Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15701) Bjørgersson válasza Dilikutya (#15699) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Kívülről és utólag mindig könnyű okosabbnak lenni. ;)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15702) Akelaus válasza Dilikutya (#15699) üzenetére


Akelaus
senior tag

"Én nem tudok olyan helyzetet elképzelni, ami ide vezethet."
Én igen, mert álltam a nagykéssel a csuklómon amikor olyan fájdalmaim voltak amiket egyszerűen már nem bírtam, vagy úgy éreztem nem fogok bírni elviselni. Illetve semmi máson nem járt az eszem, mint kinyírni magamat.

Kb. háromnegyed évig nem aludtam attól amit éreztem, és orvosról orvosra járva csak azt láttam hogy fogalmuk sincs mi a bajom, de 1 qrva gyógyszert sem kaptam, legalább tompítani az érzést, hogy aludjak éjjel. Ez odáig vezetett, hogy minden zajt ezerszeresen hallottam meg a sötétben, bizonyos hangokra ráállt a fülem, és magamtól vonultam el a pszichiátriára, vagy felfordulok. Szerencsére aztán kaptam gyógyszert ami tompítja amit érzek, az okot soha nem fogják tudni megszűntetni. Évente mr és társai.
Hónapokig mindenféle alvást segítő app-ok mellett tudtam elaludni, aztán hangoskönyvek, majd eljutottam a zenékhez, és most már csak ha meghallom az engem különösen zavaró zajt, akkor hallgatok valamit amíg el nem alszom.
Szóval nem fekete és fehér ez a dolog, hogy valaki kinyírja magát mert... az ok nemmindegy szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

(#15703) Dilikutya válasza Akelaus (#15702) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ezt mondtam én is. Akinek fizikai fájdalmai vannak, halálos beteg, pont az nem teszi meg. Akinek semmi valódi gondja az életben, az lesz öngyilkos. Lehet köpködni rám a véleményemért, de nekem ez a tapasztalatom. Ismerek, ismertem betegeket, sajnos ismertem öngyilkosokat is, nálam idősebbet, velem egykorút, 10 évvel fiatalabbat is. Én 38 vagyok. A legfiatalabb 12 éve volt, egy volt osztálytársam. És ami miatt a legkevésbé sem vagyok megértő, az közeli hozzátartozó, akiről tudjuk, hogy nem volt beteg, nem volt kilátástalan helyzetben, sem racionális, sem irracionális oka nem volt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15704) james001


james001
veterán

Ma lenne 55 éves Chuck,még csak :( Be is dobom ma a Symbolic-ot úgyis rég sikítoztam rá :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#15705) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Soilwork - Övergivenheten

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15706) Bjørgersson válasza Bjørgersson (#15705) üzenetére


Bjørgersson
félisten

SOILWORK - Övergivenheten (OFFICIAL MUSIC VIDEO)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15707) Guitar14


Guitar14
senior tag

Sziasztok!
Bocsi egy kis apróhirdetés mert szeretném segíteni a társunkat, hogy ne bukjon teljesen:
Az e- heti szerdai (2022.05.18) Ghost koncertre egyre jobban úgy tűnik marad egy jegyem, a társaságból 1 illető nem tud eljönni a besűrűsödött vizsgák miatt és nem akarja megkockáztatni a csúszást..

A jegy ára 15k volt, valaki szeretne jönni? Akár velünk akár egyedül.
Természetesen olcsóbban adom.
(még nem száz százalék a dolog de holnap még írok ezzel kapcsolatban)
Akit érdekel írjon privátban vagy itt. (megbízhatóságom a profilomra kattintva meglátjátok)
Pécsről megyünk M6-oson tehát aki útközben lakik fel is vehetjük.

