Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) azbest válasza <Adamsky> (#4999) üzenetére


azbest
félisten

Hát ja... bár az az oldal sem hivatalos lista, csak egy lelkes gyűjtemény.

Talán japánban létezik többféle stick, de ahogy emlékszem, azok is amlogic chipsetesek, lehet pont olyan paraméterekkel, amilyen a mibox is. A google stick lenne még érdekes, de azt hiszem az nem netflix certes (adt-2) és forgalomban sem kapni.

Szóval ha nem mibox, akkor a fire tv stickek a következő alternatívák. Fullhd-ra a basic (rev2 -s más ui-val és távval) hivatalosan is rendelhető. Bár egy kicsit már döcögősebb a gen2 a mai appokkal. De olcsóbb nála németektől közvetítő szolgáltatón át akció idején a 4k stick. Nekem eddig semmi panaszom nincs rá. Egy-két dologból az androidtv-s változatot kézzel kell feltenni rá, mert az amazon storeban nincs fenn, de androidtv 7 alapú más ui-val.

Így most három nagyobb felbontást támogató netflix képes eszközöm is van: a mibox3, a firetv gen2 (fhd) és a firetv 4k stick. A sima chromecast2-őm megmurdált már egy ideje.

[ Szerkesztve ]

(#5002) jambiyya válasza kusz (#4990) üzenetére


jambiyya
őstag

Ja, nálam is ez van. Az első van kiválasztva, a ásodikr agondolkozik és néha hibát dob. Viszont ettől függetlenül a filmeket átdobja 4K HDR-ben kadenciahelyesen, szóval no para.

(#5003) alexy92


alexy92
aktív tag

Sziaszok,
Az a lenne a kérdésem, hogy anyám vett egy miboxs-t, és a TVGO-t szeretnénk felrakni, illetve az RTL mostot szeretné rajta nézni. Ez hogyan kivitelezhető? Megvettem az apk installert, de mivel csak out of date TVGO-t találtam, így folyamatosan frissiteni szeretné, de ugye a playben nincs fent. Előre is köszi

(#5004) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Van valamilyen ismert helye a bug-ok jelentésének? Olyan lenne jó, ahol foglalkoznak is vele.
A VC-1 kódolású videók lejátszása - tapasztalatom szerint - változatlanul nem erőssége a készüléknek (úgy látszik, nem ujjkeletű a probléma)

(#5005) Luissimo válasza alexy92 (#5003) üzenetére


Luissimo
veterán

A TVGO-t az aptoide-ról szerezd be, az nekem felment és működik.
Az ugyanott fellelhető RTLMOST+ viszont nem ment fel, továbbra is keresek egy működő változatot.

(#5006) alexy92 válasza Luissimo (#5005) üzenetére


alexy92
aktív tag

TVGO felment, csak hang nincs jelenleg. Arra is van egy trükk?

(#5007) MaCsaba válasza RealZuperman (#4986) üzenetére


MaCsaba
csendes tag

Sziasztok! Nekem is alvás után lefagy,újraindul időnként a wifit kikapcsolja ha elindítom az alkalmazásokat, Netflixel,és a Red Bull tv vel is.Reseteltem is már.Sikerült valami megoldást találni.Nekem is 1 hónapos a készülék.

(#5008) V.Stryker válasza MaCsaba (#5007) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Egyszerűen botrányosan fos az egész. a régi szoftverrel teljesen jó volt. :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5009) RealZuperman válasza MaCsaba (#5007) üzenetére


RealZuperman
tag

Fejlesztői mód és alvás kikapcsolása.

(#5010) Luissimo válasza alexy92 (#5006) üzenetére


Luissimo
veterán

Arra nem kell trükk, az nem jelenthet problémát :F
szólnia kell.

nézz körül a beállításokban, ez a probléma nem állhat fenn.
Min van a hangod?
házimozin, Soundbar-on?
bluetoothon?
vagy símán csak a tévén ?

(#5011) Luissimo válasza MaCsaba (#5007) üzenetére


Luissimo
veterán

nemhagyni elaludni.
max. kilövöd alóla a 220-at, pl egy wifis vagy egy távirányítós konnektorral és amikor szükséged van rá, azzal kapcsolod be.
én igyhasználom, perfekt.
minden alkalommal frissen és üdén indul :K

(#5012) alexy92 válasza Luissimo (#5010) üzenetére


alexy92
aktív tag

Sehogy nem szól, se soundbaron se TV-n, sehogy.

