Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4701) hdsentinel válasza Plasticbomb (#4699) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia ! Köszönöm a riportot, küldtem is rá választ e-mail-ben, még másodikán.

> Kérdésem a tartalék tárhely méretével kapcsolatos.
> Ezt honnan tudom meg, hogy van-e még, vagy már elhasználta az összeset az adott eszköz?

Ez jó kérdés. Pontos információt nem nagyon lehet tudni, esetleg a Reallocated Sectors Count-nál az Érték mező csökkenéséből következtethetünk a nagyságára (ami folyamatosan csökken új hibás szektorok esetén, ahogy az Adat mezőben található hiba-szám növekszik).

> max tempó 22MB körül alakul
Igen, az elég kevés. De nem véletlenül, hiszen 0% a kondíciója, csoda, hogy még működik ;)
Egyrészt valóban kizárható a hibás terület megfelelő partícionálással (ez jó ötlet), de ilyenkor már a még használható terület sem biztos, hogy minden körülmények között (ráadásul megfelelő sebességgel) működik.

> Ennek tudatában particionáltam, hogy a hibás szektoroka a windows xp ne is akarjon véletlen sem írni.

Ez így szuper.

> Szívem szerint hagynám, hogy megpróbálja a wincsi helyre rakni magát,

Nincs értelme. 0% kondíció, nagy mennyiségű hiba van. Minden perc ajándék, amit még menni tud (csökkentett sebességgel és kapacitással).

> És sajnos nem hagyhattam ott, bekapcsolva, hogy majd valamikor a végére ér...

Lehet, hogy hetek (!) kellenének, de valószínű, hogy akkor sem lenne jobb. Még ha néhány szektort le is tud gyűrni, elképzelhető, hogy pár nap múlva a szomszédos szektorok is hibázni kezdenek. Ha pedig olyan jellegű a probléma, akár az addig jónak tűnő rész is romlásnak indulhat.

> A riport alapján mit gondolsz, használható marad egy ideig még?

Fontos adatok tárolására semmiképp, bármikor tovább romolhat ill. végleg meghibásodhat.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4702) Plasticbomb válasza hdsentinel (#4701) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Oké, akkor pont megfelel arra a célra, hogy apám használja netezni.... Egyszer majd csak a fejébe verem, hogy ne a hulladékkal szórakozzunk már, hanem vegyünk neki is egy gépet, akár alkatrészenként... Mondjuk azt kár, hogy nem lehet ténylegesen tudni, mennyi egy adott eszközön a tartalék tárhely. De jó lenne ehhez az adathoz hozzájutni.:D Igaz, hogy hibátlan még mindig a terás laptop vinyóm, és az SSD is rendben van, de érdekel, vajon mit bírna ki.

Nem figyeltem az emailt, de mostmár látom, hogy küldtél.:D Köszi!

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#4703) betyarr


betyarr
veterán

az lenne a kérdésem,hogy külső hdd-k esetében is használható a hd sentinel?egészen pontosan erre a lemezre gondolok: WDBPGC5000

(#4704) StSanya


StSanya
őstag

Akinek jó a 4.40-es Pro, annak hajrá még két napig

[Free Hard Disk Sentinel Professional (100% discount)]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#4705) joccadoki válasza StSanya (#4704) üzenetére


joccadoki
senior tag

ez regelt verzió, és szabadon használható?

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#4706) hdsentinel válasza Plasticbomb (#4702) üzenetére


hdsentinel
őstag

Pontosan tudom, mire gondolsz: tavaly cseréltem le apám Pentium 3-as (!) gépét. Ő nem netezik, csak a fotóit tárolja rajta, szerinte teljesen jó volt még, de azért mégis jobb egy komolyabb, gyorsabb, csendesebb jószággal dolgozni :B

