Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9351) Skynet258 válasza duffbeer (#9345) üzenetére


Skynet258
veterán

"Senki nem tapasztalt olyat, hogy zsebben magától kikapcsol a telefon?
Ma kétszer előfordult...
Kikapcsolt állapotban töltéskor az akku képében egy nagy felkiáltójel alatta pedig, hogy battery disconnected... Ez mitől lehet?"

Ez a kettő lehet, hogy összefügg, én valami érintkezési dologra gyanakodnék... amikor a zsebedben van, akkor semmilyen körülmények között sem tudod véletlenül kikapcsolni, mert ahogy írtad is, magát a parancsot csak újjal lehet beadni.
Fogd a kezedben, és kicsit rázogasd vagy valami, hogy kikapcsol-e. Ha igen, akkor érintkezési probléma.

https://geekpulse.hu

(#9352) encoder válasza Kyller (#9344) üzenetére


encoder
tag

"Helyzetjelentés: Már 6 napja bírja az aksi!!!"

Tegnap reggel lehúztam a töltőről a Spicát, bekapcsolt wifivel, mobilnettel, szinkronizációval, normál használat után este még 90%-on volt az aksija. Egyre jobban tetszik ez a JD4! :-)

(#9353) Goert válasza Mcfery (#9339) üzenetére


Goert
csendes tag

köszönöm, majd felveszem a kapcsolatot a készítővel, ha nem találok más alternatívát.

(#9354) duffbeer válasza Skynet258 (#9351) üzenetére


duffbeer
őstag

Mondasz valamit!:)
Erre nem is gondoltam, de tök jogos. Most hogy mondod tényleg a második alkalommal, ha jól emlékszem, talán még az idő is elment...

(#9355) hatus


hatus
csendes tag

Sziasztok

olyan lejátszót keresek emely felosmeri azM3u support-ot

(#9356) O_L_I válasza duffbeer (#9346) üzenetére


O_L_I
őstag

Ahol én vettenm ott is 2 év volt a weblapon de valójában csak egy volt a 'bolti garis" és az volt 55k valamint 60k volt a samsung garis

(#9357) eddie17 válasza encoder (#9352) üzenetére


eddie17
addikt

Azért ez a JD4 sem csoda. Tegnap békésen pihent az asztalon a telefon, és egyszer csak gondolta eleget dolgozott és újra indult... :U Remélem most már kiraknak egy végleges normális FW-t, ahol a wifi is normálisan megy, meg nincsenek anomáliák.

(#9358) Stauffenberg válasza DopeBob (#9343) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én nem szórakoznék szolgáltató függő telefonnal, főleg nem Pannonossal, mert az évtized átverése és hatalmas baleknak kell ahhoz lenni, hogy az ember elkövesse ezt a hibát.
Reklámozni nem akarok, de ha az argep.hu-n beírod a telefont a keresőbe, akkor rögtön az első találat (az "origóban" áll, hehe :D) egy olyan webshop ahol én is vettem.

55k - 1 év hivatalos magyarországi Samsung garanciával

Még ha a 47k-val veted össze akkor is jobban megéri, mert nem kötnek le újabb 2 évre és a telefonod is független lesz. De most, hogy így felment a készülék ára, így meg pláne nevetségesen jobban megéri.

ui: Öcsém egyik osztálytársa most vett egyet 52k-ért, nem tudom az üzlet nevét de az Oktogonnál van és ott is hivatalos, magyarországi Samsung garanciát adnak. Csak arra kell figyelni, hogy ne hagyd levenni a telefonról a gyári fóliát, mert egyből raknak rá egy másikat és +2 ropival rövidebbre vesznek.

(#9359) Stauffenberg válasza Skynet258 (#9351) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A válasz nem neked szól, de erre a posztra reagálok.

A kolléga egy korábbi hozzászólásban írta, hogy töltés közben is kiírja a telefon, hogy "Battery Disconnected", ami egyértelmű jelzése annak, hogy az akku vagy ki van véve, vagy nem érintkezik rendesen (feltételezem ez utóbbi eset áll fenn). Valószínűleg (sőt egészen biztosan) ez okozza az újraindulást, az akku vagy lötyög, vagy az érintkező hibás.

(#9360) duffbeer válasza Stauffenberg (#9358) üzenetére


duffbeer
őstag

Nekem nagyon régóta ez az első szolgáltatós telefonom, de nem érzem magam emiatt BALEKNAK. Megvolt az oka amiért ott vettem. és gondolom másnak is megvan.

(#9361) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Közben felteszem újra a kérdést, hátha más is találkozott mát vele:

A telefonom még mindig ingadozó térerőt mutat. Olyan mintha a Wi-Fi-vel együtt a GSM modul is szundizni menne, mikor lezárom a kijelzőt. Amikor feloldom a zárat akkor eltelik pár másodperc és a 0 vagy alacsony térerőről felugrik maximumra, közben a Wi-Fi is újra csatlakozik a hálózathoz.

