Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7851) Bozek válasza Steve1207 (#7850) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ennyi tudással kb. ez a reális ár. Még egy USB sincs rajta, szóval csak a stream mehet. Ha lehetne kapni és most kellene választani, akkor is a Mi Box S-nél maradnék.

(#7852) Steve1207 válasza Bozek (#7851) üzenetére


Steve1207
veterán

Ez inkább a stick-kel vetekszik árban, nem is az S-sel, nekem nem érné meg a majd dupla árat. Am azt se tudom hol vannak a pendrivejaim, csak telepítésre használom, évek óta, minden felhő vagy streaming.

Mi Box: jut eszembe, érdekes dolgot produkált tegnap, Kodi alatt megy a film, megnyomtam a vissza gombot, hogy hátrébb ugorjon és "újraindult". Nem rendes újraindulás volt, mert a gombnyomásra egyből a google animáció jött be, majd úgy kezdte betölteni a rendszert. Igaz a legutóbbi rendszerfrissítés óta nem volt újraindítva kb, de ilyet még nem produkált.

.

(#7853) Imi1981 válasza Steve1207 (#7852) üzenetére


Imi1981
veterán

Szerintem ez link kép éri meg mi box s helyett. Ha most vennék biztos ezt venném.

(#7854) Fall-N válasza Imi1981 (#7853) üzenetére


Fall-N
veterán

Szerintem is. Azért kár, hogy itthon hivatalos garanciával nem kapni még. Igaz akkor az ára is megugrana és rögtön egy tizeddel több lenne.

(#7855) Imi1981 válasza Fall-N (#7854) üzenetére


Imi1981
veterán

Igen sajnos Magyarországon nem kapni és főleg nem garanciával. De én még így is ezt venném eu raktárból. Sőt lehet hogy fogok is venni! Remélem geekbuying-on is lesz mert onnan szeretek rendelni ilyeneket.

(#7856) MaCS_70 válasza Imi1981 (#7853) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csak ez nekem nem tűnik Mi Box alternatívának a Chromecast hiánya miatt. CC nélkül számtalan lehetőség van, jobbnál jobbak, a Mi kulcsszolgáltatása a Chromecast.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7857) Imi1981 válasza MaCS_70 (#7856) üzenetére


Imi1981
veterán

Van chromecast benne kép ugyan úgy mint a mi box s - ben! Ugyan azt tudja jobb hardverrel és sokkal több csatlakozóval. Amúgy mindegyik mecool tudja a chromecast funkciót amelyiken android tv rom fut, csak a netflixet nem tudja mindegyik csak a km2. Én már 1 hónapja nézegetem úgyhogy tudok mindent róla 😄 . Nem kérdés, hogy jobb mint a mi box s csak nem kapható Magyarországon magyar garanciával. De én így is simán beválalom majd valamikor. Ha meglesz szívesen írok róla véleményt mert nekem ugye van mi box s is így össze tudom hasonlítani őket.

[ Szerkesztve ]

(#7858) Fall-N válasza MaCS_70 (#7856) üzenetére


Fall-N
veterán

Miért ne tudná? Pont azért jó a KM2, mert hivatalos Google támogatás van rá és Android TV fut rajta, akinek nyilván része a CC is. Ezen felül van rá Netflix certifikáció és a Widewine L1 miatt más is tudja a HD-t.

(#7859) MaCS_70 válasza Fall-N (#7858) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csak annyit láttam a leírásban, hogy Google Certified, ami azért nem automatikusan jelenti a Chromecastot.

De most én is meginogtam, hogy kéne egy... :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7860) Steve1207 válasza Imi1981 (#7853) üzenetére


Steve1207
veterán

Amúgy most nézem, hogy ugyanolyan az irányító kialakítás, nem lennék meglepve, ha azt a kis kütyüt is onnan jönne csak átcímkézve kb :D
Már van review a KM2-ről egyébkén.

.

(#7861) Imi1981 válasza Steve1207 (#7860) üzenetére


Imi1981
veterán

Néztem már egy csomó tesztet róla youtubeon . Van magyar bemutató /teszt féle link is. Szerintem 20 ezer körüli áron most ez a legjobb amin netflix 4k is megy. A km6 deluxe sokkal jobb lenne de azon csak hakkelt netflix app működik és ki tudja meddig (azon is gondolkodtam, hogy azt vegyem).
Amúgy én örülnék ha a xiaomi is kijönne egy legalább olyan tv boxal mint a km2. Tele csatlakozóval (usb. Lan csatlakozó stb). Ideje lenne már mert ez az évek óta szinte semmit nem változtatok dolog kezd unalmas lenni.