Igen, tényleg jó lenne biztosan tudni a tartalék hely nagyságát, de ezt a gyártók nem igazán hangoztatják. Általában bőven elegendő arra, hogy kisebb jellegű hibákat (néhány száz, akár ezer) szektort ki lehessen cserélni, nagyobb jellegű hibáknál (pl. komplett fej kiesése) pedig igazából mindegy, ott már ez nem számít.
SSD-knél még érdekesebb, ott a gyártó akár GB-okat is lefoglal tartalék céljából.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4707) hdsentinel válasza betyarr (#4703) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Igen, természetesen külső merevlemezek esetén is működik a felügyelet, tesztek, teljes funkcionalitás.
Régebbi (nagyon régebbi) külső USB-s merevlemezeknél ez nem mindig működött, de az újabb külső HDD-k esetén általában nincs ilyen gond.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4708) hdsentinel válasza joccadoki (#4705) üzenetére


hdsentinel
őstag

Igen, ez teljesen legális: gond nélkül használható teljesen legálisan, időben korlátlanul (azaz sosem jár le, nem kell megújítani).
Viszont nem frissíthető, ha frissítésre kerül, akkor visszavált nem-regisztrált verzióra.

Régebbi, nem túl gyakran változó hardver-környezetű rendszerek esetén tökéletes, azért újabb merevlemezekkel, SSD-kkel, vezérlőkkel nem feltétlenül kompatibilis ez a korábbi verzió.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4709) liksoft válasza hdsentinel (#4706) üzenetére


liksoft
nagyúr

Legtöbb gond nem a tartalék terület, hanem annak nyilvántartása. Hiszen ezt futás közben kell kezelnie a drive-nak, ami egy méret fölött egyre nehezebb. A gyári területen is korlátos ennek a táblázatnak a helye, így ez az ami inkább limitálja az áthelyezett szektorokat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4710) TMontana88


TMontana88
csendes tag

Feltelepítettem én is ezt a free licenszes verziót.
Létezik, hogy (még az előző hdsteninelen is már) tegnap egyszer csak 100%-ra visszament a kondíció 95%-ról? Lol.
Lefuttattam az olvasási tesztet (immáron ezen az új hdsentinelen is) és minden szépen zöld (az eddigi 1 rossz szektorral ellentétben) + a részletes önteszt is lefut most már megint.
Nem vágom. :D
Pedig nem indítottam újrainicializálási tesztet v írási tesztet hogy a hibás szektort kivonja a forgalomból és "hibátlannak" lássa, SMART-on sem állítottam értéket, h ne mutassa,mert akkor úgy érteném a 100%-os kondíciót, így viszont ez érdekes. Csak olvasási teszteket futtattam. Most már nem írja nyilván a 8 gyenge szektort se. De hogy az az 1 rossz szektor is hova tűnt, amit nem lehet sehogy javítani, azt nem értem. :D Na mindegy. :D

[ Szerkesztve ]

(#4711) Plasticbomb válasza TMontana88 (#4710) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Kivonta a forgalomból, mostmár nem látod, csak a SMART értékekben max.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#4712) TMontana88 válasza Plasticbomb (#4711) üzenetére


TMontana88
csendes tag

Én is erre gondoltam, de azt nem csak az írási teszttel lehet elérni? Ugye az olvasási tesztnek csak az a lényege,h detektálja a rossz szektort, hogy merre van, és az írási teszt az, ami újrainicializálni a merevlemezt, azaz esetlegesen átallokálja a szektort, kivonja a forgalomból.

[ Szerkesztve ]

(#4713) liksoft válasza TMontana88 (#4712) üzenetére


liksoft
nagyúr

És ha oda írt a rendszer azóta? :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4714) TMontana88 válasza liksoft (#4713) üzenetére


TMontana88
csendes tag

Lehetséges. És ez akkor a gyakorlatban mit jelent?
Ugyanott vagyok, mintha lefuttattam volna az írás tesztet? Csak így nem kellett törölnöm róla az adataimat? :D
Mondjuk így a garanciát valszeg buktam is. Jól sejtem? Mert nem látják a szektorhibát, ha lefuttatnak bármilyen tesztet. De végülis ez most mindegy, még van rá másfél év,ha addig nem jön elő egyetlen újabb szektorhiba sem, akkor nekem megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#4715) Plasticbomb válasza TMontana88 (#4714) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nézd meg a sentinelben a smart értékeknél a reallocated mező értékét (Ha jól emlékszem abba az értékbe szokták gyűjteni ezek számát.). Ha ott mutat a 0ánál többet, akkor ott a nyoma.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#4716) TMontana88 válasza Plasticbomb (#4715) üzenetére


TMontana88
csendes tag

Ez az 5-ös szám lenne az első helyen?
Ezelőtt 8 gyenge szektort írt, meg olvasási tesztek során 1 rosszat.

