Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) _Dumber_ válasza tannoyfan (#950) üzenetére


_Dumber_
őstag

Igazad, lehet, már egy kicsit túlspilázom :)
Azért egy kicsit sok pénz, és az asszonyon is "dolgozni" kellett egy kicsit, hogy nekem lehessen egy ilyenem :)

Erről az IoT-ről mesélhetnél még. Nagyon érdekelne. Milyen app?, hogyan kapcsolod a worx-hoz?.. etc

(#952) tannoyfan válasza _Dumber_ (#951) üzenetére


tannoyfan
tag

Háát, ez egy végtelenül hosszú sztori, úgymond a long story short: Mindenféle adatokat gyűjtesz be magad körül, majd azokat felhasználva hozol automatizált, digitális döntéseket. Jellemzően van egy központi elem, egy számítógép, amin a szoftver mindenféle interface-ekkel kapcsolódik bármihez is, ami tud magáról mondani valamit. Ez lehet fizikai doboz (pl. egy szenzor), de lehet egy felhős Internet szolgáltatás (pl. időjárás oldal). A szoftver nyeli az adatokat, a felhasználó pedig mindenféle szabályokat definiál, mi történjen, ha...
Vannak Brand gyártók, saját hardver és szoftver környezettel, ezek jellemzően fizetős termékek. Ellenben vannak opensource megoldások, melyek közösségi alapon fejlődnek, pl. aki rájön, hogyan kösse rá a wc lehúzó madzagot a kapucsengőre, az megfejleszti, és közzé teszi a hasonló érdeklődésűek számára, akik utána lényegesen kisebb műszaki érzékkel azt otthon meg tudják valósítani az asszony legnagyobb örömére... :)
Opensource oldalon két népszerű irány van:
Home Assistant
OpenHAB
Worx binding (általában addon vagy binding néven születnek a specifikus termék vagy szolgáltatás kapcsolódást elősegítő kiegészítők) van mindkettőhöz.
OH Worx binding
HA Worx addon

PH IoT cikk

Én személy szerint anno az OpenHAB mellett tettem le a voksom, ami egy Linuxot futtató RPi 3B-n jól érzi magát immár évek óta, tehát nem mondhatni, hogy drága lenne az indulás. Szenzorok, relék, ledek, háztartási okos eszközök beszélgetnek itthon, illetve játékban van a gugli, és még néhány felhős szolgáltatás, melyek valamit csinálnak. Az astro binding megmondja minden nap, mikor kel és nyugszik a Nap, a ledjeim a kertben arra lőnek, naplemente után van világítás, késő éjjel dimmelődik, reggel kikapcsol. Ha a termosztát beindítja a fűtést, néhány led pirosra vált, jelezve, hogy megy a fűtés. A gugli tts kézségesen a világ lassan bármely nyelvén elmondja, ha valami nem kerek otthon. A kertkapu évek óta OK google, open the garden door parancsra nyílik, de a házi csajok mobilján direkt gomb is van a képernyőn, amivel nyitni tudják. Satöbbi, satöbbi. A lehetőségek tárháza végtelen, és ami külön jó, nálam okosabb emberek már tuti feltették a fórumba, mit hogyan érdemes.

(#953) _Dumber_ válasza tannoyfan (#952) üzenetére


_Dumber_
őstag

Köszönöm
Indulásnak ennyi elég.

(#954) turistakolbi


turistakolbi
aktív tag

Sziasztok!
Olvasgattam a Fórumot de egyenlőre nem találtam nekem való fűnyírót!
Röviden egy 1400 nm sík rendezett területre kellene robot fűnyíró.
Tudtok esetleg ajánlani ami viszonylag egyszerű kevés a probléma vele, és haza szakszervizzel rendelkezik.
Linkelni is ér :) nagyon szépen köszönöm a segítségetek előre is.

