Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28751) helixP válasza Flagstaff (#28749) üzenetére


helixP
nagyúr

És akkor órát, naptárat, remindert retorzió nélkül lehet tiltani, ugye?

(#28752) viewdetails válasza helixP (#28751) üzenetére


viewdetails
addikt

Billentyűzet, launcher, phone app ami mindenképp legyen másik ha tiltanád, reminderért legfeljebb Bixby nyavalyog, naptár és óra elvileg tiltható, de előtte szerintem tegyél fel sajátot a hibaüzenetek elkerülése végett.

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#28753) Flagstaff válasza helixP (#28751) üzenetére


Flagstaff
tag

clock, calendar, messages app tiltható gond nélkül contacts csak azzal a feltétellel amit írtam korábban.

viewdetails: Jaja, ha mindent tilt akkor nem lesz Bixby-je, kérdés mi a célja. Ha használja, akkor nem biztos hogy nyerő egy-egy funkcióját kiherélni, de ezt a próba-szerencse alapon el tudja dönteni.
És valami fájlkezelő is ha a MyFiles app is menne a telefonról. Bár valószagú a launcheren kívül minden beszerezhető utólag is a Play áruházból.

[ Szerkesztve ]

(#28754) Rinocerosz válasza gyuri81 (#28737) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Igazából annyi az előnye számomra, hogy gyorsabban be bírom pötyögni.
Ezt inkább egy napon belül használom tehát mondjuk reggel mondjak, hogy fel kell hívni ezt vagy azt vagy el kell menni ide oda ilyen gyors kis jegyzet.

A naptárat meg inkább úgy használom, hogy mondjuk a jövőhéten fodrász vagy vizsga vagy hasonlók.

A jegyzeteket meg én is a samsung notes-ba írom.

De elvileg a 2 szinkronizálodik valahogy. Talán amit a reminder-be irsz az megjelenik a naptarban is.

( igen megjelenik a naptárban is. Csak tesz elé egy kis haranogot.)

(#28755) malna88


malna88
tag

Sziasztok!

Arra van valami megoldás, hogy a hívás és értesítés hangerőt egyszerre lehessen állítani? Nagyon nagy segítség lenne. Köszi

s9+

(#28756) sityupityu válasza samu74 (#28748) üzenetére


sityupityu
veterán

Már nekem is unalmas ezért többet nem írok erről: Két nem szolgáltatótól vásárolt készülék van nálunk, és egyiken sincsenek rajta ezek az appok, közülük az email sem.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28757) csorbajeno válasza malna88 (#28755) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ha a kezdőkijelzőn megnyomod az egyik hangerő gombot, akkor megjelenik a sávja, amit le tudsz húzni és külön tudod állítani a hívás és értesítés hangerejét. Hogy egyszerre lehet-e, azt nem tudom, de már az Androidban magában is így van.

(#28758) Flagstaff válasza malna88 (#28755) üzenetére


Flagstaff
tag

Volume Butler vagy más 3rd party app a Playről?

(#28759) zelos válasza malna88 (#28755) üzenetére


zelos
aktív tag

Van erre a Samsung-nak alkalmazása.. [link]

(#28760) Damage401


Damage401
senior tag

Nektek mi az utolsó biztonsági frissítés? Párom S8 most kapta meg a májusit

Siemens MC60>Sony Ericsson K300i>Sony Ericsson K750i> Sony Ericsson C902> HTC Desire > Nokia C7> Sony Ericsson Neo>Sony Xperia P>HTC Desire X> Sony Xperia L>Nexus 4>LG G2>Sony Xperia Z1 Compact> Sony Xperia Z3 Compact> Apple Iphone 6>Sony Xperia Z5 Compact>Samsung S7

(#28761) fzboxx válasza Damage401 (#28760) üzenetére


fzboxx
senior tag

DBT május

(#28762) szemy94 válasza Damage401 (#28760) üzenetére


szemy94
senior tag

:Y S9 (PAN=Telenor) a márciusinál tart, remélem már le is tojják, és a júniusival jön valami

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#28763) bedibazsa válasza Damage401 (#28760) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Nekem márciusi az utolsó (Telenor). P20 után kicsit gyengébb ennek a frissítése.

[ Szerkesztve ]

(#28764) Rinocerosz válasza bedibazsa (#28763) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

P20 is Telenoros volt?

(#28765) sityupityu válasza Damage401 (#28760) üzenetére


sityupityu
veterán

Nekem aprilis 1. Telenor.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28766) bedibazsa válasza Rinocerosz (#28764) üzenetére


bedibazsa
senior tag

Igen, az is, de az gyárilag dual sim.

(#28767) .Szaki. válasza Damage401 (#28760) üzenetére


.Szaki.
addikt

S9+ Telenor, március 1. biztonsági frissítés ment rá április 7-én, azóta néma csend honol e téren.

