Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9001) solti válasza Sada1 (#9000) üzenetére


solti
senior tag

laikusként hadd kérdezzem már meg, minek vírusírtó egy tv box/stick-re? :F

(#9002) Sada1 válasza solti (#9001) üzenetére


Sada1
csendes tag

Még nálad is laikusabbként, ugyanazok miatt, mint a mobilokon és tableteken:
- gyártói veszélyes/kéretlen alkalmazások miatt
- ismeretlen forrásból telepített veszélyes/kéretlen alkalmazások miatt
- webböngészés közbeni adathalászat miatt
Mobiltelefon licensszel működik az ATV változat is.
MiStick4K - kompromisszumokkal - már alkalmas a böngészőhöz, de szvsz. az MiBox4 túl lassú ehhez.

(#9003) <Adamsky> válasza solti (#9001) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Én sem látom túl sok értelmét. Ugye egy ilyen cuccra az ember egyszer felpakol kb. mindent, aztán csak frissítget. A paranoiások esetleg egy-egy új app feltételekor rázavarhatnak egy scan-t, de pl. folyamatosan a memóriában tartani egy víruskeresőt, szerintem sincs sok értelme, mivel mind a memória, mind a tárhely fájóan kicsi.

(#9004) solti válasza Sada1 (#9002) üzenetére


solti
senior tag

- gyártói és veszélyes cuccokkal sok mindent nem tudsz csinálni, egyébként is, definiáld, hogy veszélyes... a kéretlen meg a ki nem szarja le kategória már elnézést... nem kell, nem nyitom meg ;)
- ismeretlen forrásból stb... Ne telepíts ismeretlen forrásból, ott adott esetben egy vírusírtó se ment meg, de mi stick/box esetén - bár nekem szar a képzelőerőm - nem tudom mi szükség lehet rá
- webböngészés? nem arra van, nem is jó rá, meg különben is.

Amúgy se a mobilomon, se a tabletemen nincs vírusírtó, de még az otthoni laptopon is csak win11-be beépített defendert - vagy minek hívják - használom... Az igazán veszélyes vackoktól úgysem véd meg egyik sem...

(#9005) farkas-j válasza solti (#9001) üzenetére


farkas-j
őstag

Például azért hasznos egy vírusirtó , hogy kiszűrje az ártalmas appokat telepítéskor amik átcsúsztak a Google ellenőrzésén. Én anno a mobilomra szerettem volna egy távvezérlő programot telepíteni a Play-ról, amit az ESET Mobil letiltott. Rá néhány hétre a Biztonságportál cikkében olvastam, hogy a Google azonnali hatállyal valami 70 ártalmas appot távolított el a Play-ról, köztük ezt az ominózus alkalmazást is.
Ezen kívül az Android, különösen a régebbi kiadások hemzsegnek a biztonsági lyukaktól. Sok gyártó (vagy inkább a zöme) nem is ad ki frissítést a készülékeire. Ezen lyukak kihasználásának magakadályozásában is hasznos egy vírusirtó mint pl. a ESET.
Ha valaki böngészik a neten, akkor is hasznos tud lenni. Röviden ennyi.
Ma pl. egy ESET okosTV előfizetés relatíve fillérekből meg van, különösen diák, nyugdíjas stb 50%-os kedvezménnyel. Különös erőforrást nem igényel, nem terheli a gépet, viszont nagyon hasznos.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#9006) pch válasza farkas-j (#9005) üzenetére


pch
aktív tag

Mennyit fizetett az ESET?