https://www.twitch.tv/muerte188

(#955) insight válasza turistakolbi (#954) üzenetére


insight
aktív tag

Ilyen nagy területnél vagy egy profibb Husqvarna vagy Gardena kéne. Pozitív tapasztalatom Bosch-sal van, de abból kettő fűnyíró tudná ezt normálisan gondozni, két részre osztva a területet (ne felejtsd el, a legtávolabbi sarokból is vissza kell neki térni tölteni). [link]

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#956) turistakolbi válasza insight (#955) üzenetére


turistakolbi
aktív tag

Köszönöm. Ebben legalább Li-ion aksi van, és nem ólom savas.

https://www.twitch.tv/muerte188

(#957) tannoyfan


tannoyfan
tag

Segway Navimow
Reliability test
Beta test
https://navimow.segway.com/ModelSpec
Továbbra is ígéretes...
H3000E – mows up to 3/4 of an acre – $3000
H1500E – mows 1/3 acre – $2400
H800E – mows 1/4th acre – $1800
H500E – mows 1/8th acre – $1400
Gondolom erre napkelet felé még legalább +VAT

(#958) MaCS_70 válasza tannoyfan (#957) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egy 500 nm-es fűnyíróért közel félmillió forint azért elég szép summa. Pláne, ha erre rájön még az ÁFA.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#959) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Egy tipp

Ha valaki Worx m700 (142e) típus féle kacsintgat, akkor az OBI-ban még mindig csak 290eFt, és most adnak mellé 15% kedvezményt is.
Tegnap hoztam el a soroksáriból 246.5 eFt-ért. (Volt még vagy 3 db)
Szerintem jó áron van ;)

[ Szerkesztve ]

(#960) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Még régebben akadt pár gondom a Worx L1500 modellel, amiket itt le is írtam (állandó elakadás sík terepen, feltúrja a kertet, fals hibajelzések stb).
Jobb nem lett sőt szeptemberben szétesett az egyik első kerék és megbízhatatlan volt az ACS.
Szervizbe került, ahol ezekkel a hibákkal 4 hónapot töltött, majd visszakaptam úgy, hogy az ACS nyílás rögzítőfülei a gép allján letörtek és most figyeg a kis ajtó lefele. Nem is értem, én szereltem fel az eredeti ACS-t, könnyű kinyitni azt a kis ajtót, igazán barbárnak kell lenni ahhoz, hogy valaki eltörje.
Worx szerint ez így OK mivel nincs hatással a működésre, de vissza is küldhetem viszont nem tudja garantálni, hogy ez a javítás gyorsabb lesz. Vicc.

tannoyfan
a kerék dőlésszögének módosítása érdekes megoldás, lehet előbb próbálom ki mint a hátuljának a lesúlyozását (a hátső kerekekbe terveztem fém betétet de még nem gyártattam le).

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#961) qqzs válasza futo001 (#960) üzenetére


qqzs
őstag

Thingversen van fent terepkerek worxre

Eladó: GTS450

(#962) futo001 válasza qqzs (#961) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Köszi, ránézek!

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#963) miniboy


miniboy
csendes tag

Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy a Bauhaus-ban kapható YARD FORCE X80I vagy a YARD FORCE AMIRO 350I robotfűnyíróval van-e valakinek tapasztalata? Durván 200m2-re keresek robotot, és nem szeretném, hogy egész nap menjen, ezért gondoltan a nagyobb gépre elsősorban.
Köszönöm.

HyperCube Evolution

(#964) lasse001 válasza miniboy (#963) üzenetére


lasse001
senior tag

(#965) miniboy válasza lasse001 (#964) üzenetére


miniboy
csendes tag

Köszi ezt már láttam, de sokkal nem lettem okosabb, az a baj, hogy sok infót nem találtam róla a neten. Ezért szerettem volna olyan személlyel beszélni akinek van, mert lenne egy-két kérdésem

HyperCube Evolution

(#966) MaCS_70 válasza miniboy (#963) üzenetére


MaCS_70
félisten

Annyit tudok, hogy egy ismerős vett egy ilyet. Pár nap emelkedett idegállapotú próbálkozás után visszavitték, aztán vettek egy Landroidot, amivel egy nyár után boldogok.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#967) miniboy válasza MaCS_70 (#966) üzenetére


miniboy
csendes tag

Köszi az infót

HyperCube Evolution

(#968) k3nnny


k3nnny
csendes tag

Sziasztok!