(#28768) Flagstaff válasza Damage401 (#28760) üzenetére


Flagstaff
tag

Ma reggel jött egymás után a márciusi 300M-s csomag utána pár perccel az áprilisi 100M-s. XEH ROM

(#28769) realzidane


realzidane
csendes tag

Erre a kombora jön szerintetek OTA frissítés? XEH/XEH, DBT/TMH
Váltottam tmhrol xehra, es ez lett az uj cscje (hogyha ez az)

(#28770) realzidane válasza realzidane (#28769) üzenetére


realzidane
csendes tag

lemaradt a screenshot

[ Szerkesztve ]

(#28771) malna88 válasza realzidane (#28770) üzenetére


malna88
tag

Én is ugyanebben a cipőben járok és kíváncsian várom mi lesz. Remélem jön OTA mert eddig elég jól muzsikál a XEH rom.

s9+

(#28772) malna88 válasza zelos (#28759) üzenetére


malna88
tag

Köszi srácok, kipróbálom ezt az appot szerintem, bár jobban örültem volna egy elrejtett gyári kapcsolónak, amivel együtt állítom a kettőt.

s9+

(#28773) Rinocerosz válasza Flagstaff (#28768) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Májusi is szerintem pár nap és érkezik :)

(#28774) Flagstaff válasza malna88 (#28772) üzenetére


Flagstaff
tag

Nexus6P eredeti Oreon is külön állítódik. Ha más gyártónál ez másképp van, az már a gyártó tweak-je.

(#28775) szemy94 válasza malna88 (#28772) üzenetére


szemy94
senior tag

A megjelenő sávot középen le lehet húzni

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#28776) samu74 válasza sityupityu (#28756) üzenetére


samu74
addikt

Ok,téma lezárva. :)
Csak a kolléga butaságot beszél, vagy még nem találta meg a samsung mappát...

-----------

(#28777) S9 válasza gyuri81 (#28737) üzenetére


S9
tag

Én a google tasks-ot használom gyors feladatokra
A naptár másra valo

(#28778) alcapone386 válasza Flagstaff (#28768) üzenetére


alcapone386
őstag

Lehet nálad most jött, de XEH re aprilis 11.-én jött az áprilisi csomag. Néha jó rákeresni manuálisan, mert az automata frissítés van hogy késik:(

(#28779) Flagstaff válasza alcapone386 (#28778) üzenetére


Flagstaff
tag

Tegnap érkezett meg a telefon, előélete nem ismert számomra. Kicsit csodálkoztam is hogy januári a biztonsági csomag, de egyelőre mással voltam elfoglalva. Ma reggelre megjött először a márciusi, majd az áprilisi frissítés.

Más.
adb kikapcsolgatós update: EDGE panel alkalmazásnál észrevettem hogy van frissítés, ráböktem, persze nem csinált semmit. Aztán még vagy háromszor és akkor sem csinált semmit. Visszakapcsoltam a Galaxy app store-t (újra aktiválás simán ment a Beálítások/Alkalmazásoknál) és voilá rögtön frissült az edge panel. Tehát a Galaxy app store is max letiltós, nem nagyon kellene uninstallálni.
Miskolc peremvidékén a telenyomor 4G egy pálcikás a térerőmérő szerint. Ez azért elég halvány. Trémobil valamivel jobb.

(#28780) jeni


jeni
félisten

hello!
a szótározó progit ,hol kell aktiválni? :F
a beállításoknál a nyelvezet részén nem találok ilyet.

(#28781) S9


S9
tag

Azt hogy lehetne beálitani hogy ha a naptár 1 órás ideje lejár akkor ne tünjön el a kijelzőröl az értesítés?

(#28782) laktop


laktop
tag

Ha egy alkalmazáshoz ujjlenyomat azonosítást akarok beállítani, akkor a rendszer a telefon feloldását is ezzel az ujjlenyomattal akarja erőltetni. Viszont én a húzást szeretném a kijelző feloldásához. Ekkor viszont törli az elmentett ujjlenyomatokat.
Be lehet azt állítani, hogy a kijelző feloldása húzással történjen, az alkalmazás indítása pedig ujjlenyomattal, vagy ne is erőltessem?

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#28783) PACSA75 válasza laktop (#28782) üzenetére


PACSA75
őstag

Én kipróbáltam, és ha deaktiválom az ujjlenyomattal történő feloldást, nekem nem törölte az ujjlenyomatokat. Tehát lehet hogy a sorrendben rejlik a megoldás. Állítsd be a feloldást ujjlenyomattal (természetesen tanítsd be a használni kívánt ujjlenyomatokat), majd következzen az apk feloldás ujjlenyomattal és miután minden be lett állítva, utolsó parancsként deaktiváld a telefon feloldását ujjlenyomattal. Ez csak tipp, de egy próbát megér.

(#28784) csorbajeno válasza laktop (#28782) üzenetére


csorbajeno
veterán

Az alkalmazást tedd be a Biztonságos mappába és onnan indítsd. Akkor kell az ujjad. De hogy azt meg lehet-e csinálni húzásos feloldással, azt nem tudom, mert nekem az ujjlenyomatos feloldás egyszerűbb, mint a húzásos, így nem próbáltam ki.