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#9007) farkas-j válasza solti (#9004) üzenetére


farkas-j
őstag

Én egy nagy cég mobilflottájának szervizelésében is részt vettem évekig. Heti szinten sokszor 2-3 készüléket is teljes hardresettel kellett visszaállítani, mert annyi sz@rt beszedtek, hogy használhatatlanságig lassultak. (Az adatszivárgásról, adatlopásról legtöbbször nem volt infónk hiszen ez a felhasználóknak sokszor fel sem tűnt, de ez nem jelenti azt, hogy az nem is volt.) Ezeken az Androidos készülékeken sajnos nem volt semmilyen védelem, és nem is tudtuk sajnos ezt céges szinten kiharcolni. Helyette szabályokat és korlátozásokat vezettek be de inkább kisebb sikerrel. Igazi szélmalom harc volt a felhasználókkal, mert volt aki egy hónapon belül kétszer is megjelent nálunk a használhatatlanságig lassult készülékével. :((( Szerencsére sokukat sikerült rábeszélni pl. az ESET védelem telepítésére, megvásárlására, mert a gyerek nevére megvett egy éves előfizetés 1.500,-Ft körül volt. Ennyit megért nekik a nyugalom és a bosszúság elmaradása.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#9008) farkas-j válasza pch (#9006) üzenetére


farkas-j
őstag

Én fizetek nekik, mert minden gépemen ez van telepítve, szüleim nyugdíjas kedvezményét kihasználva.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#9009) solti válasza farkas-j (#9008) üzenetére


solti
senior tag

első blikkre csalásnak hangzik ahogy a nyugdíjkedvezményt használod (ahogy a gyerek nevére történő vásárlás is...)
Céges telefonfottára meg szigorú mdm kell nem vírusírtó...

(#9010) Sada1 válasza solti (#9004) üzenetére


Sada1
csendes tag

A hipernegatív (különben is) véleményed ellenére:
- Én használom böngészésre ATV-t és kaptam már figyelmeztetést veszélyes weboldlara.
- Én felraktam Playen kívülről is appot. Mobilon és ATV kaptam már figyelmeztetést.
- Ami meglepett, hogy másfél héttel ezelőtt veszélyes volt három alkalmazás, ami most már nem az. Egy Eset frissítés mident megold.

(#9011) <Adamsky> válasza solti (#9004) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... gyártói és veszélyes cuccokkal sok mindent nem tudsz csinálni ... "
ADB-n keresztül azért ki lehet "kapcsolni". Akkor van gond, ha nélküle nem indul a rendszer. Akkor factory reset ...

(#9012) Sada1 válasza Sada1 (#9010) üzenetére


Sada1
csendes tag

Egy app a Playről:

(#9013) dpazmandi


dpazmandi
újonc

Sziasztok!
Én egy Mi box S-el küzdök egy hete (új készülék). HBOMax használatakor, kb. 10 percenként leszakad a WI-Fi-ről. Ha visszamegyek a beállításokhoz látom, hogy éppen sikeresen újracsatlakozik, de rohadt idegesítő. Youtube vagy Netflix közben nem tapasztaltam ilyet. Telekomos Sagemcom F@st 5655V2 optikai routerem van, lehet azon kéne valamit állítani? Olvastam elég sokat visszafelé a fórumon, de nem találtam rá megoldást. Futott bele más is ebbe a problémába?

Előre is köszi!

(#9014) <Adamsky> válasza dpazmandi (#9013) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Hááát, ha rákeresel a HBO Max-ra, itt a topic-ban, akkor láthatod, hogy egészen változatos hibák kerülnek említésre vele kapcsolatban. Az különösen érdekessé teszi a dolgot, hogy azt írod a Nerflx-el nincs ilyen gondod.
Úgy látom a router-ed tud 5 Ghz-es wifi-t is. A box melyikre csatlakozik?

(#9015) Sada1 válasza dpazmandi (#9013) üzenetére


Sada1
csendes tag

Szia,
Hány méterre/falra/födémre van egymástól a két kütyűd?
Nálam szobán belül gond volt a WiFi stream Mi 4K Stickkel és a külső antenna nélküli Telekom kábel modemmel.
Használj USB/Ethernet HUB-ot, ha megoldható a LAN kábel.

