Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4501) allein válasza allein (#4500) üzenetére


allein
addikt

Jó reggelt. Küldöm vissza gariztatni és ha kiderül, hogy hibás akkor az eladó fekete pontot kap. Beszámolok a fejleményekről, köszönöm szépen a segítséget.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#4502) liksoft válasza allein (#4501) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szervusz!

Ahogy nézem, ez egy folyamat volt. Ha igaz az eladó képe, akkor ott a drive hibátlan volt. Az egész drive-ra egy biztonsági törlést küldtél. Mivel nincs asztali géped, így érdekelne ezt hol tette meg a drive? Ugyanis a hibát okozhatja hibás tápellátás! Vagyis ha a Te tápegységed nem bírja a drive terhelését, okozhatta ez a hibát. Szállítási gondok esetén várható lenne a vizsgálat alá vont szektor, meg az átallokált szektor részen az értékek változása.

Nagy valószínűséggel az USB chip nem képes 2TB-nál nagyobb drive kezelésére. Ebben az esetben ha számítógépen formázod, majd itt használod a drive-ot, akkor 2TB után "átfordul" a címzés, és a lemez elejét kezdi felülírni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4503) liksoft válasza Fire/SOUL/CD (#4496) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Ugye nem arra gondolsz, hogy gépen belül partíció + formázás, majd másik HW-ben használja? Mert ha a másik eszköz nem jól kezeli, akkor 2TB írása után a címzés sérülése (túlcsordulás 4 byte-on) miatt felülírás várható a lemez elején, és ez durva adatvesztéshez vezet.

Minden eszközt a működési helyén, és a használandó rendszerrel kell inicializálni. Kizárólag az eszköz tesztelése idején szabad ettől eltérni. Ilyenkor viszont nincs rajta adat!

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4504) Fire/SOUL/CD válasza liksoft (#4503) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ebben az esetben lényegtelen, hogy miben inicializálja + formázza(csak SATA portra kötve legyen), mert pont az a cél, hogy ha végre GPT-re van inicializálva, majd visszatéve a rack-be, akkor látszódnia kell(ene) a 4TB-nak, bár az USb miatt a SMART hibák nem fognak eltünni(szvsz).
Ha nem, akkor a Jmicron USB vezérlő és/vagy a rack okozza gondot, az adatvesztés problémája még odébb van. (Ez a Jmicron USB/ATA egy ipari hulladék amúgy is)

allein - Itt az eladó egy hibátlan meghajtót adott el, mint azt képpel igazolta is. Ha másért nem is, de pont ezért keress egy havert, akinek az alaplapjára rá tudjátok kötni, mert ott majd lehet inicializálni+formázni, meg meg lehet nézni HDS-el újra(és ott hibátlannak kell majd lennie).
Nehogy abba a hibába ess, hogy letámadod az eladót, mert itt tettél már olyan dolgot a meghajtóval korábban, amit finoman szólva nem szabadott volna, utalok itt liksoft által is felvetett "Az egész drive-ra egy biztonsági törlést küldtél. Mivel nincs asztali géped, így érdekelne ezt hol tette meg a drive? "

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4505) liksoft válasza Fire/SOUL/CD (#4504) üzenetére


liksoft
nagyúr

NEM, NEM és NEM!

Ha a logikai méret (OS) nagyobb mint amit fizikailag mutat a csatorna, ott BIZTOSAN ADATVESZTÉS LESZ HASZNÁLAT SORÁN! Ráadásul nem az elején, hanem mikorra megnyugszik az ember, és eléri a határt, akkor! Lehet, hogy ez akár több is lehet mint egy év, így össze sem kötődik a kezdeti bénázással!

Nem a chip a hibás, hanem a benne lévő firmware. Pont ezért nehéz kiszűrni, mikor jó és mikor nem. A firmware meg sokszor a külső ház gyártójához köthető. Pld: A WD is használja 3TB-os külső drive-hoz, ahol a szektorméret 4kB, így XP alatt is elérhető a teljes kapacitás. Ilyen 512/4k anomáliák többször előfordultak már, és rengeteg a gond belőlük.

