Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7901) Fall-N válasza zhorvath (#7899) üzenetére


Fall-N
veterán

Ez még mindig barkópa. Melyik Box az S vagy a 3? Melyik verziószámú update és mikori a security patch?

(#7902) Peete


Peete
újonc

Üdv! Tud vki javasolni vmi olcsó kontrollert hozzá? Gyereknek kéne alap játékhoz mert a távirányító már nem szereti a napi ezer gombnyomást....
Köszönöm

(#7903) Imi1981 válasza Peete (#7902) üzenetére


Imi1981
veterán

Én nem használok ilyet de esetleg ez link ?

(#7904) azbest


azbest
félisten

Úgy látom a mibox facebook csoportban, hogy a mibox 3-ra kiadták normál updateként is azt a verziót (pi 3575), aminek a bétáját meséltem. Még múlt szerda körül.

zhorvath:
miboxS -re tudtommal még nem adták ki a ghosting javítást. Felváltva szokták kiadni és az előző béta még 3-ra sem javította, csak az utolsó verzió. Márciusi 3409 build a legfrisebb miboxS-es verzió?

Gyanítom most készítik össze az S-re is a ghosting fixet, mivel 3-assal megint nem fognak foglalkozni sokat pár hónapig, hanem váltanak az S fejlesztésére.

[ Szerkesztve ]

(#7905) Imi1981 válasza azbest (#7904) üzenetére


Imi1981
veterán

Igen 3409 van az enyémen és nem talál frissítést. Szóval úgy van ahogy írod, hogy mi box s-re még nem jött. Már várom mert a ghosting nagyon zavar. Más probléma nem érdekel annyira meg nem is zavar.

(#7906) Steve1207 válasza Imi1981 (#7900) üzenetére


Steve1207
veterán

Fölös is emlegetni a frissítéseket, amíg verziószámot senki se ír.... A múltkor is "jött valakinek frissítés", erre már 2-3 hete fent volt szerintem mindenkinél, ha nem több.

.

(#7907) azbest válasza Imi1981 (#7905) üzenetére


azbest
félisten

Szerintem mivel a régi boxra már megvan és lényegében ugyanaz a probléma volt mindkettővel, tényleg csak hetek kérdése lehet, hogy kijöjjön az újabbikra is, kitartás :)

Amúgy tényleg érezhetően jobb elkenődés nélkül nézni a 4k-t :D
A kis csíkozódás, amit még láttam, azt meg lehet csak h264 videóknál csinálja, máshol nem láttam, csak a samsung olimpic go videó youtube változatánál.
Egyébként a mibox3-am mintha kényesebb lenne a hdmi kábelre most. Nem tudom, hogy a frissítés miatt van-e vagy a kora miatt, de kifejezetten a jobb minőségű, vastag kábellel stabil a kép. Próbaképp átdugtam egy másikat és azzal folyton sérült az adatátvitel és szétesett a kép / kapcsolgatott a monitor. De a combosabb hdmi kábelt visszatéve rendben volt.

Btw, pécén észrevettem, hogy némelyik videónál a youtube lekezdte használni az av1 codec-et. Avc (h264) és vp9 mellett pécén már olyan is lehet. A boxon a vp9-est választja, ha van, mert az nem támogatja az av1-et.

[ Szerkesztve ]

(#7908) Imi1981 válasza azbest (#7907) üzenetére


Imi1981
veterán

Jó olvasni, hogy tényleg javították. Most is nézem a kodit (mert bluetooth fülest használok és az mi box s-el stabil és x96 max plus-on nem) és ki kellett kapcsolni a media codec secure - t, hogy ne kenje. Először nem kapcsoltam ki és borzalom volt. Így kikapcsolva jó de így azért beakad néha a kép némelyik filmnél meg ugye jobban pörgeti a procit.
Szóval nagyon várom! Bár jövő hónapban veszek egy mecool km2 vagy km6 deluxe - t aminél valószínűleg nincs ilyen probléma de a mi box s attól még marad csak a konyhai tévére költözik.

(#7909) gery2123 válasza azbest (#7904) üzenetére


gery2123
őstag

Így van ez az update jött a múlt héten a mi box 3! Azóta rendben megy egyelőre!

-- PSN_ID: GerY2123

(#7910) Fall-N


Fall-N
veterán

Már van update az S-re is! Most néztem manuálisan, hogy van-e frissítés és talált is egy 646 MB-osat.

