Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28801) HawerKing


HawerKing
őstag

Sziasztok, hatha tudtok segiteni.
A Samsung telefonomoat bluetoothon keresztul csatlakoztatom a 2017es Toyota Corollahoz, kivan valasztva hogy a nevjegyeket is vegye at, a kocsi kijelzon a nevjegyzekben benne is vannak a szamok, ha hivok valakit mutatja is az adott szamhoz tartozo nevet, de mikor valaki engem hiv akkor csak a telefonszama jelenik meg :( a nevet nem irja ki. ha megzavarodok sem tudok rajonni miert.
Segitsen mar valaki.

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#28802) Sabre


Sabre
őstag

Sziasztok!

2.5 év Iphone 7 után gondolkozom váltáson S9 plus jött szóba droid oldalról hirtelen.
Find my friends-re látom van valami app ami megy droid és ios között, illetve az iMessage helyett mindenkivel majd whatsupp,viber, google vagy fb chat lesz csak lehetséges.
Illetve icloudban lévő adatokat valahogy ki kell szednem, ms cloudban ( outlook.com) van a maradék.
Családban van S9 és csak lesek milyen képekjet csinál, milyen a kijelző szóval ez meggyőzött. A plus azért érdekelne, mert nekem most aksi idő kell és azt írják a sima 9-hez képest a plusz kapacitás érezhető, nem eszik annyival többet a plus.
Van aki hasonló váltáson van túl, tudtok tanácsot adni? :R

(#28803) lcdtv válasza Sabre (#28802) üzenetére


lcdtv
aktív tag

Szintén Iphone 7-ről váltottam S9-re. Elegem lett hogy 4S-óta szinte minden ugyan olyan. Váltani akartam és S9-et választottam. A droid mint op.rendszer nagyon jó szerintem, gyorsan könnyen átálltam. Én IOS-ről csak jegyzeteket meg kontaktokat hoztam át az gyorsan ment. Droidra minden appot megtaláltam. Androidra IOS kereső az xFI Locator teljesen jól működik. Nekem egy valami böki a csőrömet az pedig az akkuhasználat. Azt nem tudom hogy ez samsung vagy droid függő de az hogy éjszaka 10-12% esik úgy hogy nincs bekapcsolva a wifi bluetooth gps mobilnet szerintem sok. Ipad meg egy hónapja feltöltve most néztem rá még 14% volt. (ennyire nem használom :D ) de amúgy 3.5-4 óra kijelzőidő mindig meg van.

(#28804) .Szaki. válasza Sabre (#28802) üzenetére


.Szaki.
addikt

Szia!

Szintén 2,5 év iPhone használat után váltottam, igaz én 5S-t cseréltem.

Az S9+ lett a nyerő választás, a nagyobb akku és a +2GB RAM miatt, ami úgy érzem kell is neki. Számomra ami kevésbé jött be az maga a felület. Szép, esztétikus, de logikáját tekintve szerintem nagyon el van maradva az iOS-től, ebben a tekintetben az Apple sajnos még mindig jóval előrébb jár.

Ezen kívül imádom ezt a telefont, a kijelző gyönyörű, ezen kívül napi szinten DeX-en nyúzom, mint egy asztali számítógépet, mellé pedig beszereztem egy órát is és így ebben a formában már le nem cserélném más telefonra ezt, nagyon megszerettem. Nem tökéletes, nem tagadom, hogy akartam már földhoz vágni, de szerethető. Tegyük hozzá, hogy nagyon nyúzom és állja a sarat.

Egyébként ahogy a kolléga is írta a Play Store-ban mindenre találsz megoldást, nekem pedig az tűnt fel, hogy mintha olcsóbbak is lennének a megvásárolható dolgok, de ez nem garasoskodás. :)

Ami szintén pozitív, hogy én amikor kihoztam a szolgáltatótól még 8.0 volt rajta akkor elég sok microlagg jelentkezett, ami nagy mértékben csorbította a felhasználói élményt, ez a 9.0-ás főverziófrissítés óta teljesen eltűnt.

