Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:40:46

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdésed a témában feltennéd, kérlek olvasd el az alábbi ÖSSZEFOGLALÓT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#257) Mosqu!to válasza ribarszki (#250) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Xiaomi Mi Robot élménybeszámoló

Nos, megvolt az első takarítás.
Kis macera volt az elején az appal, de végül elhárítódott, a lényeg, hogy érdemes china mainlandra tenni a régiót, úgy kapod a legtöbb funkciót. Így csak félig angol-félig kínai, de használható. Jött is egyből egy fw frissítés, remélem ez még lesz is egy darabig.

A beüzemelés gyakorlatilag problémamentes, egyetlen nyűgöm, hogy a tápkábelhez adott aljzat átalakítóból könnyen kijár a kábel, saját magát ki tudja rángatni, annyira laza. Megoldás: vagy használsz másik átalakítót, vagy másik teljes tápkábelt, ez ugyanis a teljesen sima 8-as alakú csatlakozóval rendelkezik a töltőállomás végén.

Az első futásnál végigkövettem, pár tereptárgyat némileg átrendeztem, hogy elférjen mindenhol, de persze ez nem 100%-os, mert íróasztal+forgószék lábak azért kifognak rajta. Nem elég agresszív, hogy eltologassa ugyanis, és így ez a rész vagy kimarad, vagy érdemes mindig máshol hagyni a széket, hogy ezáltal lefedjen minden területet.

A térképezés amúgy nagyon jó:

Gyakorlatilag végig tudta járni tereptárgyaktól függetlenül a lakást, és az utolsó helységben amikor végzett, visszament szépen a dokkolóhoz, majd fel is parkolt. Itt jegyezném meg, hogy a dokkoló kábelét kirángatta a falból, de ettől függetlenül nem esett kétségbe, hogy nincs jel, visszagurult elé, majd kaptam az appon egy üzenetet, hogy a dokkoló kábele nincs bedugva. Bedugtam, felparkolt.

A teljes lakás 56 m2, ebből ő úgy érzi, hogy 36-ot kellett takarítania, amivel 36 perc alatt végzett.

A szőnyegeket sajnos viszont nálam nem igazán szerette, 3-ból 2 kifogott rajta.
Ez a lábtörlő nem okozott gondot.
Ez a fekete fürdőszobaszőnyeg számára szakadék, körültakarítja. Talán ha leragasztom a leesésgátló szenzorát (nincs lépcső), akkor nem fog problémázni, de egyszer amúgy megpróbálta, akkor is felgyűrte.
Ez a báránybőr utánzat pedig szintén nehezére esett, úgy-ahogy rászenvedte magát, de majd forgott egy helyben, de nem tudta végigcsinálni.

A gyűjtött koszról:
1. futás:

2. futás:

Teljes takarítás porszívózással-felmosással szombaton volt utoljára, de igazából nem volt érezhető kosz most sem a lakásban. Ennek ellenére elsőre tetemes, másodjára pedig még mindig tisztességes mennyiségű kutyaszőr jött össze (egy mopsz termel).

Konklúzió:
Nyilván nem tökéletes, de kifejezetten tetszik. A szőnyeggel való küzdelmet kicsit sajnálom, valamint hogy van 1-2 olyan szeglete a lakásnak, ahol nem képes takarítani (székek lábai közt, háló hátsó része), mert túl nagy az átmérője.
A székek lábai között 29 centi van, míg a gép 34,5 centi széles. Nem tudom kapni-e <29 cm gépet, de ha igen, talán az egyel jobb választás lenne (mindenesetre ilyen konstrukciójú, ilyen áron biztosan nincs).
Lehetne kicsit agresszívebb, mert nagyon hímestojásként kezeli az akadályokat, így gyakorlatilag nem hogy egy széket, de még egy cipőt sem tol igazán odébb, pedig baj nem lenne belőle.
A vásárlást nem bántam meg, sőt, erősen csábít a Braava jet, ami alkalmas lenne a zegzugos rész feltörlésére is.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.