(#9016) dpazmandi válasza <Adamsky> (#9014) üzenetére


dpazmandi
újonc

A 2.4 GHz-re. Próbáltam fix IP címmel is, de maradt a hiba.

Próbáltam fél méterre és két falnyi távolságra is, mindkét helyen ugyanazt produkálja.
Az USB/Ethernet hub kell, vagy elég egy pl ilyen adapter?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#9017) Akelaus válasza dpazmandi (#9016) üzenetére


Akelaus
senior tag

Nekem ilyen van csak az UE300, ami fehér színű, tökéletesen működik vele.

[ Szerkesztve ]

(#9018) dpazmandi válasza Akelaus (#9017) üzenetére


dpazmandi
újonc

Köszönöm, megpróbálom azt. :K

(#9019) <Adamsky> válasza dpazmandi (#9016) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Próbáld ki 5 Ghz-en. Tapasztalatom szerint jobban szereti (2,4 Ghz-en eleve a magasabb csatornaszámokat nem is látja, ill. nem tud rájuk csatlakozni).
Az ethernet adapter megoldás lehet, de ugye akkor kábelezni kell. Ha nem gond, akkor persze az a tuti.

(#9020) Luissimo válasza Akelaus (#9017) üzenetére


Luissimo
veterán

nem neked válasz, hanem az eredeti poszt írójának, bocsi.

Szóval,
Nekem is van egy olyan FEHÉR, nem ugyanaz a márka, de az is simán müxik :)

(#9021) Artoonoel


Artoonoel
újonc

Sziasztok!
Elakadtam a Screen mirror-al.
Huawei P20 telefonról szeretnék képeket, videókat nézni a Samsung tv-n Mi box-on keresztül.
Youtube simán megy telefonról. de a telefon kijelzőjét az istenért nem tudom átküldeni.
Esetleg valakinek van ötlete?

(#9022) <Adamsky> válasza Artoonoel (#9021) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... a telefon kijelzőjét az istenért nem tudom átküldeni." - ne akard, nem nagy élmény ;)
A Google Home app kell hozzá. A főképernyő alján meg kell, hogy jelenjen a "MIBOX4" (katt, majd "cast my screen").

(#9023) Artoonoel válasza <Adamsky> (#9022) üzenetére


Artoonoel
újonc

Köszi a választ. Próbáltam, de nem jelenik meg a HOME-ban.

(#9024) Erzsébeti


Erzsébeti
tag

Sziasztok!

Eléggé új nekem ez a tv okosítás dolog.
Amin megakadtam az a kodi program.
Nem tudtam eddig rájönni, hogy hogy kell beállítani, hogy rálásson a hálózaton lévő laptop megosztott file-ira.
A VLC-vel működik, de eléggé elcseszett a VLC-ben a listázás dolog, így úgy gondoltam kipróbálom a kodit.
De itt a kodiban meg nem tudom a hálózaton lévő gépről beolvastatni a filokat...
Van valami leírás, vagy videó ami ki tud ebben segíteni?

Köszi!

(#9025) dpazmandi válasza <Adamsky> (#9019) üzenetére


dpazmandi
újonc

Köszönöm a tanácsokat, az UE300 megoldotta.
Csak azt nem értem, gyárilag miért nem tudtak tátenni egy ethernet adaptert... :(

(#9026) ferenck


ferenck
senior tag

Sziasztok. Van egy Xiaomi MI Box S készülékem ami egy Panasonic TX-50DX700E tv-re van kötve a hdmi1 porton keresztül. A Netflix és az Apple TV+ 4K HDR adások rendben átmennek a tv-re HDR módban, de az Hbomax adás nem lesz HDR a tv-n. Más is tapasztalt már ilyet? Mi lehet a gond? A box nem tudja kezelni a Dolby Vision jelet, vagy a tv a ludas? A Netflix-nél és az Apple TV+-nál nem Dolby Vision van kiírva a filmekhez, hanem, hogy HDR és azoknál rendben átmegy a tv-re. A Prime Video-nál is HDR van kiírva és az sem megy át a tv-re, de ez annyira nem izgat, mert az gyárilag ott van tv-n és onnan indítva nincs gond.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#9027) LadaLord válasza ferenck (#9026) üzenetére


LadaLord
aktív tag

Én úgy tudom, hogy a box nem támogatja dolby vision-t, de ha tévedek, javítsatok ki.