(#5013) Luissimo válasza alexy92 (#5012) üzenetére


Luissimo
veterán

és minden más szól ?
ilyet még nem tapasztaltam

(#5014) alexy92 válasza Luissimo (#5013) üzenetére


alexy92
aktív tag

Igen, minden más megy.

(#5015) Luissimo válasza alexy92 (#5014) üzenetére


Luissimo
veterán

8-as vagy 9-es droid?

én nemhagytam frissülni.
Tegnap már majdnem meginogtam, hogy ráengedem, de aztán ittam egy pohár spanyol vöröset és rájöttem, hogy egyenlőre tartom magam és visszatartom :))

most vár rám Manhattenben egy Amazon Fire tv stick, remélem nemsokára kitudom próbálni annak a tudását is, remélem a Horájzon Go és a TVGO azon is ugyanugy megy egy kis trükközés után. :K

[ Szerkesztve ]

(#5016) Steve1207 válasza Luissimo (#5015) üzenetére


Steve1207
veterán

TVGo-nál kötve hiszem, hogy egy kalapk@ki alkalmazásnál a droid verziótól függene a dolog, azért nem kell mindenre az android verziót felhozni, mert javarészt minden ugyanúgy működik, mint 8 alatt.
Főbb kérdés, hogy melyik verzió? A külföldi apk-s appokban nincs mindig frissítve se a legújabbra és a TVGo előszeretettel csinálja, hogy tilt funkciókat az előző verziókban és kényszeríti a frissítést (már amikor, de volt rá példa sokszor).

Szerk.: na megnéztem, gond nélkül megy a hang 9-es droid alatt is (legújabb 3.09 apk).

[ Szerkesztve ]

.

(#5017) Luissimo válasza Steve1207 (#5016) üzenetére


Luissimo
veterán

csigavér öreg, már az avatarod is kötözködő, Relax.
Egy kérdés volt, mivel nekem a 8-as van fenn, és müxik, aztviszont a kérdésem pillanatában nemtudtam, hogy a TVGO melyik verziója müxik nálam.
ezért valahonnan csak el kell kezdeni felfejteni a szálakat.
Ha kalapszar az alkalmazás, akkor
a, miért is használod?
b, miért nem csinálsz jobbat?
c, neked sikerült pl. működésre bírnod már az RTLMOST alkalmazást a saomin?

hát jó, nem egy Netflix alkalmazás, viszont jóljön, hogy a TVGO legalább müxik végre egy boxon, én pl. ezért használom és nem varjúzom le. :D

Nos, megnéztem, nekem a 3.0.8-as verzio van fenn a Aptoidról, azzal működik rendesen, van hang is, mindig is volt.
És amig ez megy nem is teszek fel ujabbat, mégha létezik is.
Feltételezem a kolléga nem ezzel próbálkozik.
de előbbutóbb rátalál majd a jóra :))

[ Szerkesztve ]

(#5018) lacalama válasza alexy92 (#5014) üzenetére


lacalama
csendes tag

Szia!

Problémádra a megoldás a Raccon program beszerzése a számítógépre. Azzal a Play áruházból tudod letölteni az apk-t és hálózatról, vagy pendrájvról telepíteni. Az biztosan friss lesz. Hálózethoz a totalcomader + lan plugin ami név alapján oldja fel a kapcsolatot, ha nincs fix ipn a számítógép, akkor nem vacakol miatta. Biztos van más is, majd a többiek ajánlanak, nekem ez van.

(#5019) Luissimo válasza lacalama (#5018) üzenetére


Luissimo
veterán

Reggelt!
Mondjuk nem nagy a gond RTLMOST ügyben, mert a KODI alatti plugin símán viszi a MiBox-on az RTL MOST+ tartalmakat és az élő adásokat is.
Csak a közvetlen apk-t nemtudtam eddig sehogy felrakni.

(#5020) <Adamsky> válasza lacalama (#5018) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... megoldás a Raccon program beszerzése ... " - na, erről eddig nem is hallottam. Jó kis programnak tűnik. Ma is tanultam valamit :R

Én "FX File Explorer"-t (ezt csak a box-on) és MiXplorer-t használok a fájlok mozgatására, és nem szoktam Windows share-el vacakolni, hanem vagy drive-ba teszem fel a cuccot (pl. install-os apk-k így egy helyen vannak, és nem a kis tárhelyű box-on) vagy át-FTP-zem.

