Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15301) Dilikutya válasza csakany2001 (#15298) üzenetére


Dilikutya
félisten

Facebook-on kiteszik, ha lesz változás.
Meg ha olyan korlátozás lép életbe, akkor arról mindenhol írnak.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15302) Voy15


Voy15
tag

Megjelent az új Dream Theater album.

Dream Theater - A View From The Top Of The World

(#15303) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Kadavar & Elder - ELDOVAR - From Deep Within (Official Video)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15304) james001


james001
veterán

Decemberi Trivium elmarad,ahogy várható is volt igazából :( Plusz poén hogy 2023ra lett halasztva... F.szom már ebbe az egész vírusos szarba de tényleg :(((

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#15305) Vikthor


Vikthor
nagyúr

ROTHADÁS - KOPÁR HANT... AZ ALVILÁG FELÉ (2021)

Egész jó lett.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#15306) gbors válasza Voy15 (#15302) üzenetére


gbors
nagyúr

Hmmm. Tetszik a cím és az artwork :D
Elsőre a zene is sokkal érdekesebb, mint ami az utóbbi vagy 10 évben hallottam tőlük. Jót tett az LTE3 :)

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#15307) Füleske


Füleske
addikt

(#15308) Dilikutya válasza james001 (#15304) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem lepődtem meg...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15309) flash- válasza Voy15 (#15302) üzenetére


flash-
veterán

nem is akármilyen lett ez a lemez,végre egy jó progresszív metal album a zenei világban több év után :) (nem is tudom mi volt legutóbb ami megközelítette ezt, Haken,FW legutóbbi lemezei csalódás,szóval kellett már valami jó :)

mindenképpen toplistás lesz az év albumjai között,de azt is állíthatom hogy az elmúlt 10 év legjobb Dream Theater albuma lett ez. legtöbb dalban az a dallamos de progresszív technikás zene tér vissza mint amit az I&W vagy Awake albumokon hallhattunk mint amilyen az Invisible Monster
vagy az Alien.
Petrucci előszőr használ 8 húrost, az Awaken The Master dalban, azt gondolom kellett egy tőlük szokatlant meghúzni, és bejött, nagyszerű dal lett az is,de még a Rush-os "poppos" Transcending Time is jól sikerült kifejezetten, megfelelően ötvözték a fenti zenéket a Dt megszokott hangzásával,progresszivitásával, jól sikerült nem úgy mint a Looking Glass pár albummal ezelőtt..
A címadó dal egy 20 perces mű lett, tőlük megszokott váltásokkal, szólokkal ,lassú részekkel.
Azt hiszem végre hozták azt amit már 10 éve várunk tőlük, de könnyen lehet hogy a DTOE -t is meg fogja ez a lemez előzni,és feltehetjük az Octavarium, SFM vagy SDOIT albumok mellé.
SFAM,és I&W albumokat szándákosan nem mondtam azér na azok mesterművek :)

Ja és a hangzás! hát le a kalappal végre. Eddig mért nem lehetett ilyet? a dobnak testes igazi "fa" hangja van, és Mangini mintha végre ezen a lemezen adná önmagát,frissebben ötletesebben dobol.
a basszusgitárt pedig jobban hallani mint eddig :)
már most 8/10 de lehet majd több lesz az :)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#15310) Pro Koryak válasza flash- (#15309) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Az új album egész jó lett, na jó, az éneket kivéve, nekem.
Hoppsz, ezek az oroszok megint.
Az valóban bosszantó, a '90-es évekbeli albumaik úgy szólnak, kb. mintha jobb demo felvételek lennének. Nem is értem hogyan lehetett ennyire súlytalanra, vékonyra keverni őket. :Y

(#15311) flash- válasza Pro Koryak (#15310) üzenetére


flash-
veterán

Hát akkoriban nem sok metal album szólt jól, pedig voltak akkor is már zseniális hangzású lemezek,(Brothers in Arms najó az nem metal,tudom..)
(ja oroszok megoldották, monduk a zenekar saját maga felteszi a dalait yt-ra te ingyen meghallgathatod, ez se rossz azért)
igazából LaBrie hangjával a lemezeken semmi gond(sajnos élőben már annál inkább ezért szoktam modani hogy el tudnám a DT-ben képzelni helyére a Seventh Wonder vagy a Symphony x énekesét..), én nekem ne nyávogjon egy férfi énekes mint Bruce Dickinson(persze ez izlés dolga kinek mi), lehet magasat férfiasabban is énekelni mint Tommy Karevik, oké olyan magasságogba sem megy énekhangban az tény, ami nyilán "unalmasítja" a zenét, mármint ha nincs meg az a hangterjedelem (bár ezt a 8 húros ellensúlyozza valamennyire szerintem ,most képzeld el minden dal kb ugyanabban a pár oktávban szólna, így frissiti a lemezt azért)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#15313) Voy15 válasza flash- (#15309) üzenetére


