Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) meroly válasza FerroChrom (#600) üzenetére


meroly
veterán

Egy baj volt vele, hogy a kijelző nálam kétszer lett kontakthibás, sajnos. Meg volt hogy elment a térerő, ilyesmi. De amúgy nagyon szép volt, főleg a szürkéskék előlappal.

Impossible is nothing

(#602) FerroChrom válasza meroly (#601) üzenetére


FerroChrom
tag

Akkor nekem elég nagy szerencsém volt. Eleve úgy kaptam meg, hogy szinte minden sarkát zúzódások tarkították, mert sajnos édesapám nem kímélte. Mindig az ingjének első zsebébe csúsztatta be a kis 8210-est, ahonnan az mindig kiesett. Ennek ellenére tökéletesen működött, soha egy árva panaszom nem volt rá.

Amúgy nekem a fekete-királykék verzió volt meg. Megnéztem anno, hogy milyen színű előlapok voltak még hozzá, de ennél a színkompozíciónál szebbet nem találtam.

Érdekes egyébként, hogy később kiadták a 8310-est utódként, de nem lett akkora "legenda", mint az elődje. Pedig már volt benne FM-rádió is! :)

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#603) meroly válasza FerroChrom (#602) üzenetére


meroly
veterán

A 8310 már nekem se jött be. Túl vastag volt a 8210-hez képest. Bár mikor a terminator3-ban feltűnt, azért adott egy kis reklámot neki :)
A 8-as szériából még a sima eredeti silver 8800 gyönyörű. Használtam 1-1,5 évet, most a vitrinben pihen a kicsike. Azt sose adom el, mikor először megláttam a reklámot a tv-ben, megfogadtam, hogy ha egy ilyenem lesz valaha, akkor sose fogom leadni. Lett is egy évre rá kb, és - bár már nem használom - de nem adom el.
Nincs baja, akku is megy bő egy napot, csak a fém miatt nagyon csúszik és nem tudtam megszokni... sajnos :( Ha lehetne valami csúszásmentes bevonatot tenni rá, tuti most is azt használnám.

Impossible is nothing

(#604) FerroChrom válasza meroly (#603) üzenetére


FerroChrom
tag

Olyan szerencsém sajnos nem volt, hogy legyen egy 8800-asom. Pedig nekem is nagyon tetszett.

Amúgy a T3-ban más is feltűnt:

Bizony, a jó öreg 9210-es. :) Mikor kiadták, ez volt az álmom. Aztán 2005 környékén nekem is lett. Hát, aznap egész éjszaka nem aludtam, mert a telefont nyomkodtam reggelig. :) A Bounce nevű játékkal is ezen a gépen találkoztam először. Nem volt semmi vele játszani a belső 640x200-as, 4096 színt tudó kijelzőn.

Egyszer egy biciklis esés miatt összezúztam a belső kijelzőjét, aminek a javíttatása anno 30000 Ft-ba került. :W

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#605) olasz159


olasz159
csendes tag

Üdv mindenkinek!!
Tetszik ez a topic,nagyon jó.
Nekem is volt pár telefonom.De a kedvencem az akkor is a Nokia 7110 :C :C :C .
A maga idejében nagyon nagy sztár volt.
Gratula érte: :C

IN GOD WE TRUST

(#606) olasz159 válasza meroly (#603) üzenetére


olasz159
csendes tag

Ciao.
8210 szerintem is jobb volt,nekem volt 8850 is,de nem volt tökéletes,hideg időben kint elment a kijelzője és nem láttam semmit,de nagyon szép telefon volt az biztos,aluminium+kékes fehér háttérvilágítás.
Szép!!!

IN GOD WE TRUST

(#607) FerroChrom válasza olasz159 (#606) üzenetére


FerroChrom
tag

A háttérvilágításról jut eszembe: milyen menő volt régen az LCD kijelző gyári zöld világítását lecserélni! Rengeteg Nokia 3310-esnél láttam még általános suliban, hogy a szokásos zöld helyett jégkék színben vakított a telefon kijelzője! :)

Mod: Lelkes újonc lettem! :D

[ Szerkesztve ]

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#608) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A 6510/8310 párost a kék háttérvilágításuk miatt kedveltem. Mindkettő remek volt!

