Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29851) zelos válasza envagyok (#29845) üzenetére


zelos
aktív tag

"Retinaszkenner"-el fotót lőni? :D

Jó lesz az íriszszkennernek is. Nem mindegy! És sajna ez sem tud fotót lőni mivel ez egy led, infra led.
Kamera appal zoomolj a szemre ennyit tudsz tenni..

(#29852) alcapone386 válasza zelos (#29850) üzenetére


alcapone386
őstag

Részemről az irisz érdekelne:) Meg az se lenne utolsó, ha vaku helyett az ir-el tudnék este fotózni;) Nem sok gyakorlati haszna lenne, de poénnak jo lenne ejszakai selfiehez:)

[ Szerkesztve ]

(#29853) jupp008


jupp008
senior tag

Pár hét múlva éves lesz a készülék és mivel úgyis 2x töltöm egy nap, hogy kibírja estig célszerű lenne most kicseréltetni gariidőn belül az aksit.
Melyik szervizt érdemes hívni ahol kicserélik aznap ha beviszem reggel a telót ? (Esztergomból mennék fel).

(#29854) jeni válasza jupp008 (#29853) üzenetére


jeni
félisten

A legközelebbi Samsung szervizbe is beviheted. A Váci úti Samsung lenne a legjobb megoldás számodra. Viszont nincs garantálva,hogy reggel elsőnek beviszed és aznap zárás előtt kihozhatod.
Samsung gyors kereső.
A Nyugatinál a West-End vagy a Váci út másik oldalán is van Samsung mintabolt. Ott helyben is kitudják cserélni az aksit ha ténylegesen cserére szorulna.
Van az Alle Plázában is.

[ Szerkesztve ]

(#29855) jupp008 válasza jeni (#29854) üzenetére


jupp008
senior tag

Gondolom előtte lehet velük egyeztetni napot, hogy mikor tudják megcsinálni ...
Egyébként ellőtte tesztelik, vagy beadás után rögtön csere ?

(#29856) jeni válasza jupp008 (#29855) üzenetére


jeni
félisten

egy ilyen munka kevesebb mint 1 óra,de kérdés mennyi is vár javításra akik ugyan ezzel vitték be vagy LCD cserére?
meg aztán van mikor hátlapot is kell cserélni ha úgy törik el levételkor.
telefonon érdeklődj előző munkanapon időben.

[ Szerkesztve ]

(#29857) samu74 válasza jupp008 (#29853) üzenetére


samu74
addikt

Az S7-nél mikor garanciába ment szervizbe, akkor az akksit is beírtam hibának én is. De a szervizesek se hülyék, ha nem merül le 100%-ról félóra alatt nullára akkor csak pénzért cserélik. Szóval pénzt vigyél magaddal. :)

-----------

(#29858) T0mcs válasza samu74 (#29857) üzenetére


T0mcs
tag

Ha akkut szeretnél gariztatni akkor vidd el töltőt is.
Megnéznek mindent, biztos hogy nem lesz meg 1 nap alatt

(#29859) Németh91


Németh91
tag

Lehet már olvastátok :)
[link]

(#29860) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hali!
Látom volt szó frissítésekről.
Ezzel azóta mi a helyzet? [link]
Erre jött már ki update, illetve fog majd valamikor?
Anno az s7 megkapta az oreo frissítést, és paliba került az s8-cal, sőt az s9-cel is sebességben.
[link], [link]
Vagy majd az s9 az android Q-val fog gyorsulni (kb mint az s7-nél)?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#29861) helixP válasza ArthurShelby (#29860) üzenetére


helixP
nagyúr

Inkább az üzemidővel kezdjenek valamit. Performance több, mint elég így is.

(#29862) samu74 válasza helixP (#29861) üzenetére


samu74
addikt

Hát ja,animációt le kell venni 0,5x tempóra és mindenki ámul.
Viszont a snapis proci megint jobban gazdálkodik az árammal...

