Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15151) Dilikutya válasza Pro Koryak (#15148) üzenetére


Dilikutya
félisten

1987-88-ban azért az első két Death lemez messze nem volt egyenkalapálás, ha megnézed, mik jöttek ki a stílusban akkoriban. 1987 előtt (metal-archives.com szerint) nem is volt tisztán death metal album, csak korai death/thrash/black kezdemények, meg heavy/speed alapú cuccok, a Possessed sem igazán nevezhető death metal-nak, bár érdemeiket ez nem kisebbíti. Első Sepultura, korai Celtic Frost, aztán 87-88-ban kijött a debüt Death, Necrophagia, Sarcófagó, Carcass, Bolt Thrower. Utána meg már a Morbid Angel, Obituary, Cannibal Corpse...
És azért lássuk be, a Scream Bloody Gore hangzásilag is nagyon egyben van, nem összevethető mondjuk a másik nagy kvlt Sarcofago I.N.R.I. lemezével, az egyenkalapálás mellett nagyon ott van benne már Schuldiner későbbi technikás játéka, és maga a lemez is úgy szól, ahogy 1987-ben meg lehetett szólalni.
A Celtic Frost mondjuk kellett, anno Kam Lee énekstílusára nagyon hatott Warrior éneke.
Tényleg, jön az új Massacre is, újra Lee-vel meg az alapító basszerral, Terry Butler-nek meg kijött az Inhuman Condition néven kvázi egy új Massacre anyag. Jóféle. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15152) Pro Koryak válasza Dilikutya (#15151) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nálam az egyenkalapálásba tartozik, főleg a Scream b. g.. Igaz megvan Chuck miatti jellegzetessége, de számomra semmi több, főleg nem technikásság. Spiritual healing albummal kezdtek kitűnni a sablon death metálból.

Pl. Obituary - Slowly we rot albuma sokkal inkább alapmű számomra. Kimagasló szerintem még a Morgoth - The eternal fall ep is. Elsőre csak kalapálás + mindenki Death klónnak tartja, de olyan finomságok + durvulások vannak benne :Y De akkor már nyomták a Skandinávok is.

(#15153) TripleB


TripleB
senior tag

Pénteki program, ki jön? :)

Eagle Has Landed - Devil
Omega Diatribe- You can't save me
Nova Prospect - Amíg van benned élet km. Halák Árpi (Stubborn)

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#15154) gbors válasza Pro Koryak (#15148) üzenetére


gbors
nagyúr

Hát, szerintem az első kettő sem egyenkalapálás, a TSoP meg a legjobb lemezük. Úgyhogy úgy fest, az #5-#7 kapcsán inkább csak véletlenül értünk egyet ;]

#15143 Voy15 : a címadó nótát meghallgattam róla, némileg váratlan volt, de egészen tetszett. Kár, hogy nem Bobby Jarzombek dobol a lemezen, úgy iszonyat ütős lett volna :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#15155) sixpak válasza gbors (#15154) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nekem is a TSoP a kedvencem, Symbolic-al fej-fej mellett.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#15156) Pro Koryak válasza gbors (#15154) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Sajnos a The sound of ... annyira el lett cseszve, technikailag persze remek, viszont valamit akart Chuck újítani a hangzással, énekkel, de egy borzadály lett belőle. Nem is nagyon említik külföldön sem, mint klasszikus Death albumot. Azok a Human-től a Symbolic-ig tartanak. Az első 1-2 albumot meg, mint old school death metal emlegetik.

