Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6651) longwild válasza gyuri81 (#6650) üzenetére


longwild
aktív tag

Sziasztok!

Az Android TV 8.1 és 9.0 között van-e olyan különbség, ami miatt az újabb oprendszeres, de melegedő Xiaomi Sticket lenne érdemes választani?

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#6652) Bozek válasza Keem1 (#6649) üzenetére


Bozek
nagyúr

A Play-ben én továbbra is a 18.9-et látom legfrissebbnek, és PC-re is csak béta van a 19.0-ból. Szóval ez elég érdekes, hogy "magától lefrissült".

"Nehezen tudom elképzelni, hogy akkora horderejű lenne a változás, ami tényleg indokolná ezt"

De igen, ugyanis áttértek Python2-ről Python3-ra, ezért nem mennek az addonok.

"másrészt ebben az esetben gondolom az addonok fejlesztői is léptek volna már minél előbb."

Igen, ha foglalkoznának az addonnal, de nagy részük magára lett hagyva.

(#6653) azbest válasza longwild (#6651) üzenetére


azbest
félisten

a miboxon is 9-es rendszer van már

(#6654) Bozek válasza longwild (#6651) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ezt most nem értem. A Mi Box S is frissíthető Android 9-re, ez miatt nem kell a Stick-et választani.

#6653 azbest: Így könnyű, hogy kevesebbet írsz. :D

[ Szerkesztve ]

(#6656) Akelaus válasza Bozek (#6652) üzenetére


Akelaus
senior tag

Bizony ez így van, a 19-ben átértek a Python 3-ra.
Aki teheti ne engedje frissíteni a Kodi-t, mert a most működő addonok közül sok nem fog működni. (vagy egy sem).
Magyar kiegészítők esetében talán szerencsénk lesz, mert utóbbi időben foglalkoznak vele.
Talán a váltás elhozza, hogy kikerülnek a Repo-ból az egyáltalán nem működő addonok.

(#6657) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Kodiban másnak is bugos a film folytatás? Ha rányomok hogy folytassa ahol tartottunk, akkor jól befagy töltésen, ha abból kilépek, akkor a jobb felső sarokban folyamatosan jelzi hogy fut a film, de nem tudom se megnyitni se leállítani, se a kodit leállítani az egész boxot kell áramtalanítani.

(#6658) gyuri81 válasza SzabóTamàs90 (#6655) üzenetére


gyuri81
veterán

Huu hallod nagyon régi emlékeket szakitottál fel bennem :P

(#6659) Keem1 válasza Bozek (#6652) üzenetére


Keem1
addikt

Jó, igaz, ez tényleg nagy váltás (Py2=>Py3).
Szóval akkor úgy nézem, az lesz a megoldás, hogy gyalu, és felpakolom a 18-at és imádkozom, hogy ne frissüljön. Vagy kikapcsolom az auto frissítést.

(#6660) Degeczi válasza Keem1 (#6659) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Persze. Alig pár alkalmazás van rajta, nincs sok haszna az automatikus frissítésnek.

(#6661) longwild válasza Bozek (#6654) üzenetére


longwild
aktív tag

Köszönöm! :)

MElyiket érdemesebb venni? Korábban a stick-ről olvastam melegedési bajokról.

FullHD TV-n lesz használva és ez a következő 5 évben szerintem nem is fog változni.

Ezek után tényleg az USB port van/nincs a lényeges különbség?

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#6662) tsabeekaa válasza longwild (#6661) üzenetére


tsabeekaa
aktív tag

Szerintem az nagy különbség a használhatóságban, hogy van USB, avagy nincs. Pl. külső merevlemezt/pendrive-ot lehet rá kötni, vagy lan kábelt, egeret stb. Persze kinek mi...Hovatovább azt gondolom, az 1gb, vagy 2gb memória sem mindegy.

