Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15201) Pro Koryak válasza Dilikutya (#15195) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ez most nem személy szerint neked szól, hanem általánosságban!

Magamból kiindulva, nem szólok ahhoz a stílushoz(nem ekézem vagy ajnározom), amit csak ritkán hallgatok, holott ismerem a kezdetek óta, pl. Iron M, Dream T, Judas P, Opeth ... vagy éppen a heavy/power metál ... stb.

Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#15202) cappa72 válasza Elemental (#15196) üzenetére


cappa72
nagyúr

Huh... hja... ráhallgattam. Mondjuk a vortexben ronda a gitár (kinézete ;] ), de érdekes az egész összhangja.
Még csak fejessel hallgattam meg, de majd nagy cuccot is megkergetem vele. Szerintem ott odab'szós lesz.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#15203) Dilikutya válasza Pro Koryak (#15201) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem is veszem magamra. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15204) TripleB válasza Akelaus (#15170) üzenetére


TripleB
senior tag

Annyira rossz a Nova Prospect? :D

Csak most hallgattam a Dürer című albumát az Eagle Has Landed -nek.
Megvettem a jegyet, ha gondolod megihatunk egy bambit. :)

Gire - Eocén Expressz (Demo version)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#15205) Dilikutya válasza TripleB (#15204) üzenetére


Dilikutya
félisten

Személy szerint lemezen sose hallgatnám, de ha valahol belefutok élőben, nem zavarom haza. :)
De tény, ha valamikor ki akarsz szaladni sörért, akkor kiváló alkalom. :DD

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15206) TripleB válasza Dilikutya (#15205) üzenetére


TripleB
senior tag

Ismerem őket valamennyire, de inkább a másik két zenekart nézném meg.🤘

Corey Taylor -Holier Than Thou

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#15207) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Hypocrisy - Chemical Whore

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15208) Akelaus válasza TripleB (#15204) üzenetére


Akelaus
senior tag

Képlékeny, mert valamitől a wc a központi hely 2 napja 🤭

Jegyem még meg van, de bármi lehet. 🤷‍♂️

(#15209) TripleB válasza Akelaus (#15208) üzenetére


TripleB
senior tag

Jobbulást! 🤘
Sokan nincsenek még, lesz valami más is a nagyteremben.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#15210) Bjørgersson válasza Bjørgersson (#15207) üzenetére


Bjørgersson
félisten

HYPOCRISY - Chemical Whore (OFFICIAL MUSIC VIDEO)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15211) james001


james001
veterán

The HU - Through the Never
Belehallgattam ebbe a "blacklist-be",de kb csak a fenti,a Volbeat és a Corey feldolgozás ami figyelemre méltó,a többi felejthető. Értem én,hogy próbáltak valami változatosat összehozni,meg hogy a pénz jótékony célra megy majd nem a zenészeknek,de attól még jobb lett volna a metál témában maradni,több metál stílusban is dolgozhattak volna fel számokat,pl. death,black vagy hasonlóra gondolok. Régen sikerült már ilyesmit csinálni a többi régi albummal... :)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#15212) Vitee válasza Dilikutya (#15184) üzenetére


Vitee
aktív tag

Pont ma voltam Judas Priest-en, beteg amit letolt az oreg :D
Joakim Brodén hozza kepest a koncert fele elott mar elfaradt, de attol rohadt jo volt a Sabaton is, de a Judas elott le a kalappal :R

[ Szerkesztve ]

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#15213) TripleB


TripleB
senior tag

Mastodon - Pushing the Tides

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#15214) sixpak válasza Vitee (#15212) üzenetére


sixpak
nagyúr

Hol voltál Priest-en, ha nem vagyok indiszkrét?

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#15215) Vitee válasza sixpak (#15214) üzenetére


Vitee
aktív tag

Orlandoban volt a WARLANDO FEST, ide mentunk el.
Volt Ill Niño is amit szerettem volna latni, de kesobb ertunk oda, sajnos arrol lemaradtunk.