Na egy kis nyugtató:
Plini

(#15157) gbors válasza Pro Koryak (#15156) üzenetére


gbors
nagyúr

Hát persze :N

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#15158) james001 válasza Pro Koryak (#15156) üzenetére


james001
veterán

Attól hogy neked nem tetszett az album még ne beszélj több millió ember nevében :D Külföldön is ugyanúgy sikeres és klasszikusnak számít a Perseverance. A Human mellett a legjobban kedvelt album tőlük kb mindenhol,megannyi death metal-ost ihletett meg ez az album.
Szvsz szerintem is a legjobb tőlük,sőt szerintem a legjobb death metal album a Symbolic-al együtt.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#15159) Pro Koryak válasza james001 (#15158) üzenetére


Pro Koryak
addikt

:Y

Mint írtam zeneileg, technikailag jó lenne, de ki lett csavarva.
Az akkori kritikusok sem voltak tőle elájulva, csak néztek :Y
De elég csak pl. a metal-archives oldalán lévő review-kat megnézni.
Az tény, itt Death fanatikusok vannak => ha Death album, akkor az csak jó lehet.

A Human az az album, amire akkor is és most is felkapták/felkapják a fejüket az emberek. A Sound of ... sehol sincs hozzá képest! Kicsit jobban belegondolsz, majd rájössz. Ja nem, fanatikus vagy. ;]

Én máshogy látom, nem elég csak a név.

[ Szerkesztve ]

(#15160) Ellia


Ellia
addikt

Az új Maiden egy tisztességes iparos munka, de nem több. Hallgatható, de részemről sokat nem fog előkerülni.

(#15161) Dalares válasza Ellia (#15160) üzenetére


Dalares
tag

Én még csak belehallgattam, de nekem is ez volt a benyomásom. Egy biztonsági megoldás a részükről. Túl nagy kockázatot nem vállaltak vele, de voltak sokkal jobb albumaik is.

Ne gondoljátok, hogy szerencse nincs, mert ti nem találtátok.

(#15162) james001 válasza Pro Koryak (#15159) üzenetére


james001
veterán

Más:
Új Maiden nem lett rossz,de tényleg semmi óriási. A borító faszább mint maga a zene ;] :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#15163) Pro Koryak válasza james001 (#15162) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Azért, mert nem tetszik, még így van.
A The Sound of ..-t sokan kedvelik, mert jóval lágyabb, mint a Human album, ennyi. Azoknál is elmegy, akik amúgy nem death metál kedvelők. ;)

(#15164) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

james001 #15162:
... de tényleg, itt mintha a falnak beszélnék. :R

(#15165) sixpak válasza Pro Koryak (#15159) üzenetére


sixpak
nagyúr

"A Sound of ... sehol sincs hozzá képest! Kicsit jobban belegondolsz, majd rájössz.."
Megdönthetelen érvekkel jössz, fejet hajtok.... ja nem.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#15166) Akelaus válasza TripleB (#15153) üzenetére


Akelaus
senior tag

Én.
Legalábbis (még) van jegyem rá. 🤭

Remélem a Nova... kezd, mert akkor mehetek is később. 🤣

[ Szerkesztve ]

(#15167) TeeBee73 válasza Pro Koryak (#15159) üzenetére


TeeBee73
addikt

Nem vagyok Death fanatikus, viszont ~35 éve tépem a húrokat, nálam is +1.a Perseverance lemezre.

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#15168) kristof123


kristof123
őstag

A fiúk megint megcsinálták :C

Eskimo Callboy - We got the moves

[ Szerkesztve ]

(#15169) TripleB válasza Akelaus (#15166) üzenetére


TripleB
senior tag

19:20 Kapunyitás
19:40 - 20:10 EAGLE HAS LANDED
20:30 - 21:20 NOVA PROSPECT
21:40 - 22:45 OMEGA DIATRIBE

Az Akváriumot nem csípem, a parkolás is katasztrófa arrafelé.

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#15170) Akelaus


Akelaus
senior tag

Ma lement 2x az új Maiden album.
Olyan Maiden-es. :D
Néhol úgy éreztem, hogy mintha ezt már hallottam volna tőlük.
Mostanában amúgyis rákaptam a zenekarra, mellé bejött még a Megadeth is.

