Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7051) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Nálatok nincs auto refresh rate a box menüjében?
Amúgy Kodiban hol van ilyen auto frekvencia váltás opció? Illetve jó lenne hw/sw dekódoláshoz is beállítás. Van ilyen?

(#7052) Steve1207


Steve1207
veterán

Kíváncsiságból megnéztem, toltam egy előfizetést a netflixre ismét, semmi stuttering nem jelentkezik, folyamatos a kép, nem akad. Teszteltem simán és hdr-ben is, mindkettő ok. Nálam pl a 4k 60Hz mindig fix és így se tapasztaltam még csak a streamio-ban ilyet, de ott az alkalmazás hibája és bármit csinálok jelen van.
Médiaszerveres megoldásban a Jellyfin-nel sincs semmi baj, akár CC-vel, akár alkalmazásból küldöm ki.

.

(#7053) Imi1981 válasza Steve1207 (#7052) üzenetére


Imi1981
veterán

Full HD tévén 1080P 60 Hz - en döccen időnként. 4k-n lehet jó de az nálam ugye nem lehetséges.

(#7054) Steve1207 válasza Imi1981 (#7053) üzenetére


Steve1207
veterán

Felbontást levettem a box-on, igaz csak 5 percig néztem, de semmi.

.

(#7055) Imi1981


Imi1981
veterán

Lehet nálad nincs de másnál van. Biztos tv függő is. Gondolom a jobb tévék jobban kezelik a 60 hz-et. Nekem egy Samsung 48 h6400 tévém van és ez bizony nem szereti. Persze van aki észre sem veszi de én aki eddig coreelec-et használtam ahol egy döccenés nem volt most feltűnő ez a fél percenkénti (kb) döccen vagy reccenés már nem tudom minek nevezzem.

[ Szerkesztve ]

(#7056) Imi1981


Imi1981
veterán

Akit érdekel esetleg. Letöltöttem az áruházból a TVHZ nevű alkalmazást amivel kézzel gyorsabban át tudjuk állítani a Hz-et. Nem kell a menübe menni ennyi a könnyítés. Én csak netflix előtt kapcsolom 1080P 24 Hz-re mert akkor nincs időnkénti döccenés a filmben. Minden máshoz vissza váltom 1080P 60 Hz-re.

(#7057) Fall-N válasza Imi1981 (#7055) üzenetére


Fall-N
veterán

Sok TV a 60 Hz-t úgy állítja elő, hogy rak képkockákat a videót alkotó képek közé. Azért nem írok nevet, mert ahány márka annyi fantázianév. Meg persze ezeknek a minősége sem egyforma. Valamelyik egész jól müködik, másik meg rögtön kikapcsolni való.

(#7058) Steve1207 válasza Fall-N (#7057) üzenetére


Steve1207
veterán

Mod: töröltem, mert most is így van :D

Közben, aki Stremio-val szöszölne, az 1.3.5-ben nem akad már, sima szoftver bug volt.

[ Szerkesztve ]

.

(#7059) Luissimo


Luissimo
veterán

sziasztok,
nem szorosan idetartozik, de a chrome topikban mindenki lapít a kérdésemre, hátha itt többen használjuk a Videostream alkalmazást, amivel a MiBox CC-jére ki lehet küldeni egyenesből egy filmet a laptopról, telóról stb.

Nekem egy ideje, valamelyik Chrome frissités óta nem megy.
Valaki tudja használni, tenne egy próbát?

köszi.

SZERK:
Ja, és még annyi itt valakinek, aki kereste a TV GO működését a boxon, hogy továbbra sem megy, mióta kijöttek az uj verzioval.
A régebbi meg már perszehogy nemmegy...

várunk

[ Szerkesztve ]

(#7060) ginola válasza Imi1981 (#7048) üzenetére


ginola
addikt

Nálam 540p be játssza le a filmeket a netflix mit lehet ezzel kezdeni?
1.12.1 a netflix verzió!

(#7061) Imi1981 válasza ginola (#7060) üzenetére


Imi1981
veterán

Neted milyen sebességű? Wifin csatlakozol? Nekem 1000/1000 megabites netem van és a box egy USB3 - internet átalakítót használok amivel 135 megabit letöltés és 185 megabit feltöltést tud. Nekem így nagyon szépen jó képminőséggel fut a netflix full HD tévén. Ja meg itt állíts be link hátha segít. Mobilon vagy gépen belépsz a netflix fiókbeállításba és ott a lejátszás beállításokba.