-----------

(#29863) kiskeni válasza ArthurShelby (#29860) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Hali. Igen, szerintem ezt már javították a Pie rendszerrel, mivel sokkal-sokkal folyamatosabbak az animációk eleve az Oreo-hoz képest. Nekem még Antutu-ban +10k pontot, Geekbench SingleCore/MultiCore +500/1000pontot hozott kb. Más változást nem vettem észre, mivel alapvetően Oreo alatt is bőségesen elegendő volt a teljesítmény bármilyen hardverigényes folyamathoz. Az esetleges +-pár másodpercek méricskélése meg már tényleg mikropénisz-méregetés kategória, szóval én azt most elengedném (meg hát, betöltésbe beleszól a tároló sebessége is).

Ami látványos javulás volt az tényleg az tényleg az animációk folytonosságát fedi le. Részletezve ez a Bixby Home-ot jelenti, ami most Pie-on sosem szaggatva jön elő a Home képernyőről balra húzva, míg Oreo-n ez sokszor döcögött. Az értesítési sávot eleve folyamatosan lehett lehúzni, az maradt úgy. Az alkalmazásválasztó is folyamatosan jön elő az esetek nagyon nagy részében, max több appal a háttérben veszel észre pici akadást. Az appok megnyitásakor látható animáció is stimmt, Oreo-n ezeknél is voltak itt-ott nyögdécselések. Ami döcögés van, az az alkalmazásválasztóval van, de az is akkor, ha gyorsan akarod nyomkodni. Mintha nem terveztek volna azzal a fejlesztők, hogy valaki esetleg embertelen tempóban akarja nyomkodni a telefont :D Mert amúgy szép és fluid, de ha gyorsan nyomkodod ide-oda, akkor nem épp, mintha nem készítették volna fel az animációt a gyors nyomkodásra. Fura.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#29864) Rinocerosz válasza helixP (#29861) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Sajnos az a baj, hogy nem elég ez az exynos teljesen... mert teljesitmenyben is nagyon el van maradva és ha lehet jobb a felhasználói élmény akkor legyen is jobb... de ott van a DeX is ha más miatt nem akkor ott már tényleg nem árt a teljesítmény és nem mindegy, hogy egy videót 3 vagy 10 perc alatt csinál meg. Meg hát azért kicsit fusztrál, hogy ugyan azért a pénzért ők 50-60% erősebb telefont kapnak azért ez csak.csak érezhető a mindennapokban is.

De ha még a teljesítményt nem nézzük mert végül is rá mondhatjuk, hogy elég... az üzemidőben is sokkal rosszabbul teljesít ami még nagyobb probléma.

(#29865) kiskeni válasza Fitzgerald (#29793) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Nem azért mondom, hogy kötelezően fikázzam a telefonos kamerákat, de te picit túlzol. Jó, a dinamikatartomány jelentősen jobb, ezt aláírom, ez pedig főképp lámpafényt/eget is tartalmazó képeknél jól kivehető. Igazából kontrasztosabb is a kép, de hogy részletesebb lenne... Valamivel mintha tényleg jobb lenne, de nagyobb részt digitális túlélesítés az egész, nem beszélve a mazdás tesztképeidről, amiktől azért picit behánytam :( Olyan, mintha ráhúzott volna a szoftver egy olajfesték-szűrőt, egyszerűen nagyon műnek hat, nem tetszik annak ellenére is, hogy kisebb mértékben élesebb a kép. Amitől még a falnak tudok futni (és amit a Huawei mesterien művel), az a túlfényesítés. Egyszerűen látszik, hogy totál nem valósághű a kép, de olyan iszonyat fényes, hogy na... Olyat lát a kamera, ami nincs is ott, mivel nincs olyan mértékben megvilágítva este, nincs annyi fényforrás, hogy fényképen ennyivel több minden legyen látható. Ezzel a Night mode-al láthatóan a Samsung is ebbe az irányba indul el, aminek én nem teljesen örülök.