Biztos öregszem. :DDD

Az "új" Machine Head is lement 1x, nehéz lett volan elbaszni nekik, de a sok duma megöli az albumot. Értem én, hogy stúdió live meg ilyenek, de...

Új Carnifex album szerintem rendben van, tegnap 2x lement az is.

TripleB: na ez az én formám, Eagle... Dürer c. albuma szokott szólni, szóval kéne látnom is őket.
Nova alatt akkor majd... üdítőket fogyasztok a büfében. ;)

(#15171) TripleB


TripleB
senior tag

Animals As Leaders - Monomyth

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#15172) james001


james001
veterán

:C ;]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#15173) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Csak ámulok és bámulok, ez rohadt jó lett!

Children of Dissection #1

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#15174) btraven válasza #20655360 (#8266) üzenetére


btraven
őstag

Nekem ez volt életem legnagyobb tévedése. Én se nagyon szeretem a későbbi viking metál albumait a Bathory-nak. Leültem meghallgatni a Blood Fire Death albumot, és az eleje ilyen vikingesen kezdődik, na mondom ez se túl jó. Aztán 20 év múlva megint a kezembe került és a 3. számtól nagyon jó! Azóta is kedvencem! És ezt nem hallgattam 20 évig mert nem hallgattam tovább először :O :DDD

(#15175) Vikthor válasza btraven (#15174) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Az ember változik, ez ilyen. :)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#15176) Pro Koryak válasza TeeBee73 (#15167) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Nem vagyok Death fanatikus" + nem is vagy óriási death metál fanatikus sem. :R

#15165 sixpak + neked is. ;)

Ez miatt jött be jobban. :K

[ Szerkesztve ]

(#15177) james001


james001
veterán

Najó ma még letoltam kétszer a Senjutsu-t és azért odaver ez az album. :D De persze attól még mindig nem a legjobb Maiden lemez,de mégis magával ragad. Powerslave,Number of the Beast hasonló jók már soha nem születnek,de azért közel van ez is hozzájuk. És a borító még mindig k.va jó :DDD

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#15178) Dilikutya válasza Pro Koryak (#15152) üzenetére


Dilikutya
félisten

Most azokról az évekről beszélünk, amikor az egész death metalt kitalálták. Kurva sokat számít, hogy a Scream Bloody Gore 87 elején jött ki, a Slowly We Rot meg 1989-ben. Bejött a köztudatba, elkezdtek a zenekarok kísérletezni. 1987-es mezőnyben marhára nem volt egyenkalapálás, de azért későbbi alaplemezekkel összehasonlítva is jó. Ez olyan, hogy a mára kialakult stílusok, technikák mellett a Reign in Blood is lehet elavult, egyencucc valakinek, technikailag talán így is van, de ami erős dal, az erős dal.
Amikor a Spiritual Healing kijött, nem volt még sablon death metal. A befutott bandákat mind egyből felismerted az énekről, gitárhangzásról.

Skandináviában is mai napig a régi cuccok a legjobbak.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15179) Pro Koryak válasza Dilikutya (#15178) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Pl. Sepultura - Bestial devastation EP sokkal inkább death metál, mint death/thrash. :B
A sablon death metál meg azt jelentené, hogy egyszerű szólók/technikai megoldások, simán csak "mindentbele" zene. A Spiritual ... albummal léptek ki ebből.

A The sound of perszepersze meg jóval közelebb áll zeneileg a progresszív metálhoz, mint a death metálhoz. Emiatt jön be sok, addig csak sima metál zenét kedvelő/hallgató/megtűrő embernek, mint itt a topikban is.

