Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7551) Steve1207 válasza Imi1981 (#7550) üzenetére


Steve1207
veterán

Nem lehet, hogy nem lefagy, hanem csak töltené a hálózati helyet vissza és amiatt beakad? Nekem inkább ilyen volt anno a routertől még ősrégen, nem is a Mi Box-szal. Amióta más a routerem kutya baja, pedig ez csak a gyári upc-s és még a 13-as csatornán sincs nyűgje.
Vagy esetleg a fájlneveket is érdemes megnézni, a kiscica kiskutya emojik miatt, lehet a Kodi nem szereti.

.

(#7552) Imi1981 válasza Steve1207 (#7551) üzenetére


Imi1981
veterán

Hát 80 GB-os Avatart meg simán viszi úgyhogy nem az a baj. Az emojik viszont lehet. De egyelőre jó így. Gépre rendes meséket töltök amiket majd később néz mikor nagyobb lesz már és azokkal nincs is gond. Youtube meg ezekre a zenés mesékre jó kodiban rendezetten. Emby-t használok amúgy (de fent van a plex is) PC-n és kodiban embycon-al mindent visz. Kivéve a youtube letöltések 😄! De azokat már töröltem.

(#7553) solti


solti
senior tag

FYI: 19es Kodi a régebbi NASomat nem érte el, software caused connection errorral. Megoldás : SMB minimum verziót át kell állítani nincsről smbv1-re. (beállítások, szolgáltatások, smb ügyfél).
Viszont RTL Most megy :C

(#7554) Prepegyik


Prepegyik
újonc

Az a gondom hogy az rtlmost és a mediaklikk működik chromecast módban, de pl a tv2play és az indafilm már nem, nem tudom miért van ez, ha tudnátok segíteni megköszönöm.

(#7555) Levente1991


Levente1991
tag

Sziasztok!

MI Airdots Basic BT-fülhallgatót használok a boxhoz, és azt vettem észre, hogy Kodi alatt online magyar tartalmat nézve minimális elcsúszás van a kép és a hang között, nem zavaró, de észre lehet venni, hogy nem a hanggal együtt mozog az emberek szája. :)

Lehetséges ezt valamilyen beállítással egyensúlyba hozni?

(#7556) Prepegyik


Prepegyik
újonc

Vagyis pontosabban az van, hogy tabletról ami applikáció onnan megy, amit pedig böngészőből nyitok meg az pedig nem. Kell ehhez még valami app vagy mi lehet?

(#7557) Luissimo válasza Levente1991 (#7555) üzenetére


Luissimo
veterán

Én egy skulcandy fejessel nézem és nincs csuszás.
Szerintem kiserletezz másik fulessel, vagy a kodolas vagy a bluetooth verzio nem tetszik neki.
Egyebkent lehet kesleltetni a hangot kodiban

[ Szerkesztve ]

(#7558) Imi1981


Imi1981
veterán

Én egy olcsó 2000 Ft aliexpesses fülessel használom és csak nagyon nagyon minimális csúszás van amit szinte észre sem venni. Erre tökéletes. Van egy 10000 Ft-os azzal már észrevehetőbb /zavaróbb a csúszás. Szóval igen füles függő ez. A bóvlik általában jobbak ebben mert nincs ilyen olyan hagjavítás. Ezt olvastam valahol.

(#7559) Levente1991 válasza Imi1981 (#7558) üzenetére


Levente1991
tag

Annyira nem zavaró, csak arra voltam kíváncsi, hogy van-e valami megoldás rá, Kodi RTL Most addonjában fordul ez elő, máshol nem tapasztaltam.

Ez az egy fülesem van, nem tudom mással kipróbálni.

(#7560) Imi1981 válasza Levente1991 (#7559) üzenetére


Imi1981
veterán

Most így hirtelen nem jut eszembe, hogy lenne hangeltolás. Felirat van azthiszem de hangra nem emlékszem. Kérdezd itt link a kodi fórumban mert ha lehet ők meg tudják mondani.

(#7561) Bozek válasza Imi1981 (#7560) üzenetére


Bozek
nagyúr

Pedig van. Lejátszás közben Beállítások - Hang beállítások - Hang eltolás. Bár én nem használom, a Sony WI-SP510-nél nem vettem észre eddig sehol se csúszást.

Amúgy az az érdekes, hogy lefrissítettem a Kodi-t 19-esre a boxon és megy minden addon, még az MSRepo is. Bár újakat telepíteni nem próbáltam. Egyedül annyi volt elsőre a gond, hogy a webes irányítást nem engedélyezte jelszó nélkül, de ez minimális probléma.

