Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-04-10 12:39:33

LOGOUT.hu

Router gondok

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19601) kali válasza Batistuta7 (#19591) üzenetére


kali
legenda

akkor a szolgáltatós eszközzel is szakadozik, router nélkül is, de a modem újra és újra feljelentkezik, csak a router nem reagálja le megfelelően.
milyen típusú szolgáltatós eszköz van a router előtt?
a tl-wr743nd milyen módban működik? ap router, vagy ap clien router?

(#19602) Batistuta7 válasza kali (#19601) üzenetére


Batistuta7
tag

igen .ez a probléma.
motorola modemem van.ha kell a pontos típusa megnézem .
ebben a módban működik: Wireless Broadband Router

[ Szerkesztve ]

(#19603) b.kov


b.kov
senior tag

Sziasztok!
Egy TP-LINK TL-WR741N routert használok upc kábeles nettel. A problémám a következő: általában letöltések elindítása után az internet folyamatosan megszakad, amin csak router resetelésével lehet segíteni. Elég idegesítő egy idő után, hogy minden letöltés kezdetekor megszakad a net, és reset után többször is előfordul ugyanez a probléma. Van valami ötletetek, hogy mit tudnék tenni?

(#19604) Intruder2k5 válasza b.kov (#19603) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha van kéznél egy másik táp, ami megfelelő értékekkel rendelkezik, próbáld meg azzal! Lehet az eredeti fárad már, és terhelés alatt nem tudja megfelelő árammal ellátni a routert!

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#19605) kali válasza Batistuta7 (#19602) üzenetére


kali
legenda

amennyiben a router a wan portjába kapja a netet és a wan kapcsolati mód megfelelően beállítva, úgy automatikusan újra csatlakozni kellene mindig, ha visszajön a szolgáltató/modem által a net.
amikor nem csatlakozik fel újra a router, akkor a status lapon mit ír a wan szekcióban?
kezdésnek nyomni kellene a routerre egy teljes nullázást, majd beállítani újra.

b.kov; szia, kábeles vagy wifi kapcsolattal jelentkezik a probléma?

(#19606) Batistuta7 válasza kali (#19605) üzenetére


Batistuta7
tag

wan-ba kapja a netet.
az mit jelent hogy jól van beállítva?
wifi/vezetékes neten is elmegy a net.
status részében kivan írva mintha minden oké lenne.vagyis amikor még volt net.tehát van kért ip,alhálózati maszk stb. ha rányomok a releasre akkor kitöröl mindent ,utánna nyomok egy renew-t és akkor megint visszajön minden,de ekkor már net is van

(#19607) b.kov válasza Intruder2k5 (#19604) üzenetére


b.kov
senior tag

Köszi a választ! Az a helyzet, hogy nem olyan régi ez a router, hogy belefáradt volna a nagy munkába. Meg igazából nincs másik tápom :S Lehet egy firmware frissítés megoldja? És el lehet azt rontani? Sosem csináltam még.

(#19608) Intruder2k5 válasza b.kov (#19607) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor más lehetőséged úgyse nagyon van, reset-eld le, áram alatt 10mp, majd tedd rá az elérhető legújabb firmware-t, konfiguráld be, és meglátod, hogy javult-e!

Elrontani akkor tudod, ha mondjuk közbejön egy áramszünet!

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#19609) Sgt. Chris


Sgt. Chris
aktív tag

Halihó!

Egy Dlink-524-es őskövülettel gyűlt meg a bajom!

Ma reggel csináltam rajta egy hard restet-et, mivel növelték a sávszélességet az előfizumhoz, és kábel-modemet is cseréltek.

Ezért gondoltam, hogy egy reset esetleg megoldja a problémát. Eddig 20/1 volt a netem, most 35/5 lett, abből a feltöltés növekedése valósult meg, letöltési sebesség továbbra is maradt a régi.

