Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9201) Tonyo válasza encoder (#9200) üzenetére


Tonyo
őstag

Az igaz, de itt alényeg,h egyes helyeket azt is figyelik, hogy milyen romok voltak rajta?! :F

(#9202) encoder válasza Tonyo (#9201) üzenetére


encoder
tag

URBAN LEGEND! ;)

(#9203) Valzor válasza person (#9170) üzenetére


Valzor
aktív tag

2-őt vesztettek. Nagyon felb*szott a Pannon ezzel.

Lenovo ThinkPad E14 G5 | Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G | Samsung Galaxy S10 | Garmin Vivoactive 4

(#9204) devast válasza Tonyo (#9196) üzenetére


devast
addikt

2.1-el is garis szerintem, persze ha nem root-olod meg modolod agyon. Mondjuk nem csodállom, hogy még húzzák a kiadását. Messze nem tokéletes a jd1-em. Ma pl azt vettem észre, ha a háttérben megy zenelejátszás, és nem csinálsz semmit a home képernyőn akkor 100% a cpu terhelés. Egyértelműen a samsung féle pantheon home hibája :/ Ha valamilyen alkalmazást elindítasz a lejátszás cpu szükséglete visszaáll normál szintre.

(#9205) DopeBob válasza Valzor (#9203) üzenetére


DopeBob
addikt

kérdeztem már minden felé még a helyi (Tatabánya) boltban is, hogy MIÉRT? Sosem tudjuk meg, lehet nem fogytak jól a gagyibb alig olcsóbb samsungok

MZ/X

(#9206) BloodRay válasza devast (#9204) üzenetére


BloodRay
veterán

Volt is itt a fórumon akinek már megjárta a szervízt a 2.1-es Spica-ja(azt hiszem DeadMeat) és nem volt semmi gond.
pantheon-t használod? :F

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9207) Plumpy


Plumpy
aktív tag

Isten verje meg, nem megy föl a JD 4, bottnál mindig megáll. Sose szívtam még vele, mindig jóü volt, de ez most nem megy.... Valaki tudna küldeni nekem egy működő spica_jc3.ops-t? Lehet, hogy azzal van a gond....

Plumpy - A kultúrbölény

(#9208) Stauffenberg válasza Tonyo (#9201) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem nem, sőt az sem érdekli őket, hogy milyen ROM van rajta, csak azt figyelik, hogy más módon (pl: fizikailag) megbuheráltad-e telefont, vagy volt-e beázása. Majd mikor hazaértem megnézem a garanciális feltételeket (hivatalos Samsung garis a kütyüm), mindegy mit ír az internet, vásárlói szempontból CSAK AZ érvényes, amit vásárláskor kapsz a kezedbe, ha időközben mondta azt a Samsung, hogy házi ROM cserével elveszik a garancia azt ők feldughatják, hiszen ilyenkor azok a garanciális feltételek érvényesek amik akkor voltak érvényben, mikor vetted a telefont és ami a garancia szelvényeden szerepel.

Szép is lenne ha mondjuk veszel egy autót X év garanciával, majd utólag kitalálja a gyártó, hogy már csak X-1 évet vállal... te nem így vetted meg, kutya kötelessége X évet vállalni. Ellenkező esetben kártérítésre vagy jogosult.

(#9209) pdaghost válasza Plumpy (#9207) üzenetére


pdaghost
tag

A spica ops tartalma ennyi:

0,boot
1,Sbl
2,logo
3,zImage
4,datafs
5,factoryfs
6,cache
7,
8,modem
9,efs

Így ezen nem lehet sok elbaszott dolog. :)

[ Szerkesztve ]

(#9210) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Ugyanakkor nekem is lenne egy kérdésem a ROM cserével kapcsolatban:

Ha én most felrakom a 2.1-et, akkor hogyan tudom az 1.5-öt lementeni, hogy később esetleg visszarakhassam? Nem csak az appokat és beállításaimat akarom lementeni, hanem magát a ROM-ot és minden egyebet ami kell ahhoz, hogy bitre pontosan vissza tudjam állítani a gyári állapotot.