[ Szerkesztve ]

(#7562) Bozek


Bozek
nagyúr

Ja, közben látom, hogy elég sok kiegészítőt megcsináltak már 19-re. Amiket használok, azok mennek. :)

(#7563) Imi1981 válasza Bozek (#7561) üzenetére


Imi1981
veterán

Már frissítettek pár addont az ms repoban lehet azért nem volt már hiba nálad. Én nem használok semmit onnan úgyhogy nem tudom pontosan mi jó mi nem. Az emby addinból az emby kodi nincs rá csak embycon meg emby next gen (de ez sz@r) úgyhogy én vissza álltam leila-ra.

(#7564) Bozek válasza Imi1981 (#7563) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem tartom szükségesnek az Emby-t, tökéletesen elég a Kodi is. Ha esetleg telefonon akarnék lejátszani valamit, akkor ott a Yatse. Más nem használja a médiatárat rajtam kívül.

Estuary mod v2 sajnos még nincs, de az Amber skin megy, úgyhogy az is jó nekem.

(#7565) Imi1981 válasza Bozek (#7564) üzenetére


Imi1981
veterán

Itt van link igaz coreelec-re optimalizálva de csak annyi van, hogy itt néhány infót nem jól mutat. Amúgy működik elvileg itt is.
Nekem nagyon tetszik és én több családtaggal is megosztom a médiatárat úgyhogy ezért használok emby - t meg plexet. Emby szerintem összességében jobb mint a plex de igazából nincs nagy különbség.

[ Szerkesztve ]

(#7566) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Üdv!

Mi Box S saját topikja alig pörög, ezért itt is kérdezem:

Telefon (Xiaomi Mi Max 3) képernyő tükrözés/Chromecast/stb. közben csak a kép megy át, hang nem.
Telefon beállítás - kivetítés menüben meg nem is látszik a Box.
Ötletek, hogy mi lehet a gond?

#?*@&!

(#7567) Steve1207 válasza zeon.hu (#7566) üzenetére


Steve1207
veterán

Nem lehet, hogy csak nagyon halk? Ezt telefonon tárolt tartalomra értem.

Más részről viszont, ha alkalmazásból való áttükrözés, akkor az adott alkalmazás tiltja a hangátviltet, pl a tv szolgáltatók ilyenek általában.

.

(#7568) zeon.hu válasza Steve1207 (#7567) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem, kipróbáltam, felhúztam a telefont és tévét is.
MX player-t tükröztem többek között, ott se volt hang.
(Kodek jó)
Google fotón tárolt videónál szintén.

#?*@&!

(#7569) spetya72


spetya72
tag

Sziasztok.
Biztos sokszor volt már téma, de nem találtam meg.
Hogyan oldható meg, hogy a Mibox-ból 5.1 hangot csikarjak ki?
Egy régebbi erősítőre szeretném rákötni, amin van optikai dugalj, meg RCA-k.

(#7570) azbest válasza spetya72 (#7569) üzenetére


azbest
félisten

A jack egyben mini toslink, ha optikai spdif-en akarod rákötni. Aztán meg kodiban kellhet megfelelő beállítás, hogy a hangot hogyan kezelje.

[ Szerkesztve ]

(#7571) spetya72 válasza azbest (#7570) üzenetére


spetya72
tag

Értem. Pontosan akkor milyen kütyüt kell vennem ha kb. 8 métert kellene áthidalnom?
Egy ilyen jó lehet? [link] + [link]

(#7572) azbest válasza spetya72 (#7571) üzenetére


azbest
félisten

optikai dugót és fém jack kábelt nem fog szudni összekombinálni. Egyrészt a fém spdif kábel nem ilyen. Másrészt nem lesz a fényből csak úgy áram.

Ha optikai bemenet van az erősítőn, akkor valószínűleg optikai kábel az egyszerűbb. De lehet, hogy mégsem optikait akarsz ilyen áron [link] Ezeknél az egyik végén van rádugható mini-toslink adapter is, ami a jack alakú optikai dugó. A rövid kábelek nem ilyen drágák.

Lehet mégis a rézkábel + optikai-elektromos átalakító olcsóbbra jön ki. Uh de mocskosul drágák ezeknél a hosszabb rca kábelek is [link]

Szerintem nem a conradtól akarsz vásárolni :D De a kábelek így néznek ki.

Más netes találat:
például pcx-nél 10 méteres toslink kábel 3190 [link] + az egyik végére egy mini-ről normál toslinkre adapter 249 ft [link] <- ezzel tudod a miboxba bedugni. Az erősítődön meg gondolom a rendes toslink aljzat van, ami a kábel végén is van a linken. A coaxiál az fém kábeles, ahhoz külön elektronikai átalakító kéne még. Az üvegszálat csak megfelelő ívben lehet hajlítani, ne próbáld 2 centis derégszögbe hajtani, mert eltörik és vége.

