Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6251) azbest válasza zeon.hu (#6250) üzenetére


azbest
félisten

akár, de a "Egy UPC boxba jön most a kábel, azt szeretném tovább osztani."
miatt kell még egy hálózati switch is, ha egy kábelt akarsz kettéosztani.

(#6252) Gubek-Einste válasza zeon.hu (#6250) üzenetére

Igen, én ezt használom.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6253) tsabeekaa válasza Gubek-Einste (#6252) üzenetére


tsabeekaa
aktív tag

+1

(#6254) kenand válasza zeon.hu (#6250) üzenetére


kenand
veterán

Igen,

AX88179 és néhány Realtek Android kompatibilis

Persze a LAN elosztásához kell egy switch is, Én mostanában 2x is vettem 4000FT-os Tendát, megfelelően megy

(#6255) Macsorsi


Macsorsi
tag

Sziasztok!
Adott egy Mi Stick, kapcsolódik a wifihez, de mégsincs internet, folyamatosan keresi a jelet, IP címet... Minden más működik a wifiről... Találkozott már valaki ilyennel? Mi lehet a gond?

(#6256) bupemko válasza Macsorsi (#6255) üzenetére


bupemko
senior tag

Sok oka lehet, egyik ezek közül a túl magas wifi csatorna pl.

(#6257) Macsorsi válasza bupemko (#6256) üzenetére


Macsorsi
tag

Az a furcsa, hogy a Box megy, csak a Stick nem akarja az igazságot...

(#6258) azbest válasza Macsorsi (#6257) üzenetére


azbest
félisten

ha 2.4 és 5 GHz-es wifi is van azonos néven, akkor megeshet, hogy a box az egyikra a stick meg a másikra akar kapcsolódni. De szimplán az is lehet, hogy takarásban, távol van a stick és instabil a kapcsolat. Vagy épp közelebb van az ugyanazon csatornán zavaró szomszédhoz.

(#6259) Luissimo


Luissimo
veterán

Tessen már jelentkezni az, akinek megy ezen a kütyün az uj verzioju Telekom TV GO
Merthogy a régi márnem az uj mégnem :W

(#6260) Steve1207 válasza Luissimo (#6259) üzenetére


Steve1207
veterán

Múltkor többször kibeszéltük (azt hiszem akkor is kérdezted és már az új appra váltás után volt), hogy az új nem megy. Majd jön az android tv-re szánt változat egyszer, a cseheknél már van fél éve.

.

(#6261) azbest válasza Luissimo (#6259) üzenetére


azbest
félisten

A hibaüzenet alapján azt hiszem az app chromecast képességétől száll el. Mármint, hogy az androidtv rendszeren nincs mód onnan castot indítani más eszközre és ezért hiányzik az az api. A telefonról lehet indítani castot, így ott megvan.

Szóval... esetleg a telefonról chromecast módban át tudod küldeni a videót miboxra is.

[ Szerkesztve ]

(#6262) Steve1207 válasza azbest (#6261) üzenetére


Steve1207
veterán

Ha jól emlékszem telefonról ugyanaz a helyzet, mint az előző változatnál, hogy a hangot cast esetében tiltja.
Nekem az asztali böngészőből való cast vált be, teljesen jól kitolja úgy a box-ra.

.

(#6263) azbest válasza Steve1207 (#6262) üzenetére


azbest
félisten

Nem a képernyő tartalmának tükrözésére gondoltam, hanem az igazi chromecast átküldésre. Azt meg az appban nem látom. Valószínűleg megvan benne a képesség, csak talán nincs aktiválva. Vagy az ingyenes élő tévénél nem lehet használni, nem tudom.

Viszont meglepően hasonló az élő tévé rész műsorújság a mindigtv appra. Csak ez gyorsabban reagál :D
Egyébként azt hiszem a mindig tv appnál is hasonló "hiba" volt, talán. Szóval lehet tényleg van valami közös alapjuk. Valójában nem hiba, csak nem androidtv -re készült az app.

[ Szerkesztve ]

(#6264) Steve1207 válasza azbest (#6263) üzenetére


Steve1207
veterán

App-ból úgy nem fog menni továbbra sem, ez ilyen szolgáltatói korlátozás továbbra is, hogy telefonról nem castolhatod az alkalmazásból. (Képernyőmegosztáskor meg alapból tiltja a hangot mindenhol, ahogy korábban is.) Ezért mondom a pc böngészős alternatívát, mert az átküld mindent legalább és normálisan lehet használni.

