Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7751) Imi1981 válasza azbest (#7750) üzenetére


Imi1981
veterán

Akkor figyelmeztető ablakot dobna fel bekaocsolás előtt ahol írná milyen jelenséget okoz. Nem értek ehhez de szerintem nem lenne ez probléma. Megint csak a kodi, emby és plex - et tudom hozni példának ahol ez kapcsolható. Kicsit rejtse el a beállításokban oda átlag felhasználó úgyse lép. De mindegy is mert úgyis így marad ahogy van.

(#7752) azbest válasza Imi1981 (#7751) üzenetére


azbest
félisten

Ezt én értem. Én is örülnék, ha kapcsolható lenne.
De az embrek tömegében hülyék :D A kodi rétegigény, nem is tudom miből élnek. A netflix meg az appból él, nekik számít az, hogy a saját butaságából is őket hibáztatjá az emberek többsége.

[ Szerkesztve ]

(#7753) Zeban58


Zeban58
tag

Idézet a Netflix honlapjáról:
"Ha Ultra HD minőségben szeretnéd nézni a Netflixet, a következőkre van szükséged: A Netflix Ultra HD streaming szolgáltatásával kompatibilis 60 Hz-es TV vagy monitor."
Na most akkor hogy van ez? Ha 4K 60 Hz-re van állítva a Mi Box S (a Netflix ajánlása szerint), akkor miért döccen meg kb. percenként egy hangyafingnyit a kép? Miért kell 23.976 Hz-es frissítés, hogy ez a hiba ne legyen? (mert azt tapasztalom, hogy ekkor nincs döccenés)
Nem jó megoldás, ha a boxot simán a saját menüjében átállítom 24 Hz-re, mert akkor például a YouTube lejátszás nem lesz az igazi.
Az egyetlen megoldásnak az említett Refresh Rate alkalmazás tűnik, amiben szépen be lehet lőni alkalmazásonként a frissítést, és így a Netflixnek is a 23.976 Hz-et, de itt nincs 4K, hanem csak 1080p.
Beszarás ez az egész. Direkt azért vettem Mi Box S-t, mert gondoltam akkor faszán tudok nézni róla 4K-ban Netflixet a 65 colos tévén. Utóbbinak is van persze Netflix támogatása, de az is fos, időnként beszaggat, ezért médiaboxot használ hozzá mindenki.
Tényleg elképesztő, hogy 2021-ben agysebésznek kell lenni ahhoz, hogy teljesen stabil Netflix 4K élményben legyen részünk. Jó persze értem, hogy az átlagusernek 720p-ben rángatósan is megfelel az élmény, de akkor is.
Tényleg Apple TV 4K-t kell venni, hogy ne legyen ilyen jellegű probléma?
Mondjuk lehet, hogy áttérek az Xbox Series X konzol saját Netflix appjára, talán az hibátlan.

(#7754) Imi1981 válasza Zeban58 (#7753) üzenetére


Imi1981
veterán

Apple tv 4k kandenciahelyesen játssza le a netflixet? Szerintem ott is 60 hz-en megy és akkor ott is döccen. Persze azért kíváncsi lennék rá! Csak ott meg nincs kodi amit én nagyon szeretek használni.

(#7755) aujjobba válasza Imi1981 (#7754) üzenetére


aujjobba
addikt

Gyári Plex app van, de a legjobb az Infuse Pro 6, az mindent visz, többek között Plex-et is.
Netflixet nem tudom, de például Plex szerverről a 4K HDR anyagokat döccenés nélkül. Van beállítás, hogy a frekvenciát és egyéb dolgokat egyeztesse a TV-vel.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#7756) Imi1981 válasza aujjobba (#7755) üzenetére


Imi1981
veterán

Keresek róla youtube videót. Zoom funkció van benne vajon az infuse pro 6-ban? Nekem ez fontos mert általában megfelezem a fekete sávokat. Kodiban ez nagyon finoman állítható. Elég drága ez a apple tv 4k, vajon ez vagy az nvidia shield tv a jobb? Egyszer úgyis beruházok egy jobb lejátszóra mert 1 tévén csak 1 médialejátszó kell (most kettő van a mi box s és egy x96 max plus coreelec-el) .

(#7757) aujjobba válasza Imi1981 (#7756) üzenetére


aujjobba
addikt

Van vágás/nyújtás/képarány állítás.

(#7758) Imi1981 válasza aujjobba (#7757) üzenetére


Imi1981
veterán

A vágás kell nekem! A nyújtás haszontalan a képarány meg alap hogy tudja. Most felketette az érdeklődésem ez az Apple tv 4k. A rendszer tuti fluid (bár nem ismerem az ios-t de azt tudom, hogy jól optimalizált) és stabil. Kösz a tippet! Eddig nem érdekelt de most elkezdek videót nézni róla míg meg nem veszem :DDD .

