Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4451) Fluor válasza hdsentinel (#4449) üzenetére


Fluor
csendes tag

Köszöntem a gyors supportot. :R

(#4452) iff válasza hdsentinel (#4450) üzenetére


iff
senior tag

A HD Sentinel 4.50.13 már mutatja. :C Küldtem is teszt riportot.

Köszönöm a segítséget. :R
(Most is előjön a lemez0 lemez1 cserélődés)
Tesztelgettem a scandisk-et, gyengébbnek tűnik mit az ocz volt.

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#4453) olivera88 válasza hdsentinel (#4436) üzenetére


olivera88
veterán

Értem. Köszi.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#4454) Mezga Aladár válasza hdsentinel (#4450) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ment PÜ.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#4455) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!

A közelmúltban vásároltam egy számítógépet (asrock b85m pro4; Fsp HExa550), ami jól működik.
A problémám az, hogy úgy tűnik, hogy kezdi valami kinyírni a HDD-t, amit a régi gépből tettem bele (Sata 3-as csatlakozási ponton van)

A problémám az, hogy 2 hét alatt 20%-ot esett a kondíció, tegnap különösen sokat, mondjuk másoltam róla 60GB-ot.

Kábel csere már egyszer volt 91%-nál, most áttettem a Sata2-be.
2 részre van partícionálva, van egy amelyik a régi rendszer volt, másikon adatot tároltam.
Úgy látom, hogy azzal van probléma, amelyiken a rendszer volt.
Fura:
Kapacitás: 256 Gb
Programok mérete: 132 GB
Szabad hely: 68 GB???

Mi lehet a probléma, mit javasoltok?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#4456) Simivok válasza Süvi (#4455) üzenetére


Simivok
senior tag

Nincsen kilazulva a tápkábel?

Galaxy S23 256GB Cream

(#4457) Süvi válasza Simivok (#4456) üzenetére


Süvi
őstag

nincs, ellenőriztem, kihúztam, visszadugtam

(#4458) Plasticbomb válasza Süvi (#4455) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Én lemásolnék róla mindent, és ráengednék egy felület tesztet / írás tesztet. Ha más nem, a gyenge szektorok el lennének intézve.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#4459) M107 válasza Plasticbomb (#4458) üzenetére


M107
addikt

:R

+1

Mondjuk a tiéd UJ, az enyém SJ, de nem hinném hogy akkora különbség lenne köztük.
2011.szeptemberben lett vásárolva (2011 májusi)
Egyetértek, én a saját SAMSUNG HD103SJ tegnap előtt csináltam meg, csak kiváncsiságból hibátlan.
Olyan 6 órát fog ígénybe venni, de másolját minden valahová, és üresen csináld meg, az után a winddows lemezkezelőjében particionáld újra (szükséges amúgy is)

Nekem anno egy hibás ACHI driver miatt lett 241 hiba a lemez és a vezérlő között, de hibátlan 100/100
Sajnos ezt még a felület ellenőrző sem tüntette el :(

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4460) Süvi válasza M107 (#4459) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm, a héten leszedem az adatokat róla és megcsinálom.
- Két külön partícióra van osztva, külön csináljam meg mindegyikre a teszteket?
- Ha megcsinálta utána particionáljam újra a windows lemezkezelőjében?
- Honnan jöttél rá, hogy hibás az ACHI vezérlő?

Köszönöm

(#4461) M107 válasza Süvi (#4460) üzenetére


M107
addikt

:R

Nem azt a program egybe az egész lemezterületre vonatkozóan végzi majd el, igen mert törli a particiókat és a feladat végeztével kapsz egy teljesen szűz partició mentes HDD-t.

Egyszerű volt felraktam a amd drivert bugos volt, 2 nap alatt a régi 500 GB HDD-m ben 6733 hiba, itt 241 hiba keletkezett, visszament a normál windows ACHI driver azóta meg semmi.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4462) Süvi válasza M107 (#4461) üzenetére


Süvi
őstag

Meg fogom nézni köszönöm (nekem is elég sok a hibám, lehet, hogy bugos)

(#4463) Süvi válasza M107 (#4461) üzenetére


Süvi
őstag

Nekem nem jött be sajnos az írás teszt.