Namost a bajság az, hogy a reset után az SSID jelszó a gyári "dlink" lett. Csakhogy van mellettünk egy nyitott wifi hálózat is, ami ugyanígy dlink, 6-os csatornán, 54Mps-es router, G-s szabvánnyal csak erősebb jellel, mint az enyém...namost a gépem csak ezt ismeri fel, az enyémhez nem tudok csatlakozni, hogy a routerem bekonfiguráljam...

Segítség!!!

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#19610) Sgt. Chris


Sgt. Chris
aktív tag

Amugy az lehet, hogy a 35/5-ös netet wifin már nem fogja bírni ez a DI-524+GWL-G122 stick kombó??
Mert a speedtest oldal max 19Mbps le és 4,2Mbps fel sebességet ír már napok óta...
Most nem tudom, hogy a routert cseréljem, vagy az USB sticket, vagy mindkettő cserés...

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#19611) kali válasza Sgt. Chris (#19610) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem lehet, hanem biztos, mivel az 54-es g szabványos átvitel "mérhető" átvitele bő 20 megabit/sec környékén maximalizálódik.
35 megabit/sec átviteléhez már legalább lite-n eszköz kell minden oldalra.
kábelen kellene rácsatlakozni a sajár routerre, és úgy bekonfigurálni.

[ Szerkesztve ]

(#19612) Sgt. Chris válasza kali (#19611) üzenetére


Sgt. Chris
aktív tag

Namost az a probléma, hogy a modem és a router a ház egyik végében, míg a PC-m a másikban van...kellene, kb 25 méter kábel, hogy direktbe köthessem, ezért van wifi-kapcsolat... Máshogy nem tudtam megoldani...

Bár, ha ugyis új szettet kell vennem, akkor mindegy is...majd azt konfigurálom...

Valami okos kis kombót 10-12k-körül tudtok javasolni? (2 téglafal van a router és a PC közt, meg vagy 15 méter...légvonalban)

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#19613) Gubek-Einste válasza Sgt. Chris (#19612) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mondjuk jó lehet egy TP-Link 841ND v8 + 722N páros.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19614) kemkriszt98


kemkriszt98
aktív tag

Sziasztok, tudom, hogy ez modem és nem rooter de jobb topicot nem találtam... szóval arról van szó, hogy van egy cisco epc3208 modemem és kellene port forwardoljam viszont a default gateway beírásakor nem történik semmi elég érdekes hogy a default gateway számok általában 192 vel kezdődnek... az enyém meg 89 el.... bár ehhez nem értek úgyhogy .... Másik kérdés meg, hogy ha van a rendszerben egy rooter is (amit most kihúztam hogy dudjam forwardolni a modemet) akkor is kell port forwardolni a modemet?

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#19615) Gubek-Einste válasza kemkriszt98 (#19614) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha közvetlenül a modemre csatlakozol akkor nem kell port forward. Egyébként a modemen semmit sem tudsz állítani a szolgáltató tiltja ezt.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19616) kemkriszt98 válasza Gubek-Einste (#19615) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

Port forward azért kellene mert egy androidos alkalmazáshoz van egy adatbázisom amihez csatlakoznom kéne... viszont régebbi minecraft szerveres tapasztalataim alapján mások nem tudnak csatlakozni pedig a rooter portforwardolva van...

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#19617) Intruder2k5 válasza kemkriszt98 (#19616) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De amint Gubek-Einste is írta, az EPC3208 egy sima modem, ami nem is bír tűzfal funkcióval, azon minden forgalom mindkét irányban szabadon mehet, ergo nincs mit forwardolni!

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#19618) kemkriszt98 válasza Intruder2k5 (#19617) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

Ja, értem ... akkor szerintetek mi lehet a probléma?
így néz ki a rooter port forwarding oldala:

[ Szerkesztve ]

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#19619) Intruder2k5 válasza kemkriszt98 (#19618) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A 192.168.0.1 gondolom a router IP címe ugye? Mert ha igen, akkor az úgy nem jó, oda annak az eszköznek a LAN IP címe kell, amire a port forgalmát irányítani akarod!

