Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7651) fogirobi válasza Imi1981 (#7645) üzenetére


fogirobi
senior tag

Egy kis böngészés után megtaláltam az alkalmazást, szerintem te is erre gondoltál. Refresh Rate az app neve. Az egyik leghasznosabb alkalmazás eddig, amit Box-ra találtam.

10-15 perc volt mire beállítottam, de csak azért mert elég nehézkesen találtam meg, hogy hol kell engedélyeztetni a Box-on az app-ot. :)

Ez alapján sikerült beállítanom: [link]

Az a jó, hogy nem kell manuálisan állítgatni az FPS-t a Netflix vagy az HBO go indítása előtt, hanem be tudod állítani külön az alkalmazásokra, hogy melyik milyen kép frissítéssel induljon el. Leteszteltem és a Box újraindítása után is elindul az app automatikusan, megmaradnak a beállítások, tehát többet hozzá se kell nyúlni az alkalmazáshoz.

Én a Box-ot beállítottam 1080p/60Hz-re, mert így smooth-abb a menü, a Netflix 1080p/24Hz, az HBO Go pedig 1080p/50 Hz. Az alkalmazások többszöri tesztelése és elindítása után is tökéletesen működik és minden úgy indul el, ahogy beállítottam (nincs mikro lagg).

A TVHZ-t is teszteltem, de annál nem találtam ilyen funkciót, ott úgy láttam, hogy csak manuálisan lehet állítgatni az FPS-t az alkalmazások indítása előtt.

Bocs, hogy ilyen hosszú lett, csak gondoltam megosztom ezt veletek, hátha van olyan akinek segítség lehet, mert ugyanabban a hajóban evez, mint én. :)

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

(#7652) Imi1981 válasza fogirobi (#7651) üzenetére


Imi1981
veterán

Igen azt használom! Zöld ikonja van. Én is amiatt állítottam be nehezen mert alig találtam meg hol kéne engedélyezni! De amúgy igen nagyon hasznos de nem tökéletes! Sajnos kilövi a kodi saját frekvencia váltását meg a plexét is. De máskülönben netflixhez és hbo go - hoz nagyon jó. Néha mikor vissza lépsz a főmenübe nem vált vissza 60 hz-re akkor nem árt neki egy box újraindítás. Én a kedvenc alkalmazás előhívó gombra beállítottam, hogy hozza elő a frekvencia állítás táblát így manuálisan is át tudod állítani ha valamiért nem váltana magától (például kezdőoldalra kilépéskor) .

Amúgy pontosan úgy használom mint te netflix 23.976 - ra a hbo go 50hz-ra állítva. 90%-ban jól működik amúgy. Néha mikor már régen lett újraindítva a box akkor nem mindig reagál.

[ Szerkesztve ]

(#7653) fogirobi válasza Imi1981 (#7652) üzenetére


fogirobi
senior tag

Igen a zöld ikonos. :) Érdemesebb a Netflixet 24-ről inkább 23.976-ra állítani? Én most 24-re lőttem be.

(#7654) Imi1981 válasza fogirobi (#7653) üzenetére


Imi1981
veterán

Igen mert úgy pontos. Az általad linkelt oldalon is azt írják 23.976 Hz. Így nincs röccenés. Ha van Nagyon Nagyon ritkán az más miatt van.

(#7655) fogirobi válasza Imi1981 (#7654) üzenetére


fogirobi
senior tag

Oké, akkor úgy próbálom. Köszi a segítséget! :R

Egy kérdésem még lenne, ha tudsz segíteni. Ki lehet azt kapcsolni valahol a Box-on, hogy bekapcsolás után ne jelenjen meg a "Connected to Wi-Fi" értesítés?

Kicsit zavaró, hogy állandóan rá kell menni az elvetésre, mert máshogy nem tűnik el.

[ Szerkesztve ]

(#7656) Imi1981 válasza fogirobi (#7655) üzenetére


Imi1981
veterán

Hát ez engem is idegesít de igazából még nem is kerestem, hogy ki lehet e ezt kapcsolni. Ezt az utolsó előtti frissítés óta csinálja. Szerintem nem lehet kikapcsolni.

(#7657) Bozek válasza Quaresma (#7632) üzenetére


Bozek
nagyúr

Van exFAT is, azt jobban támogatja az Android. Nekem minden eszközöm arra van formázva.

