Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7201) Imi1981 válasza KD6-3.7 (#7200) üzenetére


Imi1981
veterán

Nem tudom fontos e a netflix és a Chrome cast de ha nem akkor tudom ajánlani az x96 max plus - t coreelec - el. 12-15 ezerből megvan. Nekem van és coreelec-el gyors és jó minőségben játszik le! Hátrány, hogy a netflix csak 720p és nincs chromecast.
Ha viszont kell a chromecast és a netflix jó minőségben akkor nvidia shield tv de az már drágább kategória. Olcsó megoldásnak az amologic fórumot keresd az nvidia shield - nek is van szerintem itt fóruma.
Nekem eddig bevált a mi box s de nem frissítem a szoftverét nehogy úgy járjak mint te.

[ Szerkesztve ]

(#7202) abudai


abudai
csendes tag

Helló!

Pici segítségre lenne szükségem. Szeretnék venni gy ilyen kis boxot. Ami nekem fontos: hbo go, netflix, és egy oylan média lejátszó ami tud webdav megosztásból lejátszani (nplayer és infuse-t használok, de ezek úgy látom nincsennek android tv-re). Nem akarok hekkelni.
Semmi más nem fontos csak ez a három dolog.

Tudni fogja ezt a kis dobozka?

Előre is köszi a segítséget.

(#7203) Pipi85


Pipi85
csendes tag

Sziasztok,

Gondolkozok rajta, hogy szüleimet meglepem egy stick-el, mivel nekik 1080p-s tv-jük van elméletben ez elég.
Boxot régóta használom és én nagyon szeretem. A kérdésem olyan emberekhez szól, akik rendelkeznek box-al és stick-el is. Sok problémát jelent az 1 GB ram, úgy értem elég fluidak rajta az alkalmazások mindennapi használatra? Érdemes azt a plusz 6-8 ezret hozzáadni, hogy nagyobb ram legyen és befektetni inkább egy boxba? Bővítve a tv nem lesz 4k-sra még évekig..
HBO go, Netflix, kodi, facewatch, youtube szerintem amire a szüleim használnák.

Köszi előre is a választ! :)

(#7204) Bence008


Bence008
tag

Sziasztok!

Lehet tudni valamit arról, hogy a decemberi update-et megkapná a Mi TV Stick is? A Mi Box S 1 évig lapult a fiókban, december óta tudom igazán használni, mert javították a refresh rate switching bugot Plex alatt (ha be volt kapcsolva nem indultak el a tartalmak). Most már csak az a kérdés, hogy a Stick-re valamikor jön-e ez a javítás.

(#7205) Imi1981 válasza Bence008 (#7204) üzenetére


Imi1981
veterán

Szia! Én még nem mertem felrakni azt a frissítést mert itt hibára panaszkodtak. Hanghiba ha jól emlékszem. Nálad nincs semmi probléma a frissítés óta?

(#7206) Jakesz


Jakesz
őstag

Engem meg az érdekel, hogy vajon a Mi Box S megkapja-e az Android 10-et.

(#7207) A Zéé válasza Pipi85 (#7203) üzenetére


A Zéé
addikt

Szia!
Youtube, NFL game pass megy rajta nekem. Youtube-al nem találtam hibát, de az utóbbi néha döcög indulásnál. Hálózatról lejátszásnál nem bírtam rájönni, hogy a hálózatom, vagy a Stick a gyenge pont, de 1080p már nem megy neki, próbáltam Kodi-val és VLC-vel is. Én a Stick-re gyanakszom, mert minden más szépen megy fHD-ban.
Illetve az enyém eléggé melegedett, ha direktbe a TV-be volt dugva, akkor egy idő után nagyon elkezdett laggolni. Ha van normálisan hely lerakni, én lehet hogy inkább a Box-ot venném.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#7208) Steve1207 válasza Jakesz (#7206) üzenetére


Steve1207
veterán

Support válasza korábban az volt, hogy jön majd rá a 10. Szerintem is simán jönnie kell, új boxot értelmetlen kiadni, amikor ilyen hardverrel jönnek az újak is, így támogatni kell a jelenlegit.

.

(#7209) Imi1981


Imi1981
veterán

Megkérdezem inkább külön. Van itt olyan aki felrakta a legújabb frissítést és nem hozott semmi problémát? Gondolkodom rajta, hogy frissítek de addig nem merek míg nem írja itt valaki hogy nincs gond vele.

