Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28851) jupp008


jupp008
senior tag

A Routines mindenkinél rendesen működik ?
Nálam simán eljátsza (megmagyarázhatatlan időpontokban), hogy elindít egy egy beállítást akkor is ha csak vmelyik feltétel teljesül. Pl. elég zavaró, ha véletlenül észreveszem, hogy a net, wifi + hangerő is ki van kapcsolva délután (ki tudja mióta) úgy, hogy feltétel szerint csak este 11:15 -kor kellene élesednie.

Direkt letöröltem, meg felszámoltam minden más programot (pl. IFFT vagy Automatelt) mert gondoltam a Samsung sajátja mégis csak jobb ... de ez így azért megbízhatatlan. Feleségem A8 -ra szintén felraktam, de ott meg olyanokat csinál, hogy este random megrezgeti a telefont kb fél óránként.

(#28852) _Flood_


_Flood_
aktív tag

A telenornál már kint a májusi frissítés, a függetlenre meg nem. Őrület!

(#28853) helixP válasza jupp008 (#28851) üzenetére


helixP
nagyúr

Aha, néha előfordul.

(#28854) kelly416 válasza lcdtv (#28848) üzenetére


kelly416
veterán

Az vicces, mert nekem is fent van, működik, de még soha nem került bele top 10 fogyasztóba. Igaz, én csak a rendszer saját akkustatját nézem, nem teszek fel még appot, hogy egye az akkut miközben figyel.

(#28855) akkójóva


akkójóva
tag

Sziasztok!

Nővéremnek van egy 1 éves s9-e , viszont már körülbelül 1 hete nem érzékeli, amikor felrakja tölteni (gyári adapter + kábel). Próbáltuk másik töltővel és kábellel is, de úgy se. Egyedül laptopról hajlandó, onnan is csak a 2.0-s usb portról és csak néha. Valakinek volt ilyen gondja? Szerencsére még van rá garancia, úgyhogy az is opció, de hátha meg lehet csinálni itthon is (ha esetleg szoftveres lenne a probléma).

(#28856) Indiant válasza csorbajeno (#28834) üzenetére


Indiant
addikt

Továbbra is úgy érzem, hogy vicc, h. a Néma üzemmódban is csörög az ébresztés.
Miképp lehet teljesen lenémítani a telefont????

(#28857) MADcat válasza Indiant (#28856) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

kapcsold ki az ébresztést

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#28858) mazsiii92 válasza akkójóva (#28855) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Egy ismerősömnek volt ilyen S8-al, ott teljesen tönkrement a töltő csatlakozási rész a telefonban, csak vezetéknélkül tudta tölteni.

Én mindenképp kitakarítanám a töltőnyílást a telefonban, szemmel nem észrevehető de rengeted por tud bent lenni, nekem iphone-on, kollégámnál S8+-on nem ment a töltés emiatt. Próbáljátok meg kitakarítás után, hátha.

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#28859) csorbajeno válasza Indiant (#28856) üzenetére


csorbajeno
veterán

A telefon minden jelzése néma, ha néma módban vagy, kivéve az ébresztést, azt meg deaktiváld vagy az ébresztés beállításaiban kikapcsolod a hang opcióját és akkor teljesen néma lesz a telefon.

(#28860) crue válasza Indiant (#28856) üzenetére


crue
őstag

Szerintem meg ez a normális működés.

(#28861) csorbajeno válasza crue (#28860) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én is ezt mondtam, erre válaszolta azt, amire te is reagáltál.

(#28862) esbii22 válasza _Flood_ (#28852) üzenetére


esbii22
őstag

Én vissza is állok a hétvégén a telenoros romra. Erre vártam hogy mikor kap update-t hogy egy frisset tudjak leszedni.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#28863) Indiant válasza MADcat (#28857) üzenetére


Indiant
addikt

8-10 ébresztésem van ütemezve több napra, így ez nem opció. De a koncerten tegnap is megszólalt, vagy a múltkor 6x a fogorvosnál a zsebemben. Pedig a telefont lenémítottam. ..komolyan ki kell kapcsolni a telót, hogy végre néma legyen??!

