Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15101) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Igaz nem metal, de minden bizonnyal semmi sem úgy alakul a könnyűzenében, ha nincs a Rolling Stones. Tegnap, 80 éves korában elhunyt Charlie Watts, aki a banda dobosa volt 1963 óta. RIP. :(

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15102) james001


james001
veterán

Jinjer - Wallflower
Silent Planet - Panopticon

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#15103) TripleB


TripleB
senior tag

Orbit Culture - Carvings

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#15104) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

OMNIUM GATHERUM - Paragon (OFFICIAL VIDEO)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15105) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Dawn Of Solace - White Noise (feat. Jukka Salovaara) [Official Music Video] | Noble Demon

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15106) cappa72 válasza Pro Koryak (#15089) üzenetére


cappa72
nagyúr

Olyan, mintha tiszta négyszögjelre ültetné ki a szinusz jelet. :DDD
(én annak idején csináltam komparátoros torzítót... elég brutál hangja volt, csak akkor még nem gondoltam át teljesen, így kis jelnél elakadt, akkor olyan fosós hangja lett. Aztán végül a klasszikus műveleti erősítősre áttértem, és adott kapcsolási rajzoból csináltam torzítókat.)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#15107) james001


james001
veterán

Boldog 20. szülinapot az egyik legjobb metal albumnak,ami igaz nekem nem a kedvencem tőlük,de mégis igazi ikon lett. RIP Joey :(

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#15108) james001


james001
veterán

Jinjer - Wallflowers (full album)

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#15109) Dalares


Dalares
tag

Sziasztok!

Többször is próbáltam rájönni, de a mai napig sem igazán érzem a különbséget a Black, a Death ês a Doom metal között. Hangzás tekintetében nagyon hasonlóak. Aki tudja a választ, felvilágosítana?
Előre is köszi!

Ne gondoljátok, hogy szerencse nincs, mert ti nem találtátok.

(#15110) csakany2001 válasza Dalares (#15109) üzenetére


csakany2001
senior tag

Ajánlom figyelmedbe a metal enciklopédiát, elkezdtem írni de rájöttem hogy ezt röviden nem is lehet mert sok mindent kihagynék(azért mégis 40 éves történelmük van).
Részletesen le van írva.
Illetve van róla dokumentumfilm is. Bár ha célirányosan meghallgatod a stílusok nagyjait úgy is tudni fogod idővel, én legalábbis így jegyeztem meg, bár ezek eléggé különbözőek.
De hozzá kell tenni hogy van fúziójuk is amik több alműfaj stíluselemeit is felhasználják, szóval ez összetettebb is lehet.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#15111) Dalares válasza csakany2001 (#15110) üzenetére


Dalares
tag

Köszi, elolvastam az enciklopédiádat! Belehallgattam a különböző stílusokba, lehet, hogy marhaság, amit leszűrtem belőle. A mély hangú hörgés a death, a magasabb a black. 😀

Én alapvetően a 80-as évek thrash stílusát kedvelem, nálam a Slayer a kedvenc, bár néha kemény témákat dolgoznak fel. Gondolok itt az Angel of Death, és a Jihad című számaikra többek között.
Régebben nagyon szerettem a Metallicát, de ahogy egyre többször hallom a régebbi és a későbbi számaikat, az utóbbi időben egyre kevésbé érzem őket thrash bandának.

[ Szerkesztve ]

Ne gondoljátok, hogy szerencse nincs, mert ti nem találtátok.

(#15112) james001 válasza james001 (#15108) üzenetére


james001
veterán

Lement az album ma,és azt kell hogy mondjam hogy nagyon király lett. Jobb lett mint elődje,a Macro se volt rossz album de ez valahogy jobban átjött. Nem hazudtak mikor azt mondták ez a legagresszívabb albumuk,tele van olyan témákkal és riffekkel amik eléggé azok,Tati hangja beszarás néha,egy ilyen kis csajból hogy tud kijönni ennyi mély :Y
Disclosure,Copycat,Vortex,Colossus és Mediator amit érdemes meghallgatni,de persze a többi szám is odaver.
Nehéz lesz top 10es listát összehozni idén,annyi jó metál album kijött eddig,és még hol van a vége :C

[ Szerkesztve ]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#15113) csakany2001 válasza james001 (#15112) üzenetére


csakany2001
senior tag

Idén tényleg rengeteg jó album jött ki.
És még hátra van az új Exodus, Iron Maiden, Dream Theater albumok is.(Megadeth is jöhetne, Kikoval erősnek tűnnek)
Bár most nagyrészt discography-kat hallgatok, szóval kicsit "elmaradtam".

