Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6401) Luissimo válasza -cobra- (#6399) üzenetére


Luissimo
veterán

valoszinűleg elég lenne, sőt biztosan, de ha már veszel, akkor nem érdemes pár ezer ft. miatt a gyengébb herdvert megvenni, a miboxot választanám a helyedben...

Mind az RTL MOST mindpedig a DigiOnline megy a MiBoxon, KODI nélkül is, az eredeti telós appal.
én ugy használom...

(#6402) vpanangin válasza Luissimo (#6401) üzenetére


vpanangin
senior tag

"DigiOnline megy a MiBoxon, KODI nélkül is, az eredeti telós appal"

Hogyan Mester?

(#6403) Luissimo válasza vpanangin (#6402) üzenetére


Luissimo
veterán

volt már téma többször,

hát pl.ugy, hogy megfogod az appot, ráírod egy pendrivera, feltelepited, és használsz hozzá egy blututis egeret vagy egy légegeret.a saját távirányitoja helyett.
Te hogyan probáltad, hogy nem ment?
én a FiomNow miatt szoktam nézni, azon jó filmek vannak, a többi rajta lévő csatorna megtalálhat másik tévés alkalmazásban, mondjuk a horájzon goban pl.
Illetve eddig a TV GOban is megvolt a többi, de ez az uj verzio már nem indul el a Miboxon.

(#6404) vpanangin válasza Luissimo (#6403) üzenetére


vpanangin
senior tag

Mostanáig KODI-ban néztem.

(#6405) Luissimo válasza vpanangin (#6404) üzenetére


Luissimo
veterán

ha elégedett vagy a kodissal, akkor használd nyugodtan tovább.
de azért tegyél egy probát adj egy esélyt a normál appnak is 😃

(#6406) btomi89


btomi89
csendes tag

Sziasztok! Ha jól vettem ki a cikkből November 25-re várható a Telekom TV GO app Android TV-re....

https://www.hwsw.hu/daralo/62389/telekom-aranycsapat-iptv-tv.html

(#6407) Steve1207


Steve1207
veterán

(#6408) vpanangin válasza Luissimo (#6405) üzenetére


vpanangin
senior tag

Adnék, de több dologban is bizonytalan vagyok.

Pl. "megfogod az appot, ráírod egy pendrivera

Hol találom az appot? Google Playben? Megvan. Asztali gépre kellene letöltenem, hogy rá tudjam írni pendrivera. Itt akadok meg. Mármint a letöltésnél.

Talán máshonnan kellene letöltenem APK formátumban. Holnap innen folytatom. Jó éjt!

PS: aptoide.com oldalon megtaláltam az APK formátumokat.

[ Szerkesztve ]

(#6409) Bozek válasza btomi89 (#6406) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nekem ebből nem ez jön le. Nem csak Android TV létezik. Tarr MobilTV is van smart TV-re, de Android TV-re nincs.

"Puskás első gólja a mérkőzés hányadik percében talált be az angol kapuba"

Most Puskás talált be, vagy a gólja? :DDD

(#6410) Bozek válasza Steve1207 (#6407) üzenetére


Bozek
nagyúr

100 euró? És gyakorlatilag nem jobb a Mi Box S-nél.

(#6411) Steve1207 válasza Bozek (#6410) üzenetére


Steve1207
veterán

Annyiból jó, hogy sokan elvárták volna külön az optikai kimenetet és LAN csatlakozót. Valamint USB 3.0-án jól használható háttértárakkal is pl p2p-re "üresjáratban". Ugyanaz egyébként a SoC, mint a Chromecast with Google TV-ben olyan harmadával gyorsabb az S-nél.
Egy GamePass-os Xbox szolgáltatást is akadozás nélkül lehet ennyi plusz erővel már futtatni rajta (S-nél kellett volna még egy kis plusz teljesítmény, hogy folyamatos legyen az alkalmazás használat, nem lehetett normálisan, de ugyanígy előny a LAN is hozzá).
De ami igazán fontos lehet Nokia oldalról az a support, az android rendszereket kb úgy frissítik, mint a Google.
Amit még találtam, hogy ez a sok gombos táv háttérvilágítással rendelkezik, minőségre jobbnak tűnik, mint az S-é.
Amúgy ez egy tökéletes kis média boxnak tűnik mindenre, szimpatikusabb, mint a google-é ezzel a felhozatallal. Az ára meg hát igen, bár szerintem megéri azt a felárat, amennyivel többet ad.
Én örülök, hogy bővül a piac, ez nekünk csak jó.