(#7759) Bozek válasza aujjobba (#7755) üzenetére


Bozek
nagyúr

Azért a Kodi kicsivel több, mint a Plex. Olyan helyen hogy használod, ahol nem tudsz szervert csinálni?

Kodival én megoldottam, hogy egy külső HDD-n mindig látom, hogy melyik sorozatban hol tartok, akár Windowson, akár Android TV-n használom. Mindezt offline. A Plex tud ilyent?

(#7760) Imi1981 válasza Bozek (#7759) üzenetére


Imi1981
veterán

Nekem plex és emby PC-n fut és 5 tv box és 1 tv-n futnak a kliensek és mindegyiken látom hol tartok és tudom is folytatni. A tv boxokon kodiban plex addon és emby kodi addonnal használom. Igazából bárhol tudom folytatni a megkezdett tartalmakat.

(#7761) aujjobba válasza Bozek (#7759) üzenetére


aujjobba
addikt

melyik sorozatban hol tartok’ - ezt tudja persze.
Külső HDD-t viszont nem tudsz az appletv-re kötni.

hogy használod, ahol nem tudsz szervert csinálni’ - a Plex szervert távolról is el lehet érni.

[ Szerkesztve ]

(#7762) Levente1991


Levente1991
tag

Sziasztok!

A Telekomnál Szuper Családi HD tévéelőfizetésem van, de abszolút nem nézek tévéműsort a sportcsatornákon kívül, minden másra ott van a Kodi és a Plex a boxon.

Az lenne a kérdésem, hogy valahogy megoldható-e, hogy az előfizetésemben szereplő sportcsatornákat Kodiban, vagy más, a box által támogatott alkalmazáson keresztül nézhessem?

Azért lenne erre szükségem, mert a tévémben nincsen Bluetooth csatlakozási lehetőség, ezáltal a vezeték nélküli fülesemet csak a boxon tudom használni, magához a tévéhez jack hosszabbítót és vezetékes fülhallgatót kell használjak, és nem nagyon akaródzik már kábelekkel foglalkozni...

Előre is köszönöm!

(#7763) Bozek válasza aujjobba (#7761) üzenetére


Bozek
nagyúr

Látom megtaláltad az egyetlen dolgot a hozzászólásomban, amit tud a Plex. Én az offline módszerről beszélek, amit viszont nem tud. Azért ha valahol van egy lassabb net, nem biztos, hogy 4K videót kellene streamelni rajta. Vagy még net sincs.

Azt csak azért írtam oda, hogy tudom, hogy hol tartottam, mert a HDD-n van az adatbázis. De nem ez volt a lényege.

(#7764) Steve1207 válasza Levente1991 (#7762) üzenetére


Steve1207
veterán

Ha IPTV csomag tudtommal akkor se tudsz lekérni m3u list-et, hogy bármely alkalmazásban használhasd. Jelenleg egyedüli megoldás a set-top helyett, ha böngészőből castolod az adást mi box-ra (minőségtől ne várj csodát, kb SD minőséget nyújt, a gyáris set-top így is jobb, az online le van butítva).
Ez az egész a T üzletpolitikája, szabályai miatt van így kialakítva. Azt mondták jön a cast lehetőség a mobil app-ba, de annak is már több, mint fél éve.

.

(#7765) aujjobba válasza Bozek (#7763) üzenetére


aujjobba
addikt

A Plex kliens le tudja tölteni a tartalmat telefonra/tabletre, appletv-re passz, de ehhez előfizetés kell.
Az Infuse előfizetés nélkül is le tudja tölteni, appletv-n nem próbáltam.

(#7766) Luissimo válasza Levente1991 (#7762) üzenetére


Luissimo
veterán

tévéhez veszel egy bluetooth transmitter/receiver kütyüt, ami akarod adó, ha akarod vevő és azzal máris kihosszabítottad a blututis fejesedet a tévéről.
ennyi.
Nekem ilyen van: [link] ,
tökéletes

(#7767) Zeban58 válasza Zeban58 (#7753) üzenetére


Zeban58
tag

Na az Xbox Series X Netflix applikációja kifogástalan minőségben megbírkózik a 4K lejátszással, semmi döccenés, semmi hiba.
(csak ezt kicsit olyan "ágyúval a verébre" dolognak érzem - olyan jó lenne, ha ugyanezt a kis Mi Box S is tudná, ha már médialejátszóként ez lenne az egyik fő feladata)