(#6663) azbest válasza longwild (#6661) üzenetére


azbest
félisten

a 2GB ram a boxban sem hátrány.Azért előfordulhat, hogy 1GB-tal a sticken valami nyűgösebben vagy lassabban megy. 5 év nagy idő, azt egyiknél sem merném garantálni, hogy biztosan minden akkori szolgáltatás működni fog rajta még. Ha nem 5 évre tervezel, akkor lehet kihúzhatod a stickkel is és a 10 ezer ft körüli különbséget pedig majd pár év múlva az utódjánál költöd el (hazai áron kb 13 vs 23 körüli a két eszköz ára)

[ Szerkesztve ]

(#6664) zst


zst
tag

Sziasztok!

Elég nagy ez a topic, kb a felénél feladtam olvasni. :(

Sikerült egy Mi Box S-t beszereznem. Rögtön a bekapcsolás és beállítás után frissítette is magát a 9-es androidra. Felraktam a Kodit (Jellyfin szerverről nézem a filmeket, Kodival remek) viszont szaggat a Fhd és a 4K is.

Nem értettem miért, de azért csináltam egy speedtest-et. Akkor derült ki hogy 5Ghz-en kb 34 Mbit letöltést tud a Box?! Miközben a telefon ugyan így 5Ghz-en 300 Mbitet (még messzebbről). Így persze hogy szaggat minden. Próbáltam 2,4-en a Boxot... Kb ugyan ennyi. Frissítés után igaz nem csináltam FR-et...

A router egy friss ropogós Xiaomi Mi AIoT Router AC2350.

Tudtok valami megoldást, vagy bármit amivel feljebb lehet tornázni?

Végső megoldásként van egy USB3-LAN adapterem, max megpróbálom azt használni.

Köszönöm előre is!

:R

(#6665) PeterPH válasza zst (#6664) üzenetére


PeterPH
senior tag

Én is Kodi/jellyfin kombót használok, aminek a szerver oldala egy synology NAS-on fut.
Én is tapasztalom ezt a speedtest anomáliát, le 30-40, fel 200/250 Mbit/s.
4k filmet csak most fogom megpróbálni, mert eddig csak fullhd tv volt.
Viszont érdekes módon a youtube 4k/60Hz zökkenőmentesen megy.
Tegnap vettem egy tp-link ue330 adaptert, azzal sem változott érdemben a letöltési sebesség.
Egyelőre értetlenül állok a dolog előtt.

(#6666) PeterPH válasza zst (#6664) üzenetére


PeterPH
senior tag

Kicsit megnéztem alaposabban.
A hulladék sebesség eredményeket a böngészős (puffin) speedtest, illetve a network speedtest for android tv applikáció produkálja.
Most kiprobaltam aptiode-on keresztül telepített speedtest, és magic iperf alkalmazásokkal, és így már egészen más a helyzet.
A speedtest wifi-n 195/140, kábelen 315/235 Mbit/s (le/fel).

Az iperf mérés is nagyjából ugyanennyi wifi-n, kábelen is csak a feltöltés nagyobb, 275 Mbit/s (az iperf szerver a NAS).
Magyarán az adapter szinte felesleges beruházás volt.

(#6667) zst válasza PeterPH (#6665) üzenetére


zst
tag

Tuti nem a Kodi-JellyFin kombináció a rossz. A szerver egy dual opteron, RED vinyókkal. Igaz eddig csak FHD filmeket néztem rajta, de minden kombinációban működött. Intel NUC openeleccel, asztali gép sima Kodival, Asztali gép a JellyFin web felületén, mobiltelefon Jellyfin android klienssel, mobil weben. Minden működött. Sőt a TV is lejátsza a FHD filmeket ha pl JF android klienből átirányítom rá DLNA-n. Volt olyan hogy egy filmet egyszer vagy 4 kliensen néztem. Hibátlanul.

De valahogy a Mi Box 30-35 Mbit sebessége 5 Ghzen az édeskevés ehhez. Mint írtam telefonon 300 mbit, zökkenőmentes.

Tuti a Box sántít. Ki fogom próbálni az USB LAN adaptert. Hátha.