.

(#6412) trouble


trouble
senior tag

Srácok lehet azzal vmit csinálni, hogy a legutolsó frissítés óta, minden bekapcsnál, lenullázva találom a hangerőt, nagyon idegesítő :F
Köszönöm.

(#6413) Steve1207 válasza trouble (#6412) üzenetére


Steve1207
veterán

Nem olvastam ilyen hibáról, de a rendszerbeállítások, hang alatt váltsd át pcm-ről bármelyikre, majd vissza pcm-re. Lehet csak beakadt. Utána meg nyomj egy újraindítást. Gyári beállításokat mondanék, de hátha belefutott már valaki ilyenbe és lesz rá megoldás, hogy ne kelljen újra "belakni" az egész rendszert.

.

(#6414) dkaro válasza trouble (#6412) üzenetére


dkaro
őstag

Nálam is ezt csinálja. Nálam factory reset volt, nem segített. Amit Steve1207 este kipróbálom.

(#6415) trouble válasza Steve1207 (#6413) üzenetére


trouble
senior tag

Köszönöm, újraindítás után ok-nak tűnt !
A másik folyamatos szopó a legutolsó frissítés óta : a szokásos vagy bekapcsol vagy nem, erre van valami esetleg ???
Rég jártam erre mert a frissítés előtt minden teljesen hibátlanúl működött :F

(#6416) jambiyya válasza trouble (#6415) üzenetére


jambiyya
őstag

Én is figyelmetlen voltam, hagytam hogy frissítsen. A korábbi tapasztalatok alapján meg kellett volna várni az első tapaszt...

(#6417) trouble válasza jambiyya (#6416) üzenetére


trouble
senior tag

+1 :O

(#6418) bupemko válasza Steve1207 (#6411) üzenetére


bupemko
senior tag

Ez nem az a Nokia, valami osztrák cég vette meg a nevet. Remélhetőleg tényleg oda fognak figyelni a frissítésre (is).

(#6419) Cr00py


Cr00py
senior tag

Létezik már Mibox 4S Pro is. A 8K mondjuk engem nem érint. :D

(#6420) Gubek-Einste válasza Cr00py (#6419) üzenetére

Egy hete már linkeltem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#6421) Cr00py válasza Gubek-Einste (#6420) üzenetére


Cr00py
senior tag

Oops. Pedig a név alapján még direkt rá is kerestem itt. :W

(#6422) Criminal017 válasza Gubek-Einste (#6420) üzenetére


Criminal017
őstag

Előtted meg én linkeltem. :DDD;]

(#6423) Jhonny06


Jhonny06
veterán

-

[ Szerkesztve ]

(#6424) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sziasztok!

A Mi Box S-nél van valami jól lefektetett bitráta, ami felett nem érdemes próbálkozni 4K .mkv-val? Egy sima 20 mpbs-es film is nézhetetlenül akad. Nem tudom, hogy a kodek zavar-e be.

VLC-vel próbáltam és pendrive-ról megy közvetlenül. A pendrive bőven elég gyors hozzá, csekkoltam. Gyengébb bitrátájú filmmel boldogul a box.