Voy15
tag

Futólag tudtam még csak meghallgatni, de elsőre nekem is tetszik. Jobban mint bármelyik lemez az Octavarium óta.
A covert a norvégiai Kjeragbolten ihlette, a keverés meg Andy Sneap nevéhez fűződik, aki nálam garancia a sikerre.

(#15314) Pro Koryak válasza flash- (#15311) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"Hát akkoriban nem sok metal album szólt jól"
Amiket én hallgatok abból az időből - főleg death metál - általában megvan minden első kiadásban cd-n, elég jól szólnak. Ami észrevehető a mostani kiadásokhoz képest, az a halkabb keverés.

Anno a Live at the Marquee albumot hallgattam tőlük, azon rajta volt az összes szám, ami tetszett tőlük. :D
Az LaBrie féle énekhang akkor sem jött már be, jó, csak nem az én műfajom, ekkora mennyiségben meg főleg.
Dickinson hangja jobban elmegy, de azt sem hallgatom. :C
Ha tiszta ének, akkor Nevermore/Warrel Dane, Dan Swanö.

[ Szerkesztve ]

(#15315) TripleB


TripleB
senior tag

A jövőre elhalasztott Thy Art Is Murder turné is elmarad. :O

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#15316) csakany2001 válasza Voy15 (#15302) üzenetére


csakany2001
senior tag

Én csak futólag hallgattam bele, elég nagy fanja vagyok a bandának és elfogult velük szemben. De ettől nem voltam most elragadtatva, kicsit gépiesnek, lelketlennek tűnik nekem.
Sok mindenből merített az utóbbi, lassan 30 éves karrierből de már A Dramatic Turn of Events után érezhető egy kis visszaesés a részükről, annak ellenére nem rossz hallgatnivaló és ha jóra hallgatom simán top 3-mas album az idén de valahogy mintha ők nem tudnának megújulni.
Bár lehet számomra Portnoy utáni éra nem "ízlik", hiányzik az az erős tartalom, lélek és hitelesség amit magával hozott a bandába, még a Dramatic-nál volt egy kis remény hogy talán felállnak de azóta talán maximum profi munka, de semmi olyan újdonság.

Énekes részére kitérve, szép és jó hogy albumon el tudja énekelni de élőben nem fog menni...
Úgy hogy én ezt a részét le is zárom a dolognak, hozzátéve hogy a korai Labrie minden idők egyik legjobb énekese volt de mostanra egyre rosszabb, már-már hallgathatatlan élőben.

Hozzátéve Octavarium, Awake, és Metropolis trió talán a kedvencem, de igazából bármi 2010 előttről(kivéve talán az első album és a pop-rock-os próbálkozás) jobban sikerült véleményen szerint.

De pozitív oldalát nézve, se nem lett olyan minimalista album mint a Distance, és nem próbáltak olyat sem csinálni ami nem igazán működik(Astonishing) szóval jó hallgatnivaló.
Remélem azért egyszer összeáll a kép náluk, visszajön Portnoy és csinálnak egy Deep Purple féle visszatérős albumot.

[ Szerkesztve ]

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#15317) james001 válasza Dilikutya (#15308) üzenetére


james001
veterán

Én se,de azért hisztiztem rajta egy sort :O :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#15318) flash- válasza csakany2001 (#15316) üzenetére


flash-
veterán

Szerintem pont hogy ezzel az albummal visszataláltak önmagukhoz, vagy legalábbis ezzel a lemezzel megközelítik mindenesetre azt az érát ahol még jó lemezek születtek, nem érzem már Portnoy hiányát persze lehet nélküle még egy Scenes From A Memory albumot nem fognak már összehozni, de ez olyan dolog hogy ilyen lemezt egy banda egyszer tud élete során összehozni, elég ritka ha többször is összejön Portnoy vagy van vagy nincs, de szerintem már nem is lesz kár is ezen morfondírozni mint ahogy azt teszik a facebook csoportokban kb minden második posztban.Van helyette másik virutóz dobos, hogy most ki a jobb rosszabb azt nem ezen a szinten lehetne megállapítani mindenesetre nagyszerű zenész

