Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) ^Clown válasza Timocicu (#431) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

ÚÚÚ de űber ez a telefon!!! Anyukám nagyon régen ilyennel járt, a főnöke adta neki (céges telefon :) )...

(#452) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Örülök, hogy rátaláltam erre a topicra, már kezdtem azt hinni, hogy én vagyok a PH!-n az egyedüli, aki nincs oda a mai all-in-one okostelefonokért. Igaz, nincs nagy mobilos karrierem, és gyűjteményem sincs. Eddig két telefonom volt:
-Nokia 3210: erre nem lehet mit mondani, egyszerűen gyönyörű, és tökéletes. Egy idő után hiányzott a rezgőakksi belőle, de minden más pozitívuma azonnal kárpótolt :) Amikor lecseréltem, már elég öreg volt, az akksija már csak egy napot bírt, de a külalakja, az hibátlan maradt!
-Nokia 3100: ezt használom több, mint 4 és fél éve. Nagyon szeretem, bár vannak hibái: a rezgőakksi időnként nem működik, illetve próbáltam már összekötni a géppel, de nem lehetett felismertetni vele. Másik gépen sem, úgyhogy gyanítom, a telefonnal lehet valami gubanc. Lehet hozzá kamerát is csatlakoztatni, tud MMS-t, és WAP-ot (egyiket se használtam soha :) ). Szóval lehet, hogy még nem retro, de nemsokára az lesz.

És a régi nagy álomtelefonom: Nokia 8310, illetve Siemens c55. Az utóbbiról van valakinek tapasztalata? Mert be szeretnék egyet szerezni, csak nem tudom, hogy érdemes-e. Már új korukban sem voltak recsegésmentesek, de valamiért nagyon tetszenek :)

(#453) Gzolo válasza alkonyfeny (#449) üzenetére


Gzolo
senior tag

Nekem is kell, én is Vaterán nézelődök, csak még nincs meg a pénzem :O :O
Miért van hogy nagyrésze Pannonos és Westeles , és nincs egyetlen Vodás sem? :F
Csak pár független van jóáron :(

Valamelyik nap telefonosboltban ismerősnél egy működő One Touch Clubot nyomogattam meg, de sajnos az is csak T mobilos, meg nem túl zsebbarát, de nagyon tetszett, ilyen régi telót nemsokszor nyomogattam még.(csak régen anya T10-esét, de akkor még kisgyerek voltam.

Az Ericsson nekem 2. telónak kell majd, a zsebembe bekell férjen.

Clown: Tesómnak volt anno kék kijelzős(gondolom modellfrissített) C55, nagyon jó teló volt, anya azóta sajnálja hogy el lett adva a "kis kék". Szerintem nem csalódnál benne. Polifónikus milyen király volt anno, bár a Siemens betegség, hyog sokáig tölti a Java-t , már akkor megvolt benne :D Picsába venni kéne egyet :))

[ Szerkesztve ]

(#454) tomsics


tomsics
senior tag

Sziasztok nem tom mennyire retro de nekem van 1 siemens m35,alcatol one touch(elemmel is megy :DD ,sonnyericcson T610 ,sonnyericcson T100.És amim volt nokia 3210,3310,3330.Ezek közül a legjobban a 3330-ast szerettem.A maga korában pedig a T610 volt a mindent tudó gép

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#455) alkonyfeny


alkonyfeny
csendes tag

Lassan 15 éve az első telefonom egy Ericsson 198-as tégla volt. Sms-t tudott fogadni, de még küldeni nem. Akkor a Westel-nek volt egy telefonszáma, amit felhívva valaki bepötyögte és elküldte a megadott számra... Nem volt még annyira felkapott és megszokott az sms... :U

A második telefonom egy Nokia 1610-es volt, ami az Ericsson után egy hatalmas szintugrás volt, hiszen már üzenetet is lehetett küldeni és fogadni. Sokáig nem volt meg, mert kaptam egy feljebb is említett Nokia 2210-t. Nem szerettem, de a célra megfelelt, csak még játék nem volt, amivel az órák unalmát el lehetett volna ütni. :P
Játék még a negyedik telefonomban sem volt, ami egy Alcatel One touch Easy volt. Ennek ellenére nagyon szerettem, ahogy a narancssárga kétsoros kijelző megvillant. Még volt hozzá egy világítós antennám is. Sajnos, megsült valahogy feltöltés alkalmával. :O