Elképzelhető, hogy ennek is van ilyen alvó módja?

A másik furcsaság, hogy eddig több hívást is lebonyolítottam nulla térerővel és semmi gond nem volt a hangminőséggel, sőt kérdezgetem is az ismerőseimet, hogy jól hallanak-e (szerintem már az agyukra megyek a kérdéseimmel :D). És igen, jól hallanak...

Nem értem én ezt... nem tudom, hogy adjam-e szervizbe, vagy mi legyen. Gondot még nem okozott, azon kívül, hogy folyton elbizonytalanít...

(#9362) verser233 válasza Stauffenberg (#9361) üzenetére


verser233
senior tag

Hello! Régi sim kártyád van? Próbáld meg más szolgáltató kártyáját belerakni és úgy megnézni. Nekem volt már ugyanez a hiba más készüléknél, és kiderült, hogy régi volt a kártya, kicseréltettem újra és onnantól nem volt bajom vele

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#9363) orrlyuk válasza Stauffenberg (#9361) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

Igen, a térerő kijelzője nálam is általában furcsán keveset mutat, de telefonálni mindig ragyogóan lehet.

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#9364) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Hívásnaplót lehet bővíteni, hogy ne csak az utolsó 500 hívást tárolja?
És hogy az SD kártyán tárolja?
Egy hívásnapló export lehetőség se ártana.

[ Szerkesztve ]

(#9365) Stauffenberg válasza verser233 (#9362) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Kb 4 éves a kártya, ha az réginek számít akkor elmegyek és kicseréltetem. Bár most ki kell bírnom fizuig, egy jobb, vagy legalábbis nem agybadugós fülesre tettem félre a pénzem.

Tényleg, tudja valaki a gyárilag csomagolt fülesnek a pontos típusát?

(#9366) Stauffenberg válasza Jabby (#9364) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem a CallTrack nevű appot pont neked találták ki. Ugyan még nem próbáltam, de leírások alapján egy "hívás mindenesnek" tűnik olyanok számára akik sok beszélgetést bonyolítanak. Szerintem nézd meg, hátha az tud ilyesmit.

(#9367) verser233 válasza Stauffenberg (#9365) üzenetére


verser233
senior tag

Szerintem az réginek számít. A kártyacsere mostanság pénzbe kerül? :F

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#9368) Stauffenberg válasza verser233 (#9367) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem igen. Mostanában két ismerősöm is rákényszerült, az egyik elhagyta a másiknak ellopták a telefonját, mindkét esetben megfizetették vele a kártya árát. A Pannonnál most egy SIM kártya 2500 Ft.

(#9369) Skynet258 válasza Stauffenberg (#9359) üzenetére


Skynet258
veterán

Igazából pont ezt mondtam én is...

Kártyacsere: Pannonnál ingyenes, még itt is írtam nemrég, hogy cseréltettem.
Calltrack: ez nem a hívásnaplót bővíti, hanem kimenti a hívásokat a google calendar-ba.

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#9370) Stauffenberg válasza Skynet258 (#9369) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Hmm... akkor hétfőn beugrom a Pannonoshoz, úgyis útba esik az egyetemre menet.

(#9371) devast válasza Stauffenberg (#9358) üzenetére


devast
addikt

Decemberben amikor az enyémet vettem 50k-ért pannontól, akkor a független példányok még 70k fölött voltak :) Szóval most már inkább megéri függetlent venni, de nem mindig volt ez így.

(#9372) DopeBob válasza Stauffenberg (#9358) üzenetére


DopeBob
addikt

Sajnos nem megyek pestre mostanában csak ezért meg nem éri meg felmenni nekem. Itt foglaltam egyet Tatabányán, 64e délután megyek érte :C Pannon meg kapja be amire gondolok :U

Majd este írok hogy milyen! Rendelni sem akartam teljesen úrrá lett rajtam a birtoklási vágy, még ma kell nekem egy! :DDD

MZ/X

(#9373) Jabby válasza Stauffenberg (#9366) üzenetére


Jabby
őstag

Ez a Google naptárral szinkronizálja a hívásokat, időpontokat, nekem nem erre van szükségem, hanem magát a hívásnaplót kellene bővíteni, vagy olyan alkalmazás amely a Phonalyzrnek tudja továbbítani az adatokat, s ne csak az utolsó 500 hívásét.

(#9374) n0_gAboR válasza DopeBob (#9372) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Eleg dragan veszed :(

(#9375) n0_gAboR válasza Stauffenberg (#9361) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Lehet hogy a tererot figyelo, es a notification barra kiiro service megy csak aludni.