Még mindig ugrál a térerőm és nem tudom, hogy csak az ikonja ad téves információkat (mikor nulla térerőt mutat akkor is simán tudok telefonálni és a hangminőség is pont olyan mint maximumon).
Gondoltam felrakom a 2.1-et, hátha megszűnik. De ha nem változik, akkor vissza akarom tudni tenni az eredeti rendszert, nem csak egy netről szedett ROM-ot, hanem pont azt ami a telefonon van most.

(#9211) #hpq válasza Stauffenberg (#9208) üzenetére


#hpq
aktív tag

Szerintem a legtisztább az lenne ha felhívja valaki a Samsung szervizt és megkérdezni, mert ugyan tényleg nem fizikailag cseszteted. De viszont autóknál is van a garanciában egy olyan hogy X km-enként viheted garanciális szervizbe "amiért persze fizetsz" különben byby gari.

// -

(#9212) Stauffenberg válasza #hpq (#9211) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Éppen ebben a pillanatban küldtem egy kérdést a Samsungnak. Azt írják 24 órán belül garantáltan válaszolnak, majd kiderül. Beteszem ide is a választ amint megjön.
A levél tartalma ez volt:

"Üdv!

Kérdésem nem technikai jellegű, inkább arról szeretnék információt kapni, hogy ha egy Android operációs rendszerrel ellátott mobilkészüléken saját felelősségre rendszer frissítést végzek házilag az hogyan érinti a garanciális feltételeket? A telefont fizikailag nem érinti a változás, csak a jelenlegi (Android 1.5) helyére kerülne egy frissebb verzió (Android 2.1). Az nyilvánvaló, hogy ha a frissítés közben történik valami a telefonnal arra nem terjed ki a jótállás, ám ha a frissítés sikerrel zárul és X idő múlva a telefonnak ettől független meghibásodása keletkezik, akkor a garancia továbbra is érvényesíthető-e?

Köszönöm válaszukat!

Gipsz Jakab"

(#9213) Skynet258 válasza Stauffenberg (#9212) üzenetére


Skynet258
veterán

Azt a sablonválaszt fogod kapni, hogy a telefonba való bármilyen belepiszkálás a garancia elvesztését eredményezi, függetlenül attól, hogy a később kialakuló esetleges hibának van-e köze a módosításhoz, avagy nincs. ;)

https://geekpulse.hu

(#9214) devast válasza BloodRay (#9206) üzenetére


devast
addikt

Hogy érted hogy azt használom? Az én telefonom nincs root-olva, gyárilag a 2.1 pantheon home-ot használ. Esetleg ezt lehet cserélni moddolás nélkül is? Eddig úgy tudtam, hogy nem.

(#9215) csabooooo válasza #hpq (#9211) üzenetére


csabooooo
aktív tag

Nos, most beszéltem az Aradi utcai szervízzel, és az álláspont az, hogy ha nem hivatalos ROM-ot tesz fel az ember, akkor bizony ugrik a garancia. Arra természetesen nem tudott választ adni, hogy mikor lesz hivatalos 2.1. Ennyi.
Döntse el mindenki, hogy vár még, vagy belevág a frissítésbe.

(#9216) Stauffenberg válasza Skynet258 (#9213) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Igen számítok rá, de a lényeg úgyis a jótállási szelvényen van, ami ott van feltüntetve az az irányadó, ami pedig nincs, azt nem is lehet a vásárlón leverni. Ha úgy fogalmaz, hogy bármiféle fizikai buherálással elveszted a garanciát és nem tér ki a szoftveres módosításra, akkor nem érvényteleníthetik a garanciát azért mert szoftvert cseréltél.

Addig megnézheti valaki az övét, én csak este érek haza, csak akkor tudom megnézni.

(#9217) sirály69 válasza csabooooo (#9215) üzenetére


sirály69
őstag

Akkor ha jól értelmezem:
Ha frissítem a gépet 2.1-re és 2 hónap múlva behal a mikrofon nem csinálják meg garanciában?
Mi köze a hardver hibának a szoftverzióhoz?