Bocsi a hirdetésért, de jobb helyet nem tudok hirtelen neki. :D

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#15708) Dilikutya válasza Guitar14 (#15707) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ticketswap :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15709) Guitar14 válasza Dilikutya (#15708) üzenetére


Guitar14
senior tag

Na erről nem is hallottam, el is adtam hamar.
Nagyon szépen köszönjük! :R

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#15711) zoltanz válasza Vikthor (#15680) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Szép album borító!
Klassikus 2010-ből.
[Rammstein - Rammlied (Live from Madison Square Garden)]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#15712) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

SEPTICFLESH - Coming Storm (OFFICIAL LYRIC VIDEO)

Meghallgattam ma az egész albumot, háát... Előadótól és műfajtól függetlenül rég hallottam már ennyire unalmas albumot. De legalább viszonylag hamar vége van. Párszor még biztos meg fogom hallgatni, de nem hiszem, hogy pozitív irányba változna a véleményem. Az egész annak függvényében még szomorúbb, hogy az előző lemezük közel öt évvel ezelőtt jelent meg, szóval nem elég, hogy sokat kellett várni, még kiábrándító is lett. Mondjuk az eddig megjelent három single sem volt nagy durranás, szóval nem vártam tűkön ülve, de azért remélem, hogy a többi szám izgalmasabb lesz.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15714) Füleske válasza Bjørgersson (#15712) üzenetére


Füleske
addikt

Csak egyet tudok érteni. :(

(#15716) gbors válasza KerryVTR (#15715) üzenetére


gbors
nagyúr

"Braucht mich nicht mit Trauben laben
Sie muss nur Riesentitten haben"

Aláírásgyanús :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#15717) taranis válasza gbors (#15716) üzenetére


taranis
addikt

Zseniális :D

colorizer.net

(#15718) Dottorei


Dottorei
tag

Alexisonfire 13 év után új album Otherness címmel június 24-én. [link]
Bad news: Guillaume Bideau R.I.P. (Mnemic)

[ Szerkesztve ]

(#15719) Dottorei


Dottorei
tag

CAVE IN - New Reality [link]

(#15721) Vikthor válasza Akelaus (#15720) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Hú az Ahriman-t nagyon kedvelem.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#15722) TripleB


TripleB
senior tag

ICENAP - Walls feat. Gábor Veres (Watch My Dying)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#15723) james001


james001
veterán

Lost Society - 112

Fura nekem még mindig hogy eldobták a srácok a thrash stílust,de szerintem ezt a metalcore vonalat is jól csinálják,ez a szám is fülbemászó lett szerintem. Kíváncsian várom az új albumot :)

Más,kijött az új Decapitated album:

Decapitated - Cancer Culture

Jó látni hogy Tati is rajta van a Jinjer-ből,meg Rob Flynn is a Machine Head-ből :) Nem lett rossz album,nem vagyok nagy Decapitated fan,kb úgy éreztem magam ennél az albumnál is mint a többi előző lemezeiknél is. A Blood Mantra a legjobb tőlük még mindig szerintem :K

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#15724) btraven


btraven
őstag

Az előbb a Rock Rádión a Slayer - Raining Blood volt hallható.
Elhiszitek ezt?

(#15725) Dilikutya válasza btraven (#15724) üzenetére


Dilikutya
félisten

Egy magát rock rádiónak hirdető rádiótól nem kéne annyira hihetetlennek lennie, tekintve, hogy milyen kaliberű és népszerűségű zenekar.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15726) james001


james001
veterán

Ha szeretnétek hányni egy kicsit.

(Új Tankcsapda dal a BSW-vel,nem én sem tudok hogy kiaf.szom azok/az)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#15727) Ellia válasza james001 (#15726) üzenetére


Ellia
addikt

Ez egy márka reklám volt igazából...

Elhiszem, hogy 30 éven keresztül nem lehet ugyanazt játszani, de ez irtó gáz minden értelemben. Végtelenül primitív az egész.

Tavaly ott voltam a TCS első és második 10 koncertjén (mindkettő nagyon jó volt - érezhetően ők is élvezték), a harmadikra meg okkal nem mentünk. Kb. ezért.