[ Szerkesztve ]

(#7062) ginola válasza Imi1981 (#7061) üzenetére


ginola
addikt

Wifin. De eddig full Hd volt, a box frissítés után a kocsiban már csak 540p

(#7063) sublett


sublett
tag

Sziasztok,
ma váltottam mi box 3-ra. Korábban (10 évig) egy wd tv live-val néztem a filmeket külső HDD_ről.
A Mi Box is szépen felismeri a külső winchestert, azonban a windows nem látja (pedig praktikus lenne pl egy felrat fájl átküldésénél)
A Windows 10 médiaeszközként látja a boxot, azaz nem látja a rá csatlakoztatott HDD-t, így nem tudok fájlokat másolni. Az az érdekes, hogy visszafelé működik, ES File explorerrel a Box simán látja a megosztott Windowsos mappáimat.

Előre is köszi a segítségeteket!
sublett

(#7064) Imi1981 válasza ginola (#7062) üzenetére


Imi1981
veterán

Akkor passz. A netflixet frissítetted vagy a boxot? Én a boxot nem merem frissíteni mert írta itt valaki, hogy probléma van vele.

sublett Esetleg ha fut a kodi? Ott vannak ilyen megosztasi lehetőségek.

[ Szerkesztve ]

(#7065) ginola válasza Imi1981 (#7064) üzenetére


ginola
addikt

Boxot. Azóta nem full Hd a kodiban a netflix.

(#7066) solti válasza sublett (#7063) üzenetére


solti
senior tag

mivel nincs rajta smb server így nem fogod látni. Valszeg van workaround, de franc se tudja mennyire tartós. A mibox nem nas :(

(#7067) Imi1981 válasza ginola (#7065) üzenetére


Imi1981
veterán

Akkor lehet majd jön frissítés és megoldja. Ezért nem frissítek én még. Most tök jól működik.

Más téma. Itt nem lehet háttérképet beállítani? Nekem tök fekete a háttér és youtubeon néztem teszteket ott nem ilyen volt.

(#7068) sublett válasza solti (#7066) üzenetére


sublett
tag

de a wd sem NAS, mégis látszott. Nem akarok én egyenesen a boxra kötött HDD-re letölteni, csak kis fájlokat (esetek 90%-ban feliratokat) másolni, hogy ne kelljen lehúzogatni a vinyót a boxról, rá a laptopra, másolni, lekapcsolni, stb.

(#7069) azka79 válasza sublett (#7063) üzenetére


azka79
aktív tag

Használj KODI-t vagy VLC-t ott tudsz SMB megosztást beállítani.

(#7070) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Legyen szíves valaki és próbálja ki a következőt.
FullHD film MXPlayer-ben lejátszva. Jobb felső sarokban lejátszás közben lehet váltani HW, HW+ és SW kódolás között. Nézze meg a minőségbeli eltérést. Nálam az SW a legjobb, de sokszor beakad. :R
Kodiban a szarabb minőség van, eddig nem ilyen volt. Valami történt vele, de nem tudok rájönni mi okozza!

(#7071) aprokaroka87 válasza KD6-3.7 (#7070) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az hogy 1080p, csak egy dolog.

Milyen Videó kódek-ről van szó?

(#7072) Steve1207 válasza Imi1981 (#7067) üzenetére


Steve1207
veterán

Nincs lehetőség, talán más launchert használnak (milyen tesztben? az szerintem már 3-4 éves lehet és még a kezdeti android tv launcher). Kb android 8 óta ez a launcher él, talán előtte volt valami színesebb, ahol volt háttér és más volt a felépítése (fent volt egy sáv és kb a képernyő felétől lefelé több ikon, de ha jól emlékszem ott se lehetett hátterezni, hanem egy adott alkalmazás színesebb preview képét mutatta fent).
Fene se tudja már, 2 éve kb ilyen :D

(#7063) sublett: ha amúgy is van PC a közelben érdemes lenne onnan egy smb-vel megosztani a tartalmat, Kodi-ban felvenni és kész, le fog játszani mindent szépen és nem kell a hdd-vel szüttyögni, hogy leválaszt-másolgat stb. Anno nekem is volt WD Live meg Asus media cucc is, ezerszer kényelmesebb dolog az SMB.

