Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6901) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Több féle mi box van azt látom,melyik a legjobb legerősebb? A másik kérdés, hogy a kodi normálisan működik rajta és a bővítmények ugyan úgy telepíthetőek mint coreelecen? A harmadik kérdésem a netflix és hbo go milyen minőségben fut? Köszönöm előre is a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#6902) azbest


azbest
félisten

Hm, a chromecast béta teszterek már kaptak olyan udatet, amivel androidtv eszköz csoportba fogható más hangeszközökkel, mint régen a chromecast audio volt.

[ Szerkesztve ]

(#6903) KD6-3.7 válasza Imi1981 (#6901) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Most a legújabb itthon ami kapható az a Mi Box 4S ami 4K HDR-t támogat és a Mi Stick ami csak FullHD.
Nekem előbbi van és a Netflix 4K HDR-el simán fut, a HBO GO gondolom agyon tömörített 1080p. Kodi fut, lehet telepíteni a kiegészítőket, simán megy a repository.

(#6904) Imi1981 válasza KD6-3.7 (#6903) üzenetére


Imi1981
veterán

Keresem googleval de csak mi box s-t találok. Mi box 4s hol kapható? Bangoodon láttam így Google-ban keresve.

(#6905) azbest válasza Imi1981 (#6904) üzenetére


azbest
félisten

ugyanaz, csak a menüben 4s-nek hívja magát az S. Xiaomiék mindig kavarnak a nevekkel. A 3-at is hol 3S-nek hívták, hogy 3-nak. A modelszám az ami teljesen egyértelmű, azzal nem lehet összetéveszteni kínai rendszerűvel.

[ Szerkesztve ]

(#6906) Imi1981 válasza azbest (#6905) üzenetére


Imi1981
veterán

Akkor a mi box s ugyan az mint a mi box 4s? A mi box s jobb mint a mi box 3? Kicsit össze vagyok kavarodva ezen.

(#6907) Kroni1 válasza Imi1981 (#6906) üzenetére


Kroni1
veterán

Az a vicc, hogy bár más a neve de a 4S nem is igazán jobb mint a 3-as volt, szinte ugyanaz a kettő. Minimálisan gyorsabban indul, és más a fw verzió ratja talán? De lényegében hardveresen ugyanaz.. :)

(#6908) Imi1981 válasza Kroni1 (#6907) üzenetére


Imi1981
veterán

De akkor mi a sorrend. Legjobb mi box 4s (elvileg) utána mi box 3 és a mi box s a legolcsóbb és leggyengébb? Egyáltalán ez a három fajta van? Én most leginkább netflix miatt venném mert van egy x96 max plus s905x3 tv boxom ami coreelecel tökéletes de a netflix elég gyenge rajta. Azért jó lenne a mi box-ok közül is a legjobbat venni. Ajánlottak fire tv stick-et is azt ismeritek?

(#6909) Luissimo válasza Imi1981 (#6908) üzenetére


Luissimo
veterán

namégeccer.
MiBox3 --> MiBox4 (vagy más piacokon MiBox4s)

a MiBox3 a legősibb az összes közül, a többi az utód kategóriába tartozik.
ennyi, ez az evolúciós sorrend...

és tavaly bekopogott a MiBox Stick is.

Én a helyedben a 4-eSt :) venném, és remek NTFLX-ed lesz... :K :K

(#6910) Imi1981 válasza Luissimo (#6909) üzenetére


Imi1981
veterán

Na a 4s-t csak bangoodon találtam de nem eu raktárral és úgy nem venném mert sok rámegy (vám +áfa) és szarakodnak vele itt Magyarországon is. Tudsz olyan helyet ahonnan EU raktárból vagy magyar boltból tudnám megrendelni?

(#6911) azbest válasza Imi1981 (#6910) üzenetére


azbest
félisten

Az itthon is árult miboxS az amiről beszél, csak vicceSkedik.