Lassan indul a fűnyíró szezon és gondoltam már robottal kezdenék.
Két kiszemelt van főleg az árkategoria miatt illetve bolti/gari elérhetőség miatt.

Powerworks P3 (bauhaus)
Landxcape LX790 (obi)

Kb egy árban vannak. Infó elég kevés van róluk főleg a P3 ról. Ott speciel nagy pozitívum a bt kapcsolat.
Az LX790nél olvastam, hogy volt akinek nem indult újra de fw frissítés orvosolta.

Tud valaki ezekre valami ellenérvet vagy marad a pénzfeldobás?

Ezer hála :R

[ Szerkesztve ]

(#969) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Sziasztok.

Tanácsot kérnék a tapasztaltabbaktól. Van kb 550-600nm füvem, ami eléggé tagolt, több beugróval stb. Worx melyik tipusát javasolnátok, igazábol extrák nem érdekelnek, az csak parasztvakitás, de a tipusok között elveszek.

A legnagyobb gondom, hogy nem tudom eldönteni, ha vannak vakondtúrás utónyomok, felülvetések, kisebb egyenetlenségek szükséges e a 2 kerék elöl?

Worx Landroid M700 amit kinéztem eddig, ha kell a plusz kerék előre, akkor jóval drágább lenne.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#970) Rolly


Rolly
veterán

Túl a gyep szellőztetésen beüzemeltem volna a Word M500ast de kábel hibám van... Folytonosság vizsgálóval megnéztem és szakadás van.... Hogy tudom kideríteni, hogy hol sikerült elvágni a kábelt?

(#971) Pozsi85 válasza k3nnny (#968) üzenetére


Pozsi85
tag

Szia,
Nekem a 3. Szezont fogja megkezdeni az lx790. Rosszat nem tudok írni róla. Elindul újra az fw frissítés után. Sőt most láttam, hogy van új fw, feltettem, tesztelni nem tudtam még, de a pittyegő hangja sokkal kellemesebb lett.

(#972) Pozsi85 válasza Rolly (#970) üzenetére


Pozsi85
tag

Szerintem csak a négykézláb kuszàs maradt... Ahol elvágtad, elvileg felfelé áll a kábel. Szerintem trükk nincs de ha van engem is érdekel...

(#973) MaCS_70 válasza Rolly (#970) üzenetére


MaCS_70
félisten

Feltételezem, nem látszik szakadás.

Meg tudja könnyíteni az ember dolgát ilyen helyzetekben egy akusztikus (pestiesen: huhogós) hálózati műszer. A könnyítés mértéke árarányos. Az én 15 dolláros eszközömmel a szigetelésen keresztül kb. 10 méteres szakaszokat tudok "hallgatni".

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#974) Rolly válasza MaCS_70 (#973) üzenetére


Rolly
veterán

Hogy néz ki egy ilyen műszer? És hogy működik?

(#975) MaCS_70 válasza Rolly (#974) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én ezt használom -- egyébként univerzális kábelteszter, ami jól jöhet más célra is.

A huhogós üzemmódja úgy működik, hogy az egyik csipeszt rácsípteted a kábelre (itt érintkeznie kell), a műszer másik darabjával meg hallgatózol.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#976) Chal


Chal
addikt

Sima AM rádióval is jó, 700kHz -re kell állítani, itt írja a Worx is: link, de mintha láttam volna erről egy videót is már (hirtelen nem találom).

(#977) tannoyfan


tannoyfan
tag

Én összel felszedtem a kábelt, mert csak le volt téve a fűbe, és erősen bekavart volna a szellőztetésnek. A tavalyi tapasztalatok alapján idén nagyflex segítségével elásom, a fákat nem fogom kerülgetni, teszek köréjük egy zöld hálós keretet, majd az ultrahangos szem kikerüli. A működő megoldás majd engem is érdekel, bár remélem, egyelőre nem lesz rá szükségem.