Egyelőre Top 3:
Thy Catafalque - Vadak
Gojira - Fortitude
Evergrey - Escape Of The Phoenix
Ezek közül az Evergray-re mondanám hogy bent lesz évvégén is, mert elég erős a Colors II illetve az új Leprous sem sikerült rosszul, meg LTE3, új DT...(új Born Of Osiris is nagyon közel van, 1-re is ütős volt)
Jinjer-t még nem hallgattam meg, de biztos nem okoz csalódást.
Bár tőlük a King Of Everything a kedvenc.

[ Szerkesztve ]

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#15114) Pro Koryak válasza Dalares (#15111) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Nem csak az énekben van difi, hanem a gitárok/torzítók/erősítők használatában/beállításaiban is van.
Egyszerűbben:
black metal: Mayhem - De Mysteriis Dom Sathanas
death metal: Death - Leprosy
doom metal: Candlemass - Epicus Doomicus Metallicus

Téged szerintem az zavar meg, hogy millióféle vegyítése létezik a különböző stílusoknak. :K

(#15115) Dalares válasza Pro Koryak (#15114) üzenetére


Dalares
tag

Valóban nehéz őket megkülönböztetni egymástól. A metál többi irányzata egyértelműbb.

Ne gondoljátok, hogy szerencse nincs, mert ti nem találtátok.

(#15116) btraven válasza Dalares (#15115) üzenetére


btraven
őstag

Ez gyakorlás kérdése. Szerintem meg totál más a 3 műfaj. Annyira hogy én a doom-ot nem szeretem, black az jó, death meg kiváló. Arról nem is szólva hogy például death-en belül is vannak különböző irányzatok. Többek között a svéd meg floridai death metal. Ezek is teljesen mások. Sokat kell őket hallgatni hogy ráérezzen az ember.

[ Szerkesztve ]

(#15117) james001


james001
veterán

Phinehas - The Fire Itself 2021 (full album)

Még egy remekmű a metalcore oldalról,egyszerűen lerobbantotta a fejemet ez az album :C Azok a breakdown-ok azok a gitárok azok a vokálok... k.va jó! :D

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#15118) rétisün válasza james001 (#15117) üzenetére


rétisün
veterán

anno még az As I lay Dying-ot sokat hallgattam, aztán ez a metalcore mint műfaj elment mellettem, de ez egész jó (persze nem egy Pray For War ;] nem megsértődni/felkapni a vizet, csak húzlak :) )

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#15119) james001 válasza rétisün (#15118) üzenetére


james001
veterán

Mostanában nagyon ráálltam az újabb metalcore cuccokra,mert nagyon jók jönnek ki. Az új Spiritbox meg Wage War albumokat várom még nagyon,plusz gondolom lesz új Memphis May Fire album is,mert dobálnak új számokat és eddig azok is odavernek :K
Apropó As I Lay Dying,ők is jöhetnének már új lemezzel,a 19es Shaped By Fire zseniális volt :)
Amúgy én nem vagyok az a sértődős fajta,csak nyugodtan ;]

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#15120) Dilikutya válasza Pro Koryak (#15114) üzenetére


Dilikutya
félisten

A különbségek ennél sokkal árnyaltabbak. :)

Black Metal: A lovag éjfélkor érkezik, levágja a sárkányt, a tetemet karóba húzza, a kastély előtt análisan magáévá teszi a királylányt, iszik a véréből, majd szertartásosan megöli. A meggyalázott királylányt a kastély előtt karóba húzza.

Death Metal: A lovag előjön, megöli a sárkányt, magáévá teszi a királylányt, őt is megöli, majd távozik.