(#15728) james001 válasza Ellia (#15727) üzenetére


james001
veterán

Borzasztó :( Teljesen értetlen vagyok minek kellett ez. Jah de igen tudom,a pénz miatt... Irtó gáz ez az autone szar,ez hogy ez a 3 öreg ott rokizik a sok fiatal pöcs között :DDD Meg minden benne... Nem kell 30 éven át ugyanazt csinálni,de lehet jobban jártak volna ha inkább ugyanazt csinálnák még mindig. Van akinek bejött,Depresszió pl,ők nem sokat változtattak magukon és még mindig sikeresek.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#15729) cappa72 válasza btraven (#15724) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én pont azért nem hallgatok rádiót, mert 10 évente 1 ilyen szám szokott lenni, ha van.
Igaz, erről a rock rádióról még nem is hallottam, mert már egyáltalán nem érdekel a rádióhallgatás.
Melyik egyébként ez a rádió? (Online, vagy fogható bárhol az országban? *Tatabánya is ide tartozik :D)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#15730) btraven válasza cappa72 (#15729) üzenetére


btraven
őstag

FM 103.9 A ROCK a helyes neve
Valszeg csak Budapesten fogható mert be szokták mondani hogy ha máshol hallgatod akkor hallgasd a neten.
Azért meglepően jó a választék, legalábbis gyakran van amit én is szeretek hallgatni.
Persze ez rock adó nem metál és a rockba nagyon sok minden belefér. Nem is lehet tudni hol a határ a pop/rock között.
Én csak a konyhai ténykedés közben hallgatom mert ez még mindig jobb mint a többi szemét adó.
Csak azt nem értem hogy az amerikai foci meg hoki meccsen miért Black Sabbath meg Ozzy Osbourne megy a szünetben?

(#15731) Dilikutya válasza Ellia (#15727) üzenetére


Dilikutya
félisten

Motörhead, AC/DC simán megcsinálta. Semmit sem változtak, viszont az utolsó időkig sikerült jó lemezeket összerakni, úgy, hogy még öreg korukra is jutottak kiemelkedő dalok. Ha 40 évig ugyanazt akarod játszani, megteheted, a te zenéd. A jó dal nem attól jó, hogy olyannal újítasz, ami nem megy neked.
Viszont Lemmy a saját tökeit vágta volna le, ha kiad egy ilyet. :)

Kegyetlen fos amúgy ez a Tankcsapda szám.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15732) Akelaus válasza james001 (#15726) üzenetére


Akelaus
senior tag

Igazán remek lett! Ja, nem!
A klipben kb a csajok érnek valamit, bár ahogy a spriccelő víztől fosnak, az elég gáz, mert mást biztos... na jó.. :DD

(#15733) hadam98


hadam98
senior tag

Az új Amon Amarth a videó klippel együtt szed szét mindenkit. Ez brutál!
Augusztus 4. új albumuk :K

[ Szerkesztve ]

(#15734) Bjørgersson válasza hadam98 (#15733) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ez most éppen melyik korábbi számuk újrakiadása? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15735) hadam98 válasza Bjørgersson (#15734) üzenetére


hadam98
senior tag

Mindegyiké. Lesd meg a klipet. :D

(#15736) james001


james001
veterán

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#15737) cappa72 válasza james001 (#15736) üzenetére


cappa72
nagyúr

Peeerszerityu'... :DDD

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#15738) Bjørgersson válasza hadam98 (#15735) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hát ez aztán... :o

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15739) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Eh' most szúrtam csak ki....

Ingyenes koncert lesz Tokajban...
Diabolus in Musica (Ørdøg-akusztik)

Kicsit - Ørdøg light, de azért ki nem hagyom :)

[link]

(#15740) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

THE HALO EFFECT - The Needless End (OFFICIAL TRACK VIDEO)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15741) TripleB válasza Soulfly842 (#15739) üzenetére


TripleB
senior tag

Én meg Gödöllőn voltam előző nap, meg idén már háromszor a Zenthe Ferenc színházban Salgótarjánban. A facebook-on van egy rajongói kör. Ott szoktunk értekezni.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#15742) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Holnap Iron Maiden. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15743) KerryVTR válasza Dilikutya (#15742) üzenetére


KerryVTR
tag

Végre!!! :)

Remélem az előzenekarok nem lesznek sokat a színpadon, főleg, hogy számomra nagyon nem kívánatosak... :DD

(#15744) Voy15 válasza KerryVTR (#15743) üzenetére


Voy15
tag

Azért a Shinedown nem olyan rossz. Láttam már őket pont a Maiden előtt, és eléggé odatették magukat. Jó kis bulit nyomtak.