Az írás teszt alatt 24%-ot romlott, egy Rövid Ön-teszt alatt pedig 1 %-ot.

Driverek szerintem jók, gyári Microsoft mind.

(Amikor szereltem a gépet, véletlenül kicsúszott és leesett 15 cm-t puhára a hdd. Lehet, hogy ez tette be neki?)
Köszönöm

(#4464) StSanya válasza Süvi (#4463) üzenetére


StSanya
őstag

Ne kínozd azt a meghajtót, mielőbb ments róla, s felejtsd el, neki ennyi volt, sajnos.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#4465) liksoft válasza StSanya (#4464) üzenetére


liksoft
nagyúr

Írás teszt után mit mentsen? :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4466) Süvi válasza liksoft (#4465) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítségét

El is kezdtem nézni egy másikat (1TB-os blue lesz, vagy 2 TB-os nem tudom még)

(Van egy régi Samsung winyóm, évek óta működik 0%-os kondin, azon pótolható anyagokat (filem)tárolok, ez is erre a sorsa fog jutni)

[ Szerkesztve ]

(#4467) M107 válasza Süvi (#4463) üzenetére


M107
addikt

:R

Sajnos ez a meghajtó már menthetetlen, itt tényleg a felületettel lett probléma.
Vagy Seagete vagy WD RED esetleg Toshiba 2 TB 0-30000 Ft között Sata-3 felület.

A puhára esésről, anno egy video esett le a fotelba 10 cm és azóta csak fekete fehérbe vesz fel lejátszik színesbe Pal/Secam a más felvételét de a sajátját csak fekete-fehérbe elpattan valami a fejbe ilyen kis távolság alatt is.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4468) Süvi válasza M107 (#4467) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm, valószínű, hogy akkor Red lesz.

(#4469) Mezga Aladár válasza M107 (#4467) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"elpattan valami a fejbe ilyen kis távolság alatt is."
Ha ez így lenne, akkor nem volna kép.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#4470) M107 válasza Mezga Aladár (#4469) üzenetére


M107
addikt

:R

Anno a német Grundig szakszervíz magyar képiselete, ezt állapította meg, akkor a fél éves video ára 48000 ft volt 1994 ben s mivel nem garanciás probléma lett volna az új fej olyan 20 ezer lett volna + a szállítási költség stb-stb majdnem az új ára lett volna.
Lejátszani mindent lejátszot színesben de felvenni csak fekete-fehérben tette mindezt.
Anno volt róla a német szervíz által küldött szakvéleményem is.

UI:

Rosszul írtam nem a fej mert 4 fej volt benne hanem a fejdob amiben a fejek is helyet foglaltak annak a cseréje lett volna 20 ropi.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4471) ignisz


ignisz
senior tag

Szép estét! A mai nap kétszer tapasztaltam: egy indításnál totál pirosat jelez, hogy hamarosan meghibásodik a HDD. 10 perc múlva azonos körülmények között 84%-os kondiciót ír. Egy 250Gb-os SATA HDD-ről beszélek. Ez mit jelenthet?

(#4472) peti444


peti444
csendes tag

Sziasztok! Van egy ~1 éves WD30EZRX típusú hdd-m egy ICY Box IB-116StU3-B típusú dokkolóban. A problémám a következő: Az utóbbi 2 napban hd sentinel szerint van 43 Raw Read Error (határérték 51), előtte 0 volt végig.Mi a teendő ezzel? Gariba vigyem vissza vagy ezzel még nem foglalkoznak? (Egyébként a fejparkoltatás 5 percre lett módosítva). Egyébként úgy jöttem rá, hogy tegnap egy Blu-ray remuxot néztem róla és az első 1-1,5 perc akadozott (előtte még nem volt ilyen), rákötöttem a gépre mert arra gyanakodtam, hogy töredezett a fájl, de nem, teljesen jó volt, aztán átnéztem a HD Sentinel SMART adatokat és akkor lettem erre figyelmes.
A másik dolog pedig, hogy ha a gépbe formázom le a vinyót akkor a dokkoló nem ismeri fel és leakarja formázni, ha a dokkolóban formázom le akkor a gépbe rakva a gép akarja leformázni. Hogy lehetne közös nevezőre jutni velük, hogy mindkettőben tökéletesen működjön ha rákötöm?
Válaszotokat előre is köszönöm!