Kép
Sáv száma : 1
Formátum : HEVC
Formátum/adatok : High Efficiency Video Coding
Formátum profil : Main 10@L5@Main
HDR format : SMPTE ST 2086, HDR10 compatible
Kódek azonosító : V_MPEGH/ISO/HEVC
Időtartam : 49 perc 49 mp
Adatsebesség : 19,4 Mb/s
Szélesség : 3 840 képpont
Magasság : 2 160 képpont
Képarány : 16:9
Képkockasebességi mód : állandó
Képkockasebesség : 23,976 (24000/1001) FPS
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 10 bit

[ Szerkesztve ]

(#6425) azbest válasza Jhonny06 (#6424) üzenetére


azbest
félisten

ja hogy pendriveről rossz? hát lehet akkor hibás a kódolása.

Nem tudom mkv esetén mennyire jellemző, régen még az avi-s időszakban találkoztam olyannal, hogy a fájl elején volt a videó és a végén a hang, ezért oda vissza kellett ugrálnia beolvasáskor. De az is megeshet, hogy valami extrém módon elcseszett paraméterekkel enkódolták azt a videót, amit a hardveres dekódolás nem tud kezelni. Vagy esetleg a vlc nem bír a dolby vision vagy hasonló csilivili hdr kiterjesztésekkel.

De még akár az is bekavarhat, ha a hang sáv valami elvetemült sokcsatornás űberhd codec, ami szoftveres átalakítással felemészti a procit.

[ Szerkesztve ]

(#6426) Kroni1 válasza Jhonny06 (#6424) üzenetére


Kroni1
veterán

Nekem hálózaton megy akadás nélkül PLEX-en egy 65mbps-es mkv is transzkódolás nélkül directplay-ben.. Tehát sztem az adott eszközök sebességének kérdése. Hálózatról nem tudod amúgy kipróbálni ugyanezt a fájlt?

(#6428) Luissimo válasza Akelaus (#6427) üzenetére


Luissimo
veterán

Örülünk Vincent 😃 :C
A hír nemrossz.
Mitöbb,
Jobb, mint jó😃

(#6429) SidCorky


SidCorky
senior tag

Helló! Biztosan tök amatőr kérdés, de azért inkább a tutira megyek. :D Barátnőmnek szeretnék venni egy Mi Box S-t karira, de mindketten iPhone-t használunk. Egy külföldi tesztvideóban azt láttam, hogy a palitól kéri, hogy Google appból állítsa be a cuccost. Ugye nélküle is be lehet állítani, van lehetőség sima belépésre is, ha van Google fiók, csak az egyszerűség miatt dobta fel ezt? A logikus az lenne, ha nem kellene hozzá Androidos telefon, de inkább bekérdezek, nehogy karácsonykor süljek fel, hogy nem tudjuk majd használni, mert csak iPhoneok vannak a közelben. :DDD

Btw mennyire jó ennek a Wi-Fije? Legtöbbször inkább USB-ről néznénk sorozatokat, biztos jobb mondjuk egy Kodi vagy egy bármilyen más lejátszó, mint a tévé beépítettje, annál sokszor előfordul, hogy egy random 720p-s anyagot sem játszik le (kb 10 éves Panasonic FHD TV), de néha a Netflix is menne, a router meg a tévé között viszont van két fal. Lenovo notiról, iPhoneról nem szokott gond lenni a lejátszással, hozza az átlagot a Xiaomi modulja?

Szerk: pluszegy, ne legyen már olyan rövid. :D A Bluetooth hangkimenetként is használható, lehet hozzá párosítani mondjuk hangszórót vagy fülest, hogy azon keresztül szóljon a hang, és ne a tévé hangszóróin?

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#6430) Steve1207 válasza SidCorky (#6429) üzenetére


Steve1207
veterán

Alapból csak egy google fiókot kér bejelentkezéskor és tudod is használni egyből. Onnantól kezdve csak simán letöltöd a store-ból, ami szükséges, alap streaming szolgáltatók alkalmazásai rajta vannak, kb Kodi kell még és kész, ha nem akar sok mindennel szüttyögni az ember és már megy is.

