Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-10-05 05:40:37

LOGOUT.hu

Retro teló rajongók topicja
Gyűjtők telefonjai az összefoglalóban
RETRO beárazás topic (új)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Volkov válasza Algieba (#149) üzenetére


Volkov
aktív tag

Szerintem be tudod bikázni.
Elektronikailag nem értek hozzá, de én mindig így csinálom, még a 10 éves flare aksi is megindult. Általában annyi van, hogy annyira vacak, hogy a teló el se ezdi tölteni, mert vhol olvastam, hogy a töltőeelektronikának is kell áram. Szal annyira fel kell tölteni a telón kívül, hogy a töltés beinduljon.

Szal:
-meg kell nézni, hány voltos az aksi
-keresel egy ugyan akkora feszültésű, működö aksit feltöltőtt aksit, amit nem sajnálsz :DDD
-összekötöd a pozitívot a pozitívval, negatívot a negatívval, és hagyod egy picit, aksi hullaságától függően 5-10 perc.
-ienkor annyi töltés lesz rajta h a teló töltő elektronikája beinduljon, innen meg megy a saját töltő is :)

ennyi
eddig mindig bevált

(csináltam már cifrább dolgot is, azt le se merem írni ;] majd eccer...)

:)

(#152) Algieba válasza Stimpy (#150) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Sajnos, a kicsike javíthatatlan. Nem az akku a döglött. Valamikor "javították" és akkor ment tönkre. :(

Szép dísz.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#153) Stimpy válasza Algieba (#152) üzenetére


Stimpy
aktív tag

Ez bizony sajnálatos.Nem tudni mi baja lett? Alaplapi hiba, vagy valamelyik cserélhető darab, pl. alsó sorcsati, hátha megmenthető.

Tegnap beállított hozzám egy Tyrannosaurus Rex és Hamlet. Volt nagy dinóm-dánom!

(#154) trassher


trassher
addikt

holnap érkezik 2 db nokia 8850 hozzám. gold és egy silver. már nagyon várom :) . a mai gagyi játéktelefonok nem igazán jönnek be, pedig öreg sem vagyok (17) :U

Redmi Note 7

(#155) trassher


trassher
addikt

itt vannak a kicsikék :D . egy kérdésem lenne. jól tudom csak gyári házon található meg a nokia "dombor" az akkufedélen?

Redmi Note 7

(#156) Stimpy válasza trassher (#155) üzenetére


Stimpy
aktív tag

Szerintem nem jól tudod, ha jól emléxem, akkor volt ilyen jól sikerült utángyártott is.......szerintem.

Tegnap beállított hozzám egy Tyrannosaurus Rex és Hamlet. Volt nagy dinóm-dánom!

(#157) No-kia


No-kia
őstag

tegnap voltunk az örökséget nézni és mit találtam egy cipős dobozban? Ericsson A2618s-t, ez már retro ugye :)) :DD :K de ez amúgy elterjedt teló volt annak idején?

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#158) nemma válasza No-kia (#157) üzenetére


nemma
addikt

Szerintem viszonylag igen.
Jó áron adták és még most is működik. Csak a gombok romlanak el hamar :F

(#159) No-kia válasza nemma (#158) üzenetére


No-kia
őstag

hát az igaz erösebben kell nyomni a gombokat ,hogy reagáljon ,de ettől függetlenül mindegyik működik,volt még egyszer egy morola talkabout de nem találtam meg sajna

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#161) Volkov


Volkov
aktív tag

:D
[link]

:)

(#163) Viktor0610 válasza No-kia (#162) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ne írjátok be a privátküldését a topikba, ha kérhetem.
(Töröltem a két hsz.-t.)
Elég feltűnően jelzi a fórummotor alapból is...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#164) Öcsielvtárs


Öcsielvtárs
aktív tag

Sziasztok! Most találtam rá erre az oldalra, eddig azt hittem csak néhányan szeretjük a régi mobilokat. Nekem sikerült beszereznem rtöbbek között: Ericsson GH198, A1018, R310S, Motorola MicroTac, D160, Nokia 8110, 6110, 6150, 1610, 3110, 5110, 3210, 3310, Panasonic GD50, Siemens C25, S55, meg néhány más. Kezdetnek jó lesz....