Még áprilisban volt valami cikk, hogy teljes átalakuláson fog keresztül menni a szolgáltatás, ezt a csehek nagyon hamar lezongorázták amúgy (de lehet ott már kész is volt, fene tudja), van külön mobil app, elkészült a droid tv app és mindennek meg van a helye.
De pl a Telenor is készített alkalmazást a tv-re már és az ingyenes csomagban (csak regisztrációhoz kötött), a közszolgálati csatornákat lehet nézni. A többi csatornához ügyfélnek kell lenned, hogy előfizess rá úgy emlékszem.
A Vodánál nem tudom mi a helyzet, pedig lenne oda is regisztrációm upc révén. (De az alkalmazást is (hasonlóan a T-hez) és a Voda Box-ot ott is szidják sokan, pedig hasonlóan működik, mint a Mi Box az "apróságaival" :D Erre a technikára még nem érett szerintem kis hazánk sajnos, mert hamarabb fikáznak, mint utána olvasnának pár alapvető dolognak, aztán csak a hiszti megy...

.

(#6265) pimpi001


pimpi001
tag

Haller. Nekem ma dobta be a v9 frissitest. Toljam vagy maradjak a 8-on. Tapasztalat? Normalisan megy minden? Vagy szarlett? Koszi a valaszokat.

tboypimpi#2319 ---Az idő nem vész el csak átalakul XP-vé--- :D

(#6266) jambiyya válasza pimpi001 (#6265) üzenetére


jambiyya
őstag

Én voltam olyan balfasz, hogy meggondolatlanul hagytam települni 3 és 4 miboxra is. Jutalmam a veszteségmentes formátumok (Dolby TrueHd és DTS Master HD) elvesztése lett.
Jött persze android 9 és biztos frankóbb lett minden, de nagy csalódás.
Telepítés után országot kér, ahová tartalmat optimalizálhat, de Mo nincs közte, illetve egy pár beállítást (hang formátum pl.) újra kell csinálni.
KODI-ban a lejátszás uyganúgy akadással indul, és YT-ban csak szetereo hang van, Atmos sehol, szóval nem, nem érte meg!

ui: mibox3-n újabb az android bizt szint, mint 4-en...

[ Szerkesztve ]

(#6267) Steve1207 válasza azbest (#6263) üzenetére


Steve1207
veterán

Módosítanám az előző egy részét: nee, senki nem mondja, hogy fél éve hülyeségeket beszélek? Vagy senki nem próbálta a tv go-t tükrözni teljes képernyővel telóról?
Ha kiküldjük a teljes képet fent a notifin megjelenik a casting cucc sáv (azaz google play vagy mi), rajta hosszan klikk, ki volt kapcsolva a hang nálam :DDD Nekem alapvetően default így volt (másik telón, másik rom-on is), szóval aki így próbálkozna nézzen rá.

(Amúgy a régi app-nál szerintem ettől függetlenül is korlátozva volt, talán ott próbáltam, de már nem mondom százra... mindenesetre most ez meglepett)

.

(#6268) azbest válasza jambiyya (#6266) üzenetére


azbest
félisten

a miboxS (4) esetén nem volt mit elveszteni, mert sosem támogatta a hd audiót. Nincs rá licenszük. A 3 esetén valóban működött még a 8-as verzióig, de hivatalosan azon sem kellett volna. A 9essel "javították" ezt a jogi problémát.

#6265 pimpi
szerintem reszponzívabb, pörgősebb lett a rendszer a 9-essel. Néhány lejátszással kapcsolatos problémát is javítottak. Ha előfizetős online tartalmat nézel vele, akkor valószínűleg jobbnak tapasztalod. Néha a távirányítóval lehet fennakadás, de az e régivel is előfordult néha.

(#6269) kaisers


kaisers
aktív tag

Valaki tudna linket küldeni Telekom TV Go alkalmazásához?
Amit lementek, az nem működik.

(#6270) daniel909


daniel909
addikt

sziasztok!
Van egy android tv-m, egy mi box s. nem tudtam összehozni egy IKEA-s Sonos hangszóróval sajnos, mert az csak airplayt. támogat... na mindegy! használtok wifi hangfalat, ami támogatja a az androidot?