Changelog:
1. Improve system performance
2. Update security patch
3. Fix video ghosting issue

[ Szerkesztve ]

(#7911) Imi1981 válasza Fall-N (#7910) üzenetére


Imi1981
veterán

Már töltöm is! Remélem tényleg javítja a ghostingot. Kösz :R

(#7912) Imi1981 válasza Imi1981 (#7911) üzenetére


Imi1981
veterán

Úgy tűnik tényleg javította a ghostingot! Végre már ideje volt. Így már azért használhatóbb a box otthoni filmek lejátszására. A sóhajok című film (A filmet nem láttam de tesztnek kitűnő volt) elején volt egy füstös jelenet amin iszonyú utánhúzás volt a frissítés előtt és most jó és olyan mint coreelec-en. Örülök ennek a frissítésnek.

(#7913) makoj30 válasza Imi1981 (#7912) üzenetére


makoj30
aktív tag

Felraktam én is a frissítést, de továbbra is alvó módból való ébresztéskor eltűnik a pendrive és dughatom be ismét. A fejlesztői beállításokban csak az animációk vannak kikapcsolva. Az X360 gamepad is ha bedugom megy, de alvó mód után villog az Xbox jel de a kontroller megy továbbra is. Az Android 8.1/9 (Első update) még kiírta felül hogy USB meghajtó csatlakoztatás, most nem írja ki. Factory Reset után se.

Szerk: Bocsi, nem válasz akart lenni. :(

[ Szerkesztve ]

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#7914) Imi1981 válasza makoj30 (#7913) üzenetére


Imi1981
veterán

Én nem is rakom alvó módba. Naponta egyszer újraindítom azt kész. Ez az alvó mód nem működött jól eddig és frissítés óta nem is próbáltam. Szerintem ne rakd alvó módba tök minimális a fogyasztása. Engem csak a ghosting zavart de az nagyon de végre javították. Most már elfogadható számomra ez a lejátszó. Hardver lehetne erősebb.

(#7915) makoj30 válasza Imi1981 (#7914) üzenetére


makoj30
aktív tag

Kodin filmeket nézni, meg retroarchra jó a gép

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#7916) Imi1981 válasza makoj30 (#7915) üzenetére


Imi1981
veterán

Meg netflix, hbo go, prime video, Disney + ra is jó meg sok másra. Szerintem pont kodihoz gyenge egy kicsit (kicsit lassan reagál főleg frekvencia váltáskor) de az is használható.
Én azért rendelek egy mecool km2 vagy az erősebb km6 - ot jövő hónapban mert nekem kell a sebesség de a mi box s is marad.

(#7917) makoj30 válasza Imi1981 (#7916) üzenetére


makoj30
aktív tag

Akkor tudsz másik lejátszót a kodi meg vlc kívül ami jó?

Hogy érted hogy frekvencia váltáskor lassú a kodi?

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#7918) Imi1981 válasza makoj30 (#7917) üzenetére


Imi1981
veterán

Nekem az az első, hogy beallítom a frekvencia váltást kodiban. A beállítások /lejátszó menüben a képfrissítés gyakoriság indításkor - ra kell állítani. Így mindig a filmnek megfelelő frekvenciára vált és így nincsenek röccenések időközönként. Na ezt film indításakor (akkor vált frekvenciát) lomhán vált és erre írtam, hogy lassú. De vált úgyhogy nincs gond.
Én csak kodit használok mert az tudja ami nekem kell (emby és plex addon, FTP kapcsolódás stb) úgyhogy vlc és a többi nem tudom milyen.
A hivatalos plex és emby alkalmazást is használom néha.

(#7919) Imi1981 válasza makoj30 (#7913) üzenetére


Imi1981
veterán

Szia! Kipróbáltam úgy, hogy egész éjjel alvó módba volt és reggel bekapcsoltam és ugyan úgy észlelte a pendrive-ot! Kipróbáltam, hogy működik e rendesen és működik is másoltam rá. Lehet az USB hub nem jó nálad vagy a pendrive vagy a boxon kéne egyszer egy gyári alapra állítást csinálni hátha megoldja.

(#7920) aprokaroka87 válasza azbest (#7907) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Android 10 óta van natív támogatás av1-re, amúgy már egyre több videó van fent av1-ben.

Csak hát sokszor még nincs hardveres Gyorsítás sem, szóval a cpu-nak kell megoldania.

Az meg vagy bírja, vagy nem....

(#7921) makoj30 válasza Imi1981 (#7919) üzenetére


makoj30
aktív tag

Gyári beállítást fogok csinálni. Úgy is felismeri a pendriveot, ha hosszabb ideig van alvó módban?