Jó lemez ez,szerintem nem rosszabb mint A Dramatic Turn of Events , én mindenképpen mellé tenném
aztán az hogy fog e vajon még feljebb jutni majd az idő eldönti :) mint ahogy a DTOE sem volt annyira túlságosan kedvelt album megjelenésének idejében mert akkor még azon ment a fanyalgás hogy már ez sem egy I&W ,vagy Awake album.. hát minden nézőpont és viszonyítás kérdése
számomra ez tehát a "visszatérős" albumuk még ha nem is lett etalon amit nem biztos hogy Portnoyal elérnének
de LaBrie nem lesz már jobb, nyilván tisztán és szépen énekel mert a mostani dalokat hozzáírják, és stúdióban azért mindig más ,viszont magasabb hangok tekintetében élőben már elmarad a DT szinttől

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#15319) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

RED FANG - Rabbits In Hives (Official Music Video)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15320) Dilikutya válasza flash- (#15311) üzenetére


Dilikutya
félisten

90-es években brutál jó hangzása volt a metal lemezeknek. Lehet gyűlölni a Metallica-t, de 1991-ben a Black Album olyat szólt, hogy ma sincs szégyenkeznivalója. De korabeli Morbid Angel, Obituary lemezek is bitangok. A Death meg kb a demók kivételével mindig a korabeli csúcs volt szintén. Vagy 95-ben a Fear Factory-nak, Strapping Young Lad-nek is mekkora hangzása volt. És még nagyon sokaknak. Sok esetben egy remaster kiadás tényleg csak annyiban más, hogy hangosabb.
De pl. a Darkthrone is ugyanúgy szólt már 1994-ben is, mint 2021-ben. ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15321) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Allegaeon - Into Embers (OFFICIAL VIDEO)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15322) cappa72 válasza Dilikutya (#15320) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igen, a 90-es években már volt (jó)pár jól szóló album.
Manapság meg tényleg egészen hi-fi a keverés (abszolút és átvitt értelemben is).

Egy Iron Maiden 'The number of the beast' és egy Perfect Circle '13th step' keverése ég és föld, utóbbi javára.
(persze t'om, más műfaj, de azért mégis...)
Aztán mégis rongyosra hallgattuk, ha szerettük. Akármiféle keveréssel látták el. :K

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#15323) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

BE'LAKOR - Valence (Official Video) | Napalm Records

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15324) Voy15 válasza cappa72 (#15322) üzenetére


Voy15
tag

Emlékszem mikor kijött az Enemies of Reality a Nevermore-tól a 2000-es évek elején.
Első nap vettem a lemezt, és borzalmasnak tűnt a keverése, de aztán mégis ronggyá hallgattam.
Két évre rá jött a remix/remaster változat, az olyan volt mintha egy másik lemezt hallgatnék, annyival jobb volt.

(#15325) Dilikutya válasza cappa72 (#15322) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azt azért ne felejtsd el, hogy a Number 1982-ben jelent meg. Ahhoz mérten szerintem az egy jó hangzású lemez, össze sem hasonlítható pl. a korai Venom művekkel. Mondjuk a Venom kis túlzással ma is úgy szól, mint 82-ben. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15326) Dilikutya válasza Voy15 (#15324) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ilyen megesik, bár nem tudom, ki az, aki áldását adja a csapnivaló hangzásra. Metallica is már szupersztár korában adott ki pocsék hangzású lemezt, miközben akkor már évek óta kb. etalon volt megszólalásban is. Mert mind a Black Album, mind a Load/Reload mai füllel is kifogástalan hangzásában, ahhoz képest a St. Anger bádogkannás pergője minden, csak nem jó. Meg mondjuk ott az egész rossz. :) Death Magnetic meg kb. a basszus bosszúja, ha már 20 évvel korábban a Justice-on nem lehetett hallani, ezen túl is tolták. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15327) Voy15 válasza Dilikutya (#15326) üzenetére


Voy15
tag

Igen a St.Anger pont beugrott, mint iszonyat rossz hangzású lemez.
Szerencsére az egész lemez szar, szóval nem kell szenvedni a hallgatásával.
Kerry King mondta róla anno, hogy olyan benne a dob, mintha Pepsis dobozokat ütlegelnének. :DDD

Nemtudom mennyire ismeritek, de a Death Magneticnak van amúgy egy Guitar Hero-s verziója, és ott sokkal jobban szól az egész lemez.