#6666 Azt hiszem én is network speedtest for android tv progival próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#6668) igor999


igor999
csendes tag

Sziasztok!
Új box s tulajként 2 kérdés merült fel bennem elsőre.
1. Milyen billentyű/egér kombót érdemes hozzá venni?
2. HBO GO és NETFLIX-en kívül milyen tv-s applikációkat lehet letölteni rá? Hol tudok ennek bővebben utána nézni?
Előre is köszi a segítséget!

(#6669) azbest válasza zst (#6667) üzenetére


azbest
félisten

Nézd meg, hogy milyen csatornát használ a wifi.
2.4GHz-en normális a 37Mbps körüli sebesség (nézleges 74Mbps, 20MHz széles, 1 streames, ha nincs egy szomszés sem akkor dupla sebesség is lehetne akár 40MHz széles csatornával).
5 GHz-en azért illene 200 körülit elérni (névleges 433Mbps névleges), a 36-44 számú csatornák közt megy a legjobban. Ha a router úgy ad, hogy lelóg a sávról, akkor csak töredékét tudja elérni.
Szóval ellenőrizd a routereden a csatornát.

(#6670) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Optikai hangkimenet megoldására tudtok ajánlani bevált megoldást?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6671) zst válasza azbest (#6669) üzenetére


zst
tag

Üdv.

36-os csatornán megy 5 GHz-en. De ez azért is érdekes, mert a telefon simán hozza a 300-at letöltésre. Távolabbról.

(#6672) zst


zst
tag

Na ez egyre érdekesebb. Ennek pedig tudnai kellene a fhd-t de a 4k-t is szerintem.

(#6673) azbest válasza MaCS_70 (#6670) üzenetére


azbest
félisten

Milyen megoldására? A mibox-nak mini toslink optikai kimenete is van.

(#6674) MaCS_70 válasza azbest (#6673) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akkor rettenetesen vaksi vagyok. Átnéztem ugyanis kismillió fotót és tesztet, de csak a HDMI, USB, AV out és tápcsatlakozókat látom.

Konkrétan jó hangot szeretnénk kicsalni a leendő eszközünkből, és a hangeszközön kizárólag optikai bemenet van.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6675) tsabeekaa válasza MaCS_70 (#6674) üzenetére


tsabeekaa
aktív tag

(#6676) MaCS_70 válasza tsabeekaa (#6675) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!!! Tehát az AV-lyukba optikai kábelt is tudok dugni!

Szuper!

:R

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6677) azbest válasza MaCS_70 (#6676) üzenetére


azbest
félisten

Igen és a jack dugó alakú optikai dugó neve a mini toslink :)

félrevezető az AV jelölés, mert videó helyett van az optika. A kínai változatoknál (nem android tv-sek) van video a helyén.

Egyébként olyan eszközhöz, aminek tényleg nincs optikai kimenete, lehet kapni pár dolcsiért hdmi audio extractort, csak azonok meg nem optikai hanem elektromos spdif szokott lenni, amit persze át lehet optikára alakítani, de macerás a sok adapter :D

[ Szerkesztve ]

(#6678) MaCS_70 válasza azbest (#6677) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Az extraktor/szplitter karácsonyra nem lett volna meg, így viszont már a Box önmagában is mindent fog tudni időben!

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6679) MaCS_70 válasza azbest (#6677) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csak a biztonság kedvéért: ilyen kábelt találtam itthon.

A képen bal oldani vége mehet a hifibe, a jobb oldali meg a Box AV-lyukába, ugye? (3,5 mm jacklyukba bepasszol.)

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6680) MaCS_70 válasza Steve1207 (#6639) üzenetére


MaCS_70
félisten

Van esetleg ajánlott kontroller / gamepad egyszerű játékokhoz?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6681) azbest válasza MaCS_70 (#6679) üzenetére


azbest
félisten

pontosan, ez az a csatlakozó

(#6682) Steve1207 válasza MaCS_70 (#6680) üzenetére


Steve1207
veterán

Bármelyik egyszerűbb bluetooth kontroller megteszi, én csak Xbox One és PS DS4 kontrollerrel használtam eddig, Nekem kedvenceim a 8bitDo kontrollerek egyébként az ilyen retro/android vonalra, de nagyon elszálltak az áraik. A Zero2 kb illik a box méretéhez olyan kicsit bt controller :D de ezzel nem lehet órákig játszani, mert kényelmetlen azért.