(#4717) TMontana88


TMontana88
csendes tag

Csatolt kép róla:

(#4718) TMontana88


TMontana88
csendes tag

Bocsi, lemaradt.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#4719) joccadoki válasza TMontana88 (#4718) üzenetére


joccadoki
senior tag

Túl pici a kép.
ha hiba van így néz ki:

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#4720) TMontana88 válasza joccadoki (#4719) üzenetére


TMontana88
csendes tag

Bocsánat, itt lesz:

Egyébként korábban a "Current pending sector count"-nál volt felkiáltójel, de az érthető is a 8 gyenge szektor miatt, amit a szöveges értékelésben jelzett is, hogy áthelyezésre kerülhetnek.
Én viszont ebből a SMART-ból nem látok semmit, hogy pl. korábban rossz szektor lett volna.

(#4721) TMontana88


TMontana88
csendes tag

Na, itt végre nem kicsinyíti le a képet:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#4722) joccadoki válasza TMontana88 (#4721) üzenetére


joccadoki
senior tag

Én úgy látom hibátlan a lemez. De nem tudom hogy működik ez, de sokszor, ha olvasás/írás tesztet hajtok végre, helyre áll a lemez, de legalábbis jobb lesz. talán a partíciós tábla volt hibás

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#4723) TMontana88 válasza joccadoki (#4722) üzenetére


TMontana88
csendes tag

Köszi szépen a segítséget.:)
Én is annak látom a mostani eredmény alapján egyébként. Viszont érdekes, hogy sehol nem tudom visszanézni azt, hogy mi lett a rossz szektorral. Ha egyáltalán akkor volt...
Ez így most egy tökéletes merevlemeznek tűnik SMART értékek alapján, holott szerintem nem az.
Erre utal, hogy torrentről amikor töltöttem, egyszer csak i/o eszközhibát írt ki és mindig megállt (de csak az az egy torrent.) Ezek után raktam fel a Sentinelt és láttam a 8 gyenge szektort értékelésben, olvasási tesztnél meg az 1 rossz szektort. Napló bejegyzésben egyébként ott van, hogy:

2015.02.04. 12:10:12,#197 Current Pending Sector Count 8 -> 0
2015.01.29. 11:54:04,#197 Current Pending Sector Count 0 -> 8

Szóval ezek a gyenge szektorok gondolom áthelyezésre kerültek.
Az 1 rossz meg az olvasási teszt (!) eredményeként ki lett vonva a forgalomból. Csak ezt kár, hogy nem jelzi sehol.

(#4724) kurahfee


kurahfee
újonc

Sziasztok!

Én a következő problémával szembesültem, nem tudom találkozott-e már valaki ilyesmivel:(csatolva a kép)

Előre is elnézést, ha esetleg már van erre megoldás, csak elsiklottam felette.
A kérdésem annyi lenne, hogy tényleg valami kritikus hibát jelent, vagy esetleg csak nem tud a HDD sentinel bizonyos adatokat kiolvasni és ezért érzékeli a hibát?
Továbbá, hogy lehet-e valamit tenni a hiba kiküszöbölésére.

(#4725) TMontana88 válasza TMontana88 (#4723) üzenetére


TMontana88
csendes tag

Még az előzőhöz hozzácsatolnám ezt a képet, ahol mutatja is a rossz szektort és épp I/O eszközhibát ír a rossz szektorra, mint a torrentben is (még akkor). Azóta zöld ott is, hibátlan.
[link]

(#4726) Fire/SOUL/CD válasza kurahfee (#4724) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Vélhetően valami "hiba" csúszott be és nem ismeri helyesen ezt az SSD-t(sőt, szinte borítékolható, hogy nem ismeri, mert ez egy "sima" V300-as Kingston, SF-2281-es vezérlővel, amit kellene hogy ismerjen).
Dobj egy képet az SSDOK-ról, majd a HDS riportot meg küld el a fejlesztőnek(Riport menü -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek opció).