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#15216) sixpak válasza Vitee (#15215) üzenetére


sixpak
nagyúr

Köszi a választ, valamiért sejtettem, hogy US lesz a helyszín... :K

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#15217) gbors


gbors
nagyúr

Tuesday the Sky - The Blurred Horizon (2021) (nem metal, csak kapcsolódik)
Jim Matheos furcsanevű instrumentális (fél)szólóprojektje egy fura, de jópofa kitekintés volt egy teljesen más stílusú zenei világba, Jim sajátos megközelítésével. Nem kis meglepetésemre a projekt kapott egy második felvonást idén szeptember elején, gondoltam bedobom ide, hátha mást is érdekel. Elég nehezen emészthető matéria, nagyon befelé fordulós, viszont sokat elárul a szerzőről - pl. azzal, hogy ismét beszervezett egy Mark Zonder-rel rokon megközelítésű dobost, ill. azzal, hogy a nyilatkozatokban sokkal felszabadultabban beszél erről az anyagról, mint pl. a tavalyi FW lemezről.

Ami viszont vicces - Jim vagy 20 éve panaszkodik ilyen-olyan formában szerzői válságra / blokkra. Ehhez képest:
2009: OSI - Blood
2010: -
2011: Arch / Matheos - Sympathetic Resonance
2012: OSI – Fire Make Thunder
2013: Fates Warning - Darkness in a Different Light
2014: Szóló - Halo Effect
2015: -
2016: Fates Farning – Theories of Flight
2017: Tuesday the Sky – Drift
2018: -
2019: Arch / Matheos – Winter Ethereal
2020: Fates Warning – Long Day Good Night
2021: Tuesday the Sky – The Blurred Horizon

És ezek csak azok, ahol elsődleges szerző. Mit ne mondjak, szar lehet, ha valakinek ennyire "kevés" ötlete van :D

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#15218) ígyvanferi válasza gbors (#15217) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Köszi, hogy bedobtad ide, nem tudtam, hogy kijött ez a lemez. A Drift egy remekbeszabott album. Fura, amit írsz Matheos alkotói válságáról, bár biztos jó oka van rá így érezni. Az tuti, hogy ezt mi, a közönsége nem érzékeljük. A tavalyi FW-t egyelőre kevésszer hallgattam, erről a mostaniról eddig nem tudtam, illetve az a korábbi szólólemeze nem rémlik, hogy a kezeim közé került volna, viszont a többi az vagy legalább nagy kedvencem vagy all time top10-es lemez (a Blood, a '12-es OSI azért már nem fért be ide, 4 lemez ugyanattól a zenekartól túlzás lenne...).

(#15219) Vikthor válasza Bjørgersson (#15210) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ez az album jó lesz, hipót szeretem. :)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#15220) gbors válasza ígyvanferi (#15218) üzenetére


gbors
nagyúr

No kiváló, akkor nem csak a saját szórakoztatásomra írtam :D

Azt gyanítom, hogy Matheos olyan mennyiségű kritériummal rakta körbe saját maga számára a Fates Warning nevet, hogy már parázik, ha FW nótát kell írnia. A sideprojektjeiben sehol nem rémlik az alkotói válságos téma, míg a FW lemezeken a disconnected óta majdnem mindenhol van egy erről szóló darab (So, Handful of Doubt, And Yet it Moves, ill. a tavalyin lealább kettő - The Destination Onward, The Last Song).

A Halo Effect nagyon hardcore elborulás, nekem az elmúlt 7 évben nem igazán sikerült megbarátkozni vele, szerintem ez az egyetlen "lemez" a gyűjteményemben, amit az alkotó neve miatt megvettem, de azóta inkább csak dísz. Legalábbis egyelőre - amikor nyugdíjas leszek, és rettenet sok időm lesz :D , akkor majd rászánok sokkal több időt, hogy valamit kezdjek vele.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#15221) TeeBee73 válasza Bjørgersson (#15210) üzenetére


TeeBee73
addikt

Megérte felvarratni.

:D
(Igaz, ez még a "10 Years and Confusion" emlékére készült.)
Tudom, nem minőség, de cimbim próbamunkája volt.
Akkor is jobb mint ez:

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#15222) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Thulcandra - A Dying Wish érkezik október 31-én, addig is ízelítő:

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#15224) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Hate - Resurgence (OFFICIAL VIDEO)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15225) TripleB


TripleB
senior tag

THE ANSWER LIES IN THE BLACK VOID - For Nevermore

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#15226) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Nem gondoltam, hogy egyszer ilyen kis képet fogok látni az Insomniumtól. Ennyire ellaposodtak, hogy már ilyen seggekre van szükségük?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15227) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

CARCASS - The Scythe's Remorseless Swing (OFFICIAL MUSIC VIDEO)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15228) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