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#609) runner 125


runner 125
nagyúr

..egy fél éve adtam el egy ilyet; Még apám vette köbö '95-ben. :)

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#610) meroly válasza FerroChrom (#604) üzenetére


meroly
veterán

Emlékszem rá, mikor a csaj terminátor ellopja a sportkocsit. Ezen keresztül csatlakozik a netre.
A legdurvább az egyébként, hogy a 8800-t figyeltem és az alábbi filmekben szerepelt:

Crank

Gettó milliomos

Hazugságok hálója

Hipervándor

Kiadatás

Másik én

Szállító 3

Szex telefonhívásra

Sziget

Wanted

Szóval nem semmi, vannak még screenshootjaim, de nem akarok senkit untatni, talán jó lenne erről egy topicot nyitni...

Impossible is nothing

(#611) olasz159 válasza meroly (#610) üzenetére


olasz159
csendes tag

Tényleg jó sok filmben benne volt.
Szép telefon. :))

IN GOD WE TRUST

(#612) olasz159 válasza FerroChrom (#607) üzenetére


olasz159
csendes tag

Igen igen.nagyon menő dolog volt.
Nekem is volt 3310 kék világítással és 3330 fehér elő és hát lappal.
Atom volt :K :K :K :K .
Milyen telefonok jöttek be régen??

IN GOD WE TRUST

(#613) FerroChrom válasza runner 125 (#609) üzenetére


FerroChrom
tag

Volt szerencsém egy ilyen telefonhoz is, mert egyik ismerősöm szerzett egyet. Mikor telefonálni akartunk vele, akkor egy női hang mondott valami szöveget. :) Mikor ez volt, akkor már rég nem volt NMT-450-es hálózat.

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#614) FerroChrom válasza olasz159 (#612) üzenetére


FerroChrom
tag

Én az egyszerű, "üzleties" kinézetű telefonokat részesítettem előnyben régen és részesítem előnyben a mai napig. A Samsung R210-es persze nem ilyen volt, de akkor még nem igen számított nekem a külső. Ráadásul Franciaországból származott a készülék, a bátyám találta az utcán, mikor még kint lakott. Akkor még ezt a modellt nem lehetett itthon kapni, így töltőt sem volt egyszerű találni hozzá. De mikor végre megvolt, akkor nagy volt az öröm is.

A "business"-telefonok akkor tetszettek meg nagyon, mikor megkaptam a 8210-est, majd utána jött a többi: 9110, 9210, 6310i. Hát, nem éppen divattelefonok. :)

Jelenleg egy 6300-asom van, mert nagyon megtetszett az alumínium burkolata.

[ Szerkesztve ]

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#615) gaborba81


gaborba81
tag

Nekem ezek a telefonjaim vannak.Mindet használom a mai napig.Ezeken kívül még volt 3210, 5510, 6230.

" Buta ember az, aki a más butaságából nem tanul"

(#616) meroly


meroly
veterán

Vaterán vettem egy nagyon szép állapoban lévő 6150-et, kíváncsi leszek rá, a héten jön meg postán.
Ilyen bordót

Impossible is nothing

(#617) olasz159 válasza meroly (#616) üzenetére


olasz159
csendes tag

Nekem is volt mindkettő.

bocs 6110-6150-re gondoltam

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST

(#618) FerroChrom válasza gaborba81 (#615) üzenetére


FerroChrom
tag

A 6310i-t még fogod is jó sokáig használni, mert egyszerűen elpusztíthatatlan darab. :) Édesapámnak volt (tőle aztán én is megörököltem), de annyiszor leejtette, hogy már szó szerint csak a szilikontok tartotta össze. Ha kivettem a tokból, akkor szétnyílt és estek ki belőle az alkatrészek - a rezgőmotor, hangszóró, csipogó és persze az oldalsó gombok.

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#619) Ricardo


Ricardo
félisten

Egy másik kedvenc a múltból Nokia 6210

(#620) meroly válasza Ricardo (#619) üzenetére


meroly
veterán

Igen, én is pályázom egy ideje egy 6210-re a gyűjteménybe. Nagyon jól néz ki, gondolom használni is olyan jó lehetett, nekem nem volt még szerencsém hozzá.

Impossible is nothing

(#621) olasz159 válasza Ricardo (#619) üzenetére


olasz159
csendes tag

Nekem is volt bordós színben,nem volt semmi baja.
:K

IN GOD WE TRUST

(#622) Ricardo válasza olasz159 (#621) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem nekem volt, hanem a tetvéremnek, de sokat volt a kezemben.