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#6271) Steve1207 válasza kaisers (#6269) üzenetére


Steve1207
veterán

Nincs működő android tv-re, épp fentebb ezt fejtegettük.

.

(#6272) Luissimo válasza kaisers (#6269) üzenetére


Luissimo
veterán

Sőtmitöbb, elsem indul, azonnal kilép.

Nemszép dolog ez kedves TréKom, csak azért mert az ember lehetőleg nem egérmozin akarja nézni azt a szolgáltatást, ami jár neki.
Járni jár, csak nemjut :W

(#6273) <Adamsky> válasza daniel909 (#6270) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... mert az csak airplayt. támogat... "
Tuti nem megy? Körbejártad a témát?
How to Stream from Android to Airplay
Top 10 AirPlay Apps in Android
Ilyen hangszóród van? Azért annyira nem tűnik reménytelennek, hogy megszólaljon a box-ról. Persze lehet (biztos) nincs Android TV-s app hozzá, de a mobilos talán menni fog ...

(#6274) DarkByte válasza Luissimo (#6272) üzenetére


DarkByte
addikt

Mindigo TV is ugyanez a hajó. Sajnos az Android TV mint olyan elég marginálisan támogatott itthon. :(
A screen mirroring nekem eléggé szikszalagos megoldás, így sose erőltettem. Próbáltam, de pl. a képarány sem stimmel, mert a telefonom képernyője nem 16:9-es. Illetve dupla tömörítés, és mintha a hang sem lenne teljesen szinkronban, stb.

[ Szerkesztve ]

(#6275) NyMRooD


NyMRooD
őstag

Fellehet használni a Mi box-ot videóhívásra, ha jól látom skype már nincs rá, esetleg más alternatív megoldás (lehetőleg valami értelmesebb, viber, fb messenger, whatsapp, etc)? Illetve ha igen van valahol elérhető lista a támogatott webkamerákról? (ha jól olvastam nem támogat mindent)

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#6276) hedgehog válasza DarkByte (#6274) üzenetére


hedgehog
senior tag

Szerencsére ami nekem a családnak kell, az elérhető a Telenor MyTV-n, annak pedig tűrhetően használható tv appja van.

-- aka p3d3str1an

(#6277) azbest válasza NyMRooD (#6275) üzenetére


azbest
félisten

A google duo úgy látom hivatalosan is támogatja az android tv-t [link] kis bemutató [link]

Hogy melyik kamerával megy biztosan azt nem tudom megmondani. Az biztos, hogy olyan kell, amit a linux ismer és nem kell driveert telepíteni a működéséhez, hogy egyáltalán esélye legyen.

[ Szerkesztve ]

(#6278) DarkByte válasza hedgehog (#6276) üzenetére


DarkByte
addikt

Most Kodi alá raktam fel az onlinestream.live addon-t. Ezzel egész sok magyar adó van akár HD-ben is. Bár a csatorna váltás azért elég lassú így. Kellene hozzá írni egy Android TV-s TV Input SDK bővítményt és akkor beépülne a Live Channels app alá.

(#6279) kaisers válasza Steve1207 (#6271) üzenetére


kaisers
aktív tag

Köszönöm.

Akkor azon át siklottam :/

(#6280) Keem1


Keem1
addikt

Srácok, hátha valaki tud segíteni, mert már az őrületbe kerget ami most van :D
Vagy a frissítés óta, vagy valami beállítást nyomkodhattam el, de ha épp a tévé saját szolgáltatásain nézek valamit (Netflix, YouTube, bármi), és valami változás van a boxon (pl. bejön a screensaver), a tévé rögtön átvált rá és abbamarad a tévé saját forrásán játszott tartalom.
Az a baj, hogy én ezekhez a bűvös szavakhoz, mint HDMI CEC, meg eARC meg ilyenek, nem értek. Azt se tudom, van-e a HDMI csatik között bármi különbség.
Annyit tudok, hogy a tévé távirányítójával faszán megy a box, de remélem, hogy nem ez okozza az anomáliát.