(#4473) hdsentinel válasza ignisz (#4471) üzenetére


hdsentinel
őstag

Pontosan mit jelez a szöveges értékelés? Az leírja, hogy miért piros.

Több ok is lehet: pl. nehezebben tudott indulni, lassabban pörgött fel, mint kellene. Tápellátás, kábelek? Ezeket első körben érdemes ellenőrizni.

Lehet problémás alaplapi chipset illesztőprogram is, ami induláskor valamilyen téves állapotot biztosít.
Ez nem ritka, különösen, ha a program egy régebbi verziója van használatban, ami még nem tudta lekezelni az ilyen téves állapot-adatokat, hibásan működő illesztőprogramot.

Az újabb programverziók (pl. a pár napja kijött 4.50.15: [link] ) az Információk oldalon kiírják a merevlemez-vezérlőt (amire a HDD csatlakozik) és annak jelenlegi illesztőprogram-verzióját is.
Ha ez eltér a Támogatás -> Driver Zóna oldalon található illesztőprogramtól (még ha újabb is esetleg) érdemes lehet cserélni.

Probléma esetén pedig (persze mentés után) tesztelni, hogy kijöjjön, ha van valami valódi probléma:
Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni?

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4474) hdsentinel válasza peti444 (#4472) üzenetére


hdsentinel
őstag

Szia !

> Az utóbbi 2 napban hd sentinel szerint van 43 Raw Read Error

Mármint a Raw Read Error RATE attribútum adat mezője 0043 ha jól értem.

> (határérték 51),

Ez nem azt jelenti, hogy a 43 helyett ha 51 lesz, akkor baj van.
Ha így lenne, már azonnal figyelmeztetett volna a program a kondíció %-ban és a szöveges értékelésben, hogy romlik az állapot, baj van.

Ahogy a www.hdsentinel.hu/smart írja, a működést felügyelő attribútumok (általánosságban a S.M.A.R.T.) egészen máshogy működik: az Adat mező emelkedésével az Érték mező csökken - és ha ez a Küszöb alá esik, akkor jelez a merevlemez, hogy _komoly_ baj van.
Sajnos sok HDD azonban ezt nem éri el (vagy ilyenkorra már menthetetlenek az adatok) ezért kell előbb figyelni és jelezni.

Ezért figyel a Hard Disk Sentinel és jelez, ha valami probléma adódik.
Azonban az értékek kis mértékű változása teljesen normális, természetes jelenség.

De ha valami nem úgy működik, mint kellene, akkor érdemes
- megnézni a működési környezetet (tápellátás, kábelezés, csatlakozók) esetleges apróbb hibákat, amikre a program a szöveges értékelésben / kondíció értékben figyelmeztet (ha van ilyen)
- tesztelni, ahogy a Nem tökéletes a merevlemezem, mit lehet tenni? cikk írja.

> Gariba vigyem vissza

Akkor veszik vissza, ha a merevlemez a fent említett módon hibásnak jelzi magát, amikor is a kondíció már 0%. Addig nem - vagy ha mégis, kaphatsz vissza egy rosszabb állapotú és/vagy többet ment HDD-t.
Ezért érdemes Neked tesztelni, kivizsgálni és az esetleges problémákat kihozni, stabilizálni.
És ha nem sikerül (a kondíció egyre csak romlik, szaporodnak a hibák) akkor érdemes cserét kérni.

> HD Sentinel SMART adatokat és akkor lettem erre figyelmes.

