Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7801) Steve1207 válasza Knife.McL (#7800) üzenetére


Steve1207
veterán

Még nem találkoztam ilyennel se itt, se külföldi fórumokon. Nem lehet, hogy valami alkalmazás kérdezett rá anno és bekapcsolta?

.

(#7802) Knife.McL válasza Steve1207 (#7801) üzenetére


Knife.McL
tag

Jó kérdés. Ami nem gyári rajta az a Kodi, TelenorMytv és az HBOGo. Nem hiszem hogy bármelyik bekapcsolta volna csak úgy.

Az élet olyan mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odab***ol az ásóval, aztán haladsz tovább.

(#7803) artifexor válasza Imi1981 (#7415) üzenetére


artifexor
csendes tag

Köszi, megnézem.

(#7804) Bozek válasza Knife.McL (#7802) üzenetére


Bozek
nagyúr

A Beállítások - Eszközbeállítások - Kisegítő lehetőségek - Billentyűparancs kisegítő lehetőségekhez nincs véletlenül bekapcsolva? A vissza és a lefelé gomb egymás fölött vannak, szóval akár még elő is fordulhat, hogy véletlenül 3 másodpercig mindkettő nyomva van.

(#7805) Knife.McL válasza Bozek (#7804) üzenetére


Knife.McL
tag

Jó kérdés, most nincs bekapcsolva, de hogy előtte be volt-e nem tudom biztosan.

Végülis a gyerekből (2 éves) kinézem hogy egyszerre nyomta a gombokat...

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odab***ol az ásóval, aztán haladsz tovább.

(#7806) Bigyó válasza Degeczi (#7799) üzenetére


Bigyó
tag

Kipróbáltam, köszönöm a tippet, remekül megy.

Más. 18.7-es KODI esetén beállítottam, hogy nem kérek auto frissítést csak értesítést. 3 nap után meggondolta magát valami belül és a bekapcsolást követően már a Mártix üdvözölt. Egyelőre nincs szaggatás, fagyás stb. szépen megy rajta minden....kivéve az NFS-t. :W

Piros a kék, plussz a minusz

(#7807) MaCS_70 válasza Bigyó (#7806) üzenetére


MaCS_70
félisten

Üdvözlet a klubban!

Az automatikus frissítés kikapcsolt állapota a Kodit valamiért hidegen hagyja, csak ezt valamiért nem mindenki akarta elhinni.

Most már egyébként nincs gond a Matrixszal. Eleinte az volt a szívás, hogy egy csomó add-on még nem készült el rá -- így például kb. egy hétig nem volt rá Confluence, és csak a sokak számára kezelhetetlen gyári felületen lehetett kezelni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7808) Luissimo válasza MaCS_70 (#7807) üzenetére


Luissimo
veterán

dehogynem,

Én már mikor állítottam , hogy megszívatott és lefrissült, kapja be a mákospitémet.
Most visszaraktam a 18.9-et és nem a Play-ről, hátha így békénhagy...

(#7809) Imi1981 válasza MaCS_70 (#7807) üzenetére


Imi1981
veterán

Érdekes nekem nem frissítette. Play áruházban kapcsoltam ki az automatikus frissítést és nem is frissült azóta mióta kijött a mátrix. Tegnap frissítettem manuálisan mert gondoltam kipróbálom a mátrixot.

[ Szerkesztve ]

(#7810) MaCS_70 válasza Imi1981 (#7809) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kíváncsi lennék, hogy mi az oka ennek a frissítés - nem frissítés mizériának. Determinisztikus rendszerben ilyen nem fordulhatna elő, és látom, hogy mégis.

Mégis kaptam szó szerint lehülyéző kioktatást (nem itt) az automatikus nem-frissítés mikéntjéről.

Én egyébként érdemi különbséget nem találok a Matrix és a Leia között.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7811) Imi1981 válasza MaCS_70 (#7810) üzenetére


Imi1981
veterán

Én sem látok nagy különbséget. Kicsit más lejátszás közben a menü (alap skinen). Amit én használok addonok mátrixon is működnek úgyhogy szerintem maradok is itt. Én elhiszem, hogy neked frissített nem azért írtam, hogy kétségbe vonom az allításod, hanem csak érdekes, hogy néhány embernek frissít néhány embernek nem.

(#7812) erzol


erzol
őstag

Sziasztok!
Telefonról küldenék rtl most sorozatot mi box 3-ra, de tudomást se vesz róla.
Mu lehet a gond?
Béta rom megy rajta, ha ez számít.