Doom Metal: A lovag megérkezik, meglátja a sárkányt, rájön, hogy sosem tudná legyőzni, depressziós lesz és öngyilkosságot követ el. A sárkány felfalja őt és a királylányt is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15121) btraven válasza Dilikutya (#15120) üzenetére


btraven
őstag

Nemrég láttam az utcánkban ezt a kisbolt előtt. Jött egy lovag meg egy sárkány. A sárkány feje le volt vágva, a lovag apródja hozta a kezében. Bementek sört venni.

[ Szerkesztve ]

(#15122) Dilikutya válasza btraven (#15121) üzenetére


Dilikutya
félisten

Akkor az viking metal volt. :D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15123) Pro Koryak válasza Dilikutya (#15120) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Még így sem tudja megkülönböztetni a stílusokat, amit írtam, pedig úgy tök egyszerű/egyértelmű melyik-melyik, most ezzel még jobban bekavartál neki(Dalares) :DDD

(#15124) Dilikutya válasza Pro Koryak (#15123) üzenetére


Dilikutya
félisten

Pedig jól megkülönböztethető. :)

Pl. ha változik a sorrend, és előbb öli meg a királylányt, és csak azután teszi magáévá a lovag, akkor az goregrind. De előtte a sárkány beleit is kiteregeti. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15125) cappa72 válasza Dilikutya (#15120) üzenetére


cappa72
nagyúr

Akkor Abigail az black?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#15126) Dalares válasza Pro Koryak (#15123) üzenetére


Dalares
tag

Nem különösebben izgat, hogy meg tudom-e különböztetni, általában thrasht hallgatok. A hörgést meghagyom másnak.
Csak szerettem volna tudni, mik a különbségek, de ezek az irányzatok nekem olyanok, mint a kínaiak. Mind egyformák. 😀

[ Szerkesztve ]

Ne gondoljátok, hogy szerencse nincs, mert ti nem találtátok.

(#15127) Bjørgersson válasza Dalares (#15126) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ha a thrasht nem szokta volna meg a füled, azt is pont ugyanolyannak hallanád, mint a többit. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15128) Pro Koryak válasza Dalares (#15126) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Pedig ha régóta hallgatsz thrasht, metált + hasonlókat, akkor a (gitár)hangzással képben lehetnél. Szerintem ott is sok difi van közöttük.
Azt azért ne mond, hogy:
death metal: Death - Leprosy
doom metal: Candlemass - Epicus Doomicus Metallicus
között nem hallod, veszed észre az ordító különbséget? :Y

(#15129) Dalares válasza Pro Koryak (#15128) üzenetére


Dalares
tag

Olyan sok death, black bandát nem hallgattam, hogy olyan mélységig meghalljam a különbségeket, mert sokszor a szám feléig sem bírtam meghallgatni.
A többi, régebbi stílusok között nagyobb különbsėgek vannak, így jobban elkûlöníthetők. A glam, azaz a popmetált lehetetlen összekeverni a brit újhullámos, vagy a trash metállal, a black, death vonallal meg még kevėsbé. Bár a glam az, amit nem szeretek. Metálnak túl popos, popzenének meg túl rockos, így egyiknek sem jó.
Abban lehet, hogy igazatok van, hogy túlságosan megszoktam a trash hangzásvilágát, ezért nem érzem a még keményebb stílusok közti kûlönbsėget. Én csak azt hallom, hogy többnyire mélyre hangolt gitárok, és artikulátlan hörgések hallhatók. Bár lehet, hogy a black és death gitãrhangzásai sokban különböznek, de a hörgés és a sötét atmoszféra átveszi az uralmat a zenei kûlönbözősėgek fölött.
Én a 80-as csúcs idejėn szerettem meg a metált, akkoriban voltam fiatal. Pár hónap mūlva 50 éves leszek, megrögzött szokásokkal. Engem megfogott a thrash, és azóta sem enged. Az utãna következő zenei időszak nekem sötét folt. Lehet, hogy másnál ez máskėpp van, de nálam ez van.

[ Szerkesztve ]

Ne gondoljátok, hogy szerencse nincs, mert ti nem találtátok.