Két dolgot felejts el, ha megveszed az S9-et: Bixby és diktálás. Használhatatlan szinte mindkettő, ezeket visszasírom mondjuk.

Az akku egyébként ha nem lóg a DeX-en, akkor átlag 6 órát tud teljesíteni kijelzőidőben, úgy, hogy megy az AoD és a Bt-on is csüng minimum egy, álagban két dolog.

[ Szerkesztve ]

(#28805) jeni válasza .Szaki. (#28804) üzenetére


jeni
félisten

Hello!
DEX Stationnal vagy DEX Pad-al használod?
Kijelző fóliát érdemes rátenni.
Az aksija nekem gyenge láncszem az S9+ esetében? Gyorsan merül. Pedig elvileg vadiúj van benne,biztosítással LCD
-vel együtt lett javítva.

(#28806) szemy94 válasza lcdtv (#28803) üzenetére


szemy94
senior tag

Nem esik annyit, nekem inkább 1-2%, ha attól több, akkor valami gond van. De nem egy akku bajnok ez tény, a J6-om jobban bírja.

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#28807) .Szaki. válasza jeni (#28805) üzenetére


.Szaki.
addikt

Pad.

(#28808) sityupityu válasza lcdtv (#28803) üzenetére


sityupityu
veterán

Ott valami akkor nem jó nálad. Nálam mindig minden be van kapcsolva, és kb 3-4%-ot esik egy éjjel alatt.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28809) helixP válasza sityupityu (#28808) üzenetére


helixP
nagyúr

Egyetértek, az nem kerek.

Párom most kapott ugyanúgy céges S9-et, mint én 24 óra++ os készenléti idők után marad neki 20-30% az akksiban 3 óra sottal, én meg tépem a hajam, mert amíg ő egyszer tölti, én kétszer, még úgy is, hogy most már jobban állok, mint az elején és 14-15 órák azért már összejönnek készenlétben.

(#28810) kelly416 válasza lcdtv (#28803) üzenetére


kelly416
veterán

Nálad kell lennie a gondnak, mondjuk AOD be van kapcsolva, mert nekem mobilnet, wifi, bluetooth, gps mindig be van kapcsolva, ráadásul MiBand2 miatt a bluetooth mindig kommunikál is, így merül 4-8 százalékot éjjel. Általában 8at az ágy szélén, ahol kevés a térerő.

(#28811) viewdetails válasza helixP (#28809) üzenetére


viewdetails
addikt

Én még mindig azt mondom, valami nincs rendben a MobileIron-al.

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#28812) helixP válasza viewdetails (#28811) üzenetére


helixP
nagyúr

Feleségem telefonján is az fut. Gond nélkül :(

(#28813) viewdetails válasza helixP (#28812) üzenetére


viewdetails
addikt

Attól még simán lehet, hogy a te regisztrációdból szerver oldalon hiányzik valami, amiért folyton óbégat és nem hagyja aludni.
Kiegészítő szoftvert pl vírusírtó nem tolnak le vele?
Levélkliens sima Samsung Mail? Titkosított Exchange?

[ Szerkesztve ]

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#28814) hematoma1


hematoma1
aktív tag

Sziasztok.Van olyan program ami megmutatja hogy a telefon mennyit volt használva?

(#28815) helixP válasza viewdetails (#28813) üzenetére


helixP
nagyúr

Samsung Mail, hova gondolsz? :)
Mobil Iron család van, Secure E-mail, Web@Work, Docs@Work, stb.

Amúgy ha lesz egy levegővételnyi időm, megbeszélem velük, hogy legyenek kedvesek egy teljes reset után visszapakolni mindent.

De amúgy egyre inkább úgy tűnik, hogy még mindig valami GooglePlay Service alapú történet. Bár már kevésbé, mint korábban.

(#28816) viewdetails válasza helixP (#28815) üzenetére


viewdetails
addikt

Mikori build a csomag? Kérd meg őket, hogy nézzék meg az admin felületen, hogy minden policy applied legyen és még egyszer, hogy milyen AD csoportokban vagy.