Samsung A54

(#165) joey04


joey04
titán

Régóta tervezem én is régi mobilok gyűjtését de valahogy soha nem jön össze a dolog találni kéne egy jó forrást ahonnan jó áron lehetne őket beszerezni mert amúgy azért elég drágák... ilyen 5000 ft az sok értük.

Most viszont talán beindul a szekér, itt van gyűjteményem első 2 darabja:[link]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#166) nike_ válasza joey04 (#165) üzenetére


nike_
addikt

Jól látom, hogy az egyik egy "ősrégi" 3210-es?:D

(#167) joey04 válasza nike_ (#166) üzenetére


joey04
titán

igen. ennek nagyon örülök mert annak idején csak álmodozhattam róla hogy nekem valaha is ilyen szuper kütyüm lesz majd. :B

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#168) Enjoy válasza joey04 (#165) üzenetére


Enjoy
addikt

Apumnak is volt mindkettő telója, s azok igazi megölhetetlen telók voltak!
Apum éppen az egyik faluban végzett társadalmi munkát (kívülről lefestették a templomot), s a toronyból leesett neki az a nagy nyúldobója,s semmi baja nem lett, bár fűbe esett, de akkor is vagy 20m-t zuhant a nyomorult :D

► més que un club ◄

(#169) Stimpy válasza joey04 (#165) üzenetére


Stimpy
aktív tag

Nézz be KrenAtesz kolléga gyűjős topicjába az apróknál, ott akad ez+az, ami még gazdára vár.5000Ft az tényleg sok egy-egy telóért.

Tegnap beállított hozzám egy Tyrannosaurus Rex és Hamlet. Volt nagy dinóm-dánom!

(#170) Stimpy


Stimpy
aktív tag

"Replika" telókkal hogy álltok kedves kollégák? Ez pl nem ismerős valakinek? :

Ez egy gyöngyszem a gyűjteményemben...

[ Szerkesztve ]

Tegnap beállított hozzám egy Tyrannosaurus Rex és Hamlet. Volt nagy dinóm-dánom!

(#171) -NOKIA- válasza joey04 (#165) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Nekem is van egy 3210-esem eltéve a vitrinbe. :)
Gyönyörű állapotú mint a tied, független, és működőképes, akkuja eredeti, 2napot megy.
Én azért raktam el ebből a típusból 1 darabot, mert ez volt az első telefonom, annó 24999-ért vettem ilyet a pannonban kártyásan, 1-1,5évre rá 6000-ért adtam el, és most 1000-forintból csináltam egyet a vitrinbe... :C

(#172) buherka


buherka
addikt

Sziasztok skacok :R
Most van egy 6310i telóm -kék kijelzős-, kaptam egy ismerőstől, hogy csináljak vele amit akarok.
Független, csak egy picit karcos a hátulja, még töltő is van hozzá.

Kipróbáltam poénból, egy hétig simán bírja az akksi.
Mit ér most egy ilyen teló...? Vagy mehet a vitrinbe?

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#173) -NOKIA- válasza buherka (#172) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Szerencsés vagy hogy csak úgy odaadta. Elég sokat ér!
15-20000,-ért is el tudod szerintem adni, ha szép állapotú!

[ Szerkesztve ]

(#174) buherka válasza -NOKIA- (#173) üzenetére


buherka
addikt

Megmentettem a vinyójáról a családi képeket, mert telement neki vírussal.
Nem fogadtam el tőle pízt és ezt adta hálából, mert már neki úgy sem kell :U .
Amúgy gyönyörű állapotban van, sokat nem használta, talán egy évet vagy még annyit sem. Lehet, hogy ezért bírja ennyire az akksi.
15-20000 FT :Y , szerintem ha ezt megemlítem valakinek, kiröhögnek.
Ki adna egy ilyenért ennyit...?

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#175) -NOKIA- válasza buherka (#174) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Meg kell hírdetni az interneten, több oldalon is.Vannak akik pont ezt a típust keresik, mert nagyon megbízható, elegáns, és jó az akkuja, sőt sok autóban van ehhez való kihangosító.
Ha 15-20000-ért nem is akarod árulni,10ezerért napokon belül elviszik szerintem.