(#7059) Luissimo: előző törölve. Megtaláltam, hozzáadtam a bővítményt, gond nélkül látja és működik.

(Egyébként VLC-ből is ki lehet küldeni, jobb klikk, képernyő, Mi Box és már játssza is. Ha nagyon kiküldősbe használnám és nem SMB-vel akkor az a leggyorsabb és legstabilabb már a kezdetektől, ha mp4, mkv-t használunk (sajna a régi avi-s divx, xvid és hasonló tömörítések nem igazán streaming pártiak így a filmbe tekeréstől sokszor meghalnak az olyan fájlformátumok.)

[ Szerkesztve ]

.

(#7073) KD6-3.7 válasza aprokaroka87 (#7071) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Fogalmam sincs milyen kodek, teljesen gyári beállításon van az MXPlayer. Inkább itt a nagyobb probléma, hogy a Kodi miért szaródott el??

(#7074) Imi1981 válasza Steve1207 (#7072) üzenetére


Imi1981
veterán

Kösz akkor nem is keresgélek tovább . Próbáltam más launchert de végül töröltem őket és a gyárit használom.

[ Szerkesztve ]

(#7075) aprokaroka87 válasza KD6-3.7 (#7073) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Azt nem tudom, én telefonon csak a hbo go pugin miatt használok Kodi-t, amúgy meg mx player-t.

Mx player-ben Hw és Hw+ decocing esetén látod rosszab-nak a képet?

(#7076) KD6-3.7 válasza aprokaroka87 (#7075) üzenetére


KD6-3.7
őstag

HW és HW+ is ront a minőségen, a kettő közt nem látok különbséget. SW szebb, élesebb, tisztább viszont akadozik. Semmi triviális anyagra nem kell gondolni. Lehet ez 30mbps meg 10mbps bitrát. Mindegy.
Kodit használtam a kadenciahelyes lejátszás miatt, azt erre egyik napról a másikra elromlott a minőség.

[ Szerkesztve ]

(#7077) sublett válasza azka79 (#7069) üzenetére


sublett
tag

ez alapján végignyomtam, de nem csatlakozik az smb:/ipcímem/mappanév hálózati helyhez. Van esetleg valami típushiba amit érdemes megnéznem hogy elkövettem-e?

(#7078) aprokaroka87 válasza KD6-3.7 (#7076) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Azért akadozik lehet sw-ben, mert nem bír vele a cpu :)

De jó lenne tudni hogy más formátumú 1080p filmek esetében is hasonlót tapasztalsz-e.

(#7079) KD6-3.7 válasza aprokaroka87 (#7078) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Én nem cseréltem benne CPU-t! Eddig jó volt?
Hát a 4k HDR anyagot 60mbps bitrátu 120GB-os gyűrűk urát végignéztem hiba nélkül kristály tiszta képpel és hangal.
Mind mkv és lehet az webrip, remux stb. bármi. Valamit valtoztattak a virágboltosok?
Valak más is panaszkodott erre nemrégen itt!

[ Szerkesztve ]

(#7080) aprokaroka87 válasza KD6-3.7 (#7079) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A 4K Hdr tartalom, szoftveres vagy hardveres decoding-al volt lejátszva?

(#7081) KD6-3.7 válasza aprokaroka87 (#7080) üzenetére


KD6-3.7
őstag

:DDD Az nem megy szoftveresen, viszont tökéletes a kép HW+ és HW alatt is! Na erre varjàl gombot.

(#7082) sublett válasza sublett (#7077) üzenetére


sublett
tag

bocs a link kimaradt

(#7083) aprokaroka87 válasza KD6-3.7 (#7081) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Miért varjak rá gombot :)

Simán lehet olyan kódek konfigurálás magában a filmben, amit nem szeret a rendszer kódek.

Mx player meg ffmpeg-et használ.

Egy youtube-ról letöltött webm vagy mp4 1080p videó is akad mx player sw decoding-al?

Vlc player-t nézted már?

(#7084) Jakesz válasza KD6-3.7 (#7076) üzenetére


Jakesz
őstag

Nálam pont fordítva van. SW dekódolásnál nem akad, HW-nél meg igen. De ezt már többen is beszéltük itt 2 napja, hogy szoftveres dekódolásra kell állítani az mx playert, és akkor lesz tökéletes. Ezek szerint ez is egyénfüggő.