(#9376) Blintb


Blintb
csendes tag

sziasztok

mobilvásárlás elott állok. HTC tattoo és spica kozott gondolkodok. A tattoorol tudok egy két dolgot de a spicárol kevesebbet. Azt olvastam hogy néhány játék nem megy rajta rendesen akadozik stb. Ez igaz? Ez a kérdés lenne most fontos meg az hogy be e szokott fagyni :)

Erre a 2 kérdésre várok választ. :)

Blintb

(#9377) Skynet258 válasza Blintb (#9376) üzenetére


Skynet258
veterán

Igen, van olyan játék ami kiakasztja, fagyni viszont nálam nem szokott (2.1-es romról beszélek).

https://geekpulse.hu

(#9378) Blintb válasza Skynet258 (#9377) üzenetére


Blintb
csendes tag

de azért mennek a játékok nem? ha van egy kis idod melyik játék fagy rajta?

(#9379) VD válasza Blintb (#9378) üzenetére


VD
őstag

Nem mennek azok sehova, ott csücsülnek szépen a memóriában! :P

A gondot a 3D-s játékok (pl.: asphalt 5, raging thunder 1-2) okozák, azokhoz gyenge a benne lévő hardver.Lévén itt nincs megtámogatva a proci külön GPU-val. A legtöbb helyen fel is tüntetik, hogy ezek a játékok erősebb hardverű eszközökön futtathatókak élvezettel.
De szerencsére ezek a játékok elenyésző részei az androidra írt daraboknak. (Itt jegyezném meg, hogy szvsz látványos és irányítható 3D-s játékok hordozható formában még mindíg csak psp-re léteznek.)

Volt egy-két egyszerűbb cucc ami 1.5 alatt is megizasztott a vasat. De a 2.1 felpakolás ezt is orvosolta. Személy szerint a Doodle Jump-nál és Abduction-nél vettem észre, hogy a játék elején egy darabíg (10-15 mp) szagatott. De aztán működött rendesen. De mint mondtam a 2.1-nél már ezt sem tapasztalom és gyorsabban is tölti be ezeket a játékokat.Illetve a labyrinth sem szereti ha 3D-sre állítom. Olyankor Force close-val elszál, de ha újraindítom és visszarakom 2D-ra a nézetet akkor hibátlanul fut. (Amúgy sem egy vizuális orgazmus a 3D nézet.)

Játékra most főleg snes emulátort használok. Állat újra végig nyomni a régi nagy kedvenceket.
De persze azért a World War-t is nyomni kell naphosszat! ;]

[ Szerkesztve ]

(#9380) Blintb válasza VD (#9379) üzenetére


Blintb
csendes tag

koszi.neked spicád van? mert lenne még kérdésem de ha lenne msn-ed ott beszélhetnénk.ha van msned pmbe elkuldod?

(#9381) VD válasza Blintb (#9380) üzenetére


VD
őstag

Acer Liquid-em volt, de most Spicát használok.

Sorry, MSN nálam nem játszik. Ha van kérdésed gyűjtsd egy csokorba ide és próbálok segíteni. Plusz más is tud rá reagálni.

[ Szerkesztve ]

(#9382) Blintb válasza VD (#9381) üzenetére


Blintb
csendes tag

oké koszi :)
szerinted mi a jó és a rossz oldala a spicának? nem tudom ismered e a tattoot de ha ismered nem tudod megmondani h mibe jobb és mibe gyengébb?

(#9383) MartOOn válasza Kyller (#9344) üzenetére


MartOOn
addikt

hogy az zistenbe csinálod? nálam 2 napot is alig bír! ?????? :F :F :F

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#9384) Blintb válasza Skynet258 (#9377) üzenetére


Blintb
csendes tag

épp a blogod olvasom. azok az appok amik ott vannak azok mind jol futnak rajta? pl air control,speedx,robo defense,icommando?

(#9385) MartOOn válasza Stauffenberg (#9358) üzenetére


MartOOn
addikt

én 10.000 magyar forintért vettem a T-nél... az sem érte meg? :P

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#9386) VD válasza Blintb (#9382) üzenetére


