Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4351) hdsentinel válasza dokee78 (#4347) üzenetére


hdsentinel
őstag

Az a 2 szektorhiba, az igazából csak gyenge szektor - ami önmagában nem kritikus. Általában (bármilyen furcsán hangzik) nem HDD-vel kapcsolatos hiba, a háttérben valamilyen esemény / környezeti behatás (pl. áramszünet, szabálytalan leállítás / reset, kábelhiba, túlhúzás (overclock) stb...) áll, ami miatt a HDD működési instabillá válik.

Ezeket KELLETT volna megjavítania az általad használt programnak, amit az nem tett meg - így kérdéses, hogy mennyi értelme van. Még szebb, hogy azt mutatja, hogy javította, abba a tévhitbe ringatva a felhasználót, hogy milyen sokat tett - pedig semmit. Ez gáz...

A gyenge szektorok valódi javítására a Hard Disk Sentinel felület tesztjei alkalmasak, amik pontosabb eredményt adnak.
Jelenleg ez teljes törléssel jár, remélhetőleg ennél finomabb megoldás is lehetséges lesz a jövőben.

A korábbi linkről elérhető változattal és a (regisztrált változatban) a Lemez menü -> Felület teszt -> Lemez felületének újrainicializálása teszt után várható, hogy _teljesen_ megjavuljon a drive, azaz 100%-os legyen ismét és gond nélkül működjön, mint ahogy ez a HDD is pl. Hard disk case: weak sectors (angol nyelven bemutatva egy eset, ami javításra került).

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4352) dokee78 válasza hdsentinel (#4351) üzenetére


dokee78
félisten

Valami van,mert már nem piros :D
Érdekes más Smart progi nem lát hibát.
Amit írtál,ott sajnos a lemezen található adatok törlődnek :(

[ Szerkesztve ]

(#4353) bukti2 válasza hdsentinel (#4350) üzenetére


bukti2
csendes tag

Nem találom a S.M.A.R.T. oldalon se, ezekszerint sajnos tényleg nincs benne szenzor. :(
Köszi a segítséget.

(#4354) hdsentinel válasza dokee78 (#4352) üzenetére


hdsentinel
őstag

Milyen verzióval nézed? Azzal, amit javasoltam? Ez nem látszik a képen.
Azzal ennél jóval nagyobb kondíciónak kellene lennie, mivel valóban "csak" a két gyenge szektor van, ami még annyira nem vészes - ráadásul javítható.

RIport menü -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek opciót érdemes esetleg használni, abból látom, hogy mi a helyzet.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4355) dokee78 válasza hdsentinel (#4349) üzenetére


dokee78
félisten

Ezzel a verzióval tökéletes:
Mi volt a gond,rossz verzió?
Én meg kapkodva pánikolva rendszert telepítettem.

(#4356) liksoft válasza dokee78 (#4355) üzenetére


liksoft
nagyúr

Amennyiben a kapkodás következményeként nem küldtél riportot Sentinelnek, soha nem fog kiderülni mi okozta a hibát.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4357) hdsentinel válasza dokee78 (#4355) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ahogy írtam, bizonyos Samsung-ok esetén az értékek együttállása gyanús volt és ez okozta az alacsony kondíciót.

Ez utána alaposan kivizsgálásra került és az értékelés módosult, hogy ne jelenjen meg ilyen alacsony kondíció.

Az eredeti okról bővebben itt: [link]

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4358) TROG AIR


TROG AIR
aktív tag

Sziasztok,irány gariztatni, vagy használhatom még nyugodtan?

430 pozitív , 0 negatív....

(#4359) StSanya válasza TROG AIR (#4358) üzenetére


StSanya
őstag

Akkor tudod gariztatni, ha a gyári teszt progi is hibát jelez. A HDSentinelt önmagában nem fogadják el általában a kis- és nagykerek. Milyen gyártmány ez? Akkor lehet linkelni a gyári tool-t...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#4360) TROG AIR válasza StSanya (#4359) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

Megtaláltam a gyári data diagnostic-ot [link],köszi. :K

[ Szerkesztve ]

430 pozitív , 0 negatív....

(#4361) TROG AIR válasza TROG AIR (#4358) üzenetére


TROG AIR
aktív tag

A WD saját diagnosztikai programja szerint hibátlan,mindhárom teszttel,és a Hd Sentinel destruktív,hosszú tesztje alapján is az,a hibák száma,és semmilyen más számadat nem nő-nem nőtt,
- nyugodtan használhatom a továbbiakban?