(#7658) szizso78


szizso78
újonc

Sziasztok!

Xiaomi MI Box 4S-hez van tippetek kiegészítőnek (akár link-el)?
- DUO-hoz (esetleg ZOOM-hoz) jó minőségű android kompatibilis kamera
- kompatibilis 1Gbit-es USB HUB legalább 3 db USB port-al
- kompatibilis vezeték nélküli game controller

Köszönöm!

(#7659) bupemko válasza szizso78 (#7658) üzenetére


bupemko
senior tag

Nekem ez a Xiaomi kamera működik Google Duoval Mi Box S-en. Minőség nem túl acélos...

USB/LAN adapter nekem Orico van.

Korábban írtam, hogy nekem működött az Ouya BT Controller, Xbox360 Wireless Controller a PC-s USB adapterrel, amit most használok Steam Link meg Rainway alatt az a legújabb Xbox Wireless Controller, egy ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#7660) zhorvath válasza Jakesz (#7648) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Ha jól tudom a stick nem tud 4K-t, viszont a Netflix igen.

(#7661) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
Vettem egy MI TV stick-et "tévé okosításra". HD Ready felbontású.
Megjelenik az MI felirat, utána felvillan a 4 színes karika és nincs adatforrás, elmegy a kép teljesen.
Létezhet, hogy ez a stick nem tud alacsonyabb felbontáson menni, csak fullHD-ban?
Egy FullHD tévén állítottam be az appokat, azon működött.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#7662) azbest válasza Laca0 (#7661) üzenetére


azbest
félisten

a hd ready tévék is sokszor fogadnak fhd jelet, csak átskálázzák. De amúgy szerintem 720 felbontást is kéne tudnia. Hacsak nincs a kimenet beállításnál fix 1080-ra véve. Dugd rá egy monitorra vagy arra a tévére, amivel beállítottad és nézd meg, hogy választható e kisebb felbontás, esetleg tedd auto-ra.

Ha esetleg valami cifra felbontású régi plazma, azokkal bármi is lehet.

(#7663) Laca0 válasza azbest (#7662) üzenetére


Laca0
addikt

Úgy néz ki, hogy a hosszabbító kábele rossz...
Visszatettem a HD tévére a stick-et és ott sem működött. Hosszabbító nélkül beindult és átállítottam 720p-re a felbontását. Utána a HD Ready tévére egy másik hosszabbító kábellel rákötöttem és beindult. Utána visszaállítottam a felbontását 1080p-re és működött úgy is. Tehát ezek szerint nem a felbontással, hanem a hosszabbító kábellel volt a gond.
Bár lehet, hogy a felbontás-egyeztetéssel is baja volt, most fix 1080p 50Hz.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#7664) Luissimo


Luissimo
veterán

Na,
Kezdodik

Hiaba tiltottam tüzzelvassal, tegnap reggelre befrissült a miboxon a kodi, rögtön ugrott egy csomo videokiegészitö.
Azért maradt néhány, gondoltam majd lassan jön többi is, kivárom.

Erre most már el sem indul, egyböl kilép.
Egy gyorsitotár törlés után elindult, egy csomo frissitési hibát irt ki ujra.
Kilépés után megint nemindul.
Most mivan?
Gyorsitotár törölgetéssel kell inditani?
Vagy milehet ez?

(#7665) Imi1981 válasza Luissimo (#7664) üzenetére


Imi1981
veterán

Én egyszer frissítettem matrixra de nem tetszett ezért eltávolítottam és letöltöttem küldő forrásból az utolsó Leila - t telepítettem. A Google play-ban kikapcsoltam az automatikus frissítést. Nekem nem frissítette azóta se! Ha play áruházban kikapcsolod az automatikus frissítést nem szabadna frissülnie. Vagy nekem azért nem frissített mert külső forrásból telepítettem a legfrisebb 18-as kodit? Mert manuálisan tudnám frissíteni mert mutatja a play de automatikusan nem csinál vele semmit.

(#7666) Luissimo válasza Imi1981 (#7665) üzenetére


Luissimo
veterán

Küldd át a linket lécci, vagyöteddöbe ideujra,
Ugyérzem egyre több embernek lesz rá szüksége,
De akkor minden addont ujra fel kell tennen, basszus. :W

(#7667) Bozek válasza Luissimo (#7666) üzenetére


Bozek
nagyúr

A hivatalos oldalon fent van az összes: [link]

(#7668) MaCS_70 válasza Imi1981 (#7665) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam sincs engedélyezve az automatikus frissítés, de a Mi Box simán frissít mindent a megkérdezésem nélkül.

