Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Ricardo válasza TomDog (#50) üzenetére


Ricardo
félisten

Tisztában vagyok vele hogy ez a legegyszerűbb, de így nagyon hamar piaccá válna a topic, és az senkinek nem lenne jó.

(#52) macikos válasza tkazmer (#49) üzenetére


macikos
addikt

Erre gondolsz? :)

http://www.handy-seiten.de/10-Geschichte/10-Geschichte_Handys/Motorola-7200.jpg

(#53) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Egyik nap a kezembe vettem a régi jó kis 3330 mat és wapoztam vele egyet, nem is gondoltam volna hogy az alap wap ennyivel gyorsabb mint a csili vili változat.Meg játszottam a snake II vel, és eléggé kijöttem már a gyakorlatból :D

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#54) tkazmer válasza macikos (#52) üzenetére


tkazmer
addikt

Nem, szerintem ennél nagyobb, talán ericcson, nem kihajthatós, és nagy, zöld háttévilágítású, kicsit talán zselés gombok vannak rajta. Nem tom pontosan, de lehet, h az mo-n forgalomba került első 200 gsm teló vmelyikéről van szó. Legalábbis vhol ilyennek is kell lennie, ugyanis apukámnak volt egy olyanja. Mindegy, holnap majd feltúrom a házat, vhol meg kell lennie.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#55) Gebriel


Gebriel
veterán

Az egyik pannon boltban türtöszetnem kellet magam hogy a leadot készülékes dobozal ne rohanjak el. :O
Óóóó hogy mik voltak benne..

(#56) Volkov válasza Gebriel (#55) üzenetére


Volkov
aktív tag

dettó :O

Ma kint voltam a Pólusban, Tesco -nál lévő pannon boltban: 198-as eri, 2020-es nokia, 1610-es nokia,asszem t39, t20, vmi régi elemes motorola, meg még sok más, de ezek fogtak meg.
örültek... :W

:)

(#57) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

[link] :Y Csípjetek meg, ugye nem vadonatúj 6110-est árulnak itt 30e. forintért..... :Y

(#58) blueMerle válasza Zoli bácsi (#57) üzenetére


blueMerle
veterán

Lehet benne valami, bár kétlem. Az is lehet hogy találtak egyet a raktár mélyén és most nevetséges áron árulják...Ez a telefon azért még nem olyan öreg, és nem is olyan nehezen beszerezhetö, hogy már most ekkora legyen az ''eszmei'' vagy ''muzeális'' értéke.

[Szerkesztve]

(#59) Volkov válasza TomDog (#44) üzenetére


Volkov
aktív tag

megjött az S6 szerdán.
nekiestem :DDD

töltők télleg halottak :(

szétkaptam, kabel le róla és a hozzá legközelebb álló töltőre rákötöttem, de így se akart beindulni.

aksi szétkap, kis bika neki :DDD (kb 16 Volt, asszem 1,5 A) és jéé: feltámadt :)
szépen tölt, és müxik is, telefonáltam vele :C :R

:)

(#60) TomDog válasza Volkov (#59) üzenetére


TomDog
tag

Na végre valami jó hir is van ma.

És a fő kérdés: Ha az összes férfi ugyanolyan, akkor a nők miért válogatnak http://30bt.venroka.com/news.php

(#61) Gebriel


Gebriel
veterán

Müködő Samsung A300 telot keresek.

(#62) Gebriel


Gebriel
veterán

Wow beszeresztem egy Sagem My-5d-t :DDD

(#63) #35104512


#35104512
törölt tag

sziasztok

6110-es, 6150-es nekem is volt, nagyon szerettem őket :)
nameg volt egy gyönyörű t39m is, ami sajnos végfokos lett, ment a kukába :O
manapság meg már sehol nem lehet ilyen telefont találni...
3310-est a mai napig használok, az a második telefonom egy 6230i mellett :D

üdv

MOD.: persze volt még sok ilyen mai szemmel retrónak számító készülékem, talaán meg a t10-est említeném meg, ami nagyon a szívemhez nőtt, már csak azért is mert az volt az első telefonom :D

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#64) McCann


McCann
tag

Hali

Nekem van egy Sony CMD-Z1-em, aki ismeri, tudja mekkora királyság volt annak idején! :C :C :C :R :R :R

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#65) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Sziasztok gyűjtők és rajongók!
Valamiért én is a régi telefonokat szeretem. Minden az ami, nincs oprendszer,
bootolás, nyekergés, csak halálegyszerű telefonálás. Éljen a retro!
Van is már vagy 200 darab, részletek és képek itt: www.oldmobil.hu
Üdv,
Péter


(#66) nemma válasza Oldmobil (#65) üzenetére


nemma
addikt

Wow, ismertem már az oldaladat régebben is, állati jó :R
Én is gyűjtögetek, de hát elég szerényen, mert nem olcsó hobbi :U
További sikereket a gyűjtéshez és magamnak is hasonlókat kívánok! :)
U.I:Érdekes, hogy az én 5510esemről is lejött a hangszóró fedele. Nem tudod, hogy honnan lehetne olyat szerezni? Mert eddig csak komplett előlapot láttam

(#67) macikos válasza Oldmobil (#65) üzenetére


macikos
addikt

Szia!