Kicsiben így néz ki, egyik vége jack alakú, a másik normál. A végén porvédő bumszli van, azt persze bedugás előtt le kell venni.

[ Szerkesztve ]

(#7573) mathgery


mathgery
aktív tag

Sziasztok!
Vettem egy Mi box 3-at. Nem tudom mióta állt a raktárban a kis kínainál, de 6.0.1 verzió van rajta. Semmilyen frissítést nem ajánl fel. Mit tudok tenni ilyenkor?

(#7574) KD6-3.7 válasza mathgery (#7573) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Vidd vissza és vegyél egy 4-est! :DDD

(#7575) spetya72 válasza azbest (#7572) üzenetére


spetya72
tag

Megvettem az adaptert [link] , összedugtam az erősítővel, de csak sztereo. Kell esetleg a Mibox-ban állítani valamit?

(#7576) spetya72 válasza azbest (#7572) üzenetére


spetya72
tag

Rosszat linkeltem, ezt vettem. [link]

(#7577) Steve1207 válasza spetya72 (#7576) üzenetére


Steve1207
veterán

Az eszközbeállítások-hang-nál úgy emlékszem át kell állítani, hogy pcm vagy spdif.

.

(#7578) spetya72 válasza Steve1207 (#7577) üzenetére


spetya72
tag

Azt megpróbáltam, de nem segített.

(#7579) azbest válasza spetya72 (#7575) üzenetére


azbest
félisten

nem árt, ha a film hangja 5.1, meg a lejátszó kezeli a több csatornát.
Régebben voltak olyan tanácsok, hogy kodiban a csatornák számát 2.0-ára kell venni és AC3 és AC3 transcoding bekapcsolást tán. Ebben a topicban voltak öteletelések [link]

(#7580) azbest válasza mathgery (#7573) üzenetére


azbest
félisten

Gondolom a nagyon régi rendszernek nem reklámozzák már a frissítést.. vagy valami el van kavarva a boxon. Megkerestem pár korábbi frissítő csomagot, direktben a google ota szerveréről letölthetőek, 600-650 mega körüli méretűek talán. Ha kíváncsi vagy a 8asra, akkor azt próbáld először, mert kisebb verzióra nem lehet visszalépni. (csak nagyon macerásan bűvészkedve talán)

A mibox 3 az mdz-16-ab model, ezt ellenőrizd az alján.

A legfrisebb két Androidtv 9 verzió 3175 és 3301 volt. Utóbbit nem tudom mindenkinek kiadták -e.
A 3175 ös verzió [link]
De lehet kevesebb bug volt előtte a 2926-oson [link]

Van akinek jobban bejött a 8-as rendszer, pár dolog jobb lett 9-essel, más meg rosszabb. Talán a 2573 -as volt a legutolsó 8-as verzió. Sajna csak egyel korábbi 2562-est találtam: [link]

update.zip névre kell átnevezni a letöltött zip-es romot.
xiaomi_update néven kell egy text fájlt létrehozni, kiterjesztés nélkül, aminek a tartalma
--update_package=/udisk/update.zip --wipe_data

a boxot újraindítva elvileg megtalálja a frissítést és felteszi

[ Szerkesztve ]

(#7581) Steve1207


Steve1207
veterán

Amúgy pont ma jött egy frissítés, sima system performance és security update.

.

(#7582) mathgery válasza azbest (#7580) üzenetére


mathgery
aktív tag

A modell stimmel, holnap frissítem. Nagyon-nagyon köszönöm a segítséget! :R :R

(#7583) azbest válasza mathgery (#7582) üzenetére


azbest
félisten

ja az a mondat kimaradt, hogy egy fat32-esre formázott pendrivera kell tenni ezeket :D Bedugni és úgy áram alá helyezni a boxot.

Ha nem akarja felszedni, akkor recovery módba lehet tenni távirányítóval, ha áramtalanított box mellett közvetlenül, a távirányítóval pontosan egyszerre nyomott ok (nagy karika közepe) és nyil gomb nyomva tartása közben helyezed áram alá a boxot. És a menüben is van ott fájlből frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#7584) spetya72 válasza azbest (#7579) üzenetére


spetya72
tag

Köszi, megoldódott, a VLC-ben kellett a hangáteresztést engedélyezni.