(#7768) Bozek válasza Zeban58 (#7767) üzenetére


Bozek
nagyúr

"olyan jó lenne, ha ugyanezt a kis Mi Box S is tudná"

Közel 200 ezerért tudná a Mi Box S is. :D

(#7769) g947


g947
tag

Sziasztok!
Megérkezett a megrendelt boxom. Szépen működik, amit eddig néztem, de azt vettem észre, hogy a készülék neve Mi 4, de Mi S-t rendeltem. Rosszul jártam ez esetben?
Nem tudom eldönteni. Ha valakinek lenne véleménye erről, szívesen venném.
üdv g947

(#7770) azbest válasza g947 (#7769) üzenetére


azbest
félisten

A nevet össze-vissza használja a xiaomi.
Ha a modelszáma az alján lévő matricán mdz-22-ab, akkor miboxS.

(#7771) Levente1991 válasza Steve1207 (#7764) üzenetére


Levente1991
tag

Hogy tudom elérni böngészőből a tévéadásaimat? Már kerestem korábban is, de nem találom.

Luissimo: köszönöm, hallottam már róla, de nem voltam benne biztos, hogy megoldja a dolgot. Korábban láttam USB-s Bluetooth dongle-ket párezer forintért, de van egy olyan érzésem, hogy az csak operációs rendszerrel rendelkező eszközöknél működik, mezei butatv bővítésére nem alkalmas.

(#7772) g947 válasza azbest (#7770) üzenetére


g947
tag

Köszönöm válaszodat. mdz-22-ab van a doboz alján.
üdv g947

(#7773) Steve1207 válasza Levente1991 (#7771) üzenetére


Steve1207
veterán

PC-n itt regisztrálsz, ha még nincs fiókod és az ID alapján hozzácsatolod a szolgáltatásod (de ha van online fiókod akkor szerintem át is dob).
Utána meg simán Chrome-ból jobb felsőből kiküldöd az adást a box-ra.

[ Szerkesztve ]

.

(#7774) Levente1991 válasza Steve1207 (#7773) üzenetére


Levente1991
tag

Köszönöm, sikerült! :R

(#7775) Degeczi válasza Luissimo (#7611) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Most jött meg ez a "G10S Pro" - és először azt hittem, nem működik, mert semmit nem reagált rá a MiBox-om... :(
A távvezérlő piros LED-je is csak villogott, nem találta a kapcsolatot.

Linuxos PC-be dugva azonban rögtön ment, sőt, a piros LED már akkor sem villog, ha a vevő egységet nem PC-be, hanem egyszerű USB-s tápba dugom, tehát nem driver kérdése - ezek szerint akkor megmakkant volna a MiBox-om USB portja?

Már anyáztam egy ideje, amikor észrevettem, h a MiBox beállításaiban engedélyezve van az USB debug! Vki véletlenül rákattinthatott egyszer... :O Azt lekapcsolva már működik is szépen...

(#7776) azbest válasza Degeczi (#7775) üzenetére


azbest
félisten

bizony :D vagy debug van vagy usb :D

Amúgy engem az bosszant, hogy wifi debug nincs külön opcióban. Mert hálózaton át a debug módban elérhető adb-vel, kábel nélkül is. De nem tették ki a menübe, hogy külön a hálózati debug akkor is mehessen, ha az usb-t valami eszközzel akarjuk használni.

(#7777) Degeczi válasza azbest (#7776) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, hasznos lenne.
Mondjuk eddig azért nem jött elő nálam a véletlen átállítás, mert nem használtam az USB-t, csak wifin keresztül fölcsatolt NAS-t, illetve streamelt tartalmat néztem vele.

(#7778) Luissimo válasza Degeczi (#7777) üzenetére


Luissimo
veterán

Örülünk Vincent😃

Nagy az esélye annak, hogy kezdetek ota ezzel a beállitással hasxnáltad, csak eddig nem jött elö az emlitett körülmények között😃

No és mik az elsö benyomások a távirányitoval?
Ha kell további usb port vegyél egy usb hub-ot.

(#7779) MaCS_70


MaCS_70
félisten

DVB-T stickkel próbálta már valaki a Mi Boxot?

Működik/-het vele, esetleg hálózatra mentett felvételek készítésére?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7780) Steve1207 válasza MaCS_70 (#7779) üzenetére


Steve1207
veterán

[link], eléggé szkeptikus voltam, de működik itt pl a sima tv nézés. Talán a Kodi is képes amúgy kezelni, de sok múlhat a tuner chipsettől is.
Mindenesetre a működés lehetséges ez alapján, a hálózatra való rögzítéshez nem sok reményt fűznék (talán Kodiban lehetett anno bohóckodni vele, de más alternatívát nem tudok, csak pc-n tudnereztem sokat).