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#28817) helixP válasza viewdetails (#28816) üzenetére


helixP
nagyúr

2.5.0.0.6.
Köszi, megkérdezem ezeket.

(#28818) samu74 válasza jeni (#28805) üzenetére


samu74
addikt

Ennek is kell egy kis idő mire optimalizál meg pár töltés az akksinak. Amit nem használsz tiltsd le . Nekem ezek vannak

-----------

(#28819) Sabre válasza .Szaki. (#28804) üzenetére


Sabre
őstag

Köszi az infókat lcdtv-nek meg neked is!
Hát, a diktálás pedig jó dolog... :\

Gondolkozom, gondolkozom... :R

(#28820) kiskeni válasza helixP (#28800) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Telómba lógott órákig ez az oldal és mikor megláttam a válaszodat, nem frissítettem be hogy megnézzem vannak-e új kommentek, szóval MB sry.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#28821) lcdtv válasza sityupityu (#28808) üzenetére


lcdtv
aktív tag

Tud valaki segíteni akkor hogy mit nézzek meg mert tényleg 10-12 de inkább 12% az esti "tehát 8 óra készenlétben" akku teljesítmény csökkenés. Az akku infó nem mond semmit a Gsam battery sem, csináltam Wipe cache partition. Az biztos hogy dual simes és a térerő nem nagy inkább olyan 40-70%.

(#28822) sityupityu válasza lcdtv (#28821) üzenetére


sityupityu
veterán

Nézd meg esetleg, hogy milyen alkalmazások futnak a háttérben. Lehet, hogy valami beragadt vagy hasonló. A többiek jobban értenek hozzá mint én, majd mondanak valami okosabbat. Amúgy mikori telefon?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28823) csorbajeno válasza lcdtv (#28821) üzenetére


csorbajeno
veterán

Első körben próbáld meg, hogy hogy teljesít, ha átváltod a hálózatot fix 3G-re.

(#28824) Flagstaff válasza lcdtv (#28821) üzenetére


Flagstaff
tag

Azért valamit csak mond az az akku stat. Töltsd fel most 100%-ra mielőtt esti pihenőre teszed a telefont aztán reggel közvetlenül az első felnyitáskor csinálj képernyőképet arról mi mennyit fogyasztott. Abból sok mindent ki lehet okoskodni.

(#28825) viewdetails


viewdetails
addikt

Telenorra kint van a CSE3

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#28826) TaaT


TaaT
veterán

Szerintetek számít hogy dugom be a vezeték nélküli töltő type c csatijába a kábelt? Mert egyik állásban van gyors töltés, átfordítva viszont nincs. :)

Give them hell Ukraine!

(#28827) Sungoo válasza TaaT (#28826) üzenetére


Sungoo
addikt

Elméletileg nem számít. Ez lenne a lényege a C-nek.

(#28828) Flagstaff válasza TaaT (#28826) üzenetére


Flagstaff
tag

Elvileg nem. Gyakorlatilag meg... Próbáld másik kábellel, másik töltőfejjel (ha van kéznél) és nézd meg közvetlenül a telefonba dugva mit muzsikál.

(#28829) lcdtv válasza sityupityu (#28822) üzenetére


lcdtv
aktív tag

szerintem ez is sok, de majd megmondjátok...

(#28830) Indiant


Indiant
addikt

Rezgőre állítva, az S9+ miért zenél az ébresztéseknél?? :W

(#28831) helixP válasza Indiant (#28830) üzenetére


helixP
nagyúr

Mert az ébresztés mindent felülír, ez a lényege :)
Ha csak rezgést szeretnél, azt az ébresztés menüjében beállíthatod. Néma hang, rezgés pipa.

(#28832) Indiant válasza helixP (#28831) üzenetére


Indiant
addikt

Hát ez egy baromság. ...köszi :C
"ébresztés menüjében" - az hol van???
Én fönt a kis hangszóró ikont nyomogatom. (szól-rezgés-néma)

[ Szerkesztve ]

(#28833) samu74 válasza helixP (#28831) üzenetére


samu74
addikt

Támogatom. :D
Lehet ha valaki úgy alszik hogy a hasán van a telo meg lenne is értelme a kérdésnek...