(#15328) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Nekem bejön az And Justice ... csattogós hangzása. :R
Pont olyan rideggé teszi az albumot, mint a One klipje.
Így viszont tisztán, élesen lehet hallani minden részletet.

"St. Anger + Death Magnetic"
Itt meg kemények akartak lenni a legények az előző pár lagymatag album után, csak már nem jött össze nekik. Sajnos béna/nevetséges lett. :O :O

Egyik legjobb hangzás/album/zene a '90-es évekből, meg amúgy is:
Luciferion - Demonication (The manifest)
Gyönyörű és igényes, mint a borítója.:Y :R :R :R
Amiatt is vettem meg, mondom ilyen borítóval nem lehet rossz zene, azóta is :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#15329) gbors válasza Dilikutya (#15326) üzenetére


gbors
nagyúr

Azért ezek a dolgok is szubjektívek. A fekete lemez nekem élénken él az emlékeimben, mert nagyon vártam, megvettem bakeliten, aztán majd szétb***ott az ideg, hogy milyen szar a dobhangzás. A magasak totál össszemosva, a pergő mintha egy másik lemezről származna... Huhh.
Nekem egyébként is úgy rémlik, hogy a nagy általános javulás inkább a 90-es évek közepétől jött. A Deathnek pl. a Symbolic az első igazán jó hangzású lemeze, a korábbiak messze nem szóltak annyira tisztán.

... na, belehallgattam a Symbolic-ba ellenőrzésképpen, aztán most nem tudom kikapcsolni :DDD

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#15330) flash- válasza Dilikutya (#15320) üzenetére


flash-
veterán

na ez nagyon érdekes dolog :)
próbaként beraktam a foobar lejátszási listába a black albumot és a legutóbbi Dream Theatert és utóbbi nyert nálam, (persze anno a black album hangzását én is szerettem)
egyébként egyrészt beszélhetünk felvétel minőségéről másrészt a hangszerek hangjára együtt ahogy a hangszerek szólnak,amilyen effekteket használ a gitáros, a tónus, a szín, a teltség,ércesség,stb..
ez szerintem stílust teremtett mert végre nem csak a cingár gyengécskébb "recsegőbb" hangzás volt,úgymond ez a játékgitár hang, hanem ez a tökös telt hangzás. sok zenekar nálam egyébként már itt bukik el hiába jó zenészek, ha nincs meg ez a hangzás akkor számomra nem hallgatható pl Pantera.. mintha a Kill 'em All-t hallgatnám..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#15331) Dilikutya válasza flash- (#15330) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nyilván sanszos, hogy egy Dream Theater 2021-ben jobban szól, mint a Metallica 1991-ben. :)
Érdekes ez a hangzás/hallgathatóság dolog, szerintem te egyszerűen csak nem szereted a Pantera-t. :) Én simán meghallgatok ősrégi demókat a 80-as évekből, pedig azok aztán mindent tudnak, csak rendesen megszólalni nem. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15332) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Új Red Fang videó: [link]
Nem okoz csalódást. :)

Az új Dream Theater-t viszont halálosan unom a felénél.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15333) Pro Koryak válasza flash- (#15330) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"ha nincs meg ez a hangzás akkor számomra nem hallgatható pl Pantera"
Pont náluk gyengécske a hangzás, röhej komolyan!
:Y Stílust teremtettek zeneileg és hangzásilag is, ennek így kell szólnia.
Cowboys from ... kicsit csattog, recseg néha, de a Vulgar Display ... már agyoncsap. :R
Mondjuk eddig én sem hallgattam, egyszerűen csak nem mozgatott, de aztán nemrég szerződött meg a komplett discography. Jól szól ez.

Valószínű az van ahogy itt #15331 Dilikutya olvasható:
"te egyszerűen csak nem szereted a Pantera-t"

[ Szerkesztve ]

(#15334) csakany2001 válasza flash- (#15330) üzenetére


csakany2001
senior tag

Én a Cause of Death-nél jobb hangzással rendelkező albumot még nem hallottam.
Amikor a Infected-nél berezeg az egész fejhallgató... maga a mámor.
2. a sorban nálam a Rush Snakes & Arrows. Szerintem a legjobb dobjáték itt hallható.(bár Rush-nak minden albuma jól szól)
Utána már nem is tudom rangsorolni őket, nagyon jobbat ezeknél hallottam.
Új DT-k nekem kicsit túlvezéreltnek tűnnek, a régiek pedig elég silány hangzással rendelkeznek.
Talán a Metropolistól az Octavarium-g voltak igazán jó hangzásúak számomra, de ezek is elmaradnak a jobb hangzású metalalbumoktól.

