Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4301) hdsentinel válasza Krystal_s (#4300) üzenetére


hdsentinel
őstag

Portable esetén értelmetlen a rendszerrel együtt indítás, programtól függetlenül.

Ez az egy funkció pont ezért nincs benne a Portable Hard Disk Sentinel-ben - hiszen ha együtt indítanád a rendszerrel, akkor valóban a telepített verzió az előnyös. Ez kicsi, gyors, lényegesen alaposabb, részletesebb és több információt, lehetőséget ad az említett másik programnál.

A Portable, ahogy a neve is mutatja, hordozhatóságra készült, arra, hogy bármikor KÉZZEL el tudod indítani egy elemzésre, tesztelésre, vizsgálatra.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4302) Daler válasza Mezga Aladár (#4290) üzenetére


Daler
csendes tag

Igen, megtalaltam, thx! :R
Visszanezve kb. 6 eve mar volt egy ilyen esetem, akkor jotallas kereten belul cserelve lett a hdd. Ez viszont nem garis, van erre javitas (firmware), mert nem talaltam. :O

(#4303) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Az mitől lehet, hogy miután beállítottam a Lemez leállítás akadályozást *-al (fejparkolás miatt) 5 percenként megakad a lemez, amikor videót nézek, vagy zenét hallgatok ugrik a hang egyet. A beállításokban átállítottam az Ellenőrzés gyakoriságát az alap 5 percről 6 órára, majd kellett egy restart (mert addig továbbra is 5 percenként megakadt a lemez). Restart után megszűnt az akadás pár napra, de most 2-3 nap után csak úgy ismét előjött.
Lehetséges, hogy egy idő után visszaáll az Ellenőrzés értéke úgy, hogy közben 6 órára van állítva?
Hajszálpontosan 5 percenként történik az akadás és azóta, mióta próbálgatom a fejparkolás leállítását.

(#4304) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Ez még kimaradt az előbb..
A Lemez leállítás akadályozásához milyen időközönként küld a parancsot a HDSentinel?

(#4305) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Azt hiszem mostantól abbahagyom a SMART értékek nézését, mert így semmi értelme, hogy lemezenként mást jelentenek ezek az értékek.
Szerinte 600 milliószor :Y kapcsolt ki a lemez, miközben 100%-os a kondíció, na persze...
kép:

(#4306) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Sentinel! láttál már ilyet?
[link]
[link]
[link]
[link]

2 terrának látja a gép. A HDD belül ujjlenyomatos. A program mit látott volna ha kézhez kapáskor ráküldik?

Az USB port utólag tört le amikor elment a tulaj agya attól h átverték. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4307) liksoft válasza Kolondrum (#4306) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A HDD matricájáról kérek képet. Az 5400-as család és a modelszám furcsa, de nem látom pontosan!

Viszont bontott a drive. A fejszerelvénynél a matrica át van szúrva.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4308) Mezga Aladár válasza Kolondrum (#4306) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Wd elements házban seagate lemez??

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#4309) Kolondrum válasza liksoft (#4307) üzenetére


Kolondrum
félisten

Sajna nem tudok, csak megmutatták. Én mindent látok fel tudom nagyítani. :F

Mezga Aladár! Az még semmi, a gép WD-nek látta 2 terrával. Másoltak rá, ment és amikor 16G körül ért kékhalál. Gép újraindít, fel fel ismerte, és amint rákattintottál, hogy meghajtó megnyitása csonttá fagyott a gép.

(#4310) Mezga Aladár válasza Kolondrum (#4309) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Mennyiért sikerült megvennie?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#4311) Kolondrum válasza Mezga Aladár (#4310) üzenetére


Kolondrum
félisten

60 dollár volt. Aliexpress, de végül visszakapta a pénzét.

(#4312) Anonymus23 válasza Kolondrum (#4311) üzenetére


Anonymus23
veterán

De rajta van a gyártási dátum is: 2009 (12.23?)
Lett volna egy drága PATA-s háza az ismerősnek :)

Gondolom ment a negatív értékelés a gonosz kis sárgának :)

;) - The Power of the Light Side

(#4313) hdsentinel válasza Krystal_s (#4303) üzenetére


hdsentinel
őstag

Használd a Riport menü -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek opciót, így kiderülhet, mi lehet a gond.