(#15180) Dilikutya válasza Pro Koryak (#15179) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez így nettó hülyeség. :) Még egyszer: 1987-et írunk, amikor kijött a Scream Bloody Gore. :) Abban az évben nem volt olyan, hogy sablon death metal, mindenki még egy kicsit maga feltalálta a stílust. :) Nem mellesleg meg aki pl. a Leprosy-n nem hallja ki azt a zsenialitást és tehetséget, ami a későbbi lemezeket is jellemzi, simán csak süket. Ha már észérvekkel dobálózunk. :)
Kultikus lemezek ide vagy oda, minőségileg a Scream Bloody Gore az 1988 előtti death metal csúcsteljesítménye. Zeneileg se a Sepultura, se a Sarcofago, se a Possessed, se a Necrophagia nem volt olyan erős ebben az időszakban, hogy csak az ismerteket említsem.
Zeneileg meg a The Sound of Perseverance pontosan death metal, nagyon is felismerni a közös vonásokat a korai lemezekkel (hallgasd csak meg újra a Leprosy-t). Progresszív helyett technikást mondanék, ahhoz a progresszív metalhoz, mint pl. a Dream Theater, vagy más megközelítésben pl. a djent bandák, nem sok köze van.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15181) Pro Koryak válasza Dilikutya (#15180) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Sepultura - Bestial devastation ez meg 1985-ben. ;)

"A sablon death metál meg azt jelentené, hogy egyszerű szólók/technikai megoldások, simán csak "mindentbele" zene. "
Ha ezt meg nem érted ... :B

A Leprosy albumról meg szó sem volt! :Y

A djent bandáknak sincs sok köze a DT féle prog. metálhoz.

Nálad legyen a Sound of p. keményvonalas death metál. :))

(#15182) Bjørgersson válasza Pro Koryak (#15181) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Te pedig kérlek ne próbálj mindenki meggyőzni az "igazadról", mert szerencsére nem a te beszűkült, korlátolt nézőpontod alkotja az egyetemes igazságot. Ha nehezedre esik, akkor esetleg azt is ki lehet próbálni, hogy nem írsz a topikba, mert szerintem nem én vagyok az egyetlen, akit már fáraszt a sok gyökér akkor is nekem van igazam és majd én jól megmondom mindenkinek hozzászólásodat olvasni.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15183) gbors válasza james001 (#15177) üzenetére


gbors
nagyúr

Tegnap végre én is végigjutottam rajta. Szokás szerint vegyesek az érzéseim - pár nóta tetszett (főleg a közepén, ill. a nyitányról már írtam, hogy vadmalacabb dobossal még jobb lett volna), de ezen a lemezen is sok az olyan rész, amiről úgy érzem, Harry magának írta, és nem nagyon foglalkozott vele, hogy mennyire lesz emészthető / érdekes másnak. Gondolom, egy hardcore Maiden-fannak ezekbe könnyebb beleélni magát, nekem nem igazán sikerül.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#15184) Dilikutya válasza gbors (#15183) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nicko 69 éves, nem lesz már se fiatalabb, se vadmalacabb. :) Ha nem húzzák 6 évig el, talán még egy lemez jöhet. Ha jövőre el tudnak indulni turnéra, akkor szerintem érdemes megnézni őket, mert azt követően még max egy kört tippelnék, azért nem fiatal már egyik se.

Ahogy a moziban sorra mennek el a nagyok (R.I.P. Belmondo :( ), úgy sajnos a rock/metal világban is kezdődik a visszafordíthatatlan elmúlás.

Szerintem a Judas Priest-nek is a jövő évre áttolt turné az utolsó nagyobb megmozdulása, bár Halford jó formában volt mostanában, de azért ő is átlépte a 70-et. Ozzy-t is meg kell nézni februárban (ha lesz koncert), mert ő nemigen jön erre többet.

Aztán szépen sorban mi is megyünk majd utánuk, de arra azért figyeljünk oda, milyen világot hagyunk örökül Keith Richards-nak. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15185) Voy15 válasza Dilikutya (#15184) üzenetére


Voy15
tag

Halford nemtudom hogy csinálja :D

Jópár évvel ezelőtt már a Fezenen is azt néztem, hol van mellette a vastüdő a Painkillernél, Victimnél.
Sajnos alaposan megkopott azért a hangja, akárcsak Dickinsonnak.