(#7813) Levente1991 válasza erzol (#7812) üzenetére


Levente1991
tag

Szia!

Tedd fel a Kodit, és hozzá az RTL Most addont, utána nézhetsz bármit, ami oda felkerül, castolás nélkül. Sokkal egyszerűbb, gyorsabb.

(#7814) erzol válasza Levente1991 (#7813) üzenetére


erzol
őstag

Próbáltam.
Rtl most+ fiókom facebookkal lett aktiválva és ezzel nem fogadja el a belépést. :(

(#7815) MaCS_70 válasza Imi1981 (#7811) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ó, nem is Rólad volt szó! Egy másik vonalon kaptam meg a kioktatást az Androidos tudnivalókról.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7816) Cr00py válasza MaCS_70 (#7810) üzenetére


Cr00py
senior tag

Nálam is ez volt a helyzet sajnos, pedig ki volt lőve az auto-update. Megjelenés után 1 nappal frissült.
Manuálisan vissza raktam a 18.9-t, azóta szerencsére ( kopp-kopp ) megmaradt.

(#7817) erzol válasza erzol (#7814) üzenetére


erzol
őstag

Puffin browser elhozta a megoldást.
Légegérrel hibátlanul működik az RTL Most. :K

(#7818) Luissimo válasza erzol (#7817) üzenetére


Luissimo
veterán

hogyismondta BudSpencer?
"Nekem csak a puffin ad erőt és kimeríthetelen bátorságot"
vagy valami ilyesmi :DD

(#7819) Luissimo válasza erzol (#7817) üzenetére


Luissimo
veterán

próbáltad már az Aptoidról vagy az apkmirrorról feltenni az RTLMost+ pogromot?
és akkor menne böngésző nélkül is...

(#7820) erzol válasza Luissimo (#7819) üzenetére


erzol
őstag

Az alkalmazás még el is indul, de a facebook bejelentkezésnél elhasal.
Mindig újra feldobja ugyanazt az ablakot.
Az összes böngészőre a"túl régi böngésző verzió" ablakot dobta az rtl most oldal.
Bezzeg a puffin!
Csak az adott erőt, rtl mostot és mindent legyőző akaratot!
:DD:)):DDD

(#7821) Luissimo válasza erzol (#7820) üzenetére


Luissimo
veterán

Nemtudom én nem fácsés loginnal használom, hanem email+password párossal.
Minden boxomon müxik.

(#7822) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

Megoldható MI box-al hogy a TV bekapcsolása nélkül tudjak Spotify-ról zenét lejátszani? A telefon lenne a vezérlő és MI box pedig a lejátszó eszköz.
Melyik MI box amit érdemes megvenni még?

(#7823) azbest válasza hitman77 (#7822) üzenetére


azbest
félisten

a miboxnak van hang kimenete, ha arra kötsz hangszórót, akkor szól. Vagy ha hdmi-ről akarod, akkor olyan hang megoldás kell, ami nem a tévébe megy először.

[ Szerkesztve ]

(#7824) hitman77 válasza azbest (#7823) üzenetére


hitman77
senior tag

Az erősítőbe megy először. Csak kérdés hogy TV nélkül be tudom kapcsolni a boxot úgy hogy a Spotify alkalmazásból vezérelhető legyen?

(#7825) azbest válasza hitman77 (#7824) üzenetére


azbest
félisten

nem kapcsolod ki a boxot, vagy a saját távirányítójával bekapcsolod a boxot. (ha cec -et használsz, akkor lehet most úgy van beállítva, hogy a tévé kapcsolja a boxot vagy a box kapcsolja a tévét is)

A chromecast módban gondolom biztosan lehet a telefonról vezérelni a lejátszást.

(#7826) pch válasza hitman77 (#7822) üzenetére


pch
aktív tag

Arylic amit erre érdemes megvenni.

[ Szerkesztve ]

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#7827) Akelaus válasza hitman77 (#7822) üzenetére


Akelaus
senior tag

Szerintem igen. Ha bekapcsolod a boxot, és megy a telefonon a Spotify app, akkor az elérhető készülék közt megjelenik. Aztán "átadod" neki amit hallgatsz, és onnantól kezdve arról hallgatod.
Szoktam zenét hallgatni Spotify-al úgy hogy egy ájfont vezérlek az androidos telómmal, és a boxot is mutatja mint elérhető készülék. Hallgattam boxról is zenét kikapcsolt tv-vel, majd a telefonnal vezéreltem. Igaz itt előtte be volt kapcsolva a tv.
(Mostanában gyengélkedik a Spotify Connect, de ez az irányítást érinti, nem azt hogy min lehet lejátszani, és hogy)
Ha nem sürgős, este rápróbálok a dologra.