(#7210) Fall-N válasza Steve1207 (#7208) üzenetére


Fall-N
veterán

Szerintem nem baj, hogy nem jön rá. TV-s Androidon nem annyira fontos a verzió, mert nem is használ az ember annyiféle programot és az alkalmazások minimum API-ja sem követel még mindig 5.0-nál vagy nagyritkán 7.0-nál magasabb OS-t. Egyedül amit tudok az az HBO GO, ami nem támogatja régóta az 5.0-át.

(#7211) Jakesz válasza Fall-N (#7210) üzenetére


Jakesz
őstag

Azt írta, hogy jönni fog rá. Bár abban egyetértek, hogy egy tv boxnál nem létszükséglet ez, ellenben a szoftveres fejlesztés ráférne. Mondjuk a főverziók kiadása pont nem arról híres, hogy a rendszert stabilabbá teszi...

(#7212) Luissimo válasza Imi1981 (#7209) üzenetére


Luissimo
veterán

A MiBox S en (vagy 4-en) én is kb ,majdnem egy év után raktam fel, kivártam, ugyhogy nem parázol feleslegesen,
A 3-asről nincs, nemtudok infot adni, várj meg valami autentikus véleményt, sorry

(#7213) Imi1981 válasza Luissimo (#7212) üzenetére


Imi1981
veterán

Mi box s-em van. Most akkor te felraktad a legújabb frissítést vagy nem?

(#7214) Fall-N válasza Jakesz (#7211) üzenetére


Fall-N
veterán

Igen, pont erre céloztam. Ha megkapná az Android 10-et akkor biztos az elején tele lenne buggal, így megint idő lenne mire stabillá válna. Meg igzaság szerint semmi funkcióbeli dolog nincs, mint a mobilos változatnál és ha nem kapja meg a Google TV launchert, akkor ugyanúgy is néz ki, mint a 9-es.

[ Szerkesztve ]

(#7215) Fall-N


Fall-N
veterán

Azért elgondolkodtató, hol lehet a hiba másnál, amikor a ma tesztelt Box S tesztben ezt írják:
"Mivel az Android TV alapesetben sem fájlkezelővel, sem médialejátszóval nem rendelkezik, ezért első utunk a Google Play Store-ba vezetett, hogy letöltsük a már jól bevált Kodit. Az alkalmazás telepítését követően gond nélkül le is tudtuk játszani az USB-s külső meghajtónkon várakozó tesztfájlok nagy részét, egyedül a 10 bites Sword Art és Suzumiya állománnyal gyűlt meg a baja a rendszernek. Előbbi még úgy-ahogy eldöcögött, csak néha röccent be a kép alig észrevehetően, a Suzumiya viszont egyáltalán nem volt élvezhető, néhány másodpercenként hosszabb időre is beakadt. A többi fájllal – beleértve a Dolby Vision és 4K HDR anyagokat is – már nem volt gond, továbbá természetesen a 4K streaming (Netflix, YouTube) is probléma nélkül működött."

(#7216) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Mi Box S-nél van már valami lehetőség a megnyitott applikációk, pl. netflix, kodi bezárására, hogy aztán újraindíthatok?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#7217) Levente1991 válasza V.Stryker (#7216) üzenetére


Levente1991
tag

Bemész a beállításokba, utána a telepített alkalmazásokhoz, kiválasztod a bezárni kívánt appot, és azon belül Kényszerített leállítás, majd OK.

Én ezt szoktam csinálni, ha valamelyik alkalmazással probléma van, mindig megoldja.

(#7218) V.Stryker válasza Levente1991 (#7217) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ezzel már szinte egyenértékű időben ha nyomok egy újraindítást. :B

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#7219) Levente1991 válasza V.Stryker (#7218) üzenetére


Levente1991
tag

A bootolási időnél azért a kényszerített leállítás gyorsabb, de igazad van, az eredmény ugyanaz.

(#7220) Luissimo válasza Imi1981 (#7213) üzenetére


Luissimo
veterán

Igen mar ralehet engedni

(#7221) Imi1981 válasza Luissimo (#7220) üzenetére


Imi1981
veterán

Na akkor ma frissítem csak most megy a netflix. A tutira jó? Tudom, hogy vissza út nincs ezért biztosra akarok menni.