Az egyetlen korrekt lehetőség, hogy mindent CSAK a későbbi helyén inicializáljunk! Különben (nem kötelező) adatvesztés lehet a vége.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4506) allein


allein
addikt

"Az egész drive-ra egy biztonsági törlést küldtél. Mivel nincs asztali géped, így érdekelne ezt hol tette meg a drive? "

Ezt nem értem. Ez lenne a secure erase amit a NAS-on végeztem? Eladó adatai szerepeltek a merevlemezen és windows nem engedte törölni, ezért hajtottam végre a "secure erase" folyamatot. Azt is írjátok le miért nem szabadott volna ilyet csinálni, mert nem tudom. Illetve ezt milyen esetben érdemes végrehajtani, köszönöm szépen.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#4507) allein válasza allein (#4506) üzenetére


allein
addikt

Azt a tényt, hogy a NAS is híbásnak jelzi mivel magyarázzátok? :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#4508) Fire/SOUL/CD válasza liksoft (#4505) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

De most az adatvesztés, nem szempont... Olvass/nézz már kicsit vissza, már fizikai meghajtóként sincs jelen nála meghajtó, szerinted egy jelenleg "döglött" HDD-n az adatvesztésen kell aggódni? :DDD
(Eddig is értettem mit írtál, meg tudom is, hogy úgy van, én se ma kezdtem a szakmát, csak jelenleg lényegtelen az adatvesztésen aggódni, amikor sehol nem látszik a HDD, se rack-be, se NAS-ba, sehol...)

Van jobb javaslatod, hogy hogyan kellene életet lehelni a HDD-be, azon kívül, amit én javasoltam(azstali gép, SATA porton, aztán vagy feléled vagy nem)? :U

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4509) liksoft válasza allein (#4506) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vagyis a NAS volt az aki kezelte a drive-ot. Először még elfogadta, majd most reklamál miatta. A kettő között egy biztonsági törlés történt.

Ha igen, akkor attól tartok, a drive nem tolerálta a NAS-os környezetet valami miatt. Leginkább tápellátásra tippelek. Persze lehet más is, mert ilyen távolságból csak tippelni lehet.

Nem gond, hogy ráküldted. Sőt! Kijött egy hiba, és nem adatokkal teli állapotban.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4510) liksoft válasza Fire/SOUL/CD (#4508) üzenetére


liksoft
nagyúr

Én is értem. Viszont sehol nem olvastam, hogy amit írtál csak és kizárólag erre az esetre érted, más ne próbálja meg. Ha elolvassa nem ugyanilyen helyzetben valaki és magára veszi, akkor lehet adatvesztése. Az is igaz, ha ez megtörtént, magának kereste a bajt. De szerintem érdemes a hibára is felhívni a figyelmet ha van a rendszerben, nem csak mint elvégzendő feladatot leírni. Gondolj bele, még itt is megtörténhet, hogy látszólag végre "beáll", és a tulaj úgy is hagyja, mondván "végre". Nem is akarok belegondolni....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4511) allein válasza liksoft (#4509) üzenetére


allein
addikt

Első alkalommal sem fogadta el, illetve elfogadta és látta a teljes tárolóhelyet de, jelezte, hogy a HDD híbás. Ezután csináltam a secure erase folyamatot, semmi nem változott a vinyó állapotán.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#4512) liksoft válasza allein (#4511) üzenetére


liksoft
nagyúr

Értem. Vagyis első pillanattól ilyen állapotú a drive. Ez viszont tényleg felvet kérdéseket a drive előéletével kapcsolatban.....

Vasárnap és szerda között történt valami. Ezt az időszakot kell megnézni, elemezni.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4513) allein válasza liksoft (#4512) üzenetére


allein
addikt

Az a gond, hogy kettő napja van nálam, tehát kizárom azt a lehetőséget, hogy nálam híbásodott meg. Asztaligépbe bele kell rakni és kiderül, hogy hibás vagy nem.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#4514) liksoft válasza allein (#4513) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nagy kalappal hozzá.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4515) allein válasza liksoft (#4514) üzenetére


allein
addikt

Ipon visszajelzett, hogy garancia nincs a merevlemezre :C Jól átqurtak :K Ettől függetlenül még nem tudtam letesztelni asztaligépben :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#4516) allein válasza allein (#4515) üzenetére


allein
addikt

Eladó nem érhető el a telefonszámán. Mit lehet egyáltalán csinálni ilyen esetben? Mert ha kiderül, hogy csaló akkor jelenti fogom. De, arra gondolok ha a vinyó rossz és garancia nincs már.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#4517) rgeorge válasza allein (#4516) üzenetére


rgeorge
addikt

Itt tudod ellenőrizni a garanciát.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#4518) allein válasza rgeorge (#4517) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen, már le lett ellnőrizve és nuku garancia :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#4519) rgeorge válasza allein (#4518) üzenetére