Persze, nem várom el, hogy egy telefon DSLR-szintű minőséget hozzon, de akkor inkább a fizikai korlátainak megfelelő minőségű képeket kapjak, mint ilyen agyon dolgozott, túlfényesített, túlélesített képet. Ennél egyébként jelenleg jobbat tudok lőni kézi módban a kamerával, igaz ahhoz minimum egy állvány kellene, vagy pedig egy hely, ahova leteszed 10mp-ig.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#29866) helixP válasza Rinocerosz (#29864) üzenetére


helixP
nagyúr

Videót "csinál meg"? Ugye ez nem azt jelentik, hogy Dex-en kéne szerkeszteni / videót vágni?
Amúgy ja. Tényleg nem fair hogy ide nem a Snapis jött, de hát mit lehet tenni...

(#29867) fzboxx


fzboxx
senior tag

Akciós az S9 a mediamarkt-ban
150e

(#29868) zoltan6


zoltan6
őstag

Tudom nem az a topik,de ha esetleg valaki váltáson töri a fejét,emagnál elég durva akció van most.
S10 215990ft
S10+ 240990ft
Szinte sufni gsm-es árban,rendes 2 éves garival.

(#29869) vodrosjozsi válasza zoltan6 (#29868) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Mert az emag sufni telefont ad 1 év garival. Olasz szoftverrel, romániából, lengyel papírokkal.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#29870) zoltan6 válasza vodrosjozsi (#29869) üzenetére


zoltan6
őstag

Azért hülyeséget ne beszéljünk már,a Samsung hivatalos viszonteladója az Emag,rendes gyári 24 hónapos garival.Vannak ám más eladók az emag oldalán,lehet azzal kevered.
Forrás: Samsung.hu.

[ Szerkesztve ]

(#29871) arn77 válasza zoltan6 (#29870) üzenetére


arn77
aktív tag

Bizony ám! Az eMAG már rég óta hivatalos forgalmazó! Az akciós S10 telók XEH régiókódosak.

(#29872) kutyek válasza zoltan6 (#29870) üzenetére


kutyek
senior tag

Nem akarok senkit lebeszélni az EMAG-ról, de én megjártam velük hivatalos viszonteladói minőségükben is. A gyári garisként hirdetett A5-ben USB aljzatot kellett cserélni. A Samsung szerviz nem vállalta jótállás keretében (amúgy jogosan), mivel a jótállási jegy nem volt kitöltve (hiszen bontatlan volt a gyári csomag), a számlán pedig nem szerepelt az S/N vagy IMEI.
A készülék amúgy valóban "hivatalos" terjesztésből került ki (importőr: Bravophone, forgalmazó: Samsung Magyarország Zrt.), bontatlan magyar matricával, XEH szoftverrel stb.
Az EMAG jótállás körében javította, minőségben jól (gondolom, a gyári szervizbe küldték tovább), de 30 nap volt :(

(#29873) Rinocerosz válasza helixP (#29866) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Most került épp a szemem elé xda-n tudom ez s10 de hasonló a helyzet s9-nél is sajnos :(
De ahogy írtad sajnos tenni nem tudunk semmit nekik ez az olcsóbb aztán kész. Érdekes, hogy az s7-nél nagyon nagyon szépen muzsikát ez az exynos minden téren nem tudom mi történhetett azóta.

[Samsung Galaxy S10 Exynos 9820 versus Snapdragon 855 Gaming Performance Comparison]

(#29874) vodrosjozsi válasza zoltan6 (#29870) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Nem hülyeségeket beszélek, tapasztalatból írom :)

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#29875) Tiger. válasza Rinocerosz (#29873) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Én már mióta ezt szajkózom, amúgy gpu miatt erősebb a snapi, illetve 7nm-es ezért kevesebbet eszik.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#29876) Sungoo


Sungoo
addikt

Szerkeszteni akartam egy szelektív fókusszal készült képet, és feldobda, hogy a képszerkesztőhöz van frissítés. Mobil neten voltam, és kinyomtam. Most sehol sem találom ezt a frísítést, hiába próbálok szerkesztgetni, nem dobja fel. Merre keressem, illetve egyáltalán mi volt ez?

(#29877) jeni


jeni
félisten

Már szépen lement az ára az S9+ típusnak. Az MM-ben már 169000Ft akciósan.