Ami érdekes lehet, hogy van a Mi Stick, ami nem 4k, hanem csak 1080p-s eszköz, viszont 10e körül mozog árban. Nem tudom az adott tv-hez érdemes-e az S vagy elég lenne Stick (igaz a stick-ben csak fele annyi ram van úgy emlékszem).

Bt hangszórót is tud kezelni én néha sima bt fülhallgatóval használom.

USB: nem használom lejátszásra, csak Kodi és hálózati megosztás. Többiek informáltabbak ebben is.

Hálózati modul, háát, van akinek problémázik, általános hiba a wifi csatornaszám, mert a default 13-at nem szereti, de sokaknak megoldja. A két fal azért kérdéses lehet.

Valamint, van valaki a csoportban, akinek van AppleTv is és Mi Box is, talán ő tud még konkrétabb infókat Apple használat mellett, hogy milyen. Alapesetben szerintem amúgy elég lenne erre bőven a box, de majd a többiek kiegészítik majd.

.

(#6431) <Adamsky> válasza SidCorky (#6429) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Szerintem Te arra a "wizzard"-ra gondolsz, amit én - mint Android-os - is kihagytam. :)
Szóval, nem, nem kell Android-os telefon csak egy Google-ös acc. amit akár akkor, és ott létrehozhattok frissiben a box-on.

A wi-fi-je sokkal jobb, mint az átlag kínai box-oké, de nincs olyan jó, mint mondjuk egy külső antennával rendelkező eszközé. Szóval szerintem ez ne tántorítson el a vásárlástól (max. - ha minden kötél szakad, veszel pl. egy ilyet, és probléma megoldva)

Bluetooth: én ugyan sose próbáltam, de tuti, hogy "köthető" rá bluetooth-os "hangkeltő".

#6430 Steve1207
"Legtöbbször inkább USB-ről néznénk sorozatokat... "
... ezért a Mi Stick nem lenne nekik jó.

(#6432) SidCorky


SidCorky
senior tag

Köszi a válaszokat, a Wi-Fire akkor kíváncsi leszek. Ha egy közepes konzumer Lenovo noti Wi-Fije jól működik abban a szobában, csak nem lesz gond. :)

Igen, én is megörültem, hogy létezik Mi Stick, de mikor jobban utánanéztem a különbségeknek, inkább maradtam a Mi Box mellett, ha már van USB-s verzió, akkor legyen a drágább. Még így is csak harmada az Apple TV-nek. :D Nagyon kíváncsi vagyok egyébként, biztos megkönnyíti majd az életet, hogy nem kell HDMI-t dugdosni meg a notit pakolgatni az ágyban, ha Netflixeznénk.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#6433) jambiyya válasza SidCorky (#6432) üzenetére


jambiyya
őstag

Ezzel az igénylistával szerintem nem fogsz csalódni.

(#6434) Luissimo válasza <Adamsky> (#6431) üzenetére


Luissimo
veterán

Hogyne lenne köthető,
Én egy blututis fejest (SkullCandy) és egy külön PCs 2.1es vezetékes aktiv sugárzót használok hozzá, ha arra van szükség.
Szuper a kütyü :)

[ Szerkesztve ]

(#6435) <Adamsky> válasza Luissimo (#6434) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Hogyne lenne köthető" - én mást írtam? ;)

(#6436) morzsa


morzsa
aktív tag

Sziasztok!
Újdonsült Mibox S tulajként az első benyomásom: de most tényleg? Ennyi?
A google szerint a box nem kompatibilis a Digi appal. Ennek ellenére - az aptoiddal való hiábavaló próbálkozás után (kellett volna egy légegér) - az apkpure-ról sikerült feloperálni egy működő Digi appot. De miután kiléptem belőle, nem látható az alkalmazások között! Pedig még működött is! :W
Mindezek után nincs saját (profin kódolt) lejátszója?! Sebaj, ott a Kodi a lejátszó mind fölött...
Persze, de hang nélkül nyomja ki azt a filmet, amit az Xgimi projektor hibátlanul játszik le. (Más filmeknek van hangja Kodin is)
Egy dolog vígasztal, kisebb helyen elfér, mint az xbox és talán nem is eszik majd annyit.