Bluetooth fülessel nézem, hogy ne zavarjam a babát és aszzonypajtást. Nincs valami egyszerű módja a bluetooth eszköz szét és összekapcsolásnak? Mindig a menübe menni nem a legjobb legkényelmesebb.

(#7222) Luissimo válasza Imi1981 (#7221) üzenetére


Luissimo
veterán

Nekem blutooth Scullcandy fejesem azonnal párosodik hozzá, amint bekapcsolom.
Nemkell neki nyomni semmit, mostis azzal nézem a Gran Hotel sorozatot. :D

(#7223) Imi1981 válasza Luissimo (#7222) üzenetére


Imi1981
veterán

Ez a problémám igazából, hogy egyből kapcsolódódik hozzá! Ha nem a box-al akarom használni és a szobában vagyok esélyem nincs telóval rácsatlakozni mert egyből a mi box-hoz csatlakozik. Ezért lenne jó ha lenne egy gyors elérési menü ahol szétkapcsolom ha már nem kell. Mivel nincs ilyen mindig a beállításokba kell menjek.

(#7224) magellaner


magellaner
tag

sziasztok a tavalyi májusi frissítés óta a mibox s en minden bekapcsolas után nálam fakók a színek a boxon csak úgy lehet megoldani ha a beallítasokba pl atvaltok vmi masik felbontasra és utánna már jó amig nem kapcsolom ki. Redditen találtam másnak is volt iylen gondja,már próbáltam ujra resetelni,wipeolni de nem lett jobb. Valakinek nincs hasonlo probémája?.
Már ott feltunt hogy a youtube logo nem olyan piros a menuben hanem fako,ha beallítom a felbontast utánnna megint élénk piros.

[ Szerkesztve ]

(#7225) atiska007 válasza magellaner (#7224) üzenetére


atiska007
senior tag

Ahol a felbontást állítod, vedd ki a pipát az automatikus beállítás mellől.

Mittudomain!

(#7226) magellaner válasza atiska007 (#7225) üzenetére


magellaner
tag

Nincs bepipalva, nem a felbontassal van baj hanem a színekkel. Minden inditasnal elveszti a színeket és ujra kell allitani a beállításokba.

(#7227) Imi1981 válasza magellaner (#7226) üzenetére


Imi1981
veterán

A deep color be van pipálva? Lehet azért csinálja. Nekem eddig lekopogom egyik hibát se produkálta amit itt írtak.

(#7228) magellaner válasza Imi1981 (#7227) üzenetére


magellaner
tag

Csinaltam egy videót erről. [link]
Szerintem latszik pl a youtube ikonon hogy sokkal gyengébb a színe,a felbontas allitasakor a mégse gombra lett nyomva szoval ugyanazon a beallitason maradt amin bekapcsoltam.

[ Szerkesztve ]

(#7229) atiska007 válasza magellaner (#7228) üzenetére


atiska007
senior tag

ahha.
utolsó menüt állítsd RGB-ről YBR422-ra
És ahogy előttem írták, deep color be (az úgy is volt).
És az automatikus beállítás legyen kikapcsolva (az is úgy volt)

[ Szerkesztve ]

Mittudomain!

(#7230) magellaner válasza atiska007 (#7229) üzenetére


magellaner
tag

Átállítottam de ugyan ugy nemjo. Lehet szerzek egy sticket megnézem azzal. Ez az android 9 el jott ez a hiba május ota ezzel kuzdok várom hatha megjavitjak
Reddit [link]

[ Szerkesztve ]

(#7231) Imi1981 válasza magellaner (#7230) üzenetére


Imi1981
veterán

Amúgy miért nem 60 Hz-n használod? A színeket nem tudom miért csinálja de jól látom, hogy oldalt a nagy ikonok színe az nem változik?

(#7232) magellaner válasza Imi1981 (#7231) üzenetére


magellaner
tag

60hz en akad a mytv. De valtozik minden az ikonok is.

(#7233) Imi1981 válasza magellaner (#7232) üzenetére


Imi1981
veterán

Majd otthon kipróbálom nálam mit csinál ilyenkor. Szerintem nem csinálja ezt mert észrevettem volna. Tévén nem állítottál el valamit?

