Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7701) azbest válasza Luissimo (#7700) üzenetére


azbest
félisten

Új billentyűzetem van, még szoknom kell. Amúgy is felcserélek betűket gyors gépeléskor :D

RAPOO 8000m bt -t akartam, mert az 3 bt eszközhöt + 1 rf dongleshez tud kapcsolódni és váltani köztük. De sajna mindenütt a sima nem bt-s van, így be kellet érnem ezzel.Pedig jópofa lett volna mibox, firetv és pécé közt váltogatni. - Oh Hamashopban van megint... na sebaj, úgyis kettő kéne :D

[ Szerkesztve ]

(#7702) Luissimo válasza azbest (#7701) üzenetére


Luissimo
veterán

Sőt,

Set Orientation
és
Apps Drawer free
:DD

ugyhogy, egy-egy.
rá se ránts, nekemis kell mán a cavinton :))

amugy a hulye azert nemvagyok boltban 7000 pènz

[ Szerkesztve ]

(#7703) Bozek válasza azbest (#7701) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én megfogadtam, hogy soha többé Rapoo. Volt egy USB+BT-s egerem, a végén már rázni kellett, hogy működjön. Most egy Logitech MX Anywhere 2s van, bár Mi Box S-hez nem használom. De PC-n a tökéletes testreszabhatóság megkönnyíti a munkám.

(#7704) solti válasza Bozek (#7703) üzenetére


solti
senior tag

anywhere 2s:karácsony előtti edigital akció? 😀

(#7705) Bozek válasza solti (#7704) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem, akkor még kevésbé volt halott a Rapoo. :D

(#7706) pappkarcsi válasza Luissimo (#7702) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

Az apps drawer free megvan, de orientationra már nincs találat. Köszi! :R
Úgy érzem magam mint egy kezdő androidos... :(
Valahogy megoldom, viszont azt nem tudom, hogy a digi app miért szaggat... 3 secig megy, 20 sec áll. Minden adó...

[ Szerkesztve ]

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#7707) KD6-3.7 válasza pappkarcsi (#7706) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Digi app?
Tedd fel a telódra ott rendesen mûködik és ki lehet szépen castolni a képet a boxra. Problem Solved.

(#7708) Syd69 válasza pappkarcsi (#7706) üzenetére


Syd69
aktív tag

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.afterecho.android.setorientation&hl=en_US&gl=US

Alma

(#7709) Luissimo válasza pappkarcsi (#7706) üzenetére


Luissimo
veterán

Mar hogyne lenne

[link]

(#7710) spetya72 válasza pappkarcsi (#7693) üzenetére


spetya72
tag

Kodi-val kiválóan működik.

(#7711) Luissimo


Luissimo
veterán

Hali, az miert van, hogy a 19-re frissult kodi egy par napja csakegy sötét képernyövel indit.Fut a hatterben , lehet hallani a pittyegését a taviráhyitonak, egy hosszu vissza goöbra kilép de utana is igy indul el a MiBoxon?

(#7712) Steve1207 válasza Luissimo (#7711) üzenetére


Steve1207
veterán

Nekem a 18 akadt be hasonlóképp, amikor témázva volt. Lehet ettől függetlenül valamelyik kiegészítő kavart be, nem foglalkoztam vele és onnantól már a béta 19-et használtam tesztelgetésre. Én nem sok esetet láttam, hogy adat törlésen kívül az ilyen Kodi hülyeségeket meg lehetne oldani.

.

(#7713) Luissimo válasza Steve1207 (#7712) üzenetére


Luissimo
veterán

Visszakék raknom a 18.9-et és bevasalni, hogy ne frissitse, basszus
Soha nem volt vele gondom.

Ha githubrol teszem fel, akkoris lefrissiti a Play?
Agyamramegy ez az idétlen matrix, hanyingerem van töle :W

(#7714) Cr00py válasza Luissimo (#7713) üzenetére


Cr00py
senior tag

A hivatalos oldalon is elérhetőek.: Katt

Én letiltottam az auto update-t a storeban, így most jó.