rgeorge
addikt

Mit mond a wdc oldala?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#4520) allein válasza rgeorge (#4519) üzenetére


allein
addikt

No limited warranty :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#4521) rgeorge válasza allein (#4520) üzenetére


rgeorge
addikt

Ez egy egybe külső cucc (My Book Studio)? Azt hittem, egy belső SATA 4TB RED.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#4522) allein válasza rgeorge (#4521) üzenetére


allein
addikt

Nem tudtam, hogyan lett eredetileg vásárolva, erről nem mondott semmi az eladó. Azt mondta kapta és nincs szüksége rá. Ki akarom még próbálni pc-ben és ha kiderül rossz akkor jelenti fogom. Elég egyértelmű a dolog :) Telefonon sem érhető el.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#4523) rgeorge válasza allein (#4522) üzenetére


rgeorge
addikt

De ami nálad van, az egy belső HDD?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#4524) allein válasza rgeorge (#4523) üzenetére


allein
addikt

Igen, az egy belső hdd.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#4525) Fire/SOUL/CD válasza rgeorge (#4521) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az is, egy elsősorban NAS felhasználásra szánt/optimalizált (NASWare 2.0) SATA csatolós HDD... :K

allein - Na most azt hiszem elvesztettem a fonalat(de szvsz nem csak én) :F Szóval arról lenne szó, hogy vettél az Ipon-ról egy zsír új WD40EFRX - 68WT0N0 HDD-t (garival of course), ráadásul nem is egy ipari hulladék/pléhe/hulladék NAS-ba (Synology DS214+ (ami alapból HIVATALOSAN támogatja), és SEMMI garancia nincs rá? (KÖTELEZŐ 3év gari van rá... Nem gyártói gari :N )
Elnézést ha félreértettem/nem olvastam el stb valamit...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4526) rgeorge válasza Fire/SOUL/CD (#4525) üzenetére


rgeorge
addikt

És a WD warranty check egy My Book Studio-ként azonosítja a gyári száma alapján...

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#4527) Fire/SOUL/CD válasza rgeorge (#4526) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, pont ez a gond, mégpedig a hibás/rossz azonosítás, hisz -de ezt Te is tudod- a My Book Series az a klasszikus értelemben vett külső(external) HDD...

A topiktárs által vásárolt meghajtó 100%, hogy nem az... :N

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4528) rgeorge válasza Fire/SOUL/CD (#4527) üzenetére


rgeorge
addikt

Én arra tippelek, hogy az eladó (aki gondolom nem az iPon volt, hanem magánszemély) kipiszkált egy My Book-ból egy Red-et, és így adta el.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#4529) allein válasza rgeorge (#4528) üzenetére


allein
addikt

Így van 😃 Ipon úgy jön szóba, hogy a garijegyen ez szerepel. Iponnal kapcsolatba léptem a gariztatàs miatt de kiderült, hogy a hdd-n lèvő serial szàmra nincs gari. Ettől fúggetlenül nem èrtem mièrt nincs gari külön vinyóra 😔

#4526 rgeorge, akkor ezèrt nincs gari külön.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#4530) Plasticbomb válasza allein (#4529) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Talán mert a készülékre volt eredetileg a gari, viszont az eladó azt szétbontotta, vagy már előtte szétbontották, és ő így szerezte a vincsit. Alkatrészre külön nincs gari, csak egyben. Logikusan.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#4531) bunkomen


bunkomen
tag

Sziasztok!

Vettem egy júniusban vásárolt 3 évig garis 840 evo ssd-t. Nem is kértem róla sentinel képet, gondolván úgy sincs semmi baja. Erre nézem hogy 97%-os. Smart képet mellékelem... Lehet ettől bármi baja? Gariztatni mikor lehet, ha már fullra megadta magát?

Üdv

(#4532) Balathruin válasza bunkomen (#4531) üzenetére


Balathruin
veterán

Úgy tudom akkor is csökken ha "sok" rajta az írás. Szerintem semmi baja.

(#4533) bunkomen válasza Balathruin (#4532) üzenetére


bunkomen
tag

2.1tb körül van rajta az írás. Az sok egy 120gb-os ssd-nek?