(#5019) Luissimo
Egyszer - merő kíváncsiságból (egy ideje sikeresen lejöttem a retekklub / ariel-es TV párosról) - kipróbáltam ezt a Kodi-s RTL-es plugin-t. Az normális, hogy ez még HD-t sem tud? Vagy azért fizetni kellene? Böngészőben ezzel szemben simán HD. Vagy rosszul emlékszem?

[ Szerkesztve ]

(#5021) Luissimo válasza <Adamsky> (#5020) üzenetére


Luissimo
veterán

szia Adam

még az eredeti droidos appban sem megy HD-ben, lehet hogy van néhány kivétel, de nekem még nem tűnt fel.
Miért, az HBO sem megy , mitakarunk?

Jelenleg vannak bizonyos szolgáltatók, ahol az RTL MOST+-ra be lehet regisztrálni,
annyi az előnye, hogy a sorozatok fennvannak reklám nélkül az első résztől.
Mondtam is a nejemnek hogy a mi kis falunkat, meg a bátrak földjét, meg a jófiukat stb. se nézze a tévében, hanem nézze inkább a MOST-on, reklámmentesen.

ez van
kici, savanyú, de a miénk jeligére.

hja,
mit is tud ez az okos Raccon?
üdv
Lui

[ Szerkesztve ]

(#5022) <Adamsky> válasza Luissimo (#5021) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Miért, az HBO sem megy , mitakarunk?"
Úgy érted a(z) HBO, mint csatorna? Azt nem tudom ...

A Raccoon-al az apk-kat közvetlen a Play!-ből lehet lehúzni (nem kell ilyen- olyan 3rd party apk-s oldalon vadászni). A fizetős változat pedig még többet tud.

(#5023) Luissimo válasza <Adamsky> (#5020) üzenetére


Luissimo
veterán

"(egy ideje sikeresen lejöttem a retekklub / ariel-es TV párosról) - "
Éppen erről van szó, hogy szó sincs erről.
Csak a reklámmentes értelmes(ebbnek tűnő) tartalom megnézéséről beszéltem, akkoris reklámok nélkül ...

(#5024) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!

Horizon Go app-ban elkezdek nézni egy tv csatornát, hogyan kéne visszalépni? :D
Ha a bal felső vissza gombra kattintok, az egész app záródik be, kép a képben módon bezárja az appot és lent kis ablakban megy tovább a műsor, magyarul sehogy nem tudok visszalépni a csatorna listára, csak ha megint elindítom a programot.

(#5025) Luissimo válasza tepenzed (#5024) üzenetére


Luissimo
veterán

kérdés, hogy honnan inditod el.
nálam, ha a SIDELOAD Launcherből inditom, akkor a visszára bezárul és kilép (nem megy kicsiben alul kép a képben se) , ha a TV Apps drawer alol inditom, akkor rendesen müxik és simán visszalép a légegérre.
PROBÁLD KI...

(#5026) lacalama


lacalama
csendes tag

Sziasztok!

Mivel érintett vagyok a hangkereső és egér összeakadás problémában megpróbáltam egy bluetooth-os egeret beszerezni. Azzal minden rendesen működik. igaz az egér kezelése darabosabb lett. Itt van amit vettem. Biztosan vannak jobb példányok is.
Az igazi majd az lesz, ha javítják a hibát. A szerviznek már jeleztem, sikerült reprodukálni a hibát nekik is. Az azért már kínosabb, hogy a Xiaomi tvket is érinti a probléma pedig azok nem az olcsó kategóriába tartoznak.

(#5027) poszmetpeti8


poszmetpeti8
csendes tag

Sziasztok!

Gondolkodom azon, hogy vegyek egy ilyen eszközt. Viszont a felhasználása elsődlegesen a Geforce Now szolgáltatás lenne Sony Dualshock 4 V2-es kontrollerel. Esetleg van-e valakinek véleménye róla, hogy milyen ezzel az eszközzel a Geforce Now?