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#7922) Imi1981 válasza makoj30 (#7921) üzenetére


Imi1981
veterán

Egész éjjel kb 7-8 órát volt alvó módban és működik rendesen. Tesztelem majd pár napig, hogy minden éjjel alvóba rakom.

(#7923) hedgehog válasza makoj30 (#7915) üzenetére


hedgehog
senior tag

sőt most ghosting javítás óta a GFNow/Stadia is használható, korábban azért játszhatatlanul mosott volt a kép :D

-- aka p3d3str1an

(#7924) azbest válasza hedgehog (#7923) üzenetére


azbest
félisten

Kár hogy nincs egér-billentyűzet támogatás úgy stadiával például. Szegény régi intel gpu-s masinámmal még csak-csak tudnám használni, akkor már a kár rendes gpu-t rá is köthetek helyi játékhoz :D

(#7925) azbest


azbest
félisten

Hm a mibox 3 -hoz kijött béta tesztelőknek egy újabb updatge
OTA 3 beta 0 Release 3617.
Nem igazán írnak semmi konkrétumot. Teljesítmény javítás. Van aki szerint alvás után virgoncabb.

(#7926) Luissimo


Luissimo
veterán

Tegnap a MiBox S jelezte, hogy van frissités.

Valaki leszedte már?
Mi a tapasztalat, mire jó ?

(#7927) Imi1981 válasza Luissimo (#7926) üzenetére


Imi1981
veterán

Igen már frissítettem és végre javították a ghostingot! Így már végre jó a képminőség és nincs utánhúzás . Mást is javítottak de azt nem is figyeltem mit írt mert engem csak a ghosting javítás érdekelt.

(#7928) Akelaus


Akelaus
senior tag

[link] Jön az Apple tv Android Tv-s eszközökre.

(#7929) Kroni1 válasza Imi1981 (#7927) üzenetére


Kroni1
veterán

Ez a ghosting milyen forrásról volt érzékelhető? Én Plex-et, HBOt, Netflixet nézek a 3-ason, de nem tapasztaltam eddig se gondot. Azért felteszem én is a frissitést, nekem ma este jelezte...

(#7930) Imi1981 válasza Kroni1 (#7929) üzenetére


Imi1981
veterán

Netflix, hbo go, prime video és többi streaming alkalmazásban nem volt ghosting de plex, emby, kodi, vlc mx player és a többi lejátszó amivel helyi videó fájlokat játszottál le azzal ghostingolt elég jól. Ezt inkább sötét és szürkületben játszódó jelenetekben lehetett látni de ott nagyon! Világos napsütéses jelenetekben nem látszott. Persze a kisméretű tévén nézed akkor lehet nem feltűnő de nagyobb tévén nagyon zavaró volt.
A lényeg hogy javították! Most már szívesen használom a kodit, plexet és emby-t is.
Szerintem frissítsd nyugodtan mert csak jobb lett a képminőség szóval hátrányod nem lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

(#7931) Kroni1 válasza Imi1981 (#7930) üzenetére


Kroni1
veterán

:R

(#7932) Steve1207 válasza Akelaus (#7928) üzenetére


Steve1207
veterán

Már kb az első release óta működik, csak fel kellett pattintani az apk-t, az meg hónapokkal ezelőtt volt már.

[ Szerkesztve ]

.

(#7933) azbest válasza Kroni1 (#7929) üzenetére


azbest
félisten

lehet codec-től is függött. Ezzel a youtube videóval durván kijött [link]
Így nézett ki [link] A világos részek csíkot húztak maguk után a sötétebb részeken.
Azért ilyen homály, mert nem tud képernyőbentést csinálni a mutatott videóról, ezért telefonnal a képernyőt kellett levideóznom :D

Viszont nem minden kijelzővel jött ki. Az LG 4k kijelzőbben kijött durván minden felbontás és színmód mellett is, amit a kimenet beállításnál engedettt a mibox szoftvere. Egy fhd benq monitorral meg csak bizonyos színmódnál sikerült előcsalni a hibát.
Azt hiszem netflixen is volt, amin látszott a probléma, de a legtöbb tartalmon annyi volt észrevehető, hogy homályosabb volt, mert összemosódtak egymás utáni képkockák.

Steve1207
ezt csak úgy olvastad, vagy ki is próbáltad? A firetv és talán samsung tévéről származó apk-k indulás után kiírták, hogy frissíteni kell a firetv / samsung rendszer szoftverét és nem mentek tovább.