430 pozitív , 0 negatív....

(#4362) StSanya válasza TROG AIR (#4361) üzenetére


StSanya
őstag

Igen, de figyeld a HDS-el.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#4363) borix


borix
őstag

Üdv.
Napi színre lebontva hol lehet megnézni benne,hogy mi és mennyi adatot írt az SSD-re?

(#4364) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

HD Sentinel DOS bootable pendrive-ot szeretnék létrehozni.
De az installer ezt a hibaüzenetet dobja:

Próbáltam több pendrive-ot is.
Mindnél ez a hibaüzenet.

Más program nem használja a pendrive-ot.

Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#4365) InfiniteReality válasza akom (#4364) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Filerendszer a pendrive-on?

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#4366) akom válasza InfiniteReality (#4365) üzenetére


akom
senior tag

FAT32.
De bepipáltam a Force FAT32 file system... opciót is.
Illetve a Clear and (re)create boot sturcture-t is.

(#4367) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Vettem a gépembe egy 1TB-os 2,5"-os Hitachi HDD-t (HGST HTS541010A9E680)

Nem nagyok követem figyelemmel a hdd-kkel kapcsolatos híreket már jó pár éve, de most tájékozódás közben megakadt a szemem ezen a bizonyos "fejparkolás" témán, ha jól értem, akkor előfordulhat, hogy a kelleténél sokkal többször parkoltatja a fejet a hdd, és ez negatív hatással lehet az élettartamára.

A Sentinel valahogy ki tudja ezt jelezni, illetve a parkolások számát valahogy ki lehet olvasni a smart adatokból? Mit figyeljek és milyen értékek számítanak normálisnak?

Másik kérdésem:

Nekem gyanús, hogy a HDD szenzora pár fokot alámér, igaz még nincs igazán használatban, de 21,9 fokos szobában 21 fokos, mellette az SSD 24 fokos. Ismert esetleg, hogy ennél a típusnál hány fokot kell "rászámolni" a mért értékre?

[ Szerkesztve ]

(#4368) mufi


mufi
senior tag

Lehet eddig nem jó topikba írtam...ennek mi baja lehet? Nincs egyetlen hibás szektor sem a gépen...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#4369) StSanya válasza mufi (#4368) üzenetére


StSanya
őstag

Jobb klikk ezen a SMART fülön, s pipa a "decimális adatmező" elé, úgy tegyél fel egy képernyőképet légyszíves!

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#4370) StSanya válasza DeFranco (#4367) üzenetére


StSanya
őstag

Igen, a 193. sor. S tedd át decimális kijelzésre te is. Azt figyeld, hogy mennyire növekszik ez az érték. Viszont úgy tudom Hitachi-nál nincs lehetőséged a parkolást befolyásolni, úgyhogy feleslegesen ne idegeskedj.

Másik kérdést passzolom sajnos.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#4371) hdsentinel válasza akom (#4366) üzenetére


hdsentinel
őstag

Rendszergazda jogosultság szükséges a pendrive formázásához, ilyen módon alakításához.

Jobb gomb és "Futtatás rendszergazdaként" módon lett indítva a program? Ellenkező esetben nem lesz jogosultsága a programnak, nem tudja előkészíteni a pendrive-ot.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4372) hdsentinel válasza mufi (#4368) üzenetére


hdsentinel
őstag

A főoldalon szöveges értékelés leírja, hogy mi a gond: az adatátviteli hibák.

Ennek semmi köze a hibás szektorokhoz, nem csak azok okoznak problémákat, adatvesztést, hanem az is, ha nem megfelelő a tápellátás, kábelezés, csatlakoztatás, stb...
Hiába nincs hibás szektor, ha közben az adatok nem megfelelően kerülnek írásra / olvasásra vagy nem tud a lemez felpörögni, akkor is elvesznek az adatok.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4373) hdsentinel válasza DeFranco (#4367) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

A fejparkolások számát valóban a 193-as Load/unload cycle count attribútum adja meg, ahogy StSanya írta (thx!)

Ha ezt a S.M.A.R.T. oldalon kiválasztod, alul a grafikonon máris ellenőrizheted, hogyan alakult, változott / növekedett az elmúlt időszakban.