(#15745) Dilikutya válasza KerryVTR (#15743) üzenetére


Dilikutya
félisten

A nyitó bandát nem ismerem, de a Shinedown-nak kimondottan örülök. Bár nem követem őket, tuti le is vagyok maradva, de anno a Sound of Madness egy kva jó lemez volt tőlük. Jobban örülök, mintha hoztak volna magukkal valami másodvonalas Maiden vagy Helloween kópiát. Erőteljes aréna rock, nem váltja meg a világot, de van benne dög. Persze ilyen bulin nagyon hálátlan dolog előzenekarnak lenni, anno a Black Sabbath-on is alig vártam, hogy letakarodjon a Rival Sons. :)
Mondjuk a Slayer-nél meg majdnem fordítva sült el, mert az Anthrax nyomott egy olyat, hogy komolyan aggódni kezdtem, szégyenbe hozzák a házigazdákat itt a búcsúkoncerten. Igaz, az Anthrax-nek ez járt, én előtte csak 2005-ben láttam őket Mezőtúron az összeborulós turnéval, és az a koncert az előtte látott Bush érás DVD után halovány volt nagyon, jó dalok profin, de minden lélek nélkül. Persze hallottam, hogy azóta csupa jó koncertet adtak, de most volt alkalmam újrázni. Ősszel megyek is ismét. Ahol meg majd a Municipal Waste egy fél órás crossover őrülettel le is aláz mindenkit. :)

Az első bandára lehet oda se érek, MÁV+BKV ki tudja, mit tartogat. :) Aki vonattal jön: a Nyugati és a Kálvin tér között csak metrópótló busz van, a Kálvintól járnak rendesen Kispestig. Még jó, hogy ránéztem, hogy lehet eljutni a Groupamába. :)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15746) Guitar14 válasza Dilikutya (#15742) üzenetére


Guitar14
senior tag

'14-ben én jobban vártam az előzenekart majdnem mint az Iron Maident. :DDD

Stick around. I'm full of bad ideas. - Isaac Clarke | Xbox:GuitarXIV | PS:guitarxiv

(#15747) Farkassacred válasza Dilikutya (#15742) üzenetére


Farkassacred
őstag

Hát ők se a régiek már. Egyáltalán nem jött be nekem az utóbbi pár albumuk..
A Stray Gods banda csinált tribute albumot Storm the Walls néven, na kb így kéne most zenélniük.. :K

(#15748) gbors válasza Dilikutya (#15742) üzenetére


gbors
nagyúr

Ott leszünk :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#15749) Dilikutya válasza Farkassacred (#15747) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem is az újakért megyek én se. :) Csak még tartozom magamnak, anno egyszer hallottam őket élőben, 2003, Kisstadion, kívülről, mert nem volt pénzünk rá. :) Azóta csak Szigeten és Volton játszottak, és volt a 2014-es arénás buli egyedüliként.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15750) gbors válasza Farkassacred (#15747) üzenetére


gbors
nagyúr

A Maiden legnagyobb erőssége, hogy Harry a fő dalszerző, és totálisan kézben tartja a banda irányvonalát.
A Maiden legnagyobb gyengesége, hogy Harry a fő dalszerző, és totálisan kézben tartja a banda irányvonalát :D

Amúgy szerintem a gond az, hogy Steve-től továbbra is jön a nehezen emészthető epic anyag, viszont a Dickinson / Smith páros nem igazán hozza ellenpontként a saját stílusú nótákat. Ez szerzői "konfliktus" fontos része volt anno a Maiden sikereinek, és most, hogy nincs, az azonnal szerethető nóták hiánya mellett abban is látszik, hogy Harry totál befordul, és egyre nehezebben fogyasztható, amit csinál (ld. Senjutsu utolsó 3 track).

A koncert kapcsán, a Senjutsu / Stratego páros lehet nagyon erős nyitás, függően attól, hogy szólal meg élőben. A Writing on the Wallt majd kibírjuk, utána meg már a klasszikus cuccok jönnek :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.