A mibox3 és a miboxS lényegében ugyanaz. A 3-at nem árulják már jóideje, kifutott. Néhány alkatrészét lehet nem gyártják már (másik wifi modult kapott), plusz a dobozát egyszerűbben gyárthatóra cserélték, lehagyták az infra portot és ennyi.

A régi 3 és az S most már ugyanúgy 9es rendszerrel megy. Hol az egyik, hogy a másik az, amin dolgoznak a fejlesztők, lényegében ugyanazt tudja jelenleg mindkettő. Amire páran panaszkodtak lejátszás hibát, úgy tűnik hogy most kapta meg a 3 :D

Mi stick, az ilyen olcsósított stick formátumú változat fele annyi memóriával. Volt hír 4k stickről is, de még nem jelent meg a piacon, nem tudni mi lett vele.

Szóval a mi vonalon az S az, ami jelenleg kapható és jobb, mint a visszafogottabb teljesítményű stick.

szerk: 23 körül szokák adni. Hm édekes, az edigitalban kifutott az árusítása. az Aquában meg 25-ről 20.5-re leárazták.

[ Szerkesztve ]

(#6912) Luissimo válasza Imi1981 (#6910) üzenetére


Luissimo
veterán

igen, mert a kinai verzio a 4s,

Ezt is írtam, hogy azt vedd, a sorok között ha olvastál :)

bocs, szóval félretréfa.
Ha megrendeled weben mondjuk a gyorsboltban (speedshop-ban)
, ha pesti vagy személyesen el is mehetsz oda átvenni, sőt onnan elég megrendelni a pult elől, de ha nem, akkoris van 2 heted, hogy mindenféle indoklás nélkül elállj a vásárlástól és visszaadják a pénzedet, mégha nem is hibás.

pl. " nem olyan a működése amit én szerettem volna" vagy bármilyen kifogással, de kifogás sem kell,
ez a jogszabály.

kötelezettség nélkül tehetsz egy kéthetes próbát...

Ha nemjön be, akkor gyári visszaállítás után visszaviszed.

@azbest,
hogy neked milyenigazadvan :DD :C

[ Szerkesztve ]

(#6913) Imi1981 válasza Luissimo (#6912) üzenetére


Imi1981
veterán

Oké nem jött át mert meló közben olvasok írok itt gyorsan. A Google Chromecast része az úgy működik mint egy rendes Chromecast? Például a youtubeot nézve úgy tudom rá kiküldeni mintha tévén lévő youtubera? Ez az utolsó kérdésem. Szerintem 🙂

(#6914) Luissimo válasza Imi1981 (#6913) üzenetére


Luissimo
veterán

tökéletesen,

ha most belegondolsz és kiszámolod, hogy egy chromecast is 10+ ezer, akkor a box a droid tv+cast tudásával szinte ingyévan :)

(#6915) azbest válasza Imi1981 (#6913) üzenetére


azbest
félisten

igen, kb egy chromecast ultrához hasonló funkciójú. Nem biztos, hogy a buta cast felület nyílik meg, vannak már olyanok, hogy ha fenn az app, akkor az kapja el és a távirányítóval használható teljes értékű felületet nyitja meg. Lehet ez attól is függ, hogy össze van -e rendelve a box cc módja a telón lévő fiókkal.

Szóval rá tudsz küldeni, sőt még többet is tudhat.

(#6916) Imi1981 válasza Luissimo (#6914) üzenetére


Imi1981
veterán

Ami van tv boxom film lejátszásra tökéletes coreelec rendszerrel de netflix képminőségre nagyon gyenge. A hbogo viszont szép rajta. Ezeket csak kodi addon-al tudom nézni. Attól viszont tartok (bár a x96 max plus tv box marad mellette), hogy kodival gyenge lesz az android miatt. Androidon egyszerűen nem úgy működik mint coreelecen. Viszont rendelem emagról vagy valamelyik netes boltból akkor van időm próbálgatni. Szerintem amúgy összességében tetszeni fog.

Köszönöm mindenkinek a segítséget! Ha meglesz lehet jövök vissza kérdezni bár azért szerintem elboldogulok vele.