Általánosságban a Hard Disk Sentinel két megoldást is kínál a fejparkolások számának minimalizálására:

1) a Lemez menüpont alatt található Fejlett energiagazdálkodás funkcióval a merevlemez saját, belső energiagazdálkodása szabályozható. Ez független a Windows-ban található beállítástól (hogy mennyi idő után menjen alvó módba a HDD).
Itt érdemes a csúszkát jobbra tolni (maximális teljesítény), így a fej nem fog parkolni.

Azonban ez
- nem minden HDD esetén támogatott
- nem minden HDD jegyzi meg a beállítást újraindítás / leállítás után (erre hivatott az ablak alján található "Beállítás automatikus alkalmazása programindítás után" opció)
- nem minden merevlemez-vezérlő (alaplap / chipset és illesztőprogram esetén működik, van ami blokkolja a parancs kiadását

ezért a 2-es opció viszont általános, minden helyzetben működik:

2) a Beállítások -> Lemez figyelés oldalon a "Lemezek leállásának akadályozása" sorba kell megadni a lemez sorszámát (0 az első) vagy egy *-ot
Így a program időszakosan a merevlemez(ek)hez fordul és nem engedi leállni / parkolni. Értelemszerűen csak akkor ha fut ;)

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4374) hdsentinel válasza DeFranco (#4367) üzenetére


hdsentinel
őstag

Általában +/- 3 fok eltérést (ami elég sok szerintem) a gyártók megengednek. Ha csak egy fokkal tér el a valós hőmérséklettől az nem nagy tragédia, más típusok 8-10 fokot is (sőt..) tévedhetnek.

Olvasd el a Súgó -> Mellékletek -> Hőmérséklet kalibráció fejezetet, az pontosan erről szól.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4375) mufi válasza hdsentinel (#4372) üzenetére


mufi
senior tag

Jó és akkor ez miben befolyásolja a HDD egészségügyi állapotát ha fizikailag makulátlan? A tápellátás jó mer AX850 tápom van, max a kábellel lehet gond vagy az, hogy egy kaki merevlemezről próbáltam valamit átmásolni erre a jó lemezre, s valószinűleg az is közre játszhatott, na de nemár hogy most ez miatt bárki is azt mondja, hogy az a lemez már nem makulátlan, mert akkor én itt erősen megkérdőjelezném azt a programot...
Inkább most az érdekel, hogy lehetséges -e ezt 100%-ea visszatenni, nehogy már egy éves lemez és 94%-os mert megőrülök...

"ha közben az adatok nem megfelelően kerülnek írásra / olvasásra vagy nem tud a lemez felpörögni, akkor is elvesznek az adatok."
Hát azért ettől még a lemezem lehet tökéletes, elég durva ez a progi, ez kb olyan, mint mikor megszületika gyerek az állapota 100%-os tini korban me gmikor kijönnek a pattanások rajta, meg elkezd feleselni a szüleinek akkor csak 90%-os? Nekem ez abszurd és érthetetlen...
Ja, most látoma neved, ha esetleg van némi beleszólásod a HDD sentinel működésébe akkor nem ártana az ilyen apróságokat kijavítani, vagy akár lehetségként betenni egy olyan funkciót hogy a nem fizikai hibákat ne mutassa vagy nullázható legyen, mert szerintem elég sok tag idegbeteg ez a dolog miatt...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#4376) StSanya válasza mufi (#4375) üzenetére


StSanya
őstag

Majd HDSentinel leírja részletesebben, de kicsit kéne olvasgatnod arról, hogy mi az a SMART, meg úgy egyáltalán mire való... Ha a merevlemez elektronikája letárol magának egy értéket, mégis hogy gondolod, hogy hazudjon róla az azt kiolvasó program, vagy hogy?

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#4377) mufi válasza StSanya (#4376) üzenetére


mufi
senior tag

Pillanat. álljunk meg. ha fizikai sérülés, hibás, hibás szektor, akkor oké. De hogy most egy sz*r kábel miatt nekem 94%-os healt sttátuszom legyen ez abszúrd, sőtt felháborító, főleg azért mert úgy néz ki, hogy a lemez hibátlan..
Bocsánat, nem vettem észre, hogy nem tettem fel a képet...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#4378) liksoft válasza mufi (#4377) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szép estét!