1) melyik meghajtóról (HDD-ről / partícióról) nézel filmet? Az milyen állapotú, van-e valami gond vele?

Maga a felismerési folyamat (ami alapesetben 5 percenként zajlik) általában nagyon rövid ideig tart. Rosszabb állapotú HDD és/vagy külső keret és/vagy nem megfelelő illesztőprogram okozhatja, hogy a HDD lassabban válaszol, mint kellene. De ilyenkor általában csak a program vár a válaszra, a HDD egyéb működését (pl. filmlejátszás róla) ez nem befolyásolja.

> A beállításokban átállítottam az Ellenőrzés gyakoriságát az alap 5 percről 6 órára, majd
> kellett egy restart (mert addig továbbra is 5 percenként megakadt a lemez)

Akkor ez nem a Hard Disk Sentinel. Ha átállítod, akkor egyből átáll és alul is nyomon követheted, hogy mikor ellenőrizte utoljára az állapotot.

> Lehetséges, hogy egy idő után visszaáll az Ellenőrzés értéke úgy, hogy közben 6 órára van állítva?

Nem, ez kizárt.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4314) hdsentinel válasza Krystal_s (#4304) üzenetére


hdsentinel
őstag

Drive-tól (gyártó, típus, firmware verzió) és aktuális helyzettől függ.

Általában percenként többször is (némely drive-nál akár 15-20 alkalommal is), pontosan azért, hogy a parkolást is meg tudja akadályozni ha be van állítva.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4315) hdsentinel válasza Krystal_s (#4305) üzenetére


hdsentinel
őstag

Nem jól fogalmaztál: a SMART értékek ILYEN figyelését (azaz decimálisba váltott értékek) figyelését értelmetlen nézni.

Ezért nem így mutatja a program az értékeket alapban, hanem hexadecimális formában, ahol avatott szem rögtön látja, miről van szó. Csúnya leszek: nem avatott szemnek pedig felesleges ezt nézni, mivel a Hard Disk Sentinel pontosan arra készült, hogy ne legyen rá szükség: a kezdőlap megmutat minden lényeges adatot (kondíció, hibák száma és leírása, működési idő - és indítások száma).

Számos gyártónál, típusnál az egyes attribútumok különböző helyiértékein (alsó, középső, felső szó) más-más jellegű adatokat tárol.

Például ha "normál" nézetben nézed ezt a HDD-t (jobb gomb a S.M.A.R.T. -on és a Decimális adatmező opció mellől kiveszed a pipát), akkor rögtön látható, hogy ez itt

25290012

Amiből nekünk a 0012 (az alsó szó, azaz a jobb oldali 4 számjegy) az érdekes, ami megmutatja, hogy valójában 18 (a 0012 decimálisra váltva) az, amit keresünk. A középső szó (2529) egész mást is jelenthet, pl. a maximálisan elérhető ill. élettartam alatt még hátralévő mennyiséget (de akár teljesen mást is, ez a gyártón múlik).

Pontosan ezért jobb oldalt alul a grafikon mellett ki tudod választani, hogy az érték mely részének változását kívánod megtekinteni: a teljes értéket (ami bizony félrevezető lehet!) vagy csak egy részét (felső / középső / alsó szó - ami balról jobbra haladva megegyezik az egyes helyiértékeken található mennyiségekkel).