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#19620) kali válasza Sgt. Chris (#19612) üzenetére


kali
legenda

annyiért akár egy tl-wr841nd v8 + tl-wn822n páros is belefér.

(#19621) kemkriszt98 válasza Intruder2k5 (#19619) üzenetére


kemkriszt98
aktív tag

Aha, és azt hogy kapom meg? Amúgy rákerestem google-on és azt találtam hogy ha a cmd-be beírom, hogy ipconfig akkor azt kell keresnem hogy IP: .... de nekem olyan nincs

"Tigris, tigris, csóvafény éjszakáknak erdején, mily kéz adta teneked szörnyü és szép termeted?" -William Blake-

(#19622) Intruder2k5 válasza kemkriszt98 (#19621) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elvileg a routerben a DHCP kliens listában láthatod, de célszerű lenne ezt lefixálni valamilyen formában, mert ha holnap ugyanaz a kliens másik címet fog kapni, akkor már nem fog működni a forward! Ezt a rögzítést a DHCP - Address Reservation menüben tudod megejteni!

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#19623) kali válasza Batistuta7 (#19606) üzenetére


kali
legenda

a szolgáltató/modem által adott net módozatának megfelelő beállításra gondolok, tehát ha dinamikus ip, akkor aszerinti beállítás.
a dns értékek a szolgáltatótól kapottak, vagy eltérők?
megpróbálhatod például a google féle 8.8.8.8 és 8.8.4.4 értékekkel.

(#19624) brno


brno
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Egy Netgear WNDR 3800 routerem van, UPC internetelőfizetéssel, csak wifivel csatlakozunk a netre. Egy ideje a következő problémám van. Bizonyos honlapokon a képek nem jelennek meg, illetve pl. a Vaterára nem tudok belépni (a belépő oldal egyszerűen nem érhető el). Ha a routert kiiktatom akkor minden működik. WPA2-PSK (AES)-s van beállítva a router wifi biztonsági beállításainál. Én linuxon Crome-t és Firefox-t használok, a barátnőm windows7-t és Internet Explorert, de a probléma ugyanaz. Ha sima lan kábellel rákötöm a gépeket a modemre, akkor minden OK.
Mi lehet a gond? Mit tegyek? Köszi a segítséget!

(#19625) Gubek-Einste válasza brno (#19624) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kezdetnek
Reset + újra beállítás
ha nem használ akkor
Reset + firmware frissítés (gyári és/vagy 3rd party is) + reset + újra beállítás

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19626) laameer


laameer
csendes tag

sziasztok! Az lenne a kérdésem
hogy van egy ZTE ZXDSL 931
VII v2 nevű routerem. Ez rá
van kötve a gépre, a
böngészőben be is tudok lépni
a router menüjébe.
Csatlakoztattam rá egy usb-s mp3 lejátszót,
és a menüben a router felismeri és kiírja
hogy csatlakoztatva van. A probléma az
lenne hogy a gépen nem tudok hozzáférni
az usb-hez. Ehhez a routerhez van olyan
driver amivel műdödik? Usb modemet
akarnék rajta hasznalni, vagy legalabb azt
megoldani hogy adatot tudjak masolni meg
leszedni róla.
Másik probléma hogy a routeren van wifi
megosztó, de én ezzel hotspotra akarnék
csatlakozni, és úgy tudom ezt firmware
frissítéssel meg lehet oldani.
Ha valaki tudna segítenni azt nagyon
megköszönném.

(#19627) laameer


laameer
csendes tag

Az usb problémát sikerült megoldani, ftp-n keresztül tudtam csatlakozni.
Valaki nem tudja honnan lehet ehhez a routerhez firmwareket letölteni? Nincs olyan oldal ami ezzel foglalkozik?

(#19628) Gubek-Einste válasza laameer (#19627) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt az eszközt szolgáltatók adják ki amelynek a firmware-t az ő igényeikhez készítik így nem lehet külsőleg semmit sem feltenni rájuk, nincs is hozzá menüpont,

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19629) Richard


Richard
őstag

Sziasztok!

