Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) eisento válasza nagysz (#2100) üzenetére


eisento
addikt

Igen kozben annyit lattam hogy az egyik full fekete a masiknal meg fekete/ezust Akkor szerintem reggel beugrom az intersparba :D

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#2102) csibe1 válasza eisento (#2099) üzenetére


csibe1
addikt

Az egy kicsit fura, hogy máshol olcsóbb, mint a Philips oldalán, és szintén 2 év garival: [link]

Ha már odatévedtem, gondoltam ránézek milyen Philips cuccok vannak még: Philips HD9260/90 Essential Airfryer XL 80-ról 56 ezerre leárazva, ez 7L-es kosárral van, az előző az 6,2L, ha ez is számít esetleg.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#2103) erdey_a válasza csibe1 (#2102) üzenetére


erdey_a
őstag

a 9260\90 "csak szaküzletben" -> Jászberényben van egy kiállított darab...

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#2104) csibe1 válasza erdey_a (#2103) üzenetére


csibe1
addikt

Ennyire nem néztem.
Onlány meg is rendelheted :)

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#2105) eisento válasza csibe1 (#2102) üzenetére


eisento
addikt

kozben megvettem. meg nem bontottam ki majd delutan teszteljuk :C

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#2106) Smiro válasza eisento (#2105) üzenetére


Smiro
senior tag

Nem fogsz csalódni, a lányom egy éve használja napi rendszerességgel, nekem az XXL van, szintén napi rendszerességgel egy éve. Ha katalitikus lenne a tisztítás, semmi kifogásom nem lenne, így azért a tisztogatás kicsit macera még mosogatógépben is és szükség esetén papírral a kosáron. De hát ez mind egyforma, talán a levegő keringtetés lehet különbség, na ez a Philipsnél szerintem nagyon jól meg van oldva. Rántott húsokat nem kell forgatni és ahogy valaki írta is már: az alja szinte jobban sül, mint ami közelebb van a "tűzhöz". Szóval jó cucc, a fizetésünk kevés :(((

[ Szerkesztve ]

(#2107) csibe1 válasza Smiro (#2106) üzenetére


csibe1
addikt

"Szóval jó cucc, a fizetésünk kevés :((("
Igen, máshol ezt 3-4 napi átlag bérből megveszik.
Nálunk ezért többet kell dolgozni.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#2108) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

néznék valami air fryert itthonra. Philips XL a teteje, ami a sparban van, vagy inkább ettől lefele. a rázogatás elkerülése, és a könnyű tisztítás lenne opció, két nem túl nagy étvágyú felnőttnek (sacc 2-4 liter elég) :R

eddig a banggood/couponchinat néztem, meg az alzás ismeretleneket.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2109) OPiiPO válasza Mr.Csizmás (#2108) üzenetére


OPiiPO
addikt

Szvsz várd meg amíg megint lesz rendes Lidl/Aldi saját márkás 5L körüli, hidd el jól fog jönni az extra térfogat.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#2110) elder troll válasza Mr.Csizmás (#2108) üzenetére


elder troll
senior tag

Ezt javasolnám, de nagyon felnyomták az árát, még a mai 25%-os kuponnal is 64500-ba fáj.
42000-ért volt ~két hónapja kuponozva akciósan, annyit nagyon megért.
Ennek könnyen takarítható a belső kosara.
Sajnos a philips-eket csak komolyabb akcióban érdemes bezsákolni, szóval ki kell fogni/várni egy komolyabb BB akciót.

A kisebb verziója ~45000-be fáj 25% kuponnal, de ez már nagyon necces 2 személyre.
Ennek a korábbi verzióját használtam melóhelyen, 2 személyre úgy tudtam sütögetni, hogy vittem kész rizst, és vegyes körettel épp belefértünk (mirelit hasáb és rántott csirkemell vagy rántott sajt ).
Ez 30e körül lenne BB.