-----------

(#28834) csorbajeno válasza Indiant (#28832) üzenetére


csorbajeno
veterán

Miért lenne baromság? Ha belegondolsz a lényegükbe, akkor így logikus. Mit szólnál hozzá, ha lekésnél egy fontos találkozót/megbeszélést, mert a telefon csak világított, mivel este lenémítottad, hogy nyugodtan tudj aludni, reggel meg elaludtál.

(#28835) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Sziasztok!

Tud valaki valami olyan appot, amivel tudok egy kis kakaót adni a fülhallgatóra küldött hangerőre? Amióta befrissítettem Pie-ra, azóta halkabb lett a füles.

(#28836) samu74 válasza dredjudge84 (#28835) üzenetére


samu74
addikt

Poweramp hangerő korrekció. Plusz 10 decibel nálam. :) Háromnegyed hangerőn garantált megsüketülés.

-----------

(#28837) sityupityu válasza viewdetails (#28825) üzenetére


sityupityu
veterán

Valóban. Elég sok minden van benne....

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28838) sityupityu válasza lcdtv (#28829) üzenetére


sityupityu
veterán

Semmi szokatlant nem látok benne...

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28839) dredjudge84 válasza samu74 (#28836) üzenetére


dredjudge84
őstag

Köszi, de mindehol jó lenne ha lenne, deezer, youtube stb.

(#28840) S9


S9
tag

Sziasztok.
Vettem egy Dual-Band-es routert ami 2.4 és 5 ghz-en megy .
Az a kérdés hogy azt hogy lehet beállítani hogy mikor az 5ghz-nek az udvar végén elfogy a hatótávja akkor autómatikusan átkapcsoljon a 2.4 esre?
Mert most manuálisan kell átcsatlakoznom.

(#28841) .Szaki. válasza Sabre (#28819) üzenetére


.Szaki.
addikt

Bizony jó dolog, nekem is sokszor jó lenne, de ez van. :)

Nézd, én azt mondom, hogy mindkét rendszer baromi jó, csak másban jók. A diktálás valóban nem az erőssége, ahogyan Bixby sem ér fel egy Sirihez, viszont tudnék mondani minimum 3 dolgot amit meg ez tud, az iPhone pedig nem. Bármelyiket választja az ember egyikről a másikra váltáskor mindenképp lesz valami kompromisszum. :)

(#28842) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

DBT/TMH-ra érdemes valami teljesen független ROM-ot felrakni ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#28843) Flagstaff válasza helixP (#28800) üzenetére


Flagstaff
tag

Értesítési sáv fényerő csúszka VAN! :-)
Húzd le kétszer a homescreenen az ujjad amíg megjelenik a kapcsolópanel vagy mi a szösz, annak az alján ott a fényerőcsúszka. Csúszka mellett jobbra ott a pici lefelé mutató háromszög, bökj rá és innentől meghagyom neked a felfedezés örömét. :)

S9: Hacsak nem létszükséglet az 5GHz, akkor ne használd csak 2,4-en. Az is tud 150 fel+150 le sebességet. Valószagú azért nem áll át, mert bár még látja a 2,4-et de lehet hogy "visszakiabálni" már nem tud neki megfelelően ezért nem kapcsolódik hozzá automatikusan.
Nálunk a notimat kivéve semmi nem kapcsolódik az 5GHz-es sávon. Pedig lehetőség lenne rá.

[ Szerkesztve ]

(#28844) helixP válasza Flagstaff (#28843) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszi, ezt ismerem, de nem erre gondoltam.
Sajnos Nem használtál Cyanogent (Ressurection Rom-ot, LineageOs-t), lehet hogy én vagyok túl öreg minden ilyenhez :)
Végighúzom az ujjam a kijelző tetején (értesítési sáv) balról jobbra és ennek megfelelően változik százalékosan a fényerő. :)
Imádni való feature!