[ Szerkesztve ]

(#7828) hitman77 válasza Akelaus (#7827) üzenetére


hitman77
senior tag

Köszi mindenkinek.
Nem sürgős, most állok döntés előtt. Nvidia shield vagy Mi box.

(#7829) Akelaus válasza hitman77 (#7828) üzenetére


Akelaus
senior tag

Működik, a hangerőt is lehet állítani. :)

(#7830) azbest válasza hitman77 (#7828) üzenetére


azbest
félisten

Ha az ár szempont, akkor egyértelmű. Ha az ár nem szempont, akkor is, csak a másik egyértelmű :D

(#7831) Hartauer válasza sbalazs2 (#2551) üzenetére


Hartauer
újonc

szia en most ugyan ebbe a problemaba vagyok es nemtudom hogy tudnam kezelni

(#7832) Hartauer


Hartauer
újonc

Sziasztok,
segítsetek kérlek: nemrég vettem mi Box-ot de az usb-részével szívok mostanában:
elős pár napban minden ok volt, amikor bedugtam a régi pendrive-ot, a hw is felismerte, meg a VLC is.
majd vettem egy tök új pendriveot, azt formattáltam meg mi Box storage-nak.
Na azóta az alábbiakat játsza:
új pendrive: nem ismeri fel egyáltalán. ez meg így kuka, mert csak ide használható. 7000 rugó ment a levesbe...PC sem ismeri fel semmi. Erre figyelmeztetett előre is kütyü mondjuk.
régi pendrive: - tárhelyként nem ismeri fel soha
- ES fajlkezelő ad hoc felismeri de kb 5-ből egyszer... amikor felismeri, akkor innen el tudom indítani a filmeket és a VLC lejátsza
- de a letöltött VLC alkalmazás sose ismeri fel, tartalmakat nem jeleníti meg.
Vki tapasztalt hasonlót?
Kérjek mi box cserét v. lehet ezt vhogy orvosolni?

(#7833) Luissimo válasza Hartauer (#7832) üzenetére


Luissimo
veterán

Ha a pc sem ismeri fel, az nem gyanus kicsit?
Holvetted?
Kinàbol?
Masik pc vagy laptop sem ismeri fel?
Gyarilag nemvolt formatált?
Mire formáztad?
Milyen márka?
Nem valami fake kütyü?
Nekem a 64 gigás kártyát is felismeri usbn.
Nemgondolnám, hogy box hiba lenne.
Szerezz kölcsönbe probára valakitol, illetve probáld ki másnál is.

(#7834) Imi1981 válasza Hartauer (#7832) üzenetére


Imi1981
veterán

PC-n partíció kezelővel patricionáld! Valószínűleg ez formázással is jár. Szerintem az lesz a gond.

(#7835) afi0903 válasza Luissimo (#7736) üzenetére


afi0903
aktív tag

Köszönöm, pontosan ilyesmi volt a cél. :C
Hogy tudom beállítani default launchernek?

(#7836) afi0903 válasza afi0903 (#7835) üzenetére


afi0903
aktív tag

Azóta sikerült gombhoz társítanom.

(#7837) Bozek válasza Luissimo (#7833) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Nekem a 64 gigás kártyát is felismeri usbn."

Én meg egy 5 TB-os külső HDD-t használok exFAT-ra formázva, az is megy simán.

(#7838) Luissimo válasza afi0903 (#7836) üzenetére


Luissimo
veterán

És azt hogyan?
Melyik távirányítón, a sajátján ?

(#7839) Imi1981


Imi1981
veterán

Mostanában azt vettem észre, hogy a netflixen már nagyon nem csak 23.976 Hz-en mennek a filmek /sorozatok. Mostanában találkoztam pár 50hz-es és pár 60 Hz-es anyaggal is szóval a refresh rate alkalmazást használva is sokszor akadni fog. Nehogy jó legyen már valami :W . Most egyenlőre kikapcsoltam a netflixnél a refresh rate - t és megnézem hogy arányában hogyan jobb használni.
Csak azért írom ha esetleg észrevettétek, hogy mostanában akad az ezért van nem a refresh rate alkalmazás hibája.