(#6917) Imi1981 válasza azbest (#6915) üzenetére


Imi1981
veterán

Elfelejtettem valamit! Bár látom van 5 GHz-es WiFi de jobban szeretném kábellel adni neki a netet, hogy a wifit ne lassítsa annyira . Ezek az USB-rj45 csatlakozók HUF 4,214.96 | 1pcs/lot USB3.0 to RJ45 Gigabit network card driver-free external USB3 network card to rj45. Vagy ez az olcsó HUF 636.16 31%OFF | USB 3.0 Ethernet Adapter Network Card USB 3.0 to RJ45 Lan Gigabit Internet for Computer for Macbook Laptop Usb Ethernet működnek? Az alkalmazások felismerik?

[ Szerkesztve ]

(#6918) Luissimo válasza Imi1981 (#6917) üzenetére


Luissimo
veterán

olyat vegyél inkább, ami egyben USB HUB is, jól fog az jönni, persze én most a MiBoxról beszélek, mivel annak csak egy USB.je van.
ilyesmire gondolok, nekem ilyen van.
kintről persze olcsóbb csak több idő jóval...

(#6919) azbest válasza Imi1981 (#6917) üzenetére


azbest
félisten

ha olyan chipsetes, amit kezel a boxon lévő rendszer, akkor igen. Hogy pontosan mik a támogatott chipsetek, azt nem tudom. Az asix és realtek adapterek szoktak működni. Főleg, ha valami régebben piacon lévő fajta.
Ha jól látom egyik linken sincs feltűntetve milyen chipsetes, szóval vagy megy, vagy nem megy.

(#6920) Imi1981 válasza Luissimo (#6918) üzenetére


Imi1981
veterán

És az alkalmazások kezelik vagy mindenáron wifit akarnak? Mert voltam már így olcsó tv boxon.

(#6921) Luissimo válasza Imi1981 (#6920) üzenetére


Luissimo
veterán

az általam linkelt az működik.
itthon megvehető.

(#6922) Imi1981 válasza Luissimo (#6921) üzenetére


Imi1981
veterán

Oké köszi. Azt majd később rendelem először tesztelem a boxot. Kösz mindent! :R Neked is azbest!

[ Szerkesztve ]

(#6923) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Mennyit fogyaszt ez a box? Mennyi áramot spórolok azzal ha ki-be kapcsolgatom? Tekintve azt, hogy max 1-2 naponta megy 1-2 órát este egyébként.

(#6924) A Zéé válasza TeebyKay (#6923) üzenetére


A Zéé
addikt

nagyjából ez a kérés megfogalmazása, begépelése és most a válaszok értelmezése annyi energiát igényelt tőled. mint egy havi ki-be kapcsolgatásba fektetett energiád, szóval nem is tudom hova tenni a kérdésed. Már csak valami minimális környezettudatosságból ki kellene kapcsolni azt, amit huzamosabb ideig nem használsz (igen, ha a 24 órából 22-t nem megy, az már annak számít), szóval szerintem tök mindegy, hogy 5 vagy 10 wattot eszik óránként...

Just a simple Lineman...

(#6925) Imi1981 válasza TeebyKay (#6923) üzenetére


Imi1981
veterán

Nem pont ilyen tv boxot hanem egy magicse n5 s905x tévé boxon mértem a fogyasztást és 2 wattot fogyasztott bekapcsolva! Kikapcsolva 1 Watt volt. Mondjuk nem próbáltam full HD vagy 4k film lejátszás közben de szerintem úgy is max 5 Watt. Ebben s905 van ha jól tudom úgyhogy nagyjából ugyan annyit fogyaszt.

(#6926) Luissimo válasza A Zéé (#6924) üzenetére


Luissimo
veterán

nem csak azért, hanem mert néha teleszalad a bugyra és így belassulhat, kell neki egy ujraindítás, hogy ne szaggasson...