(#9028) nobela


nobela
senior tag

Sziasztok,

Nem HDR tévén jó minőségű x264 és YouTube HDR anyagok lejátszása esetén teljesen vállalható a képminőség, de x265 (főleg HDR) esetén teljesen kopott, szürkés, alacsony kontrasztú a kép KODI és VLC esetén is.

Ez valamilyen beállítási probléma lehet, vagy ez ilyen?

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#9029) azbest válasza nobela (#9028) üzenetére


azbest
félisten

Hdr videóhoz van a box display menüjében opció, hogy konvertálja vagy sem.
A mibox3 -mal én úgy látom, hogy a h265 codec lejátszás nem tökéletes, ott még lehet megvan a szellemképesedés, ami régen mindenre jellemző volt és vp9 / h264 en már javították. Sajnos 9es androidtv rendszer inkább viszzalépés volt képminőség terén anno, az új video renderelési megoldásuk miatt.

(#9030) nobela válasza azbest (#9029) üzenetére


nobela
senior tag

YouTube 4k HDR tökéletes minőség, szóval a boxból szépen kijön a kép.

Viszont x265 külső meghajtóról Kodi/VLC gyalázatos minőség. Mondjuk most megnéztem, és ezek PC-n is rondák VLC-n és PotPlayer-en is... :F

Gondolom valamilyen Codec kellene, PC-re még meg is keresném és felraknám na de a boxra hogy?

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#9031) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
Mi box 4-en a Disney+ alkalmazás nem küldi át a DD+-t az avr-nek, csak sztereó pcm-et. PC-ről működik a DD+, szóval az avr tudja. Mi box-ról a Netflix és Kodi is tökéletesen működik.
Mi lehet a hiba?
Előre is köszi a segítséget!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#9032) n@p@lm válasza morfondőr (#9031) üzenetére


n@p@lm
őstag

Megnézném neked ha a Disney megküldte volna a promóciós kódot..... :)

(#9033) MaCsaba


MaCsaba
csendes tag

Sziasztok! Esetleg valaki tudna segíteni,frissített a Mi Box S 4K készülékem és a frissítés után csak az első boot képig jut el ,majd folyamatosan percenként újraindul.A távirrányítóval a kiválasztó és a vissza nyilat nyomva tartom de ezzel sem sikerül a reset menűbe eljutni .
Szervizeket kérdeztem garancia időn túl nem vállalják.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#9034) csonkadavid


csonkadavid
tag

Mélyen tisztelt xiaomi kiadott egy updatet a 4k stickre. Ez olyan jól sikerült, hogy a prime video appból 4k hdr tartalmat elindítva 3mp után újraindul a stick. Gyári visszaállítás után is.

(#9035) <Adamsky> válasza csonkadavid (#9034) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ilyenkor értékelődik át, hogy mi már lósz@rt se kapunk a box-ra.
Külföldi fórumokon is megerősítették a tapasztalataidat?

(#9036) Cr00py


Cr00py
senior tag

Fejlesztések pedig vannak, csak ide nem jutnak el. :D
Mibox 4S Max

(#9037) Fall-N válasza <Adamsky> (#9035) üzenetére


Fall-N
veterán

Addig örülj neki. TV-n annyira nem fontos a biztonsági frissítés, így minek? Stabil és bugmentes legyen, az a lényeg.

(#9038) lac14548 válasza Cr00py (#9036) üzenetére


lac14548
aktív tag

Aliexpress elhozza ide is...

