Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6701) TeebyKay válasza solti (#6700) üzenetére


TeebyKay
őstag

samsung tv options gombja a tv beállításait hozza fel nekem nem a kodi context menüjét

(#6702) Csápájev


Csápájev
őstag

Sziasztok Xiaomi Mi TV Stick -et szeretnék venni,de annak nincs külön totyikja,itt kérdeznék,hogy lehetőleg szenteste ne süljek fel.
Ha jól értem működik iphoneal a kutyü,csak egy g-mail fiók kell hozzá? Iphone 6.
A másik,hogy a tápellátást kaphatja a stick a tv usb portjáról vagy ez kevés neki,mindenképpen be kell dugni 220-ba? :R
(testvéremnek lenne youtubera és netflixre, a Full HD felbontás elég)

[ Szerkesztve ]

(#6703) bupemko válasza Csápájev (#6702) üzenetére


bupemko
senior tag

iPhone nem értem, hogyan jön a képbe, ha TV USB ad elég kraftot, akkor elvileg működhet, de ami tuti, hogy a saját adapterrel menni fog. YouTube, Netflix van rajta gyárilag.

(#6704) Csápájev válasza bupemko (#6703) üzenetére


Csápájev
őstag

Nővéremnek iPhoneja van. Arról is át tudja tükrözni a YouTube videó képet meg ilyenesmikre gondoltam. :R

(#6705) A Zéé válasza Csápájev (#6704) üzenetére


A Zéé
addikt

van rajta Youtube is gyárilag, nem kell Castolni telefonról.
Nekem nem indult el a táp nélkül, úgy emlékszem.

Just a simple Lineman...

(#6706) azbest válasza Csápájev (#6704) üzenetére


azbest
félisten

Iphone-ról is működhet átküldés, csak a google home alkalmazást is fel kell tenni a telefonra. De amúgy önállóan, telefon nélkül is működik a stick.

(#6707) Csápájev válasza azbest (#6706) üzenetére


Csápájev
őstag

Köszi köszi :R

(#6708) spileraaa válasza spileraaa (#6562) üzenetére


spileraaa
senior tag

mi box s

még mindig nem sikerült megoldjam hogy Facebook csoportban közvetített élő adást letudjam játszani a tvn
fél megoldás találtam puffin browser de az élő adást nem indítja el csak mikor vége van akkor lehet megnézni felvételről és mintha nem lenne ingyenes ma feldobott valami olyasmit hogy fizessek elő rá 1 hónapra vagy 1 évre

valami ötlet hogy tudnám megoldani?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#6709) MaCS_70 válasza azbest (#6690) üzenetére


MaCS_70
félisten

Android TV 9 fut, az első dolga volt a frissítés.

A CEC viszont nem megy. A Box menüjében a CEC pont legfelső funkciója aktív. Az LG tévéink Simplink menüjében mégsem jelenik meg semmilyen eszköz -- a Kodit futtató Raspberry-ik bezzeg azonnal aktiválódnak a menüben.

Egyébként jól látom, hogy a CEC itt is azt jelentené, hogy a tévé távirányítójával tudom vezérelni a Boxot?

A Chromecast-funkciónál a helyzet fokozódik. Már a rendes Chromecast 3 sem jelenik meg a PC-k Chrome-jában, csak azok a tetve Voda STB-ok, amelyek viszont nyilván nem CC-képesek. Úgyhogy ez vélhetően nem a Mi Box hibája, a CEC viszont rohadt fontos lenne -- nélküle megy vissza a boltba.

Köszönettel: MaCS :R

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6710) MaCS_70 válasza A Zéé (#6705) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ugyan nem KELL a telefonról castolni a Youtube-ot, de általában nagyságrendileg egyszerűbb, mint a Boxot távirányítani.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6711) MaCS_70 válasza TeebyKay (#6694) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Áramtalanítás után nekem is rendesen megy a Kodi -- egy ideig. Illetve úgy 10-15 videoindításig. Aztán kezdi megint, hogy kép nélkül csak a másodpercek meg esetleg a hang mennek, és lehet megint áramtalanítani.

Extra bónusz, hogy áramtalanítás után mindig koreai nyelven indul a Box... :W

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6712) MaCS_70 válasza solti (#6692) üzenetére


MaCS_70
félisten

A HDMI-portokat mág végigpróbáltam: a CEC a Boxnál egyiken sem megy, a Raspberry-Kodi mindegyiken.