[ Szerkesztve ]

(#28845) kelly416 válasza Sabre (#28819) üzenetére


kelly416
veterán

Nem használtam soha ios-t (azaz de, Faternak ez volt a rendszáma vagy 8 évig IOS-160 :DDD ), de szoktam olyat csinálni, hogy amikor idő hiányában vagy dzabad kezek hiányában vagyok, a billentyűzet jobb felső sarkában a mikrofon ikont [kép] , és amit mondok, azt írja a szövegmezőbe. Szerintem ez diktálás. Ok, írásjeleket nem használ, de elég jó hatásfokkal dolgozik a szavakkal.

(#28846) Rinocerosz válasza kelly416 (#28845) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Sajnos még így sincs esélye az iphone ellen. De hát ez van majd fejlesztik.

(#28847) fzboxx válasza .Szaki. (#28841) üzenetére


fzboxx
senior tag

Üdítő, korrekt vélemény! Gratulálok!
Sokak számára fekete és fehér a világ, pedig nem.
Én androidos vagyok a kezdetektől fogva (Motorola...), az iOS mindig is tetszett, de több dolog tetszik a droidban. Pedig jó lenne pár dolog Apple-től...

(#28848) lcdtv válasza Flagstaff (#28824) üzenetére


lcdtv
aktív tag

Reggeli adat. Este 100%.majd 8 óra múlva megnézem már csak 88%. AccuBatteryPro szerint a NiceLock és a OneUI kezdőképernyő zabálta leginkább az akkut.

(#28849) Flagstaff válasza helixP (#28844) üzenetére


Flagstaff
tag

Jól sejted, bár lehetőségem lett volna rá, de valahogy nem éreztem szükségét a ROM-olgatásnak. A fényerőt is egyszer beállítom aztán kb soha nem nyúlok hozzá, ettől még másnak lehet más igénye.

lcdtv: Tegnap volt az első éjszaka hogy a telefont teljes feltöltés után használatba vettem. BT be volt kapcsolva, wifi ki, két kártyával lógott két külön hálózaton, a telenor mindössze egypálcás térerőt tudott és így merült szinte kerek 8 óra alatt 6%-ot. Bár ez annyira nem mérvadó mert mielőtt használatba vettem volt némi takarítás a készüléken. Viszont elgondolkodtató hogy nálad mi okoz egy éjszaka alatt 10 de inkább 12% merülést. Kerestem de nem találtam a régebbi stock droidok wakelock kijelzését, amin látni lehetett mikor volt ébren a telefon és mi ébresztgette fel. N4-en N5-ön határozottan emlékszem rá hogy volt és N6P-n is úgy rémlik Nougat alatt volt. Oreo alatt néztem tegnap és már nincs azon se. Megeshet hogy egy abd-vel kellene a pontosabb adatokért ránézni.

Akit esetleg érdekel/érint: Tegnap végre megjött a tok amit rendeltem (Poetic Affinity), akinek bejön az átlátszó tok, de nem szeretne szilikont, annak csak ajánlani tudom. Kemény plexi tok, a telefonon csak annyit vastagít mint egy szilikontok, az oldalán csúszásgátló kiképzéssel, a sarkain bumperekkel, a hátulján pedig két vékony felfelkvő felülettel hogy ne a plexi karistolódjon sík felületre letéve illetve hogy ne rázza le magát az üvegasztal széléről. Eddig nem mertem használni a telefont mert egyrészt a szokásosnál "csúszósabb" a kezem (ügyetlenség) másrészt pedig a telefon is annyira csúszik mintha egy vödörnyi takonnyal borított angolnát kellene megfogni. De így már végre nem csúszkál.

(#28850) Flagstaff válasza lcdtv (#28848) üzenetére


Flagstaff
tag

Ott lesz akkor valami a Nicelock környékén sztem. Hacsak nem valami létfontosságú hogy fent legyen akkor kezdésnek nyomj rá egy uninstallt és nézd meg pár napig hogy viselkedik a telefon.
Nekem a OneUI kezdőképernyő rajta sincs a fogyasztási listán.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.