(#7234) magellaner válasza Imi1981 (#7233) üzenetére


magellaner
tag

Néztem aztis még régen sőt alaphelyzetbe is raktam a tvt.Masik hdmin is próbáltam.
Viszont az erdekes hogy ha monitorba dugom rá a boxot akkor nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#7235) Imi1981 válasza magellaner (#7234) üzenetére


Imi1981
veterán

Szerintem valami hdr érzékelés lesz ez. Vagy a tv vagy a box valamiért hdr-t érzékel elsőre.

(#7236) Imi1981 válasza magellaner (#7234) üzenetére


Imi1981
veterán

Kipróbáltam nálam nincs ilyen fakulós jelenség. Szerintem az van amit írtam, hogy a tv hdr-t érzékel valamiért és ezért fakó a megjelenítés mert valójában a kezdőképenyő nem hdr. Nem hdr-es a tévém így nem tudom kipróbálni. Nincs valami beállítás tévén hdr-el kapcsolatban? Próbáld ki, hogy ne váltson automatikusan hdr-re a tv hátha úgy jó.

(#7237) magellaner válasza Imi1981 (#7236) üzenetére


magellaner
tag

Atnéztem az összes dolgot a tvn is. Ez inkabb olyan mint mikor nem full rgb vagy 444 et adna a box hanem limitalt színteret. Sztem megprobalom egy mi stickel hatha azzal jo.

(#7238) Imi1981 válasza Luissimo (#7220) üzenetére


Imi1981
veterán

Na most töltöm le a frissítést azt utána frissítem. Remélem nem csesz el semmit :).

(#7239) Imi1981 válasza Imi1981 (#7238) üzenetére


Imi1981
veterán

Valahogy éreztem, hogy nem szabadna frissíteni! Most nekem is mosott utánhúzós lett a kép :W . Mi a francot tartalmazott ez a frissítés? Kodi és emby alkalmazásban sem olyan a kép mint volt ! Nincs lehetőség vissza menni előző verzióra valahogy?? Mindjárt szetb@sz az ideg :O

(#7240) KD6-3.7 válasza Imi1981 (#7239) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Pfu! Sajnálom!
Igy elég kuka az egész. Downgrade meg kb. lehetetlen, bonyolult.

(#7241) azbest válasza Imi1981 (#7239) üzenetére


azbest
félisten

A mibox3-ra most tölt épp egy frissítés, ott is valsz valamelyik utolsó frissítés hozta be a bugot nemrég. 3175-ről 3301-re váltott a build verzió és dec 5-ös a biztonsági frissítés.
A ghostinget nem javította.

(#7242) Luissimo válasza Imi1981 (#7238) üzenetére


Luissimo
veterán

SORRY, de nálam, nem qurt el semmit, rendben müxik.
KODIBAN nézem a sorozatokat, külső meghajtóról, tökéletes.
Megy a NTFLX és a HBOGO szépen, kb. féléve frissítettem, amikor felszabadítottam annyi tárhelyet, hogy ráférjen.
(vagy van azóta ujabb frissités?)
Gondolom, te is ugyanezt tetted fel.
Mi a verzijója :) ?

megy a Horizon Go is, nincs gondom a képminőséggel , a szaggatással, a lefagyásokkal, akadásokkal, elmosódással.

KODI?
18.9?
neharagudj én csak azt irtam le, hogy nekem rendben szerintem rányomhatod, de vannak ezekszerint bizonyos kivételek ?

szkjuzmi :R

ne ess kétségbe, kicsit próbálgasd, hátha valamelyik beállításod zavarja.
nincs ezen gyári állapot visszaállítása, bakker??

(#7243) Imi1981 válasza KD6-3.7 (#7240) üzenetére


Imi1981
veterán

Lehet elsiettem a kijelentést. Már nem vagyok biztos benne, hogy rosszabb mint volt. Franc tudja. Pont olyan filmet néztem aminél fura volt de megnézem coreelec-es x96 max plus-on és csak annyival volt jobb mint eddig is frissítés előtt talán. Már nem is tudom. Közelebbről néztem a tévét. Inkább mintha erősebb lenne az utánhúzás! Szerencsére netflix nem változott (szerintem) . Coreelec-es x96 max plus ott van mellette úgyhogy ha kodiban nézek filmet azt használom.
Nem tudom biztosan, hogy rosszabb vagy e mint frissítés előtt de szerintem kicsit rosszabb.