Ezekre menni kell amíg lehet, szerencsésnek is mondhatom magam, hogy láttam őket már több ízben is.

(#15187) james001 válasza Bjørgersson (#15182) üzenetére


james001
veterán

Hagyd rá,ezért posztoltam múltkor a falas mémet. Ha azt írod hogy "na jó neked van igazad" akkor abba is beleköt valahogy :D

gbors: Igen érződik rajta hogy sok "töltelék" van a lemezen,persze jó dolog a 10 percnél hosszabb szám de nem mindig sikerül jól az. Az 1. cd a legjobb,a második már tényleg csak húzza az időt sokszor.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#15188) gbors válasza Dilikutya (#15184) üzenetére


gbors
nagyúr

Igen, ez nyilván igaz, de ez akkor is egy nagy kihagyott lehetőség. Én még azt is megfontoltam volna, hogy hívok egy vendégdobost erre az egy nótára.
A Priest utolsó világkörüli turnéján ott voltam - annak pont 10 éve, úgyhogy tőlük még bármi kitelik.

#15187 james001 : Agreed. Mindkét témában :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#15189) Dalares válasza Voy15 (#15185) üzenetére


Dalares
tag

Azért Halford hangja, főleg a magasabb tartományban sokat gyengült. A régi, fényesen csengő magasak ma már inkább rikácsolásnak tűnnek. Dickinson magasai is néha fejhangként szólnak.

Ne gondoljátok, hogy szerencse nincs, mert ti nem találtátok.

(#15190) Pro Koryak válasza james001 (#15187) üzenetére


Pro Koryak
addikt

+ #15188 gbors
"Az a visszatetsző az egészben, hogy olyanok nyilatkoznak a death metálról nagy mellénnyel, akik 99%-ban heavy metált, meg max. deathcore-t hallgatnak(az itteni ajánlásaik alapján)"

Ennyi.

(#15191) sixpak válasza Pro Koryak (#15190) üzenetére


sixpak
nagyúr

Visszaolvastam...mit értesz a "nyilatkoznak a death metálról nagy mellénnyel..." alatt?
Csak nem azt, hogy más a véleményük, mint neked.
Nagy mellényt én eddig csak rajtad láttam, nem is tudom hova tenni a dolgot, a bajok nem kicsik, úgy tűnik.... :(

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#15192) Dilikutya válasza gbors (#15188) üzenetére


Dilikutya
félisten

10 éve még csak 60 éves volt Halford. :) Pár éve láttam koncertet, ahol fizikailag volt rossz formában nagyon. 3 éve ahhoz képest nagyon összekapta magát, jó volt olyan formában látni azon a bő félházas arénás bulin. A hangja is jó volt, szerintem inkább nem akart belemenni olyanba, ami nem megy már, így nem hibák. Bár sose voltam korábban Priest koncerten, de megértem, hogy sokak szerint a legjobb hazai fellépésük volt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15193) gbors válasza sixpak (#15191) üzenetére


gbors
nagyúr

Teljesen értelmetlen bármit írni neki, nem megy be, csak ugyanazt hajtogatja. Teszi mindezt arrogáns és provokatív stílusban. Van elég topik ezen a fórumon, ami ezzel a megközelítéssel konform, remélhetőleg megtalálja őket :)

#15192 Dilikutya: én anno két Ripperes bulin voltam, aztán a 2011-es Sziget koncerten. Előbbi kettő langyos volt, a 2011-es meg levitte a fejemet :D Ha a 3 évvel ezelőtti még annál is jobb volt, akkor emelem a sapkám.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#15194) Dilikutya válasza gbors (#15193) üzenetére