[ Szerkesztve ]

(#7934) Steve1207 válasza azbest (#7933) üzenetére


Steve1207
veterán

Persze, itt is írtam, hogy működik. Lehet nem pont a legelső verzió volt, de nagyon korán jött egy másik apk is, ami már működött több eszközön, shileld-en és box-on is.

.

(#7935) azbest válasza Steve1207 (#7934) üzenetére


azbest
félisten

Jó, csak azért kérdem, mert 2021 februárból látom, hogy írtad. Akkoriban volt hír arról hogy a google saját donglejére kijött.

Viszont az apple tv+ app 2019 novembere óta elérhető más eszközökre. Firetv-kre. Aztán talán 2020 novemberében jelent meg sony tévékre (másik csomagnévvel) és azok az appok sírtak, ha miboxra tették fel őket. Szóval relatív a korai :)

De a lényeg, hogy most már ilyen előfizetést is lehet akár használni rajta.

[ Szerkesztve ]

(#7936) hedgehog válasza Steve1207 (#7934) üzenetére


hedgehog
senior tag

Nekem sosem működött, elindult ugyan, de lejátszani nem tudott semmit.
Ez már elérhető a boxra, este ki is próbálom megjavult-e a fenti probléma

-- aka p3d3str1an

(#7937) Steve1207 válasza azbest (#7935) üzenetére


Steve1207
veterán

Ja hogy már azóta lenne amúgy? :D Én év elején olvastam, hogy jön majd androidos eszközökre, meg amit említettél annyi megvolt, hogy az első tv-ről lementett apk verziók nem működtek. Utána jött ez is, azt hittem ez alapjaiban újdonság, hogy droid tv-s eszközön lesz.

(#7936) hedgehog: anno, amikor írtam februárban, nem volt gond a lejátszással, de csak trailereztem. (apkmirror-ról szedtem le az android tv-s változatot). A regisztrációnál elhasaltam mindig, hogy nincs apple eszközöm... Majd lehet ránézek megint, mert 1,8e-ért elég jó lenne.

[ Szerkesztve ]

.

(#7938) azbest válasza Steve1207 (#7937) üzenetére


azbest
félisten

emlékeim szerint nem kell semmi apple cucc hozzá, max fiókot regisztrálni. Régebben a 7 napos trialjában néztem pár részt valami sorozatból. még Firetv-n.

(#7939) Cr00py válasza azbest (#7938) üzenetére


Cr00py
senior tag

Így van. Nem feltétele bármilyen Apple termék megléte ahoz, hogy ingyenesen elérhető Apple ID-t hozz létre.

Egy kis segítség.

(#7940) hedgehog válasza Steve1207 (#7937) üzenetére


hedgehog
senior tag

Nekem volt accountom, és egy céges macminivásárlásnak köszönhetően egy évnyi előfizu is, de a lejátszás nekem sosem ment, némi homokórázás után mindig kiírta hogy a videó nem elérhető.
Most rendesen működik, de csak a boxon jó, a Philips 7181-emen bugos (képernyő közepén ott marad az apple logó)
(egyébként elég fura app, sehol sem találtam a hangsáv vagy feliratválasztást, automatikusan jött angolul magyar felirattal a kipróbált film vagy sorozat)

-- aka p3d3str1an

(#7941) Steve1207 válasza Cr00py (#7939) üzenetére


Steve1207
veterán

Köszi srácok, közben kiderült, hogy volt már ID-m, de még valami ezer éves, viszont az itunes-t is "aktiválni" kellett (nyomtam egy visszaállítást, itunes windows letölt, belép és mostmár mehet a trial időszak meg az előfizu is akár). Most nem lövöm el a dolgot, de 1-2 hónap múlva visszatérek rá.

(#7940) hedgehog: (egyébként elég fura app, sehol sem találtam a hangsáv vagy feliratválasztást, automatikusan jött angolul magyar felirattal a kipróbált film vagy sorozat) - nekem pont ennyi a lényeg szerencsére :)

.

(#7942) Cr00py válasza hedgehog (#7940) üzenetére


Cr00py
senior tag

Nekem ugyan van AppleTV-m, de gondolom máshol is így működik.

(#7943) Bozek


Bozek
nagyúr

Na, erőt vettem magamon és csináltam egy gyári visszaállítást, most már a home-on is megy le-fel a távirányító. Fogalmam sincs, hogy mitől volt a probléma, de szerencsére megoldódott.