Mellesleg miért nincs 4k lehetőség a video kimeneten, hogy a "tv" játsszon vele ahogy akar? 4k-s boxlént árulják. A dobozon is rajta van!

Fentebb valaki írta, hogy csak román Digit talált az Aptoidon. Görgess lejjebb: Digi Online_hu Csak az installra nem tudsz kattintani a saját távval.

https://linktr.ee/wbteam21

(#6437) Luissimo válasza <Adamsky> (#6435) üzenetére


Luissimo
veterán

Neeem😃
Nem Neked akartam válaszolni, hanem az illetékes kérdező elvtársnak :)

De te sosem próbáltad, ezért szerintem ezügyben én most kissé egy naprakészebb muki vagyok, mert én próbáltam már.
Azért bocs,
Mea Culpa, Mea Maxima Culpa :W

(#6438) jambiyya válasza morzsa (#6436) üzenetére


jambiyya
őstag

Nyugi, szívni fogsz vele, ez borítékolható, de amiket írtál, ahhoz kell egy picit bogarászni az andoroid és a kodi beálíltásoknál, és lejátszik az mindent. 4K is van.

(#6439) Kroni1 válasza morzsa (#6436) üzenetére


Kroni1
veterán

Tud 4k-t a box és Kodival is működik minden ahogy kell. Vagy nem tudod rendesen beállítani, vagy csak türelmetlen vagy, de ez nem a box hibája, ha utánaolvasol be tudsz majd mindent állítani szerintem..

[ Szerkesztve ]

(#6440) azbest válasza morzsa (#6436) üzenetére


azbest
félisten

Mivel nem androidtv app, így nem listázza. sideload launcher appal lehet indítgatni a telefonos appokat, de semmi sem garantálja, hogy jól fognak működni. És persze nem működnek távirányítóval, mivel az appot nem készítették fel távirányítóra.

Valamit rosszul állítottál be, ha nem volt hang. Lehet pass through-ot olyan kodekre, amit a hang eszközöd nem támogat.

Azért nincs 4k a kimenetnél, mert az Xgimi projektor fullhd képet ad és valószínűleg a bementén is csak annyit fogad. Attól, hogy le tud játszani 4k-t, nem jelenti azt, hogy meg is jelenít annyit a projektor. Nézd meg a projektor beállításait / leírását, hogy fogad-e 4k képet, ha vele akarod átskáláztatni.

A digi kapcsán, azt hiszem támogat a telefonos app chromecasot. Azzal elvileg ki tudhatod küldeni a mibox-ra is, mert van chromecast módja.

(#6441) vpanangin válasza morzsa (#6436) üzenetére


vpanangin
senior tag

"De miután kiléptem belőle, nem látható az alkalmazások között! Pedig még működött is!"

Beállítások (jobb felső sarokban kicsi fogaskerék), Alkalmazások-ban legörgetsz a Minden alkalmazás mutatása sorra, ott mutatni fogja a Digi Online ikont. Nálam legalább is ott található.

(#6442) Bozek


Bozek
nagyúr

Tegnap kipróbáltam egy 4K BD50-es HEVC HDR videót, aminek olyan 35 Mpbs volt a bitrátája. A VLC simán felismerte az ISO-t és gond nélkül lejátszotta. Semmi akadás nem volt, szóval egész ügyes kis szerkezet ez a Mi Box S. Igaz, gyors pendrive-ra raktam, ami PC-n tesztelve hozza a maximumot USB2-n is.

(#6443) Kroni1 válasza Bozek (#6442) üzenetére


Kroni1
veterán

Megy neki a 67Gb-os 4K HDR Interstellar remux mkv is, ami változó bitrátájú, 51.8Mbps nfo-ja szerint, de van hogy 60-70Mbps körül mozog... Hálózaton is le tudom játszani a box-on illetva az androidos tévén is, szóval valóban nem rosszak ezek!