(#7862) Bozek válasza Imi1981 (#7861) üzenetére


Bozek
nagyúr

Értem én, hogy a kábeles megoldás stabilabb, de szerintem arányaiban azok vannak többen, akik nem szeretnének még egy kábelt húzni a TV-hez.

(#7863) Imi1981 válasza Bozek (#7862) üzenetére


Imi1981
veterán

Az lehet de nincs meg a lehetőség az a baj! Mecool km2 - nél meg megvan a lehetőség rá. Az egy dolog, hogy kik vannak többen akik wifin vagy akik kábellel használják. Akik kábellel használják azok nem véletlenül! Kodival otthoni 15-30 GB-os filmeket 5ghz wifivel se viszi normálisan míg kábelen 130 megabiten simán! Persze netflix és hbo go - hoz nem kell kábel.

(#7864) Bozek válasza Imi1981 (#7863) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hát nem tudom. Én múltkor pont ez most kipróbáltam, még az 50 GB-os filmmel se volt gond WiFi-n. Mondjuk nekem ott van mellette a szobában egy Asus Lyra Mini, szóval bőven függ az eszköztől is.

(#7865) Imi1981 válasza Bozek (#7864) üzenetére


Imi1981
veterán

Hát nekem nem a szobában van hanem mellette lévő szobában de közel ajtó mellett. Jó a jel és gyorsabb is mint kábelen speedtest szerint de mégis toltöget jópárszor egy film alatt. Kábellel sosem tölt. De Asus routerek jobbak mint az én tenda routerem gondolom és biztos az is számít.

(#7866) Imi1981 válasza Imi1981 (#7865) üzenetére


Imi1981
veterán

Ja de a lényeg, hogy alapból nem lehet választani! Persze én megoldottam usb3 - lan átalakítóval de arra ugye külön kellett költeni.

(#7867) szpetyko


szpetyko
csendes tag

Sziasztok!

Nektek elindul a Horizon Go a boxon? Az app frissítése óta nem működik nálam.

(#7868) Luissimo válasza szpetyko (#7867) üzenetére


Luissimo
veterán

mi a pontos verziószáma annak ami működött és az ami most frissitve lett és nem indul el?

(#7869) Klown


Klown
aktív tag

Sziasztok!

Mivel elég vaskos a topic, ezért nem álltam neki A-Z-ig átnézni, bár a keresőt használtam, de konkrét post-ot nem találtam a gondommal kapcsolatban, úgyhogy kérlek nézzétek el nekem, ha már volt kérdésként a következő:

Otthon 2 db ac-s Wifi hálózat van. Az egyiket egy D-Link DIR-842-es (Telekom osztogatta anno ingyen az optikai net mellé, mert a Huawei ONT-juk nem tudott ac-s Wifi-t.) router biztosítja, a másikat egy olcsó Mercusys router. Mindkettő csak AP-ként működik. Nos a D-Link 5 gigás Wifijére nem hajlandó csatlakozni a box. Próbáltam már többféleképpen. A jelszó tutira jó. A Mercusys-ra csont nélkül felmegy. Esetleg tudtok hasonló issue-ról? Van erra valamilyen megoldás, beállítás, hogy a D-Link 5 GHz-es hálózatára is tudjak csatlakozni?

Előre is köszi!

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#7870) azbest válasza Klown (#7869) üzenetére


azbest
félisten

A routeren a wifi sávszélességet állítsd olyanra, hogy a 20MHz mód is benne legyen. Tehát ne fix 80MHz például, hanem 20/40/80 vagy auto vagy ilyesmi. A csatornát meg 36-48 közé mondjuk. Bár felette is kéne működnie, de esetleg valamelyik magas csatornára allergiás.

A 2.4GHz-es sávon meg a 13-as csatornát kell hanyagolni.

[ Szerkesztve ]

(#7871) Klown válasza azbest (#7870) üzenetére


Klown
aktív tag

Szia!

Szerintem amit írtál feltételeknek megfelelnek a beállításaim. Vagy mégsem?
Így néz ki:

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#7872) azbest válasza Klown (#7871) üzenetére


azbest
félisten

elvileg... esetleg a 802.11 mode részen nézd meg van-e még más. Az n és ac mód ami a mai eszközöknek érdekes lehet. A régi legacy módokat már mai kliensek nem hiszem, hogy használják. Esetleg nézd meg a gyártója oldalán, nincs -e frissítés rá. Ha másképp nem megy, próbáld N módra tenni, hátha ac-ból valami korai, nem végleges fajtát használ.