Szerver Hosting Debrecenben

(#9218) sirály69 válasza Stauffenberg (#9216) üzenetére


sirály69
őstag

Sietek haza és megnézem ;)

Szerver Hosting Debrecenben

(#9219) BloodRay válasza devast (#9214) üzenetére


BloodRay
veterán

Az enyém sincs(még) root-olva, de ha felmész a market-re és leszeded a helix launchert máris megoldva a dolog. Ja meg persze majd a helix-et állítsd be alapértelmezettnek. :)
Fényévekkel jobb mint a pantheon. :K

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9220) devast válasza BloodRay (#9219) üzenetére


devast
addikt

Ezt jó tudni, köszi :R

(#9221) csabooooo válasza sirály69 (#9217) üzenetére


csabooooo
aktív tag

Jól értelmezed. Bár gyakorlatilag semmi köze a hardverhibának a szoftver verzióhoz, de ez szerintem nem igazán érdekli őket. A nem hivatalos ROM csere jó indok lehet, hogy ne kelljen nekik gariba javítani.

(#9222) s.aron1111


s.aron1111
csendes tag

Helló!

Én is belevágtam az fw frissítésbe,felraktam a drivereket és mindenki ismer mindenkit, és minden megy addig h betallózom a fileokat és elindítom de aztán az odin a massage ablakba ezt írja: cannot open the usb serial port. code: 87, mi lehet a baj? a válaszokat előre is köszönöm

(#9223) r.zozo válasza Stauffenberg (#9216) üzenetére


r.zozo
tag

ez nagyon jól hangzik
remélem ezt elfelejteték beleírni :-)
jah és te akkor most valami ügyvéd féle vagy? csak mert akkor meg pláne lehetne a szavadra adni, és onnan már csak az lenne a kérdés hogy mennyire lehetne, illetve lenne érdemes érvényt szerezni a dolognak?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Spica 2.1 /i570EXXJD1 - Samdriod 1.3.1. . Deodexed -LK 2.09.4 - Multitouch kernel - DVM ARM11 - Greendevdroid Thema - ADWlauncher+forzen eclair v7

(#9224) verser233 válasza BloodRay (#9219) üzenetére


verser233
senior tag

és Helix 1 vagy 2-t javaslod?

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#9225) Plumpy


Plumpy
aktív tag

Sikerült, fent van a JD4. Először one package módban felraktam egy 1.5-öt, aztán arra one packageben a JD4-et. És voálá.

Plumpy - A kultúrbölény

(#9226) Skynet258 válasza Stauffenberg (#9216) üzenetére


Skynet258
veterán

Igazából tök mindegy, hogy hogy fogalmaz, aki válaszolni fog az csak egy egyszerű beosztott, aki úgysem tud túl sokat - a szöveg is copy/paste lesz.
Módosítasz: bukod a garit, kár ezen ennyit lovagolni. Aki romot cserél, az vállalja be ezt is. :U

https://geekpulse.hu

(#9227) littlerock válasza pdaghost (#9195) üzenetére


littlerock
aktív tag

Köszi, rájuk csörögtem, sajnos fekete van csak... de majd lesz valahogy:)

Magyarok vagyunk, nekünk mindenből a fele elég, az sem baj, ha kétszer annyiba kerül...

(#9228) ben11


ben11
őstag

Tudom hogy off, de hatalmas :D
[No flash..]

(#9229) pdaghost válasza littlerock (#9227) üzenetére


pdaghost
tag

Esetleg itt :)
Mégsem 12000

[ Szerkesztve ]

(#9230) sz.zs. válasza verser233 (#9224) üzenetére


sz.zs.
senior tag

A 2-t ne rakd fel mert úgy lefagy tőle hogy csak a hard reset segít.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#9231) sz.zs. válasza Plumpy (#9207) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Küldtem.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#9232) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Megjelent a Skyfire 2.0, immáron teljes flash támogatással! Nekem nagyon bejön, szerintem jobb mint a Dolphin browser, érdemes kipróbálni!

(#9233) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Azt nem tudjátok véletlenül hogy ha nekem az Igo-ban a Magyarország térképem Q3-as, akkor a többi ország térképe is Q3-as kell hogy legyen? Mert beraktam mellé nem Q3-as Slovakia, Austria, stb... térképeket, látni látja a térképeket de azt írja hogy nem összefüggőek a térképek, ezért nem tervezhető útvonal.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#9234) werszomjas válasza -cobra- (#9232) üzenetére


werszomjas
őstag

es ez neked fent van marketen, nekem nem találja? :(

mind1, leszedem pc-re és átdobom, próba :)

[ Szerkesztve ]

üdv

(#9235) -cobra- válasza werszomjas (#9234) üzenetére


-cobra-
aktív tag

Én se találtam marketen, de le lehet tölteni az apk-t a hivatalos oldalról.