Adott egy olyan probléma, hogy T-s Stick + TP-Link MR3420 router kombinációval szeretnék távolról elérni egy kamerarendszert. Fix IP híján regeltem a dyndns.org-ra, routerben beállítottam, connected az állapota. A szükséges portokat forwaldoltam, kamerarendszer IP-je fix-re belőve.

A problémám ott kezdődik, hogy kintről egyáltalán nem érem el a rendszert, sőt, nem is látom egyáltalán. Jól sejtem, hogy a regisztráltcím.dyndns.org:port -on kellene elérnem kintről a rendszert? Egyáltalán se kép se hang, a routert sem érem el, semmit.

Mi lehet a hiba?

Más: a kamerarendszer beállításainál is van DDNS beállítására lehetőség, de ha ide írok be mindent és a routerben kitörlöm, a helyzet ugyan ez.

Kösz!

(#19630) krealon válasza Richard (#19629) üzenetére


krealon
veterán

A T-s mobilinternet stick valoszinuleg nem kap Publikus IP-t, ezert hiaba csinalod meg a routeren a port forward-okat, ha mar a routerig sem jut be a kapcsolat.

A Privat IP cimtartomanyok (vagyis azok, amelyek nem Publikus IP-k)
10.0.0.0 - 10.255.255.255 (CDIR irasmodban: 10.0.0.0/8
172.16.0.0 - 172.31.255.255 (172.16.0.0/12)
192.168.0.0 - 192.168.255.255 (192.168.0.0./16)

es van meg a APIPA cim, ha a DHCP kliens nem kap egy DHCP szervertol sem valaszt:
169.254.0.0 - 169.254.255.255 (169.254.0.0/16)

A fent felsorolt IP cimek a publikus interneten nem ervenyesek, csak belso halozatokon hasznalhatoak.

Ha a router Status oldalan a WAN IP sorban a fentiek egyiket latod, akkor a szolgaltato NAT-olt (belso halozati) IP cimet ad, ami nem erheto el az internet felol (pl masik internet szolgaltato halozatabol).

Miota elfogyott a 4millio kioszthato IPv4 cim, egyre gyakrabban alkalmazzak ezt a modszert az internet szolgaltatok (ISP).
Tovabbi segitseget a T-mobil helpdesk tud adni.

(#19631) Richard válasza krealon (#19630) üzenetére


Richard
őstag

Az ip 5.39.264.xxx. Ezt látja a whatsmyip is.

(#19632) krealon válasza Richard (#19631) üzenetére


krealon
veterán

A .264. tag nem stimmel. 0 - 255 lehet a IPv4 mezok erteke :)

(#19633) Richard válasza krealon (#19632) üzenetére


Richard
őstag

Elirtam. :) Ez akkor elvileg rendes IP ?! Máshol hol lehet a hiba?

(#19634) viktorm1


viktorm1
csendes tag

Router gondom

Help - Hacker a házban!!! :(((

Sziasztok!
van egy Telekomos DCM704-es kábel modemem "hála" a Telekomnak, ezt adták, most ez nem kérdés hogy milyen, meg az sem, hogy cseréljem-e le. ez van.
Ezen beállítottam bizonyos tiltásokat (port, időbeli Net használat) mert ebben állapodtunk meg a lakótársammal, nem fizet, ezért csak minimál netet kap érte.
Ennek ellenére napi szinten meghekkeli, feltöri az admin pwd-t, vagy átírja a sajátjára és akkor csak manual resettel tudok hozzáférni, vagy hagyja default pwd-n, annak ellenére, hogy minden nap reggel átírom, a szobát bezárom ahol van.
Kerestem a neten, de erre a "superbiztos" új modellre nem találtam pwd hacket, és azt, hogy hogy lehet ezt kivédeni.
Van erre valami ITs javaslatotok?
köszi előre is!