Nem szeretnék nagyon belerondítani a gondolatokba. Viszont arra azért rákérdeznék, hogy a program hogyan tudná eldőnteni, hogy a kábel a hibás, vagy a HDD interface modulja? A hiba ugyanolyan. Pláne, ha csak melegedés hatására jön elő. Vagyis hűtés mellett megtalálhatatlan, forrón meg hibázik. Ez már nem kábel.

A program ezért jelzi, valami NINCS rendben. A pontos hibát Neked kell felderítened, ehhez a program csak segít (mint egy jó szerszám vagy műszer).

Sok sikert a hibakereséshez.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4379) StSanya válasza mufi (#4377) üzenetére


StSanya
őstag

Régi a program verzió is. Számtalanszor le lett írva, hogy 1) utolsó verziót telepítsük, 2) ha ennek ellenére nem értjük a "leszázalékolást", akkor küldjünk egy teljes riportot a programból, s kérdezzünk rá. Nagyon nehéz ez amúgy, kb. 3 azaz három kattintás, plusz a kérdés begépelése... :W

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#4380) mufi válasza liksoft (#4378) üzenetére


mufi
senior tag

Én állítom, hogy az 1TB-os lemez tökéletes volt mig a rossz 500 gigásról nem mentettem le rá az adatokat.
Nem szeretek filozofálni ráadásull a terrás lemez a ház elejében van direkt fúj rá egy 12 centis venti. Elméleti esélye sincs, hogy túlmelegedjen...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#4381) StSanya válasza mufi (#4380) üzenetére


StSanya
őstag

Szerintem nálad a 187-es sorral van a gond, az pedig nem kábel hibára utal. De ez csak tipp. S az 1504 elindulás/leállás, 4630 üzemórával sem kevés ám, Seagate-eket nem örökéletre fejlesztik... ;] :DDD

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#4382) mufi válasza StSanya (#4381) üzenetére


mufi
senior tag

Igen, azt amikor kikapcsolom visszaáll a 100%...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#4383) DeFranco válasza hdsentinel (#4373) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszönöm a választ!

Jól sejtem, hogy akkor ez így ebben a formában nem OK?

A HDD jelenleg közel üres, nincs igazán még használatba véve, némi állomány van rajta, ami nincs használatban a gép működése során (most még). 10.31-én lett vásárolva.

Ha ez így gond, akkor az 1-es vagy a 2-es ponttal próbálkozzak először?

[ Szerkesztve ]

(#4384) liksoft válasza mufi (#4380) üzenetére


liksoft
nagyúr

Csak egy példa volt. Én kérek elnézést, hogy próbáltam érthetőbbé tenni.

Arra viszont ugrok, ha a programot valaki hibásnak próbálja meg feltüntetni mindaddig, míg nincs erre bizonyíték!

A legtöbb esetben amikor megfoghatatlan gondok jelentkeznek, a TÁPELLÁTÁSNÁL vannak gondok. Ha azt írod, hogy egy rossz drive-ról másoltál rá, akkor lehet, már az is a tápellátástól (érintkezési hibák is ide tudnak tartozni) volt olyan, és a másoláskor a táp plusz terhelést kapott. Ilyen téren a drive a rendszer legérzékenyebb pontja.

Olvasva a 187-es pont érintkezéstől (drive-on kívül / belül) vagy öregedéstől keletkezhet sok esetben. Akár zajos tápellátás is lehet az ok.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4385) mufi válasza liksoft (#4384) üzenetére


mufi
senior tag

Corsair AX850-es tápom van. Esetleg ha küldök riportot akkor előrébb lehetünk? Az 500 gigás lemezről lemondtam, azt eldobom kukába, mert sem lezárni nem tudoma szektorokat, hogy bár legyen 400 vagy akár 300 de akár 200 gigsá lemezem, de az 1TB-os lemezem azt nagyon sajnálom :(

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#4386) StSanya válasza mufi (#4385) üzenetére


StSanya
őstag

Először töltsd le INNEN az utolsó stabil v4.50-et, de nyugodtan letöltheted a v4.50.11-es bétát, s azzal is nézz rá.

Menüben a Riporton belül, katt a Teszt riport küldése a fejlesztőnek, ablakba beírhatod magyarul a kérdésedet, s katt a küldésre.