Ami viszont volt, és ütöttem a fejem, miután elcseréltem az bizony az Ericsson R320.

(#623) meroly válasza olasz159 (#621) üzenetére


meroly
veterán

Megjött a 6150 tegnap postán. Gyönyörű, bordós színű. Volt a gyűjteményemben egy 5110 és az is életre kelt a 6150 akkujától :) Nem tudom hogy történhetett, próbáltam tölteni, stb, semmi reakció. Mondom kicserélem az akkukat és most mind a két telefon működik. Csodás, egyszerre két telefon :)
Azok a csengőhangok, meg a snake :)

Impossible is nothing

(#624) FerroChrom válasza meroly (#623) üzenetére


FerroChrom
tag

Mi a Snake-el még multiban is játszottunk infrán. Azok voltak ám a régi szép idők! :D

[ Szerkesztve ]

No Fate But What We Make - Nincsen végzet, csak ha magad is bevégzed (Sarah Connor) :: A Google nem a barátom. A barátait megválogatja az ember.

(#625) meroly


meroly
veterán

Újabb gyönyörű és korszakalkotó példánnyal gyarapodott a kis gyűjteményem:
Nokia 6110

Impossible is nothing

(#626) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Hétvégén, vagy jövő héten veszek egy Nokia 7650-est. Egyszer már volt, de elcseréltem egy 3650-esre. Eme példányt már nem fogom továbbadni, hiszen a 7650 mobiltörténeti mérföldkő. :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#627) meroly válasza Algieba (#626) üzenetére


meroly
veterán

Nekem is van egy, az bizony az.
1. első csúszka a Nokiának
2. Első MMS-es
3. első kamerás
4. első symbianos
5. talán első színes?

Mérföldkő, valóban.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#628) Algieba válasza meroly (#627) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Igen, így együtt minden. Az első színes kijelzős Nokia és okostelefon egyben. :K

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#630) DBob


DBob
őstag

Nos fiúk-lányok.
Kipakolás van.

Van itt nekem egy Nokia 7110 5db akkuval (elvileg mind jó) + töltő. Kinek kell, mennyiért?
Flipje működik (bár párszor már szereltem), a csúszka karban volt tartva alkalomadtán, stb.

Aztán...

Siemens C25, 3db akkuval. Kicsit már viseletes kívülről. Töltő már nincs hozzá sajna, akkuk állapota is ismeretlen :-|

Következő...

Ő egy Ericsson GF788e. Minden, csak nem gyakori. ;) Egy db akku, töltő nélkül :-|

Majd egy Nokia 2110 ha épp ez kéne vkinek ;)

(#631) Karma válasza meroly (#627) üzenetére


Karma
félisten

Azert az elso szines mar nem igaz :) 3510i volt az tudtommal.

“All nothings are not equal.”

(#632) Karma válasza Karma (#631) üzenetére


Karma
félisten

OMG es tenyleg! :Y
Elnezest, utananeztem, a 3510i kesobb volt, mint a 7650. :B

“All nothings are not equal.”

(#633) meroly válasza Karma (#632) üzenetére


meroly
veterán

Ja szerintem is.

OMG mit jelent?

Impossible is nothing

(#634) Karma válasza meroly (#633) üzenetére


Karma
félisten

"Oh My God!" felkiáltás, röviden. Külföldi neten elég gyakori :)

“All nothings are not equal.”

(#635) Lasy


Lasy
veterán

gondolom akkor ezekután, a w850 nem tartozik még a kuriozumba. :D
pedig ez is egy 2006 elötti készülékecsek.

+36702778032

(#636) meroly válasza Lasy (#635) üzenetére


meroly
veterán

Bőven nem :)

Impossible is nothing

(#637) doc válasza Karma (#631) üzenetére


doc
nagyúr

a 3510 sok-sok evvel az elso szines kijelzos telefon utan erkezett, ami (mint annyi mas ma is hasznalt mobilos technologia, pl. a szetcsusztathato telefon) termeszetesen Siemens-talalmany volt :)

(#638) doc válasza Algieba (#626) üzenetére


doc
nagyúr

egyebkent ott voltam egy hivatalos Nokia bemutaton, mikor az akkor meg hivatalosan nem letezo 7650-est (is) mutogattak, leesett allal bamultuk hogy micsoda urtechnologia :D
(mondjuk a bemuto alatt nem keves alkalommal fagyott le, de attol meg csorgattuk a nyalunkat rendesen...)