A Castolásnál a probléma fordított: a telefonokról megy a cast, a PC-kről nem. Hálózati kapcsolódási módtól függetlenül. De már nem csak a Box, hanem az eredeti Chromecast is eltűnt a PC-król a Chrome-ból.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6713) MaCS_70 válasza Fall-N (#6691) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Kipróbálom ezeket a lejátszókat, de legjobban annak örülnék, ha a jó öreg Kodi menne.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6714) A Zéé válasza MaCS_70 (#6710) üzenetére


A Zéé
addikt

Megszokás kérdése, én igazából nem nagyon szoktam telefonon youtube-ozni, a stick-en meg igen, nekem nem tűnik lassabbnak, macerásabbnak.
Bár nem használtam sokat, de a távirányítónak bemondott szavakat is eddig mindig megértette, szóval még gépelni sem kellett.

Just a simple Lineman...

(#6715) azbest válasza MaCS_70 (#6711) üzenetére


azbest
félisten

"hogy áramtalanítás után mindig koreai nyelven indul a Box..."

őőő, nem tudom a miboxS-en mik vannak a cec menüben, de a mibox3-on van automatikus nyelvváltás menüpont. Lehet pont a tévé váltatja át koreaira.

(#6716) kzkz válasza MaCS_70 (#6713) üzenetére


kzkz
őstag

Vegyél egy Amazon fire tv 4k-t, az mindent megold...

(#6717) Luissimo válasza MaCS_70 (#6711) üzenetére


Luissimo
veterán

Honnantudod, hogy koreai es nem kinai?
Vagy japán?😃
Észak v. délkoreai ?
Kapcsold már ki a cecet a picsbe.
Kell saját távirányitó, estébé.

Az első MiBoxot énis visszavittem a SpeedShopba, de a második azota is mint a juhászkutya,
Kezesbárány 😃

A KODI rendben megy rajta.
NTFLX, HBO GO szintén.
Rengetem app megy rajta az aptoidrol, amik eredetileg telefonra készültek,
DIGI ONLINE, Horájzon Go, Telenor MyTV,
Smart Youtube TV, hangkereséssel szintén.
TuneIn Radio, FaceBook Watch, miegymás,
Fuss neki mégeccer😃

[ Szerkesztve ]

(#6718) Bozek válasza kzkz (#6716) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én veszek egyet, ha te meg veszel nekem egy NAS-t és bele HDD-t. :D

(#6719) Steve1207 válasza Luissimo (#6717) üzenetére


Steve1207
veterán

Azt ne felejtsd el, hogy nálad soha nem megy alvóba a box, így se belassulás se semmi, mert mindig kilövöd a konnektorral.

MaCS_70:

Chromecast böngésző: sima böngésző probléma lehet, adj neki kis időt, míg meglátja, lépj be a böngészőbe yt alatt pl asztalin és akkor hátha gyorsabb. Onnantól folyamatosan látnia kell. Mint korábban írtam, nekem az ilyenek miatt van kikapcsolva a box-on az alkalmazás frissítés Chromecastnál, mert nálam is folyamatosan behalt.

Kínai nyelv: jó pár száz hozzászólással korábban valakinek kikerestem, hogy update után kínai nyelven indult, bárhogy állította vissza. Ha jól emlékszem a google accountot kellett leválasztani a box-on, visszalépni és onnantól sokaknak megoldotta a bajt, de nem egyedi eset.

+1, amiért le vagyok hülyézve mindig: ha lassul a box (Kodi eset vagy bármilyen alkalmazás elkezd lag-olni), Fejlesztői beállításokat hívd elő (Névjegy/Build-en nyomkodni, utána a menüben megjelenik), ott pedig kb a harmadik: - Képernyő nem kapcsolódik ki).

Így nem megy soha alvóba (kivéve, ha CEC-ezik az ember, bár ez jelenleg nem befolyásol, mert nem megy) és nem fog belassulni több nap után sem.

Be lehet lőni szépen a box-ot, csak először rá kell jönni, hogy megy normálisan a kívánt feladatokra.

(#6716) kzkz: FireTV-n nincs CC, nem? Már kiesik az igények miatt.

[ Szerkesztve ]

.

(#6720) MaCS_70 válasza azbest (#6715) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, köszönöm, ez volt amegoldás!

Ezek szerint valamit okoz a CEC, csak éppen a számomra fontos része nem működik...

Kipróbáltam a tévét még egy kölcsön teljesen no-name médialejátszóval -- csont nélkül vitte a tévé távirányítója. Miért pont egy igényes eszköz szívat???