Fura, de még mielőtt meg nem jelent a 19-es verzió, nálam akkor is le volt tiltva, mégis lefrissített másnap.

Vissza raktam a 18.9-t, azóta tökéletesen móködik.

(#7715) Luissimo válasza Cr00py (#7714) üzenetére


Luissimo
veterán

Ezaz, hogy hiaba van leiltva, akkor is megfrissiti egy ido utan, kapja be a màkospitèmet :D
Downgradelni .nemlehet?
Letorlom es felrakom a regebbit ez ujra be kell allitgatnom az osszes.kiegeszitot?

(#7716) Cr00py válasza Luissimo (#7715) üzenetére


Cr00py
senior tag

Ennyire nem vagyok hozzáértő sajnos. nekem csak 3 addon volt, így én beállítottam magam, nem vagyok hardcore felhasználó.
Elképzelhető, hogy lehet valahogyan menteni, valaki majd biztosan kijavít. :)

[ Szerkesztve ]

(#7717) Luissimo válasza Cr00py (#7716) üzenetére


Luissimo
veterán

Melyiket tetted fel
Miboxra

(#7718) Cr00py válasza Luissimo (#7717) üzenetére


Cr00py
senior tag

(#7719) Luissimo válasza Cr00py (#7718) üzenetére


Luissimo
veterán

Ok.
Kozben megleltem en is, kosziszepen😃

Mennek fel a kiegeszitok meg az Elementum, holnap allitgathatom.
Ha nincs dolgod csinalj magadnak jeligere.
De lenne dolgom a home officeban, basszus.

(#7720) Cr00py válasza Luissimo (#7719) üzenetére


Cr00py
senior tag

Amíg így működik, addig én is hagyom 18.9-n.. feltéve ha nem gondolja meg magát, és a tiltások ellenére frissülni fog.
Viszont örülök, hogy sikerült. :)

(#7721) Imi1981 válasza Cr00py (#7720) üzenetére


Imi1981
veterán

Nekem nem frissített magától. Szerintem nem is fog ha ki van kapcsolva a play áruházban az automatikus frissítés.

Más téma! Ma recovery fogadott tv bekapcsolásakor! Két lehetőség volt hogy valamit töröl (vagy mindent nem tudom angolul volt) meg agin. Az agin - ra nyomtam és újra indult. Minden jónak tűnik de ilyen még sose volt, hogy recovery módba lépjen magától.

(#7722) pappkarcsi


pappkarcsi
senior tag

Köszi mindenkinek aki a Digi appos szenvedésemben segít(ett)! Mondható, hogy üzemel.
@KD6-3.7 telefon bevonása nélkül akarom.. Nativan az appból nem 100-as még, sűrűn megakad..
Most már csak utána kell néznem, hogy mire is használható a Kodi, mert ahogy látom, elég sokan foglalkoztok vele. :B :B

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#7723) tghwinner válasza pappkarcsi (#7722) üzenetére


tghwinner
csendes tag

Nálam a Kodi alap komponens. Online Stream (IPTV) nézésére a legalkalmasabb, tud streamelni filmnéző oldalakról is. Megbirkózik a Windows SMB és DLNA megosztással is. Érdemes vele játszadozni, van Windows alkalmazás belőle, fut Linux alatt is, sőt létezik Linux disztribúció szinten is (automatikusan induló alkalmazásként).

(#7724) Jakesz


Jakesz
őstag

Jött rendszerfrissítés, 668 mb. Valakinek van tapasztalata róla?

(#7725) Luissimo válasza Jakesz (#7724) üzenetére


Luissimo
veterán

Még nincs.
Pedig már felraktam. Legalább két napja😃

Viszont a Samu A70-re megjött a droid 11.
Assesemmi😃

(#7726) A Zéé válasza Luissimo (#7725) üzenetére


A Zéé
addikt

az A40-re 2 napja raktam fel! :B

Just a simple Lineman...

(#7727) Steve1207 válasza Jakesz (#7724) üzenetére


Steve1207
veterán

Verziószám vagy changelog van hozzá? Nekem nem jött update vagy már felraktam? :D

.