(#5028) hedgehog válasza poszmetpeti8 (#5027) üzenetére


hedgehog
senior tag

Nekem nincsenek jó tapasztalataim. Működik a szolgáltatás, a képpel sincs baj, de:
a vezetékes xbox360 kontrollerem laggol. (mivel csak itt, és gépre kötve nincs ilyen jelenség, tuti a box okozza). Próbáltam már ps4 kontrollerrel is, ott már azzal is bajom volt, hogy nem ismerte fel ps4-nek, hanem azt is xboxnak hitte, és nem igazán működött minden jól. Emiatt ott a lagot nem is figyeltem, majd hétvégén tesztelem újra (úgyis jött új verzió az apk-ból).
Próbáltam billentyűzet+egérrel, ott viszont az egér jobbgomb-hiánya miatt hagytam félbe a dolgot.

Szóval ha biztosra akarsz ezügyben menni, Shield-et tesztelj.

-- aka p3d3str1an

(#5029) poszmetpeti8 válasza hedgehog (#5028) üzenetére


poszmetpeti8
csendes tag

Köszi a választ. Akkor viszont abban lehet bízni, hogy később szoftveresen rendbe hozzák. Néztem én is az Nvidia Shieldet de az drága lenne erre a célra. A legjobb vásárló vagyok. Olcsón a lehető legjobb minőség. :DD :DD Szerencsére veszteni valóm nincs, mert biztos használhatóbb a rendszere mint a Samsung okostv-mé.

(#5030) gyugyo79 válasza poszmetpeti8 (#5029) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha opcio a steam kontroller is akkor kérdezz utána mert miután lett steam link alkalmazás android TV-re lett "rendes" driver is a kontrollerükhöz. DE én csak régen sima Mibox4-el teszteltem és Steam Link -el nem GFN -el ott és azzal jó volt nekem de utána volt ugye az a szint is amikor más nézte, hogy neki, hogy megy és a Steam Link sem volt 100-as !
Próbálj utána nézni ha érdekel vagy kérj meg itt olyat akinek van steam kontrollere meg kedve kipróbálni GFN -el, hogy nézze meg milyen most.
Mivel a GFN -be is egy steam kliens van így egy steam kontrollerhez kapásból behúzható-k a már mások által megosztott beállítások.

Én nem tudok segíteni azzal, hogy megnézzem mert egy Shield TV-re cseréltem a MiBox -om .

[ Szerkesztve ]

(#5031) poszmetpeti8 válasza gyugyo79 (#5030) üzenetére


poszmetpeti8
csendes tag

Pontosan melyik Shield tv-d van neked?

(#5032) gyugyo79 válasza poszmetpeti8 (#5031) üzenetére


gyugyo79
addikt

NVIDIA SHIELD TV 2017 De mind egyforma ebből a szempontból max van/nincs hozzá alapból kontroller.
Az újak meg abban többek leginkább, hogy megvan véve a DV licence is rájuk.

[ Szerkesztve ]

(#5033) Khelben


Khelben
nagyúr

Üdv! Mi Box S-t naponta legalább kétszer újra kell indítani, mert lefagy. Mit csinálok rosszul? Youtube, Netflix szokott menni rajta meg NAS-ról filmek.

(#5034) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Sziasztok!

Megnézné nekem valaki, hogy a Hik-Connect app letölthető-e a Play-ről?

Köszönöm!!

(#5035) Littlebacsi


Littlebacsi
csendes tag

Szép estét, sziasztok !
Reménykedem, hogy tudtok segíteni, az a problémám, hogy egyik pillanatról a másikra meghalt a box :(
Délután még netflixet néztem rajta, el kellett mennem itthonról, és amikor vissza jöttem, hogy folytassam a mozizást, már nem tudtam bekapcsolni a készüléket.
Táp kihúz, vissza dug, de a led nem világít a box elején, csak a hátulján világít egy piros fény.
Van esetleg ötlete valakinek, hogy mit tudnék megpróbálni, hogy működésre bírjam ?
Segítő válaszaitokat előre is köszönöm.

(#5036) azbest válasza Littlebacsi (#5035) üzenetére


azbest
félisten

melyik box? S? 8.1 rendszer volt rajta előtte vagy már 9?

(#5037) Littlebacsi


Littlebacsi
csendes tag

Mi Box S, és már a 9-es volt rajta.