Ennél már csak egy rosszabb van: amikor elkezdik összehasonlítani az értékeket két teljesen különböző gyártójú HDD esetén, hogy az egyiknél milliós számok találhatóak, a másiknál meg ugyanott 0... :B

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4316) liksoft válasza Kolondrum (#4309) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia! Köszi, most már látom. A NoScript szűrt, amit nem szeretek kivenni. Az az érdekes, hogy ilyen drive-ot nem is ismerek. Gugli 20GB IDE-ként jelzi összesen! 3 bejegyzésben! Nagyon ritka típus lehetett, a gyártó oldalán nem ellenőriztem még le. Viszont 5400.3 alatt nem is futottam ilyenbe. Azt tudom elképzelni, hogy a 20-as gyártása régen kifutott, mikor még garanciába kellett ilyent adni, ilyenkor régen az újabb széria volt kapacitásban gyárilag visszavéve (nem is lehet nagyobbnak állítani). Vagyis egy igen ritka Sea HDD került WD házba, ahol az illesztő firmware-e lett megbuhizva. Ritka nagy átverés.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4317) hdsentinel válasza Kolondrum (#4306) üzenetére


hdsentinel
őstag

Wow ;)

A 2 TB valószínűleg úgy, hogy 2047 GB: ez az amikor a külső házban lévő USB bridge chip nem tudja a HDD-t korrektül kezelni és még a kapacitását sem tudja pontosan lekérni.

Valószínűleg a bridge chip általi adatokat, modellszámot (pl. "WD Elements") mutatott volna, szerintem a HDD állapotát el sem tudta volna érni pont azért, mert nem tud a bridge chip sem kommunikálni vele rendesen.

A kékhalál szinte teljesen természetes, várható, nekem az a furcsa, hogy egyáltalán el tudtak kezdeni másolni rá...

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4318) Krystal_s válasza hdsentinel (#4313) üzenetére


Krystal_s
addikt

Egy pillanat és küldöm...
1. Ez egy kis notebook (LCD TV-re kötve). 1db HDD van 2 részre particiónálva. A rádiót online hallgatom Winamp lejátszóval. Videókat általában a D: particióról nézem PotPlayer-el. A HDD állapota 100%-os. Mióta írtam még nem jött elő az akadozás.
Sokszor egy manuális lekérdezésnél/frissítésnél, vagy akár egy másik program megnyitásnál is hallható egy kis megakadás, ha megy közben az online rádió. Kisebb megakadások szoktak lenni néha, naponta 1-2x, de hogy hajszálpontosan 5 percenként folyamatosan, olyan még soha nem volt korábban.
Hard Disk Sentinel mellett, ami a lemezre vonatkozó program és folyamatosan fut, az a gyári Toshiba HDD Protection program és a Toshiba HDD SSD Alert service.

"nem avatott szemnek pedig felesleges ezt nézni"
Egyetértek és elnézést kérek a sok kérdésem miatt. Én sem tettem korábban. Tényleg ez a fejparkolás téma "hülyített" meg a témával kapcsolatban, mert nem szeretném, ha tönkremenne a lemez egy rossz beállítás miatt.

Köszönöm szépen az információt. Azért elküldök egy riportot. :B :)

(#4319) hdsentinel válasza Krystal_s (#4318) üzenetére


hdsentinel
őstag

> ami a lemezre vonatkozó program és folyamatosan fut, az
> a gyári Toshiba HDD Protection program és a Toshiba HDD SSD Alert service

Érdemes lenne ezeket megnézni, hogy van-e egyáltalán értelme futtatni őket?

Esetleg a Windows-ban az energiagazdálkodási beállításoknál is érdemes még körülnézni, nem akarja-e a Windows leállítani 5 perc után a merevlemezt?

Küldtem privátot is.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4320) joghurt


joghurt
addikt

Sziasztok!
Egy Toshiba notebook vinyó csinál olyat, hogy ha be van dugva, akkor totál lelassul tőle a gép, folyamatos HDD I/O mellett. Ha már induláskor fent van (akár másik rendszerről bootolva), akkor sohasem jut el odáig, hogy elinduljon a Windows. Ha később rakom külső rackbe, akkor csak onnantól kezdve.
A HD Sentinel szerint állapota kiváló, 95%, csak néhány gyengébb szektora lesz majd. Minden paramétere jó.
Van rá valakinek valami ötlete, mit érdemes még megnézni? A file-rendszer megsérült (nem volt türelmük kivárni a bootolást, kikapcsolták menet közben), a Windows RAW-nak látja. Az Ease US Data Recovery egész sok mindent megtalált, de 6 nap alatt jutott el 60%-ig, és már egy napja a 62%-on áll.
Így a fontos dolgokat is elég nehéz lesz lementeni róla.