(#28785) csorbajeno válasza PACSA75 (#28783) üzenetére


csorbajeno
veterán

Az app feloldását ujjlenyomattal azt hol tudod beállítani külön? Én csak a Biztonságos mappát tudom.

(#28786) PACSA75 válasza csorbajeno (#28785) üzenetére


PACSA75
őstag

Azt nem tudom, én azt nem kerestem, mert én nem igénylem, de mivel azt mondta, hogy ha megszünteti az ujjlenyomattal való feloldást, akkor neki törli a regisztrált ujjlenyomatot, ezt teszteltem és nekem nem törölte. A többi csak elmélet az ő elmondása alapján.

(#28787) bodnara123_


bodnara123_
csendes tag

[link]
Ez jó töltő S9+ telefonhoz?

[ Szerkesztve ]

(#28788) laktop válasza PACSA75 (#28783) üzenetére


laktop
tag

Sajnos úgy látszik, hogy húzásos kijelző feloldást választva nincs más lehetőség, mert törli a mentett biometrikus adatokat, mert az Android szerint az nem biztonságos feloldási mód (tény, hogy igaza van :) ). Biometrikus adatot csak akkor nem töröl, ha biztonságos kijelző feloldás van beállítva.

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#28789) laktop válasza csorbajeno (#28785) üzenetére


laktop
tag

Nekem alkalmazás indításának lehetőségét biometrikus adatokkal maga az indítani kívánt alkalmazás teszi lehetővé.
De amit Te akarsz, nem arra való a Samsung Pass alkalmazás? Még nem próbáltam.

"- Mennyire vagy túsz? - Sörhöz hozzáférsz?"

(#28790) bodnara123_


bodnara123_
csendes tag

[link]
Ez is jó ehhez a telefonhoz?

[ Szerkesztve ]

(#28791) Donki Hóte válasza bodnara123_ (#28787) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Persze!

#28790: Igen, ez is jó!

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#28792) bodnara123_ válasza Donki Hóte (#28791) üzenetére


bodnara123_
csendes tag

Köszi a válaszokat. Csak megerősítés kellet. Ez gyorsabban tölti fel a telefont, mint a telefonnal kapott töltő? (Ez már csak költői kérdés.)

[ Szerkesztve ]

(#28793) helixP válasza Flagstaff (#28753) üzenetére


helixP
nagyúr

Milyen néven fut a naptár meg az óra?

(#28794) bodnara123_


bodnara123_
csendes tag

:)

[ Szerkesztve ]

(#28795) bodnara123_ válasza Donki Hóte (#28791) üzenetére


bodnara123_
csendes tag

Látom 15 éve a PH!-n vagy. Én is, mint olvasó. Csak bő egy éve regisztráltam, eddig csak olvastam a fórumot.

[ Szerkesztve ]

(#28796) Flagstaff válasza helixP (#28793) üzenetére


Flagstaff
tag

Ha minden igaz akkor:
com.samsung.android.calendar
com.sec.android.app.clockpackage
com.samsung.android.app.clockpack
De a legtutibb ha belépsz shell-be és aztán pm list packages clock meg ugyanez calendar-ral. :)

(#28797) csorbajeno válasza laktop (#28788) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nem, az adatbázisából nem törli az ujjlenyomatot, max. inaktiválja. Lehet, hogy a nem biztonságos feloldás miatt nem elérhető, de ahogy Pacsa-nak sem, úgy nekem sem törölte.

(#28798) csorbajeno válasza laktop (#28789) üzenetére


csorbajeno
veterán

Nem a Samsung Pass csak elmenti az ujjlenyomatodat és hozzárendeli a különböző felhasnálói neveidet és jelszavaidat, hogy pl. egy weboldan, mint a MA. csak egy érintéssel bejelentkezz. Amire én gondoltam az az értesítési sávról elérhető Biztonságos mappa.

(#28799) kiskeni válasza helixP (#28705) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Sikerült 3-ból kettőt felsorolni, ami egy az egyben törölhető, sőt, külön kell telepíteni. Ezek: E-mail, Jegyzet. Akkor már mondtad volna a teljesen indokolatlanul előtelepített Microsoft appokat, amiket max kikapcsolni tudsz, de ott van még a Galaxy Store, a Saját fájlok, Samsung Health, Eszközkarbantartó.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#28800) helixP válasza kiskeni (#28799) üzenetére


helixP
nagyúr

Komolyan mondom, én már hagyni akarom az egészet, de: Nem igaz már, srácok, értő olvasás! Nézzétek már vissza, mit írtam!
A törölhető appok csak egy dolog volt, amit írtam. Double tap sleep, értesítési sáv fényerő csúszka, lockscreen hivatkozások, stb. 10 dolgot felsoroltam vázlatosan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.