(#7840) 0021666 válasza Imi1981 (#7839) üzenetére


0021666
tag

Sziasztok!
Szükségem lenne egy megoldásra..
A xiaomi box S -en van bármilyen megoldás amivel a képernyővédő nem kapcsol be 2 óra inaktivitás után? Valami megoldásra nagyon komoly szükségem lenne, mert a tv statikusan van kiállítva és maximum 2 órás megoldás van rá, nincs olyan hogy a képernyővédő ne kapcsoljon be :/

Aviation is proof, that given the will, we have the capacity to achieve the impossible.

(#7841) afi0903 válasza Luissimo (#7838) üzenetére


afi0903
aktív tag

A saját távirányítóján, ezzel az alkalmazással. A home gomb egyszeri megnyomásához társítottam a launchert. Sajnos a Netflix és a Prime gombokat nem lehetett ezzel átirányítani, egy reddit threadben olvastam, hogy azokat nem is lehet, ha esetleg valakinek ezzel eltérő tapasztalata van, az ne tartsa magában.

(#7842) Steve1207 válasza 0021666 (#7840) üzenetére


Steve1207
veterán

Simán letiltod a gyári alkalmazását, meg a fejlesztőiben kikapcsolod, hogy "kapcsoljon ki". Onnantól kezdve ott marad, ahol hagytad akár hetekig is.

.

(#7843) Knife.McL


Knife.McL
tag

Sziasztok!
Valaki tapasztalt már olyat Kodi mátrix frissítés óta, hogy megakadnak a videók nasról?
Két külön nasról is próbáltam, van amikor megakad és elcsúszik a hang, van amikor csak a felirat. Ilyenkor megállítva és újra elindítva újra szinkronba kerül, de csak míg újra meg nem akad.
Sima MiBox, nem S. 5ghzes wifin megy a box, gigabites kábeleken a nasok, eddig nem volt ilyen gond, csak mióta a mátrix van.

Az élet olyan mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odab***ol az ásóval, aztán haladsz tovább.

(#7844) bexinho23 válasza Knife.McL (#7843) üzenetére


bexinho23
őstag

Nalam kabeles osszekotessel nincs ilyen problema. 1080p anyagok (5-20gb -os verziok).

(#7845) Knife.McL válasza Knife.McL (#7843) üzenetére


Knife.McL
tag

Lehet valamilyen codec okozza? Mert van hogy sd anyag akad, más hd meg nem.
Lehet kodiban plusz codecet telepíteni?

Az élet olyan mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odab***ol az ásóval, aztán haladsz tovább.

(#7846) bexinho23 válasza Knife.McL (#7845) üzenetére


bexinho23
őstag

Szerintem kodek hiba lehet. Filmeknél mindig a már jól bevált (pl. SPARKS) típusokat szerzem be, mert azokkal sosincs probléma, a minőség is kiváló. Viszont amikor pl. régebbi filmnél már csak magyar hangsávos változat érhető el, akkor könnyebb olyan típusba belefutnom, ami akad, döcög, csúszik a hangja stb... Pedig videó és hang adatok nem indokolják. Szerintem törekedj olyan típusok beszerzésére, amit sokan szednek, vagy ismerős számodra.

(#7847) Knife.McL válasza bexinho23 (#7846) üzenetére


Knife.McL
tag

Persze jó minőségben kell tárolni a videókat, megfelelő kódolással, de azért az nem pálya, hogy ha kijön egy új kodi verzió akkor újra kelljen mindent kódolni, hogy menjen. Mert ugye ugyanezek a videók eddig jók voltak, csak a kodi váltott valamit...

Az élet olyan mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odab***ol az ásóval, aztán haladsz tovább.

(#7848) Imi1981 válasza Knife.McL (#7847) üzenetére


Imi1981
veterán

Szedd le és tedd fel a 18.9-es kodit. Mátrix még nem tökéletes én sem használom már.

(#7849) Bozek válasza Knife.McL (#7847) üzenetére


Bozek
nagyúr

Próbáltad felmásolni egy pendrive-ra és arról lejátszani?

(#7850) Steve1207


Steve1207
veterán

Walmart is about to sell you an extremely cheap Android TV box - nálunk ez is 20k lenne ugyan, de 30 dollárért simán vállalnám, ha új lennék.

.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.