(#15130) taranis válasza Dalares (#15129) üzenetére


taranis
addikt

Én 41 vagyok, akkor már csak 9 év, és lesz időm olyan dolgokkal is foglalkozni, amiket nem is szeretek :D

colorizer.net

(#15131) gbors válasza Dalares (#15129) üzenetére


gbors
nagyúr

Másnál másképp van :K Én pár évvel fiatalabb vagyok, de én is a 80-as években lettem metalhead, igaz, inkább a vége felé. No és persze előtte atyámtól remek alapozást kaptam a hard rock műfajában (a Rainbow azóta is az egyik kedvencem) :D
A death metallal a 90-es évek első felében ismerkedtem meg, amikoris letettem a hajamat a Death meg a Cynic produkcióitól. Nekem ezek a zenék semmilyen korábbi alműfajjal nem összetéveszthetők.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#15132) cappa72 válasza Dalares (#15129) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én a 80-as csúcs idejėn szerettem meg a metált, akkoriban voltam fiatal. Pár hónap mūlva 50 éves leszek, megrögzött szokásokkal. Engem megfogott a thrash, és azóta sem enged. Az utãna következő zenei időszak nekem sötét folt.
:C
Egy ideig én is így voltam ezzel, aztán más irányba is elindultam zenét hallgatni; ebben azért segítségemre volt sógor is, aki más irányultságú, de azonos gyökerű zenét hallgat.
Így sokfélét mutatott.
Nekem a Slayer, Overkill, Voivod, meg még ki tudja mifélék mentek, nála RedHotChilliPeppers, Pearl Jam, stb.
De most már ő is meghallgatja a Slayert, én meg örömmel teszek be Mad Season-t.
Az újabb keletű zenéknél már elég sok zenekar az érzékekre is hat (Baroness), édemes bepróbálkozni ezzel-azzal.
A System of a down meg olyan, hogy én pl. idegkisimításra használom (főleg, ha felbosszant a m$ word)
És annyi zene van, amit az ember nem ismer, hogy hü...
Na meg ott van az az összetevő is, hogy hogyan szól egy-egy lemez. Ma már eszméletlenül jól tudnak szólni, a 80-as években kiadott albumokról ez nem minden esetben mondható el (jobbára nem)

Lehet, hogy másnál ez máskėpp van, de nálam ez van.
Jó az így, így a jó! :K

Bocsi hosszú lett...

Nem az a fontos, hogy hova soroljuk a zenét, hanem hogy legyen libabőrös a kezed tőle! Mert akkor jó!

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#15133) Dilikutya válasza cappa72 (#15132) üzenetére


Dilikutya
félisten

Pedig nincs is jobb a vállalhatatlan hangzású sokadvonalas thrash bandáknál a 80-as évekből. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15134) TripleB


TripleB
senior tag

Háháháháháháháhá ;]

Whitechapel - Lost Boy
Whitechapel - I, Dementia

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#15135) Dalares válasza cappa72 (#15132) üzenetére


Dalares
tag

Nekem apám beat zenész volt. Az egy teljesen más világ. Ott is vannak jó zenék. De ő már nem nagyon hallgatja, mert szomorú lesz attól az érzéstől, hogy a fiatalsága már elmúlt.

Ne gondoljátok, hogy szerencse nincs, mert ti nem találtátok.

(#15136) Dilikutya válasza Dalares (#15135) üzenetére


Dilikutya
félisten

37 vagyok, de ismerős érzés. :) A múlt héten megvettem az első Dying Wish lemez 20 éves jubileumi kiadását. Anno 17 évesen értelemszerűen mp3-ban volt meg, azt se tudtam, honnan szerezzem meg CD-n, még ha lett is volna rá pénz. :D
Ahogy hallgattam begrabbelve telóról út közben, elkapott a nosztalgia, mint amikor mp3-ból másoltam vissza kazira anno. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15137) james001


james001
veterán

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#15138) cappa72 válasza james001 (#15137) üzenetére


cappa72
nagyúr

:C
Ma már láttan egy hasonló mémet, de excel témában.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#15139) btraven válasza Dalares (#15129) üzenetére


btraven
őstag

"artikulátlan hörgések"
Emlékszem amikor először hallottam brutal death metal/goregrind zenében az éneket. Gyerekkoromban sokat nyaraltam falun. Rögtön ráismertem, de hiszen ez malacvisítás! Na ne!
De aztán elfogadtam mint egy effektet és azóta nem zavar. Maga a zene brutál jó! Én imádom a műfajt! :R