[ Szerkesztve ]

(#28864) viewdetails válasza Indiant (#28863) üzenetére


viewdetails
addikt

"8-10 ébresztésem van ütemezve több napra" vagyis rosszul fogod a botot és ő a hülye mikor fejbevered magad? :D
Miért nem használod a naptárat? Ha lenémítod, vagy do not disturb módba rakod a telefont, nem fog csipogni, de az értesítés ott lesz a kijelzőn.

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#28865) csorbajeno válasza Indiant (#28863) üzenetére


csorbajeno
veterán

Milyen célokra használod ezeket az ébresztéseket? Mert ha csak emlékeztető jellegűek, akkor használhatod a Remindert vagy, ahogy felettem is írták, a naptárt. Azokat némítja a néma üzemmód, mert azok csak értesítenek.

(#28866) sityupityu válasza Indiant (#28863) üzenetére


sityupityu
veterán

Így van ahogy írták, az ébresztés funkció az nem erre van amire te használod...

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28867) mg1992mg


mg1992mg
senior tag

Telenoros S9+ ;)

(#28868) MADcat válasza Indiant (#28863) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Ahogy írták. Az ébresztő arra van, hogy tűzön vízen át, de felkeltsen.
Használj reminder appot, az ezer féle képpen tud riasztani, emlékeztetni stb...

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#28869) kelly416 válasza Indiant (#28856) üzenetére


kelly416
veterán

Ember! Légy komoly. Este lenémítod, reggel meg elkésel, mert ébresztő ugyan volt, de némított telefonnal észre sem vetted? Komolyan viccnek érzed? Pont ezért van kivéve az általános némítás alól az ébresztő, hogy a buta júzer ne aludjon el így sem.
Ki lehet kapcsolni az ébresztő hangját, le lehet halkítani azt, vagy vehetsz egy MiBand2-t (vagy bármi mást, de nekem az van azért az a példa) ami rezeg a csuklódón, és a telefon maradhat örökre néma. Nekem 2,5 éve csak médiahangerő van 0 felett, minden más néma. Az ébresztőm is karperecen van.

(#28870) MADcat válasza kelly416 (#28869) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Te sem vágod mi a csengőhangod mi? :DDD

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#28871) Flagstaff válasza kelly416 (#28869) üzenetére


Flagstaff
tag

Karkötő/okosóra mint kiegészítő erre a célra valóban tökéletes. Nekem is csak azért nyönnyög minimális hangerőn a telefonom hogy ha leteszem valahol otthon könnyebben megtaláljam ha rezeg a kezemen az óra. :) Ébresztés az órán (Amazfit Stratos) akárcsak az asszonynak (Amazfit BIP). Külön haszon hogy nem lármázza fel a korábban ébredő a még alvót.

(#28872) akkójóva válasza mazsiii92 (#28858) üzenetére


akkójóva
tag

Sajnos nem segített, de azért köszi. :R

(#28873) Indiant


Indiant
addikt

Köszönöm a javaslatokat. Ébresztőt reggel nem használok. A naptár pedig eddigi telóimon nem zenélt.

(#28874) Rinocerosz válasza Indiant (#28873) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Reminder-t próbáld ki szerintem az a legjobb!
EDG panelt előhozod és ott lehet aktiválni azt hiszem.

(#28875) helixP válasza Indiant (#28873) üzenetére


helixP
nagyúr

Na ,a naptáron pont be tudod állítani, hogy csak rezegjen. Az való arra.

(#28876) samu74 válasza akkójóva (#28872) üzenetére


samu74
addikt

Én párszor írtam már, hogy az USB aljzat tartóssága mondjuk úgy nem a legjobb. Elkülditek szervizbe vagy beviszitek egy SES pontba és megcsinálják. Enyém is majdnem azon szinten van mint tesódnak.