[ Szerkesztve ]

(#2111) Voice24


Voice24
őstag

Üdv!
Lassan egy éves lesz a Lidl-s Silvercrest XXL 5,2 l-es sütőnk. Eddig megelégedéssel használtuk, de tegnap jelentkezett egy kijelzőhiba, ma pedig egy újabb. Tegnap a középső számjegy bal alsó függőleges szára lett nagyon halvány, ma a jobboldali szár is ugyanígy járt. Hogy jobban el tudjátok képzelni, ha a középső számjegy egy nyolcas, akkor felül egy kör, alul pedig egy vízszintes vonal van, a kettőt összekötő két csík csak nagyon halványan látszik. Kíváncsian várom a holnapi bekapcsolást...
Amit viszont szintén tegnap vettem észre, hogy alulról nem süt olyan jól, mint felülről. Szoky konyhájából próbáltam egy receptet, egy felülről megnyitott és úgy megtöltött csirkemellet, amit így nyilván nem forgat meg az ember. Kb. ugyanakkora melleket használtam, mint ő, 3 db volt az 1 kg-os csomagban, ahogy nála is. Ő egy Cosoriban sütötte meg, egyszerre két darabot, 16 percig 170 fokon, majd 5 percig 205 fokon, a videó szerint szépen kifehéredett az egész, vagyis átsült. Én is ugyanígy jártam el, de mivel a Silvercrestben 200 fok a maximum, az utolsó 5 perc annyin ment (azon az 5 fokon talán nem múlik). Felülről tök jó lett a végeredmény, azonban alul a hús igazából rózsaszín maradt, vagyis nem sült meg rendesen, és ezen az sem segített, hogy miután ezt láttam, kettévágva a húsokat, még 7 percet kaptak 170 fokon. Amit megettünk, azokban bizony maradtak kissé rózsaszín és rágósabb részek, nyilván a vastagabb részén.
A receptnél le van írva, hogy nagyobb melleknél növeljük a sütési időt, de ahogy írtam, kb. ugyanakkorákkal dolgoztam, mint ő. A két mell egymás mellett szépen kitöltötte a kosarat, de nem értek egymásra.
Mondjuk ezt már korábban is észrevettem, pl. a fagyasztott kakaóscsigánál, ha nem volt megfordítva, az alja annak sem sült meg rendesen.
Nem tudom, a kijelzőhibát javítják-e, ugye 3 év a garancia, megpróbálom felhívni őket.
A húsos tapasztalatot pedig azért írtam le, hogy lássuk, a kivehető és lyukacsos kosár sem garancia a tökéletes levegőkeringésre

[ Szerkesztve ]

(#2112) erdey_a válasza Voice24 (#2111) üzenetére


erdey_a
őstag

nem lehet, hogy túl hideg / fagyos volt a hús?
princess rácsos kosarasunk van, minden hókuszpókusz (mint ami a philipsnél van) nélküli, de a hús is és a fagyasztott csiga is átsül forgatás nélkül.
mekkora teljesítményű az a lidlis gép?
a csigát pl. hány fokra, hány percre rakod?

Vérboci

(#2113) Voice24 válasza erdey_a (#2112) üzenetére


Voice24
őstag

Fagyos biztosan nem volt a hús, hideg is csak az első adag. 2150 w a teljesítménye.
A kakaós csigára már nem emlékszem, hány percig és hány fokon sült, de elég egyértelmű volt, hogy amikor felül már lényegében kész volt, az alja még nem volt az. Igaz, annál használtam azt a lyukacsos sütőpapírt is, a húsnál nem.

(#2114) lala666 válasza Voice24 (#2113) üzenetére


lala666
senior tag

Philipsnél ilyen nem fordul elő, jobban süt kissé alul mint felül.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#2115) erdey_a válasza Voice24 (#2113) üzenetére


erdey_a
őstag

talán akkor az lehetett, hogy túl nagy hőn sütöttél és kívül már túlkészült a hús / csiga, belül viszont még nem volt jó.
Én a lidl fagyasztott csigát kiolvasztás nélkül 22-24 percig sütöm, de csak 155-160 fokon. Így teljesen átsül és szép színe lesz.
Sütőpapírt semmihez nem használok (csak a piskóta alá a sütőformába).