(#15140) Dilikutya válasza btraven (#15139) üzenetére


Dilikutya
félisten

Olyan 13-14 évesen nekem hányingerem volt a Hammer Smashed Face-től. Ma meg a gyerekkel arra keltjük anyát a délutáni pihiből. ;]
De határozottan emlékszem, elsőre a Death-től a Zombie Ritual sem jött be, szintén ekkoriban. Ma meg a Death a műfaj alfája és omegája számomra. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15141) taranis válasza Dilikutya (#15140) üzenetére


taranis
addikt

Ó igen, a mai napig rendszeresen betolom a Zero the Hero-t :)

colorizer.net

(#15142) cappa72 válasza Dilikutya (#15140) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem vagyok nagy d.m. kedvelő, de a "Death-től a Zombie Ritual", az volt.
(Amatőr) zenekaron belül én voltam az egyetlen, akinek a Death nem annyira jött be. Meghallgattam, de magamtól nem raktam be.
(aztán a scream bloody gore és leprosy után már nem is hallgattam)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#15143) Voy15


Voy15
tag

Kint van az új Iron Maiden lemez.

(#15144) Dalares válasza Voy15 (#15143) üzenetére


Dalares
tag

Alaposan mėg nem hallgattam meg, mindegyik számba belehallgattam kb. 15 másodpercet. Eléggé közepes albumnak tűnik. Bár ahhoz, hogy megalapozottabb véleményt lehessen róla mondani, végig kell hallgatni.

Ne gondoljátok, hogy szerencse nincs, mert ti nem találtátok.

(#15145) Dilikutya válasza cappa72 (#15142) üzenetére


Dilikutya
félisten

Jó is, ma már szeretem. :) Jó kis old-school 80's death metal. :DDD

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15146) gbors válasza cappa72 (#15142) üzenetére


gbors
nagyúr

Pedig pont a Humantől kezdve mentek át a legendary kategóriába :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#15147) rétisün


rétisün
veterán

ha már Maiden:

:)) :DD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#15148) Pro Koryak válasza gbors (#15146) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Hát igen, az első két Death album sima "egyenkalapálás", semmi több. Sokkal jobb albumok vannak a régiek között.
A Human viszont odavisszab.sz Sean Reinert(RIP) kétlábdobjával :Y :R + az Individual t. p. és a Symbolic.
A Sound of p. viszont nagyon béna lett. Nem tudom meghallgatni. :O Igaz nemrég megvettem az újrakiadást cd-n, de csak hogy meglegyen akkor már az is.

Nálam szintén 12-13évesen először az Obituary - Slowly we rot albuma + hangzása tette be a kiskaput... te jó ég mi ez?
Aztán nemsokára úúúdeklafa, vannak még ilyenek? Jöhetnek. :R

Kint az új Tesseract, Thyrfing, Leprous is.

(#15149) Voy15 válasza Voy15 (#15143) üzenetére


Voy15
tag

(#15150) csakany2001 válasza Pro Koryak (#15148) üzenetére


csakany2001
senior tag

Szerintem az összes Death lemez erős a maga módján.
Gyakorlatilag ők az egész műfajt letudták az első két albummal, ezeket is szeretem, de ami utána következik Spiritual Healing albummal szerintem nem csak a műfajban hanem az egész könnyűzenében zseniális, egészen a Sound albummal bezárólag mesterművek.

Bár az alap death metalban a Cause of Death és a Severed Survival szerintem jobbak mint a Leprosy, bár ami a szövegeket illeti Chuck verhetetlen.

Más:
Új Maidenre kíváncsi leszek, bár szerintem az életművük olyan Deep Purple-os így a vége fele hogy magukhoz képest is maximum átlagos anyagokat adni kell de legalább kellemes hallgatni való.

Leprous - Aphelion meg nem metal album, szóval aki nyitottabb zeneileg annak jó választás de már messze nem Poppy stílusú albumról van szó.(Pitfalls-hoz hasonló amúgy)
Hozzátéve 10/10, mert nagyon fogós, kellemes hangulata van, és zeneileg odarakták de ez más listára való mint az új Evergrey/Btbam albumok.

[ Szerkesztve ]

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.