Általánosságban az új Fates Warning albumok nagyot szólnak az Shades-től kezdve, szerintem a Painkiller, a Metallica Black, és a Reign In Blood is elég jó hangzással rendelkezik.

Ezen a hétvégén jobban áthallgatom az új DT-t, hátha látok benne valamit.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#15335) Dilikutya válasza Pro Koryak (#15333) üzenetére


Dilikutya
félisten

Amúgy tényleg van egy fura hangzása a Pantera lemezeknek. Nem tudnám megmondani, mi nem stimmel benne, de valami nem kerek. Nem mondanám gyengének, egyfelől simán nem középszerű a megszólalása a klasszikusoknak sem, de valahogy mégis olyan vékony. Talán az egy gitár miatt, nem tudom. Közben meg mégis megbasz a sound. :)
De tényleg ízlések és pofonok, én pl. kimondottan szeretem a norvég black metal dögszagú, ótvar hangzását. :)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15336) james001 válasza Bjørgersson (#15321) üzenetére


james001
veterán

Uhh ez fasza lett. Kiváló gitár munka,kiváló dobok.
Pont ma hallgattam meg a Proponent for Sentience-t. Kedvencem tőlük,főleg a Gray Matter Mechanincs róla :K

Amúgy Metallica pont ma lett 40 éves. Bárki bármit mond róluk,számomra ők a legjobbak és azok is maradnak örökre :)

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#15337) Pro Koryak válasza Dilikutya (#15335) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ha külön külön nézed, majdnemhogy csattog/köpköd minden, a gitár, az ének, a dob is. De egyben meg zúz. Nekem tetszik, szerintem nagyon elkapták a hangzást.
Nekem meg a norvég alap black nem jön be. Nekem az kevés hangzásban.
Egy pl. Secrets of the balck arts amikor a megjelenésekor meghallottam ... :Y :R

(#15338) flash- válasza Pro Koryak (#15333) üzenetére


flash-
veterán

én nem mondtam oylat hogy ne szeretném a Panterát, számomra közömbösek, ezt a hangzást próbáltam szemléltetni, nem az a meleg telt ,ahol a gitároknak szélesebb testesebb hangja lenne, hanem cingárabb, vékonykább,ez a hangzás nem jön be nekem..
de ez nyilván függ sok mindentől, gitár hangja effekttől is, nem hiába Petrucci egyik kedvenc,ez izlés dolga is egyébként
Fates Warning valóban nem szól rosszul, de talán én még annál is jobban kiemelném a Haken-Mountain, újabb Riverside és Opeth Albumokat

Hát hogy a mostani DT-t túlvezérelték -e? nem gondolnám, pont átlagos a túlvezéreltsége(egyébként hallgattam a bd ről készült 2.0át aminek nagyobb volt a dinamikája nem volt túlvezérelve, halkabb is volt viszont gyengébben szólt,Labrie vékonyabban, a hangszerek hátrább-halkabban. tehát van amikor a túlvezérlés egyértelműen javít a hangzáson) , de az tuti hogy tisztán, szépen szól, a hangszerek is szépen, dobnak is dob hangja van végre,hiába Andy Sneap dolgozott az albumon, meg is hallatszik.
utóbbi 1-2 évben egyértelműen ez az album ami számomra a legjobb a stílusban, más nem fogott meg, Haken Virus csalódás mint ahogy a FW albumja is akik a Theories of Flight al lendületesebb pörgösebb irányt hoztak, ami jobban áll nekik mint ez a melankolikus lassúcska borongós zene,amire Adler a sok nyújtásával még rá is tesz,de ez csak a saját véleményem :)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#15339) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Megjelent az új Thulcandra.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#15340) Voy15


Voy15
tag

Új Mastodon lemez is kikerült ma.