Vérboci

(#2116) Acheron válasza erdey_a (#2115) üzenetére


Acheron
őstag

Egyetértek, "technológiai" baki lehet, hagyni kell időt a belső részeknek is az átmelegedésre.
Lyukacsos sütőpapírt én ott használok, ahol valamiért ragacsosabb a megsütendő étel felülete (pl lágy tésztabundába forgatott húsok), mivel ezek hajlamosak beleragadni a rácsba sülés közben.
#2114lala666: Ez is igaz, többnyire én is csak rutinból forgatom félidőben az ételt, nem feltétlenül igényli.

(#2117) kircsi21


kircsi21
csendes tag

Az Alzán akciós a Princess 182050 [link] , 32.900- Ft .

(#2118) Mr.Csizmás válasza kircsi21 (#2117) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez "nem-rázogatós" már? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2119) kircsi21 válasza Mr.Csizmás (#2118) üzenetére


kircsi21
csendes tag

Passz, visszaolvasva azt látom, hogy itt elég jó vélemény alakult ki róla és ez elég jó ár.

(#2120) erdey_a válasza Mr.Csizmás (#2118) üzenetére


erdey_a
őstag

melyik airfryer nem rázogatós ~1 kiló krumplival? :F
szombaton 80 dekát sütöttem, családi összejövetelre (más köret is volt), 16 perc volt. 10 percig szoktam hagyni, aztán átrázom egyszer, aztán az utolsó 2 percnél még egyszer.
nem nagy fájdalom. lehet hogy rázás nélkül is jó lenne, de hát ezt írja a kezelési útmutató :D

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#2121) Voice24 válasza erdey_a (#2115) üzenetére


Voice24
őstag

Akkor még egyszer: ugyanúgy sütöttem, ahogy Szoky a videojában, 16 percig 170 fokon, majd 5 percig 200 fokon. Alul volt a gond, és nem túlkészült, mivel alul a külseje sem volt sem piros, sem túlsült, sem ropogós, kettévágva pedig az egész alsó rész belseje halvány rózsaszínben "pompázott", ergo alulról nem kapott elég hőt.Utána mindegyiket kettévágtam, így kaptak még 7 percet 170 fokon, de nem sokat segített az alsó részen, viszont a felső rész akkor már valóban kicsit túlkészült volt.Amúgy itt az eredeti: [link]
Ahogy írtam, hús alá nem teszek sütőpapírt, a kakaós csiga alá tettem.

(#2122) elder troll válasza Mr.Csizmás (#2118) üzenetére


elder troll
senior tag

Találtam videót róla, elfogult philips userként ezek tűntek fel:

-kicsi a rés a külső és belső kosár között, kevesebb levegő tud közlekedni lefele, azaz alulról nem süt jól.
-ki van nyesve a belső kosár oldala, így még kevesebb levegő megy alulra, azaz alulról nem süt jól. Amúgy az lenne a logika, hogy oldalt is megy levegő, de nem tudja jól keringetni felülről egy venti, így herén rúgják az egészet.
-viszonylag könnyen takarítható a belső kosár (az én rácsos belsős előző gen philips-hez képest). A oldalsó vágások miatt kicsit kérdőjel, illetve vannak itt-ott mélyedések középen, de nálam még a könnyen takarítható kategóriába esik.

Amúgy közepes minőségű philips másolatnak néz ki, kicsit gagyi hatása van itt-ott, de 100x inkább a Princess 182050-et ajánlanám 30000 körül, mint a bb topikban egyik este linkelt "nem duplakosaras" rázogatós foskupacot.
Ha lenne megint 42000-ért Philips XL, akkor nyilván labdába se rúgna, de ezeket az akciókat ki kell fogni. Mivel járt nálam fos kategóriás sütő, így inkább akcióra várnék vagy gyűjtögetnék még némi pénzmagot.