(#19635) krealon válasza viktorm1 (#19634) üzenetére


krealon
veterán

Az idobeli nethasznalat korlatozast legegyszerubb egy idozito kapcsolora bizni.
Ami nem mukodik, azt nehez feltorni.

(#19636) viktorm1 válasza krealon (#19635) üzenetére


viktorm1
csendes tag

Zseniális :)) köszi
amúgy jó lenne egy kis IT-s ötlet is, mert rohadtul kiváncsi vagyok hogy csinálja, had tanuljak.
Kérdeztem, de nem árulja el.

(#19637) Intruder2k5 válasza viktorm1 (#19636) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A gépedhez nem férhetett hozzá? Mondjuk amikor éppen kimész mosdóba, zuhanyozni, vagy leugrasz a sarki boltba! Véletlenül nincs rajta keylogger?

Egyébként meg egyszer törte volna fel, aztán nálam ennyi lett volna az ingyen minimál net! Amikor megyek otthonról, akkor mindent áramtalanítok, és ennyi! Szívességet teszel neki, és még ilyen bunkó cserébe?

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#19638) viktorm1 válasza Intruder2k5 (#19637) üzenetére


viktorm1
csendes tag

keylogger?
az figyeli a billentyűzetemet mikor mit gépelek be? Ez valami sw-es cucc?

(#19639) kali válasza viktorm1 (#19638) üzenetére


kali
legenda

szia,

igen.

[ Szerkesztve ]

(#19640) viktorm1 válasza kali (#19639) üzenetére


viktorm1
csendes tag

és gyűjti az adatokat, lementi neki egy textbe? na neee

(#19641) Intruder2k5 válasza viktorm1 (#19640) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De bizony! Meg mondjuk el is küldi akár! Sőt az okosabbak még a feladatkezelőből is elrejtik magukat, szóval egy "amatőr" nem feltétlenül fogja azonnal észrevenni!

Próbálj meg telefonról jelszót változtatni a routeren, de csak reggel, vagy valahogy úgy, hogy aztán a géppel már ne is lépj be, csak délután, este, tehát oda véletlenül se írd be a jelszót!!

De írtad azt is, hogy néha alapon hagyja a router jelszavát! Ez meg utalhat arra, hogy talán mégis reset-eli! Nem lehet, hogy valahogyan sikerült neki kulcshoz jutni a szobádhoz?

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#19642) kali válasza viktorm1 (#19640) üzenetére


kali
legenda

nem csak lementi, de akár el is küldi az általa megadott e-mail címre.

(#19643) viktorm1 válasza Intruder2k5 (#19641) üzenetére


viktorm1
csendes tag

Ez jó ötlet, a telefonról, android :)
Amúgy az Avira víruskergető csak kiszűrné hogy keylogger van a gépemen

OK, és mi van ha mégsem keylogger? Képes valami progival force pwd törésre?
Én még arra gondoltam, hogy van egy admin1 user a routeren, mert mintha láttam volna a gépén egy ilyent amikor az ismerős admin felületre néztem, és lehet, hogy a hard reset nem reseteli csak az admint, és lehet több admin user is?

[ Szerkesztve ]

(#19644) Intruder2k5 válasza viktorm1 (#19643) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ebben sajnos nem tudok segíteni, nem ismerem az adott, sőt egyik T-s HGW menüjét sem ennyire!

A WiFi-t is titkosítod, vagy csak az admin jelszót írod át? A titkosítás WPA2/AES? Ha mondjuk esetleg nyílt hálózatot használsz, vagy WEP titkosítást, akkor könnyen tudja "sniffelni" a jelszót, ilyenekre vannak "két kattintásos" Live Linux CD-k szerte a neten!

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#19645) Unteroff


Unteroff
aktív tag

Üdv!