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4727) kurahfee válasza Fire/SOUL/CD (#4726) üzenetére


kurahfee
újonc

Szia!

Itt a kép az SSDok-ról.
Köszönöm a asegítséget még egyszer.

(#4728) Fire/SOUL/CD válasza kurahfee (#4727) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha most vetted ezt az SSD-t(tehát még garanciális), akkor jelezd az üzletnek a jelenséget.
Ha ők is azt javasolják, hogy elsőre próbálj firmware-t frissíteni, akkor tedd meg(de csak akkor), mert hibás/rosszul kivitelezett FW frissítés esetén ugrik a garancia és erre az üzletek/szervizek gyakran hivatkoznak. Kingston V300 Firmware

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4729) hdsentinel válasza TMontana88 (#4723) üzenetére


hdsentinel
őstag

Nem kerültek a gyenge szektorok áthelyezésre.
A használat során felülvizsgálatra kerültek, mivel kiderült, hogy állapotuk hibátlan, a számuk szépen visszacsökkent.
A legbiztosabb módszer valóban az írásteszt használata a Hard Disk Sentinel-ben ilyenkor, de ideális esetben idővel akár maguktól (mikor a rendszer vagy valamilyen program a kérdéses területet írja) javulhatnak.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4730) hdsentinel válasza Fire/SOUL/CD (#4728) üzenetére


hdsentinel
őstag

> szinte borítékolható, hogy nem ismeri,

Természetesen tökéletesen ismeri és kezeli a Hard Disk Sentinel, pontosan azért jelzi, hogy gond van vele.
Ilyenkor általában a rendszer indításakor vagy akár használat közben a Windows is jelez hibát, sőt új telepítés sem feltétlen lehetséges ilyen állapot esetén.

Vagy akkor az SSDOK sem ismeri? :P

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4731) Fire/SOUL/CD válasza hdsentinel (#4730) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azért feltételeztem, mert a HDS (ezek szerint) nem írja ki, ha 0 byte van írva a meghajtóra. Ez zavaró volt, mert pont ugyanígy nem ír ki semmit, ha
1. Nem ismeri a meghajtót
2. Nem ad vissza írt adatmennyiséget a meghajtó

Nem írták, hogy bármilyen hiba lépne fel OS alatt vele, ezért nem feltételezném, hogy egy rommá írt meghajtóról van szó, de majd kiderül(vagy beborul) ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4732) Kelvin válasza Fire/SOUL/CD (#4731) üzenetére


Kelvin
őstag

Biztosan ismeri mert nekem is ugyanilyen ssd-m van és nálam minden ok a hds-el. Igaz, 4.6-os.

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#4733) TMontana88 válasza hdsentinel (#4729) üzenetére


TMontana88
csendes tag

Értem, köszönöm szépen.
És egyébként az olvasási tesztnél mutatott 1 vörös blokk akkor valójában ezt a 8 gyenge szektort jelentette?
Elképzelhető, hogy korábban félreértelmeztem, amikor azt hittem, hogy az egy hibás/rossz szektor és valójában nem is volt ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#4734) kurahfee válasza Fire/SOUL/CD (#4728) üzenetére


kurahfee
újonc

Nagyon köszönöm a segítséget.

Az SSD-még éppenhogy 2 hónapja van üzemben. A szerencsétlenségemre valószínűleg a blokkot már kidobta,úgyhogy reménykedem, hogy nem adja meg magát végleg, mert a firmware frissítéssel próbálkoztam, de nem akarta, még megpróbálom egy másik gépben, ahol nem rencerpartícióként funkcionál.

Még egyszer köszönöm a segítséget.