Úgy gondoltam, hogy most már minőséget és játékokat akarok, ami akkor tényleg nagyon fontos volt a gimnáziumban. Ekkor egy Motorolla Timeport P7389 mellett döntöttem... akinek volt az pontosan tudja, hogy nem csak jó nem volt, de az áhított játékok sem voltak rajta. :DDD

Kb. 3 hét után megszabadultam a Motorolla-tól és megvettem az óta is imádott és megőrzött Nokia 3210-es... Azt hiszem nincs mit mondani róla. Az egyik legszebb tervezéssel bíró Nokia máig. Belőle több is volt az évek alatt. :R

A 3210-t természetesen a 3310-es követte talán egy év után, majd a 3410-es volt a következő lépcsőfok.
Az aktuális 3410-es mellé érkezett egy Siemens m35, ami csepp-ütes-por álló volt, de igazából nem volt nagy durranás. Másodiknak tökéletes volt..
A 3410-es után egy igazán nagy lépés egy Nokia 6310i volt, ami szintén nem sokáig volt meg, de remek telefon ezt senki nem is vitatja, szerintem...

A következő áldozat egy Nokia 8210-es volt.. Ebbe kicseréltettem kékre a ledeket... Háhá! ;] Nagyon szerettem öt is, de neki is mennie kellett. Ilyen, kemény az élet... Közben érkezett egy Nokia 3300-s is, ami ugye az N-Cage elődje volt.

A Nokia 3300 és a 6310i után jött az első MMS képes Samsung s300m. Nagyon drága volt, de nagyon szép is... Sajnos, kihasználni nem tudtam, mert idő előtt el kellett adnom.

Majd egy Nokia 3650-es következett... másig nem hiszem el, hogy megtanultam rajta sms-t írni! :D 2 évig használtam... Symbianos volt... elég volt...

Ekkor érkezett életembe a Nokia 7260-as, ami nagyon jó és dizájnos kis teló volt... Pontosabban nekem megfelelt arra, amire használtam...Miután eladtam egy Sony Ericsson v630i volt, de csak muszájból -előfizetésnek köszönhettem-... ezért már ö sincs meg...

Jelenleg egy Nokia 8800 Sirocco-t használok magán célra, és azt hiszem, hogy öt most egy darabig nem fogom lecserélni. Munkára pedig egy régi ismerőst egy Nokia 6310i biztosít a cég..szerencsére..Jah, és hétfőn jön a T28-asom... :B

Biztos, hogy valamit kifelejtettem...

[ Szerkesztve ]

Don’t ever wrestle with a pig. You’ll both get dirty, but the pig will enjoy it.

(#456) alkonyfeny válasza Gzolo (#453) üzenetére


alkonyfeny
csendes tag

...én is függetlent vadásztam,mert vodás vagyok... valóban, nagyobb részt csak pannonos vagy westelesek... a függetlenek meg vagy teljesen felújítottak (és horribilis áruk van), vagy épp nem ártana nekik...

Jah, egy vékony és egy vastag aksit is kapok mellé + töltőt.. :R

Don’t ever wrestle with a pig. You’ll both get dirty, but the pig will enjoy it.

(#457) ^Clown válasza Gzolo (#453) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nem nyekergett? Mert nekem kicsit "gagyinak" tűnt az anyagfelhasználása.

(#458) Gzolo válasza ^Clown (#457) üzenetére


Gzolo
senior tag

Eléggé kopogós műanyag az anyaga, nememlékszem már, hogy milyen volt, legalább 5 éve volt, és nem is én használtam. Érdemes megnyomkodni mielőtt megveszed, mással sajnos nem tudok segíteni =(

(#459) Ricardo válasza Gzolo (#453) üzenetére


Ricardo
félisten

Amikor ezek a telefonok kijöttek akkor a Voda még nem volt magyarországon /vagy nem volt még számottevő része az itthoni piacon. (többévről beszélünk :U ) Így vagy westeles, pannonos, vagy függetleneket lehet belőlük kapni.

(#460) alkonyfeny válasza Ricardo (#459) üzenetére


alkonyfeny
csendes tag

Jól mondod, a Voda akkor még nem volt az országban..

Emlékszem, amikor még a "kis" Westel is meg volt... azok voltak az ősidők... :DDD

Don’t ever wrestle with a pig. You’ll both get dirty, but the pig will enjoy it.