(#5038) hedgehog válasza CoolBoy323 (#5034) üzenetére


hedgehog
senior tag

Hali, nekem nemkompatibilisnek mutatja sajnos.
(viszont ahogy elnézem, tabletui-ja van az appnak, szóval egy egérrel apkval biztos működne)

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#5039) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Érdemes már ráengedni a 9-es frissítést a box-ra vagy még mindig bug-os? :R

[ Szerkesztve ]

(#5040) azbest válasza bigdady (#5039) üzenetére


azbest
félisten

nem változott azóta. tudod most kínában sok helyen nem dolgoznak már több, mint egy hónapja

(#5037) Littlebacsi
tuti megoldást nem tudok. A boot menüs factory resettel próbálkoznék, ha máshogy nem reagál semmire. A távon bizonyos gombokat nyomva tartva elvileg beléphet oda és ott a szokásos androidos recovery menüs módi lenne. Már, ha tényleg elő lehetne hozni azt.

Esetleg, ha a tápegységre rá tudsz mérni, hogy jó feszültséget ad -e vagy lenne, vele kompatibilis másik tápegység, akkor ki lehetne próbálni, hogy nem-e az ment tönkre.

Ha esetleg még garis és helyi cégnél, akkor azzal lehet érdemes kezdeni.

szerk:
Esetleg még előfordulhat, hogy a firmware fájlt valahonnan letöltve pendrivera téve, a megfelelő elnevezéssel, mellé tett konfig fájllal talán induláskor újra tudja húzni magát [link] Csak ugye a mostani 9es mibox s-es rendszer pakkját kell megkeresned neted.
update.zip névre kell átnevezni a letöltött zip-es romot.
xiaomi_update néven kell egy text fájlt létrehozni, kiterjesztés nélkül, aminek a tartalma
--update_package=/udisk/update.zip --wipe_data

[ Szerkesztve ]

(#5041) Littlebacsi válasza azbest (#5040) üzenetére


Littlebacsi
csendes tag

Az a baj, hogy a hdmi kimeneten sincs jel, teljesen halottnak tűnik, csak a doboz hátulján világít egy led, amikor rádugom a táp kábelt, aztán ennél tovább nem is jut.

(#5042) bigdady válasza azbest (#5040) üzenetére


bigdady
nagyúr

Home office? :)

[ Szerkesztve ]

(#5043) CoolBoy323 válasza hedgehog (#5038) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Köszönöm szépen!

Esetleg az ivms vagy valami hikvision app létezik?

(#5044) V.Stryker válasza CoolBoy323 (#5043) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én is kerestem már, hivatalos hikvisiont nem találtam rá. Vannak ilyen olyanok, de nem volt türelmem küzdeni velük. Ha találsz valamit, mindenképpen jelezd. :) Szintén hikvisionnal használnám.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#5045) CoolBoy323 válasza V.Stryker (#5044) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

USBről nem lehet apk-t telepíteni?

(#5046) <Adamsky> válasza CoolBoy323 (#5045) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ugyan nem tudom, hogy miről szól az eszmecsere, de igen. USB-ről (is) lehet apk-t telepíteni ;)

(#5047) Geby válasza CoolBoy323 (#5045) üzenetére


Geby
tag

Én használtam már a tabletes Hikvision alkalmazásokat, egér és billentyűzet kell hozzá. Aptoideból vagy usbről fel lehet rakni.

[ Szerkesztve ]

(#5048) CoolBoy323 válasza Geby (#5047) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Tablet más. Az nem android tv OS

(#5049) <Adamsky> válasza CoolBoy323 (#5048) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

A "sima" Android-os alkalmazások 99%-a megy Android TV-n is. Ha Geby-nek sikerült ilyen "Hikvision"-ös alkalmazást a box-on futtatnia, akkor ez bizony abba a 99%-ba esik :K

(#5050) ETiborough válasza azbest (#5040) üzenetére


ETiborough
csendes tag

Én már nagyon megbántam hogy frissítettem. Különösebb hibákat nem produkál, de videó lejátszásnál gyakran megáll egy piilanatra. Lehet kodi vagy youtube. Valami a videó dekódolással lehet.
Mostanában a Smartyoutube akadozik ha lite-ban indítom, pro-ban meg vannak hibák. Nem a puffereléssel van baj. Ha valaki tud megoldást ne tartsa magában. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.