.

(#6683) bupemko válasza MaCS_70 (#6680) üzenetére


bupemko
senior tag

Nekem van Xbox360 PC Wireless adapter, ezzel egyszerre 4 Xbox360 wireless kontroller megy.
Próbáltam még egyszerre 2 Ouya BT kontrollert, illetve nemrég vettem egy kék színű BT Xbox kontrollert (usb-c csati van rajta, megy PC-vel meg Android telefonnal is, elvileg Xbox One-hoz meg az új Xbox-hoz is jó, de olyanok nincsenek), ez is megy gond nélkül a Mi Box S-sel. Sajnos a Steamlink dobozzal nem ment, azzal csak az Ouya meg az Xbox360 adapter vált be.
Van még itthon PS3 kontroller ami szintén BT, azt csak USB kábellel sikerült működésre bírni a Mi Box S-en.
Szóval elég kompatibilis a tapasztalatok alapján.

[ Szerkesztve ]

(#6684) MaCS_70 válasza bupemko (#6683) üzenetére


MaCS_70
félisten

Steve, bupenko, nagyon köszönöm!

Még egy kérdés (sok további előtt): megvan a box, lement egy szoftverfrissítés -- és most egy nagyon hiányos listából kéne kiválasztanom egy országot a területi szolgáltatások végett.

Magyarország nincs (amint sok komolyabb ország sem). Mit érdemes itt választani?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6685) bupemko válasza MaCS_70 (#6684) üzenetére


bupemko
senior tag

Én emlékeim szerint Németországot választottam, sok jelentőségét nem láttam még amúgy...

(#6686) azka79


azka79
aktív tag

Sziasztok! 2db ilyen eszközöm van, a legutolsó frissítés óta az egyik az alábbiakat produkálja:

folyamatosan mennek, nem áramtalanítom, az egyik 24 óra után mikor bekapcsolom es barmilyen video folyamot elinditok (youtube,kodi,vlc) 2 mp utan megall a videó. ujrainditas es jó másnapig. Tapasztaltatok ilyet?

(#6687) MaCS_70 válasza bupemko (#6685) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Próbálom belakni a Boxot, de sorozatosan jönnek elő a problémák:

1. A CEC (LG Simplink) nem megy vele. Más eszközöket meglát a tévé, a Boxot nem.

2. A Kodi gyakran kép nélkül játssza le a filemeket, és induláskor rendszeresek az 5-10 másodpercek képfagyások, amikor a hang megy, a kép merev.

3. Az egész felület + távirányító rettenetesen logikátlannak tűnik. Pl. ha megnyomom Kodiban filmnézés közben a O-t (elvben pause9, akkor miért dob ki a Kodiból? Lehet erre valami skint tenni?

4. A telefonok látják, a wondowsos PC-k viszont nem látják a Chromecast-funkciót. A hagyományos Chromecastot igen.

5. A VLC, ha a hálózaton böngészek, mondjuk a NAS-ban, SMB-n, miért dob ki azzal, hogy az adott helyen nincs médiatartalom?

Tudnátok ajánlani valami használható fájlböngészőt és lejátszót?

Egyébként Etherneten kapcsolódom a hálózathoz.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6688) Steve1207 válasza MaCS_70 (#6687) üzenetére


Steve1207
veterán

1. CEC: én nem használom, mindig csak a baj volt vele vagy, ha kikapcsolt (azaz alvóba ment) a box utána lag-olni kezdett. Persze lehet, hogy már jó. A beállításokba van valami CEC rész, lehet azt is be kell kapcsolni a box-on.