/Motorola V2288/Siemens C35/Siemens MT50/Nokia 6600/HTC Touch Cruise/ZTE Blade/Samsung Galaxy S+/Xiaomi Redmi 1S/Xiaomi Redmi 2 Pro/Xiaomi Redmi Note 6 Pro/Realme 8 ...

(#9039) Steve1207 válasza lac14548 (#9038) üzenetére


Steve1207
veterán

Ne adj ötleteket, mert valaki elhiszi és berendeli a CN verziót, mint az előző verzióknál. Azoktól a kínai "semmit nem tudsz rajta csinálni" rendszerektől mentsen meg minket az ég :D

.

(#9040) <Adamsky> válasza Steve1207 (#9039) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

+1
Itthon az a box lófüttyre sem jó. Hiába a több RAM, nagyobb háttértár, újabb SoC.

(#9041) Seraph 16 válasza <Adamsky> (#8875) üzenetére


Seraph 16
őstag

No már annyira zavart a téma, hogy csak kipróbáltan a kodiban az HBO-t, és ég és föld. Valami hiba van nálam a native appal...

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#9042) Gergő101 válasza morfondőr (#9031) üzenetére


Gergő101
csendes tag

Ez engem is érdekelne, nálam is ugyanez van. Esetleg találtál valami megoldást?

(#9043) morfondőr válasza Gergő101 (#9042) üzenetére


morfondőr
őstag

Sajnos eddig csak annyit tudtam meg, hogy többünknél nem működik. :(

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#9044) Gergő101 válasza morfondőr (#9043) üzenetére


Gergő101
csendes tag

Én is olvastam redditen, úgy látom nem csak a MI boxot érinti. Ami viszont nem valami bíztató, hogy több éves kommentek voltak.. :O Mindenképp írd meg ide légyszi, ha megtudsz valamit én is írok ha esetleg találok megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#9045) n@p@lm válasza morfondőr (#9031) üzenetére


n@p@lm
őstag

Nálam se megy át a DD+ hang, valamit csinálhatna a Disney mert az HBO és a Netflix is tökéletesen megy...
Tegnap kénytelen voltam sztereóban nézni a Doctor Strange-t (bár sokat az 5.1 se tett volna hozzá annyira gyenge lett).

(#9046) <Adamsky> válasza n@p@lm (#9045) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Akárcsak az HBO Max esetén, most is feltenném a kérdést: Kodi alatt próbáltátok? :)
Tudom-tudom, hogy mennie kellene - legfőképp a natív app-ból - de ha nem megy? Érdemes a szolgáltatóra várni v. feltenni a Kodi-t és - ha működik - élvezni, hogy jó.

" ... nézni a Doctor Strange-t (bár sokat az 5.1 se tett volna hozzá annyira gyenge lett)."
A "Doctor Strange in the Multiverse of Madness"? Nem létezik! IMDB 7.3 :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9047) Gergő101


Gergő101
csendes tag

Amúgy állítólag Chromecast-el megy az 5.1, ugyan én nem próbáltam. Mivel a többi app simán átadja a DD-t, én arra következtetek, hogy a Disney hibája.