(#2123) Beni2360 válasza Voice24 (#2121) üzenetére


Beni2360
félisten

Szupi a recept meg is fogom csinálni.
Nem tudom milyen a Lidl kosár de itt egy dupla kosár ahol a tartály és a kosár közt is forog a levegő. Nekem is ilyen van és alul felül szépen süt. Fagyott csigát 50 perc szoba hőmérsékleten kiengedni és kissé kell i hagyni (Pebnnys) gyönyörűen alul is ropogósra süti. Csirkemellet szoktam sütni kergesites után 130 c fok 15 p. És igen belül rózsaszín marad egy kicsit. Ha túl kifeheredik máris száraz.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#2124) fradi81


fradi81
veterán

Princess182050 A gyakorlatban nincs vele probléma, minden megsül nem marad nyers. Csak a sültkrumplit kell megrázni egyszer, nálunk ennyi belefér főleg hogy nincs is sűrűn. A tisztítása sem vészes, leszámítva fent a fűtőszálnál oda ami felcsapódik zsír annak egy része ott is marad, eddig egyszer takarítottam de már ráférne lassan megint. A bevonat jól bírja, csak a kosár falánál körbe van megkarcolva itt ott, az edény drót fogantyújának kiálló végeinek 'hála'. Legtöbbször 160 fokon használjuk ha hosszabb ideig sül benne valami.

Auchanból lett véve egy olajspré 2500Ft, célnak megfelel de majd az idő eldönti.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#2125) #21346560 válasza fradi81 (#2124) üzenetére


#21346560
törölt tag

Ugyanilyenem volt, remélem a tied tovább bírja! Az enyém kb fél évig... :(((

(#2126) fradi81 válasza #21346560 (#2125) üzenetére


fradi81
veterán

Sűrűn nem lesz használva majd vigyázok rá, de sejtem hogy nem örök élet.

moto g72, Ninebot d28e

(#2127) Mr.Csizmás válasza elder troll (#2122) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:R

akkor felterjesztem a helyi parlament felsőházába pénzügyi kérdéssel :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2128) erdey_a válasza elder troll (#2122) üzenetére


erdey_a
őstag

pedig de, jól süt alulról.
vacsorára fagyasztott briós volt. 6 perc, 160 fok és tökéletes. nem kell forgatni.
félkész bagett is körben ropogósra sül.
néha szoktunk aldis bundás, paradicsomos vagy spenótos halfilét sütni, az is forgatás nélkül rendben van.

Vérboci

(#2129) erdey_a válasza #21346560 (#2125) üzenetére


erdey_a
őstag

mi történt vele? :Y
gariban javították?
a miénk szinte minden nap megy és már 2,5 éves, remélem még bírja egy darabig

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#2130) #21346560 válasza erdey_a (#2129) üzenetére


#21346560
törölt tag

Eltört a nyomóka alatt nyakban a műanyag. Törésre nincs gari...

(#2131) erdey_a válasza #21346560 (#2130) üzenetére


erdey_a
őstag

ajvé... :(

Vérboci

(#2132) Dalzarus


Dalzarus
tag

Sziasztok,

30k környékén mi a Best Buy air fryer 2 főre mindennapi használatra?
3-at nézegettem, a Xiaomi smartot 32k-ért, a Tefal easy fryt 33k-ért vagy most a Lidl alkalmazásban szembe jött velem ez a silvercrest 20k-ert. Melyik a legjobb vétel? Illetve van e ebben az árkategóriában valami ajánlottabb?

(#2133) erzol válasza Dalzarus (#2132) üzenetére


erzol
őstag

Karácsony óta használjuk ketten a xiaomit teljes megelégedéssel.

(#2134) Mr.Csizmás válasza Dalzarus (#2132) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ha van helyed, [Princess 182050]? az enyémet holnap hozom el, 33k [topicbeli tapasztalatok]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2135) siva


siva
aktív tag

Sziasztok!