[ Szerkesztve ]

(#9236) petipetya válasza -cobra- (#9232) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nekem nem működik, előjön a kényszerbezárásos ablak és annyi.

"nincs rá lezsóidő"

(#9237) petipetya válasza rilhiro (#9198) üzenetére


petipetya
nagyúr

:C

"nincs rá lezsóidő"

(#9238) szubrutin


szubrutin
aktív tag

Háát én szervízbe dogloztam,ha jófej a szervízes simán megmarad a gari,ha nem jófej,akkor megvonja, de álltalában nem törődnek romokkal, ha fizikailag piszkál vki bele,akkor nem vonják meg a garit,kivéve,ha azzal kárt okoz.
Az előlap cseréhez kell legjobban szétszedni a telefont, kapásból érintőkijelzővel szokták cserélni az meg ugye marha drága szóval nem nagyon ajánlom.
Beázásnál meg alapból megvonják,az alap.

Ha szervízbe viszitek ajánlom mindenkinek a Telemaxot Budaörsön,aza hivatalos márkaszervíz.

[ Szerkesztve ]

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#9239) szubrutin


szubrutin
aktív tag

És én 1.5el használom a spicát,és az ég adta világon semmi bajom nincs vele,amit elvárok,azt nyújtja, 1általán nem akarok frissíteni,csak ha lesz hivatalos, nem izgat különösen,nincs semmi baj se az akksijával,se az igoval,se semmivel,jót fogtam ki lekopogom:D

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#9240) encoder válasza szubrutin (#9239) üzenetére


encoder
tag

Ha nem zavar, hogy szaggat a billentyűzet, akad a youtube és kattog az mp3, akkor valóban jó az 1.5... ;]

(#9241) BloodRay válasza encoder (#9240) üzenetére


BloodRay
veterán

Ezek közül csak a billentyűzetes dolog jött elő nálam 1.5 alatt. A youtube-nál most 2.1 alatt késik a hang...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9242) beers


beers
addikt

Mindenki vegye figyelembe, hogy a frissítéssel ugrik a gari!
Sajnos nekem is :S!
Buktam egy telefont!

M&N

(#9243) Drachoo válasza encoder (#9240) üzenetére


Drachoo
senior tag

Billentyűzet kibírható, mp3 nem kattog, youtube kezelhető... :P

beers: elbuktad a telót? mi történt?

[ Szerkesztve ]

Okos pilóta alagútban nem katapultál.

(#9244) BloodRay válasza beers (#9242) üzenetére


BloodRay
veterán

Mert? Mi történt?

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9245) person válasza Valzor (#9203) üzenetére


person
senior tag

:DDD Én már rendelném is függetlenbe csak épp az átvételt nem tudom megoldani a héten. :O Kezdek ideges lenni. :W A pannon meg k@pja be. :(((

PGee: Na persze...

[ Szerkesztve ]

(#9246) beers válasza BloodRay (#9244) üzenetére


beers
addikt

Az érintőkijelző elfelejtett működni!
Bevittem, aztán tájékoztattak, hogy szoftveres beavatkozás miatt nincs garancia a készülékre!

M&N

(#9247) MartOOn


MartOOn
addikt

hi! melyik most a leghasználhatóbb keyboard szerintetek?

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#9248) devast válasza beers (#9246) üzenetére


devast
addikt

Akkor húzd rá vissza az 1.5-öt és vidd vissza megint :U Ahhoz nem kell érintőkijelző...

(#9249) sz.zs. válasza MartOOn (#9247) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Szerintem ez elég szubjektív mert mindenkinek más jön be. Én pl. a SlideIT keyboardot használom. Nekem bejön. Igaz volt egy pár nap mire megszoktam. Van hozzá a Marketen magyar nyelvi csomag, nagyon jó a T9-ese is.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#9250) BloodRay válasza devast (#9248) üzenetére


BloodRay
veterán

Szerintem is ennyi elég lehet.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.