(#29878) thedarkfox válasza Sungoo (#29876) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Galaxy store - photo editor néven keresd

(#29879) vihartigris válasza Sungoo (#29876) üzenetére


vihartigris
őstag

Fénykép szerkesztő

bármi reciproka a semmi

(#29880) alcapone386 válasza thedarkfox (#29878) üzenetére


alcapone386
őstag

Nem értem én ezt... saját appoknál galaxy storeban nincs frissítendő app, de ha beírom hogy samsung és vegigpörgetem a listát, kb 10db app volt amit tudtam frissíteni. Itt valami nem kerek:(

(#29881) kiskeni válasza zoltan6 (#29870) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Mióta is hivatalos viszonteladó az Emag? Mert igy utólag, hogy többet tájékozódtam, vannak kételyeim az S3 Neo-mat illetően amit 2015-ben vettem tőlük. Legalábbis a román nyelv első bekapcsolásnál jelenthet valamit. :U

Szerk.: Megvan még a teló, de meg nem tudom ezt nézni most, elégge tropa-szerű a telefon.

[ Szerkesztve ]

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#29882) Sungoo


Sungoo
addikt

Köszönöm Uraim! :R

(#29883) szemy94


szemy94
senior tag

Üdv!
Rendeltem egy Samsung (feliratú kínai) Qi töltőt, tokban 10 perc után fél percre szünetel a töltés, mennyire normális ez? Ha kezdésnél jó, 10 perc után miért áll le?
Most kivettem a tokból, ha így is fennál a jelenség, akkor kuka?
Szerk.: így is ezt csinálja, fél percig zölden villog, utána tölt újra.

[ Szerkesztve ]

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#29884) thedarkfox válasza alcapone386 (#29880) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Hát, találkoztam már énis ilyennel. Nem értem a store logikáját, hogy mi alapján ajánl fel frissítéseket és mikor nem, azt miért teszi. A mostani esetnél is ha nem írja a kolléga akkor szerintem egy jó darabig nem dobta volna fel mint frissítés. Van hogy esténként ránézek van-e valami frissítés, (megszokásból) semmi, erre reggel nézem frissített vagy 8 store-os alkalmazást. :DDD

(#29885) Tiger. válasza alcapone386 (#29880) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Playáruháznál is láttam már ilyet.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#29886) ArthurShelby válasza kiskeni (#29863) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Engem főleg az zavar, hogy az s9 csak 4gb ram-ot kapott (csak a s9+ kapta meg a 6-ot), így az kb még az s7 szintje. Mondjuk jó ram management, de akkor is , naaa... :((

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#29887) kiskeni válasza ArthurShelby (#29886) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Nem tudom, szerintem 4GB bőségesen elegendő RAM-ból, pont ez a teljesítmenyben nem fog semmit sem jelenteni. Max ott mutatkozik meg, hogy bezárulnak az appok a háttérben, ha sok van megnyitva. Mondjuk nekem még nagyon kevés alkalommal sikerült megtöltenem a RAM-ot, azaz nem igazán tapasztaltam eddig app újratöltést a háttérből visszahozva.

Meg hát, fele úgy is az Androidé, lehet bármennyi RAM-od :D

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#29888) Dave1984 válasza kiskeni (#29881) üzenetére


Dave1984
őstag

S9+ om Emagon vásároltam. Hivatalos 24 hónap garancia. Beszedhangszoro hibája miatt volt a Samsung Váci úti szervízben, ott megerősítették hogy 2év garancia van a készülékre, ingyen cserélték a Beszedhangszorot!

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#29889) vodrosjozsi válasza Dave1984 (#29888) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Maradjunk annyiban, hogy az emag nem csak hazai készüléket ad el. Amikor 2 éve volt a Black Friday náluk akkor az S7 150-be fájt és nem volt 2 év gari rá mert nem hazai készülék volt

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#29890) fzboxx válasza vodrosjozsi (#29889) üzenetére


fzboxx
senior tag

Igaz! Olasz prepaid telefont is árultak így.
Szóval van ilyen is és olyan is...
Egyébként a notebook.hu és az aqua.hu is árul egy éves garival új, EU modelleket...
Érdemes vásárlás előtt érdeklődni.
Ami lényegesen olcsóbb, mint pl. a mediamarkt-ban vagy a SES-ben látott ár, az szinte biztos, hogy EU garanciával van.