(#978) frenk74


frenk74
tag

Sziasztok. Riwall rrm800-al van valakinek tapasztalata, infója? Sok pénzt nem akarok költeni, kb 600 nm-el kell megbirkóznia ketté osztott udvaron (500+100). Az udvarok között az átjárás biztosított.
Ha annyit segít, mint a lakásban a robotporszívó, akkor hadd jöjjön.
Ha tudtok 200 alatt olyat, ami nekem jó lenne, azt is ajánlhatjátok.

(#979) Keef_Lee válasza Pozsi85 (#971) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

+1
Még frissítést sem csináltam. A tavalyi szezont szépen lenyomta. Nem is kell bonyolultabb :)

(#980) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Worx tulajok segítsetek!

2. napja járja próbamenetét a 142e. sok tapasztalattal..

3 szektort használok, de folyamatosan megszökik a szektorokból. Ma pl 2 szektort is átugrott :)
A gyári 15cm-t már levettem 10-re. Meddig érdemes csökkenteni? ..vagy ne egyszerű szűkítést csináljak, hanen valami alakzattal variáljam a szektorválaztót?

(#981) tannoyfan válasza _Dumber_ (#980) üzenetére


tannoyfan
tag

Jellemzően addig tudod szűkíteni, amíg oda vissza gond nélkül áttalál rajta madzag követés közben. A szökés előfordult nálam is, idén ezért máshogy kábelezek én is.

(#982) _Dumber_ válasza tannoyfan (#981) üzenetére


_Dumber_
őstag

Arra gondoltam, hogy az egyenes szakaszon csnálok 2 huplit az elválasztó előtt és után.
Nem nagyot, csak akkorát, ami betakarja a résre az egyenes ráhajtást (olyan szélfogó szerűt). Kb 3-5 cm nagyságban.

(#983) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Neked a server kapcsolattal nincs gondod?
Nekem egy héten 3x vesztette a kapcsolatot.
Ilyenkor az app "..seems to be offline", az openhab: ".. wait 24h", a Home assistant meg csak nem frissül.

Csak a repairing segít...

(#984) _Dumber_ válasza _Dumber_ (#983) üzenetére


_Dumber_
őstag

* repairing = re-pairing

Hiba nálam van... OH túl sok kérést küldött és letiltott a worx server :)
Most jónak tűnik

[ Szerkesztve ]

(#985) k3nnny válasza Pozsi85 (#971) üzenetére


k3nnny
csendes tag

Szia!
Nagyon köszönöm a visszajelzésedet. Igazából kb másnap találtam nagyon jó áron egy vadi új gardena robotot így arra csaptam le. De jó tudni hogy akkor az lx790 se lett volna rossz alternatíva.

(#986) tannoyfan válasza _Dumber_ (#984) üzenetére


tannoyfan
tag

De jó, hogy mondod, a szerver csere után a Landroid binding lemaradt :).
Még nem tettem le a káblet, így nem tűnt fel, de most helyre is rakom :)

(#987) tannoyfan válasza _Dumber_ (#983) üzenetére


tannoyfan
tag

https://github.com/nibi79/worxlandroid/releases/tag/v3.1-beta
Valamit változtattak szerver oldalon, lehet, hogy csak ez volt a gond. Nálam is hibát dobott, upgrade, reboot, azóta csendben van.