De a Kodi általam használt addonjai (Confluence, Radio és még egy pár) szerencsére kb. egy hét alatt idomultak a Leia-Matrix váltáshoz.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7669) Steve1207 válasza Imi1981 (#7665) üzenetére


Steve1207
veterán

Ha ki van kapcsolva a store-ban az automatikus frissítés akkor neked kell rábökni, hogy frissítse. Nekem még az életben nem volt, hogy önként updateljen valamelyik alkalmazás, ha ki van lőve a store beállításaiban.
Ha régebbi verziót telepítesz külsőként akkor se fogja így kikapcsolva, csak a javasolja és írja a frissítések alatt, hogy azt is manuálisan kell frissíteni onnantól. Jelezni fogja, hogy létezik, mivel hivatalosan is szerepel a store-ban az új is és az előző is, ami épp fent van.
Teljesen rendben van nálad, így kell működnie normálisan.

.

(#7670) Imi1981 válasza Luissimo (#7666) üzenetére


Imi1981
veterán

Őszintén nem tudom pontosan melyik oldalról töltöttem le. Googleba bírtam kodi 18 Leila letöltés és ahonnan tudtam töltöttem. Lehet hogy a kodi hivatalos oldala volt nem emlékszem. De ahogy Steve1207 írta nem szabadna frissülnie ha ki van kapcsolva az automatikus frissítés a playen.
Jelzi, hogy van frissítés de nem frissítem és kész. A mátrixnak kell még pár hónap mire normálisan használható lesz.

[ Szerkesztve ]

(#7671) bexinho23


bexinho23
őstag

Mi Box 3-ra most akkor van android 9? Csak mert pár hónapja mindig feldobta, hogy frissítsem, de az elmúlt hetekben már manuális kereséssel sem talál új update-et. :U

(#7672) KD6-3.7 válasza bexinho23 (#7671) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Addig vártál és nem fogadtad el míg tőled visszavontak. ;] :DDD

(#7673) azbest válasza bexinho23 (#7671) üzenetére


azbest
félisten

Már vagy féle éve kinn van rá. Lehet a régi rendszereket használóknak nem erőltetik.
Kézzel fel lehet tenni a letöltött fw fájlból, de ha valami félremegy, akkor utána lehet küzdeni a helyreállítással. A legfrisebb 9-esen nem a legjobb a lejátszáskori képminőség, mert valami elbarmoltak pár hónapja.

Ha bootloop vagy hasonló lép fel, akkor nem szabad keresztbe frissíteni valami véletlenül kiválasztott másik verzióval, ahogy mathgery-nek sikerült. ;] Megizzadt(unk) mire sikerült utána visszaflashelnie egy működő rendszert.

Ja és a 9es rendszerrel megszűnik a hd audio passthrough, ha ez szempont.

[ Szerkesztve ]

(#7674) MaCS_70 válasza Imi1981 (#7670) üzenetére


MaCS_70
félisten

Lehet, hogy nem szabadna, de megteszi. Frissíti a Kodit. Nem csak a kollégánál vagy nálam, hanem elég széles körben. :(

MaCS

Egyébkét (nem okoskodásból), de Leia.

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7675) Imi1981 válasza MaCS_70 (#7674) üzenetére


Imi1981
veterán

Tényleg 😄 . Eddig mindenhol Leila - nak írtam :DDD . Na mindegy most már nem úgy írom. Amúgy nekem tényleg nem frissíti.

(#7676) Bozek válasza Imi1981 (#7675) üzenetére


Bozek
nagyúr

Leia, mint a hercegnő. A Kodi elnevezése mindig valami filmre vagy sorozatra utal. Bár ez alól talán az Eden (11-es verzió) kivétel.