A tej élet, erő, egészség.

(#4321) joghurt válasza joghurt (#4320) üzenetére


joghurt
addikt

Amint ezt elküldtem, hirtelen felugrott 79%-ra. :)

A tej élet, erő, egészség.

(#4322) hdsentinel válasza joghurt (#4320) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

Pont a fájl-rendszer leírók, partíciós tábla ill. MFT kritikus részén találhatóak a gyenge szektorok, ill. lehet, hogy még további is lesz, ahogy a HDD folyamatosan olvassa végig a felületet.
Ha ilyenre fut, szépen megáll, gondolkozik jó ideig.

Ezt láttad, amikor is "akkor sohasem jut el odáig, hogy elinduljon a Windows.", mivel sok BIOS ezt nem tolerálja jól és nem lép tovább, vagy akár órákig is tarthat, hogy time-outtal tovább lépjen, amit általában senki nem vár meg.

> A file-rendszer megsérült (nem volt türelmük kivárni a bootolást, kikapcsolták menet közben),

Igen, ez a gyenge szektorok születésének melegágya. Az első még általában véletlen (pl. áramszünet vagy kifagyás miatti lekapcs/reset), a többi pedig már jön így szépen sorban.

Bármilyen furcsa is, az esetek nagy többségében valóban nem merevlemez-hiba, de fájl-rendszer sérüléshez vezethet, mint most is, ezért érdemes elkerülni / megjavítani.

Ha végez az adatmentés, Lemez menü -> Felület teszt -> Lemez felületének újrainicializálása segít.

(esetleg érdemes Riport menü -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek opció, akár többször is, állapotot és annak változását ellenőrizendő).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4323) joghurt válasza hdsentinel (#4322) üzenetére


joghurt
addikt

Köszi. A legelső feladat most a lementés, utána állok neki reszelgetni. Csak reménykedtem, hogy már magát a mentést is fel lehet gyorsítani valami emberi időre.

A tej élet, erő, egészség.

(#4324) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Ilyen hibát még nem láttam.
Telepítettem a HD Sentinelt,és ha elindítom a programot a 2 HDD - ról nem ír ki semmi infót,(hőmérséklet stb ) csak az SSD-ről vannak adatok.Felraktam a legújabbat és ha elindítom a programot akkor az OP kék halált kap,előtte ki ír valami hibát (nem kezelt kivétel,vagy valami hasonló),majd lefagy a képernyő,és jön a kék halál.
Mi lehet a gond ?
Valami driver hiba olvasható a kék halál szövegében.



[ Módosította: radi8tor ]

(#4326) hdsentinel válasza baboss (#4324) üzenetére


hdsentinel
őstag

Valami az op.rendszer telepítése ill. driver-ek körül nem kerek, középső képen látható, hogy valamilyen op.rendszer hívás sikertelen.

A HDSentinel ezeket jól tolerálja, ami nem feltétlen szükséges, azt tudja nélkülözni, de egy ponton túl sajnos nem megy....

1) A legújabb 4.50.11 -es verziót nézted? Érdemes lenne. [link]

2) Érdemes lenne az alaplaphoz (merevlemez-vezérlőhöz) tartozó illesztőprogramok telepítése a Driver Zóna oldalról.
Ez nem minden esetben a legújabb.

3) A gép indításakor F8, majd indítsd csökkentett módban és úgy nézd meg, hogy működik-e.

4) A gép indításakor F8, majd válaszd a "Rendszerhiba esetén automatikus újraindítás tiltása" opciót. Így legalább a kékhalál képernyője látható marad, leolvasható a hibás driver neve, hibakód.

Esetleg próbaképpen meg lehet cserélni a SATA portokon az egyes eszközöket, némely alaplapnál számíthat.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4327) baboss válasza hdsentinel (#4326) üzenetére


baboss
őstag

Köszi a linket. :R Ezzel már jó,ki is próbáltam.
Én ínét szedtem le a legelsőt.link és ezzel nem megy.