[ Szerkesztve ]

(#7873) szpetyko válasza Luissimo (#7868) üzenetére


szpetyko
csendes tag

A verzió száma 2.3.44

Nem az app frissült. A múlt héten belépéskor az az infó fogad, hogy:

"Kérjük frissítse az alkalmazását, mert ez a verzió a továbbiakban nem kompatibilis a rendszerével"

Ha pedig rányomok a frissítésre, akkor kiírja, hogy már nem kompatibilis az eszközömmel, és vegye, fel a kapcsolatot a fejlesztőkkel.

Múlt hét elején még működött.

(#7874) azbest válasza szpetyko (#7873) üzenetére


azbest
félisten

Jól sejtem, hogy ez nem androidtv app? Szóval le kell töltene az apk-t valahonnan és kézzel feltenni az újat a másikra rátelepítve.

A play storeban vannak panaszok, hogy frissítés után nem működött és egy újabb frissítés kellett, hogy megint menjen (ápr 15)

[ Szerkesztve ]

(#7875) azbest


azbest
félisten

Na a remény hal meg utoljára :D

A mibox 3-akra, aki béta tesztelő, kiment mostanában egy béta frissítés. És úgy tűnik, hogy vééégre sikerült megjatívaniuk a ghostigot, ami szellemképeket és elmosódásokat okozott lejátszáskor. pi.3575

avc codec mellett azért látok némi artifactot még, csíkokat. De nem ordas nagy pacákat, mint korábban. Gondolom hamarosan lesz kiadott verzió mindkét boxra.

[ Szerkesztve ]

(#7876) Imi1981 válasza azbest (#7875) üzenetére


Imi1981
veterán

Te béta tesztelő vagy? Hogy lehet az lenni? Baromira várom már azt a frissítést mert így szörnyű.

(#7877) azbest válasza Imi1981 (#7876) üzenetére


azbest
félisten

Néha meghirdetik a nyilvános facebook csoportban és olyankor a sorozatszámmal fel lehet iratkozni. Az utóbbi pár alkalommal be is írtam ide a topicba, amikor lehetett. [link] [link] [link] lehet volt más alkalmakkor is, csak nem kerestem annyira vissza a kommenteket.

Ha nem bukik ki valami durva hiba, akkor szerintem heteken belül kiadják rendes frissítésként is. Aztán meg a másik boxra is előbb bétának, aztán rendesnek.

Múltkor közvetlenül megkeresett kérdéssel az aki ezt intézni szokta mostanában, csak sajnos egy hónappal később bukkant csak fel facebook messengeren az üzenet. Leírtam neki részletesen a ghosting problémát, kimentettem logot .. felvettem telefonnal látványosan a hibát... ápr 29én úgy látom olvasta is. De korábban is volt, hogy reagált kommentemre és oda tömören írtam neki arról, hogy milyen szituban melyik monitorommal jön ki a hiba. Akkoriban ide is beírtam azt hiszem a tapasztalatomat. Ha jól látom május 10én írták először a zárt csoportban az új verziót. Lehet bejött a log készítés :D

[ Szerkesztve ]

(#7878) Cr00py


Cr00py
senior tag

Erről van azóta bármi infó? Megkapja-e egyáltalán a Mibox?
Olvastam itt-ott, hogy jönni fog, de ez minden.

(#7879) szpetyko válasza azbest (#7874) üzenetére


szpetyko
csendes tag

Jól, mert android tv-re nincs Horizon go app. Kézzel tettem fel. De akkor keresek egy frissebbet.

(#7880) gery2123 válasza azbest (#7877) üzenetére


gery2123
őstag

Én nem vagyok béta tesztelő, de jött a minap egy frissítés, ahol javítottak a kikapcsolás utáni gondokat, és lehet ezt is? Na megnézem a változás listát majd.

-- PSN_ID: GerY2123

(#7881) azbest válasza gery2123 (#7880) üzenetére


azbest
félisten

az még talán az előző és nem miboxS -ed van? Amúgy a beállításoknál a build number számából látni, hogy milyen verzió van fenn.

(#7882) Imi1981 válasza azbest (#7881) üzenetére


Imi1981
veterán

Most nézem neked mi box 3 van. Remélem mi box s-en is javítják.

(#7883) makoj30


makoj30
aktív tag

Sziasztok.