[link]

(#7677) amzso válasza Bozek (#7676) üzenetére


amzso
tag

Sziasztok!
Mi box S-en ha VLC-vel .mkv filmet játszom le, és bekapcsolom az mkv-be csomagolt feliratot, akkor mindig röccen egyet a kép, amikor kirak a képernyőre egy adag feliratot. Más is tapasztalta? Van rá megoldás? Köszi

(#7678) Luissimo


Luissimo
veterán

Miszarvan?
Mindenkinek, mindig, minden rendben??😃
Megjott a tokeletes vilag😃

(#7679) KD6-3.7 válasza amzso (#7677) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Más lejátszó is csinál ilyet? Mondjuk MX player?

(#7680) fenyvesik


fenyvesik
csendes tag

Megmondanátok a pontos megnevezését a Mi stick Usb kábelének? Az párom úgy gondolta anélkül rendezi át a szobát, hogy kihuzná a konnektorból :DD . Thx előre.

(#7681) Steve1207 válasza fenyvesik (#7680) üzenetére


Steve1207
veterán

Az csak egy sima micro USB kábel, nem?

.

(#7682) A Zéé válasza Steve1207 (#7681) üzenetére


A Zéé
addikt

de bizony.

Just a simple Lineman...

(#7683) bexinho23 válasza azbest (#7673) üzenetére


bexinho23
őstag

A HD audio passthrough elvesztésének nem örülnék. Ezért is hagytam ki korábban a frissítést. Csak érdekelt, hogy miért szűnt meg a korábban hetekig tartó zaklatás :D
Ha netán váltanék Nvidia Shield-re, akkor valószínűleg eladom, és nem szeretném, hogy a vevő ne tudjon frissíteni, ha igénye lenne rá. Amúgy fura, hogy egyszer csak berágtak rám, és "visszavonták tőlem" :DD

(#7684) Imi1981 válasza Luissimo (#7678) üzenetére


Imi1981
veterán

Dehogy van rendben csak kompromisszumokkal és néhány trükkel elvagyunk. Így használható és talán belenyugodtunk, hogy ez van :DDD .

(#7685) Pipi85


Pipi85
csendes tag

Sziasztok!
Jött nektek is Android frissítés? Valaki felrakta? Tapasztalatok? (Tegnap előtt 23-án este kaptam értesítést.)

Köszi előre is a választ! :))

(#7686) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Én a Chromecast funkció rendbetételére várok mint a messiásra. Teljesen véletlenszerűen hol működik, hol eltűnik. PC-ről nézve.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7687) azbest


azbest
félisten

Engem tegnap kérdeztek face csoportban egy hónappal ezelőtti komment kapcsán, hogy milyen tévével jön ki nekem a ghosting, mert ők is kipróbálták egy sony tévével és nem sikerült reprodukálni :DDD

A 4k lg 32ud59-b bármilyen felbontáson és colorspace kombóban ugyanúgy rossz - kivéve kodi alatt letiltott MediaCodec(Surface) esetén, mert akkor nem rossz. Kár, hogy a monitorom nem jelzi sehol a valós felbontást, módot.

Érdekességképp a benq fhd monitoromnál csak az rgb módban rossz, a YCbCr444 és YCbCr422 mód esetén nem, vagy legalábbis nem húz színes nyomvonalat a sötét videóbqan lévő világos tartalom.

Gyanús, hogy más módban megy a kimenet, mint az andrdoidos buffer.

[ Szerkesztve ]

(#7688) KD6-3.7 válasza azbest (#7687) üzenetére


KD6-3.7
őstag

A kezdetektől nem RGB módban van a box, a TV-n nem tudok ilyet állitani. :N Durva, hogy PopCornTime is ghostingol. Plex szintén.

(#7689) Imi1981 válasza azbest (#7687) üzenetére


Imi1981
veterán

Szerintem ez minden tévén kijön csak mérettől függően ha nagyobb téve jobban /zavaróbban látható, kisebb tévén nem annyira vagy egyáltalán nem. Most egy 60-80 cm képátlójú tévén biztos nem venni úgy észre. A Sony tévék mozgásmegjelenítése e legjobbak között van és lehet az is számít. Samsung h6400 121 cm képátlójú tévén én nagyon látom. 4k hrd esetén nem (ugye nem 4k és nem hdr-es a tévém így átkonvertálja sdr-re és ugye a tv meg 1080p - be jeleníti meg) látszik full HD tévén. De már nem érdekel annyira mert ugye kikapcsoltam a hardveres gyorsítás engedélyezése részben a media codec secure részt amit te is.