(#988) _Dumber_ válasza tannoyfan (#987) üzenetére


_Dumber_
őstag

Láttam, de még betát nem fogok feltenni, mert elég sűrűn frissítik. Egyébként is átírtam egy kicsit a változókat :)
Valójában a Refresh status intervalt 120, valamint a Polling intervalt 300-ra állítottam , és azóta (2 napja) nincs hiba.
Előtte 30-30 volt .. Mindig abba a hibába esek , hogy szeretem in time látni a dolgokat, de ezt nem kell állandóan bámulni :)

(#989) _Dumber_ válasza _Dumber_ (#988) üzenetére


_Dumber_
őstag

* : in real time

(#990) szgaborsz


szgaborsz
tag

Sziasztok,
A határoló kábelek kompatibilisek egymással? Vennék egy Bauhausos POWERWORKS P3-at, de a plusz 100 méter kábel 28.000 Ft, nekem viszont csak kb. 40 méter kellene, és láttam, hogy más márkákból van kisebb kiszerelés, plusz métere olcsóbb is. A bauhausban a srác állította, hogy mindegyik kábel ugyanolyan. Kételkedem :-)

(#991) lasse001 válasza szgaborsz (#990) üzenetére


lasse001
senior tag

Ugyan az. Sima normál vezeték

(#992) Keef_Lee válasza lasse001 (#991) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Én a szintén zöld "kötöző" (szőlő lugas, stb.) kerti drótot néztem, hogy az olcsóbb jóval. Szerintem még az is lehet, hogy azzal is működne.

(#993) tannoyfan válasza Keef_Lee (#992) üzenetére


tannoyfan
tag

FB-n írta valaki, hogy szakadása volt, és mikor megtalálta, jó darabon felszedte a kábelt, ami a szigetelés alatt volt totál eloxidálódva. Gardena cucca van, gondolom ahhoz is ugyanaz a kábel van. Nem jó hír ez sajna. Gondolom a talaj ph sehol sem egyforma, így nem biztos, hogy mindenhol ez lesz. A gyári kábelek nagyon kemény műanyag borítást kaptak, a sima villanydrótok lényegesen puhábbak.

(#994) _Dumber_ válasza tannoyfan (#981) üzenetére


_Dumber_
őstag

Jelenleg 8cm-nél játok, és most is kiszökött :) (6-nál már átugrott a szélvágánál a résen, és levágta a hazavezető utat)

Van tapasztalatod, hogy mikor stabilabb?

Ha a szónahatároló egyenes felületre illesztem?:
____] I

Vagy ha egymással szembe teszem az U alakot?:
____] [____

[ Szerkesztve ]

(#995) Leon77


Leon77
őstag

Felszedtem a kábelt, mert öntöző rendszert telepítek. Eddig a felszínen volt. De most a föld alá megy. Milyen mélyen érdemes, javasolt letenni?

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#996) mutyi


mutyi
őstag

Több kérdésem is lenne.
Van egy Bosch Indego S+500 fűnyíróm.
Két nappal ezelőtt szerettem volna indítani,de eddig csak a bosszúságot okozta.
Első kérdésem az lenne, hogy a 3 darab penge nem mozgott, lecsavartam őket és alatta is be volt száradva a fű. Most visszacsavaroztam őket,de nem tudom annyira meghúzni, hogy ne mozogjon. Ezek szerint ezeknek alapból teljesen körbe kell fordulniuk?
Második kérdésem az, hogy a Bosch-hoz milyen kulcs kell,amivel le tudnám csavarozni a kis görgő lábakat, meg a többi cuccot egy alaposabb takarításhoz?
Két napja kb. semmi haszna a gépnek,mert ha elindul a nyírás egyből kimegy a fű szélére,ahol nekem műanyag szegélyrács van és ilyen apró szürke kavics.
Tavaly is gyakran előfordult, főleg a vége felé, hogy elkapart 1-1 helyen a kavicsban, ahol picit lejjebb volt a szint/kevés volt a kavics.
De idén, kb 5 perc után talál olyan helyet a kavicsos részen a kerék,hogy nem tud tovább menni és csak kapar.
Nem tudom hogy mi történt a télen, kaviccsal töltsem-e fel azt a részt ahol a kerék gurul vagy esetleg valamiért nem tud a fűnyíró azzal az erővel közlekedni,mint tavaly?