-----------

(#28877) helixP válasza MADcat (#28870) üzenetére


helixP
nagyúr

Ugyan így élek én is :) ha véletlenül valamiért megszólal, nem ismerem fel a saját csengőhangomat :)

[ Szerkesztve ]

(#28878) Sungoo válasza helixP (#28877) üzenetére


Sungoo
addikt

Ez van nálam is galaxy watch-al. :) De mellette órabuzi vagyok, mennie kell a portálról! :D

(#28879) Indiant válasza Rinocerosz (#28874) üzenetére


Indiant
addikt

Köszönöm. (nem tűnik olyan egyszerűnek, mint az óra ...ja és telefonálni akar, bár nem tudom minek?!)
Pont azt szeretném, ha zenélne. (de csak akkor mikor nem némítom a telefont) Asszem ez nem nagy kérés.

(#28880) Indiant válasza Indiant (#28879) üzenetére


Indiant
addikt

VoLTE-t bekapcsoltattam a bluemobile-al. De a XEH romon nem működik, csak ha a thai kártyát teszem be. Akkor van NEXT G, WiFi hívás, VoLTE. A magyar kártyával meg semmi. :Y

(#28881) viewdetails válasza Indiant (#28879) üzenetére


viewdetails
addikt

Nem akar telefonálni, csak jogosultságot kér a telefon eléréshez, hogy ha elutasítasz egy hívást, akkor emlékezetőt tudj azonnal beállítani a visszahívásra.

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#28882) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Egy mozdulattal elnémítottam az összes bejövő üzenet hangját és eltüntettem a beérkező üzenetek megjelenítését az értesítési sávon és az AOD-n egyaránt.

A gond csak az, hogy fogalmam sincs, hogy mi volt ez az egy mozdulat :B

Hogyan lehet ezt visszacsinálni :F

Egyesével vissza tudom tenni a hangot és a megjelenítést az üzenetküldőkre, de ez eléggé hosszadalmas, ráadásul nyilván csak azokra a küldőkre működik, akiktől már kaptam üzenetet, az újakra nem működik.

Szóval hogyan tudnám általánosságban visszarakni az értesítéseket a bejövő üzenetekre?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#28883) helixP válasza Indiant (#28879) üzenetére


helixP
nagyúr

Előbb is írtam a megoldást: naptár bejegyzés. Személyre szabhatod az értesítést, ismétlődő lehet az alkalom, néma lehet. Ezt erre találták ki.

(#28884) kelly416 válasza MADcat (#28870) üzenetére


kelly416
veterán

Halovány lilám sincs, hogy szólna. 3 vagy 4 telefont váltottam, mióta a karkötő megvan, de fogalmam sincs melyik gyártónál mi a sikkes gyári mostanság.

(#28885) Indiant válasza helixP (#28883) üzenetére


Indiant
addikt

Biztosan igazad van, de fogalmam sincs, hogy hogy kell. A feladatok, számomra úgy tűnnek, hogy nem igazán lehet őket testreszabni. (Valamint a google naptárból nem veszi át őket.) Az órában be lehetett pillanatok alatt állítani, hogy hétfőn és szerdán szeretnék ismétlést. A többiben csak naponta lehet. :Y

(#28886) Indiant válasza Indiant (#28885) üzenetére


Indiant
addikt

Az ismétlődő emlékeztető a goole naptárban látszik. A telefonon a naptárban pedig csak az eredeti látszik, az ismétlődések nem. Ez így kuka. ..pedig nem jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

(#28887) helixP válasza Indiant (#28885) üzenetére


helixP
nagyúr

Naptár, '+' -gomb. És onnantól kezdve be tudod paraméterezni, jelzés módja, ismétlődés jellemzői értelemszerű, próbáld ki ;)

(#28888) csorbajeno válasza Indiant (#28886) üzenetére


csorbajeno
veterán

Akkor azt tudom javasolni, hogy az ébresztésnél kapcsold ki a hangot és a rezgést, mint jelzést és akkor néma lesz a telefonod. :R

(#28889) TOZ válasza mg1992mg (#28867) üzenetére


TOZ
addikt

Fura, hogy XEH meg még nincs.