(#461) ^Clown válasza Gzolo (#458) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Köszi. Találtam itt a PH! apróban egy ígéretes darabot, jó állapotúnak írja le, 3,5K-ért töltővel. Lehet, hogy smucig vagyok, de kicsit sokallom :) Kértem képeket róla, majd meglátjuk mi lesz. De még nem válaszolt :(

(#462) Gzolo


Gzolo
senior tag

Lesz T28, független, töltővel, akksival, postával 4500 ,- ért :C :DD

mod: kicsit kopottas, de nemizgat annyira, sztem megér ennyit egy ilyen teló :))

[ Szerkesztve ]

(#463) alkonyfeny


alkonyfeny
csendes tag

Mindenki ráizgult a T28-ra? :DD

Don’t ever wrestle with a pig. You’ll both get dirty, but the pig will enjoy it.

(#464) Ricardo válasza alkonyfeny (#463) üzenetére


Ricardo
félisten

mert egy remekül eltalált telefon . A maga idejében nagyot szólt.

(#465) Gzolo válasza alkonyfeny (#463) üzenetére


Gzolo
senior tag

Ha megjön a telóm hozok neked ajcsit, megmutatom honnan jutott eszembe :DD

(#466) alkonyfeny válasza Ricardo (#464) üzenetére


alkonyfeny
csendes tag

Tudom én... :R

Don’t ever wrestle with a pig. You’ll both get dirty, but the pig will enjoy it.

(#467) alkonyfeny válasza Gzolo (#465) üzenetére


alkonyfeny
csendes tag

Okay, de behajtom! ;]

Don’t ever wrestle with a pig. You’ll both get dirty, but the pig will enjoy it.

(#468) Timocicu


Timocicu
aktív tag

Ha valakit érdekelne esetleg :B T200 :U

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#469) Gebriel


Gebriel
veterán

Új szerzeményem egy Nokia 8850 :DD :))

(#470) alkonyfeny válasza Gebriel (#469) üzenetére


alkonyfeny
csendes tag

Igen, az is nagyon baba! :DDD

Don’t ever wrestle with a pig. You’ll both get dirty, but the pig will enjoy it.

(#471) sid.:Rc211v


sid.:Rc211v
őstag

sziasztok! nekem még mindig egy nokia 6510-es telóm van :C
-most augusztusban lesz 5 éves.. hibátlanul működik max térerő, kb 5 napig birja(de már egy új aksival ami most kb 1 éves) ..kicsit már karcos meg kopott meg párszor már leejtettem mostanában de még mindig müködik nem úgy mint egy mai teló... egyszer kicsúszott a zsebemből és egy 15 fokos lépcsön lement :DDD ..darabokra esett szét az elölap oldalából egy darab kitört a hátlap tartó pöcke eltört aksi kiszállt vagy 3 méterre ...öszeszedtem, összeraktam bekapcsoltam és jó :) ennek már vagy 2 éve és azóta se fagyott vagy szart be !..eddig ez a legjobb telefonom amit vettem az fix ! ..ami még nagyon bejön benne hogy az elölapját leszedve(Xpress on vagy mi :DDD ) van hat db kis kék szinben pompázó ledecske ami olyan rohadt jól világít hogy sok zseblámpa mehet a búsba :DDD akinek ilyen telója van még az tudja miröl van szó :) ... respect nokai 6510 :R :))

Gebriel hu az nagyon karaj kis teló ! ennek nem titán vagy milyen fém borítása van vhol ? :F

[ Szerkesztve ]

<R6 08'> Core™ i5-13600KF / Gainward RTX 4070 Panther / ACER™ PREDATOR XB271HU 165Hz //

(#472) alkonyfeny


alkonyfeny
csendes tag

Fém, de nem titán... a 8910i, ami titán borítással bírt... és persze az, amelyikre azt tettek... :DDD

[ Szerkesztve ]

Don’t ever wrestle with a pig. You’ll both get dirty, but the pig will enjoy it.

(#473) szállitó


szállitó
senior tag

én most vettem a vaterán egy 3510i zsír új külsö foliás elölap gyári független... kiííírály :DD

(#474) D27 válasza szállitó (#473) üzenetére


D27
tag

Csak nem ezt?:D
A keresőben találtam rá:D

(#475) szállitó válasza D27 (#474) üzenetére


szállitó
senior tag

ezt biztosan nem (nem megjelenithetö...)