VD
őstag

Ismerem mindkettőt, van is ismertségben Tattoo.
A Tattoo kissebb, kompaktabb és ott van rajta a Sense ami egy elég jól összerakott felület. Sok dolgot magában foglal, ami nyers androidon csak több program használatával elérhető. Sajnos viszont a kisebb felbontású kiejlző miatt van egy rakat program ami nem megy rajta. Én emiatt maradtam távol tőle.
A Spicában nagyon pozitívat csalódtam. Kényszerből vettem, mivel nem volt sem időm, sem pénzem újra egy komolyabb hardverű készülékre. Ami a hátránya, az az, hogy a gyengébb hardver miatt érezhetően lassabb mint pl.: a Liquid volt. De, és ez a lényeg! Ez elsősorban az 1.5-ös andorid hibája. 1.5-vel is el lehet használni (sokan teszik is ezt), de mindenképpen javasolt a 2.1 felrakása. Valahogy azzal tudja kiadni magából igazán amit tud. (ez de hülyén hangzik így leírva) Sokat gyorsul vele és több olyan hibája is orvosolódik, ami addig zavaró lehetett, volt. Most így több hét után, legalább anyira szívemhez nőt, mint anno a Liquid. Míg az szerelem volt első látásra, addig a Spica szerelméért meg kellett dolgozni :D (Anyám miket írok ma! :Y Még csak 2 perc szól az Elton John a rádióból, de már kezdek tőle bebuzulni. Megyek is és iszom egy sört, hátha az rendbe tesz!)

Mindent összevetve a Tattoo azoknak való, akik megveszik az eszközt kiveszik a dobozból bekapcsolják és használják.
A Spica pedig inkább a kísérletező kedvűeknek ideálisabb választás.

[ Szerkesztve ]

(#9387) Skynet258 válasza Blintb (#9384) üzenetére


Skynet258
veterán

Azok jól futnak, általában csak olyat teszek ki a blogra, ami Spica alatt is megy normálisan. Ha nem, akkor meg odaírom.

https://geekpulse.hu

(#9388) Blintb válasza Skynet258 (#9387) üzenetére


Blintb
csendes tag

Koszi :) akkor a spicát nekem találták ki. :) majd még írok ha eszembe jut valami :) gondolom jársz ide gyakran.
Szupi ha mennek azok a játékok amik a blogodon vannak mert ezeket szeretem :) koszi mind 2 választ.
am jol megfogalmaztad a szerelmes cuccot :D

(#9389) Blintb


Blintb
csendes tag

még 1 kérdés. az érintokijelzo jol mukodik? simán reagál mindenre?

(#9390) petipetya válasza Blintb (#9389) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ipod kolbásszal még nem próbáltam, de nekem jól működik.

"nincs rá lezsóidő"

(#9391) Blintb


Blintb
csendes tag

bocs a hulye kérdésért de mi az az ipod kolbász? :_D

(#9392) gps76


gps76
őstag

Akik használnak opera minit,nem tudják véletlenül mitől van,hogy pl.:privát üzenet írásakor leokézom és visszaugrik az üres privátablakra? Eléggé idegesítő.

(#9393) n0_gAboR válasza gps76 (#9392) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Meg beta verzio egyelore. Az IPhone-os is ugyanilyen bugos

(#9395) gps76 válasza n0_gAboR (#9393) üzenetére


gps76
őstag

Nem igyekeznek a véglegessel...

(#9396) orrlyuk válasza gps76 (#9395) üzenetére


orrlyuk
aktív tag

Ráadásul az igazi az Opera Mobile volna... Symbianon egész tisztességesen megy.

No hay banda! Il n'est pas de orquestra!

(#9397) gps76 válasza orrlyuk (#9396) üzenetére


gps76
őstag

Ezzel se lenne gond,csak amit írtam.

Más: a root-olás elvész,ha felrakom a sima JD4-et?

(#9398) BKazar


BKazar
csendes tag

Jeleznem mindenkinek h ezt az uzenetet a Spicamrol hivatalos magyar nyelvu 2.1el irom;)

(#9399) BalanceR


BalanceR
addikt

Üdv!
Mostanában tervezek Spica vásárlást, és lenne egy pár kérdésem...
Nagyon amatőr vagyok a témában, nem röhögni! :P

Megveszem a telót boltban, az 1.5ös androiddal jön..
Ezt simán le tudom frissíteni házilag garanciaveszés nélkül 2.1 re?
a 2.1 magyar?

A programok telepítése hogy működik androidon?
a kártyára telepít vagy a membe...

Valahol olvastam hogy a spica szeret minden sz@rért felmenni a netre,
Meg lehet oldani, hogy csak a wifit használja? (ne csináljon nekem adatforgalmat a telefonszámlámon)
(Pl, ha van időjárás, RSS widgetem, csak akkor frissüljön, ha Wifi van a közelben)

Láttam a neten TouchFlow szerű modot spicán... ez a teljes oprendszer cseréjével jár, vagy csak egy skin?

A fizetős progik hogyan hackelhetőek rá a telóra ingyen?

Előre is köszi a válaszokat!
:R :R :R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#9400) duffbeer válasza BKazar (#9398) üzenetére


duffbeer
őstag

Létezik már hivatalos? Szolgáltatós, vagy Samsung?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.