(#7585) azka79


azka79
aktív tag

Gyüt frissítés

(#7586) gery2123 válasza azka79 (#7585) üzenetére


gery2123
őstag

Mihez? Ez így elég kevés :D

-- PSN_ID: GerY2123

(#7587) azka79 válasza gery2123 (#7586) üzenetére


azka79
aktív tag

Xiaomi Mi BOX S

(#7588) mathgery válasza azbest (#7583) üzenetére


mathgery
aktív tag

Az alábbi problémába ütköztem: Nem indult el a frissítés, recoveryben próbáltam, aztán most a mi logónál megáll a kép, áramtalanítás után is, illetve nem tudok a recoverybe se belépni :(

(#7589) azbest válasza gery2123 (#7586) üzenetére


azbest
félisten

egyébként béta tesztelőknek ma mibox3 -ra is jött frissítés. Januári biztonsági, meg állítólag lejátszás fixekkel. OTA2 BETA0 3420-as build.

(#7590) azbest válasza mathgery (#7588) üzenetére


azbest
félisten

egyszer nekem is belefagyott... ha elég sokat vártál már, nem mozog a karika például, akkor áramtalanítás után még nem esélytelen hogy mégis elinduljon.

(#7591) mathgery válasza azbest (#7590) üzenetére


mathgery
aktív tag

Hát ő most nagyon nem akar elindulni. Áramtalanítás után is azonnal a Mi logó jelenik meg, és semmi más.

(#7592) azbest válasza mathgery (#7591) üzenetére


azbest
félisten

Érdemes még küzdeni a távirányítós dologgal.
Vannak még akár usb otg kábeles megoldások is akár, de azzal még akár ártani is lehet.

(#7593) gery2123 válasza azbest (#7589) üzenetére


gery2123
őstag

Nem vagyok benne a béta tesztben, de lehet jobb lenne.... A legutóbbi frissítés óta minden egyes bekapcs után reboot mert nem hajlandó lejátszani semmit addig....
Érik nagyon a csere egy Google CC TV -re...

-- PSN_ID: GerY2123

(#7594) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok, az "elalvós" problémára még mindig nincsen valami appos megoldás?

Hiába van kikapcsolva az alvás funkció, mostanában, hogy nem áramtalanítom, sokszor csak egy fekete kép fogad amiből van, hogy visszatér, van hogy nem. Ilyenkor ANYNET is le van halva.

Let's begin, de gozaimasu!

(#7595) Imi1981 válasza gery2123 (#7593) üzenetére


Imi1981
veterán

Nekem ilyenek nincsenek. Lehet kéne neki egy gyári alapra állítás. Én is csináltam nemrég mert már össze vissza telepítettem mindent és észrevettem fura dolgokat. Azóta semmi gond vele. Viszont én azt vettem észre, hogy eddig minden frissítéssel romlott kodival a képminőség ha be van kapcsolva a hardveres gyorsítás (alapból be van) ! Mikor megvettem egész jó volt és azóta jött kettő frissítés és mindkettőnél romlott kicsit a képminőség! Sötét jelenetekben az utolsó frissítés óta borzalmas utánhúzás van. Szerencsére netflix és hbo go képminősége nem változott.

(#7596) carlos78


carlos78
csendes tag

Sziasztok, bocs hogY ide.

Tv-n néznék online filmeket, meg yt tartalmat, telefonrol többnyire.
Semmi 4k, sima hd vagy full hd a max amire szükségem van néha.
Milyen készüléket ajánlotok? Mit tud ez az ötezer forintos Anycast meg ezek?
Köszönöm

(#7597) Imi1981 válasza carlos78 (#7596) üzenetére


Imi1981
veterán

Hát azok ha jól tudom csak képernyő tükrözést tudnak. Szerintem sz@rt sem érnek. Azért mi box s ilyenben nagyon jó mert teljes értékű chromecast van benne! Amiket írtál arra tökéletes meg netflix, hbo go amazon prime stb is tökéletes. Helyi fájlok lejátszásában kicsit gyenge de ez nem mindenkit zavar (engem igen) .

(#7598) mathgery válasza azbest (#7592) üzenetére


mathgery
aktív tag

Hát jelen esetben azt hiszem nagyobbat ártani nem nagyon tudok :( :O

(#7599) gery2123 válasza Imi1981 (#7595) üzenetére


gery2123
őstag

Jó neked, volt már reset de nem segített sajnos.... Nem sokáig tart újraindítani de elég idegesítő... Hátha lesz egy jó frissítés hamarosan :)

-- PSN_ID: GerY2123

(#7600) Bozek


Bozek
nagyúr

Mitől lehet az, hogy a home-on nem tudok le-fel menni a távirányítóval? Így kicsit nehézkes a beállítások elérése. Ha rányomok egy alkalmazásra, akkor ott a helyi menüben működik. Meg amúgy mindenhol máshol is, csak a főképernyőn nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.