Adott egy Xiaomi MI BOX S készülék a legújabb frissitéssel. A problémám az ha pendriveot dugok bele vagy mást (X360 Vezetékes kontroller,stb) akkor tökéletesen müködnek,de ha kikapcsolom (power gombot lenyomom) vagy magától "elalszik" ha nem nyúlok hozzá hosszabb ideig,akkor bekapcsoláskor a rádugott pendrive vagy kontrollert nem ismeri fel,ki kell húzzam és ismét be kell dugjam. Nem szeretném az 1 usb portját ez miatt tönkretenni,igaz van usb kábelem de akkor is idegesítő ezt mindennap eljátszani. Van megoldás vagy adjam el és vegyek egy más TV boxot?

Kodi meg vlc kivül van másik videólejátszó ami hasonlóan mindent visz mint a kodi?

[ Szerkesztve ]

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#7884) artifexor válasza azbest (#7875) üzenetére


artifexor
csendes tag

Nekem pár napja jött egy frissítés (~637 MB) a MiBox 3-omra, a biztonsági szint dátum talán idén márciusra állt, de a nem tudom bekapcsolni távirányítóval, csak ki- és bedugással hiba megmaradt. Sajnos így használhatatlan a szerkezet. Próbáltam CEC mód ki és be, de semmi. A tartsa állandóan bekapcsolva fejlesztői menüs megoldás meg nekem nem tetszik, szerintem igénytelen, ráadásul nem mindig segített. Remélem amit említesz béta frissítés még ez után lesz végleges és javítani fogja a bekapcsolós problémát is. Mert ez így nem jó. Szomorú, hogy a korábban szép napokat látott MiBox milyen szinten kezd süllyedni minden egyes kiadott frissítés után. :-(

(#7885) bounty123 válasza gery2123 (#7880) üzenetére


bounty123
őstag

Remélem tényleg megjavították, most teszem épp fel. Egész elképesztő, hogy ekkora hibát ilyen sokáig benne hagytak.

(#7886) makoj30 válasza artifexor (#7884) üzenetére


makoj30
aktív tag

Maga a Xiaomi kezd el***** nagyon. Lásd MI FIT app 1 éve már hogy angol lett,azelőtt magyar volt teljesen. Vagy a fentebbi hibám a MI BOX S-el. Régen szerettem a gyártót most meg....van egy okosizzóm meg egy AX1800 Router ami problémamentesen megy.

Szerk: Amióta minden online van,valahogy a gyártók kezdtek xarni mindenre. Tisztelet a kivételeknek!

Tudok jelentkezni a BETA frissitésekre?

[ Szerkesztve ]

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#7887) azbest válasza artifexor (#7884) üzenetére


azbest
félisten

a távirányító kapcsán úgy tapasztaltam az utóbbi hónapokban, még előző verziókkal, hogy egy újra párosítás tud segíteni. Ha vacakol és nem kapcsolódik a táv magától, hanem újraindítás után, akkok elsőre persze újra kell indítani, de utána a menüben távolítsd el és párosítsd újra a távot. Aztán lehet jóideig nem lesz gond vele.

Nekem mindig be van kapcsolva, max véletlenül altatom be, ezért bekapcsolós problémákkal nem találkozom. Erre amúgy ebben pont nem volt ígéret. Korábbi frissítések kapcsán merült fel, hogy talán javították. De a bekapcsolós dolog is összefügghet a távirányító leszakadásával. Telefonomon van infra port és azzal szoktam tudni kapcsolgatni általában akkor is, ha a saját távval nem akar menni. De néha tényleg be tud állni mint a szög.

Reggel sikerült pár szót csetelnem a fejlesztők kapcsolattartójával és megpróbálnak utánanézni annak is, hogy a ghosting megszünésével most még látható enyhe csíkozódással [link] tudnak -e valamit kezdeni. A ghosting megszűnésével érezhetően részletgazdagabbnak látszanak a 4k videók már így is. Ez a csíkozódás csak sötét háttéren erősen kontrasztos esetben pillanatokra jön elő.

makoj30
ahogy írtam, béta frissítésre akkor tudsz jelentkezni, amikor meghirdetik a publikus mibox facebook csoportban [link] , esetleg megpróbálhatsz a fejlesztők kapcsolattartójának [link] írni üzenetet azzal, hogy melyik fajta boxod van és mi a serial numbere és hogy szépen kéred vegyenek fel a béta programba. De csak a legközelebbi béta kiadásakor érkezik új update, a már kiadott verziókat nem jellemző hogy kiküldjék újabb résztvevőknek egyénileg.