(#7085) aprokaroka87 válasza Jakesz (#7084) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Még mindig nem tisztázott hogy minden formátum esetén így van-e :)

(#7086) Keem1 válasza sublett (#7077) üzenetére


Keem1
addikt

ES File Explorerben van ftp szerver, tökéletesen működik.

(#7087) Imi1981


Imi1981
veterán

Nem gyári bluetooth távirányítót is lehet használni? Gondolok ilyenre HUF 1,260.73 21%OFF | 2.4G Gyroscope G30 Remote Control Wireless Air Mouse 33 Keys IR Learning Voice for X96 mini H96 MAX Android TV Box Smart Remote vagy ilyen HUF 3,867.26 51%OFF | T3M Backlight 2.4G Gyro Air Mouse 28 IR Learning Google Voice Search for Android Smart TV Box PK G30s G20S Pro Remote Control . Kellene több gomb kodiban meg ezeken lehet tanítani a gombokat infra iranyításra és akár több készülékre.

(#7088) KD6-3.7 válasza aprokaroka87 (#7083) üzenetére


KD6-3.7
őstag

YT-rol letöltött anyag csak SW alatt hajlandó elindulni és kiírja, hogy HW dekódolás nem támogatott. mp4

[ Szerkesztve ]

(#7089) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Tegnap próbáltam a mi box s re kivetíteni a telfont egy xiaomit meg egy Samsungot de a telefonok nem találták a mi boxot a listában. Ugyanaz a wifi bt is be van kapcsolva, de nem látta sehol. Youtuberól viszont tudtam rá castolni. Mi lehet a gond amiért nrm tudok rá simán castolni telefont?

Üdv: Fishor

(#7090) Imi1981 válasza KD6-3.7 (#7088) üzenetére


Imi1981
veterán

A youtuberól letöltött videókat még a coreelec - es tv boxom se szerette! Volt, hogy megállt a kép és a hang ment tovább meg olyan, hogy mikor vége lett a videónak sötét kép és befagyott a box. Pedig nem gyenge box a x96 max plus s905x3 4gb ram. Én inkább bejelentkeztem youtube-ra és csináltam egy lejátszási listát ahonnan vissza tudom nézni bármikor ami kell. Így nincs gond.

Fishor Én is próbáltam de nekem se látja a xiaomi telóm. Samsungal még nem próbáltam de akkor gondolom az sem.

[ Szerkesztve ]

(#7091) KD6-3.7 válasza Imi1981 (#7090) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Itt most az volt a próba, hogy mit szeret az MXPlayer és mit nem, de egy kalap kakànak bizonyult, lehet megy a levesbe ez az egész box, mert nem birok rájönni, hogy mi történt a videókkal, hogy ilyen ocsmány lett a minőség. :(

[ Szerkesztve ]

(#7092) Imi1981 válasza KD6-3.7 (#7091) üzenetére


Imi1981
veterán

Nekem csak pár napja van meg de ez idő alatt nem volt változás a képminőségben. Azt persze észrevettem, hogy az x96 max plus coreelec-el jobb képminőséget ad kodival mint a mi box s. Valahogy másabb, élesebb talán de a fene tudja, egyszerűen csak szebb. De nem egetrengető különbségről van szó csak minimális. Azt azért hozzáteszem, hogy full HD tévén látom ezt, 4k tévén lehet feltűnőbb.
Viszont amiért vettem a mi box s - t az a netflix és az meg sokkal sokkal szebb mint coreelecen kodiban! Meg persze az alkalmazás is nagyon tetszik meg Chromecast funkció is sokszor jól jön. Nekem amúgy egymás mellett van és mindkettő tévére kötve az x96 max plus és a mi box s. Ha filmet nézek kodiban emby-n akkor x96 max plus, ha netflixet nézek mi box s. Nap nagyrészében mi box s megy mert youtube és netflix megy sokat.