(#176) Zoli bácsi válasza buherka (#174) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Hajaj, sokak szerint ez volt az utólsó Nokia TELEFON.
Mindig bánom hogy nem vettem. Mikor a most is használt előfizumat kötöttem, akkor 50e. volt 2 év hűséggel. Én hülye, meg valami színes "kacatot" vettem. Nálunk a cégnél még mindig látok "szolgálati" telefonként. A tulajoknak eszük ágába sincs lecserélni, inkább vesznek hozzá új aksit.

(#177) Oldmobil válasza Stimpy (#170) üzenetére


Oldmobil
aktív tag

Szép Hitachi ez a Nokia 1011... :-) Gratula hozzá, tényleg gyöngyszem! Akad nálam is pár ilyen, pl. Ascom-Ericsson, Sharp-Ericsson, Blaupunkt-Motorola meg Bosch-Motorola. Ha minden igaz, akkor hamarosan jön egy táskás NEC, ami eredetileg Nokia Mobira...

(#178) Stimpy válasza Oldmobil (#177) üzenetére


Stimpy
aktív tag

Találat :D Jók ezek a különlegességek :)

Tegnap beállított hozzám egy Tyrannosaurus Rex és Hamlet. Volt nagy dinóm-dánom!

(#179) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Képzeljétek, mint azt előbb említettem, van egy vitrin 3210-esem. Igaz szép állapotú, de szerettem volna egy fóliás eredeti előlapot rá. Bementem a nyugatinál egy gsm boltba, és van nekik még mindíg egy halom aranysárga nokiacsomagolt előlapjuk 3210-re. Már hónapok, talán évek óta nem tudják eladni, és ez csak egyre rosszabb szerintem: ki vesz manapság ilyet? 1000,vagy 1500ér adják. Mondom adok érte 500-at, :DDD aztmondja nem! Mondom:na jó,adok 800at, aztmondja nem. Felidegesített és eljöttem. Szerintetek megér ennyit egy előlap? Az egész teló nem ér 2000et... :(((

(#180) Stimpy válasza -NOKIA- (#179) üzenetére


Stimpy
aktív tag

Én semmiképp nem adnék érte 500 forintnál többet....és igazség szerint kb ennyit is ér.Nyugatinál az aluljáróban kb egy éve volt egy arab srác, aki árult ilyeneket, nála 600Ft volt az összes előlap meg töltő, ami (kb.) 3310 előtti korszakból való.Mostanában nem jártam arra, így nem tudom, hogy ott van-e még.
Viszont a Gigatelnél (remélem nem minősül jogtalan reklánmak) az utángyártott előlapok 99Ft-tól vannak hozzá, gyárit 699Ft-ért láttam, ezek még elfogadható árak.

[ Szerkesztve ]

Tegnap beállított hozzám egy Tyrannosaurus Rex és Hamlet. Volt nagy dinóm-dánom!

(#181) -NOKIA- válasza Stimpy (#180) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

A gond az, hogy mindenhol csak ilyen előlapot találok. Igaz hogy olcsó,és eredeti,csak nem tetszik. :( Gagyit meg nem akarok. Normálisat akarok,és eredetit, legjobb lenne egy olyan mint a gyári fekete, csak kékben.

[ Szerkesztve ]

(#182) Gyuri76


Gyuri76
újonc

Hello! Keresek Motorola v70, v3688,v3690,startec85/130-ast. :R

(#183) nesa


nesa
veterán

Ilyen telot nem keres senki??
Aku nemileg null erteku de a keszulek hibatlan.

(#185) WRCpowaa


WRCpowaa
csendes tag

Új, nokia 8210 eladó! Gyűjtők figyelmébe ajánlom!
Független, fóliás előlappal, gyorstöltővel!
Teljesen hibátlan, nagyon jó kis teló!

(#186) kali


kali
legenda

kaptam az asszonykámtól egy nokia 7110 telcsit :C tökéletesen működik, független, teljesen megkímélt állapotú, még kopás sincs rajta, és töltő is van hozzá!
emlékezett rá, hogy mennyire imádtam ezt a telcsit amikor ilyenem volt (kb. 8 éve), és szerzett egyet. igaz nem tud annyit, mint a jelenlegi mobilom (N95), de örömmel fogom használni néha!