Az ének már túlságosan vékony, néha-néha egy kis '90-es évekbeli "hörrentés" simán elférne:
CYNIC - Mythical Serpents

Sigma Ori - Beyond the Dome

Már linkeltem, de az utóbbi fél évben ez nagyon nagyon:
ALARUM - Syzygy
Az egész album, egy kis Cynic+Strapping Young Lad+Theory In Practice+Mezzrow...stb.
Elsőre kicsit fura, de aztán jönnek elő a részletek.... :Y :R

[ Szerkesztve ]

(#15229) Ellia válasza Bjørgersson (#15226) üzenetére


Ellia
addikt

A videót leszámítva ez egy elég erős szám lett szerintem. A thumbnail meg thumbnail... ;]

(#15230) james001


james001
veterán

Wage War - Teeth
Spiritbox - Yellowjacket (feat. Sam Carter)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#15231) Dalares


Dalares
tag

Én most az egy hónapja megjelent Sepultura albumot (Sepulquarta) kóstolgatom. Első hallásra nem rossz.

Ne gondoljátok, hogy szerencse nincs, mert ti nem találtátok.

(#15232) james001 válasza james001 (#15230) üzenetére


james001
veterán

Lement az új Spiritbox album.
Nem lett rossz,de valahogy csalódás is volt számomra. Courtney Laplante hangja kiváló és gyönyörű,a hörgős hangja se olyan rossz,de nem egy Tati a Jinjer-ből az biztos :D Igazából túl egyformának tartottam a legtöbb számot,nem sok "változatosság" van a lemezen,amik meg jók is azokat már hallgattam jó párszor,mivel azokat a hónapok/évek már megmutatták (pl. Holy Roller,Circle With Me,Hurt You). Persze a már linkelt Yellowjacket Sam-el is jól sikerült,kár hogy több vendég énekes nem szerepel a lemezen (pl Tati mekkora meglepetés lenne :D )
Lehet még most a napokban letolom párszor,de nem hiszem hogy olyan sokszor előszedős lesz,maximum csak az a pár szám amiket említettem.

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#15233) Voy15


Voy15
tag

Friss nóta az október 22-én megjelenő Dream Theater albumról:

Dream Theater - Invisible monster

(#15234) TripleB


TripleB
senior tag

Whitechapel - A Bloodsoaked Symphony

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#15236) james001 válasza Akelaus (#15235) üzenetére


james001
veterán

Ez a GNR már azért hallgathatóbb lett mint az előző :D
As I Lay Dying szokásosan k.va jó :K
Új Fit for an Autopsy album január 14-én jön amúgy,várós nagyon az is.
Új Orbit meg Nihil meg már bekészítve,majd meghallgatom őket később :)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#15237) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Hi,

Graspop Metal Meeting Erre vajon mennyi lesz a jegy? Vagy az idei tervezett árakat nem ismeritek véletlenül? :)

Köszi!

(#15238) Voy15


Voy15
tag

Tool
2022. május 24 - Budapest Aréna.

Ma ennél jobb hír már nem is kell, nem kell Lisszabonig utazni ezúttal :DDD

(#15239) Dilikutya válasza Voy15 (#15238) üzenetére


Dilikutya
félisten

Május még belelóg az 5. hullámba, én nem vennék rá mérget, hogy lesz koncert. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15240) james001 válasza james001 (#15236) üzenetére


james001
veterán

Új Orbit Culture baromi jó lett. Úgy érzem ezek a srácok egyre csak jobbak és jobbak,a Nija is egy igazi mestermű lett,a Shaman meg csak tovább viszi azt a királyságot :D Mind az 5 szám jól sikerült,kétszer is lenyomtam egymás után az EP-t,és még hányszor lefogom :))

Viszont Rivers of Nihil új albuma valahogy csalódás lett. Mindenképp jót alkottak megint a srácok de valahogy nem éreztem azt az "utazás" érzést mint az előző albumuknál. Még azért párszor letolom majd a napokban.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#15241) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

BE'LAKOR - Foothold (Official Video) | Napalm Records

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15242) DeRP válasza james001 (#15232) üzenetére


DeRP
csendes tag

Nagyjából hasonló számomra is. A Yellow Jacket mellett még a Silk in the Strings ami karcol és nem volt singleként ellőve.