(#6444) Akelaus


Akelaus
senior tag

Elindult a Filmió. Semmi közöm hozzá, azért teszem be, mert talán! használható lesz a Boxon. Jelenleg, szerintük így működik, de én android alatt nem találtam meg az imént az alkalmazást.

(#6445) Bozek válasza Akelaus (#6444) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Az alkalmazás jelenlegi verziója nem támogatja a tartalom TV-re történő vezeték nélküli átküldését és lejátszás-vezérlését (pl. AirPlay, chromecast)."

Éljen a 21. század... Nem is Magyarországon lennénk, ha ez működne.

(#6446) azbest válasza Akelaus (#6444) üzenetére


azbest
félisten

Tényleg nem találni, de a leírás alapján amúgy is csak telefon/tablet támogatott.

Nekem ez ránézésre ugyanaz a rendszer lehet, mint amivel a mindigtv extra meg. A sima android app annál elkressel androidtv-n. A vicc, hogy pont azért, mert a chromecast detektálás logika elkressel, mert a tévén nincs ilyen (ő nem küld, hanem fogad ilyet). Szóval a lib amit használnak a lejátszáshoz, lehet tudná küldeni, de nem használják.

Meg persze a chromecast módhoz kéne csinálni chromecast minialkalmazást, amit a chromecast storeba kell feltölteni. Ugyanis azt tölti be a chromecast kiküldéskor az egyedi felülethez.

[ Szerkesztve ]

(#6447) Akelaus válasza Bozek (#6445) üzenetére


Akelaus
senior tag

Szerencsére a mi pénzünkből készült ez is, ilyen jól.

Talán majd Kodi alá készül valami megoldás rá, vagy idővel rájönnek ez így sok bevételt nem hoz.
Hbo Go és a Netflix nem csinálta össze magát ettől, az tuti. ;]

[ Szerkesztve ]

(#6448) morzsa


morzsa
aktív tag

jambiyya, Kroni1:
Rájöttem én is. Sajnálatosan azt hittem, hogy legalább úgy fel van szoftverezve, mint a projektor.
azbest :
A távval működik a program, ha nem is a legsimábban. Azt majd kisütöm.
A hanggal kapcsolatban csak ismételni tudom magam: miért kell bármit is állítgatni? Ettől függetlenül minden passthrough és raw (ez kellene legyen a default), a heos végzi a nehezét.
Az xbox 4k 60hz jelét csodásan megette a projektor.
A chromcast talán opció lehet. A digiboxot szeretném kivenni a képletből.
vpanangin :
Köszönöm

Még megnézem majd a vlc-t.
Mindettől függetlenül a tesztekből és a leírásból nem derült ki, hogy mindent nekem akell beállítgatni. Az xgiminek csak net kellett és falfelület ha lenne a widevine és ezzel tisztességes a streaming, nem kellene a mibox sem. Persze, hogy megint a fórummal kellett volna kezdeni :U

https://linktr.ee/wbteam21

(#6449) galbi1972


galbi1972
tag

Üdv.
Most akarok venni egy MI Box S-t. Sok helyen olvatam utána és van akinek teljesen jó, van akinek belassul és random kikapcsol stb. Az lenne a kérdés, hogy van ennek köze ezekhez a box utáni azonosító számoknak? Ha igen, melyik a legjobb ezek közül?
1. PFJ4086EU
2. XMMBXS
3. MDZ-22-AB
Hirtelen ezeket találtam...

(#6450) azbest válasza galbi1972 (#6449) üzenetére


azbest
félisten

Az első kettő valami nagykeres cikkszám lehet, csak valamiért a boltok kiírják a nevében. Legfeljebb arra utal, hogy melyik boltok veszik ugyanattól a nagykertől.

A harmadik a modell number, ami viszont az összes androidtv-s mi box S -nél mdz-22-ab. A kínai verzióknak más.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.