Üdv

(#4534) DeFranco válasza bunkomen (#4533) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem, egyáltalán nem.

a tlc nandokra 1000 újraírási ciklust becsülnek, az 128 TB írásmennyiség. ez alapján még kb. 60x ennyit fog bírni

ez viszont egy becsült érték, simán bírhatja ennek a többszörösét, és mértékadó vélemények szerint a vezérlő előbb adja meg magát bármelyik ssd-ben, mint a nand-ok.

magyarul nem kell aggódnod.

az én 830-asom is kb. 4,5TB írással 97%-on áll

[ Szerkesztve ]

(#4535) Plasticbomb válasza bunkomen (#4533) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Pont most dobtak be egy hozzászólásban egy tesztet. 2 PetaBytenál jár két SSD, szóval lazán túl is élhet az eszköz téged. Is.:D

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#4536) bunkomen


bunkomen
tag

Köszi a válaszokat akkor semmi gáz. Majd az eladásnál lesznek kukacoskodók, de mire ez kikerül a gépből már lehet értéke se lesz :D

Üdv

(#4537) Telda


Telda
addikt

Hali!

Van egy 500GB-os vincseszterem, 49% kondícióval.
Van rajta pár hibás szektor. Ha futtatok egy full írás tetsztet javítható ez a kondíció érték?
Amúgy már kb. 2 éve használom a programot, de azóta 49%-on van :).

(#4538) Balathruin válasza Telda (#4537) üzenetére


Balathruin
veterán

Talán javulhat, de romolhat is.

(#4539) Steeve84


Steeve84
csendes tag

Sziasztok.
A tapasztalatomat szeretném veletek megosztani. a történet főhőse egy 1TB-os WD Green vinyó. A történet 2011 őszén kezdődik. Kb bolti megvételtől számítva a 6. hónapban egyszer csak gondolt egyet és 5-ből 1 indításra óhajtott működni. Reakció: :W Nem ütöttem vertem tényleg különösebb dolgokat sem csináltam vele nem volt külső USB-s tárolóban nem hurcolásztam. Benne figyelt az asztali gépben. Nagy nehezen 1,5GB/sec-re visszajumperelve és sata kábel cseréje után már javult valamit a helyzet felismerte de nagyon nehezen. HD Sentinel gyorsan lefuttat -> 9%-os kondíció. Adatokat lementettem gyorsan róla amit le tudtam. Partíció töröl, újra, teljes format. HD Sentinel továbbra is 9%-os kondíciót mutatott. Bad szektorral, gyenge szektorral, adathibával. Garis volt még postázni kellett volna a boltnak ahol vettem de nem foglalkoztam vele, meg nem is értem rá ilyenekkel bíbelődni, legszívesebben kalapács alá tettem volna.
Mindenesetre a lényeg a következő: használtam így, fontos cuccok nem voltak rajta, sorozatokat szedtem le rá esténként azokért meg nekem nem kár ha odavan, max letöltöm mégegyszer. A lényeg, hogy most új alaplap proci rammal 100%-os a kondíció 3 év folyamatos használat és több tera adatforgalom után. 0 bad sector, 0 gyenge szektor, egyedül rengeteg sok adatkapcsolati hibát ír de az értéke nem növekszik. A vinyó nagyszerűen muzsikál már 1,5 éve.
Elég Ghost in the shell szitu volt.

May the Schwartz be with you! :-)

(#4540) Telda válasza Balathruin (#4538) üzenetére


Telda
addikt

"de romolhat is."
Hát ez nem túl bíztató :DDD .

(#4541) hdsentinel válasza allein (#4481) üzenetére


hdsentinel
őstag

Általánosságban érdemes vigyázni a képekkel, azok akár manipulálva is lehetnek.

Pontosan eladás / vétel céljából készült a Hard Disk Sentinel egyik lényeges funkciója: a Riport menü alatt található "Hivatalos lemez riport mentése" opció. Ezt az eladó elmenti és átküldi a vevőnek, aki azt egyrészt meg tudja nézni bármilyen böngészőben (így láthatja a teljes állapotot, működési időt, esetleges hibákat, stb...) másrészt ugyanitt ellenőrizni tudja a riport hitelességét, azaz, hogy nincs-e kozmetikázva kicsit, tényleg a valós állapotot mutatja a drive-ról.
Sőt, mivel a teljes modell, sorozatszám is megvan, már ilyenkor (azaz vásárlás ELŐTT) is meg tudja nézni a gyártónál, hogy van-e rá garancia.