S hidd el, válaszolni fog. :)

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#4387) mufi válasza StSanya (#4386) üzenetére


mufi
senior tag

Rendben majd akk leállítom a kisebb disk surface tesztjét...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#4388) rgeorge válasza mufi (#4387) üzenetére


rgeorge
addikt

Az első képernyőképen még a 4.50-s verzió látszik, a másodikon meg 4.00? Miért? És miért nem teszed be az első, legfontosabb fül képét? A 187-es érték pedig a nem feloldható ECC hibák száma, ami elég komoly ahhoz, hogy a HDD kondícióján látszódjon.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#4389) mufi válasza rgeorge (#4388) üzenetére


mufi
senior tag

[ Szerkesztve ]

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#4390) Ladislaoca


Ladislaoca
tag

Sziasztok!

Az alábbi problémával szembesültem!

Lassan kétéves lesz a számítógépen amit használok!

Van benne egy SSD és egy HDD is. Év elején ki kellett cserélni a HDD-t mert tele lett hibás szektorokkal.
A mai nap folyamán viszont ez a cseregaranciába kapott HDD-m is megadta magát.
11 százalékos kondícióra esett pár óra alatt. Szóval csere lesz ebből is!
Az alábbi lenne a kérdésem, mivel több helyen is olvastam már erről:
Nem lehet hogy gyenge tápegység okozza, hogy 1 évet bír kb a HDD-m a gépben?

Azt is megfigyeltem hogy játékok közben az SSD és a HDD hőmérséklete is felugrik 40-45 fok körülire.

Ez normális dolog?
Van esetleg valakinek ötlete hogy mi okozhatja ezt?

(#4391) hdsentinel válasza DeFranco (#4383) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ez teljesen normális mértékű emelkedés, emiatt nincs ok aggodalomra.
De ha szeretnéd megállítani a további növekedést, akkor próbáld meg mindkét pontot (az 1-es nem biztos, hogy működik ill. támogatott a drive által, ahogy írtam).
De mindenképp jobb lenne a legújabb verzióval, az ilyen téren is sokat fejlődött a mostani régebbihez képest.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4392) hdsentinel válasza mufi (#4389) üzenetére


hdsentinel
őstag

(ment a riportra is válasz, de itt is küldöm azért a releváns részeket):

Igen, valóban a jelzett hibákat és emiatt a kondíció csökkenését általában kábelek / csatlakozások ill. tápellátás gyengesége okozza.
Lehet még a háttérben túlhúzás (ha van ilyen), ami általánosságban bizonytalanná
teszi a működést, instabil adatátvitelt okozva.

Ha mindkét drive-on azonos érték változik egyszerre, ott gyanús, hogy a probléma hátterében a működési környezet áll.

"Sima" kábelhibák általában nem okoznak kondíció csökkenést, pontosan azért, mert nem indokolt.
Ám a jelzett érték változása esetén a cache hibája sem zárható ki, ezért figyelmeztet a program, hogy nem stimmel valami.

Én mindenképpen alaposan tesztelném, ahogy a http://www.hdsentinel.hu/faq.php#test oldal javasolja, így kiderülne, hogy valójában mi a helyzet.

Valamint esetleg megnézném, hogy másik gépbe, más környezetbe téve a HDD-t, változik-e a helyzet, azaz jelentkeznek-e ott is újabb hibák? (ellenőrizendő, hogy tényleg a gép környékén keresendő a hiba forrása).

Nyitott kapukat döngetsz: természetesen az eredeti hiba-forrás (pl. túlhúzás, chipset túlmelegedés, stb... ha a kábelezés és táp-probléma kizárható) javítása után a jelzett hiba-számlálók a programban nullázhatóak, így azok már nem kerülnek értékelésre a továbbiakban. A hibák a szöveges értékelésből eltűnnek, a kondíció pedig visszaáll, ideális esetben 100%-ra.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4393) hdsentinel válasza Ladislaoca (#4390) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

De, ha a tápegység gyengébb, régebbi, már közel sem biztos, hogy megfelelő tápellátást biztosít.
Gyártótól, típustól függően a merevlemezek elég érzékenyek az ilyen jellegű problémákra, így nem kizárt, hogy ez áll a háttérben.

De az sem kizárt, hogy cseregaranciában is egy olyat kaptál, ami nem tökéletes.