[ Szerkesztve ]

(#476) D27


D27
tag

Egyébként az én "gyűjteményem":
- 2 db. Ericsson 198 (nem működik, remélhetőleg csak be kell turbózni)
- Alcatel One Touch Club+ (ez sem működik, be kell turbózni ha minden igaz)
- Siemens A40 (tökéletes)
- Siemens A50 (tökéletes)
- Siemens C45 (tökéletes)
- Sony Ericsson T610 (aksija nem tölt)
- Nokia N-Gage Classic (tökéletes)

(#477) tomsics


tomsics
senior tag

hali nem tom mennyire retro de ma találtam a szekrényben egy panasonic gd 35-öst.hát nem mondom van egy külseje

░▒▓█ MITSUBISHI-GALANT-DIESEL █▓▒░ / G Laci /

(#478) Gzolo


Gzolo
senior tag

Megjött megjött megjött! :DD :DD :DD :DD
Holnap fotók és a bonusz amit ígértem :))

(#479) Gzolo


Gzolo
senior tag

Hogyan tudom kihangosítani a telót?(T28) :B Menüben van rá utalás, de hívás közben melyik gombbal kell?

(#480) Gzolo


Gzolo
senior tag

UpUp a topiknak :DD

SIkerült összehozni amit ígértem:
[Simply]
[Közös fotó az öreggel]
[Bonusz]

Kicsit közelebbről :)

Ez a plakát ismerősék telefonosbóltjában található meg, van ott még Alcatel One Touch Club, Nokia 6150, meg régebben volt egy mindennapos használatos Nokia 3110 is :DD

(#481) Oconnor


Oconnor
csendes tag

Számomra a Nokia 3210 egy örök emlék. Volt egy tuningolt softos példányom, aminek fényes fekete elő-hátlapja volt, ugyan olyan mint a gyári, csak nem szürke v arany, hanem fekete. A suliban, ha meglátta valaki, rögtön meg kellett néznie. Sajnos azóta meghalt szegény, de megvan még mindig. Egy 8210-est szeretnék már évek óta, de elég drágán adják egyesek.

(#482) alkonyfeny


alkonyfeny
csendes tag

Meg vannak a telók (T28), de mind a kettőnél néha elmegy a hívott fél, avagy kicseng , de én nem hallom... sztem térerő felvétel lehet.. valakinek ötlet?

Don’t ever wrestle with a pig. You’ll both get dirty, but the pig will enjoy it.

(#483) Gzolo


Gzolo
senior tag

Alkonyfény: Az én T28-mal nincs ilyen probléma, tegnap több mint félórát beszéltem vele egyhuzamban, és azonkívül hogy nemtúl hangos a hangszóró, semmi baja nincs. (vagy lehet a disco miatt nemhallottam semmit? :D )

Kintvoltunk hobbin, és egy-két régiséggel tértem haza :DD

Motorola Micro Tac International 7200

Ericsson Gh197

Nemmobil, de szintén egy régi darab:

[ Szerkesztve ]

(#484) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Nekem van Nokia 6510, 8310, és Ericsson T29 is.
Állítólag a telefonos ismerősöm beszerzett egy full dobozos, hibátlan T28-ast. Majd holnap megtudom, hogy tényleg ennyire mázlista. :)

Jelenleg nem a retro gyűjteményem valamelyik szépségét használom, "beérem" a modern technikával is. :D

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#485) trassher


trassher
addikt

Nem gyűjtemény de hát kinek mi jut :DDD :
Alcatel One Touch
Siemen A35
Nokia 8850 Gold

A 8850est használnám csak még nem vittem szoftvert frissíttetni. Fullos akksinál is 40 sec beszélgetés után jelez a teló hogy akku fesz alacsony. Remélem egy új szoft és akksi megoldja, addig viszont 6230i-vel tolom. Ez is király de azért a 8850 sokkal feltűnőbb és amire kell azt tudja.

Redmi Note 7

(#486) Davidevics


Davidevics
csendes tag

T65-höz mit szóltok?? Nemrég szereztem 1et egy 1000-ért, és szinte karmentes... Akksi 2hétig elmegy!! Egyik kedvenc telefonom a 7650 után!!!

[ Szerkesztve ]

(#487) -NOKIA- válasza Davidevics (#486) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

egy ezrest megért :D

(#488) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Szereztem egy Motorola V66i-t. Működik, csak töltő kellene hozzá.
[link]
A telefonos ismerősöm gyűjteménye Ericsson T20-sal gyarapodott. Tökéletes állapotban van.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#489) Davidevics válasza Algieba (#488) üzenetére


Davidevics
csendes tag

T20-am nekem is van, pannonos és gyönyörű... Csak az akksi hulla már...