(#7944) bexinho23 válasza Cr00py (#7942) üzenetére


bexinho23
őstag

Igen, fel vagy le kell lépteti a távkapccsal, aztán előugrik fentről a sáv. Épp tegnap próbáltam ki az appot. Véleményem szerint az appok változó minőségűek. Csak az a kérdés, hogy csak mi boxon ilyenek, vagy más android tv eszközön is - pl. nvidia shield tv pro/2019 (mert nem eszköz, hanem app függő)?

HBO Go ( 6/10 ): Jó minőségű a stream, a menü rendszer döcögős, lassú, sokszor homokórázik. Ha streamet megállítom, majd képernyőkép kapcsol be "pihenésként", akkor visszalépéskor csak az appból való ki/belépés segít a folytatáson.

Netflix ( 8/10 ): Gyors, hibamentes, kiváló minőségű a stream. Így kellene minden app-nak működnie.

Apple TV ( 7/10 ): A menü gyors, jól néz ki. Viszont egy netflix után számomra kevésbé átlátható. Főleg az AppleTV+. Bár lehet még nem fordítottam kellő időt a felfedezésre. Amúgy a hang kiváló, a kép is. Igaz nálam a fekete és sötét átmenet néha fura. Nem, nem a TV beállítás a gond, mert más streaming app-ban nincs ilyen gondom.

Kodi ( 8/10 ): Kicsit lassú, viszont jól teszi a dolgát.

Youtube ( gyári 8/10 ): Végre a hosszú (1ó+) videókba beletekerve sem fagy ki teljesen. Most már használható.

Más: A Smart Youtube frissítést még kap, viszont eltűntek benne funkciók (pl. pro). Ez valóban így van? Nem mertem még ráfrissíteni, csak figyelmeztet a program. Nem tudom, hogy mikori frissítéssel fut jelenleg a boxomon a SYT, de néha pár videó nem tölt be elsőre, így nem lenne rossz ráfrissítenem.

(#7945) Imi1981 válasza bexinho23 (#7944) üzenetére


Imi1981
veterán

Hbo go - nál nem értem milyen képernyőképről írsz. Nálam ilyen nincs, megállítom utána simán tudom folytatni. Viszont tényleg döcögős, akadozós lassú és a feliratot folyton bekapcsolja pedig szinkronizált a film akkor is. Netflix fényévekkel jobb alkalmazás egyetértek. Nem is értem a netflix hogy lehet olyan gyors de jól megcsinálták az biztos.

(#7946) hedgehog válasza Cr00py (#7942) üzenetére


hedgehog
senior tag

köszi a tippet, erre nem gondoltam :)

-- aka p3d3str1an

(#7947) Fall-N válasza bexinho23 (#7944) üzenetére


Fall-N
veterán

Ha kiváló a Netflix, akkor miért 8/10? :DDD

(#7948) bexinho23 válasza Fall-N (#7947) üzenetére


bexinho23
őstag

Mert tökéletes nincs :D

1. zavar, hogy amikor keresek egy filmet és "ráállok", akkor elindul egy előzetes, vagy a filmből egy jelenet, ami tök jó... csak ha rámegyek az egyetlen opcióra - "lejátszás"-, akkor rögtön jön a netflix logó, és nem a trailert nézem teljes képernyőn a teljes baloldalt kitakaró szövegezés nélkül.

2. számos film van a kínálatukba, aminél egyáltalán nincs előzetes. Így hogy döntsön az ember, hogy érdekel-e?

3. nagyon díjazni tudnék egy IMDB, vagy RT értékelést... de nem véletlen nincsen. Ugyanis amilyen nagy a kínálat, olyan arányban közepes, vagy rosszabb minőségűek (5-6 körüliek).

A kiválót amúgy a stream minőségre értettem :)

(#7949) bexinho23 válasza Imi1981 (#7945) üzenetére


bexinho23
őstag

Amikor megállítom a filmet, és pár percre kimegyek a szobából, akkor beugrik a mi box "képernyőkímélő" módja, majd mikor visszatérek gombnyomásra visszadob a megállított film jelenthez, amit indítanék, de csak pörög-pörög-pörög. Ezen csak a "kilépek az appból, majd visszalépek" folyamat segít.

(#7950) Imi1981 válasza bexinho23 (#7949) üzenetére


Imi1981
veterán

Ja nalam nincs bekapcsolva a képenyőkímélő. Próbáltad úgy hogy kikapcsolod a képenyőkímélőt? Vagy úgy beállítani, hogy 20 - 30 perc múlva kapcsoljon be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.