Nem feltétlen érdemes egyesével nézegetni az értékeket, önmagukban 1-2 értékből fals következtetéseket lehet levonni.
Pont ezért van a kondíció érték és a szöveges értékelés, hogy szóljon, ha bármi gond adódna.
Valamint a tesztek, amikkel felszínre hozhatóak, javíthatóak az esetleges problémák.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4475) hdsentinel válasza peti444 (#4472) üzenetére


hdsentinel
őstag

> A másik dolog pedig, hogy ha a gépbe formázom le a vinyót akkor a dokkoló nem ismeri fel és leakarja
> formázni,

Sajnos ezzel nem nagyon lehet mit kezdeni :U

A probléma, hogy ez a dokkoló EZT a típust más módon, más címzéssel kezelné, mintha közvetlenül kötöd a számítógépre. Azaz hiába készül partíció az egyik módon, ha máshogy csatlakoztatod, a rendszer azt nem találja meg.

Pontosan nem ismert, hogy ez a dokkoló vagy a HDD firmware-ének hibája, de a kettő együtt ilyet okoz.

Más típussal nézve (pl. WD30EFRX WD RED-del próbáltam személy szerint ugyanezt a dokkolót) semmi gond: a gépben készített partíció gond nélkül látható ha a HDD átkerül a dokkolóba és fordítva.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4476) peti444 válasza hdsentinel (#4474) üzenetére


peti444
csendes tag

Értem, köszönöm!
Így néz ki a Raw Read Error Rate a programban: Küszöb 51, Érték 200, Legrosszabb 200, Adat 43
Teljesítmény és kondíció is 100%

(#4477) ignisz válasza hdsentinel (#4473) üzenetére


ignisz
senior tag

Sok gyenge szektor, rossz adat átvitel. Az adat kábelt és a táp kábelt cseréltem. ASUS M2N alaplapom van. Most ebben a pillanatban 92 %-os kondíciót mutat. V4.00 a Sentinel.

[ Szerkesztve ]

(#4478) hdsentinel válasza peti444 (#4476) üzenetére


hdsentinel
őstag

Igen, pontosan így gondoltam.

A lényeg, hogy az Érték mezőnek kellene a Küszöb alá esnie, hogy a gyártó foglalkozzon vele, mint garanciális problémával. Ez azonban meg sem mozdult még (a 200 az alap ennél a típusnál), mivel az Adat mező ilyen mértékű változása teljesen normális, ez önmagában nem jelent problémát.

De ha valami a működés kapcsán gyanús, akkor érdemes tesztelni, mivel ez felszínre hozhatja és javíthatja a lappangó problémákat.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4479) hdsentinel válasza ignisz (#4477) üzenetére


hdsentinel
őstag

Akkor nem csoda, hogy problémás a működése sajnos :U

A programot érdemes frissíteni, a 4.00 már elég régi, főleg ha közben frissítetted az alaplapi illesztőprogramot.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#4480) ignisz válasza hdsentinel (#4479) üzenetére


ignisz
senior tag

Frissítettem a Sentinelt, most figyelem a jelzéseket.

(#4481) allein


allein
addikt

Jó reggelt. Vásároltam a tegnapi napon egy WD RED 4TB merevlemezt, papírja szerint 3 hónapos. KÉPEK.
Egyik képet ahol a vinyó rendben van az eladó küldte, mási képet én csináltam. Másik kéttő képet a NAS mutatja. Annyit csináltam, hogy secure erase folyamatot hajtottam végre. Rossz lenne a vinyó?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#4482) Dr. Gonzο válasza allein (#4481) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Frissítsd a HD Sentinelt. A régi változat lehet nem ismeri ezt a lemezt még.

(#4483) allein válasza Dr. Gonzο (#4482) üzenetére


allein
addikt

Ok, köszi szépen. De, ennel ellenére a NAS is jelezte, hogy gond van. Ezt hogyan magyarázod?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#4484) VVoid válasza allein (#4483) üzenetére


VVoid
aktív tag

Nem az van, hogy MBR, és nem GPT-nek van inicializálva? Ezért fordulhat elő, hogy a Sentinel jelez, hogy csak 2 TB használható...