(#7728) Bozek válasza Luissimo (#7725) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én már el is felejtettem, mikor jött meg Xperia 5-re. Úgy lassan 2 hónapja. :D

(#7729) erzol válasza Luissimo (#7725) üzenetére


erzol
őstag

A50 is megkapta... :N

(#7730) Luissimo válasza erzol (#7729) üzenetére


Luissimo
veterán

Megmeg.
Az a céges telom.
Legalább tesztelem, próbálom a különbségeket az 50 és a 70 között😃

(#7731) afi0903


afi0903
aktív tag

Sziasztok!

Idős rokonomnak van egy Mi Box S-e. Nehezen boldogul a kezelésével. Én Fire Sticken Wolf Launchert használok. Mi Boxra keresek hasonló launchert. A lényeg, hogy ne legyen bal oldalt az Apps, Watch Next, stb.; ne legyen felül a keresés, beállítások, ilyenek; csak az alkalmazásokat jelenítse meg és abból is lehessen elrejteni, szóval a végcél, hogy csak két alkalmazás közül lehessen választani, ne tudjon eltévedni. Ilyen megoldást meg lehet csinálni Mi Boxon?

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#7732) MaCS_70 válasza afi0903 (#7731) üzenetére


MaCS_70
félisten

Megértem a helyzetüket, de annyit azért hozzátennék, hogy egy darab dedikált gombbal vakon is előhozhatók az appok (a dudortól egy balra). Ez azért nem mondható olyan nagyon bonyolultnak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7733) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Kalap sz*rok ezek a Mi TV okositók. Szüleimnek vettem egy Sticket, ugyan úgy ghosting van a filmeknél és ocsmány mosott az FHD. App szarakodás is van, befagy az HBO meg ilyenek. Van, hogy az ujraindítás sem segit. Nekik meg már bonyolult ez a kényszerített leállitás stb.
Pár hónapja van meg nekem is Box, de csak a baj van vele...

(#7734) Luissimo válasza KD6-3.7 (#7733) üzenetére


Luissimo
veterán

Lehet, hogy nem ök voltak a Saomi célközönsége, nemde?

Minden tiszteletem az övék, de énsem vennék és nemis vettem Anyámnak MiBoxot.
Egyébiránt van egy dedikált Netflix gomb, ez elég triviális.
Az HBO GOt is kiteszi a felületre, rámennek a nyilakkal és go.
Vannak luncherek, pl. Sideload, amiben minden utolag telepitett app ikonja ottvan.
Aztán ugyanerre van az Apps Drawer, én ezt jobban kedvelem.
Ezekben mindent meglehet találni.

De nemkell nekik ilyen, castolják ki a telefonrol ezeket.

Ugytünik nekem Te vagy kissé türelmetlen, miértnem tanitod be öket?

Én átveszem töled mindkét eszközt féláron, jolesz nagyanyáméknak :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7735) Steve1207 válasza KD6-3.7 (#7733) üzenetére


Steve1207
veterán

Szerintem ugyanannyi nyűg van a legtöbbel, ugyanezek a hülyeségek simán előjöhetnek a google cuccával és egy shield-el is, tele a fórum azoknál szintén. Utána kéne keresni a tv típusnak, hogy nincs-e ghosting más eszközökkel amúgy. Pont volt a ghosting is beszélve múltkor, hogy valamely RGB, YUV színprofil okozhatja, ez volt már pl tesztelve?

.

(#7736) Luissimo válasza KD6-3.7 (#7733) üzenetére


Luissimo
veterán

Tettél már egy probát a Mí eszközön az ATV launcherrel?
[link]
Én egy Beelink boxon használom a saját semmitmondo felülete helyett, egyszerü, hasonlit a Wolfra.

(#7737) Steve1207 válasza Luissimo (#7736) üzenetére


Steve1207
veterán

Nem a launcherrel van baja, felteheti bármelyiket, de nem lesz semmi különbség alapvető alkalmazáshasználatban.

.