(#4328) dokee78


dokee78
félisten

Hu ez ijesztő,érdekes a BIOSban be van állítva a Smart és nem jelez.
Szoftveresen nem lehet javítani ugye?
Ha igen,hogyan tudom?
Érdekes mert a Maxtorom sokkal régebbi és nincs baja.

[ Szerkesztve ]

(#4329) dokee78 válasza dokee78 (#4328) üzenetére


dokee78
félisten

Hirens Boot CD-n és UBCD sem találom a HDD regeneratort. :(

(#4330) bukti2


bukti2
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Intel SSD 520 120GB (SSDSC2CW120A310) SSD-m és a HDS 80%-os teljesítmény ír a TRIM miatt.
Visszaolvastam pár commentet és látom, hogy új drivert kellne felraknom a SATA AHCI vezérlőhöz, de sajnos nem találok.
Alaplap: ASUS P5QC
Chipset: Intel P45 / ICH10R
Jelenlegi driver: Intel(R) ICH10R SATA AHCI Controller (verzió: 8.9.0.1023)

Ha visszaállítom a Win 7-es drivert, akkor működik a TRIM, 100%-ot ír a HDS.
Ekkor viszont az a gond és az zavaró, hogy az SSD-t eltávolítható eszközként mutatja a Win 7, mint egy pendrive-ot.

Tud valaki esetleg újabb drivert ehhez a vezérlőhöz vagy meg lehetne oldani valahogy, hogy Win 7-es driver esetén ne mutassa az SSD-t eltávolíthatóként?

A másik problémám egyébként a HDS-ben (mindkét driverrel), hogy nem jelzi az SSD hőmérsékletét, kérdőjeleket látok csak. Erre van valami megoldás?

Köszi a válaszokat előre is :R

(#4331) StSanya válasza dokee78 (#4329) üzenetére


StSanya
őstag

Régebbi Hirens-en rajta van, talán a 10-esen.

Nyomj egy képet a SMART fülről is, de előtte még kattints jobb klikkel az értékekre és decimális kijelzésre állítsd át!

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#4332) StSanya válasza bukti2 (#4330) üzenetére


StSanya
őstag

Az ICH sorozathoz az utolsó Intel által javasolt driver a 11.7.0.1013

A két .zip a x32 és a x64 bites floppyra is tehető driver, én ezt javaslom telepíteni. Kibontod az operációs rendszernek megfelelőt, s eszközkezelőben telepíted.

Az .exe-k felteszik az Intel segédprogramját is, ami a tálcán ül. Ez RAID mellé hasznos, AHCI mellé teljesen felesleges, ha amúgy is fut egy HD Sentinel, ami jelzi a HDD kondíció esetleges romlását.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#4333) dokee78 válasza StSanya (#4331) üzenetére


dokee78
félisten

(#4334) StSanya válasza dokee78 (#4333) üzenetére


StSanya
őstag

Én mondjuk a Regeneratort DOS módba futtattam eddig mindig, de reméljük így is jó.

Ránézésre én is kevesellem a 8 %-ot, de van ott írási és más hiba is, kiderül majd, ha a Regenerator el tudja tüntetni a függő szektorokat. Meg nem mai gyerek az a Samu, van benne üzemidő... :)

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#4335) dokee78 válasza StSanya (#4334) üzenetére


dokee78
félisten

De a Maxor jóval régebbi,igaz a Samu a rendszerlemez.
4 hónapot kibír még szerinted?

[ Szerkesztve ]

(#4336) StSanya válasza dokee78 (#4335) üzenetére


StSanya
őstag

Ha a függő szektorok helyreállítódnak, akkor jobb lesz a kondíció, s több napot is fog írni a hátralévő időhöz. Amúgy ha nem romlik tovább ezen állapot, akkor persze. De folyamatosan figyelni kell.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#4337) bukti2 válasza StSanya (#4332) üzenetére


bukti2
csendes tag

Köszi szépen! Ezzel az újabb driverrel a TRIM támogatva és engedélyezve is van és 100%-os a teljesítmény. :)
Viszont sajnos az SSD hőmérsékletét még mindig nem írja ki. Erre valami ötlet?