(#187) mark75


mark75
senior tag



nekem ez a 2db philips telo volt a kedvencem,(ozeo és xenium).
nem is tudom kb 7éve.
sokáig használtam.

(#188) Stimpy válasza mark75 (#187) üzenetére


Stimpy
aktív tag

Nekem meg milyen jó lenne most ez a kettő.......Ha 10 évvel ezelőtt lett volna eszem, már akkor elkezdem gyűjteni a telókat.Emlékszem, amit nem tudtak eladni az ismerőseim, az ment a kukába :( :((( Én meg tétlenül tűrtem :W

Tegnap beállított hozzám egy Tyrannosaurus Rex és Hamlet. Volt nagy dinóm-dánom!

(#189) -NOKIA- válasza Stimpy (#188) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Ki gondolta volna hogy egyszer "mobiltelefon-gyűjtők" lesznek...
Lassan valaki nyit egy mobiltelefon-múzeumot is szerintem.

(#190) trassher


trassher
addikt

valakinek van tapasztalata nokia 8810-essel? erre szeretném cserélni a 8850-em csak nem tudtam sehol kipróbálni eddig

Redmi Note 7

(#191) Viktor0610 válasza -NOKIA- (#189) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Már van. Igaz, csak virtuálisan, de elérhető: itt.

Samsung Galaxy A54

(#192) ernestino72 válasza Ricardo (#31) üzenetére


ernestino72
újonc

Nekem is van egy frankón müködő t28-am, egy c1-es Cony-m, na és a legdrágábbbb egy Siemens sl10 csúszkás, színes kijelzős!!! Igaz, hogy csak 3 színt és külön sorban.

(#193) ernestino72 válasza ernestino72 (#192) üzenetére


ernestino72
újonc

Bocs Sony akart lenni! :DD

(#194) Stimpy válasza -NOKIA- (#189) üzenetére


Stimpy
aktív tag

Valóban nem gondolta senki, bár manapság mit nem gyűjtenek az emberek? Múzeum..? Kérjünk pénzt az államtól :DDD és csináljunk egyet (minden lehet benne , ami távközlés) ;] Mennyi esélyünk van...?

Tegnap beállított hozzám egy Tyrannosaurus Rex és Hamlet. Volt nagy dinóm-dánom!

(#195) WRCpowaa


WRCpowaa
csendes tag

Viktor 0610: Nagyon tetszett az old mobil oldal, van sok érdekesség rajta... köszönjük h. megosztottad velünk!
Ajánlom mindenkinek, érdemes megnézni!

:C :C :C

(#196) mark75 válasza Viktor0610 (#191) üzenetére


mark75
senior tag

azért van még mit böviteni telo készletet,sok telo hiányzik még onnan.de nem rossz oldal

(#197) Viktor0610 válasza mark75 (#196) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Keresd Oldmobil fórumtársat! ;)

Samsung Galaxy A54

(#198) Stimpy válasza mark75 (#196) üzenetére


Stimpy
aktív tag

Bővíteni mindig van mit egy gyűjteményen, sőt ha jobban megnézzük egy olyan gyűjtemény, ami minden eddig piacra dobott telót tartalmaz, az több tízezer darabból állna, így ahhoz képest szinte nincs is gyűjteménye senkinek ;]

Tegnap beállított hozzám egy Tyrannosaurus Rex és Hamlet. Volt nagy dinóm-dánom!

(#199) Stimpy válasza ernestino72 (#192) üzenetére


Stimpy
aktív tag

A C1-es sonyt ne emlegesd a jelenlétemben légyszi :DDD Volt egy olyanom anno , és én balga eladtam, pedig akkor már kacérkodtam a gyűjtés gondolatával.Azóta sem tudtam beszerezni még egyet belőle :(

Tegnap beállított hozzám egy Tyrannosaurus Rex és Hamlet. Volt nagy dinóm-dánom!

(#200) mark75 válasza Stimpy (#199) üzenetére


mark75
senior tag

megvennéd ezeket a telokat?c1 meg ami nincs meg neked

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Retro teló rajongók OFF topicja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.