Erre tud választ valaki link

[ Szerkesztve ]

(#7093) solti válasza sublett (#7068) üzenetére


solti
senior tag

hnm nekem is volt wdttv live, nem emlékeztem hogy tudott ilyet, de akkor me culpa :R
btw felirat letöltő plugin van a kodiban is, jól megy supersubtitles és opensubtitles-szal is

(#7094) Fishor válasza Imi1981 (#7090) üzenetére


Fishor
senior tag

Pedig karácsonykor még működött. Akkor a YouTube castja nem működött, most megfordult. :(

(#7095) Imi1981 válasza Fishor (#7094) üzenetére


Imi1981
veterán

A kivetítést próbáltad te is link ? Én ezzel próbáltam de csak a tévét látja de az meg dög lassú úgyhogy inkább nem használom. Igazából nagyon ritkán használnám ezt a képernyő tükrözést de azért ha kell jó lenne ha működne (főleg ugyan olyan márkájú telóval) .

(#7096) Luissimo válasza Imi1981 (#7092) üzenetére


Luissimo
veterán

Egyébként ami IR 2,4 Ghz-es az nem bluetoothos ám, nemértem mit keres a felsorolásodban :F

De az eredeti kérdésre:
Hozzá tudod párositani a bluetoothos távirányitókat, nyugodtan vegyél, pl. EMAGnál is vannak, előnye hogy azonnal hozzájutsz, kicsit több pénzért, de multkoriban bwlinkeltem a a G10s-t kintről,

ami hasonló alakú az LG TV-k Smart Remotejához és ráadásul van háttérvilágitása is, nekem nagyon bejön a MiBox-hoz, esténként.
Mondjuk az pont nem blututis, de az USB HUB-ba van sok port, abban elfér a stickje :) [link]

[Ezek az Rii márkák a noname márkáknál sokkal igényesebbek, precizebbek, azaz jók]
ezekből válogass, nekem van belőle több is, van minibillentyúzetes , touchpados, tekerős egérgombbal ellátot (Rii X8), van sima légegeres táv is, ami szintén bluetoothos.

Azért jó a bluetoothos, mert igy nem használod el az infrás sticknek az USB lukat.

[ Szerkesztve ]

(#7097) aprokaroka87 válasza KD6-3.7 (#7088) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Webm is?

Akkor ott valami nagyon elcseszödött.

Ha amúgy megy rajta a youtube, akkor az onnan letöltött videóknak is offline hw decoder-el.

(#7098) Fishor válasza Imi1981 (#7095) üzenetére


Fishor
senior tag

Igen.

(#7099) Steve1207 válasza Fishor (#7089) üzenetére


Steve1207
veterán

Vagy ne engedd frissíteni a chromecast-ot a box-on (leszeded a frissítést és csak a gyári marad, store-ban pedig auto frissítés ki) vagy rakd fel az 1.52-t apkmirrorról.
Nekem ezzel hibátlan lett hosszú idő óta, nem veszti el a kapcsolatot, lehet mindig csatlakozni és megy a képernyőtükrözés is lagmentesen.

MX player, Kodi, hw, sw dekódolás stb: Szoftveres dekódolással összességében értelmetlen molyolni, hogy szerencsétlen cpu rész max-on dolgozzon. Amúgy nem lehet, hogy valami külső videólejátszó pl mx player bolondítja be ennyire a rendszert? Én egyáltalán nem használom box-on, vagy Kodi vagy gyári lejátszó és megy minden, pedig sokféle formátumot használok. Ha a Kodi megmukkan akkor összes adat törlése, uninstall, box restart, Kodi telepít, beállít, megy minden megint. Ennél nagyobb galibát sose okozott.

(#7096) Luissimo: még arra lettem figyelmes a Videostream addonnál, hogy amikor megnyitja a Chrome rosszul hozza be az ip címet és egyből a hibás linket dobja. Töröld vissza, a no-chrome.html-t, hogy az /ui legyen az utolsó és ezt könyvjelzőzd be. Ha kell csak ezt megnyitod és már pattinthatod is át a filmet.

[ Szerkesztve ]

.

(#7100) Imi1981 válasza Luissimo (#7096) üzenetére


Imi1981
veterán

Kösz megnézem őket! Bluetooth füles is párosítható gondolom. Bluetooth fülest használok akkor csak a fülesben van hang? Esti /éjjeli filmnézéshez akarok bluetooth fülest használni. Aliexpressről rendeltem 2500 Ft-ért szóval bóvli de a célnak megfelelő lenne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.