(#997) Leon77 válasza mutyi (#996) üzenetére


Leon77
őstag

Nekem is ilyen robotom van. Igen, a késeknek mozogni kell. És szerintem egy ilyen értékű gép megérdemli, hogy kipucolva, karbantartva tegyük el télire. Ezt nyilván elmulasztottad, szerintem érdemes rá odafigyelni.(no offense, csak jó tanács) Kis kerekeket azt hiszem imbusszal vagy torx-al kell leszedni, vegyél egy olcsó aldis, lidli-s, nagynak kinéző bit készletet és szvsz minden lesz benne (ha nincsen otthon).

A kaparás lehet attól, hogy a kis első kerekek beálltak, nehezen mozognak, a tél alatt a nyáron összeszedett szennyeződés keményen be tud állni, lásd kések.

A kimegy a szélére mit jelent? Át megy a kábelen, vagy az a kábel által határolt területen belül van? Ja és lenyírtad előtte a füvet, nem túl hosszú neki? Első indítás előtt le kell nyírni a füvet.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#998) mutyi válasza Leon77 (#997) üzenetére


mutyi
őstag

Szia!
Köszönöm a tanácsokat. Télire próbáltam megtakarítani, de a késeket nem vettem le, nem gondoltam volna, hogy alatta így beszárad a fű. A többi résznél aránylag csavarhúzóval, ablakmosóval áttörölgettem. Csavarozni valóban nem csavaroztam szét sehol, de azt most megtettem volna.
Nem tudom mennyire kell mozognia a kis kerekeknek, de forognak, persze nem pörög több másodpercig,de forog.
A nagy kerék akad el, az előbb már 2 órát dolgoztattam, eleve így már hallatszik hogy jobban vágja a füvet, hogy a kések szabadon mozogtak.
A nagykerék viszont a gyep oldalán több helyen is elakad, nekem úgy tűnik hogy részben azért mert a széleken habár levágtam kézi elektromos szegélyvágó ollóval, de lehet hogy még rövidebbre kellett volna,mert a szegély mellett a kisköves rész néhol annyival lejjebb van,hogy a nagykerék kiforog és kiforgatja a kavicsot maga alól.
Gondolom oda fel kell töltenem kaviccsal, hogy magasabb legyen és jobban szintben legyen a gyeppel a két nagykerék?
A fű le lett nyírva, de 5-ös mérettel nyírtam és szerintem az még hirtelen magas volt neki.
A kimegy a szélére, annyit tesz, hogy a határoló vezeték úgy lett elvileg letéve,ahogy a leírásban volt, azaz a gyep széle mellett megy az egyik nagykerék, hogy ezáltal a gyep szélét is vágja a gép.
Jah és még valamire figyelmes lettem, ami picit aggaszt is, hogy épp elakadt a szélén a gép és mikor oda mentem, olyan volt mintha a keréknél amelyik kapart, halvány füst jött volna felfelé. Nem volt párás a levegő, szóval nem az volt, remélem nem fog leégni a motorja.
Meg kell oldanom ezt az elkaparást,mert rettentő idegesítő, hogy folyamatosan ott kell lennem és meglöknöm meg ilyenek.

(#999) _Dumber_ válasza mutyi (#998) üzenetére


_Dumber_
őstag

Szia

A határoló kábel biztos, hogy jól van lerakva?
Nekem ugyan Landroidom van, de itt úgy rakom le a kábelt, hogy a gép egyik kereke sem mehet le a gyepről. Abban az esetben rakhatom/rakom közelebb a gyep széléhez, és engedem ki a kereket, ha a gyepen kívüli felület egy szintben van, én stabil (beton, járólap, térkő, föld). A kavics nem számít stabil felületnek.

[ Szerkesztve ]

(#1000) PBHUN


PBHUN
újonc

Sziasztok!
szeretnék tanácsot kérni egy kiépítés előtt álló kert robotizálása kapcsán.
Teljesen sík 400m2 (multizónás 350-50, az átjárás térkövön át). Süllyesztett szegélykövet tervezek, aminek a másik oldalán van ahol mulcs, máshol kavics lesz.
Melyik márkát/típust javasoljátok? Egy megbízható, jó ár-értek arányú gépet keresek, ami a szegély mentén is lenyírja a füvet.
Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.