(#7690) azbest válasza Imi1981 (#7689) üzenetére


azbest
félisten

Nem, a benq-en a box felbontás választó menüjében lévő colorspace választástól függ.
A legjobb tippem az, hogy a surface videómegjelenítő mód nem igazodik ahhoz, hogy valójában a tévével milyen módban kommunikál. A 4k lg-men sehogy sem passzol, a benquen meg háromból kettő mód ok.

De régebbi fw verzióval sokkal többféle dolgot lehetett állítani a felbontás mellett. 8-10 bites mód választó is volt az lg-vel. Eltűnt és félbehalt némelyik menü ott egy frissítés óta. Lehet akkor szúrták el, csak eddig nem értették. Hátha most már hallgatnak a panaszokra és nem csak úgy nézik, hogy egy szál tévén az irodájukban megy és jó, mert az marha nagy tesztelés :D

(#7691) Imi1981 válasza azbest (#7690) üzenetére


Imi1981
veterán

Hazaérek kipróbálom! Utoljára mikor néztem volt ott három színmód de nem állítgattam. Azért örülnék ha valamelyikkel jó lenne 😃 . 8 és 10 bit állításra is emlékszem de lehet keverem coreelec-es tv boxal. Kösz a tippet! Még ha nem is segít addig van remény míg ki nem próbáltam :DDD .

(#7692) hedgehog válasza Imi1981 (#7689) üzenetére


hedgehog
senior tag

Nálam egy kis Samsungon (UE32J5000AW) is láthatóan ghostol. A nagyobbik tévémen is, az meg egy Philips (49PUS7181).
a Geforce Now-ot szoktam próbálgatni, azon jól kijön hogy így játszhatatlan egyelőre :(

-- aka p3d3str1an

(#7693) pappkarcsi


pappkarcsi
senior tag

Sziasztok! DigiTV applikációra van már megoldás, hogy fusson rajta? Köszönöm! :R

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#7694) pappkarcsi válasza pappkarcsi (#7693) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

Végül letöltöttem egy browsert, amibe bejelentkezve a Digi accountomba, az adások simán mennek HD-ban. Kiváló! #digitv #digionline

[ Szerkesztve ]

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#7695) Luissimo válasza pappkarcsi (#7693) üzenetére


Luissimo
veterán

Simán megy a Digi Online, csak fel kell telepiteni az apkmirrorol vagy az aptoidrol,
Milyen böngészövel probáltad?

[ Szerkesztve ]

(#7696) pappkarcsi válasza Luissimo (#7695) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

Na, ezekre nem is gondoltam.. már évek óta csak store-ból töltöm. szuper, köszi, holnap tesztelem. :R
A böngésző pedig: "Tv internet browser" narancssárga ikonos app. nem a legjobb kezelés, de megteszi.

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#7697) pappkarcsi


pappkarcsi
senior tag

az a gond azokkal a verziokkal, amit letoltottem, hogy el van fordulva 90 fokkal. linkelne nekem valaki egy olyat, amit mas is hasznal? koszonom! :R

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#7698) pappkarcsi válasza pappkarcsi (#7697) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

Megtaláltam a magyart, tettem fel file exporert, felmegy az app, de ha kilépek a digi appbol, nem látom a többi app között. Véletlen fekete menüt valasztottam, amin meg nem látszik melyik ikonon állok. Torolnem az appot, de nincs a data mappaban nyoma. :F :F valami ötlet a benázásomra?

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#7699) azbest válasza pappkarcsi (#7698) üzenetére


azbest
félisten

telefonos appohoz a képernyő állás megadható valami screen rotation appal. Régebben sok szó volt róla a topicban.

Telefonos appok nem jelennek meg a sima tévés listán. Sideload launcherrel a legegyszerűbb [link] Ez egy ikonként ott lesz és ez belül mindenféle app látszik.

Amúgy a beállításoknál az appokat szintén meg lehet találni és onnan indítani, csak úgy macerásabb. Az adatait is a beállítások menüben lehet törölni amikor fenn van.

[ Szerkesztve ]

(#7700) Luissimo válasza azbest (#7699) üzenetére


Luissimo
veterán

screen ROTATION😃
tedd fel ès állitsd Landscape módba.

és az App Drawert felteszed, akkor abba minden nemhivatalosan felrakott alkalmazas ottlesz, egyhelyen.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.