Mastodon - Hushed and Grim

(#15341) james001


james001
veterán

Archspire - Bleed the Future (full album)

Whitechapel - Kin (full album)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#15342) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

In Mourning - Thornwalker

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15343) james001 válasza james001 (#15341) üzenetére


james001
veterán

Beszarás hogy az Archspire milyen gyorsaságú zenét tud tolni. :D Kíváncsi lennék hány BPM-en csinálták ezt az albumot :D
Tetszett nagyon amúgy a lemez,a gitár és dob munka egyszerűen zseniális,szerintem a dobos nem ember hanem valami gép,eszméletlen hogy tolja benne. A Golden Mouth of Ruin az egyik legjobb szám amit valaha hallottam,mindenképp az egyik all-time kedvencem lett. Az egyetlen negatívum hogy rövid lett az album,ez a 8 szám gyorsan elrohant sajna.

Új Whitechapel már vegyes érzelmeket váltott ki,szerintem az előző albumuk a Valley jobb volt,de ezen is vannak azért jó számok,pl Bloodsoaked Symphony,Lost Boy,I Will Find You,History is Silent. Valahogy a sima énekhangos számok tetszettek a legkevésbé,pedig azok a Valley-n jók voltak (pl a Hickory Creek mekkora dal),de itt valahogy nem találtak be úgy mint ott.
A régebbi Whitechapel mindenképp jobb volt szerintem,a Mark of the Blade pl még mindig kedvenc tőlük.
Amúgy jó látni hogy Zac Efron végre metált énekel ;]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#15344) Akelaus


Akelaus
senior tag

Új [link] Limp Bizkit album. Vagy inkább egy vicc... ;]
(Mobilon az Istennek sem volt hajlandó rendesen linkelni 🤷‍♂️)

(#15345) csakany2001 válasza flash- (#15338) üzenetére


csakany2001
senior tag

2. bekezdésre röviden.
Igen, érdemes meghallgatni a 2013-mas albumot, utána a 2019-est.
Utána pedig a Terminal Velocity-t, egészen más a hangzása, a Petrucci album javára. A dob mindenképpen eléggé észrevehető, meg valahogy több is volt a torzítás és kevésbé természetes.

Amúgy sikerült 24/96-os változatot beszerezni a A View from the Top of the World albumból, tényleg elég jól szól(előtte a Spotify-on hallgattam csak meg), természetes gitárhangzás és végre normális dobhangzás, ez hiányzott Mangininek szerintem.
Pár hallgatás és szerintem kb. a Dramatic alá fogom pozícionálni valamennyivel, bár így is tény hogy utóbbi 10 év legjobb albumai között ott lesz, DT életmű szerint meg modern éra 2. legjobb albuma.

Haken albumok számomra nem kirívóik hangzás terén, átlagosak kb.
Bár a Mountain nagyon el lett találva, jó szellős hangzása van, az utóbbi 2 kicsit darálósabb lett de nem mondanám hogy rossz hangzása lenne.

FW:
Én nem szerettem őket még az elején, ledaráltam az egész életművüket kb. 1 év alatt.(de elég részletesen, remélem jönnek ellátogatnak egyszer hozzánk)
Mindig igyekeztek olyan albumot kiadni sorban egymás után amire az ember abszolút nem számít, de Long Day Good Night szerintem így is meredek album tőlük. Talán ez kerül nálam elő legkevesebbszer. Kell hozzá egyfajta hangulat az biztos, nem egy Perfect Symmetry vagy egy FWX amit bármikor meg tudok hallgatni. De szerintem hangzásra első osztályú darab, sokkal jobban szól mint a Darkness. Theoris is elég szépen szól, és nekem is az egyik kedvencem tőlük.(de igazából tőlük rossz albumot nem tudok mondani, mindegyiket nagyon szeretem)

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#15346) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

The Halo Effect has inked a deal with Nuclear Blast! New single Shadowminds out soon! #TheHaloEffect

Lesz végre megint normális In Flames? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15347) Ellia válasza Bjørgersson (#15346) üzenetére


Ellia
addikt

Inkább lesz ebből egy Wintersun féle valami ami megél 2-3 kislemezt meg egy rendest.

(#15348) Bjørgersson válasza Ellia (#15347) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Egyelőre nem élem bele magam, majd az első szám után meglátom. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15349) Dilikutya válasza Bjørgersson (#15348) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ahhoz képest, hogy még dal sincs, máris ők a jövő évi Machine Head/Amon Amarth turné előzenekara. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15350) Bjørgersson válasza Dilikutya (#15349) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ezzel mondjuk annyira nem értek egyet, a kisebb, "induló" bandákat bezzeg nem nyomatják ennyire... :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.