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6721) MaCS_70 válasza Luissimo (#6717) üzenetére


MaCS_70
félisten

A koreait a kínait és a japánt ezért ránézésre elég könnyű megkülönböztetni... Teljesen már a formaviláguk.

A plusz távirányító meg az itthoni megállapodás szerint kizáró ok, de én sem szeretném. A fő baj, hogy konkrétan már nem fél el, nincs hová tenni, bármennyire kicsi is.

Amúgy meg rohadtul bosszant, hogy egy márkás eszköz egy nem jelentéktelen (de akár az is lehetne) funkciója nem működik.

Ha vennél egy autót, és mondjuk a hátsó ablakokat nem lehetne leengedni, arra is azt mondanád, hogy el kell felejteni a pcs..ba?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6722) MaCS_70 válasza Steve1207 (#6719) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

A Chromecast helyzet tovább cifrázza magát:

Jelenleg
- mobileszközökről wifin látszik a CC funkció,
- PC-kről Chrome-ból Etherneten látszik a CC funkció,
- PC-kről (akár ugyanazokról) wifin nem látszik a CC funkció.

A ciki az, hogy nekem most a vizsgaidőszakban pedig pont erre lenne a legnagyobb szükségem. :(

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6723) azbest válasza MaCS_70 (#6720) üzenetére


azbest
félisten

az lg magic remottal próbáltad? Sima lg remote is van hozzá?
Neten írnak olyasmit, hogy a magic csak más lg féle cec-et ismerő eszközökkel meg. Sajna nem egységes a gyártók imlementációja

(#6724) kzkz válasza Steve1207 (#6719) üzenetére


kzkz
őstag

Van a Firetv 4k-n is Chromecast, sőt úgy is rá tudom küldeni a cuccot, ha ki van kapcsolva a firetv és a tv is. Ekkor bekapcsol az eszköz és a tv is, és elkezdi lejátszani.

Tudtommal a mi box s-re kikapcsolás után nem lehet rákuldeni a tartalmat. Nálam meg annak ellenére kikapcsolt a box, hogy be volt állítva az hogy ne kapcsoljon ki. A CEC nálam se volt jó, a Tv azt írta ki, hogy az erősítő nincs jó helyre bedugva, pedig ott volt. Ha kihúztam a mi box-ot, akkor nem adott hibát a tv.


UI: a felső kettő a Chromecast Google Tv lesz. Azt se ajánlom egyelőre ott a kodi nem tökéletes, a közepes és nagy filmekbe belefagy.

[ Szerkesztve ]

(#6725) Steve1207 válasza kzkz (#6724) üzenetére


Steve1207
veterán

Ez teljes értékű CC már vagy egy teljes telefon képernyő tükrözés is megy vele? Szóval akár egy CC hivatott alkalmazás észleli a FireTV-t és ki tudod vele küldeni? (Itt nem egy Yt-ra gondolok, ami talán alkalmazás-alkalmazás között ki tudja küldeni).
@azbest, ezzel történt változás az utóbbi időben, hogy már létezik?

[ Szerkesztve ]

.

(#6726) TeebyKay válasza MaCS_70 (#6711) üzenetére


TeebyKay
őstag

Na a korei nyelvvel még nem találkoztam :D Én még nem jutottam el a 10-15 videó indításig, szóval sajnos csak ennyi tudtam segíteni.

(#6727) spileraaa válasza spileraaa (#6708) üzenetére


spileraaa
senior tag

még mindig nem sikerült megoldjam hogy Facebook csoportban közvetített élő adást letudjam játszani a tvn fél megoldás ez puffin browser de az élő adást nem indítja el csak mikor vége van akkor lehet megnézni felvételről és mintha nem lenne ingyenes ma feldobott valami olyasmit hogy fizessek elő rá 1 hónapra vagy 1 évre

valami ötlet hogy tudnám megoldani?

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#6728) Keem1 válasza spileraaa (#6727) üzenetére


Keem1
addikt

A Facebook Watch app nem tudja? FB groupban még nem próbáltam, de bármilyen más profilolldalon, márkaoldalon már igen, ott ment a live.

(#6729) hedgehog válasza Luissimo (#6717) üzenetére


hedgehog
senior tag

A Telenor MyTV-nek van natív appja, vagy szándékosan a mobilost használod? MyTV Otthon

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#6730) kzkz válasza Steve1207 (#6725) üzenetére


kzkz
őstag

Mondasz egy olyan CC hivatott alkalmazást, amivel ki tudom próbálni?