(#4338) dokee78 válasza StSanya (#4336) üzenetére


dokee78
félisten

Eddig jót jelent ugye,Windows alól?

(#4339) StSanya válasza dokee78 (#4338) üzenetére


StSanya
őstag

Igen! Reméljük a többi szektor is így visszaáll!

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#4340) StSanya válasza bukti2 (#4337) üzenetére


StSanya
őstag

Van abban az SSD-ben egyáltalán hőfok szenzor? Nem biztos, pl. az én Intel SSD-mben sincs...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#4341) dokee78 válasza StSanya (#4339) üzenetére


dokee78
félisten

Kijavította mindet,mégis ugyanazt mutatja a HD sentinel.

(#4342) StSanya válasza dokee78 (#4341) üzenetére


StSanya
őstag

Újraindítás után is?

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#4343) dokee78 válasza StSanya (#4342) üzenetére


dokee78
félisten

Igen restart után.
Sajnos előbb utóbb kuka lesz.
Lehet bízni a HD sentinelben?

(#4344) StSanya válasza dokee78 (#4343) üzenetére


StSanya
őstag

Igen. Nyilván a hátralévő idő az egy becslés, nincs márványba vésve... Olyan még előfordul, hogy adott HDD-nél rosszul számol, javaslom küldj egy riportot a fejlesztőnek!

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#4345) dokee78 válasza StSanya (#4344) üzenetére


dokee78
félisten

Van valami trükk/tipp hogyan húzzam ki minél tovább?
Hogyan tudom kímélni azon kívül,hogy nem kapcsolom be?

(#4346) StSanya válasza dokee78 (#4345) üzenetére


StSanya
őstag

Folyamatosan menjen a HDS, a Beállítások/Küszöbértékeknél állítsd be, hogy 8%-nál visítson. És persze a fontos dolgokat mentsd le. Használd így, ha nem romlik tovább a kondíció, örülsz, ha viszont igen (Napló fülön látni fogod, hogy miért), akkor ne kockáztass, cseréld le, szerintem.

De azt a riportot küldd el, hátha valami nem stimmel a kalkulációval.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#4347) dokee78 válasza StSanya (#4346) üzenetére


dokee78
félisten

2 szektorhibánál is 9% a kondíció?
Normális ez?

Csak ez a figyelmeztetés:

[ Szerkesztve ]

(#4348) hdsentinel válasza baboss (#4327) üzenetére


hdsentinel
őstag

Akkor valóban olyan vezérlőd van, amihez a kompatibilitás javult időközben az újabb verzióban (elég sok ilyen van...)

Tudnál a Riport menü -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek opcióval küldeni egy riportot?
Így ellenőrizni lehet, hogy minden OK-e vagy az adott vezérlőhöz / helyzethez milyen további fejlesztést lehet tenni.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4349) hdsentinel válasza dokee78 (#4328) üzenetére


hdsentinel
őstag

Érdemes lenne megnézni az újabb verzióval:

[link]

ami már jóval kedvezőbbnek mutatja a Samsung-ot.

Itt a fórumon volt már szó róla párszor: bizonyos Samsung-ok esetén az értékek együttállása gyanús volt és ez okozta az alacsony kondíciót, ami valóban furcsa volt, különösen, hogy igazán nem volt indokolt.
Ez utána alaposan kivizsgálásra került és az értékelés módosult ennek megfelelően, így a fenti linken elérhető verzióval már várható a jóval magasabb kondíció.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4350) hdsentinel válasza bukti2 (#4330) üzenetére


hdsentinel
őstag

Sajnos elég sok SSD-ben egyáltalán nincs hőmérő szenzor, ezért marad a hőmérséklet ismeretlen.
A gyártó ezt nem tartotta fontosnak :O
Könnyen ellenőrizhető: a S.M.A.R.T. oldalon nincs "Temperature" ill. hasonló jellegű attribútum (ellentétben más SSD-kkel ill. a HDD-k döntő többségével).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.