Dilikutya
félisten

Soha nem voltam nagy Priest rajongó, sőt még csak heavy metal se, persze a klasszikusokat ismerem, meg is hallgatom, de már egy újhullámost kihagyok. Nekem az old-school death és thrash a szívem csücske, meg a stoner, doom. A koncertre hirtelen ötletből mentem fel, volt fuvar visszafele, meg úgy voltam vele, csak nézzük már meg, ha rá is érek, a jegy sem vág földhöz. Rajongóként jöttem ki este 11-kor az Arénából. A dalok persze jók, az új lemez is nagyon erős, meg nem szégyen szeretni a régi heavy metalt, de a koncert maga fantasztikus volt. Pedig aggódtam azért, egyrészt Halford hangja, másrészt állóképessége miatt, láttam olyan felvételt, ahol bottal ment a színpadra. Na, itt ilyen nem volt. Viszont másfél órában megmutatták, mi is az a fémzene. Kár, hogy Tipton nem tudta már vállalni a koncertezést a betegsége miatt. Andy Sneap-el nincs bajom, de nem kimondottan az a fajta gitáros, akit ide el tudok képzelni. Richie Faulkner viszont egy kibaszott ripacs, egy igazi gitárhős, ha nincs Halford, akkor ő viszi a show-t. De mivel van Halford, és remek formában is volt, így övé a buli. Hatalmas volt. Az a klasszikus, sok fényes, nagy színpados koncertélmény. Az a fajta koncert, amiknek leáldozik, ha ez a generáció befejezi. Egy Sabaton, Hammerfall nem ér a nyomukba sem. De a többi stílusban is ez a helyzet,

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15195) Dilikutya válasza Pro Koryak (#15186) üzenetére


Dilikutya
félisten

Úgy gondolom magamról, ha valaki, én azért elég jól átlátom a death és thrash metalt. Rengeteget meghallgattam a kezdetektől, és főleg a klasszikus éra a véremben van. A Death-et is jól ismerem, egészen a korai Mantas demóktól kezdve. És ez alapján is mondhatom, hogy a Death utolsó lemeze ehhez mérten is értékelhető, elismerhető, és persze zseniális.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15196) Elemental válasza james001 (#15112) üzenetére


Elemental
addikt

Most kellett ez nekem? A vortex dallama van állandóan a fülemben. Azzal kelek/fexem f@szom, nem tudom kiverni belőle :)
Párszor le is megy naponta, nem lett rossz valóban.
Lassan már a család is megszokja. :)

[ Szerkesztve ]

(#15197) james001


james001
veterán

ARCHSPIRE - "Bleed the Future" (Official Lyric Video) 2021 :C

(#15196) Elemental: Vortex az nagyon odaver :K Főleg a végén az a hosszú mély breakdown... Libabőr mindig :D

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#15198) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

ANDREW W.K. - Stay True To Your Heart (Audio Video) | Napalm Records

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15199) james001


james001
veterán

SHADOW OF INTENT - Laid to Rest (Official Visualizer)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#15200) Voy15 válasza Dalares (#15189) üzenetére


Voy15
tag

Pont ezt mondom, hogy sajnos már nem képesek hozni a régebbi minőséget, mert megöregedtek.

Priesten szerintem 2015-ben voltam utoljára, az emlegetett Fezen-en, előtte meg talán a Summer Rocks fesztiválon (ha valaki még emlékszik rá), a kettő közt
saccra eltelt kb 10-15 év, és jelentősen érzékelhető volt, hogy Robibá' hangja azért már nem a régi.

Volt jegyem a manchesteri Ozzy/Judas koncerte is (2019 talán), de azt vissza is kellett váltanom, és ugyan nem követtem, de szerintem azóta sem nyomták le azt.
A jövő júliusi Priesten ott leszek, aztán meglátjuk, mi újság mostanában Robibá' hangjával.

Maidenen voltam vagy 10+ alkalommal, és itt is hasonló a helyzet, Dickinson már nem tudja hozni azokat a magasabb hangokat amiket régen simán kiénekelt.
Kíváncsi leszek a November 5-i győri Jon Lord-os koncerten hogy fog teljesíteni, meglátjuk ha nem szól közbe a covid...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.