(#6731) Steve1207 válasza kzkz (#6730) üzenetére


Steve1207
veterán

Itt van pl egy lista, de amúgy ha a telefon sima képernyőtükrözésénél látja, mint CC eszköz, akkor elméletileg a box-ot akkor ezeknek is mennie kell. TED, HBO Go, Just Dance Now, Netflix, Spotify pl, azok itthon simán is használhatóak. Csak technikailag érdekel, mert úgy volt, hogy Amazonos eszköz nem kap támogatást.

.

(#6732) kzkz válasza Steve1207 (#6731) üzenetére


kzkz
őstag

A spotify progival próbáltam, ott nem ment, csak a Chromecast with Google TV - t látta.
A mi box s-sel ez megy?

(#6733) azbest válasza kzkz (#6724) üzenetére


azbest
félisten

nem tud chromecastot a firetv. A rajta lévő youtube alkalmazás tud a telefonos youtube és youtube music appoktól fogadni tartalmat.
Olyan, mint a tévé kódos párosítási mód, de helyi hálón anélkül is felismerik egymást. Más okostévés youtube megoldás is így működhet. Ugyanúgy a cast ikon alatt listázza, de ez nem az álalános chromecast.

#6732kzkz
de, megy miboxszal chromecast módjával is, legfeljebb a google frissítései miatt most nem találnak rögtön egymásra a cc eszközökkel.

[ Szerkesztve ]

(#6734) Steve1207 válasza kzkz (#6732) üzenetére


Steve1207
veterán

Spotify egyből dobja az ablakot lejátszás után, hogy akarom-e Mi Box S-en folytatni. Csatlakozás és már egyből a box-on megy minden.
De ilyen szempontból egy Videa se működik akkor, azt pl böngészőből pc-ről/telefonról szoktam kiküldeni, mert Kodi-ban hosszadalmas a keresgélés box-on.

(#6733) azbest: igen, erre emlékeztem :R

[ Szerkesztve ]

.

(#6735) MaCS_70 válasza TeebyKay (#6726) üzenetére


MaCS_70
félisten

A koreai írás jellegzetessége, hogy elég sok az írásjelekben a karika, ami a japánra és a kínaira nem jellemző.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6736) MaCS_70 válasza azbest (#6723) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az LG Magic Remote-ot nem ismerem. 10-12 éves LG tévéink vannak a hagyományos távirányítókkal. Megnyomom a Simplink gombot, feljön egy lista -- mutatja, hogy a funkció aktív, de a lehetséges eszközök listája vagy üres (ha csak a Box van bedugva) vagy a felismert eszközök aktívak rajta (RPI, házimozi, kínai boxok...), de a Mi Box nem sejlik fel... :(

Más nem használ régebbi LG tévét a boxszal?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6737) blessbygod


blessbygod
csendes tag

Sziasztok!
Tudtok ajánlani appot, amivel tudok Mibox-ról dlna servert inditani? Miboxra usb-vel kötött külső hdd tartalmát szeretném megosztani, hogy más eszközök is elérjék a hálózatról.
Köszönöm!

(#6738) MaCS_70 válasza blessbygod (#6737) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Kodi tud DLNA szerverként viselkedni, ráadásul helyesen kezeli a névelős címeket.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6739) Luissimo válasza hedgehog (#6729) üzenetére


Luissimo
veterán

Nemhasználom, csak kiprobáltam a közszolgálataikkal

(#6740) spileraaa válasza Keem1 (#6728) üzenetére


spileraaa
senior tag

A Facebook Watch app nem tudja?

ez sajnos csak azokat hozza be amik publikusak
ez privát csoport így nem jön be de szerintem semmilyen csoport nem jön be a publikus sem
csak fb oldalak élő videói jönnek be úgy látom

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#6741) Steve1207 válasza spileraaa (#6740) üzenetére


Steve1207
veterán

Sima fb videókat oldalakról lehet castolni ugyebár, mivel publikusak, viszont egy csoportban, pláne, ha zárt, nem lehet, hogy adminnak kell pl lenni, hogy ilyet tudj végezni? Elvégre csak az adott csoport tagjainak szóló tartalom, így lehet bármilyen publikálás, cast is kötött lehet a csoport sima tagjainak. De nem foglalkoztam ezzel.