Nekem kb 1 éve van egy airfryer -em (Ambiabo_ALDI_XXL). Nagyon szeretem, heti 2-3 alkalommal van használva. De sajnos a kosár fekete festék bevonata nagyon hamar el kezdett leválni, alatta a fém rozsdásodik. Szoval nekem olyan készülék kellene ami sokkal tartósabb bevonatú, kerámia vagy hasonló anyagból mint jónéhány mikrónál. Létezhet ilyen kb 5L ürtartalommal?
köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#2136) bul07 válasza siva (#2135) üzenetére


bul07
nagyúr

Tennék egy próbát az Aldi-val
Mert általában ezek a multik nagyon jól állnak a garanciális dolgokhoz

Hátha küldenek másik kosarat, vagy cserélik az egészet, esetleg pénz vissza

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#2137) TOZ


TOZ
addikt

Visszatalálós beköszönés. Philips XXL alapon:

(#2138) #21346560 válasza TOZ (#2137) üzenetére


#21346560
törölt tag

Megéheztem! :DDD
Tegnap láttam élőben a Lidl-s Silvercrest 2.5 litereset, hát abba nehezen fért volna bele, csak néztem mi ez már? 1 embernek pont elég mondjuk! ;]

(#2139) rup1u5


rup1u5
nagyúr

Pattogatott kukoricát csinált már valaki?

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#2140) elder troll válasza rup1u5 (#2139) üzenetére


elder troll
senior tag

Ezt hogyan kell elképzelni?
A felső "cekász"/fűtőszál miatt veszélyesen hangzik. Egyszer szilikonos sütőpapír széle odakozmált egy kicsit talán rántottsajt sütés közben. Megemelte a szélét a légáram, és hozzáért. Minipizza/pizza és rántottsajt alá szoktam rakni, de nagyon vigyázni kell vele az utóbbinál. Sőt egyszer a minipizza is felkenődött rá :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2141) Ajándékok válasza siva (#2135) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Ninja foodi kerámia bevonatos

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#2142) rup1u5 válasza elder troll (#2140) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Valahogy így.
Kipróbáltam és nem működött. Csak néhány szem pattogott ki.

Az enyémben van rács a fűtőszál alatt. Még szerencse mert volt már olyan hogy a sajtszeletet felszippantotta és szépen rápirult. :DDD

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#2143) erdey_a válasza rup1u5 (#2142) üzenetére


erdey_a
őstag

ott a csomagolt, mikrós popcorn. minek ezt bonyolítani?

Vérboci

(#2144) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

noob kérdés: előmelegítitek a gépet, vagy egyből berakjátok a szajrét, és úgy indítjátok rá a programot? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2145) lala666 válasza Mr.Csizmás (#2144) üzenetére


lala666
senior tag

Én semmit nem melegítek, pillanatok alatt forró lesz.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#2146) bul07 válasza Mr.Csizmás (#2144) üzenetére


bul07
nagyúr

Én általában mirelitet sütök és melegítés nélkül kezdek neki

Nálam így megy
Penny csirkemell csíkot beleteszem és már indítom is
Kb 5-9perc mire a Lidl faja 2.5Kg 9x9mm hasábot kiválogatom, fekete részeket kifaragom
A csirkemellet kiszedem egy papira, és jöhet a hasáb
8-9percnél rázom meg először, aztán olyan 2-3percenként, gép miatt csak felül süt, olyan 15-18percig
Aztán rárakom a hasáb tetejére a csirkemellet és egyszerre sütöm még 7-10percet, míg a csirkemellek ropogósra nem sülnek

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#2147) Mr.Csizmás válasza lala666 (#2145) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

köszi urak, csak azért kérdeztem, mert rányomtam a krumpli módra, és rögtön elkezdett visszaszámolni - de az eredmény finom lett.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2148) lala666 válasza Mr.Csizmás (#2147) üzenetére


lala666
senior tag

:B

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#2149) Mr.Csizmás válasza lala666 (#2148) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mondjuk rázogatás helyett egy ilyennel menedzselem a krumplit pozícióba' [IKEA 365+ HJÄLTE Húsforgató]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2150) lala666 válasza Mr.Csizmás (#2149) üzenetére


lala666
senior tag

A krumplit egyszer rázom azért, jobban sül alul és az egyszerű.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.