(#4735) Fire/SOUL/CD válasza Kelvin (#4732) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

De nálad nyilván kiírja mennyi az írt mennyiség(mint írtam, ez a megtévesztő és azt is, miért)...
A "probléma" az, hogy a HDS "filozófiája" szerint 0 byte írást nem jelenít meg(ez tényleg programozó felfogásán/megközelítésén stb alapul), de SSD-nél ez fontos infó(még ha 0 byte is az írás), mert
1. Attól, hogy az MWI beállt 1-re, attól még a többszörösét fel lehet írni rájuk(nagy általánosságban)
2. A jelen példa esetén is jól látszik, hogy a 0 byte írás megjelenítése(SSD esetén) is nagyon hasznos infó tud lenni. Máté Janit "ismerve" Ő is mérlegelni fogja a kérdést(még1x hangsúlyoznám, hogy SSD-k esetén, nem HDD-knél)

kurahfee
Az azért nem gyenge, hogy egy "állítólag" 2 hónapos SSD-ről "kidobják/elveszik" a számla... :(

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4736) anonymus89


anonymus89
addikt


Fire/SOUL/CD

Üdv!

Köszönöm a kimerítő választ, nem történt lapcsere a netbookban gondolom szétszedni sem olyan könnyű, hogy kivegyem. Egy biztos ebben a gépben kegyetlen lassú nem győzöm kivárni a programok betöltését.
Viszont addig nem is szeretném formázni míg nem készítettem egy image-t a rendszerről
típus ST500LT012-1Dg142 hd sentinel alapján.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#4737) joccadoki válasza kurahfee (#4734) üzenetére


joccadoki
senior tag

Azért tényleg érdekesen kezelik néhányan a garanciát, főleg egy olyan terméknél amely könnyen hibásodik, és nem is két forint

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#4738) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv!
3 régi vonyót tesztelem mostanában (az értékek nem romlottak a legutóbbi mérések óra, pedig csaknem két évnyi állás után egyből tesztre lettek fogva):

Samu 80-as: 100% teljesítmény, 99% kondi

Maxtor 80-as: 99%-os teljesítmény, 100% kondicíó

IBM valami 60-as 100%-os T, 97%-s K

A kérdésem az lenne, hogy melyiket mire merhetem használni, ha merhetem? (párnál sötétebb zöld pötty is megjelent a felületolvasás alkalmával, miután át lett írva az egész, írással)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#4739) joccadoki válasza ledgeri (#4738) üzenetére


joccadoki
senior tag

ezek teljesen használhatóak, bár figyelni kell, hogy elő jön e újabb szektorhiba

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#4740) ledgeri válasza joccadoki (#4739) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R
Akkor ez amolyan tünetmentes állapot. Értem, Köszi!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#4741) joccadoki válasza ledgeri (#4740) üzenetére


joccadoki
senior tag

az túlzás hogy hibátlan, de "szinte hibátlan"

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#4742) hdsentinel válasza Kelvin (#4732) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ebben a gépben, amiről írok, nekem is :B és nincs vele gondom ;)

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4743) hdsentinel válasza TMontana88 (#4733) üzenetére


hdsentinel
őstag

Valószínűleg igen.

A felület teszt sem éri el a már átallokált hibás szektorokat (pont ez a lényeg: hogy ami át van helyezve, az már ne legyen tovább használatban, ne lehessen sehogy írni/olvasni).

Amik ott hibásnak jelentkeznek, azok olyan szektorok, melyek most, aktuálisan hibát okozhatnak (pl. a chkdsk ezeket jelezheti hibás szektoroknak, még ha javíthatóak is a Hard Disk Sentinel megfelelő tesztjével).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4744) hdsentinel válasza Fire/SOUL/CD (#4735) üzenetére


hdsentinel
őstag

> A "probléma" az, hogy a HDS "filozófiája" szerint 0 byte írást nem jelenít meg

Igen, ez így van.
De nem érzem ezt problémának.

Az elgondolás, hogy valós, értelmezhető adatot írjunk ki a főoldalon, egyszerűen azért, hogy ne legyen túl zsúfolt és azonnal adjon egy támpontot az állapotról.

Ha az SSD vadiúj (azaz az összes írás még TÉNYLEG 0 bájt, nem telepítettünk/másoltunk rá) akkor ennek nem sok jelentősége van, a működési idő és az indítások száma mindkettő ezt támasztja alá.
Hiszen pont azt várjuk, hogy az összes írt adat nulla legyen - de ha mégsem nulla, akkor azonnal megjelenik és máris megerősíti, hogy nem is új az SSD ;)

Ha pedig valami gond van és az SSD hibás, nem megfelelően működik, az a szöveges értékelésben és a kondíció %-ban azonnal látszik. De ha emellé odatesszük, hogy 0 bájtot írt összesen (ami biztosan nem igaz), az megkérdőjelezi a valós hibajelzés hitelességét.