(#639) Algieba válasza doc (#638) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Mázlim van, eme 7650-es példány hibátlanul működik. Mind kívül, mind belül korához mérten remek állapotban van. Még a joystickjának a gumiborítása is megvan. Működik a gombvilágítása, felső és alsó. A kijelzőjén sehol sincs pixelhiba, vagy csík, ami esetleg kábel hibára utalna. Majd lesznek róla képek is. :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#640) doc válasza Algieba (#639) üzenetére


doc
nagyúr

szep darab lehet :)
amugy a Nokiara nagyon jellemzo (volt abban az idoben legalabbis) hogy a piacra dobott telefonok szoftvere teljesen hasznalhatatlan volt, aztan egy-ket uj kiadas utan mar egesz jol mentek :D

(#641) Algieba válasza doc (#640) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Eme példány szoftverét frissítette az előző gazdája, az 5.06-os van benne. Tényleg nem fagyott ki, pedig már raktam rá pár dolgot.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#642) rep3at válasza Algieba (#641) üzenetére


rep3at
őstag

Ahogy a kiírásomból is láthatjátok én a Motorolákért vagyok oda. Az utóbbi időben gondolkoztam el azon hogy elkezdem gyűjtögetni őket.

Gyűjteményem eddig nem túl nagy, van egy Motorola V8asom, amit nagyon szeretek (ezt használom hétköznapi telefonnak, egy Motorola W388 amit igazából nem is használok csak amikor valamilyen oknál fogva nem tudom elvinni a V8at. Egy igazi strapatelefont is tartok a Motorola C155 "személyében", ezt alig kell tölteni és ha ellopják nem ér nagyobb károsodás.

Gondolkozom még Motorola V70/V80 beszerzésén, ezek még nagyon tetszenek.

[ Szerkesztve ]

Forward thinking. كرر

(#643) meroly válasza rep3at (#642) üzenetére


meroly
veterán

A StarTac-et ki ne hagyd a gyűjteményből.

Impossible is nothing

(#644) rep3at válasza meroly (#643) üzenetére


rep3at
őstag

Akartam írni :)

Forward thinking. كرر

(#645) meroly válasza rep3at (#644) üzenetére


meroly
veterán

Az Aura-ról ne is beszéljünk. Ha nem lenne motorola (én nokia-párti vagyok) tuti ácsingóznék egy ilyenér :K

Impossible is nothing

(#646) doc válasza meroly (#643) üzenetére


doc
nagyúr

az gyonyoru joszag :) igaz szegenyem buta mint a fold, de eszmeletlen szep

(#647) Algieba válasza rep3at (#642) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Egy V3-ast vagy V3i-t magam is be fogok szerezni. Az első Penge szintén mobiltörténeti mérföldkő.

szerk.: Van egy V3688-asom. Sajnos az akkuja eldurrant. Amikor utoljára be tudtam kapcsolni, szomorúan vettem tudomásul, hogy végfok-hibás és kiment a kijelző világítása. (A fedlapjáról rég elveszett a Motorola logó.) Eme hibák ellenére egyben van, és dísznek jó.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#648) Ricardo válasza Algieba (#647) üzenetére


Ricardo
félisten

Most még könnyű beszerezni ezeket a darabokat, mert sok van belőlük. lehet válogatni hogy "egészséges " darabot tudj beszerezni. :)

(#649) rep3at válasza Ricardo (#648) üzenetére


rep3at
őstag

Igyekszem is begyűjteni amíg ilyen áron dobálják, bár inkább olyan telefonokkal gazdagítom a gyűjteményem amit tudok hordani is.

Forward thinking. كرر

(#650) Coyote2000


Coyote2000
őstag

Ericsson T28 nincs valakinel elado? Vateran csak hullott darabokat lattam.

Amugy matol 6230-at hasznalok, eladtam az E71-emet. Egeszen addig kell tulelnem vele, amig decemberben meg nem veszem az uj telcsimet - nem lesz ez nehez dolog, hiszen a 6230 csodalatos telcsi, 2005-ben az ev telefonja volt. Utana kezdodott a Nokia melyrepulese a gagyi kijelzok miatt...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.