(#29891) mazsiii92 válasza kiskeni (#29887) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Nekem időről időre előfordul, hogy bezáródnak, pontosabban újraindulnak a háttérben, de nem mindennapos és egyáltalán nem zavaró. Én azt mondanám, ha valaki most akar felső / csúcskategóriás telefont venni akkor 6 gigánál kezdjen, de 4-el is még el lehet bőven lenni. Én pl soha nem cserélném az S9et egy OnePlus 7 Prora (am amúgy tök jó csak nem nekem), ram hegyek ide vagy oda. :)

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#29892) Fitzgerald válasza kiskeni (#29865) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ezt tudja a night mode, a Pixel 3 is túlélesít a night sight-al. A Mazda indigókék árnyéka valóban vicces, a kép többi része szerintem teljesen rendben van egy telefonhoz képest.
Persze, kézi módban szerintem bárki jobbat lő ezeknél, akinek van hozzá türelme.
Ez leginkább azoknak lett kitalálva, akik nem akarnak a manuális móddal szórakozni, ahogy feljebb is írtam.
Csak előkapod a telefont, és fényképezel.

@legelek

Azokban a tesztekben amelyek a real life teljesítményt mérik (ez élből kiejti az Antutu-t, Geekbench-et), tehát kifejezetten a böngészésre, videó kódolásra, képszerkesztésre fókuszálnak kb. semmi előrelépés nem történt. Itt írtam is a dologról a Pie megjelenésekor, és azóta többször is lefuttattam már az Anandtech-es teszteket.
Az hogy mennyire fluid az UI nem adekvát módja a hardveres teljesítmény mérésének.
Ami 5-8% javulást írtam még akkor bizonyos tesztekben, az meg kb. hibahatáron belül van, azóta tök más eredmények is születtek.
És az S10-ben lévő 9820-al sikerült megint mellényúlnia a Samsungnak természetesen, bár azért nem olyan durván, mint a 9810-el.

[ Szerkesztve ]

(#29893) kelly416 válasza mazsiii92 (#29891) üzenetére


kelly416
veterán

Szerintem minden éjjel pucopja a memóriát egyszer, mert reggelre általában üres a futó appok listája, de egyáltalán nem zavaró, mert minden gyorsan betölt.

(#29894) zelos válasza kelly416 (#29893) üzenetére


zelos
aktív tag

Csak akkor végzi el automatikusan ha ez be van kapcsolva...

[ Szerkesztve ]

(#29895) kelly416 válasza zelos (#29894) üzenetére


kelly416
veterán

Én ilyen opciót nem találtam beállításokban keresővel sem. :)) De valahogy úgy működik, mint ahogy le van írva, tehát lehet, bekapcsoltam egyszer valahol. :B

(#29896) csorbajeno válasza kelly416 (#29895) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ez alapértelmezetten be van kapcsolva a Beállítások->Eszközkarbantartó->3 pötty->Automatikus optimalizálás menüpontban.

[ Szerkesztve ]

(#29897) kelly416 válasza csorbajeno (#29896) üzenetére


kelly416
veterán

És tényleg. Hajnal 3-ra. Marad is, nekem ez cseppet sem zavaró. Bár akkor már kezdem érteni, miért eszik néha 1-2 olyan alkalmazás százalékokat reggelre az akkuból, ami egyébként meg sem szokott jelenni az akkustat-on. Mert elindul mégis, mert ez az android, nem hagyja üresen a memóriát. Nincs is ezzel semmi bajom. Köszi a segítséget, és fura, hogy a kereső nem találja.

(#29898) csorbajeno válasza kelly416 (#29897) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nincs mit több olyan menüpont is van, amit a kereső nem talál. Szerintem a kereső addig lát, amíg a 3 pötty nem jön. A 3 pötty utáni részt már nem látja. Szerintem... :))

(#29899) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Frissítés után másnál is csinál ilyet az éjszakai mód a kamerán belül?

Samsung S9

(#29900) Rinocerosz válasza Víz Elek (#29899) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Nem tapasztaltam még.
Újra indítani próbáltas?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.