Nekem van két 7200-es Motorolám, de csak most tudtam meg az 5600-asod leírásából, hogy teljesen ki lehet hajtani a flipet :), alig mertem megnézni.

(#68) Oldmobil válasza nemma (#66) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Köszi, én is hasonlókat! Tényleg nem olcsó hobbi, de az az igazásg, hogy
ha nagyon résen van az ember, akkor meg lehet csípni a jó vételeket. Akár
Vaterán, akár pl. a Verseny utcai piacon. Ami egyébként egy borzalom, de
régi mobilból jó a felhozatala. Meg nagyon kell terjeszteni ismerősök barátok
körében a dolgot. Nekem nagyon sok telefonom jött felajánlásból.
Én is próbáltam 5510 hangszórót szerezni. Nem ment :(
Üdv,

(#69) Oldmobil válasza macikos (#67) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Végülis az amcsik találták fel 1989-ban a flipes telefont...
pü ment...
Üdv,

(#70) Diego! válasza Oldmobil (#65) üzenetére


Diego!
senior tag

Nekem van egy Ericsson A1018s számodra, ha érdekel.

(#71) nemma válasza Diego! (#70) üzenetére


nemma
addikt

Van neki egy szép állapotban lévő működőképes...
De nekem odaadhatod ;]

(#72) Oldmobil válasza Diego! (#70) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Köszi szépen, igazából ilyenem már van, úgyhogy csak akkor érdekelne, ha dobozos!
Üdv,

(#73) Oldmobil válasza nemma (#71) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

:))
Most látom csak. :((( Legyen inkább a kollegáé!

(#74) nemma válasza Oldmobil (#73) üzenetére


nemma
addikt

Ha ingyen adná... :D
Egyébként én is terjesztem ismerősök között ezt a gyűjtősdit, de elég sok szutykot is kapok emiatt, mert ha én szerezném be magamnak, akkor szívem szerint csak dobozosat, szép állapotút és működőképeseket szereznék. De hát ez csak álom :(

(#75) DaReDda


DaReDda
csendes tag

Én egy siemens S25-öt használok, aminek szinte semmi baja. A kijelző világítás kontakthibás, mrt egy kínai leverte a reptéren, mikor a röntgenalagútból kijött. De mivel ez még csak 4szinű, így világítás nélkül is remekül elvagyok vele.
Anno vettem hozzá rs232-es adatkábelt, ami egy 9V elemmel működött csak. Meg infrát, toltam rá zenét, oplogót, meg mentem a tel.könvemet, SMS-eket is. Imádom. Kár, hogy van antennája, amúgy kecses darabnak tartom, és egy telefongomb-fétises haverom (neki meg sony J6-ja van) imádja az S25 gombjait, mindig ki is veszi az ocsmány bőrtokból, hogy tapizhassa. Nemrég vettem hozzá új házat (utángyártott persze, 500.-), meg spéci szétszedőfogót(800.-), meg másik bőrtokot, ami sajna nem típusspecifikus, nincs rajta kivágás az infrának, pedig az fontos lenne. Csak a régi meg már mállik szét, a fém övcsipesznél, meg a fólia is. Az idő vas foga. A napokban jutottam hozzá egy 6230hoz olcsón, így már van egy 6510, 6610, 6230 és 3510i, e két utóbbi a fiókban szunnad. A 6610 meg csak ébresztésre van, egy külföldi kártyával, ami még él. De ezt az S25-öt addig használom, amíg tudom. Anno RF panel hibás volt, addig jártam a Siemens-hez, míg meguntak, és kicserélték az egész telót javítás helyett a szakik, bent, a kis forrasztópákás szobában. Hőlégfúvóval leszedték az hologramos matricát, átrakták, oszt mehettem. és lett egy W-900 helyett független telóm. Akkor már csak azt sajnáltam, hogy nem olcsóbb hozzá az előlap, a sötétkék nagyon tetszett.. Még egy hiba - az akkut rögzítő fül már eltört, de a bőrtok jól összetartja a kütyüt. Jó ez a fórum.. :R

(#76) Diego!


Diego!
senior tag

Amúgy a teló hibás, nincs hozzá semmi, csak maga a készülék van, nemtudom így érdekel-e valakit?