(#7738) Fall-N válasza Luissimo (#7736) üzenetére


Fall-N
veterán

Szerintem fölösleges bármilyen Launcher. Van dedikált gomb a távirányítón ahol az összes indítható alkalmazás ott van. Nyíl gombokkal kell navigálni és az OK középső gombbal rányomni. Ennél mi egyszerűbb? Utólag telepített launcheren is így kellene navigálni akkor meg nem mindegy?

De az alkalmazáson belül is ugyanez az elv, így nem okozhat gondot. Ajánló van a streamer alkalmazásban is, így meg kell mutatni a kezelést így is úgy is. De egyszerű mint a faék. TV-t kezelni sem bonyolultabb. Ha sajnos gondot okoz, akkor nem való nekik a box.

[ Szerkesztve ]

(#7739) Luissimo válasza Fall-N (#7738) üzenetére


Luissimo
veterán

Szerintem sem kellene nekem pl. em de olyasmit keresett mint a wolf launcher.
szerintem is felesleges barmelyik ra de mival az ATV launch nagyon hasonlo csempes megoldas had tegyen egy probat idosebb nem hozzaszokottt embereknek konnyebb kezelni...

ezert vagyunk szerintem hogy adjunk otleteket annak aki keres
egy probat meger

(#7740) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Az a bajom, hogy ezeket az androidos gyermekbetegségeket itt sem sikerült kinőni. Hibásan működő appok, kényszeriteni kell a leállitást. Újraindítás minden használat előtt mikor elmegy aludni.
Én tudom ezekre a megoldást, de a szüleim már nem ebben nőttek fel. Aztán a balga bemegy a boltba, megveszi azt még az első indítás sem megy zőkkenőmentesen, mert nem látta egyik telót sem az azonos hálózaton.
Rá kéne írni a dobozra, hogy csak képzett android felhasználóknak.

(#7741) Luissimo válasza KD6-3.7 (#7740) üzenetére


Luissimo
veterán

Miért gond az ha ujra kell esetleg inditani.
Szerintem éppen olyan, mintha használatkor bekapcsolnád, mint másik egyéb normális eszközt.

Én kétféle módon használom, vagy lekapcsolom használat és altatás után egy wifis konnektorral, vagy ha ezt elmulasztottam és bekapcsolva maradt, akkor problémát, akadozást, röcögést tapasztalva ujrainditok a légegérrel.
Egyébként ilyesmire elég ritkán van szükség.

nem olyan nagy varázslat ez, a tévét vagy mást is be kell kapcsolni induláskor.
együtt lehet ezzel igy élni szerintem.

(#7742) spike70


spike70
tag

Sziasztok.
Hol tudom kikapcsolni hogy a bluetooth bárki számára látható legyen.Valamelyik szomszéd ipadje állandóan párosítási kérelemmel nyaggat. A beállításokban semmi ilyesmit nem találok.

(#7743) azbest válasza spike70 (#7742) üzenetére


azbest
félisten

belső beállítás szerintem nincs erre... viszont régebben mibox3-on kipróbáltam egy progit, amivel korlátozni lehet a kéretlen kapcsolatokat [link]

De körültekintőnek kell lenni, mert a távirányítót is ki tudod zárni vele. Ha usb debug be van kapcsolva, akkor egeret sem tudsz rádugni. Érdemes lehet a wifis androidtv táviránytó apppal is párosítani, mint tartalék irányítási lehetőség.

(#7744) bounty123 válasza Luissimo (#7741) üzenetére


bounty123
őstag

Mivel korábban, a frissítés előtt tökéletesen működött (nálam), ezért igen komoly felhasználói élmény romlásnak élem meg, hogy az addigi pár másodperces, gyakorlatilag azonnali használatbavételi idő helyett most már minden nap akár több perc mire le tudok játszani egy videót, rohadtul idegesítő, hogy egy jól működő dolgot elcsesztek.