(#490) Dexterov85


Dexterov85
újonc

Nekem is van egy aránylag jó állapotú t20-am,vodás,akksi 1 hetet bír.

www.dexterovmobile.5mp.eu

(#491) zolikal


zolikal
újonc

Sziasztok!
Jó, hogy megtaláltam ezt a topkot!
Első tulaja vagyok egy t28-nak (első ill. az egyetlen telefonom). Igaz, kicsit megkopott, de még soha semmilyen bajom nem volt vele. . A 8-ik születésnapján így tisztelgem előtte:

http://kepfeltoltes.hu/080915/t28_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

(#492) Omni


Omni
aktív tag

A T28-ban nincs beépített kihangosítás. A kihangosítás menüpont az autós kihangosítóra vonatkozik :)

T65-öt használok a mai napig, szuper telefon... de az örök kedvencem az R320 (kb 4 halott R320-am van... de az a remek design!)

(#493) shteer válasza Omni (#492) üzenetére


shteer
titán

R320 csak cseretelóként járt nálam, de nagyon szerettem addig a rövid ideig
de faterom még mindig Nokia 5110-et használ :DD

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#494) Omni válasza shteer (#493) üzenetére


Omni
aktív tag

Sajnos az R320-ak hullanak, ha jól tudom egy alulméretezett mexikói chip miatt...
Vagy leszívják az akkut fél nap alatt, vagy be sem kapcsolnak. Szinte lehetetlen valóban működőképest taláni.

A másik kedvenc az R520m, abból 3 van és mind ok.

(#495) copin válasza shteer (#493) üzenetére


copin
őstag

Mostanában láttam egy idősebb hölgynél 5110-et. Az 5 sávos főút túlsó feléről is kiszúrtam. Mondjuk a méretéből adódóan nem nehéz észrevenni.

Omni És én ilyet akartam venni anno... :o

[ Szerkesztve ]

(#496) Öcsielvtárs


Öcsielvtárs
aktív tag

Sziasztok!

Pár napja beszereztem egy Samsung SGH N400-at. A lényeg: ha kinyitod a flippet magától! kidugja az antennáját, ha becsukom visszahúzza, mint az autóknál:-) És közben olyan hangja van, mint a terminátornak... Persze azért halkabb:-) Eléggé zsebkopott, de hbátlanul működik már napok óta! ( meg persze évek óta mert kb. 7-8 éves lehet )

Samsung A54

(#497) gizda


gizda
senior tag

most 1 pár hete használok 1 alcatel otc-ot hát nem gyenge :DDD egyébként árulom is hogy ha valakit érdekelne

copin érdekes aláírás mindíg elgondolkodom rajta :F

gizda felhasználónak 18 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon ! wasqda@gmail.com

(#498) fullextra


fullextra
tag

Sziasztok!

Tudom ,hogy ez nem az apróhírdetés helye, nem is szándékozom itt hírdetni.
Eladóvá vált féltve őrzött Nokia 8910 Telefonom, Minden gyári tartozékával, Über Kiváló állapotban, nem felújított, és nem is kínai gányolás, Hanem eredeti Finn termék, Ami összesen egy hónapot volt használva.
Azért írok ide, mert lehet ,hogy van aki keresne ilyen telefont, én meg szeretném ,ha jó kezekbe kerülne.
8910

(#499) gizda válasza fullextra (#498) üzenetére


gizda
senior tag

hát az alcetelemre elcserélhetnénk :B

gizda felhasználónak 18 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon ! wasqda@gmail.com

(#500) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Kicsit off. A teló nem retró, a tudása igen. Kb 1 éve a fiókban pihent, le volt törve az előlap egy része, nem használtam. Most rendeltem a speedshoptól egy előlapot rá, és újra befogtam. Azt hittem piros előlapot rendeltem, de az utcán napfénynél elővéve ijedten vettem észre, hogy inkább rózsaszínes. Lehet megy vissza a fiókba.... Egyébként 1100 a típus, a 3330 tudását és használhatóságát hozza, kisebb méretben. Felüdülés elővenni a mai színes-szagos csodák után. Ha nem sokat piszkálom, éjjel-nappal bekapcsolva is elmegy másfél hetet. [link]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.