(#28890) Rinocerosz válasza TOZ (#28889) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Jövőhét elején tuti itt lesz :)
Eleg sok ország megkapta már szóval sokáig nem tarthatják vissza.

[link]

Ha valakit érdekelne mit tartalmaz az új frissítés.

(#28891) kutyek válasza helixP (#28705) üzenetére


kutyek
senior tag

Tudom, hogy nem ilyen javaslatokat vársz, de leírom, mert hasznos lehet:
- adblock: Adguard-ot javaslom, nálunk évek óta hibátlan, black Friday / karácsony körül mindig van akció, ~1 USD lifetime licensz. Ha másra kell a pénz, akkor dns.adguard.com használata is sokat segít...
-tap to lock: (majdnem) a "one hand operation+" good lock pluginnal gesztussal megoldható. Ezt mindenképp javaslom megnézni, nagyon fullos gyári gesztus vezérlés. Lock screenen is működik.
- lock screen app shortcuts: "lock star" good lock pluginnal beállítható.
- vezérlőgombok paraméterezése: "nav star" good lock plugin erre való.
A good lock még sok más hasznos apróságot is tud...

PS. Samsung email, S Calendar és Samsung browser szvsz a maga nemében "saját jogon" is nagyon jó app. Amúgy teljesen indokolható sztem, hogy az alapfunkciókra (email, PIM, naptár, filekezelő stb.) legyen jó gyári kliens plusz saját appstore, ld. a Huawei aktuális esetét...

[ Szerkesztve ]

(#28892) kekedi


kekedi
senior tag

A telenornál kifutott termék az S9+ (S9 is). Már nem lehet kapni. :O Mondom neki, online néha van. ÁÁÁÁ nincs az. Érdekes, év elején még az S8-at is árulták...
Azt mondja:
-Vegyek mostani "A" szériát, mer az új és van olyan jó mint az s9-ek.
Aha... :U
Hozzáértő emberek dolgoznak ott. :))

(#28893) shapphire válasza kekedi (#28892) üzenetére


shapphire
tag

Kifutó.
Lehet még kapni (s9), csak nem mindegyik boltban van már készlet.
A mostani A szériát hagyjuk, az egy rossz vicc.

A legfrissebb updatet feltette már valaki, tapasztalat?

(#28894) jeni válasza kekedi (#28892) üzenetére


jeni
félisten

ha akarnak tudnának S9 vagy S9+ mobilt beszerezni. ügye az S10e /S10 / S10+ nagyobb buli a szolgáltatónak anyagilag.

(#28895) csorbajeno válasza kekedi (#28892) üzenetére


csorbajeno
veterán

Válts szolgáltatót ;)
Viccen kívül, eddig nekem semmi jó tapasztalatom nincs velük. :(

(#28896) szemy94 válasza kekedi (#28892) üzenetére


szemy94
senior tag

Akkor még pont elkaptam, múlt hónapban pont ezért lett S9...

(#28895) csorbajeno
Nekem rossz sem igazán, mindenkinek más vált be

[ Szerkesztve ]

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#28897) Indiant válasza helixP (#28887) üzenetére


Indiant
addikt

Próbáltam. Az emlékeztetőből, feladatot lehet csinálni. A Reminder-ben meg lehet adni képet és csengést, de a kép nem jelenik meg és csak csipog, nem cseng. A Samsung naptár nem kezeli a google feladatokat...

(#28898) TODI1111 válasza kekedi (#28892) üzenetére


TODI1111
addikt

Téves. :B

[ Szerkesztve ]

(#28899) helixP válasza Indiant (#28897) üzenetére


helixP
nagyúr

Jó én abbahagyom, sajnos nem értelek. Kép? És az ébresztő kezeli a képet? A Google naptár kezeli meg a Google emlékeztetőt. Vagy a keep-et.

(#28900) Indiant válasza helixP (#28899) üzenetére


Indiant
addikt

Egy a lényeg, hogy egyik program sem működik úgy, ahogy elvárnám.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.