(#9048) rarki72


rarki72
tag

Sziasztok.
Az új Disney+ szolgáltatással belefutottam egy hibába és sem a Disney+ ügyfélszolgálata sem tapasztaltabb ismerőseim nem tudtak segíteni, ezért fordulnék hozzátok...
DTS és DD 5.1 lejátszást amióta meg van a Mi Box S készülékem az alábbiak szerint tudtam összehozni, ami működött is saját videó fájlok, illetve Netflix és HBO, majd HBO Max streamelés esetén is:
Box hang beállítás: S/PDIF -> HDMI kábel -> Samsung UE49K6300 HDMI audioformátum: Bitfolyam / Audioformátum: PCM -> Optikai kábel -> Thomson DPL660HT
A Disney+ Android TV alkalmazása nem ad egyetlen filmben sem ezen rendszeren 5.1 hangot, csak és kizárólag minden film 2.0-ban szólal meg.
Én arra jutottam (és ez persze nem biztos, hogy helyes), hogy a Disney+ olyan Dolby-t használ ami a Box és/vagy TV nem tud lekezelni, ellenben a többi jelforrással.
Ezen jól fel is herrgeltem magam és úgy döntöttem, hogy kiszállok az 5.1 világából, nem vagyok hajlandó x évenete egy használt autó árát kifizetni az éppen aktuális Dolby divat miatt egy ilyen nem éppen olcsó erősítő cserére - mint ahogy az aktuális divat telefonért sem.
Sok olvasgatás után egy jó minőségű soundbar (hangprojektor) mellett tettem le a voksom, mivel a '73 óta jól működő hi-fi szabvány készülékeinek az ára is a csillagos égben lelhető fel sokkal inkább, mint sem két lábbal a földön :/
Egy Sony HT-G700-ra esett a választásom, de gondolom jól kivehetően elvesztem a magasságos Dolby mizériában, hát kerlek benneteket tegyetek helyre :)
Ha a Box-ot összekötöm bitstream által HDMI kábellel (mással ugye nem is lehet) a soundbar-al és a soundbar megy a TV-be akkor hogyan kell értelmeznem azt az apróságot, hogy a soundbar bementre dedikált HDMI csatlakozása nem Atmos kompatibilis, viszont a kimentre dedikált igen...??? Ha már a bejövő jellel nem boldogul a kimenővel hogyan fog? Tuti valamit félre értek, ezért kellene az update-elésem :)
Előre is köszi mindenkinek aki érvel pro vagy kontra!

[ Szerkesztve ]

(#9049) rarki72


rarki72
tag

Fentiekhez és másokhoz kapcsolódva...
Akinek fontos a Disney+ DD 5.1, meg lehet oldani Boxal kerülő úton. PC böngészőben a web oldalukon film indít, majd média átküldése Mi Box 4 eszközre és voálá.
Azonban érdekes, hogy az ügyfélszolgálat szerint én vagyok az első aki a DD 5.1 hiányát jelentette, ha mindenkinek ez a baja és más eszközökön is... Nekem azt mondták (és ők hívtak vissza, hogy elmondják), hogy továbbították kivizsgálásra az esetet és jelentkeznek, ha lesz fejlemény...

(#9050) azbest válasza rarki72 (#9048) üzenetére


azbest
félisten

box hang beállítás: S/PDIF -> HDMI kábel -> Samsung UE49K6300

De miért? Nem spdif-en kötöd hangeszközre. Nem jobb az auto vagy a manuális kiválasztás?

Ha a Box-ot összekötöm bitstream által HDMI kábellel (mással ugye nem is lehet)

a box jack aljzatában van optikai spdif, amit mini toshlink kábellel lehet kivezetni. Ezért se spdif módot válassz, ha hdmi-n kötöd a tévér a hangot, mert az korlátozottabb sávszélességű. Bár azon is volt 5.1.

Box hang beállítás: S/PDIF -> HDMI kábel -> Samsung UE49K6300 HDMI audioformátum: Bitfolyam / Audioformátum: PCM -> Optikai kábel -> Thomson DPL660HT

Nem néztem át minden manuált hozzájuk, de gondolom most rosszul van beállítva. Vagy a tévé nem tudja kiadni spdifen az 5.1-et. Közvetlen a box és erősítő közé is lehet optikai kábel. De akár a tévén át is, viszont lehet auto kéne a boxra és a tévé hang kimenet állításánál is valami más opció.

soundbar megy a TV-be akkor hogyan kell értelmeznem azt az apróságot, hogy a soundbar bementre dedikált HDMI csatlakozása nem Atmos kompatibilis, viszont a kimentre dedikált igen...???

Lehet, hogy a tévé felé hdmi kimenet ARC (audio return channel) kompatibilis. A tévé le tudná küldeni rajta a hangot esetleg.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.