(#6927) TeebyKay válasza A Zéé (#6924) üzenetére


TeebyKay
őstag

Persze, alapból mindent ki szoktam kapcsolgatni, csak azért merült fel bennem a kérdés, mert ez az egyetlen dolog amihez a saját távirányítóját kell használnom, hogy bekapcsoljam a boxot. Vagy a hdmi cec megy a box kikapcsolt állapotában is és tudnék rá gyorsgombot állítani?

(#6928) bounty123


bounty123
őstag

Sziasztok! Felment egy frissítés a mi box 3-mamra és az addig kb. tökéletesen működő box nagyon gáz lett. Minden nap újra kell indítanom, hogy a videók ne csak álljanak (pl. Youtube, nova player). Gyári visszaállítással is ugyanez van. Újraindítás után jó egy darabig, másnapra szar megint. Infra távirányítóval nem lehet már bekapcsolni, de amúgy utána működik. Nagyon idegesítő, hogy nem javul a szoftvere, hanem egyre szarabb. De nem azt érik el vele, hogy megveszem az újabb terméküket, hanem hogy nem tőlük veszem majd.

(#6929) Viktor0610 válasza bounty123 (#6928) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A távkapcsolónál nekem elemcsere megoldotta a nem bekapcsolós gondokat.
A YouTube (MyTV) leállás nálam is megvan sajnos. :(
Sőt, arra is rájöttem, hogy ilyenkor a Chromecast sem megy.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#6930) Imi1981 válasza Luissimo (#6914) üzenetére


Imi1981
veterán

Megrendeltem de sajnos csak emagról tudtam mert ez az új bankkártyás vásárlási hitelesítés nem akart összejönni. Emagnál meg 26 volt szállítással együtt ami jóval drágább mint máshol. Remélem hamar megjön. Esetleg valami fontos tudnivaló a boxal kapcsolatban van? Azt olvastam régebben, hogy néha megtelik a ram és belassul és akkor újra kell indítani.

(#6931) Fall-N válasza gery2123 (#6900) üzenetére


Fall-N
veterán

Úgy látszik tényleg valami makacs dolog miatt nem magyar a bevitel. Próbáltam tegnap több billentyűzettel és az External Keyboard helperrel is, mégsem adja magát a magyar karaktereket. Írok majd e-mailt az Ewentnek, hátha tudnak írni valami okosat.

Bocs nem válasz akart lenni, rosszra nyomtam.

[ Szerkesztve ]

(#6932) Keem1 válasza Imi1981 (#6930) üzenetére


Keem1
addikt

A Xiaomi saját shopjában 24k, besétálsz érte a Lurdyba és szállítási díj sincs ;)
Ha van EuStock accod, akkor meg szállítással együtt 18k

[ Szerkesztve ]

(#6933) Imi1981 válasza Keem1 (#6932) üzenetére


Imi1981
veterán

Kb 170 km távolságra innen Pest. Baranya megyében egy kis faluban lakok 🙂 . Már megrendeltem emagról úgyhogy már nem variálok. A pcx.hu-ról próbáltam először mert ott 21 volt de ott nem tudtam fizetni bankkártyával így írtam nekik, hogy töröljék a rendelést mert persze más módon nem lehet :W . Aqua.hu ugyan így jártam de ott lehetett törölni a hidetést és utána próbáltam emagon ahol minden elsőre sikerült. Az új január 1 - től érvénybe új biztonsági bankkártyás fizetés miatt nem tudtam a többi helyen vásárolni mert nem támogatott a kártyám. Emagon meg mégis működött.

(#6934) Imi1981 válasza azbest (#6919) üzenetére


Imi1981
veterán

Szia! Ez működne szerinted USB 3 rj45 gigabites átalakító TP-Link UE300 Chipset RTL8153 ? Ezt most használtan olcsón tudnám venni. A filmeket én PC-ről hálózaton keresztül adnám neki emby és plex-el amit kodiban használnék. Erre szerintem kevés a wifi mert 10-60 GB-os filmek vannak a gépen. Találtam még egy Asus USB 3 rj45 gigabites átalakítót is de annak nem tudom a típusát. Mindkettőt 2000 Ft-ért venném. Majd később veszek USB hub-os verziót ha szükségem lesz usb-re.
Amúgy nem értem miért nincs rajta gigabites Lan csatlakozó (vagy legalább 100 megabites). Azért lanon mindig stabilabb a net.