És a béta nem azt jelenti, hogy minden szuper dolgot előbb megkapsz, hanem az is előfordulhat, hogy brickeli egy félresikerült frissítés a készüléket. Vagy megkapsz valami olyan, hibás módosítást, amitől sokkal rosszabb lesz. Szóval ennek tudatában akart kísérleti nyúl lenni :D

[ Szerkesztve ]

(#7888) makoj30 válasza azbest (#7887) üzenetére


makoj30
aktív tag

Köszi a segitséget. Várható rá Android 10/11 TV esetleg? Ha igen akkor megvárom inkább...

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#7889) azbest válasza makoj30 (#7888) üzenetére


azbest
félisten

Hát... ezt szerintem senki sem tudja előre. A mibox3-ra már meglepő lenne főverzió frissítés, mert 2016 óta már extra hosszú a támogatása. A miboxS kapcsán lehet még egy főverzió váltás benne van a google felé vállalásban. A mi stick kapcsán is lehet még benne van egy főverzió váltás. A hardver amúgy majdnem ugyanaz, szóval akár az is lehet hogy viszik tovább a régit is.

A főverzió váltás utáni hónapokban meg simán lehet, hogy megint visszajönnek a régi hibák, ha megint úgy lesz, mint az előző váltásokkor. Nem annyira szokott menni ez nekik, hogy amit előző android alatti linux kernelen megjavítottak, azt átvigyék az új rendszer alatti hasonló verziós kernelbe is...

[ Szerkesztve ]

(#7890) artifexor válasza azbest (#7887) üzenetére


artifexor
csendes tag

Köszi, szerintem már volt egy újrapárosítás amikor megjelent a probléma az előző vagy azt megelőző patchnél, valaki akkor is ajánlotta, de akkor most újra megpróbálom, hátha.

(#7891) makoj30


makoj30
aktív tag

Valamit csak alkottak rossz irányba ha eldobja az usb altatás utáni ébresztéskor,illetve a wifit is kikapcsolja mert látom ahogy kis idő után ismét csatlakozik. A fejlesztői beállitásokban van olyan opció ami erre a problémámra gyógyír lenne? Igaz ezek akkor jonnek elo ha a kezdokeprnyon altatom mert kodi futasa kozbwn csinalom es visszakapcsolom akkor megy a film tovabbra is.

Illetve hozzávaló kontrollert hol tudok venni hozzá olcsón?

[ Szerkesztve ]

MINISFORUM ELITEMINI HM90+NINTENDO SWITCH V2+NINTENDO WII+TELEKOM T-PHONE PRO 5G (6/128)+NINTENDO 2DS+LG 43UJ635V+SAMSUNG SYNCMASTER C24F390

(#7892) azbest válasza artifexor (#7890) üzenetére


azbest
félisten

ahogy az instabil távot tudhatja stabilizálni egy újrapárosítás, úgy a hónapokig stabilan működő is tud vicceeskedni újrapárosítás után. Szóval lehet többször is meg kell próbálkozni vele. Nem tudom, hogy min múlik az, melyik párosítás után lesz tuti.

[ Szerkesztve ]

(#7893) artifexor válasza azbest (#7892) üzenetére


artifexor
csendes tag

Köszi a tippet ismét, úgy tűnik az újrapárosítás megoldotta, kikapcsol, bekapcsol, ahogy azt kell.

(#7894) bounty123


bounty123
őstag

Na végre újra rendesen működika frissítés után és nem kell állandóan újraindítgatni.

(#7895) Imi1981 válasza bounty123 (#7894) üzenetére


Imi1981
veterán

Nekem nem talál frissítést! Neked is mi box s van?

(#7896) Criminal017


Criminal017
őstag

Most vettem észre, hogy végre megint a kijelző teljes hosszában megjeleníti a médialejátszót. Szerintem ez csak az én kattanásom volt, de visszakaptuk! :DDD

(#7897) zhorvath válasza Imi1981 (#7895) üzenetére


zhorvath
aktív tag

A Mi Box S-re már régen kijött a frissítés. Most a Mi Box 3-ra adták ki.

(#7898) azbest


azbest
félisten

Jól elbarkochbáztok, hogy senki nem írja le milyen frissítésről beszél :D

(#7899) zhorvath válasza azbest (#7898) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Amelyik végre megoldja azt a problémát, hogy standy után nem indulnak a videók. Ezek mellett tartalmaz a frissítés security update-et, és a ghosting problémát is javítja.

(#7900) Imi1981 válasza zhorvath (#7899) üzenetére


Imi1981
veterán

Hát az biztos nem jött! Ghosting nagyon jelen van és már régóta! Ha jött volna erre frissítés én örülnék neki a legjobban de semmi. 😔
Mi box s - ről írtam.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.