Szóval érdemes ezt kérni az eladótól vásárlás előtt. Ez védi a vevőt is, de adott esetben az eladót is, mivel ezzel ő is tudja igazolni, hogy milyen állapotban volt küldéskor.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4542) hdsentinel válasza Plasticbomb (#4535) üzenetére


hdsentinel
őstag

Azért ezzel óvatosan: lehet, hogy még "él" ennyi írás után, de ha kikerül a gépből és egy ideig pihen, vajon még mindig visszaolvasható az adat?
Az írástól ugyanis a memóriacellák sérülnek, a tárolt adat pedig egyre nehezebben olvasható vissza.
Jó esetben csak lassul, aztán egy idő múlva már nem biztos, hogy minden visszanyerhető....

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4543) hdsentinel válasza Steeve84 (#4539) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Szép példája, hogy a működési környezet mennyire meg tudja határozni a HDD működését: mennyire sok hibát, problémát, sőt akár adatvesztést is okozhat egy gyengébb minőségű kábel, csatlakozás, táp - de akár a géppel kapcsolatos instabilitás (pl. túlhúzás, chipset-túlmelegedés).
A merevlemez (de ilyen szempontból az SSD is) eléggé érzékeny az instabil működésre és nem ritkán nem okozója, csak elszenvedője a problémáknak.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4544) hdsentinel válasza Telda (#4540) üzenetére


hdsentinel
őstag

Sok múlik azon is, hogy MI okozza az alacsonyabb kondíciót.

Pl. ha gyenge szektorok, akkor azok javulhatnak (ideális esetben el is tűnhetnek) és a kondíció % is javulhat a Lemez -> Felület teszt -> Lemez felületének újrainicializálása teszttől (néha a gyorsabb írás-teszttől is).

Általánosságban, ha az állapot nem 100%-os, érdemes a teszteket lefuttatni:

Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni?

így egyrészt kiderül, ha az állapot instabil, felszínre kerülnek az esetlegesen rejtett (pl. ritkán használt területet érintő) hibák, valamint azok javításra is kerülnek.
Másrészt ha nincs ilyen, akkor kiderül, hogy az állapot stabil - így a merevlemez (állapottól, működési időtől függően) akár még használható, persze folyamatos felügyelet mellett.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4545) Telda válasza hdsentinel (#4544) üzenetére


Telda
addikt

Köszi, ezt írja ki problémának.

(#4546) allein válasza allein (#4529) üzenetére


allein
addikt

Vinyó pc-ben volt, kiderült, hogy hibás, eladó jelentve :(((

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#4547) hdsentinel válasza Telda (#4545) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ezek már nem okoznak több problémát, mivel helyettük már a tartalék területet írja / olvassa a HDD.

Ezért érdemes a teszteket megnézni és ha azok nem jeleznek további hibát, az állapot stabil, akkor ezzel még akár évekig is mehet a merevlemez.

A tesztek alatt legalább kiderül, hogy van-e további gond a kábelekkel, csatlakozásokkal (ha tovább emelkedik az adatátviteli hibák száma), amit esetleg érdemes ellenőrizni / cserélni ha szükséges.

További infók pl. kicsit korábbról: [link]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4548) harry3


harry3
őstag

Üdv.
Ilyen adatokkal kellene aggódnom?

Teljesítmény: 100%
Kondíció: 25%
Működési idő: 746 nap 2 óra
Becsült hátralévő élettartam 67 nap
Összes indulás/leállás: 4747

A lemez felületén található 97 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
A lemez felpörgése során előfordultak problémák 3 alkalommal.

(#4549) Telda válasza hdsentinel (#4547) üzenetére


Telda
addikt

Köszönöm!
Futtattam egy írás/olvasási tesztet, de nem talált hibát.
Amúgy már kb. 2 éve mikor először felraktam a programot, már akkor is ezt írta, de szerencsére azóta nem is romlott az állapota.
Ezek az átviteli hibák meg nem tudom miből adódhattak, mindig is asztali gépben volt.
Bár lehet a kábellel lehetett valami.

(#4550) Steeve84 válasza hdsentinel (#4543) üzenetére


Steeve84
csendes tag

Igen valóban! Ezért is írtam le a történetet. Azóta tápot cseréltem és csak minőségi sata kábelt vagyok hajlandó használni, a kábeleket is igyekszem gondosan szépen, összefogottan, rendszerezetten vezetni a gépen belül, úgy hogy azok ne törjenek, feszüljenek. Meghálálja a gondoskodást.
Nyáron vettem SSD-t. Két dolgot bánhat az ember vele kapcsolatban:
1. Ha nincs akkor bánom, hogy nem vettem még ssd-t.
2. ha van akkor pedig: de megbántam, hogy nem vettem hamarabb ssd-t.
:DDD

May the Schwartz be with you! :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.