Tévé: Samsung QE43Q60T

Remélem, valakinek van ötlete, csak mostanság kezdte ezt a cuccosom, eddig nem volt ilyen. :R

[ Szerkesztve ]

(#6281) atiska007 válasza Keem1 (#6280) üzenetére


atiska007
senior tag

Szerintem ez inkább a TV-hez kapcsolódó valamilyen HDMI kezelés beállítás. Esetleg a TV topikjában érdemes lenne körülnézni.

Mittudomain!

(#6282) JiM


JiM
tag

Sziasztok. Tudtok ajánlani forrást ahol a gyári - vagy megegyező - hangvezérléses távirányítót tudnék rendelni? Fateromé meghalt, nem tudni mitől, de nem tudtam életet lehelni bele, az én boxommal sem működik. Köszi!

Sex, ice-cream and rock&roll! :)

(#6283) azbest válasza JiM (#6282) üzenetére


azbest
félisten

aliexpressen vagy más kínai webshopban előfordulhat, csak egy véletlenszerűen kiválasztott példa [link]
Mondjuk nem tudom, hogy tényleg eredeti-e vagy csak jó másolat. Azt a változatot érdemes választani, amilyen a készülékhez is volt, bár működhet másikkal is. A miboxS -hez kétféle is volt forgalomban, bár elvileg csak Abban különböztek, hogy a jobb app indító gomb live vagy prime video appot indít.

[ Szerkesztve ]

(#6284) sokomst válasza azbest (#6268) üzenetére


sokomst
tag

Hát nekem is (mibox 3) jött a 9-es verzió. Meg is örültem, hogy még foglalkoznak vele, lévén hogy a legfrissebb 4-es verzió is ue. a hardver.

Jött a fekete leves...
1. HDMI CEC teljesen feladta...
2. Ha sokáig marad alvóba (1 munkanap) estére már nem lehet csak táp ki be csatlakozással elindítani
3. Wifi jelet elengedi sleep módba, így nem lehet hanggal bekapcsolni (.. ha egyáltalán be lehet.. )
4. Végre megy az automatikus felbontás felismerés cserébe váltogatja is aktívan és ilyen zöld becsíkozódás látszódik rajta...
5. Az AndroidAmbilightApplication-el nem megy most már... így ha HDCP tartalom miatt nem megy a háttérfény, és visszalépek a menübe vagy más tartalomba ahol megy akkor az egész eszköz újraindul. (Ezt nyilván egy usb kihúzással megutdom oldani, de sajnálom a háttérfényeket...)

Apró újdonságok:
- hangerő szabályzó
- talán picit gyorsabb
- beállítások új elosztásban

(Nagyon várom a hazai Chromecast 2020 megjelenését :DDD )

(#6285) jambiyya válasza sokomst (#6284) üzenetére


jambiyya
őstag

Szerencsére az apró újdonságok bőven kárpótolnak a kellemetlenségekért. ;] ;] ;]

(#6286) JiM válasza azbest (#6283) üzenetére


JiM
tag

köszi!

Sex, ice-cream and rock&roll! :)

(#6287) Bozek


Bozek
nagyúr

Vetem egy Mi Box S-t, de az a gondom vele, hogy ha HDMI-n kötöm rá a monitorra, akkor a hangot is azon akarja áttolni. Ha egy HDMI - D-Sub átalakítóval tolom, akkor simán van a kimeneten is hang. Megoldható valahogy, hogy HDMI esetében is így működjön?

(#6288) Keem1 válasza Bozek (#6287) üzenetére


Keem1
addikt

Azt nem igazán értem, hogy hol várod a hang megjelenését egy monitoron, aminek nincs hangszórója :D
Az alapfelállás az, hogy olyan eszközre kötöd, amin van hangszóró is (tipikusan tévé), így a hang és a kép is átmegy egy kábelen.
Ha te monitoron használnád, akkor a hangot valami más fogja megszólaltatni, külön. Erre használhatsz a mini toslink vagy 3.5 mm-es jack kimenetet (fizikailag ez a kettő egy csatlakozót jelent a boxon), de akár bluetooth-t is.
Szóval nem értem a kérdést :D

(#6289) Bozek válasza Keem1 (#6288) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem értetted a kérdést. Épp ez a bajom, hogy van a monitoron hangszóró (bár a 2x1W nem sokat ér), de én a HiFi-re akarom kötni, amin viszont nincs digitális bemenet (ősrégi cucc, de működik).
Sima jack csatlakozót ha rákötöm, akkor is megy a monitoron továbbra is, még ha egy fülest dugok be, akkor is.