.

(#7781) DarkByte válasza MaCS_70 (#7779) üzenetére


DarkByte
addikt

Én eddig csak úgy próbáltam hogy külön Raspberry Pi-s TvHeadend gateway az USB DVB tuner-nek, majd vagy TVHeadend kliens az Android TV oldalon a Live Channels alá, vagy Kodi-ban is be lehet állítani IPTV service-nek.

A DVB-T stick-ek esetében szinte mindig kell bináris firmware is, és elég jó szerencsejáték kitalálni melyik lehet alapból része a Mi Box firmware-nek. Illetve frissítések alkalmával bármikor eltűnhet. Szóval nekem ilyen szempontból szimpatikusabb volt erre egy külön gép. Plusz elvileg a TVHeadend DVR funkciót is tud, szóval hogy a Mi Box-tól függetlenül rögzít és bármelyik kliensen vissza lehet nézni (ezt nem próbáltam).

De a Mi Box3-nak rendkívül vacakul működik az interlace-elt videó kezelése, én így nem igazán erőltetem a dolgot. Az 50i tartalmak furán mennek vele.

(#7782) g947


g947
tag

Sziasztok!

Egy nap próbálkozás után sem sikerült a Netflixen a felirat méretét megváltoztatni.
Ehhez kérnék segítséget. Addig eljutok, hogy a Netflix Fiókba lépéskor lehetőségem van a felirat szerkesztésére, beállítására, de visszalépve: Sugó, majd Újraindítás után az addig beállított jellemzők nem tárolódnak el, hanem marad az a beállítás, ami a próbálkozásom elött volt.
USB-ről a VLC for Android appal játszok le. Ott sikerül beállítanom a szöveg méretét és az el is tárolódik.

üdv g947

(#7783) Imi1981 válasza g947 (#7782) üzenetére


Imi1981
veterán

Én is állítottam régebben és csak akkor látszott a mi box s netflix alkalmazásban ha teljesen kijelentkeztem (nem kiléptem!) majd vissza. Próbáld meg.

(#7784) g947 válasza Imi1981 (#7783) üzenetére


g947
tag

Köszönöm válaszodat. Egyelőre nem sikerült, amit szerettem volna. Közben felvettem a kapcsolatot a Netflix ügyfélszolgálattal is. Adtak pár ötletet. Ha sikerült megoldanom a problémámat, leírom a megoldást.
üdv g947

(#7785) MaCS_70 válasza DarkByte (#7781) üzenetére


MaCS_70
félisten

DarkByte, Steve!

Nagyon köszönöm.

A cél pont az lenne, hogy a párhuzamosan futó Raspberry-t kiváltsam, amelyen Kodi alatt TVHeadEnddel tévézek. Tehát egyáltalán nem lenne rossz, ha a Boxon is Kodi alatt működne a dolog.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7786) g947 válasza Imi1981 (#7783) üzenetére


g947
tag

A feliratot így sikerült módosítanom a TV-n:
- Be kellett lépnem a fiókomba a számítógépen (Netflix.hu) és ott módosítani a felirat jellemzőit, majd el kellett menteni.
- a Tv-n belépve az Mi Box- ba a főmenüben a Sugóra kellett menni és ott a Netflixet Újratölteni kellett.
- Ha több fiók van kialakítva, akkor fiókonként lehet más a felirat típusa, amit a fióknál mentünk el.

üdv g947

(#7787) azbest válasza MaCS_70 (#7785) üzenetére


azbest
félisten

Az android alatti tvheadend már ott megbukik, hogy nincs rá tvheadend service. Olyan tuner, amihez van támogatás - store-ban app, ami felteszi a driverét, az működhet. Pl a mygica. De az is csak T módban (t2 talán megy), c nem. És persze csak kódolatlan adást tud kezelni.

Nekem ezért van még azóta is külön tvheadend-es raspi, hogy kezelje az előfizetésemet és a kártyámat. Más kérdés, hogy alig használnálom, épp néztem, hogy november óta nem volt aktiválva a kártya, mert egyszer sem kapcsoltam be rajta keresztül a tévét.

(#7788) MaCS_70 válasza azbest (#7787) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm!