(#6935) Imi1981 válasza Imi1981 (#6934) üzenetére


Imi1981
veterán

Most nézem, hogy usb 2.0 van rajta :((. Ezzel mekkora netsebesség érhető el? Igazából ha így kábelen stabil 100 megabit meglenne az jobb lenne mint wifin gyorsabb (két boxom is van 100 megabit lannal és még a 80 GB-os film is megy így hálózaton keresztül) mert kábellel jóval stabilabb elvileg. Most örülök, hogy emagon vettem mert ők általában minden gond nélkül visszaveszik az árut ha elállok a vásárlástól 14 napon belül. Sok olyan kommentet olvastam, hogy hálózaton keresztül akadnak a filmek meg, hogy kodin nem jó a képminőség. Persze ezt már akkor olvastam mikor megrendeltem és véletlenül sem előtte akadtam rá :W . Amúgy több pozitív komment van de azért kicsit tartok ettől a hálózati kodi lejátszási minőségtől. Kodit rengeteget használnám emby addon-al.

(#6936) azbest válasza Imi1981 (#6934) üzenetére


azbest
félisten

Azért nincs, mert wifin használják legtöbben az eszközeiket manapság és 200 megabitet az is tud jobb wifi ap-vel. Korábban írtak jó tapasztalatokat a többiek rtl8153-ra, esélyes, hogy a kereső a topicban ki is adja. Usb2 van a boxon, csak van aki ki akarja sajtolni az utolsó bit sebességet is, 200-300 mbps körül megy.

Én 100-as rtl8152 és asix ax88772 próbáltam régebben. Az is gyakorlatilag minden normál felhasználásra elég, a hivatalos usb-lan kiegészítők is ilyenek. Hát 80 gigás film hálózatról lejátszáságoz már olyan nas is kell, ami képes stabilan kiszolgálni. Extrém igények két fillérért soktak panaszkodáshoz vezetni általában.

(#6937) Imi1981 válasza azbest (#6936) üzenetére


Imi1981
veterán

PC-ről megy és simán kiszolgálja. Sőt 100 megabit lanos boxon is megy jól a 80 GB-os film. Nyilván csak egy ilyen hatalmas méretű filmem van és az általános méret 10-20 GB. 200 megabit már bőven jó (még 150 is) de azért akarok inkább Lan csatlakozót (USB-rj45) hogy a wifit ne terhelje annyira. Legalábbis szerintem úgy van de majd próbálgatom. Rákeresek itt a fórumban a RTL8153 - ra. Szerintem meg is rendelem mert 2000 Ft-ért jó vétel úgy, hogy az új ára 4500 Ft . Kösz a segítséget! Amúgy árukeresőn olvastam a negatív értékeléseket ami kicsit elbizonytalanított de ha azt nézem 95 % kb 5 csillagot adott neki. De nem tudom mit izgulok mert ha netán nem tetszik el állok a vásárlástól.

Az, hogy megtelik a ram az még mindig probléma? Vagy javították? Azt nem lehet azzal kiküszöbölni, hogy a fejlesztő beállításokban a háttérfolyamatok szamát korlátozzuk mondjuk háromra? Erre gondolok link link . Persze ezt most telón fényképeztem.

(#6938) Akelaus válasza Imi1981 (#6937) üzenetére


Akelaus
senior tag

Nem nekem szólt a kérdés, de én pont tegnap este futottam bele, hogy semmit nem volt hajlandó lejátsszani a Netflixen, a HBO go-n, és a YouTube-n sem.
Héten minden este Netflixet néztem rajta, simán ment.
Tegnap csak a teljes újraindítás segített.
Olyan volt mintha nem lenne net, miközben nálam kábelről megy, a Netflix app-ban el is végeztem az ellenőrzést, volt net.
Van itthon egy wifis okos konnektor, most gondolkozom rajta, hogy megkapja.

