre
veterán

mondjuk innét, igaz ezen szinkron is van :U

mod: a magyarítás:
Tessék, ez az a link

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4042) lsc válasza D347HBR1NG3R (#4039) üzenetére


lsc
nagyúr

A clear sky magyar szinkronnal jelent meg nálunk, elég nehéz lesz magyarítást találni, gugli esetleg, illetve 1. hsz.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#4043) D347HBR1NG3R


D347HBR1NG3R
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget! Azt tudom, hogy nálunk úgy jelent meg, csak én Steamen vettem meg nemrégiben a SoC-lal együtt, meg most a CoP-ot. Szóval így nekem nem igazán magyar.

Jaffa jokes???

(#4044) ToxLee


ToxLee
őstag

Sziasztok!

Van egy olyan küldetés ,hogy "Keresd meg a STALKER csapat rejtekhelyét!". Agropromban kaptam a küldetést. Hol találom a rejtekhelyüket? :F

(#4045) emre válasza ToxLee (#4044) üzenetére


emre
veterán

A stalker bázis mögöt kell egy csatornanyíláson keresztül lehet lejutni a föld alá.
Ha jól emlékszek ott kell keresgélni

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#4046) ToxLee válasza emre (#4045) üzenetére


ToxLee
őstag

Már voltam ott lent, de nem találtam senkit. :F

(#4047) ToxLee válasza emre (#4045) üzenetére


ToxLee
őstag

Nem szóltam, megvan. :)

(#4048) marcus.fenix


marcus.fenix
aktív tag

Játszotta valaki ezt a játékot 4870 vagy 4890 kártyával?
Én a minap gondoltam hogy talán már elég lesz hozzá a hardverem, és nagy reményekkel belekezdtem a játékba, de csalódnom kellett. A Crysis ehhez képest piskóta.

Enyhén tuningolt HD4890-en, 4 giga memória és négy mag mellett 1680*1050-es felbontáson kipróbáltam a DX10-et és a legmagasabb profilt (a haladó beállításokhoz még nem is nyúltam) és már a szobában, ahol felébredtem 25 fps-t produkált. Na mondom sebaj, jó nekem a sima high beállítás is, de a helyzet nem javult. Visszavettem DX9-re a rendert, eggyel a DX10 alá, és csodák csodájára ez sem segített, és csak akkor kaptam játszható fps-t, amikor még eggyel gyengébb rendert választottam (akkor persze már 80-90 körüli fps sebességgel) viszont úgy már a játék sem olyan meggyőző. Váltottam még drivert is, 9.11-ről 10.2-re de semmi sem változott. Ez azért érdekes mert a Call of Pripyat benchmark egész szépen futkározott a gépemen. Nem érdekel ha egy játék "néha" benéz 30 alá, de azért ez mégis túlzás volt.

Valami tipp? ( Azon kívül hogy vegyek új kártyát... :DDD )

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#4049) ToxLee válasza marcus.fenix (#4048) üzenetére


ToxLee
őstag

Első "pálya" nem mérvadó, az én gépemen is 30 alá megy 1680ban, full highon. De ha több fpst akarsz kicsikarni a gépedből, akkor a fényeffektekkel kezdjél valamit. ;]

Ui.: Jobban átgondolva 30fps alá esik ha felkel a nap(a játék szerint 6-8 óra között) és még a vörös-erdőben is. :)

[ Szerkesztve ]

(#4050) emre válasza marcus.fenix (#4048) üzenetére


emre
veterán

Ha DX10-et akarsz meg kell alkudnod a beállításokkal Az elöbbi linken szedtem össze 1-2 dolgot ez ügyben.

mod: ezeket érdemes visszavenni:
-Tereptárgyak dinamikus megvilágítása: Fű részletessége, Árnyék minőség,
-Teljes dinamikus megvilágítás: Nap árnyék, Felület érdesség

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.