Sima, kódolatlan MindigTV-t szeretnék nézni, úgyhogy ilyen jellegű problémára nem számítok.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#7789) Egretta


Egretta
friss újonc

Valaki tudna segíteni mi lehet a probléma ? Vásároltam egy xiaomi mi box s -t, összedugtam a tv-vel, hálózatba, a távirányítóba van elem, arra reagál is, látom elöl, hogy villog rá, de a tv-n nem tudom behozni, hogy elkezdjem használni wi-fi-re csatlakoztatni ,stb .🤷‍♀️ A tv-n kerestem a hdmi csatornát, azt írja nincs csatlakoztatva eszköz. Bocsi ha buta a kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#7790) zhorvath válasza Egretta (#7789) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Lehet hogy hülyének tűnik a kérdés, de teljesen (azaz tövig) bedugtad mindkét végét a HDMI kábelnek? Én már jártam így és én sem értettem a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#7791) Akelaus válasza zhorvath (#7790) üzenetére


Akelaus
senior tag

Szintén, az első összerakásnál. :D

(#7792) Imi1981


Imi1981
veterán

Be linkelem ide is hátha valakit érdekel! Van netflix 4k HDR támogatott mecool km2 tv box link link . Hardvere ugyan az mint a mi box s - nek csak sokkal több csatlakozóval van ellátva és ezáltal sokkal könnyebben használható (nem kellenek külön tartozékok). Ha most vennék tv boxot meggoldolnám. Kár hogy nem a s905x4 procis támogatott netflixel az még jobb lenne.

(#7793) Levente1991


Levente1991
tag

Sziasztok!

Mi Box 3-on a mai napon vettem észre, hogy sem a külső forrásból feltelepített Smart Youtube TV, sem a gyári YouTube alkalmazásban nem látszik bal oldalon a feliratkozások, előzmények, és a kedvelt videók sem, csak a keresés, kezdőlap, zene, játék és a beállítások, pedig be vagyok jelentkezve Google fiókkal.

Böngészőben minden rendben van.
Mi történt? Valami frissítés ronthatta így el?

[ Szerkesztve ]

(#7794) azbest válasza Levente1991 (#7793) üzenetére


azbest
félisten

Próbálj kilépni-belépni esetleg. Vagy reseteld a youtube app adatait a box beállításoknál az alkalmazások közt kiválasztva.

(#7795) Levente1991 válasza azbest (#7794) üzenetére


Levente1991
tag

Egyik esetben sem oldódott meg a probléma, kizárólag akkor érek el minden menüpontot, ha nem vagyok bejelentkezve, de annak ugye sok értelme nincs. Még hátravan az app teljes törlése és újratelepítése, ha nem segít az sem, passz, még ilyet nem láttam.

(#7796) Fall-N válasza Levente1991 (#7795) üzenetére


Fall-N
veterán

Valami egyedi hiba lehet, nálam jól működik mindkettő.

(#7797) Levente1991


Levente1991
tag

Végül kijelentkezve és PC-ről újra bejelentkezve bár minden változatlan maradt, de kb. fél óra múlva magától visszaállt minden. Nem tudom, mi volt ez, de lényeg, hogy rendben van.

(#7798) Bigyó


Bigyó
tag

Sziasztok,

Biztos marhaságot kérdezek, de létezik megoldás arra, hogy vagy AndroidTV vagy KODI alatt valahogyan a közmédia, de főleg az M4 sport élő adását valahogyan nézni tudjam a Mi box-on keresztül? T-s előfizetésem van, sajnos az már 100%osan látszik, hogy a Ts App nem kompatibilis az Android TVvel. Válaszokat köszönöm.

Piros a kék, plussz a minusz

(#7799) Degeczi válasza Bigyó (#7798) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A Telenor MyTV alkalmazás megy szépen, az ingyenes csatornákhoz (M4 is az) nem kell előfizetés.

(#7800) Knife.McL


Knife.McL
tag

Sziasztok!
Most majdnem kivágtam az ablakon a boxot.
Alvó módból felébredve úgy döntött bekapcsolja a kisegítő lehetőségek hangbemondását.
Újraindítás nem segített, kikapcsolni menüben nem engedte.
Zseniális, épp a Forma1et néztem volna, de a TelenorMyTV-n így nem lehet műsort váltani... Kikapcsolni a funkciót nem engedte, csak bemondogatta, hogy bekapcsolva. Mondom kösz b*meg!
Alkalmazásokban letiltottam a google felolvasót és a kisegítőket, erre nem reagált a gombokra, csak kikapcs és a keresés gombra.
Kihúztam és indulás után működik.
Ennyire még sose voltam mérges rá, alapvetően szeretem ezt a cuccot, de miért kapcsolt be????
Más találkozott ilyennel?

Az élet olyan mint az ásás. Néha hátráltat egy-két gyökér, de annak jól odab***ol az ásóval, aztán haladsz tovább.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.