(#77) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Panasonic G450 - térerőkirály :) Sokáig szolgált '99-2000 környékén, óvott a széltől is (a maga 200g körüli súlyával... :) ) sajnos akku hibádzik amit nemnagyon kapni már. :( Néha azért bekapcsolom a rossz akkuval, mi a helyzet. :B

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#78) #19617792


#19617792
törölt tag

Hát mennyire számít retró tellának egy 3410i és T68m?
Ez a kettő még meg van! Ó! Én bolond kidobtam a régi Siemens a35-ömet és Motorola V2288-amat, nagy telók voltak... Bár lehet, hogy még meg van csak, nem tudom hol...

[Szerkesztve]

(#79) adalbert1


adalbert1
veterán

Nekem is van pár retro telóm otthon (mondjuk nem tudom mennyire számítanak annak):
6610 (ezen gondolkozom is hogy felújítom, új előlap és aksi+billentyűzet), Sony J6 (ennek nagyon imádtam a formáját, kb. ezért vettem e50-t). Talán fateromnak is megvan még valahol az M35-je és az Alcatel One Touch-a.
Amit nagyon sajnálok, hogy muteromnak mindig le kellett adnia a céges telóját ahogy újat kapott, így most nincs Ericsson A1018 és 3310-es se otthon. :(
Ami meg nagyon nagy álmom lenne, az egy T28/29, esetleg egy T39. Csak az a baj, hogy szinte beszerezhetetlenek...

(#80) marsu


marsu
addikt

Sziasztok!

Ami nekem van

egy Nokia 2010-es mobiltelefon, töltővel,

egy Ericsson GH198-as mobiltelefon, töltővel,

egy Bosch SL 2G2 mobiltelefon, töltővel. (Ez ugyanúgy néz ki, mint a Motorola)

Ha valaki gyűjt ilyeneket, akkor felajánlom licitre!

:D :DDD

Press any key to continue ...

(#81) marsu válasza marsu (#80) üzenetére


marsu
addikt

Mégegyszer, a képek miatt:

- 1db - Nokia 2010-es mobiltelefon, töltővel:
[kép]

- 1db - Ericsson GH198-as mobiltelefon, töltővel:
[kép]

- 1db - Bosch SL 2G2 mobiltelefon, töltővel. (Ez ugyanúgy néz ki, mint a Motorola)
[kép]

Ha valaki gyűjt ilyeneket, akkor felajánlom licitre!

:R

Press any key to continue ...

(#82) Sipi16


Sipi16
senior tag

Nekünk elfekvőbe van itthpn egy Panasonic G450-es készülék. Már nem veszi a töltést :( Szerintem a végkimerülésig merült az akksija :( Mekkora szám volt az a féltégla is...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#83) marsu válasza Sipi16 (#82) üzenetére


marsu
addikt

Ma meg már csak ''veszélyes hulladék'' ....

:(((

Press any key to continue ...

(#84) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Egy jó nagy UP az öreg telefonoknak!

Mobiltelefon gyűjtemény - www.oldmobil.hu

(#85) peterszky válasza marsu (#81) üzenetére


peterszky
őstag

Ááá, a távirányító mobil (Ericsson) :D

Én is imádom a régi telefonokat, van is két kincsem:

Nokia 9110i - a második kommunikátor, tökéletes állapotban, dobozzal, összes tartozékkal. A hangszórót kellett egyszer cserélni benne, mert recsegett. Egy barátommal cseréltem egy 6100-ra.

Nokia 8110 - az egyetlen, az igazi, a Mátrix-mobil :) A forma még ma is ütős, korához képest igen szép állapotban (alig észrevehető karc a kijelzőn). Töltővel és két akksival (vékony + vastag). A vékony akksi igen gyenge, merrefelé lehetne egyet találni?
Dobozt is keresek hozzá, tippeket elfogadok. A hétvégén vettem 6000 Ft-ért, tökéletesen működik.

mod: a 8110-es flipjét meg lehet bütykölni, hogy olyan legyen, mint a filmben (rúgós)? :) Azt még nem tudom, hogy mi a különbség a sima és "i"-s változat között.

[ Szerkesztve ]

What else you gonna do on a Saturday?

(#86) marsu válasza marsu (#81) üzenetére


marsu
addikt

Az én féltégla telefonjaim már egy műértő gyűjtőhöz kerültek :

KrenAtesz Régi mobilokat keres

:R :R

[ Szerkesztve ]

Press any key to continue ...

(#87) peterszky válasza peterszky (#85) üzenetére


peterszky
őstag

Van még remény, hogy autoslideos legyen a 8110!!!
Major 8110 Matrix Mod

What else you gonna do on a Saturday?