BT fülest nem feltétlenül használnék állandóan, de az legalább működik. És az a fura, hogy szinkronban van a hang a képpel, ami azért BT esetében nem feltétlenül van így. Szóval ezt jól megoldotta a Xiaomi. :)

Szerk: Probléma megoldva, a monitoron némítottam az audiót és mindjárt szólt a HiFi.

[ Szerkesztve ]

(#6290) Keem1 válasza Bozek (#6289) üzenetére


Keem1
addikt

Na, szuper, akkor ez a megoldás :D
Igazából részben értettem, részben meg azért nem, mivel nem mondtad, hogy van hangszóró a moncsin. Azt tudnod kell, hogy én két monitort használok, mindkettő HDMI-s, és mindkettő megjelenik audio eszközként a Windowsban (úgy, hogy egyikben sincs hangszóró). Szóval van a Windowsban 3 hangeszközöm, ami pont kettővel több, mint a valóság :DDD

(#6292) azbest válasza Bozek (#6289) üzenetére


azbest
félisten

na így már érthető. Mindkét helyen kiadja a hangot, a monitoron meg lenémítottad, teljesen jó.

Bt füles kapcsán valsz nem mindegy a füles. Nálam kétféléből az egyikkel van szinkronban.

(#6293) Bozek válasza azbest (#6292) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Mindkét helyen kiadja a hangot, a monitoron meg lenémítottad, teljesen jó."
Azért annyira nem teljesen jó. A telefon se ad ki két helyen hangot, ha fülest dugsz be. Bár most belegondolva, mintha fülesnél alapból lekapcsolta volna a monitor hangját.

Egy Sony WI-SP510-vel próbáltam, azzal ment. Pedig nem is egy drága cucc és még csak nem is tudja az LDAC-ot se.

(#6294) Keem1


Keem1
addikt

Srácok, felfigyeltem valamire... Szerintetek a box miért FHD screenshotot készít egy olyan tévén, ami 4K? Természetesen a beállításokban automatikusan 4K@60 a kép és kézi módban is beállítható direktben ugyanez.
Ezt még eddig észre se vettem... :U

Itt egy példa mindkettőre (maga a kép mérete 1920x1080, de a beállításokban más látszik):

(#6296) Bozek


Bozek
nagyúr

Így két nap után gondoltam írok egy kis véleményt a Mi Box S-ről.

A kezdeti nehézségek ellenére (a hang problémám) teljesen meg vagyok vele elégedve. Amire alapvetően vettem, arra tökéletes (és még többre is).

Felraktam rá egy Kodit, és egy 4 TB-os külső HDD-ről nézem a sorozataim. A vinyó exFAT-ra van formázva, simán felismerte egyből. Ha esetleg PC-ről streamelnék valamit, az is megy (bár max. fullHD-t néztem, nincsenek 4K anyagaim). Fájlkezelőnek a MiX-et raktam fel, mert azt már telefonra úgyis megvettem, és simán rá tudok csatlakozni az asztali gépre SMB-n keresztül.

A stream másik irányba is működik, PC-n a Kodi uPnP, telefonon a Yatse segítségével tudom nézni a Mi Box S-en lévő Kodi médiatárát.

(#6297) Keem1 válasza SzabóTamàs90 (#6295) üzenetére


Keem1
addikt

Igazad lehet, tudat alatt valami ilyesmiben gondolkodtam én is, csak nem sikerült a felszínre hozni :DDD :R

[ Szerkesztve ]

(#6298) inos


inos
csendes tag

DIGI Online app-ot lehet mókolás nélkül használni? Rákerestem itt a fórumban, de úgy látom nem nagyon.
Csak simán távirányítóról kényelmesen menne?

(#6299) inos


inos
csendes tag

Esetleg "mókolás" után már lehet irányítani csak távirányítóval a digi appot?
Nincs még Mi Box-om, chromecastot cserélnék rá, ha megéri

[ Szerkesztve ]

(#6300) Akelaus válasza inos (#6299) üzenetére


Akelaus
senior tag

Ne cseréld. Nekem van box és fel is raktam a Digi app-ot. Alapból nincs az áruházban, a mobilos apk-t kell felrakni.
Én a telefonról a Digi app-ból küldöm át inkább a képet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.