Luissimo dehogy haragszom. Lehet benéztem mert közelebbről néztem a tévét és jobban feltűnt ez a hiba. Most onnan nézem ahonnan szoktam és most ugyan olyannak látom mint eddig. A netflix amiért vettem pedig nagyon szép most is.

[ Szerkesztve ]

(#7244) KD6-3.7 válasza Luissimo (#7242) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Hát én már szerény véleményem szerint mindent kipróbáltam, még Plex-ben, Emby-ben is szar a kép, ha meg ráengeded a nagyobb bitratu lejátszást már nem bírja és elkezd akadozni, viszont úgy jó lenne a kép. Szörnyűség. :(
Decemberig annyira jó kis cucc volt pedig. És én csak az 1080p-ről beszélek! Azt se bírja, el se hiszem! Valamit nagyon elcsesztek!

(#7245) azbest válasza Imi1981 (#7243) üzenetére


azbest
félisten

Múltkor linkeltem youtube videót, amit nem lehet nem észrevenni, ha kijön az a szellemképes "utánhúzós" hiba [link]

(#7246) KD6-3.7 válasza azbest (#7245) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Szerintem is ezt nem lehet nem észre venni. Mozog a csávó azt csóvát húz + semmi részlet az arcbôrön pl tiszta olajfestmény. Igy tudom leirni.

(#7247) Imi1981 válasza KD6-3.7 (#7246) üzenetére


Imi1981
veterán

Igen ez a utánhúzás és részletteken arc nagyon látszik de lehet hogy frissítés előtt is ilyen sz@r volt. Már nem tudom komolyan. Lehet csak nyugtatom magam, hogy ilyen volt frissítés előtt.
Kodiban kikapcsoltam ezt

És 100 %-ra állítottam a hq skálázót, hogy ne használja. Így nem szaggatott a sorozat bár 720P. Majd teszteltem így mert így szép a kép.
Szerencsére netflixen nem látok változást. Az tök szép most is.
Ti a netflixen észrevettetek változást?

Amúgy van mellette az x96 max plus coreelec - es lejátszóm de azért jó lenne ha nem kéne váltogatni a kettő közt ha kodit használom.

[ Szerkesztve ]

(#7248) Imi1981 válasza Imi1981 (#7247) üzenetére


Imi1981
veterán

Így viszont meg gyönyörű a kép! 36 GB-os 1080p Avatart néztem és nem szaggatott úgyhogy talán jó lesz az a beállítás amit a képen jelöltem az előző hsz-ben. Igaz kb 10 percet néztem teszt gyanánt.

Nekem kevés hálózat miatt szaggatás nincs mint itt néhányatoknak (PC-ről helyi hálózaton kodiban emby kodival nézem a filmeket) . Igaz USB3 - LAN átalakítót használok és így stabil 138 megabit letöltés és 180 megabit feltöltés van ami eddig elég volt mindenre még a 80 GB-os 4k hdr Avatart is vitte gond nélkül (igaz 1080p - ben mivel 1080p a tévém és nem hdr) . Szóval ha wifin szaggat akkor ez megoldás. Hiába gyorsabb 5g-n a WiFi (198 Mbps letöltés és 248Mbps feltöltés ha jól emlékszem) ott még is töltött néha néha.

(#7249) KD6-3.7 válasza Imi1981 (#7247) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Őrület! Ez segített! :Y
Na de ezt ki a p*csöm kapcsolta be vagy hogy történt? Mert én biztos nem. Igy szuper a kép! :R
Új problémàt véltem felfedezni, HDR filmnél nem vált HDR-re a TV. :Y sötét a kép, fakó a szín. :W Kodiék csesztek el valamit?

[ Szerkesztve ]

(#7250) Hubzsi


Hubzsi
tag

Sziasztok! Van egy mibox3am már megvan pár éve, most elkezdett vacakolni. Összesen 4 dolog van amit használok rajta: Netflix, HboGo, yotube, kodi. Rajta van egy külsö vinyó kodi pedig egy nassal kommunikál néha. A következő a hiba: viszonylag rövid idő után nem inditja el a videokat egyik alkalmazásban sem vagy hang nélkül indul el. Újraindítás segít de ezt már naponta többször is meg kell tenni. Mi lehet a gond?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.