Van nekem egy Invitel internetem (25 GB le, 10 fel), egy Koax-kábelen jön be a net, a szolgáltatás mellé adott Thomson THG571 típusú modembe. Onnan csatlakoztatva van egy nem régiben vásárolt TP-LINK WR841ND routerhez. A modemhez van még vezetékes telefon is.
A probléma a következő: Internet kapcsolat van, nem szakadozik, nem mozdul ki a kábel, letöltés steamről, torrentről nem akadozik, nem vész el a kapcsolat, viszont egy pár (inkább sok) weboldalt nem képes megnyitni böngészőből (és steames oldalakat se negyon a kliensből), vagy csak nyögve-menősen, vagy úgy se. A gyakran látogatott oldalakat (facebook, PH!, 9GAG, stb.) megnyitja, ritkán egy-pár oldal frissítés után először az oldal széthullva (csak szöveg, semmi kép, grafika, stb.) majd betölt, ha még egyszer frissítek. Más oldalak (ritkán látogatott), az előző weboldalakról nyitott linkek meg sehogyan, vagy csak 5-10-ik frissítés után megy. Először a gépre hittem, hogy neki van baja, de van egy pár vezeték nélküli laptop és más gépen is csinálja, más böngészőnél is. Most telepítettem két új rendszert (XP) régi gépre, ott ritkán, vagy egyáltalán nem, viszont a szobában lévő többi dolog (laptop, szgép) igen.
Másodjára a modemre gyanakodtam, mert a router kihagyva (közvetlenül csatlakoztatom a géphez) működik, nem produkál hibát. A modem nagyon meleg szokott lenni, néhány újra indítás után jó szokott lenni, de router nélkül nincs hiba, ha melegszik. A vezetékre is gyanakodtam, kicseréltem, pár napig jónak tűnt, de megint előjött. Kb. egy másfél hónapja vettem a routert, kb egy hónapja csinálja 1-5 naponta, de most nagyon nem akarja.

Szerintem a modem lesz a ludas, mert nagyon melegszik (míg a TP-LINK router nem megy szobahőm fölé).
Kérdés, előfordult-e valakinek ilyen hiba, hogy lehet megoldani (lehet, csak be kéne állítani), esetleg modem és/vagy router csere, esetleg még egy kábel csere?

Előre is köszönöm a válaszokat :R

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#19646) Intruder2k5 válasza Unteroff (#19645) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Próbálj meg beállítani a routerben publikus DNS szervert!

DHCP -> DHCP Settings -> Primary DNS és Secondary DNS

Google szerverek
8.8.8.8
8.8.4.4

OpenDNS
208.67.222.222
208.67.220.220

Aztán router reboot, kliens reboot, és próba...

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#19647) viktorm1 válasza Intruder2k5 (#19644) üzenetére


viktorm1
csendes tag

Maga a Dlink router nem is ad Wifi jelet, csak kábel, van egy másik routerem a hálón, ami AP-ként működik, én azt használom, ő csak kábelen megy.
Tuti nem a kulccsal jön be és hard reset, mert múltkor egész nap a szobámban voltam, és délután néztem, visszaállta a router, minden tiltást kikapcsolt.
Azért érdekes ennyire, mert hogy a retekbe lehet ilyen simán törni? :W
Mit tud ez a csávesz?

(#19648) Intruder2k5 válasza viktorm1 (#19647) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jó, szerintem kár ezen tovább lovagolni, vsz akkor marad a keylogger, egyébként meg jól szájba kell vágni az ilyen lakótársat, és főleg kihúzni a kábelét a routerből! Nem értem miért szenvedsz egy ilyen emberrel, gondolom senki sem kényszerít, hogy netet adj neki ezek után, de az már nem is ide tartozik!

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#19649) viktorm1 válasza Intruder2k5 (#19648) üzenetére


viktorm1
csendes tag

OK, ez lesz szerintem :)
szóval nem lehetséges a dupla admin user, amit nem resetel a hard?
A ruterek csak 1 db admin usert kezelnek?

(#19650) Intruder2k5 válasza viktorm1 (#19649) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Go back to 19644, első bekezdés! :)

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Router gondok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.