Amúgy nagyon egyszerű, csinálj egy privát csoportot magadnak, indíts valami élő streamet és telefonon láthatod majd, hogy engedi-e, mert így admin vagy egyből.

.

(#6742) spileraaa válasza Steve1207 (#6741) üzenetére


spileraaa
senior tag

szerintem nem értitek
az a probléma hogy ezen a boxon nincs olyan alkalmazás amivel tudnám nézni élőben
a csoport tagja vagyok tablet telefon geprol stb tudom nézni
de a mi box s rol nem mert nem tudok olyan appot felrakni ahol tudnám nézni
eddig a legközelebbi megoldás a puffin browser volt de ott viszont élőben nem indul el csak utólag tudom megnézni mikor már vége

https://en.aptoide.com/
ezzel pl fel tudtam rakni a Facebook litet de viszont úgy érzékeli mintha telefon lenne és így keresztbe van fordulva képernyőn

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#6743) Keem1 válasza spileraaa (#6742) üzenetére


Keem1
addikt

Ha csak ennyi a gond, ezen segít a Set Orientation app

(#6744) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Újabb kérdéssel övendeztetném meg a T. Társaságot! :)

A bejelentkező fiókok mit jelentenek? Ha több bejelentkezett account is van, azokból tartalmából mi jelenik meg -- különös tekintettel arra, hogy az eszközt ugye az egész család használja?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6745) Bozek válasza MaCS_70 (#6744) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mármint a Google fiók? Az, ami amúgy sima Android-on is, ha több fiókba jelentkezel be.

(#6746) bupemko válasza MaCS_70 (#6736) üzenetére


bupemko
senior tag

Nekem régi Pioneer Kuro plazma TV van, az is rendszeresen dobál hibaüzeneteket mikor bekapcsolom őket, én már elengedtem a témát, megszoktuk, hogy a kis távirányító kell vagy Android TV app (amúgy nekem Android TV app akkor is feléleszti Mi Box S-t BT-n, amikor a BT távirányító nem).

Egyedül kikapcsolás megy megbízhatóan, mindig kilépünk az alkalmazásból és a kis távirányító kikapcs gombja kikapcsolja a TV-t is.

Vettem okos konnektort is, ha nagyon nem tér magához, akkor telefonról tudom áramtalanítani, az mindig segít.

(#6747) MaCS_70 válasza Steve1207 (#6731) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon úgy néz ki, hogy hetek óta központi probléma van a Chromecast szolgáltatásával. :( Egy kolléga írta a CC topicból.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6748) Steve1207 válasza MaCS_70 (#6747) üzenetére


Steve1207
veterán

Én nem használom csak tesztek erejéig a store-ból az új frissített cc-t a boxon, csak a régi verziót, ahogy korábban is írtam. Kb minden verziót teszteltem, az összes rosszul működik, elfelejti, duplikálja, nem látja egyből, megszakad. Vagy fél éve legalább ilyen (ha jól emlékszem már bajos volt android 8-on is).
Legalábbis a teljes képernyőtükrözésnél voltak bajok, amit én sokszor használok.
Így minden megy rendesen, google app-ok, böngészőből telefonról pc-ről, a legutolsó videós oldalról is ki tudok rá küldeni egy média tartalmat asztaliról és a teljes képernyőtükrözés se lag-ol.

.

(#6749) zst


zst
tag

Aki esetleg JellyFin szerver -> Kodi+Jellyfin for Kodi bővítményt használ és akadoznak a filmek, az a jellyfin bővítményben állítsa át 100-ról 1000-re a stream sebességet.

Fél napomba került mire kiteszteltem. A mi box 5G-n és USB3-Giga LAN-on is nálam max 211-Mbitet tud. De ennek ellenére még így is szaggattak már a HD, FHD filmek is. Mire megtaláltam, hogy alapból 100-on volt ez a beállítás. 1000-re rakva minden működik. 4 K is. :)

(#6750) MaCS_70 válasza Steve1207 (#6748) üzenetére


MaCS_70
félisten

A képernyőtükrözés számomra nem igazán érdekes, csak castolni szeretnénk. Azt viszont nagyon. Hosszú évek óta használunk Chromecastot napi rendszerességgel, és eddig minden rendben ment vele telefonról és pécéről is -- most először van gond. Nagyon remélem, hogy megoldják.

További érdekesség, hogy a Box első beállításánál volt valami állítási lehetőség a CC menüben, de a reset óta ez nem található, azaz kizárólag információk olvashatóak benne. Nálatok van itt egy három állású beállítási opció?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.