(#7745) Zeban58


Zeban58
tag

Mi Box S-en a Netflix alatti döccenéseket szeretném kiküszöbölni a 23.976 Hz-es beállítással, amihez fel is tettem a Refresh Rate alkalmazást.
A kívánt frekvenciát be tudom állítani a Netflixhez, de valamiért csak 1080p-t enged választani, 4K-t nem. Van erre megoldás?
(a tévé 4K/24 Hz-et jelez ki, de gyanús, hogy a box a gyakorlatban csak 1080p/24 Hz-et tol ki rá)
Amúgy hogy lehet, hogy 2021-ben egy ilyen amúgy remek kis ketyere nem tud kapásból, tehát mindenféle alkalmazással okosítás nélkül röccenésmentesen lejátszani Netflixet? :W

(#7746) Imi1981 válasza Zeban58 (#7745) üzenetére


Imi1981
veterán

A legtöbb ketyere alapból ilyen sajnos. A refresh rate is igazából nvidia shield tv - re van. Play áruházban megnéztem és ott is 1080p mutat max felbontást.. A tv 4k-t mutat akkor annak kéne lenni nem? Próbáld ki egy 720P filmet, hogy annál is 4k-t mutat e a tévé. Ha nem akkor jó ha igen akkor nem 4k.

(#7747) azbest válasza Zeban58 (#7745) üzenetére


azbest
félisten

4k-t csak 50/60 Hz frissítés mellett engedi a netflix app. Le van írva valamelyik tájékoztató oldalukon.

A box képes kadenciahelyes lejátszásra, állítólag valamelyik régi netflix app támogatta is. De sok okos ügyfél panaszkodott, hogy elsötétül a képernyő a film indításakor egy kis időre és ezért kivették a képességet. Az ügyfelek nem értették azt, hogy módot vált a tévé és azért panaszkodtak, nem értik azt, hogy hogyan működik. És engedtek a panaszoknak.

Szóval nem a boxon múlik már vagy másfél éve talán, hanem a netflixen.

Egyébként van olyan megjelenítő, ami nem is igazi 24 vagy 23.976 -ot használ, ha arra állítod sem. Csak 3:2 pulldown-nal mutatja valójában ugyanúgy magasabb frissítésnél, képkockák ismétlésével. Szerintem ilyen lehet a projektorom is, mert simán, kimaradás nélkül vált a frekvenciák közt.

[ Szerkesztve ]

(#7748) aujjobba válasza Zeban58 (#7745) üzenetére


aujjobba
addikt

AppleTV4k.
Allitsd szembe a fenti eszkoz magasabb arat, a masikkal valo folyamatos sz*as okozta ideggel es idoveszteseggel.

[ Szerkesztve ]

(#7749) Imi1981 válasza azbest (#7747) üzenetére


Imi1981
veterán

Olyan egyszerű lett volna a netflixnek. Alapból nem váltana frekvenciát de a beállításokban bekapcsolható lenne. Ennyi lenne az egész. A plex, emby és kodiban is ki /be lehet kapcsolni.

(#7750) azbest válasza Imi1981 (#7749) üzenetére


azbest
félisten

Valamelyik manager megstatisztikázta, hogy ezer emberből 1 vesz észre bármi kép röccenést, 100 még azt sem látja, ha néha elmegy a kép* és 10 panaszkodik a kadenciahelyes lejátszásra. Kidobták gondolom, mert az ügyfelek többségének nem jelentett értéket. Korpa közé keveredtek és megették a disznók :D

Sajnos tudom hogy megy ez: ha benne hagyják, akkor annak a karbantartásának van költsége a fejlesztések során. Plusz, sokan nem is értik, bekapcsolnák és utána nyitnák a hibajegyet, ami megint csak költség. Szóval értem és megértem. Végső soron az átlagember hülyesége vezet ide.

*: ha nem látom el sem hiszem, de nekem is van ismerősöm, aki nem látta azt, hogy percenként egyszer, egy töredék másodpercre elsötétült a monitora anno. Még a gt210-es gagyi videokártyák dual monitoros hibája volt ez. Tényleg nem látta. Idegrendszeri különbség.. neki kevés fps-sel megy a látása :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.