Azaz: ha 0 bájt írást rögzített, miközben aktívan használva van (kondíciótól függetlenül), az minden bizonnyal TÉVES érték, ezért nem célszerű külön mutatni.
Természetesen a S.M.A.R.T. oldalon bármikor ellenőrizhető a megfelelő attribútum kiválasztásával (nem csak az aktuális érték, de annak változása is).

Ezért ez valóban (még korábban) mérlegelésre került és ezért nem jelenik meg a 0 bájt, mint összes írt adatmennyiség.

Persze ki lehet írni, csak amikor olyat ír ki a program, ami BIZTOSAN nem lehet pontos, szerintem pont az kérdőjelezi meg azt, hogy ismeri-e, megfelelően kezeli-e egyáltalán az adott típust a program.

> Attól, hogy az MWI beállt 1-re, attól még a többszörösét fel lehet írni rájuk(nagy általánosságban)

Valóban, bár ennek a teljes írt adatmennyiséghez nem sok köze van ;)
És az más kérdés, hogy ilyenkor ha mondjuk eltesszük az SSD-t egy időre, már nem biztos, hogy vissza is tudjuk olvasni az utoljára ráírt adatokat.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4745) joccadoki válasza hdsentinel (#4744) üzenetére


joccadoki
senior tag

Ahogy olvasom itt a dolgokat, eléggé az az elméletem, hogy az ssd-k nem megbízhatóak!
Az hogy ennyi idő elteltével, a kondíció egyáltalán csökken is az azt jelenti számomra, hogy igazából rendszer disknek sem optimális ezért az összegért. Egyszer csak behal? akkor vissza kell állni a lassabb sebességre, bukom a letöltött dokumentációkat, és 20000forinttot amiből ha mást nem de egy 600mb-s blacket veszek ami szintén gyors és sokkal nagyobb a területem is

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#4746) Hitman


Hitman
aktív tag

Sziasztok!
Úgy néz ki a Western Digital Black hdd-m (WDC WD1002FAEX-00Z3A0) elkezdett vacakolni. Igaz még csak 2 gyenge szektort jelez...
Nagyobb probléma, hogy a gyártói garancia március 20-ig él...
Szerintetek mit érdemes tenni?

WD Data Lifeguard Diagnostic for Windows szoftverrel teszteltem, de a rövid és a hosszú teszt is megszakadt.
HD Sentinel riportból:
Off-line adatgyűjtés állapota . . . . . . . . . : Vezérlő által megszakítva
Önteszt állapota . . . . . . . . . . . . . . . . : Sikertelen olvasó egység hibája miatt
....
Utolsó rövid ön-teszt eredmény . . . . . . . . . : Sikertelen olvasó egység hibája miatt

Szerk: A kondíció azért 92% az egyik helyen, mert alapértelmezetten az adatmező szigorúbb analízisére volt állítva a HD Sentinel...

[ Szerkesztve ]

(#4747) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Adott ez a téma.
Gondolom sokan olvastatok róla.
A kérdésem az lenne, a kártevő létrehozta a rejtett partíciót, akkor a hds teljes írásteszt, tudja ezt törölni?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#4748) M107 válasza Hitman (#4746) üzenetére


M107
addikt

:R

Tápegység típusa ?
Kábelek normálisan érintkeznek?
Teljes felület teszt eltarthat egy darabig.....

Visszavinném ha nem segít gariba ha már van még....
Hisz ott jött elő a hiba, 85-90% cserélik.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4749) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Hali, az alábbival mit lehet kezdeni? Mind2 SSD ilyen, HDD 100% teljesítményes. Elvileg minden driver fent van. Konfigom az adatlapomon.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#4750) Scholes9 válasza Scholes9 (#4749) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Tárgytalan. A Marvell vezérlőt szabványos SATA driverre cseréltem és megjavult :))

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.