Ha a forgalmazótól tudsz kérni esetleg más típust (esetleg más gyártót), lehet, hogy érdemes lenne megpróbálni. Valamint amikor megérkezik, alaposan letesztelni (ez minden esetben javasolt, még új HDD esetén is, de főleg garanciális ügyintézés után):
Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni?
hogy kiderüljön, van-e valami probléma, vagy kiderüljön, hogy a HDD (legalábbis a telepítéskor) egészen biztosan jól működik.

Intenzív terhelés alatt teljesen természetes a hőmérséklet-emelkedés. Ha _csak_ a HDD-t terheled, az akár 15-20 fokot is melegedhet (pl. a fent említett tesztek vagy töredezettségmentesítés ill. hasonló tevékenység alatt).

Játék közben viszont valószínű(bb), hogy a processzor és/vagy a videókártya fűtik fel a rendszert. Ezek simán melegedhetnek 80 fok fölé is akár, rendesen felmelegítve a többi komponenst is. Az sem kizárt, hogy ez áll a korábbi merevlemez-problémák hátterében is.

Esetleg érdemes lenne extra hűtést alkalmazni, ami a teljes gépházat átszellőzteti.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4394) Ladislaoca válasza hdsentinel (#4393) üzenetére


Ladislaoca
tag

2 éve vettem teljesen újként a számítógépet, ráadásul úgy vásároltam meg, hogy eggyel több hűtőventillátor lett beletéve egy kis felárért.
Év elején a tönkrement HDD helyett másik gyártó HDD-jét kaptam. A jelenleginél tegnap a HDS a gyors önteszt után azt írta ki, hogy sikertelen, olvasóegység hibája miatt.

(#4395) mufi válasza hdsentinel (#4372) üzenetére


mufi
senior tag

Kuldtem riportot mar nehany napja :R

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#4396) Rayman 2


Rayman 2
csendes tag

Üdv!

A problémám a következő:Vettem egy 320gbos ata vinyót.Úgy terveztem,hogy először a régi vinyórol elinditom a rendszert és az adatokat átteszem az újra.Viszont a bios felismeri a vinyót a windows nem.MEgpróbáltam azt is hogy először telepitem a windowst és utánna vissza az adatokat de ekkor egy nagyon érdekest produkált: Nem látta se a rendszer se a bios a dvd meghajtót.Ha a régi vinyómat használom akkor felismeri de ha az újat teszem be nem látja.A vinyóhoz nem volt adva semmien driver lemez
A tápomnak(chieftec) csak 2 db 4 pines kábelja van ezért ezt a videókártya és a vinyó használja(van az alaplapon egy integrált kártya is)Így most integráltról fut a rendszer és így tudom csak megoldani hogy mind a két vinyó csatlakoztatva legyen

Az ezközkezelő látja a vinyót,a lemezkezelő is de nem engedi formázni

A válaszokat előre is köszönöm
U.i.:Megpróbáltam lemezkezelőben.Ott észrevette de amikor meg akartam formázni ezt dobta ki: http://kepfeltoltes.hu/141110/sdfg_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

(#4397) liksoft válasza Rayman 2 (#4396) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A régi ATA drive master/slave állapotra állítandó jumper által. A kábel sem mindegy. Keress rá, driver nem kell!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4398) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Szeretném megkérdezni, hogy a HDSentinel mi miatt okozhat .NET Runtime "hibát"? Még a múltkor feltűnt, amikor párszor elindítottam a programot (4.40 és 4.50 portable), hogy az egyik gépemen az eseménynaplóban (Win7) ilyen hibák jelentek meg. Már a rendszert is újraraktam, mert nem tudtam akkor még, hogy mi okozza. Azóta figyelgetem a rendszert és minden ok, de amikor kíváncsiságból megint elindítottam a Sentinelt, akkor egy kis idő múlva ismét lett lett egy ilyen hibabejegyzés.

(#4399) Rayman 2 válasza liksoft (#4397) üzenetére


Rayman 2
csendes tag

eseménynapló ezt irta: http://kepfeltoltes.hu/141111/esem_nynaplo_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Hd sentinel pedig ezt: http://kepfeltoltes.hu/141111/hdsentiel_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Érdemes érte küzdeni vagy végképp halott?

(#4400) liksoft válasza Rayman 2 (#4399) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nehezen tudja felpörgetni a lemezeket. Tápellátás (esetleg érintkezési gond) szokott legtöbbször ilyent produkálni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.