(#6939) Imi1981 válasza Akelaus (#6938) üzenetére


Imi1981
veterán

Ha naponta egyszer újraindítod akkor is előfordul ez? Az a baj a kikapcsolás nem rendes kikapcsolás hanem alvó mód. Amit írtam fentebb hogy a fejlesztő beállításokban a háttérfolyamatok szamát korlátozzuk az nem oldja meg ezt a problémát? Mondjuk beállítod kettőre vagy háromra és akkor nem tud megtelni a memória. Persze lehet nem is amiatt történik ez a jelenség.
Már alig várom, hogy ki tudjak próbálni ilyen dolgokat 😄 .

[ Szerkesztve ]

(#6940) KD6-3.7 válasza Imi1981 (#6939) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Én használat előtt rendszeresen újraindítom, úgy kezdem. 1 perc alatt feláll a rendszer így sosem találkoztam még hibával. Minden flottul megy.

(#6941) Imi1981 válasza KD6-3.7 (#6940) üzenetére


Imi1981
veterán

Én is így terveztem használni :D . Rendeltem hozzá USB-Lan átalakítót is . Remélem jövő héten szerdáig mindkettő megjön.

(#6942) Akelaus válasza Imi1981 (#6939) üzenetére


Akelaus
senior tag

Igen csak elaltatom, mert ugye ezt csinálja a kikapcsológombra.
Nem kísérleteztem vele bevallom, mivel volt hogy hetekig be sem kapcsoltam, így ki is húztam inkább.
Most napi használatban van, és a tegnapi volt az első ilyen "hiba" vele. Ma márasodszor indítottam el Netflixet nézni, és semmi.
Annyi még talán hogy csütörtökön a Kodi is ment, az az előző napokban nem. 🤷‍♂️

(#6943) ginola


ginola
addikt

A frissítés óta nem ismer fel semmilyen pendriveot a box? Ilyenkor mi a teendő?
Áramtalanítás volt, de semmi.

(#6944) Luissimo válasza ginola (#6943) üzenetére


Luissimo
veterán

Milyen boxot (Mi3, Mi4 ?) frissítettél, miről mire és miért?

(#6945) Luissimo válasza Akelaus (#6938) üzenetére


Luissimo
veterán

Már éppen ideje lesz,hogy megkapja a wifiskonnektort, énmár régota igy használom, nagyon juserfriendly. Ugyanarról a konnektorról él a nem távirányithato 2.1-es aktiv hangfalam, együtt indula boxxal és igy teljesen élvezhető a háloszobámban a régebbi nemokos Samu tévével.

(#6946) azbest válasza ginola (#6943) üzenetére


azbest
félisten

nincs bekapcsolva az usb debug?

(#6947) ginola válasza Luissimo (#6944) üzenetére


ginola
addikt

3s és a legújabb ajánlottra, mivel állandóan feldobta
Usb debug? Merre találom?

[ Szerkesztve ]

(#6948) Fishor


Fishor
senior tag

Sziasztok!

Laptopot, vagy asztali gépet ki lehet vakahogy tükrözni a mi box s re?

Üdv: Fishor

(#6949) Degeczi válasza Fishor (#6948) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha böngészőtartalmat kell, az a legsimább ügy bármilyen oprendszer alól, hiszen egyszerűen Google Cast-olod a Chrome alapú böngészőt.

(#6950) Fall-N válasza Fall-N (#6931) üzenetére


Fall-N
veterán

Végül megoldódott a dolog, az External Keyboard Helper Pro segített, bár az alap beállítással (Hungarian) nem működik. Átállítottam a kiosztását Egyedi1-re és felismerte a keymappingban a kiosztást. Most rendben működik. Megérte azt az 599 Ft-ot.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.