(#4485) allein válasza VVoid (#4484) üzenetére


allein
addikt

Azon gondolkozom hogy lenne jobb formázni? Win-en csak ennyit fog engedni, lehet jobb lesz NAS-on formázni.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#4486) VVoid válasza allein (#4485) üzenetére


VVoid
aktív tag

Előbb inicializálni kellene GPT-re, aztán partíciót létrehozni és formázni. Ezt Win alatt meg tudod csinálni, NAS-on nem tudom...

(#4487) allein válasza VVoid (#4486) üzenetére


allein
addikt

Köszi, nekilátok ok. Win alatt inicializálni :U Ez még új de, google a barátom :D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#4488) allein válasza Dr. Gonzο (#4482) üzenetére


allein
addikt

Hiába frissítettem, így is azt mutatja rossz a vinyó :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#4489) allein válasza allein (#4488) üzenetére


allein
addikt

Viszont ha pipát kiveszem akkor azt mutatja, hogy a vinyó rendben van :U Most akkor mi van?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#4490) Fire/SOUL/CD válasza allein (#4489) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Első körben megfelelő driver-t kellene használnod, hisz egyértelműen írja a HDS, hogy 1678GB látszódik csak a 3726GB-ból (4TB-os HDD-nél annyinak kellene látszódnia), ami a korábban linkelt képen látszódik is, ott rendben van a dolog. (4TB-t lehet nem fog látni NAS nélkül, de 3TB-t kellene mindenképp)
A nem megfelelő driver is okozhat olyan anomáliát, ami miatt egy nem létező hiba jelenik meg. (Azt a SMART értéket meg kapcsold vissza)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4491) allein válasza Fire/SOUL/CD (#4490) üzenetére


allein
addikt

Rendben van. De, windows nem engedi formázni a vinyót.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#4492) Fire/SOUL/CD válasza allein (#4491) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha nem NAS-ban van, akkor nem engedi ugye? Dobj egy képet a HDS Információk fülről.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4493) allein válasza Fire/SOUL/CD (#4492) üzenetére


allein
addikt

Nem NAS-ban van, hiába rakom oda, nem csinál semmit vele. HDS infó fül :U Erre gondoltál?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#4494) Fire/SOUL/CD válasza allein (#4493) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, ez a kép kellett... Sajnos itt -megint- a Jmicron USB/ATA vezérlő keverheti a szalámit, de nagyon, még az ATA kontrolbájt is érvénytelen(meg más is)
A HDS kezeli ezt a Jmicron-t amúgy, de hogy mit lehetne vele tenni, azt a HDS fejlesztője megmondja.
Ha simán SATA-ként használnád, akkor semmi hiba nem lenne vele szvsz.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4495) allein válasza Fire/SOUL/CD (#4494) üzenetére


allein
addikt

Akkor lehet az usb kábel a gagyi, vagy a rack.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#4496) Fire/SOUL/CD válasza allein (#4495) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

De azon ugye túl estél már, hogy SATA portra kötötted(nem USB rack-be, nem NAS-ba), GPT-re inicializáltad és leformáztad? :U
Enélkül ugyanis (ha MBR-re van inicializálva, nem GPT-re), akkor mindenképp csak 2TB fog látszódni a HDD-ből.

Windows alól, így lehet inicializálni meghajtót parancssorból: 3. ponttól kezdődően.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4497) allein


allein
addikt

USB rackbe mert HD sentinel miatt kötöttem össze laptoppal. Nincs asztali gépem. Vinyó menne bele a NAS-ba. Nekilátok a 3-ik pontnak. Köszi.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#4498) allein válasza Fire/SOUL/CD (#4496) üzenetére


allein
addikt

3ik pont szerint csináltam, nem jártam sikerrel, lásd a hiba üzenetet:

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#4499) Fire/SOUL/CD válasza allein (#4498) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, jelenleg ezért vagy gondban, mert azon az USB porton és/vagy abban a rack-ben nem fogod tudni elvégezni a műveletet...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4500) allein válasza Fire/SOUL/CD (#4499) üzenetére


allein
addikt

Mit javasolsz? Van 3 port, próbálkozom. Két porton is ez a hiba jelent meg: pc kellene és azon próbálkozni?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.