(#15243) TripleB válasza Voy15 (#15238) üzenetére


TripleB
senior tag

Láttad a jegyárakat?
20 e Ft körül kezdődnek és 41 e Ft a legdrágább, ha jól írták.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#15245) Dilikutya válasza TripleB (#15243) üzenetére


Dilikutya
félisten

Arénabuli 2 koncert nélküli év után, a 20 ezres alap jegyár még nem is vészes, ilyen koncertekre amúgy is 16-17 körül kezdődött évekkel ezelőtt is.
Még nem is drágulnak nagyon a jegyárak, ahhoz képest, hogy ez a szektor 2 éve alig lát pénzt. A zenekaroknak is szar, de a megélhetési zenészeknek azért van más bevétele is a koncerteken kívül, de a koncertszervezőknek, hangosítóknak nem feltétlen. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15246) Akelaus


Akelaus
senior tag

Ghost - Hunter’s Moon (From HALLOWEEN KILLS)

Limp Bizkit - Dad Vibes (Official Lyric Video)

THE ANSWER LIES IN THE BLACK VOID 'Okkultas' (Official Video)

#15245 Dilikutya: Azért meglepődtem mennyi lesz a jegyár a Moby Dick koncertre a Barba Negrában.
Főleg látva mennyi az 1914 koncertre a jegy.

Nem csak ők nem kerestek az elmúlt 2 évben, de mi rajongók is szívtunk. Félre ne értsd, nem sajnálom tőlük, de lehet az olcsóbb jegy több embert vinne be. Nem félek tőle, hogy a Tool jegyek nem mennek el.

Plusz most mindenki gyorsan akar keresni, mert hátha megint off lesz. Durva mennyi koncert van bejelentve az imént említett helyre. Aztán ott van még az Instant-Fogas, Kék Yuk stb..

(láttam az Fb-n képeket magyar zenekarok vidéki koncertjeiről, siralmas volt mennyire kevesen voltak)

[ Szerkesztve ]

(#15247) Akelaus válasza Akelaus (#15246) üzenetére


Akelaus
senior tag

(#15248) Dilikutya válasza Akelaus (#15246) üzenetére


Dilikutya
félisten

A félelem sajnos nem alaptalan, bárki bármit mond. USA bandák sorban törlik az európai koncerteket, de már a hazaiakat is. Alig van nemzetközi buli az év hátralevő idejére, amit még nem halasztottak vagy töröltek. Vannak aggodalmaim a jövő évre is. Amúgy nincs irreálisan sok koncert tervben, egy normális évben pont ennyi buli van, ha nem több.
Moby Dick valóban soknak tűnik, de már tavaly is ez volt a trend. 3000 Ft-os Auróra, PICSA koncert Szolnokon, wtf.
A vidéki koncert meg ilyen, pici helyeken játszanak. Pár éve Szolnokon a Moby Dick-en szerintem volt vagy 100 ember. Egy Leanderen, Road-on többen vannak jóval, de a legtöbb régi zenekar így jár a nemzetközi színtéren is, a régi rajongók ritkábban mennek koncertre, a fiatalokat meg már más vonz.
A szívás viszonylagos, vendéglátósokon, zenészeken, rendezvényeseken kívül más nem koppant akkorát.
Tool-ra amúgy egy kellemes félházat jósolnék, és nem a jegyárak miatt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15249) Akelaus válasza Dilikutya (#15248) üzenetére


Akelaus
senior tag

Nem gondolom, hogy alaptalan a félelem. Sőt, szerintem ez még csak ízelítő volt abból mi vár ránk ha az olvadó jégtakarók alól kiszabadulnak az ott "szunnyadó" cuccok.

Továbbra sem sajnálom tőlük, de az olcsóbb jegy több embert vinne be. Szerintem.
Nehéz ügy ez, én próbálom azt csinálni, néha ha úgy van veszek jegyet koncertre, amire tudom nem fogok elmenni, és hagyom bent a jegyet.
Kisebb, és olcsóbb Pesti bulikkal játszom el ezt, underground zenekarokkal.

Abban is igazad van, hogy a régi rajongók ritkábban mennek koncertre, viszont a fiatalok meg inkább mennek az általad említett "slágeresebb" előadók bulijaira. Nehezen szánom rá magam már én is, nem hiányzik ahogy hiányzott mondjuk 2 éve.
Megszoktam talán az ínséges időszakban, hogy nincs. :D

(#15250) james001


james001
veterán

Of Mice & Men - Mosaic

"The stars have died and the heavens go up in flames"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.