(#88) Kryczek


Kryczek
tag

Beszállok én is. ugyan nem nagyon nevezem magam gyűjtőnek, de pár kedvencet beszereztem, nem sokat mert az ütött kopott régi cuccok nem érdekelnek csak amik igényesek.

pár példa:

ami kifogástalan (kb 90%)os állapotban van:
Nokia 1611 (!)
Nokia 3110 (!)
Nokia 6150
Nokia 5110
Motorola T2288
Ericsson GH 688
Ericsson R310
Motorola International 7200 (de ez nem műxik mert akksi halott)

Ami átlagos de nem leharcolt állapotban:
Nokia 6110
Alcatel one tuch easy DB (fekete)
Motorola Timeport

utóbbi timeportról csak annyit, hogy Debrecen külvárosában mindkét román hálózatot megtalálja és az egyikre fel is tud jelentkezni 1es térerővel

enyi lenne. egyszer akartak megvenni belőle párat, de kinevettem az illetől mert konkrétan nem 500Ft-ot akartam érte.

Mert a stílus ízlés dolga. Nem pénzkérdés.

(#89) nemma válasza Kryczek (#88) üzenetére


nemma
addikt

Ezek az enyémek :)

Nokia:
2010
2110
3100
3210
3310
3330
3510i
5110
5510
6110
6210
9110i

Ericsson:
GA628
A1018
A2618
T290

Siemens:
S6 Power
A40
A40(Bee version)
C30
S25
CXT-70

Motorola:
V3690
V66i
T2288

Alcatel:
OT 301
OT club+
OT easy

Mod: Sony Ericsson T290i :D

[ Szerkesztve ]

(#90) Kryczek válasza nemma (#89) üzenetére


Kryczek
tag

szép lista elismerésem.

régóta keresek például 2110 es nokiát de amikor ajánlatot kapok olyan leharcolt telefonokat próbálnak rámsózni.. egyszer csak találok egy jót.
ja és 3100át akartam venni a multkor, az viszonylag fiatal de hát, vagy nagyon leharcolt vagy olyan áron hogy az már tisztességtelen.

Mert a stílus ízlés dolga. Nem pénzkérdés.

(#91) nemma válasza Kryczek (#90) üzenetére


nemma
addikt

Hú, olyan 2110esem van, hogy csak na. Tavaly vettem, van hozzá eredeti doboz, töltő és magyarnyelvű. A készüléken egy karc sincs. Egyik nap azt használtam poénból, húzta a zsebemet, mint állat és ki is lógott az antenna. Imádtam használni a villamoson! :D
Fél napig bírta az akksi!

(#92) AMD Power válasza nemma (#89) üzenetére


AMD Power
titán

628-s nem eladó?:)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#93) nemma válasza AMD Power (#92) üzenetére


nemma
addikt

Attól függ ;]

(#94) AMD Power válasza nemma (#93) üzenetére


AMD Power
titán

Működik? Aksi nem halott? Töltő..?:)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#95) nemma válasza AMD Power (#94) üzenetére


nemma
addikt

Az a baj, hogy csak úgy kaptam egy ismerősöm ismerősének ismerősétől és nem tudok róla semmit. Ericssonból csak az a töltőm van, amit kezdetben a SE is használt, az gondolom nem jó bele.
Tehát nem tudom, hogy működik-e :(

[ Szerkesztve ]

(#96) Kryczek válasza nemma (#91) üzenetére


Kryczek
tag

ááá. ne is szomoríts. ilyet találni gyakorlatilag lehetetlen. amugy nekem az alcatel ot. easy db. ben van a 2110 es antennája az is egész jó holmi:D

Mert a stílus ízlés dolga. Nem pénzkérdés.

(#97) marsu


marsu
addikt

1991-ből MOTOROLA Associate 2000

Ilyennel még én is beszélgettem ....

:D :DDD

Press any key to continue ...

(#98) cyanide válasza marsu (#97) üzenetére

Akkora akksija mint egy tégla. Fateromnak volt ilyen, azt hiszem még meg van a pincében valahol, talán a doboza is.
Van egy szatyor ős ericcsonunk is, az a kihajtható antennás.
C35 az már retro?

[ Szerkesztve ]

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#99) marsu válasza cyanide (#98) üzenetére


marsu
addikt

A sok retro telefonodnak tudok egy jó helyet: [link] ...

Ha csak úgyis a pincében hever ...

A C35 is már idejét múlta. Talán a telefonok hamarabb válnak retro kurúvá, mint egyéb dolgok ...

;)

Press any key to continue ...

(#100) cyanide válasza marsu (#99) üzenetére

Nem gondoltam volna, hogy ilyen kultusza van a régi telóknak.
Azt a nagy motorolát előkeresem. Az ericcsonok elég rossz állapotban vannak.
Az a motorola... nagyon szerettem amikor kicsi voltam, fogdostam meg nem értettem, hogy hogy működik, olyan súlya van, meg se bírtam emelni. :)

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.