2. Passz így, nekem valami hálózati hibának tűnik inkább. Elég nagy bitrátájú filmeknél se volt ilyen gondom még és nem dobott ki.

3. A középső gombot nyomd a 4 irány között. Az O-val visszalépsz a főmenübe minden alkalmazásból.

4. Nekem az vált be, hogy a box-on a play-ben kikapcsoltam az auto frissítést és a chromecastot visszaállítottam a gyárira, azaz ahogy a box-on van alapból. Simán leszedtem a frissítést. Így nekem teljesen jó, gyors és még a kép minősége is jobb. Mások hülyeségnek tartják ezt, nekem így vált be és minden probléma eltűnt CC-tal kapcsolatban.

5. VLC - csak magánvélemény, ezerszer próbáltam, de szerintem nem egy stabil dolog a vlc. Hasznosabb Kodi alatt hozzáadni az SMB elérést és ott böngészni a tartalmakat.

Nekem fájlkezelőben a CX Explorer vált be. Kb olyan, mint a régi ES (mielőtt telenyomták reklámmal), mindent támogat, letisztultan esztétikus és gyors. Mivel alapból telefonra készült, így egy-két apróság lehet vele, de javarészt jól működik. Kiválóan és egyszerűen lehet jelszóval védett fiókhoz is kapcsolódni. A hálózati felderítése is kb keresés és meg is találta az eszközöket. Részemről a többi kuka, pedig elég sokat használtam (FX, Astor, ES, Total és társaik)

[ Szerkesztve ]

.

(#6689) MaCS_70 válasza Steve1207 (#6688) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

1. A CEC a Box menüjében be van kapcsolva, a tévé mégsem látja. Ezzel az a fő gondom, hogy történetesen csökkenteni akartam az eszközök számát, nem pedig egy újabb távirányítót rendszeresíteni.

2. A hálózat rendben van. Ha újraindítom a Boxot, egy ideig megint rendben lejátssza a videókat, képpel. Az azonos switchen lógó Raspbianon futó Kodinak évekig nem volt semmi gondja -- most is jól megy.

3. Jó tudni... Pár infografikán az O-gom play/pause-ként szerepel. A rocker közepével annyi gondom van, hogy az felhozza a teljes képernyőmenüt, de ez legyen a legnagyobb baj!

4. Egy teljes visszaállításon én is vacillálok -- ami fél nap használat után azért kínos...

5. VLC-t kínomban tettem fel, miután a Kodi szívat a le nem játszással -- SMB-n... :(

A CX Explorer jó ötlet, sokat használtam már, csak a Solid kiszorította.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6690) azbest válasza MaCS_70 (#6687) üzenetére


azbest
félisten

Amúgya boxon 9-es rendszer fut vagy még 8.1-es? Frissítést érdemes az about menüben nézni. Lehet régi rendszer van még rajta kibontás utána. Ha esetleg használtan vetted volna, akkor nyomj gyári visszaállítást, ki tudja mi van elkavarva rajta. De ha esetleg most frissült be egy nagyon régi rendszerről a box, akkor is érdemes gyári visszaállítással kezdeni, miután lefrissült minden.

Működnie kellene a cec-nek. A miboxS-en nem tudom máshogy van-e, de a mibox3-on

Kodinál sem természetes, hogy bármi probléma legyen. Hacsak nem valami nagyon extrém videókról van szó.Kodi 18.9 települt, nem vagy feliratkozva androidon a béta csatornára?
Vagy ha valami spéci codec-es házivideóról. Elvileg kodi alapbeállításokkal jól kéne menjen szinte minden. Ha elállítottad és esetleg kikapcsoltad a hardveres gyorsítást, akkor az lehet a baj. De szimplán az is lehet, hogy a háttérben most frissült mindenféle szolgáltatás és beápített app még a gyári állapotról.

Szerintem nem ó az a gomb, hanem kör, szóval a kodis pécés billentyűzetkiosztás itt nem számít.

A chromecast kapcsán is gyanús, hogy talán nem friss a rendszer rajta. A play store saját alkalmazásoknál esteleg listázza az app frissítéseket.

[ Szerkesztve ]

(#6691) Fall-N válasza MaCS_70 (#6687) üzenetére


Fall-N
veterán

Az természetes, hogyha a kör gombra nyomsz akkor visszadob, mivel az a Home gomb. Az iránygombok között középen van az OK gomb, ami Play/Pause a lejátszókban.

VLC helyett ott az nPlayer, Nova Player, MX stb.

(#6692) solti válasza MaCS_70 (#6687) üzenetére


solti
senior tag

cec: próbálj másik hdmi portot a tv-n vagy másik hdmi kábelt.
telefonok nem látják : egy hálózaton vannak? nincs véletlenül ap izoláció? van amelyik szutyok otthoni Telekom sagemcom gatewayben pl ki se lehet kapcsolni...

(#6693) Fall-N válasza solti (#6692) üzenetére


Fall-N
veterán

Én pluszban még adnék fix IP-t a Boxnak, így könnyen lehet akár manuálisan hivatkozni rá és megadni a címét. Pl. 192.168.0.50

[ Szerkesztve ]

(#6694) TeebyKay válasza MaCS_70 (#6689) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ez az 5 másodpercig van kép aztán csak megy a számláló hiba meg akadozó videók nekem is volt első használatnál, box áramtalanítás után helyrejött.

Cec-et ma tervezem kipróbálni, ha jut rá időm visszajelzek.

[ Szerkesztve ]

(#6695) TeebyKay válasza solti (#6692) üzenetére


TeebyKay
őstag

Erről mesélnél még? Telekom sagemcom routerem van és folyamatosan szívok a chromecast eszközökkel, hol látják egymást hol nem.

(#6696) TeebyKay válasza MaCS_70 (#6689) üzenetére


TeebyKay
őstag

Működik a cec, a mibox s közvetlen a tv egyik hdmi aljzatába van dugva (samsung tu7102), bekapcsoltam a hdmi cec opciót a menüjében és onnantól megy minden a tv távirányítójával.

Kodi felhasználók figyelmébe: A CEC nem tud long press-t így a kodi context menüjét csak a box saját távirányítójával lehet megnyitni.

(#6697) bupemko válasza azka79 (#6686) üzenetére


bupemko
senior tag

Ilyen mostanában nekem is szokott lenni néha, Youtube, Netflix is produkálta, restart eddig segített.

(#6698) solti válasza TeebyKay (#6695) üzenetére


solti
senior tag

anyámnál van valamelyik sagemcom (3890 talán? de nem biztos) és ott a lan, a 2,4 és az 5 ghz egymástól teljesen szeparálva van. Én nem találtam menüpontot ahol ki lehetne kapcsolni sajna. Mögé kötöttem egy 2. router-t wifi AP-ként, és így minden lát mindent (a sagemcom szempontjából minden lanon van). Lehet, hogy telefonon lehetne kérni hogy átállítsák, de én lusta voltam telefonálni... Amúgy kapják be, így kb csak netezesre használható, anyámnál még a kamerája képét se tudtam nézni...

kodi context menü : stop majd play egymás után, nekem működik.

[ Szerkesztve ]

(#6699) TeebyKay válasza solti (#6698) üzenetére


TeebyKay
őstag

Akkor még se teljesen ez lesz a probléma, nekem csak akkor nem látják az eszközök például a tv-t ha minden wifin van. Ha a tv-t bedugom lanra, akkor máris látják a wifis eszközök.

Megnyomtam a stop majd a playt és annyit csinált hogy fél percig vibrált a kép majd elkezdte lejátszani a teljes movies mappámat :DDD

(#6700) solti válasza TeebyKay (#6699) üzenetére


solti
senior tag

próbálj olyat keresni a routeren (homegateway-en) hogy AP izoláció, és legyen kikapcsolva. Ez a beállítás választja el egymástól wifis cuccokat.

Nekem a stop play működik, akkor néztem utána, mikor LG. tv lett samsung helyett, és ott nem volt options gomb...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.